Osrlag ïo leg Balkan i DE VREDESKWESTÏE. OORLOGSBERICHTEN. Wie is de moordenaar TerugKeervan Beigisclie werKiieiiBii Generaal Petain. Italiaansche Oorlog Het kongres zal in één onzijdig land gehou den worden cii de regeeringen zullen verzocht worden aan de vertegenwoordigers reispassen af te leveren. Het hoofddoel der konferentie zal natuurlijk het bespreken der vredesvoor waarden zijn. De toestand in het leger. Sint-Peteraburg. 14 Mei. In de te Sint- Petersburg gehouden zitting van afgevaar digden van het front hield de minister van oorlog een toespraak, waarin hij de verpleging en de voorziening aan munitie besprak en aanhaalde in welken zorgcloozen toestand de verpieegdienst was dnder het oude stelsel. Hij zegde Voor het oogenblik is deze vraag in zekere mate geregeld, daar de verzorging thans reeds beter is dan voor twee maanden. Door de daadzakelijke hulp van onze vroegere en nieuwe verbondenen zullen we ook de mu nitiekwestie in regel kunnen brengen. Indien de Amcrikaansche schikking doorgaat, dan is binnen eenige weken het vervoer naar Rus land hersteld en dan is ook de spoedige oplos sing dezer kwestie verzekerd. De toestand der j verpleging en vooral wat het voeder betreft is zeer ongustig. In anderhalve maand moe ten wij de landelijke voortbrengst voor het leger verhoogen. Dit alleen kan den toestand verbeteren. De kwestie, welke de voorloopige regeering het eerst moet oplossen, is de voeding var. het leger en daarvoor de be kwaamste mannen aan te stellen. Dat is nu gedaan geworden. Ik ben het met het demo- kratiseeren van het leger eens. Maar het leger is een bijzondere instelling en indien bij die demokratiseering de overheid te zeer miskend wordt, zou dit verkeerde gevolgen kunnen opleveren. De toestand. Sint-Petersburg, 14 Mei. Er is spraak dat drie ministeries zullen gevormd worden een munitiemisterie, een arbeidersministerie en een ministerie voor hulpdiensten. Bern, 14 Mei. De Matin meldt uit Sint Petersburg De voorloopige regeering besloot een komiteit te vormen voor lands- herziening. Dit komiteit, dat onder voorzitter schap staat van Tersjenko, zal gevormd wor den door vier leden van den Raad van werk lieden en soldaten, een vertegenwoordiger van het komiteit van officieren, drie der boe- renvereenigingen en twee van voedingsmaat schappijen. De midden-gerechtskamer van Sint-Peters burg stelt het minimumloon voor arbeiders op 12 frank daags. Deze nieuwe loontarief wordt onmiddellijk van kracht. Bern, 14 Mei. Het Zwitsersch Telegr.- Agentschap meldt Een tweede trein met Russische socialisten reed gisternamiddag Zurich voorbij. Onder de reizigers, die naar Rusland terugkeerden bevond zich de gekende socialist Balabanof, die vele jaren deel uit maakte van de officieele Italiaansche socialis tische partij. De trein werd gevoerd door den Zwitserschen socialist Vogel. Amsterdam, 14 Mei. Reuter meldt uit Sint-Petersburg Een bende van ongeveer 40 anarchisten van Sint-Petersburg, met ge weren, revolvers en bommen gewapend, maakten zich meester van het huis van den hertog van Lcuchtenberg, in de nabijheid van de Maria-schouwburg gelegen, en stelden daar hun hoofdkwartier in. Zij weigerden, trots een aanmaning van den Raad van werk lieden en soldaten het huis te verlaten. De plaatselijke kommandant heeft het huis door de troepen doen omsingelen. Volgens een later telegram uit Sint Petersburg heeft gene raal Kornilof, bevelhebber van Sint Peters burg, zijn ontslag ingediend. Geen arbeidersmilitie. Bern, 14 Mei. Lyonsche bladen mel den uit Sint Petersburg De uitvoerende kommissie van den Raad van werklieden en soldaten heeft verklaard dat er te Sint Peters- burg geen arbeidersmilitie zal opgericht wor den. In afwachting van den Vrede. Het sociaal-demokratisch Amsterdamsch dagblad Het Volk deelt mede dat het personeel der groote banken en verzendings- firmas van Amsterdam aangezet wordt hun verlof voor Augustus te nemen daar men er moet mede afrekenen dat op dit tijdstip den vrede een ongewone arbeidsinspanning zal medebrengen. Karlsruhe, 15 Mei.Zooals de «Rjetsch» (82* Vervolg.) Wanneer hij zijnen broeder niet ver moordde, wanneer hij onschuldig werd veroordeeld, dan moge de hemel ons genadig zijn, dat wij hem in den nood alleen lieten De vrederechter sprak op zulk eenen ernstigen toon, dat de vrouwen de tranen in de oogen kwamen. Wanneer hem onrecht is aangedaan, meende mevrouw Bartineux, dan kan dit toch niet meer goed gemaakt worden. Maar ik zal van dit alles zonder uwe toestemming niets zeggen, Sofle Toch moet ik bekennen verbaasd te zijn over uwe belangstelling in deze zaak. Wij zullen u niet langer lastig val len, mijnheer Talbot, zegde Sofle op staande. Ik hoop u binnen kort weer te zien. Morgen ga ik naar Parijs, doch keer spoedig met mevrouw Mixtome terug. Moet gij zoo spoedig weg vroeg mevrouw Bartineux treurig. Sofle antwoordde bevestigend. Zij was ongeduldig om den voormaligen bezitter van de ketting op te sporen. Gij zult niet alleen vertrekken, Sofle, zegde mevrouw Bartineux. Gij zijt te jong en te schoon om zonder geleide naar de stad te gaan. Ik zal u vergezellen. Ik breng u weer mede terug. op voorname plaats meldt, zou er op einde dezer maand eene vredes-mededeeling der Entente plaats hebben. De Oostenrijksche pers en de vrede. Budapest, 13 Mei. De algemeene ver- gadering der dagbladschrijvers-vereeniging van Budapest, Zondag gehouden, besloot i eenstemmig, op voorstel van den voorzitter Markus, den voorzitter van het Internationaal Persverbond, Willem Singer, telegrafisch te aanzoeken, in de eene of andere neutrale hoofdstad, eene vergadering samen te roe- pen, bestaande uit vertegenwoordigers-jour- j nalisten, zoowel der neutrale, als de vijande- lijke tegenover elkander staande landen, ter bespreking der groote opdrachten van de naaste toekomst, en tot bespoediging van het bekomen van den vrede. De pers alleen bezit de macht om de aanhitsingen het zwijgen te 1 gebieden, en het streven naar den vrede, heden door alle volkeren gelijkvormig in het harte gewenscht, op krachtige wijze vooruit te helpen. In Frankrijk werd het volgende besluit bekend gemaakt De genera'al-overste van den algemee- nen staf, is de afgevaardigde van den minister van oorlog voor allo vragen die de krijgsverrichtingen aangaan en voor de leiding der algemeene hulptakken van liet landgebied. De generaal-stafoverste geeft aan den minister van oorlog raad over 1. oor logvoering en samenwerking der verbon den legers 2. over algemeene operatie- plannen welke door de opperbevelheb bers ontworpen werden deze laatste zijn alleen met de uitvoering gelast 3. over het plan der bevoorrading met krijgsmateriaal, geschut, vliegtuigen, spoorbanen, enz. 4. over de verdeeling der hulpbronnen van hel lsnd, en der materialen over do verschillende opera- tiestreken 5. over de schatting der transportmiddelen van de landstreek voor troepen, krijgsmateriaal en alge meene bewegingen over alle kwesties welke door de minister van oorlog aan den generaal stafoverste worden voorge legd. De porsoonlijke vragen betrekkelijk de generaals worden ook samengevat in handen van den generaal-stafoverste. Hij is de overste der Fransche militaire zen dingen en der militaire attachés in het buitenland. Dc buitenlandsche militaire zendingen in Frankrijk hebben vertegen woordigers bij den generaal-stafoverste. Berlijn, 13 Mei. Het ministerie van oorlog heeft aan den voorzitter der so- ciaal-demokratische party, in antwoord op zijn jongste verklaring medegedeeld, dat niet alleen de personen ten onrechte als werkloos naai- Duitschland overge voerd naar België zouden terugkeeren (indien zulks niet reeds is geschied) maar dat in korten tijd ook al die Belgische werklieden die door dwang naar Duitsch land werden overgevoerd, en zich niet bereid verklaarden vrijwillig werk in Duitschland te aanvaarden, naar hunne haardsteden zouden teruggebracht wor den. Ook deze zullen ten laatste tegen 15 Juni naar België worden terugge voerd, zoodat er na dien datum geene gedwongen Belgische werklieden meer in Duitschland zullen zijn. De Vor- warls - merkt op ten opzichte dier ver klaring van het ministerie van oorlog, dat de bemoeiingen der sociaal-demokra- tische partij om het lot der Belgische werklieden, aldus oen verheugend sukses gehad hebben. In Engeland. De geheime zitting in het Lagerhuis. Den Haag, 12 Mei. Renter meldt uit Londen: De geheime zitting in het Lagerhuis werd voortgezet. Het ministerie van oorlog deelde mede dat twee nieuwe groepen van vrijwilligers zouden gevormd worden, name lijk mannen van 41 tot 45 jaren en van 45 tot 50 jaren. In zitting van Zaterdag besprak het Lager huis het verslag over de nieuwe kredietvor- Mag ik de oorzaak weten van uwe belangstelling in het drama van Char- lemont, juffrouw Lepage vroeg de vre derechter, die in de gelaatstrekken van het meisje iets geheimzinnigs vond, dat zijne nieuwsgierigheid opwekte. Gij zult die op tijd vernemen, was het kalme antwoord. Ik stel er veel prijs op een gepleegd onrecht weer goed te maken, een edelen man weer in zijne eer te herstellen. De luim van een romantisch meisje, zegde mevrouw Bartineux, eveneens op staande. August geeft zich zeker evenveel moeite als iemand, om zijnen bloedver want, zijne eer te schenken, maar dat is, geloof ik, eene onmogelijkheid. De dames verwijderden zich. Toen het rijtuig wegrolde, keek de rechter Talbot het na en sprak bij zich zelf De geestdrift van .het meisje is uitstekend. Maar als Alexe Mixtome nog eens leefde Als zijne onschuld werd be wezen en hij weer terugkwam Er zijn wel vreemdere dingen gebeurd. Ik vind het beter dat August voorloopig niets van de ontdekking weet. Hoe zal het meisje uitmaken aan wien het stuk ket ting behoorde En wie is zij Zij heeft de trekken der Charlemonts. Zonderling dat de geschiedenis na zooveel jaren, weer wordt opgerakeld. Zoo dat de hand der Voorzienigheid en het meisje haar werktuig zijn dening van 500 miljoen pond. White vroeg j eene betere organisatie van de Middeiland- sche Zee en eene betere samenwerking met den opperbevelhebber der vloot. Kapitein Bellairs wenschte eene betere ver dediging op zee, eene verjonging van den vlootkader, en dat de admiraliteit spoedig als dit tot hiertoe geschied is, aan zekere eischen zou beantwoorden. Ook moeten de bevorde ringen met meer spoed plaats hebben. Dalziel stelde verscheidene vragen, met betrek op het verleden en de toekomst van den oorlog. Hij wil dat het volk opnieuw tot i bezuiniging der levensmiddelen aangespoord worde. Sir Edward Carson antwoordde dat hij kri tieken van goed ingelichte leden steeds zou aanhooren, doch hij wenschte dat men zich van alle aanvallen onthoude, die gericht zijn tegen verdienstelijke officieren, buiten de Kamer, en enkel met zelfzuchtige doeleinden. Hij haalt voorbeelden aan van de dapper heid en den ondernemingsgeest der marine, en van den patroeljedienst. Aan hen heeft men het te danken dat Duitsche onderzeeërs in den grond geboord werden. Hij betreurt dat het hun, wegens hooger belang onmoge lijk is nadere opgaven daaromtrent te geven. Hij geeft evenwel eenige mededeelingen over de werkingen der admiraliteit tot be strijding der duikbooten en de gemeenzame werking der marine vliegtuigen en de ver- kenningsdienst, en verzekert dat de vernie ling van koopvaardijschepen gansch de op merkzaamheid op zich trekt der regeering. Hij geeft getallen op over de verliezen aan tonnenmaat, in den loop der laatste drie maanden door de bondgenooten en de neu trale landen'geleden. Hij weigerde evenwel verandering te brengen aan de bekendmaking der wekelijksche scheepsverliezen. De manier van bekendmaking geschiedt in overeenstemming met de bendgenooten. Ver der wijst Carson op de groote voordeelen die het intreden der Vereenigde Staten in den oorlog, voor de bondgenooten medebrengt. Churchill verklaarde zich in 't algemeen bevredigd, zonder volledig door den minis ter-voorzitter overtuigd te wezen, gelooft hij toch dat de wensch naar eene geheime zitting gerechtvaardigd was. Loyd George betoonde dat het noodig was zooveel land mogelijk te bebouwen. Na goedkeuring van het krediet werd de zitting verdaagd. De levensmiddelen verzorging Berlijn. 12 Mei. Volgens aan de *Vos- sische Zeitung» uit Bazei gemeld werd be reidt, bij de onvolledige inrichting van het inwendig bestuur in Engeland, het doorvoeren van de Ievensmmiddelenverzorging volgens het kaartenstelsel, groote moeilijkheden. Bovenal hinderlijk is het feit dat niemand het getal huishoudens in Engeland kent, daar de opstelling enkel per hoofd gedaan werd. Bovendien zullen een overgroot getal be ambten noodig zijn, namelijk niet minder dan 40,000 personen omvat. i8 Engelsche voorstellen over de vredesvoorwaarden Volgens bericht*. .1 an bladen van Bazel uii Londen, meldt Daily Express», dat er voorde geheime zitting van het parlement 18 voorstellen voorliggen, die handelen over de Engelsche vredesvoorwaarden. Oproep van Jellicoe. Het Berner Tageblatt bericht uit Londen De «erste zeelord admiraal Jellicoe richtte eenen ernstigen oproep aan de gezamentlijke Engelsche handelsmarine, waarin onder an dere de opmerkzaamheid wordt gevestigd op het feit dat thans het kritieke punt van den duikbooten-oorlog werd bereikt. Eene verklaring van lord Asquith. Volgens Zwitsersche korrespondencie uit Londen, verklaarde de vroegere minister voorzitter Asquith, in eene vergadering zijner kiezers den 7 Mei, dat het verergeren van den duikbootenoorlog, in de eerstkomende weken, Engeland voor de zwaarwichtigste politieke beslissingen zou plaatsen. In het Lagerhuis. Londen, 15 Mei. Op eene vraag van Lambert in het Engelsch Lagerhuis, ant woordde de mi nister-voorzitter Lloyd Georges, dat de regeering door de verandering der wijze van vechten op zee, genoodzaakt was, ook na den oorlog het staande leger op den grondslag der algemeene dienstplicht te laten voortbestaan. Engelsche Vredesstemming. Berlijn, 15 Mei. Op het werkliedenkon- gres in Norwich, hetwelk 27 groepen van syndikaten, door afgevaardigden uit Lowe stoft, Yarmouth, Lund, Newmarket en andere steden bijwoonden, werd, volgens uit den Haag aan het Berliner Tageblatt gemeld wordt, een besluit aangenomen met 66 tegen 14 stemmen, ten voordeele van eenen duur- zamen en eervollen vrede, die enkel door onderhandelingen kan bekomen worden, terwijl een militaire zegepraal enkel tot nadeel der natie de wereld kan opgedrongen worden. Aan het Westfront. Voor de beslissing. Volgens Zwitsersche bladen schrijft «Daily Mail dat de aanvallen der Engelschen nu bestendig zullen volgen door 'de bondgenoo ten in alle geval moeten pogen op het tooneel van den landoorlog eene beslissing te beko men, die voor hen gunstig is, eer de duik bootenoorlog rampvol kan worden. Volgens de Basler Nachrichten meldt de oorlogsbriefvvisselaar van Petit Journal dat de algemeene voorbereiding voor een nieuw offensief op het Fr.msche front aan gang zijn. De laatste koloniale troepen zijn uit het winterkamp te Marseille Woensdag naar het front vertrokken. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 16 Mei. Legerfront van veldmaarschalk kroonprins Rupprecht van Beieren. Bij ongunstig weder was de gevechtsbedrijvigheid betrekkelijk gering. Legergroep van den Duitschen Kroon prins. Aan weerszijden van Craonne en ten Noorden van Prosnes, hielde de verhoogde geschutbedrijvigheid zonder onderbreking aan. Ten oosten van La Neuville brak een Brandenburgsch bataljon op 600 meters breedte in eene vijandelijke loopgracht binnen, en behield de nieuw gewonnen stelling tegen verscheidene Fransche aanvallen met sterke krachten doorge voerd. 125 gevangenen evenals talrijke geweren van allen aard, vielen in handen onzer dappere troepen. Uit Fransche bron PARIJS, 15 Mei. Gisteren op het einde van dag, na eone hevige beschie ting, gericht op den Chemiu des Dames, in de streek ten noord-westen van Braye en Laonnois, hebben de Duitschers de Fransche stellingen aangevallen, op een breed front, bij Les Bovettes en den top van Chevrigny. Het sper- en mitrailjeuzenvuur der Franschen heeft eenen aanval gebroken die de Fransche linies niet kon genaken dan op een punt, waar de Duitschers voet kregen in een ten zuid-westen van Fliaiu vooruitgeschoven stelling. In Woevre en Lotharingen zijn de Fransche afdeelingen op verschillende punten, in de Duitsche linies gedrongen en maakten krijgsgevangenen. Duitsche overvallen op de Fransche posten ten noorden van Craonne ten oosten van de hoogte 108 en ten noord-oosten van Auberive zijn afgoslagen door hel Fran sche vuur. De Franschen hebben krijgs gevangenen gemaakt, waaronder 1 offi cier. PARIJS, 15 Mei, (Avondbericht). Kalme dag zonder werkdadig optreden van voetvolk. Het artilleriegevecht werd voortgezet in verschillende sektor. Het wordt bevestigd dat de vijand zeer zware verliezen heeft geleden tijdens de aanval len welke hij in den loop van den dag van gisteren ondernomen heeft. Uit Duitsche bron. BERLIJN. 16 Mei. Do toestand is onveranderd. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 16 Mei. Geene bijzon dere gebeurtenissen. Roumeensch gevechtsterrein Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 15 Mei. Bij Tuleca spaar zaam vuur der geweren. Bij Galalz ge schal vuur. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 16 Mei. Het levondij 1 vuur tusschen het Presna-meor en he e Doi ran-meer werd uitgebreid tot het Strumafront. t Uit Bulgaarsche bron. v SOFIA, 15 Mei. Aan den oostelijket oever van het Prespameer poogde eene 1 vijandelijke kompagnie vooruit te ruk- ken, doch zij werd door ons vuur ver- jaagd. Aan do Cervena Stena zwak ge e schutvuur en patroeljescherinutselingen. Op de hoogte 1248 ten Noorden dei vlakte van Monastir, spaarzaam geschut 1 vuur. In de Cernaboclit bij poozen leven dig geschulvuur, dat tweemaal tot roffel- Vuur steeg De poging eener vijandelijke afdeeling om tegen Gradnica vooruit te rukken, mislukte door ons werkzaam vuur. In do streek van Moglena hadden den s ganschen dag door en den ganschen nacht heete gevechten plaats. In het al gemeen ontvouwden in deze streek, na- j dat in de andere sektors van het Macedo- 0 nisch front een offensief der Engelschen, Franschen, Russen en Italianen volko- i men was mislukt, deden de Serviërs ver- twijfelde maar ook vergeefsclie krachtin spanningen, zonder het minste sukses te s behalen. Gansch den dag en gedurende den nacht heftig geschutvuur dat meer maals trommelvuur werd. Tegelijkertijd met die werking der ar tillerie ondernamen de Serviërs aan hot Moglenafront herhaalde aanvallen, doch s zij werden telkens onder de grootste ver- v liezen teruggeslagen. Bij Dobropolje en ten oosten daarvan c herhaalden de Serviërs hunne verbitterd 1 aanvallen met overgroote verliezen. 8 In den namiddag werden de aanvals- pogingen meermaals herhaald, doch zij zakten ineen in ons vuur. Tegen 2 ure 's nachts deden de Serviërs hunnen hef- tigsteu aanval, doch ook deze werd on der zware bloedige verliezen voor lien, 1 afgeslagen. Bij Kukuruz vielen de Ser- viërs van 's middags tot 10 ure 's avonds zonder verpoozing met groote verhitte- 1 ring aan, doch hunne aanvallen misluk- ten. r Ten Westen der Wardar spaarzaam j geschutvuur. Uit volledigendo berichten blijkt dat bij de verdrijving der Franschen, gister 1 vari de hoogte van Farebitschna, ten Zuiden van Huma, de vijanden zware verliezen leden. Wij telden tot hiertoe vóór onze hindernissen 500 lijken van Fransche soldaten. Ten Oosten der Wardar tot aan de monding der Struma zwak geschut. SOFIA, 16 Mei (Arabtolijk bericht van 15 Mei). Ten westen Bitolia gering artillerievuur en patroeljenschermutselingen. Op de hoogte 1248 ten noorden BitoiiJ in de Betiliavlakte en in de Cernabocht, levendig geschut- en mijnworpvuur. Ten oosten der Corna tusschenpoozend zeer hevig artillerievuur. Vijandelijke infanterie-afdeelingen ruk ten op in de richting van Gradecknitze. Zij werden door ons vuur teruggeslagen. In de Moglena-vlakte levendige artil lerie bedrijvigheid en gering geweer-, en machiongeweer- mijnen en bommenvuur. Ton weston van de Wardar waagden de Franschen, na kruisvuur, om 5 ure 's namiddags, eenen aanval tegen de hoogten Collina, Jurebitschna, Bossil- kova, Ritla en ten zuiden van Ruma. Zy werden teruggeworpen. Ten westen van het Doiran-rneer zwak artillerievuuraan de Neder-Struma ta- melijk levendige artilleriebedrijvigheid. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 16 Mei. De vijfde dag van den nieuwen Isonzo-slag was insge lijks evenals de vorigo vervuld met heftige gevechten. De vijand voerde met groote taaiheid zijne massas immer weer ten aanval aan. Duizenden Italianen werden geofferd. Onze wapens weerstonden het gevecht weerom met volkomen goeden uitslag. Tusschen Ausza en Canelle gelukte het hebben- Neen, haar vader was gevlucht maar waar bevond hij zich Zou hij Frankrijk verlaten hebben Zij bedaokte den bediende en verliet het hotelToen zij de trappen afklom, zag zij eenen man langzaam naar het ho tel komen en herkende in hem Filip Piron. Ook hij, kende haar onmiddelijk, uitte eene verwensching en kwam op haar af. Vooruit riep Sofle den koetsier toe, toen zij in het rijtuig stapte. De koet sier deed het portier dicht, klom op den bok en het rijtuig reed juist weg toen Filip Piron er bij kwam. Zij is hier geweest om baren vader te zien. dacht hij; maar haar vader is niet hier. Zij weet waar hlj^zich bevindt. Ik zal haar volgen. Hij riep eenen koetsier, klom in een rijtuig en gaf last het rijtuig van Sofle te volgen. Deze reed naar mevrouw Mixtome, waar zij in eene voorkamer werd gela ten, terwijl de bediende haar kaartje overbracht. Spoedig kwam Johanna en zegde haar dat mevrouw, niettegen staande hare ongesteldheid, zeer ver- j heugd was haar te kunnen zien. Welkom, mijn kind! riep deze toen zij de kamer binnentrad. Dat is eene aangename verrassing. Maar hoe en waarom komt gij hier Ik kwam gisteren avond met me- i (zie vervolg 8* bladzijde). XXX Een Bondgenootschap Den volgenden morgen vertrokken Sofle en mevrouw Bartineux naar Parijs en gingen naar een hotel, waar de dame meer gelogeerd had. Het huis der Dharlemonts is nog gesloten, zegde zij, de markies logeert bij eenen vriend en dineert in de klub. Wanneer het seizoen aanbreekt neemt hij al zijne bedienden mede en leeft hier op grooten voet. Wilt gij nog heden avond of mojgen mevrouw Mixtome be zoeken Ik zal het morgen doen, antwoord de Sofle. Om tien ure ga ik even heen en zal spoedig terugkeeren. Geen van beiden sprak over het gevon den stukje ketting, doch Sofle dacht er onophoudelijk aau. Het was avond en de dames legden zich spoedig ter rust. Sofle sliep er echter weinig, omdat zij te onrustig was. Den volgenden raorgend na het ontbijt, reed zij alleen in een rijtuig uit. Mevrouw Bartineux wilde haar eerst niet alleen laten vertrekken, doch Sofle stond er op dat niemand met haar ging. Toen zij in het rijtuig stapte, noemde zij den koetsier het adres dat haar vader als liet zijne had opgegeven. Zij geloofde dat deze te Parijs was en achtte het noodzakelijk hem te zien en te spreken. Zij trok den sluier over haar gelaat toen zij aan het kleine hotel kwam, ging naar liet bureel en vroeg aan eenen kan toorbediende Logeert hier zekere Lepage uit Griekenland De heer herhaalde den naam en zag het meisje uitvorschend aan. Men heeft reeds naar hem gevraagd, antwoordde hij. maar niemand heeft hem gevonden. Hij is reeds sedert acht dagen vertrokken naar Griekenland teruggekeerd naar ik hoor. Sofle werd bleek. Vertrokken herhaalde zij. Ja, juffrouw Hij moet een politieke vluchteling zijn of iets dergelijks. Wij hebben hier meer politieke bannelingen gehad, doch zoo kalm als hij was, nog niemand Wanneer het u gerust kan stellen, kan ik u mededeelen, dat hij ge lukkig ontsnapt is, toen men hem heeft willen vervolgen. Kunt gij mij ook zeggen wie naar hem vroeg was de wedervraag van het bevende meisje. Hunne namen ken ik nietmaar het waren ongetwijfeld spioenen. De eene had een groot lidteeken op het ge laat. Sofle dacht aan Filip Piron. Hij had haren vader tot hier vervolgd en zij vreesde dat hij gevangen genomen kon zijn; maar zij dacht ook dat de gevangen neming van Alexe Mixtome opspraak verwekt en zij er dus van gehoord zou

De Denderbode | 1917 | | pagina 2