woor OP ZEE. Een en ander. STADSNIEUWS. «H BIE PUTTE-GOOSSEflS M0RIS0NS Waschmachien Robert Van de Lanotte "Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Luchtoorlog Allerhande nieuws Zondagrust. Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ WaS'iüi zonder afmen li 5 mlqoteqen werKt floor zljqc eigene zwaarletraetit J, L. MORISONS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van België S Fotografie 1 B. WILLEMSEN 5 WISSELAGENT m BALSfiMPILLfilf Bloedzuiverende Pillen tie den vijand in eenen smallen sektor don linker Isonzo-oever te bereiken. Eene uitbreiding werd verhinderd. Verscheidenesterkeltaliaanschestorm- loopen beoogden de hoogten van Plara heli en Zagora. De vyand poogde voorbijgaande voet te vatten op den Kuk. Wij dreven hem in verbitterd lijfgevecht weder weg. Even uitslagloos vei liopen voor de Italianen alle verlicsrijke pogingen om den Monte Santo en den Monto Gabriele te bemachtigen en onze linie ten Oosten en ten Zuid-Oosten Görz tot zwenken te brengen. In het bereik van Fajti Hrib viel de vijand 's voormiddags tevergeefs aan. Tot herhaling van dezen voorstoot kwam het nipt, daar ons geschut, door vliegers doelbewust ondersteund, de Italiaansche aanvalskanonnen in hunne loopgrachten door vuur weerhield. In den nacht verflauwde het gevecht. In de morgenstonden werd het ge schutvuur weer levendiger. Het aantal gevangenen door onze troepen ingebracht is tot 2000 gestegen Daaronder bevinden zich ongoveer 50 officieren. Twee Italiaansche Nieuport-vliegtui- gen vielen als offers van onze strijders. In Tirol trad tusschen de Etsch- en Sugana-dalen vijandelijk geschut sterker |in werking. L. 22 vermist. êt Berlijn, 15 Mei. Het marine-lucht schip L. 22 wordt sedert den 14 Mei vermist. Volgens officieele opgave is L 22 op 14 Mei 's voormiddags door Engelsche de zeestrijdkrachten inde Noordzee vernield geworden. Gevechten in de Noordzee. Berlijn, 12 Mei. Ambtelijk bericht Lichte Duitsche zeestrijdkrachten kregen bij eenen tocht in de Hoofden den 10 Mei, te 5 ure 40 's morgens, bewesten het Noorder vuurschip, vijandelijke strijd krachten in het gezicht, die, wanneer zij naderbij gekomen waren uit drie moderne kleine kruisers en vier torpedojagers bleken te bestaan. Terwijl de schepen in de richting van Vlaanderen.s kust stevenden, ontstond er eerst een vuurgevecht op verren afstand, dat tot bij de Tornton Bank voortduurde. Hier maakten de vijandelijke kruisers halt, en vertraagden onze kruisers hunne vaart om den vijand op korteren schot- afstand te laten naderen. In den verderen loop van het gevecht bracht ons geschut vuur op een torpedojager in de vijande lijke linie blijkbaar een ketelontploffing teweeg. De getroffen torpedojager trok zich terug en helde sterk naar stuur boordzijde over. Met volle zekerheid werd vastgesteld dat hij kort daarop in de golven verdwenen is. Onze strijdkrachten zwenkten nu in de richting van do vijandelijke torpedo jagers vooruit, die zich in allerijl ver wijderden en aansluiting aan de kruisers gingen zoeken, die zich op afstand hadden gehouden. Wanneer de vijand in noorde lijke richting verdwenen was, hield het vuren onzerzijds op. Onze strijdkrachten zyn ongedeerd en zonder verliezen uit den strijd teruggekomen. Op 10 Mei hadden verschillende lucht aanvallen plaats op Zeebrugge en op Brugge. In 't geheel werden 60 bommen geworpen, doch nergens is daardoor militaire schade veroorzaakt. Onze anti- luchtvaartkanonnen hebben een vijan delijk vliegtuig naar heneden geschoten. Op eene mijn geloopen. Zurich, 13 Mei. De Neue Zurcher Nachrichten melden uit Den Haag Uit wel ingelichte bron wordt medegedeeld dat in het Noordkanaal tusschen Ierland en Schotland dezer dagen de Engelscho kruiser Cornelia op eeno mijn ge- stooten is en erg beschadigd naar Barrow is gesleept geworden. - Cornelia - is een geheel modorne lichte kruiser uit het jaar 1914, 3800 ton groot, met eene snelheid van 30 zeemijlen en 400 koppen be manning. Kopenhagen, 12 Mei. Den 7 Mei wer.i gemeld dat in het bsgin van Januari vrouw Bartineux in de stad. Wij logeer den in een hotel en nu breng ik u een bezoek Dat is niet schoon, Sofie, zegde me vrouw verwijtend. Gij hadt onmiddelijk hier moeien komen. Ik kon mevrouw Bartineux niet alleen laten, anders zou ik dit zeker ge daan hebben, zij is zeer goed voor mij. Ik moet dus bij haar blijven, totdat zij naar het kasteel terugkeert. En dan Ik ga mee terug, antwoordde Sofie, eraan denkende dat zij haren vader op Charlemont hoopte te zien. Indien hij het land verlaten had en aan haar schreef, kondon zijne brieven wel eens in ver keerde handen komen. Ik moet weer naar Charlemont, zoodra mevrouw Bar tineux vertrekt, ik geloof morgen. Maar waarom zulk een spoed, Sofle? Welke aantrekkingskracht heeft dat oude kasteel voor u De volgende week keer ik naar Montfagon terug en dan gaan wij samen. Neen, ik moet morgen heen. Waar lijk ik moet. Mevrouw Bartineux Vér- trekt en heeft mij noodig. Ik word jaloers, Sofle. Stelt gij mij achter mevrouw Bartineux Sofle sloeg de oogen liefdevol en ver wijtend op, toen zij mevrouw onkennend antwoordde. Waarom hebt gij dan zulk eene haast om mij te verlaten Gelooft gij dat 1917 een grootè Russische kruiser in de nabijheid van Port-Said op eene mijn was geloopen en dientengevolge zonk. Nieuwe ingekomen berichten zeggen dat het Russisch linieschip - Perosvjet - hetwelk op 3 Januari 50 zeemijlen van het Suez- kanaal in de Middellandschc Zee op eene mijn liep, eveneens gezonken is. De verscherpte duikbooten oorlog. Berlijn, 12 Mei. Ambtelijk bericht Onze duikbooten hebben andermaal 8 stoomschepen, 4 zeilschepen en 6 treilors, metende samen 23,000 brutoton, in den grond geboord. Twee stoomschepen en 3 zoilschepen daarvan werden in het En- gelsch Kanaal tot zinken gebracht. Onder de vernielde schepen zijn onder anderen de Engelsche bewapende stoomschepen Feltria, 5,254 ton, Kinross, - 4,120 ton, met 7,200 ton tarwe. De Engelsche stoomschepen Lady Wood (2,314), met 3,600 ton koper van Zuid-Afrika op weg naar Swansea, en Greta de Engelsche zeilschepen Bessy met kolen op weg naar Fran krijk, Joseph met kolen op weg naar Don Haver en de Engelsche vischkotter United de Fransche vischkotter Camaret en een onbekend bevracht koleuschip. Met de andere in den grond geboorde schepen zijn onder andere ver loren gegaan3,500 ton maïs van Saïgou bestemd voor Duinkerke, 3,500 ton ijzererts van Beni Saf bestemd voor j Boulogne, 220 ton verdichte melk be stemd voor Den Haver en een lading stukgoederen bestemd voor Londen. De Entente en de duikbooten. Berne, 12 Mei. Nopens don duik bootenoorlog schrijft - Le Temps Het is onloochenbaar dat deze werking in beduidende maat toeneemt en den levensmiddelen- en wapentoevoer der bondgenooton in gevaar brengt. Bern, 12 Mei. In het Engelsch Lagerhuis werd op 7 Mei, onder de uit drukking der grootste ontroering vast- gestold, dat meermaals schepen, die eene Engelsche haven bereikt hadden, en uit gebrek aan lossinggelegenheid andere havens verder gezonden werden, op de vaart hierheen getorpedeerd werden. De verzekeringen van den parlementairen sekretaris van het scheepvaartdepar tement Money, dat de overheden hier- mede ijverig bezig zijn om het gebrek aan organisatie uit den weg te ruimen, werden mot den uitroep te laat beant woord. De vloot van Japan. Asn het parlement zal het. voorstel gedaan worden voor 210 millioen Yen nieuwe oorlogschepen te bouwen. De eerste vloot zou bestaan uit acht, en de tweede vlooL uit vier opperdreadnoughts. Het houwen zou nog dit jaar beginnen orn in 1927 te eindigen. Het Engelsch verbruik van krijgsmateriaal. Londen, 14 Mei. Bij een drukpers gastmaal vermeldde de Chef van den generalen staf Robertson, in zijne rede voering dat de Engelschen in de 5 of 6 laatste weken in Frankrijk alleen 200,000 ton ammunitie verbruikt haddenen weke lijks ongeveer 50,000 ton steen tot aanleg van banen verbruikten. De nieuwe nuntius in Beieren. Zondag morgend ontving Monsignore Parelli. de nieuwbenoemde apostolische nuntius in Beieren, te Rome door de handen van Z. H. den Paus. de bisschop polijke wijding. De socialistische konferencie te Stockholm. Volgens eene Reutermededeeling hoeft de voorzitter der Engelsche socialisten partij in het blad Observer - de verkla ring gedaan, dat do Engelsche socialisten aan de konferoncie te Stockholm geen deel nemen, omdat die konferencie Duitsoh-vriendelijk is en een Duitschen vrede wil voorbereiden. De Italiaansche socialistenpartij zal door zeven leden op de socialistische konferentie van Stockholm vertegen woordigd zijn. Volgens eene mededeoling in het blad Avanti heeft de regeoring de paspoorten reeds afgeleverd. Aanslag. 1 'Volgens een bericht uit Cuba, werd op president Menocal een aanslag gepleegd. In zijn huis vond men een niet ontploften bom. Negen personen zijn aangehouden. - Het stadhuis, waar de Fransche zending verleden woensdag ontvangen werd, staat in vlammen. Men gelooft dat de vuurgloed onder den koepel ligt. ik u wantrouwNeen, mijn kind, ik bemin u en ware liefde eischt volle ver trouwen. Zelfs al hebt gij eene fout be gaan, toch ben ik overtuigd dat gij geen kwaad kunt doen. Zijt gij gekomen om mij iets te vertellen van den geheimzin- nigen bezoeker op Montfayon. Ik kan uw vluchtig bezoek hier niet anders verkla ren. Sofie knielde naast den stoel van me vrouw en bedekte haar aangezicht met hare handen om hare ontroering te ver- hergen. Ik ben niet gekomen, om u daar over te spreken, zegde zij. Wellicht zal ik nooit in staat zijn u opheldering te geven ik kan niet spreken. Indien ik kon, zou ik u alles mededeelen, maar het geheim is het mijne niet. Wat is dan het doel van uw be zoek vroeg mevrouw Mixtome. Ik kwam om u te vertellen wat er gisteren op Charlemont geschied is, ant woordde Sofie. Ik weet niemand tot wien ik mij kan wenden. Wilt gij mij aanhoo- ren en raad geven Zeker, spreek. Heeft men u bclee- digd Neen. Mevrouw Bartineux heeft mij het drama van Charlemont verhaald... Over het gelaat van mevrouw Mixtome vloog eene donkere wolk. Is het noodig daarover te spreken vroeg zij en hare stem klonk scherp. Het is noodzakelijk, antwoordde LJit Brussel en omstreken Onder de tram. De genaamde Audré C.., 61 jaar, le Etterbeek wonendo, ward door eeu tram omvergeworpen, op het oogenblik dat hij over het spoor wilde stappen op de Tervurensche laan. Hij werd zwaar gekwetst. Zijn toestand is ernstig. Goede vangst. Een politieagent van Elsene hield verleden Zondag de genaam de B.., aan. Deze vrouw had het ver trouwen gewonnen van oen liefdadigen pesoon, welke zes Belgische krijgsgevan genen had aangenomen. Sedert December werd deze vrouw gelast maandelijksch kistjes naar de soldalen te zenden, maar zij deod dit niet en hield hot geld voor haar. Dezo vrouw heeft een slecht ver leden en de politie stelde vast dat zij nog verscheidene gevangenisstraffen moest ondergaan. Uit Gent. Valsche bankbriefjes van 1 Mark. Valsche briefjes van cén mark zijn in omloop. Zij zijn aan het volgende hor- kenbaar het papier is van slechte hoedanigheid en de gekleurde stempel en het nummer hebben eene bruine kleur in plaats van karmijnrood. Op de achterzijde is het cijfor 1 in den inge slagen stompel binnen ingedrukt, terwijl dit van de echte briefjes boven den stempel uitsteekt. Degenen die inlichtingen nopens de herkomst en verspreiding dezer valsche banknoten kunnen verschaffen, worden dringend verzocht ze aan het gerecht mede te deelen. Wie zulke valsche briefjes voorts in den handel geeft loopt bestraffing op. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 6 Huwelijken. E Callebaut, tw. metL. Moens tw. A. De Rop, metser met M. De Vylder, z.b. P. Meurisse, schoenm. met H. Mor tier, tw. A. Croeckaerl, metser met A. De Smedt, tw. C. Van de Perre, grondwerker met E. De Pauw, tw. Overlijdens. J. Van Audenhove, lacetbew. 20 jaar St Job. J. Thielemans, m. De Vlieger handel. 45 j. KapeHesL-. C. Van Cau- ter, scholierster, 7 j. Moorselb. E. Michiels. m. Pien, tw. 49 j. Duivekeetstr. E. Bombeeek, m. Slagmulders, schoen maker 59 j. Dirk Martensstr. L. Wil- lems, m. Goossens, z. b. 72 j. Damkaai. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 20 Mei, M. Renneboog, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langsheen den Steenweg van Aalst op Dendermonde) sektie B, nrS 333b en 328, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den heer Aloys De Somer. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Mei .q.7 Verblijf Maandag 4 Juni om 2 ure stipt namiddag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door M. FIo- rent Lammens, te Hofstade, Hoogstraat. Sofle. Het doet mij leed u smart te moe ten veroorzaken; maar tot wie moet ik anders gaan Ik zal naar u luisteren. Ga voort. Mevrouw Bartineux heeft mij de treurige geschiedenis verteld, zegde So fie. Zij deelde mij mede, dat de kamer, waarin de markies vermoord is gewor den, na dat het gerecht haar doorzocht had, gesloten is gebleven. Ja, ja, dat weet ik. Het meisje aarzelde. Hoeveel kon zij zeggen, zonder zich te verraden. Ik had de geschiedenis van den moord reeds vroeger vernomen, vervolg de zij en was verlangend, de ongeluks kamer te bezoeken Ik geloofde hare tot dan toe zachte stem werd luider en vaster dat Alexe Mixtome onschuldig was aan den moord waarom hij veroor deeld werd. Mevrouw Mixtome richtte zich op en zag het meisje verschrikt aan. Neen, hij vermoordde zijnen broe der niet, vervolgde Sofle opgetogen. Hij was geen Caïn, maar een offer van het gerecht en van den haat. Mevrouw Mixtome kon hare ooren niet gelooven. Zulke woorden had zij nooit gehoord. De oogen van het meisje schoten stralen, welke haar als elcktri- seerden. Zij drukte Sofle aan haar hart. Gij vernaamd de geschiedenis riep zij, en gelooft hem niettemin onschuldig. Ik ben van zijne onschuld over- gelast men zich met all* slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooali Boekwerkon, AfHchen. Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doorlbrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat d*n Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonderstaaf In 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waachgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't raidden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terxelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien *en* maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg eu prijien aan VOOR KLEERMAAKSTERS ia nog verkrijgbaar ten bureel© dezes. ffl AAT3CHAPPIJ V A tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukkon van allen aard. Eonige Promie Ongelukken op den yzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraal, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelykuche betalingon voor Eorsto Commu nie, Huwelijk, enz. N. B. Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzieu in den onder houd der huisgezinnen aan welk* de ge- woone inkomston ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij lecningon toe aan 4 o/o 's jaara, te waarborgen door grondpanden, hy- pothceklijke schuldvordering en beurs waarden. Vorders zooala vroeger gewone leenin gen uitgave on vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bjj den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij t* Aalst, Leopold- straat 9. HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen tuigd riep het meisje. En deze zal voor geheel de wereld bewezen worden Maar dat is meer dan geestdrift, zegde mevrouw Mixtome verbleekend. Nooit heb ik iemand op deze wijze hoo- ren beweren, dal hij onschuldig was. Gij hebt zeker alle feiten die tegen hem plei ten, niet gehoord 'f Niemand dan ik heeft ooit aan de echtheid der bewijzen ge twijfeld. Laat mij vervolgen. Ik verzocht wevrouw Bartineux de kamer te openen. Dulex en de huishoudster gingen mede. En gij vondt slechts het stof. dat sedert vele jaren op de meubelen en het tapijt ligt. Ik vond meer. De schijn van het vuur uit den haard drong in de diepe kloven van het snijwerk aan het ledikant en een der stralen viel op een stukje goud ik zag het. Ik haalde het te voor schijn en het bleek een gedeelte van eene ketting te zyn, eene heeren-horlogiekct- ting. Het is aan de oogen van allen, die de kamer doorzochten, ontsnapt, maar ik moest het, na zooveel jaren, vinden. Waar is het. Ik geloofde, dat het den moorde naar heeft toebehoord en aan dezen in den strijd, welke den moord voorafging, door den markies is ontrukt. Ik bracht het terstond bij den vrederechter Talbot, die het thans bezit en er procesverbaal van heeft opgemaakt. Ik wil het zien riep mevrouw Esplanadestraat, 3 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °lo, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gax 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. zijn d* BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aal at. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen •maak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, alechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zyn te verar(jgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de rasende tandpijn, 1 fr. de dooa. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien on merrieën Remedie tegen het anot der kiekens. Zeksre remedie voor dea cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Mixtome opgewonden. Met den volgen den trein ga ik naar Charlemont. Ik heb twee schakels van de ket ting medegebracht,om ze u te toonen. Miemand kent ze of herinnert zich, ooit zulk een ketting gezien te hebben. Hier zijn de schakels. Zeg nu, mevrouw, hebt gij ooit zulk eeno ketting gezien f Me vrouw Bartineux gelooft, dat zij aan Alexe Mixtome heeft toebehoord. De rechter Talbot meent dat zij van den vermoorden markies is geweest. Wan neer gij ze niet kent, roep dan Johanna, wellicht weet zij er iets van en Sofle dacht weer aan Filip Piron. Mevrouw Mixtome nam de twee scha kels van de ketting en bekeek ze lang en opmerkzaam. Hebt gij ooit zulk eene ketting ge zien vroeg het meisje nogmaals. Alexe Mixtome bezat zulk een ket ting niet, zegde mevrouw beslist. Zij ziet er zoo eigenaardig uit, dat ik ze nooit vergeten zou hebben; ook van den ver moorden markies is zij niet. Zy moet dus van den moordenaar zyn. Wellicht kent Johanna ze. Mevrouw schudde het hoofd. Wij zullen Johanna er buiten laten, zegde zij. Ik weet zeker zulk eene ket ting meer gezien te hebben. Gy t Maar waar riep Sofle opge wonden. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3