Meubeïeire Voorwerpen Robert Yan de Lanotte STABÜÏËÖWS. Usines Boos BssrincRx De Baeyer WOONHUIS Mi M PUTTE-GDDSSEiS MORISONS Waschmachien Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maag-pijn, BUITENLAND Teleg rammen Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ wasem mm afioien li 1 minutenin wertt door zijns eigene zwaartetreini 1 J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van Belyië ••••••••••^•••••••••••••••••g WISSELAGENT BS BALSEMPiLLSS nummers worden gedrukt, om diegenen te gerieven, die hun dagblad bij de depot houders zullen besproken hebben. In Frankrijk nam de regeering in verstandhouding met de pers, een besluit waardoor het aantal bladzijden der bla den wederom verminderd wordt. In Rusland. Te Sint-Petersburg kunnen tengevolge van gebrek aan papier verschillende bladen slechts nog om de twee dagen verschijnen. Rome Eene aanspraak van den Paus. Bij gelegenheid der gelukzalig verklaring van den eerbied weerdigen Coltolengo heeft Zijne Heiligheid de Paus eene schaar bedevaarders uit de provincie Pièmont plechtig ontvangen. Op eene huldebetooging te zijner eere, antwoordde de Paus onder meer Cottolengo heeft al het mogelijke gedaan om het lijden der menschhoid te verzachten, terwijl de menschen integendeel sinds bijna drie jaar de grootste ellende nog smartelijker maken. Nu er zooveel vernietigd wordt en de meoschheid onder zooveel treurnis gebukt gaat, is het billijk aan de naasten liefde te herinneren. Moge de nieuwe Gelukzalige de menschen van heden be zielen en ze doen begrijpen dat werken welke het lyden verzachten, en woorden die van vergiffenis, medelijden en vrede spreken, alleen benuttensweordige wer ken en woorden zijn. Zweden. Een aantal ministers, de leiders van alle partijen, de aartsbisschop en andere aanzienlijke mannen hebben zich in een oproep tot alle burgers ge wond met het dringende verzoek, minder brood te eten, opdat de arbeiders een hooger rantsoen kunnen krijgen. Te Stockholm verzamelt men onge bruikte broodbons. Te Helsingborg is op allen, die meer dan 6000 kronen inkomen hebben, een beroep gedaan om 1 per honderd af te staan voor leniging van den nood. Inmiddels wordou in verscheidene plaatsen de zoogenaamde hongerbetoo- gingen voortgezet. Te Stockholm gaat het nog met opstootjes gepaard. Noorwegen. Nieuwe have te Stockholm. Het Havenbestuur besloot tot het aanleggen eener nieuwe have, en vorderde voor de eerste betaling 500,000 kronen voor het dekken der kosten in den loop van dit jaar. Beieren. Passau, 1 Mei. Koning Ludwig van Beieren heeft het medobe- stuurlid der plaatselijke socialistischen leider Peter IIoll, het Koning-Ludwig kruis verleend. Peter Holl heeft het Orde aangenomen. Oostenrijk. Weenen, 3o\April. De pleidooien in zake Dr FriedriCh Adler, beticht van moord op graaf Stuergh, zullen op 18 en 19 Mei plaats hebben. De doktors hebben verklaard dat Adler niet zinneloos is. Denemarken. Kopenhagen, 1 Mei. - Het overbrengen van krijgsgevan genen. De eerste zending Russische invalieden en krijgsgevangenen zal raor- genvoormiddag uit Duilsehland in het barakkenkamp bij Helsingor aankomen. De zending bestaat uit 150 Russen, die met een hospitaalschip uit Stettin (Duilsehland) naar hier overgevoerd worden. Men hoopt elke week eene groep uit Duitschland te sturen, tot bet vastge stelde getal 1200 bereikt is. Woensdag wordt de eerste zending uit Rusland, bestaande uit 150 Oostenrijkers, in het barakkenkamp van Hand, bij Wiborg in Jutland, verwacht. Hier zullen 1200 Oostenrijkers en Duitschers uit Rusland onderkomen vinden. Aankomst van Kamiel Huysmans in Zweden. o Socialdemokraten van Stockholm deelt mede dat Kamiel Huysmans op 1 Mei te Gotenborg aangekomen is en zijn reis zal voortzetten naar Stockholm, alwaar hij aan de internationale socialis tische konferentie zal deel nemen. Hij heeft de overvaart van Nederlaud naar Zweden als steward op een Nederlandsch kolentraniportschip gemaakt. Kamiel Huysmans verklaarde aan den bericht gever van Socialdemokraten dat het standpunt van het Internationale Bureel volgenden trein na en Sofie bleef met mevrouw Bartineux alleen op Charle- mont achter. Zoo was eindelijk de tijd voor haar aangebroken om een bezoek te brengen aan de kamer waar haar oom vermoord was geworden. Zij wist niet hoe zij haar plan zou uitvoeren, maar spoedig ge noeg deed zich als van zelf de gelegenheid daartoe voor. Het slechte weder verplichtte de dames voortdurend thuis te blijven. Mevrouw Bartineux had Sofie lief gekregen en vreesde dat deze de eenzaamheid van het kasteel niet lang zou kunnen verdragen, waarom zij alles deed wat zy kon, om haar den tijd te korten. Zij vertelde haar veel legenden van het kasteel en ten slotte ook de geschiedenis van liet groote familiedrama der Charlemonts. Sofie maakte zich dit oogenblik ten nutte om den wensch te kennen te geven, dat zij die altijd gesloten kamer wel eens wilde zien. Mevrouw Bartineux verschrikte bij het vernemen van dezen wensch, dien zij ongehoord vond. Toen de oude dame zich echter met het denkbeeld vertrouwd had gemaakt, ontwaakte hare eigene nieuws gierigheid en na eene aanspraak daarom trent met den bottelier en de huishoud ster, verklaarde zij zich bereid de kamer met Sofie te gaan bezoeken. Het is een geluk voor ons dat de markies niet te huis is, zegde mevrouw. het volgende is met betrekking tot de vredoskwestie beëindiging Yan den oor log zonder eenige annexatie, en tot stand- brenging van een zulkdanigen vrede dat niet alleen de huidige oorlog maar ook elke oorlog in de toekomst onmogelijk worde. DeVereenigde Staten en de Entente. Washington, 2 Mei. L)e regeering houdt* zich gereed een expeditiu-macht ntfar Europa te zenden, zoodra de Geal lieerden het verstandig achten schepen te onttrekken aan het transport van levens middelen en ze te bezigen voor het transport van troepen. Mc Adoo, de minister van financiën, heeft meegedeeld, dat de eerste leeningen aan Frankrijk on Italië 100 milioen dol lars zullen bedragen. Het eerste voor schot, groot 25 millioen, zal waarschijn lijk voor Italië zijn. Nieuwe buitensporigheden te Sint Petersburg. Sint Petersburg, 2 Mei. Mededee- ling van het Sint-Petersburgsch lele- graafagentschap De uitvoerende raad van arbeiders on soldaten liet in de stad de volgende bekendmaking aanplakken Gisteren hadden verschillende bedroe- vonde opstootjes in de stad plaats. Eon jonge, onbekende man doodde generaal Kaschualinski. Op een groep lieden die 1 politieke verkondigingen wilden doen, werd in het stadsgedeelte Bassili Ostrof geschoten. Daar werden zelfs bommen geworpen. Eenige personen die zich de den doorgaan als leden van het uitvoe rend komiteit, namen een grondbezitter gevangen. Andere onbekenden rukten de schouderbelegsels der officieren af. Slechts zinneloozen en vijanden der Na tionale Vrijheid kunnen zich met zulkfr oproerige handelwijzen inlaten, die de Russische revolutio in gevaar brengen. De uitvoerende raad veroordeelt die per sonen streng en spoort alle burgers aan deze daden te verhinderen. Zulke hande lingen geven blijken van anarchie en verspillen de revolutionaire krachten. Parijs, 1 Mei. (HavasL De regeering nam in verstandhouding met de pers, een besluit waardoor het aantal blazijden der bla dert1 wederom verminderd wordt. Buenos-Aires, 1 Mei. (Havas). Het socialistisch Kongres nam, na een stormach tige zitting, met 4,210 tegen 3,557 stemmen, een besluit ten voordeele der onvoorwaarde lijke onzijdigheid. Bern, 30 April. Volgens de bladen uit Lyon, zou de verbindingsweg tusschen Santi Quaranta en Salonika klaar zijn en voor het verkeer van vrachtautos geopend. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 6 Huwelyken. A. Gorthals, voerman met M. Van Cauwenberge, zb. C. Van der Hulst, scboonm. met A. Van der Donckl, tw J. Verhulst, tw. met S. Bonner, tw. D. Geeroms, bediende met A. Mi not, br. Overlijdens. M. De Wolf, fabriekw. 26 j. Moorselb. M. Eemans, slikster, 25 j. Roozem.str. M. Vinck, schol. 11 j. Gr. Bollew. A. Ringoir, m. Poriau, tw. 75 j. Gulden Boompl. E. Van Asscho, in. Coessens, werkman, 40 j. Zoutstr.pt. E Van der Moeron, wr. De Buck, gepens. 78 j. Denderm. stw. 3 kinderen onder de 7 jaren. Allerhande nieuws Uit Brussel en omstreken. Een aftruggelaar. Vrouw Van P. van Elsene, had van oen onbekende oen zak aardappelen gekocht tegen 1 fr. 75 het kilo en liet ze in haar kelder brengen. Toen de kerel vertrokken was bemerkte ze dat ze slechts 25 kilo van de kostelijke knollen had ontvangen. De rest bestond uit ballen uit klei vervaardigd. Diefstallen. Gedurende de afwezig heid van M. H., handelaar, meldden twee kerels zich aan in zijn magazijn een hunner overhandigde den bediende een brief met de handteekening van M. H.., die beval aan den drager een zak boonen, een baal koffie en andore koopwaren te overhandigen. De bediende leverde do waar de zakken werden op een wagen geladen en do kerels haastten zich er mede te verdwijnen. Gisternacht zijn stoutmoedige dieven binnengedrongen in de spekslagerij van M. V.., Helmetsche steenweg, on hebben er zes hespen en verschillende stukken spek gestolen. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 0 Mei, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Hij zou niet toestaan, dat wij dc kamer bezochten in dit opzicht schijnt hij zeer bijgeloovig te zijn. Wellicht neemt hij ook de onzinnige spookgeschiedenissen zooals de bedienden die onder elkaar vertellen, voor waarheid op. De huis houdster heeft den sleutel neen hij hangt in de bibliotheek. Dulex zal hem zoeken. Dulex zocht den sleutel en zoodra hij hem gevonden had ging hij met de huis houdster naar de geheimzinnige kamer. Toen Sofie er met mevrouw Bartineux binnentrad, stonden de vensters open en brandde er een vroolijl: vuur in den haard. Toch was er de lucht nog vochtig en zwaar. Sofie zag de kamer opmerkzaam rond. Zij was groot en hoog. De wand-ver- siering was kunstig aangebracht, de meubelen zagen ér weelderig uit, maar even als dc tapijten met stof bedekt en langs de muren toonden zich sporen van bevlekking met modder en slijk. Een groot, rijk met beeldhouwwerk versierd bed, stond langs eene zijde en was afge sloten met zware zijden gordijnen, waar uit bij de eerste aanraking tallooze motten opvlogen. Eene kleed- en eene badkamer grensden aan het slaapvertrek. Ilad Sofie gehoopt een spoor te vinden, dat leiden kon tot de ontdekking van den werkelyken moordenaar, hare hoop ver dween spoedig. Nadat het lijk van den markies door Naamlooxe Vennootschap te Aalst. De algemeene vergadering uitgesteld zijnde voor 3 weken, zijn de Heeren aandeelhouders uitgenoodigd tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Dinsdag. 8 Mei 1917, om 13 uren in de maatschappelijke zetel. Brusselsche straat, 34, Aalst. DAGORDE 1. Verslag van beheer-en toezichtsraad. 2. Onderzoek en goedkeuring der balans en der winst en verlies rekening. 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters 4. Statutaire benoemingen. Ingevolge artikel 38 der standregelen wor den de heeren aandeelhouders verzocht, 10 dagen voor de algemeene vergadering en ten laatste op 1 Mei 1917, het getal en de num mers hunner aandeelen te doen kennen zij zullen tot de vergadering toegelaten worden op vertoon van een bewijs van bewaring uit gaande van eene bank. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOP1NG van te AALST, Veldstraat, N° 17. De Notaris Paul EEMAN, t« Moorsel, zal namens d'erven van wijlen Dame Weduwe Gustaaf Fredrix-De Raymaekers, te Aalst, en ingevolge bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van 1" aanleg te Dendermonde. op DINSDAG 8 MEI 1917 om 1 ure namiddag, té Aalst, 'Veldstraat, Nr 17, overgaan tot de openbare verkooping van alle de meubelen zich aldaar bevindende en bestaande namenlijk uit Bedden in acajou met Ressorts, Matras sen, Sargiën, Spreien, IJzeren bed met toe- behoorten, Lavabos in acajou en andere, Nachttafels, Lavabogarnituren, Kassen, Ta fel in acajou met marme: jn blad, Canapé en en Stoelen in acajou, Zetels, gewone Tafels en Stoelen, Stoven met toebehoorten, Lampe Beige, Kapstok, Schonwgarnituur, Spiegels, Piedesstailen en andere. Kleine versiersels. Stors, Gordijnen, Banken, Drapeaustok en dergelijke. Kuipen. Manden, Waschmachicn, Linoleum. Verscheidene koopen Bloempot ten, ledige Flesschen en Brandhout. Gewone voorwaarden. Komptante betaling met gepast geld. OPENBARE VERKOOPING van een TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langsheen dert Steenweg van Aalst op Dendermonde) sektie B, n^ 333b en 328, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den heer Aloys De Somer. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Mei jgjy Verblijf Maandag 4 Juni om 2 ure stipt namiddag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door M. Flo- rent Lammens, te Hofstade, Hoogstraat. de bedienden was gevonden geworden, hadden vele lieden de kamer betreden en de policiedienaren deze zorgvuldig onderzocht. Wat zou Sofie, nadat er achttien jaren overheen waren, daar nog hebben kunnen vinden Zij begreep hoe dwaas hare hoop was geweest. Niettemin doorzocht zij het bed, eiken hoek van de kamer en de meubelen met eenen iever, die de verbazing harer begeleiders op wekte. De kamer is zoolang gesloten ge weest, zegde zij kleurende, dat ik liet voor mogelijk hield iets tc vinden wat licht kon brengen in de ontzettende duisternis die het drama omhult. Lief kind antwoordde mevrouw Bartineux, er bestaat geene duisternis meer in zake van den moord De moorde naar werd ontdekt en van zijne misdaad overtuigd. Maar zou liet niet mogelijk kunnen zijn, dat Alexe Mixtome onschuldig was wierp Sofie haar tegen. Mevrouw Bartineux schudde het hoofd. Wanneer de menschen hier dat konden gelooven, zouden zij gelukkig zijn, zegde de bottelier, want nooit weid een lieer van dit huis meer bemind dan Alexe Mixtome, de vroolijkste, open hartigste en edelste edelman die ooit leefde. Het was zeker zijn doel niet, zijnen broeder te vermoorden, maar hij deed het uit toorn. Wij waren meer gelast men zich met alle «lach van BOEK on STEENDRUKWERKEN, zooale Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbricven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steemjrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigd* prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het Is Zonder houten pinnen. Zonder staaf In 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het xeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertljd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geel een nieuw MORISONS W.chmichien ten. maand op proef In gnkeel Belgifi en betaal zelfde vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nnmmer 462 met uitleg en prljaen nan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VA» tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op d*n ijserenweg en tramwaya. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuxostraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met w*- kelykache betalingen voor Borate Commu nie, Huwelijk, enx. N. B Agenten worden gevraagd, ieh te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ton einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge woon# inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen loa aan 4 o/o 's jaara, te waarborgen door grondpauden, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooala vroeger gewone leenin gen uitgave on vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. S Fotografie B. WILLEMSEN S HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen bedroefd om hem dan verschrikt over zijne daad. Het bed werd feitelijk in stukken gescheurd en door de policiedienaren onderzocht, juffrouw Lepage, zegde de huishoudster, toen Sofie dit opnieuw begon te bezichtcn. Het is een oud ledikanteene eeuw geleden werd het in Duitschland gemaakt. Sofie liet zich niet bepraten, doch ging voort met het kunstig snijwerk te be kijken. Plotseling kwam er een kreet van hare lippen, waarin vreugde en schrik tegelijk zich uitten. In eene holte van liet snijwerk had zij een gouden voorwerp zien schitteren, zonder dat zij echter nog wist van welken aard hare ontdekking was. Hare hegeleiders traden naderbij en Sofie toonde hun de oorzaak harer plotselinge ontsteltenis. Het is een stuk van het inlegsel, zegde mevrouw Bartineux. Sofie nam eene naald uit het haar, boog het einde tot ecnen haak om en haalde daarmee uit de holte een stuk van eene ketting te voorschijn, van omtrent twee duim lengte en kunstig bewerkt. Ook de anderen deelden nu in hare ontroering. De ketting ging van hand tot hand Het is een spoor van den moorde- j naar I riep Sofie. De hemel heeft mij gezonden om het aan hot licht te brengen. Zeker, zegde Dulex is het een bewijs van den moord. Het stukje ketting Eaplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, altbetaling van alle koepons, Belgiache schold. Stad Antwerpen -Loik- Caia* hypothecaire An ver- soise enz. Vernleawing xonder kosten ran het koepon blad Vreemde keepont aan den beaten prijs Argentljnsche codals, japaanschc ens... sijn de BESTR geneesmiddelen vooraeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, A a 1 a t. Fr. 1,26 de doos. Dexo Pillen, aangesien hunne aangenamen amaak, mogen opgeiogen worden Maageuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, eni., gebruikt do Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In doxelfde Apotheok syn te v#.-cryg*n Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de rasende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,26. Pakken voor het bevruchten vau koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor deu cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. behoorde of aan den markies of aan zijnen moordenaar. Aan den armen Alexe Mixtome 1 voegde de arme huishoudster er bij. Niemand had ooit eene ketting gezien, die dit stuk geleek, maar de voortreffe lijkheid van het goud, het prachtige en kunstige werk bewezen, dat de ketting aan geenen dienaar van het huis kon toebehoord hebben. Ik vond het 1 riep Sofie en hare oogen lichtten. Moge het de ontdekking van den waren moordenaar ten gevolge hebben Hare begeleiders verwonderden zich over hare zonderlinge blikken en haar vast geloof, dat de moordenaar van den markies van Charlemont nog niet zou ontdekt zijn. Gy kunt allen getuigen, dat ik deze ketting hier gevonden hebriep Sofie triomfantelijk. Dat kunnen wij, juffrouw, zegde Dulex. Wilt gij de ketting nauwkeurig be kijken, opdat gij ze later kunt herkennen en dit als het noodig is kunt bevestigen, zegde Sofie. Wat gaat gij er dan mede doen, juf frouw Lepage? vroeg mevrouw Barti neux. (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3