Robert Van de Lanotte Een en ander. STJUftSlflEUWS. MI BS PUTTE-BBBSSEIS MORISONS Waschmachien Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, In Engeland. Zondagrust. /y v/vJl Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wassbt zomer aïKoten In 6 minuteneo went floor zijns eigene zsairtetrant J. L, MORISONS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van België 1 Fotografie 1 B. WILLEMSEN WISSELAGENT m BALSSHPiLLS* Bloedzuiverende Pillen blikken zeer fel werd. Na een horige voorbereiding met artillerie-vuur en mij nen, welke tweo dagen aanhield on's och tends in de vroegte uiterst fel werd, ondernamen tegen 8 uur 's voormiddags de Franschen, Russen en Italianeu een verwoeden aanval in deTserua-bocht, die met afsluitingsvuur van de artillerie, mijnen en infauterie-afdeelingen werd af geslagen. De vijand, die er op enkele punten in geslaagd was, een weinig vooruit te ko men, werd met geweervuur en machien- geweren weggemaaid. Het vijandelijke artillerie-vuur duurde daarna met nog grooter felheid dan te voren voort, en 's middags togen half vijf volgde een nieuwe hevige aanval. Doch ook dezo werd bloedig afgeslagen, deels door ons vuur en deels met een tegenaanval. Op don linkeroever van de Wardar voerden de Duitschers geslaagde patroel- je-aanvallen uit in de richting van Mals- joekovo. Ten Zuiden van Doiran werd onze vooruitgeschoven positie den geheelen dag onafgebroken met artillerievuur en mijnen bestookt. Af en toe verkreeg de beschieting de hevigheid van roffel vuur. De vijandelijke aanval, die daarop volgde, werd in de kiem verstikt. Aan den voet van de Belasitsa-Planina en in de vlakte van Serres het gewone artillerie-vuur on de gewone bedrijvig heid met zwakke afdeelingen. Een vijandelijk schip heeft zonder suc ces de kust van do Golf van Orfano, dicht bij hel dorp Orfano, beschoten echter zonder resultaat. Oostende. Door bommenafwerpende Engelsche vliegers werden op 2 Mei de na volgende personen gedood of gewond A. Gedood 1. Fol. Fontaine, wed., 70 jaar, Christinastraat, 124. 2. Ferdinand De- pagie, 9 jaar, Kaaiztr. 9. 3. Alfons Schryver, jaar, Sint Pieter en Paulusplaats, 16. Camiel Willems, 19 jaar, Steen. B. Zwaar gewond Willem Clipet, 31 jaar, Kerkstraat, 10.2. Camiel Cornelia, 16 jaar, Steen. 3. Emma Derudder, 30 jaar, Thou- routstr. 226. (Haar man is belgisch soldaat). Bertha Dupont, 15 jaar, Fortuinstr. 7. 5. Pauline Failliere, 19 jaar, Bakkersstraat. 6. Andrea Verbrugghe, 24 jaar, Thourout- schesteenw. 460. 7. Hortense Gillies, 62 j. Statiestr. 6 (een zoon is belgisch soldaat). 8. Alice Taskin, 16 jaar, Gontroden. C. Lichtgewond 1. Jan Van Maese, 45j. Kaaistraat, 54 (een zwager is belgisch soldaat 2. Achiel Baelle, 39 jaar, Paulusstraat, 77, (een broeder en een zwager zijn belgische soldaten). 3. Karöline Allemeersch, 37 jaar, Kleine Kaaistraat, 6. 4. Euphrasie.De Rycke, geboren Van den Driessche, 28 jaar, Kleine Kaaistr. 5. Oscar De Rycke, 5 jaar, Kleine Kaaistraat, 6. 6. Bertha Deporter, Gisteler weg, (man en 3 broeders zijn belgische sol daten). 7. Wed. Demessemaecker, 71 jaar, Kleine Kaaistraat. 8. Frans Maerschalck, 54 jaar, Witte Nonnenstraat, 47, (een zoon is belgische soldaat). 9. Marie Vuylsteke, 65 jaar, Christinastraat, 126. 10. August Van Vraynest, 29 jaar, Franciscusstraat, 44. 1. Alice Van Wassenhove, 32 jaar, Kapelle- straat, 104. 12. Julia Calemeyn, 54 jaar, Kleine Kaaiatraat, 11. 13. Wed. Delphine Marlier. geboren Durand, 58 jaar, Christina straat, 136. 14. lrène Claeys, 9 jaar, Fran ciscusstraat, 13. 15. Charlotte Vantournhout, Sfcen. 16. Zenobie Beeraemer. 30 jaar, Ka- lestraat, 89, (een broeder is belgisch sol daat). 17. Robert Elleboudt, 56 jaar, Kapel- lestraat, 97. 18 Eugenie Legghe, 25 jaar, Kleine Kaaistraat, 3. 19. Marie Demeyer, 12 jaar, Sint Pieter en Paulusplaats. 20. Margareta Devriese, 20 jaar, Alfons Pieters- laan, 23. 21. Irma De Ruyter, 30 jaar, Thouroutschen Steenweg, 226, (man is bel gisch soldaat). 22. Pauline Maes, Steen. 23. Maurice Noterdam, 12 jaar, Iseghemlaan, 149. 24. André Verecke, 13 jaar, Thourout- sche steenweg (een kozijn is belgisch sol daat). 25. Marie Fontaine, 67 jaar, Christi nastraat, 124. 26. Marie Fontaine, 35 jaar, Christinastraat, 124. De Skandinaafsche landen. Kopenhagen, 9 Mei. Het blad Ber- lingske Tidonde schrijft over de konfe- rencio dor Skandiuaafsche ministers te Stockholm In de verloopene tijdruimte sedert de eerste ministers konferencie, is de toestand der Skandinaafscho landen ontegensprekelijk lastiger geworden. De samenwerking dor Skandinaafsche staats mannen heeft niettemin de proef vol komen doorstaan en vormt verder een begroetenswaardig richtpunt. Stockholm, 9 Mei. De Hoofdkom- missie van den Zweedschcn Vredesbond heeft aan don minister van buitenlandsohe zaken een schrijven gericht, waarin tot hem de bede wordt gericht, dat hij bij gelegenheid der aanstaande ministors- konferencie der Noorderlanden, de Skan dinaafsche Staten zou bewegen tot oen initiatief in den zin eener vredesbemidde ling. De Interparlementaire konferencie der Entente. Parijs, 8 Mei. De interparlemen taire konferencie der Bondgenooten hield den 7 Mei hare heide laatste zittingen. Zij stelde vast dat er nopoDS de besproken kwesties de volledigste overeenstemming heerschte, en nam eenparig do volgende dagorde aan De leden der interparlementaire kon ferencie der Entente-landen, stollen bij de sluiting van den vierden zittijd vast dat hij de werkingen volledige eensge zindheid bestatigd werd, nopens de wegen die moeten ingeslagen worden om de diplomatische en militaire handeling der Bondgenooten meer eensgezind en wer- kingsvoller te maken. Uit het Vatikaan Milaan, 8 Mei. Italiaansche bladen kondigen een schrijven af uit het Vati kaan, waarin de verzuchtende wensch naar vrede en verzoening wordt uitge drukt. De Paus beveelt dat voortaan in de kerken gebeden voor den vrede zou den gelezen worden. De Krijgsraad van Parijs. Geneve, 7 Mei. De krijgsraad der Entente in Parijs gehouden heeft drie dagen geduurd van Donderdag namid dag tot Zaterdag avond om 6 ure. Aan de Parijzer officieuze pers is de taak opgedragen te verzekeren, dat op deze konferencie tot de ononderbrokeno voortzetting van het offensief op het Westfront besloten is geworden en dat alle maatregelen genomen werden opdat spoedig ook op het Russische, Italiaan sche en Macedonische front liet offensief tegen do Midden-Mogendhedon uit alle krachten aangevat worde. Ministerraadszitting in Oostenrijk Weenen, 7 Mei. Heden morgen had in het ministerie van buitenlandsche zaken, onder het voorzitterschap van den minister van buitenlandsche zaken, graaf Czernin, eene ministerraadszitting plaats, om te onderhandelen over de huishoude lijke aangelegenheden. De beide minister voorzitters en d# Oostenrijksche en Hongaarschegebiedsministers namen deel aan de bespreking. Weenen, 6 Mei Heden had hier eene sociaal-demokratische algemeeno vergadering plaats ten gunste van het vrouwenstemrecht, aan de vergadering namen duizonden personen deel, vooral vrouwen. Levensmiddelenverzorging van BelgiS. La Havre, 5 Mei. De regeering der Vereenigde Staten heeft voor de levens- middolënverzorging van Belgen en Fran schen in het bezette gebied, 750 miljoen frank ter beschikking gesteld, waarvan 450 miljoen voor België en 300 miljoen voor Frankrijk. Daarmede is de levens middelenverzorging van België in de toekomst verzekerd. Een oproep van den Koning. Berne, 7 Mei. De Zoning van Enge land heeft op 2 Mei eenen plechtigen op roep gedaan, in welken hij zegt In de overtuiging dat de onthouding an allo onnoodig graanverbruik hot zekerste en krachtdadigste middel uit maakt om de aanvallen der vijanden van Engeland te niet te doen, en daardoor den oorlog tot een spoedig welgeslaagd einde te brengen en in de overtuiging niets ongedaan te laten wal in dezen tijd tot welzijn van het Engelsche volk kan bijdragen in dezen tijd van zware be druktheid, zet ik diegenen die het mid del bezitten om ander voedsel dan van graan te gebruiken, uitdrukkelijk aan, de grootste spaarzaamheid en bezuiniging van alle soorten van graan in acht le nemen. bediende, hernam mevrouw Bartineux, ook kan zij niet van een der policieagen- ten zijn. Zie eens hoe kunstig zij bewerkt Zij kan van den vermoorden mar kies zijn geweëst, meende de rechter. Maar dan zou Dulex zebepaald herkend hebben, antwoordde mevrouw Bartineux. Ik geloof dat zij van Alexe Mixtome is. Dan moest Dulex ze eveneens ken nen, zegde Sofie. Misschien ook niet. De ongelukkige woonde lang te Parijs in het paleis der Charlemonts. Hij zal ze zeker gedurende zijn laatste verblijf aldaar gekocht hebben en dewijl hij maar kort voor den moord naar Gharjeraont kwam, is het mogelijk dat Dulex ze niet gezien heeft. Mijne meening is, zegde Sofie, dat de moordenaar de ketting droeg, dat hij in zijnen strijd met het slachtoffer, deze gebroken heeft, en een stuk terecht kwam op de plaats waar ik het vond Het kon gemakkelijk aan het oog der policie ontsnappen, en als de schijn van het vuur er niet op gevallen was, zou ik het ook niet gezien hebben. De rechter dacht over de zaak na en draaide het stukje ketting tusschen zijne vingeren. Dat is geene zaak, waarmee een meisje zich moest bemoeien, zegde me vrouw Bartineux. Ik weet dat gij u ver wondert dat ik aan het verlangen van Verder wordt in den oproep van de hoofden der huisgezinnen gevorderd, het brood-eten van hunne familiën met ten minste een vierde van hun gebruik te verminderen, alsook de aanwending van meel voor andere doeleinden dan brood te staken of ten minste to verminderen. Eindelijk werden de personen die peerden houden aangemaand, aan het voederen met haver en andere graango- wasson te verzaken, buiten in gevalleu ran eene bijzondere toelating van den kontroleur der voedingsmiddels, voor trekpaarden in den dienst van het land. Er wordt bepaald dat de oproep van alle predikstoelen van het Vereenigd Koninkrijk op de volgoride Zondagen zal afgelezen worden. De afkondiging had plaats op 3 Mei. 's middags, van alle stoepen van Royal Exchange. Do oproep zal daarenboven oreral op de openbare gebouwen aangeplakt wor den. De «Times- schrijft, met betrek op bovenstaanden oproep Do proklamatie van den Koning van Engeland, die zijne onderdanen tot spaarzaam levonsmidde- len-rerbruik aanspoort, zal ook de grootste sceplieken ervan overtuigen dat de levensmiddelenkwestie ran ernsti- gen aard is. Zij is, zegt het blad, zeer ernstig, en veruit het meest ernstige ge deelte, in den gezamentlijken toestand der natie in den loop der huigige tijden. In de admiraliteit. Londen, 6 Mei, De Times schrijft De admiraliteit wordt heringericht en Jellicoe zal eon ambt bekleeden dat overeenstemt met dat Yan William Ro bertson in het ministerie van oorlog. Do eerstgenoemde wordt de overste van den meer uitgebreiden en hervormden oor logsstaf die, versterkt wordt door eenige jongere officieren der vloot. Priesterlijke Benoemingen. BISDOM GENT Zijne Hoogweerdigheid da Bisschop van Gent heeft Bestuurder der Garmelitersen te Audenaardo benoemd den E. H. Van Brabandt, onderpastoor te Lokeren. De Eerw. II. Van Brabandt is tevens gelast met het bevorderen der sociale werken in het Arrondissement van Audenaarde. juffrouw Lepage toegaf, doch ik kon niet weigeren. Het spijt mij dat ik haar ooit iets van den moord vertelde. Een meisje moest eigenlijk niet eens weten dat er zulke dingen in de wereld gebeuren. Misschien is juffrouw Lepage dooi de Voorzienigheid bestemd om nieuw licht te brengen in deze zaak, zegde Tal bot. Dat dit stuk ketting in verband staat met den moord, is zeker. Maar aan wie behoorde het? Dat is de vraag welke ik wil oplossen, antwoordde Sofie met stralende oogen. Gij riep de rechter Talbot. Gij herhaalde mevrouw Bartineux. Zijt gij dol mijn kind Ik heb dit stuk ketting bij u ge bracht, mijnheer Talbot, zegde Sofie zonder acht te slaan op dezen dubbelen uitroep, en het is mijn plan het bij u te laten, totdat, het noodig kan worden. Verzegel het met uw ambtszegel. Me vrouw Bartineux en ik zullen verder een proces verbaal teekenen, om de her komst van het stukje te rechtvaardigen. In het wezen van het meisje lag eene soort van vriendelijk gezag, dat den vrederechter verraste en geheel in over eenstemming was met hare schoonheid. Ik zou gaarne een paar schakels behouden, vervolgde Sofle. Geef mij die, mijnheer Talbot. De vrederechter voldeed aan haar verzoek. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 13 Mei, M. Van Caelonbergh, Leopoldstraat. Donderdag, 17 Mei, O. H. Hemelvaart, M. Megauck, Leopoldstraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslicht 9 Vrouwelijk 6 Huwelijken. F. Cornand, leurder,.met A. Van don Bossche, tw. Ovorlijdens. A. Van der Biest, wr. Van Mol, hoven. 75 j. Groenstraat. M. De Smet, vr. Boone, zb. 39 j. Moorselbaan. M. Eeckhout, vr. Bulté, zb. 60 j. Vrijheid straat. 5 kinderen onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING van een TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langsheen den Steenweg van Aalst op Dendermondei sektie B, nrS 333b en 328, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den heer Aloys De Somer. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Mei ^.«r Verblijf Maandag 4 Juni om 2 ure stipt namiddag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door M. Flo- rent Lammens, te Hofstade, Hoogstraat. Ik geloof dat de zaak aan den mar kies van Gharlemont moet overgelaten worden, zegde mevrouw Bartineux. Hij heeft er het meeste belang bij. Het kas teel behoort hem toe en dus ook de ketting. Het komt mij voor dat het een verraad zou zijn aan hem gepleegd, als wij dit bewijs aangenomen dat het een bewijs is bij eenen rechter brengen. Juffrouw Lepage heeft gelijk gehad geenen tijd te verliezen, om dit bewijs stuk in zekere handen te geven. Hecht gij er dan waarde aan Misschien niet en misschien ook wel, antwoordde de vrederechter ernstig. Alexe Mixtome rust in een vreemd land. Hij liet geen kind achter dat zijne schande erfde, maar honderden menschen die hem kendon en lief hadden, zullen zich verheugen als zijn naam gezuiverd wordt van de smet die er aan kleeft cn de markies zal nog het meest verheugd zijn, want de vlek op zijn wapen moet hem hinderen. Hij zal hemel en aarde bewegen om de zaak op te helderen. Maar de ketting kan een ander hebben toebehoord, ofwel aan den ver moorden markies, zegde mevrouw Bar tineux, die niet genegen scheen om hare overtuiging, dat Alexe Mixtome de moordenaar was, te laten varen. Dat moet blijken, antwoordde Sofie. Ik heb besloten uit te maken aan wien zij toebehoorde. De rechter Talbot schreef een proces- gelast men zich met alle «lach van BOEK en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerkeo, Afflchen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en VisiotkaaFtcn, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Boodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het teraelvertljd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachlen «ene maand op proef in fekeel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg eo prijzen aaa VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukkon van allon aard. Eenige Premie Ongelukken op deu ijzeren weg on tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nic.uiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelykache betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adrea. Afdeeling Hulpbank. Ten einde to voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave on vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bokomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold straat 9. HOPMARKT. •Kunst Portretten cn andere. Matige prijien .J ............J Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules verbaal van hetgeen Sofie en mevrouw Bartineux hem hadden medegedeeld, deed het stukje ketting in een papier dat hij verzegelde, terwijl Sofie de twee schakels in hare portemonnaie stak. Een geheim, onbepaald vermoeden zegde het moedige meisje, dat deze ketting een gewichtig bewijsstuk was, om de onschuld van haren vader aan het licht te brengen en den schuldige te ontdekken. Een groot geweld om niets, zegde mevrouw Bartineux ontévreden. Ik weet niet of ik tnij al of niet verwijten moet juffrouw Lepage's zin gedaan te hebben daar ik echter zooveel heb toegegeven, moet ik heden avond den markies in eenen brief alles mededeelen wat er ge beurd is. Doe dit niet, mevrouw, zegde de rechter Wacht tot hij terug komt, ik zal hem zelf breedvoerig schrijven en wij zullen samen overleggen hoe te handelen. Vergeef mij, zegde Sofle, doch ik verzoek u beiden te zwijgen, tot ik u de vrijheid geef te spreken. Ik heb de ket ting gevonden laat het overige aan mij over. Ik weet mevrouw Bartineux, dat gij hot niet zult weigeren. Zij zag de oude dame bij deze woorden smeekendaan. Ik moet bekennen dat ik u niet j begrijp, maar ik zal zwijgen als gij het wenscht. Wat wilt gij doen Ik kan mij nog niet verklaren aangenomen ik zeg aangenomen, dat i sijn d® BESTE geneesmiddelen voors®k®r van Fr. CAL. LE BA UT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Dose Pillen, aangezien hunne aangename» ■maak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Veretoptheid, Speen, Puiateu, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. A pothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok tyn te vercrygen Remedie voor Ekzteroogen 0,50, Tandpijn ■tillende druppelt stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de dooi. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien on merrieön Remedie tegen het snot der kiekens. - Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Alexe Mixtome nog leefde en dit stuk ketting tot het bewijs voerde, dat de moordenaar een buiten verdenking staan de persoon was, en Sofle dacht aan Filip en zijne juweelen. Wat dan Wat dan herhaalde de vrederech ter. Zijn naam zou in cere worden her steld. Hij zou teruggeroepen en door geheel het land juichend ontvangen wor den. De menschen zouden hem in triomf op hunne handen naar het kasteel dragen. Zij zouden niet genoeg wej,en te doen om hun berouw te toonen hem schuldig geloofd te hebben en hem hunne vreugde over zijne rechtvaardiging te bewijzen. En hij zou weer markies van Gharlemont zijn. Het doet mij genoegen dat dit onmogelijk is, zegde mevrouw Bartineux. Ik heb hem niet van nabij gekend en wensch niet dat August voor hem heen zou moeten gaan. Die moordgeschiedenis was ontzettend, maar zij is voorbij en Alexe Mixtome dood. Niemand kan door zijne schande benadeeld worden en August is de rechtmatige heer van Ghar lemont. Zijn naam kan in eere hersteld worden, antwoordde de vrederechter. Ik twijfel er niet aan of hij is dood maar wanneer hij nog leefde en van de schande gezuiverd weer in zijne rechten kon treden, dan zou ik met genoegen sterven. Hij was mij zeer dierbaar. Een edeler man bestond er niet. (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3