Bnsslscl- DultsGlie Oorfog. Oorlog lo Turkeys De Revolutie in Rusland. Wie is de moordenaar DE VREDESKWESTIE. Amerika in den oorlog OORLOGSBERICHTEN. In België en Frankrijk Italiaansche Oorlog j stillen weemoed, oen vage vrees huiveren door zijn ziel die rechtzinnig zoekt en streeft naai- waarheiddie zich hoog houden wil hoven slijk en inoddar. Hij omringt zich van boeken waaruit zijn hongerig verstand steeds nieuw ^voedsel halen wil, hij gaat alleen om met vrienden die zijn studielust dcelen en op zijn werkcel waar hij als eon monnik zoovele uron "Slijt in een eenzaamheid die hij boven alles lief heelt, 011 die zoo vruchtbaar is voor zijn ziol en zijn go- poins, draagt alles de sporen van uiterste zindelijkheid en orde. Daar heorscht orde tot in het haarfijne geen stofje, geen inktvlek, geen boek van zyn plaats, niets wat het oog stoort of onaamgenaam aan doet. Orde is altijd de uitdrukking van een schoonen, harmonievollen geest en zij sloeg haren stempel op gansch hot loven van Lacordaire. Dan, na uron van eenzame en span- nonde studie, vorscheen hij weerom onder zijn vrienden, en de schitterende gedach- tenstrijd herbegon zijn oog straalde, zijn woorden kwamen als vuurgenstors uitzijn heet gemood, hij word gevierd en toegejuicht. Laten wij hem redetwisten en zoeken naar waarheid. God houdt het oog op die ziel. ('t Vervolgt). Stockholm, 19 Mei. - In de Russkoje SIovo kondigt Andrejew een artikel af waarin gezegd wordt Rusland is in doods gevaar. Het is nabij den dood. Ik weet niet of het nog een half jaar of nog eene maand leven zal, ofwel of het zal vergaan. Na be spreking van den vreeselijken hongersnood, die voornamelijk woedt onder de soldaten, gaat hij voort Het is nog lang tot den naasten oogst en men weet niet wat er ondertusschcn gebeu ren zal. Wellicht zullen wij ons nog een tijd lang verder kunnen slepen, edoch wellicht ook is alles in eene week gedaan, en het hongerige leger verlaat de loopgrachten, en dringt alvernielend het land binnen Ten slotte spreekt Andrejew van de ont binding van het leger, en beweert dat Rus land zijne vrienden en bondgenooten reeds verraden heeft. Het Russische officierenkorps. De Russische Invalide - het Russische militair weekblad roept, volgens den Berli ner Lokal Anzeigerde aandacht op de vol- komene verrotting van het Russische officie renkorps. In de meeste gevallen is de officier de ondergeschikte zijner soldaten geworden De officieren der lagere graden zijn niet meer verantwoordelijk voor de hoogerge- plaatsten, maar voor de soidatenkomiteiten. Zij moeten nu zelf het kleinste verlof van 4« uwmea. Het is in alle omstandigheden te wraken als officieren in massa desertceren, maar 't is in den huidigen toestand verstaanbaar. In het ministerie van oorlog liggen in massa vragen tot ontslag van wege officieren. Een tweede ultimatum aan de Russische Regeering. Londen, 20 Mei. De St-Petersburgsche korrespondent van «Daily Telegraph» meldt: Nadat het ultimatum van den arbeidsraad door het aftreden van Miljukow vervuld ge worden was, zond de arbeidersraad aan de voorloopige regeering op verlangen zijner leden die tot den soldatenbond behooren een nieuw ultimatum toe, dat de vervroegde sa menroeping der Russische grondwetskamer en voorlegging der Russische geheime ver dragen in de Gror.dwctskamer eischt. De nieuwe medeleden die tot den Arbei dersraad behooren, ondersteunden deze eischen Het blad voegt erbij dat de aanvaarding van deze eischen de laatste hoop der Entente op Rusland doet verzwinden. Meer dan 30 frontgeneralen hebben hun ontslag overgemaakt aan dc voorloopige regeering. De garnizoenen van Tula en Orel hebben hunne generalen afgesteld. De samenroeping der Russische Grondwetgevende Kamer. Kopenhagen, 21 Mei. In de St-Peters burgsche regeeringskringen neemt men aan, volgens Politiken meldt, dat de Grond- (83° Vervolg.) Eer ik meer zeg, moet ik zekerheid hebben, antwoordde mevrouw Mixtome. Gij hebt goed gedaan mij uwe ontdekking mede te deelen. Laat mij de schakels eenige dagen houden en ik zal beproeven of ik er eenig licht mede in de zaak kan brengen. Solie aarzelde. Het kwam haar voor, dat mevr. Mixlome met het oog op het huwelijk met den markies, er geen be lang genoeg in stellen zou, om dun naam van haren echtgenoot, van wien zij ge scheiden was. weer in eere te herstellen. Zij had geen lust een gedeelte barer taak aan een ander over te laten, zelfs niet aan hare moeder, die zij nu toch zoo innig lief had. Mevrouw Mixtome bemerkte hare weifeling. Ik zie dat gij mij de schakels niet wilt geven, ook niet voor eenige dagen zegde zij. Mijn kind, Alexe Mixtome was mijn echtgenoot. Deze schakels kunnen zijne onschuld bewijzen en zij behooren mij, totdat zij voor het gerecht zullen gebracht worden. Houd ze dan tot zoolang, mevrouw doch als uw vermoeden bevestigd wordt, deel het mij dan mede. Ik maak op dit vertrouwen aanspraak als op mijn recht; want ik heb de ketting gevonden en be- wetgevende Kamer op 1 Oktober zal tezamen komen. Werkelijk en bijkomend kiesrecht verkrij gen alle burgers die het 20e levensjaar be reikt hebben. De leden van het huis Romanoff bekomen maar het bijkomend kiesrecht. In de Engelsche diplomatie. Men meldt uit Kopenhagen, dat de huidige Engelsche gezant te Sint-Petersburg, Bucha nan, binnenkort zal vervangen worden door Sir Francis Bertie, oud-gezant in Den Haag. De geheime verdragen. Kristiania, 21 Mei. De Londensche medewerker van Morgenbladet bericht dat men te Sint-Petersburg immer meer ver langt dat de geheime verdragen met de En tente openbaar gemaakt worden. Pleckanof verklaarde in de Rijksdoema dat het openbaar maken van deze overeenkomsten al de Russische vooruitzichten bij zijn bondge nooten zou te niet doen en misschien een verbond tegen de huidige bondgenooten tot gevolg zou hebben. Oorlogsdoeleinden. Berlijn, 21 Mei. De Kriegszeitung verneemt uit Malmoe Het uitvoerend komi teit van den Raad van arbeiders en soldaten heeft aan de voorloopige regeering een bijzonder voorstel over het .veranderen der verdragen van het oude regiem met de buiten- landsche machten overhandigd. Vooral eischt men de verandering der instemming der oude Russische regeering met de oorlogsdoeleinden der Entente Deze instemming werd uiteen gezet in een geheim verdrag dat in verband met het verdrag van Londen onderteekend werd. Verder eischt de Raad van arbeiders en soldaten dringend het zenden eener nota aan de bondgenooten, waarin aan dezen de eisch wordt gesteld openbaar aan veroverin gen en schadeloosstellingen te verzaken. De eischen der Oekrainers. Sint-Petersburg, 22 Mei. (P T. A.) Het in Kief vergaderend kongres der militaire afgevaardigden van de Oekrainers, dat meer dan een millioen bewapende inwoners van Oekraine vertegenwoordigt, heeft besloten, van de regeering de onnrddellijke bekend making van de hoofdpunten der nationale en territoriale zelfregeering door een bijzondere wetgevende handeling te eischen en als den eersten stap op dezen weg ter verwezen lijking van deze grondwet, het stichten van een ministerpost voor Oekrainsche aange legenheden in het kabinet te verlangen. Kongres van arbeiders en soldaten. Sint-Petersburg, 22 Mei. De uitvoeren de kommissie van den Raad van arbeiders en soldaten heeft besloten een algemeen kongres van al de raden van arbeiders en soldaten van Rusland en van de verschillende soldatenvereenigingen voor 14 Juni samen te roepen. Ziehier de dagorde Toestand van den oorlog, van de landsverdediging en van den vrede. Landbotiwkwesües. samenroepen der grondwetgevende vergadering. Politieke en finantieeie zaken De levensmiddelenvoqr- zienlng van Rusland en vorming van het leven in het leger. De toestand in het leger. Sint-Petersburg, 22 Mei. De minister van oorlog Kerenski is naar Finland ver trokken hij is van plan de verschillende fronten te bezoeken en naar het hoofdkwartier te gaan. Geneve, 22 Mei. De Temps ver neemt uit Sint Petersburg dat generaal Goer- kof verklaard heeft dat een handelend op treden aan de fronten slechts mogelijk is, wanneer de orde 'in het binnenland hersteld isde oproep aan de soldaten kan in het leger een goeden indruk verwekken, maar men moet klaar en duidelijk zijn, zooniet mist de oproep zijn doel. De Franschepers over heé pro gram der nieuwe regeeri ig. Geneve, 20 Mei. De Fransche pers wil zich, ondanks het nieuwe Russische regee- ringsprogram, op geener wijze geruststellen over de verdere verhoudingen der Entente tot de Russische republiek. De regeeringsgezinde bladen van af Le Temps tot de Humanité houden het voor noodig, dat het vredesprogram der nieuwe regeering eerst onderworpen worde aan eene grondige bespreking om vast te stellen in hoeverre het met de oorlogsdoel einden der Entente te vereenigen is. Het Journal is geheel de meening toe gedaan dat het ten slotte minder aankomt op de inzichten der nieuwe regeering. als op loofd den naam van Alexe Mixtome le zuiveren. Gij riep mevrouw Mixtome ver baasd. Welk belang kunt gij bij zijne rechtvaardiging hebben Gij hebt hem nooit gezien. De menschen die u de ge schiedenis van den moord vertelden, ge loofden aan zijne schuld. Hoe komt bet dat gij er niet aan gelooft Want kunt gij doen om zulk eenen edelen naam le zuiveren. En al kondet gij iets doen, dan is het nog uwe zaak niet. Het is mijn recht en mijne plicht. Maar mevrouw..:! Neen, viel Eugenie het meisje in de rede, het is uwe zaak niet, maar de mijne. Ik heb de belofte gedaan den ge- schandvlekten naam van Alexe Mixlome te zuiveren, en als dit mogelijk is zal ik het doen. Sedert jaren heb in stilte ge werkt, maar te vergeefs. Dit is het eerste spoor dat ik zie. De hemel zegene u dat gij het vondt en mij aanweest. Ik zal dezen dienst nooit vergeten, ook al leid de uwe vondst tot niets Maar wanneer dit spoor de waarheid aan het licht brengt en Alexe Mixtome voor geheel de wereld gerechtvaardigd wordt, zal ik u op mijne knieën bedanken en u zegenen. Ik zorg voortaan voor uwe toekomst, SoFie reken daarop. Zij omhelsde het meisje hartelijk. Maar Sofie was niet genegen hare taak te laten varen. Ik heb mij voorgenomen Alexe hare verhouding tot den Arbeider- en Solda ten raad. Indien de kontrool van dien raad blijft bestaan, zal ook de onmacht der Regecring blijven duren. Het moet nu snel beslist worden of de regeering zich aan de voogdij van den Arbei der- en Soldatenraad kan onttrekken of niet. De «Humanité» dringt aan op eene nadere bepaling daarvan wat de Russische regee ring verstaat door eenen vrede zonder inpal mingen en zonder schadevergoedingen. Het blad is van meening dat de teruggave van Elzas-Lotharingen aan Frankrijk niet als eene inpalming kan aanzien worden. Maar het geeft toch aan de regeeringen der Entente den raad, hunne oorlogsoogmerken te matigen. Voor eene Bondsrepubliek Moskou, 23 Mei. Het hier zetelende kongres der afgevaardigden van de Mahome- danen uit gansch Rusland verklaarde zich met 446 tegen 271 stemmen voor het stichten van eene Bondsrepubliek in Rusland. Het St Petersburgsche telegraafagentschap meldtHet bestuur van den Raad van Ar beiders en Soldaten heeft besloten een kon gres van vertegenwoordigers van alle Ar beiders- en Soldatenraden uit geheel Rusland samen te roepen. Het kongres zal den 14n Juni worden geopend. Op de agenda staat onder meer oorlog, landsverdediging en vrede, de arbeid op het land, de bijeen roeping van de konstituante, financieele zaken en reorganisatie-van het leger. Bulgaarsche stem over Rusland. Sofia, 23 Mei. In een beschouwing over de nieuwe verklaring van de Russische regeering, zegt de socialistische Narod dat zij een nieuw tijdperk opent van gedach- tenwisseling over de oorlogsdoeleinden, die de menschheid in staat zal stellen, nader tot den toekomstigen vrede te komen, naar welken de geheele wereld verlangt. De revolutionaire demokratie van Rusland is de eenige, die de handen vrij heeft en die ter- zelfdertijd een belangrijken militairen en politieken faktor vormt Terecht verwacht de menschheid van haar een duidelijke taal. die alle naties zullen begrijpen. Het blad wijst ten slotte op de niet te overbruggen tegen stelling tusschen de vreedzame houding van het demokratische Rusland en het imperia listische gedrag van de andere mogendheden der Entente en verklaart, dat het oogenblik nadert waarop de Russische demokratie ver plicht zal zijn, de belangrijkste besluiten te nemen. Indien haar stappen voor een alge- meenen vrede succes hebben, is dat zooveel te beter voor Europa en de wereld die dan adem zullen scheppen. Als echter de tegen stelling tusschen het streven van het Rus sische» volk en de begeerten van het Engel sche imperialisme scherper wordt, zal de oplossing aangewezen zijn. Berne, 21 Mei. Renaudel schrijft in de Humanité nopem de kwestie der aan hechtingen, veroveringen en schadeloosstel lingen Alle besprekingen der laatste dagen in het Engelsche parlement zooals in de pers too- nen, dat de regeeringen der Entente meer en meer daartoe gedwongen zijn den zin van hunne woorden en besluiten te bepalen en te zeggen, hoe zij recht en vrijheid en volkeren verstaan. Asquith duidde in het Lagerhuis aan dat zekere gebiedsveranderingen uit strategische redenen noodwendig zullen zijn, maar de stellingsoorlog toonde dat kunstmiddelen eene ongunstige strategische grens kunnen vergoeden. Wil men onder deze voorwaarden de on wettelijkheden van iniijvingen bewimpelen, dan stoot men zonder eenige billijkheid tegen het volkenrecht. De Fransche socialisten beloofden hunne medewerking aan de landsverdediging enkel onder de voorwaarde dat de Fransche regee ring geene veroveringen beoogde. Zelfs als men heden van den vijand be geert dat hij alle oorlogskosten zou dragen is dat uitzinnig, want men mag het volk aan zulke gedachten niet gewennen. De Entente moet rechuit zeggen wat zij wil. Eene vredesbeweging der Duitsche geestelijkheid. Volgens berichten der Augsburger Post zeitung doet de in Munchen verschijnende Deutsche Kirchenzeitung - de volgende Mixtome te rechtvaardigen, zegde zij sidderend, maar ernstig, en zal die taak aan niemand overlaten, zelfs niet aan u. Gij zult spoedig met den markies van Charlemont trouwen. Niet voor liet geheim opgehelderd is, zegde mevrouw. Ik weet niet waarom ik zoo open met u spreek, Sofie maar gij schijnt mij toe te behooren en ik spreek mot u, zooals ik dat met niemand doe. Ik beminde mijnen echtgenoot met geheel mijn hart en geheel mijne ziel. Ik bemin hem nog. Wanneer hij nog leefde, zou ik alles prijs geven om hem te volgen. Eu toch wilt gij opnieuw in het huwe lijk treden zegde Sofie bitter. Ik beloofde den markies mijne hand als prijs voor de rechtvaardiging van mijnen echtgenoot, zegde mevrouw Ik bemin den tegenwoordigen markies niet, maar geloof dat Alexe Mixtome dood is en wil zijn aandenken zuiveren. Gij ziet dus dat het mijn plicht is, het door u gevonden spoor verder na te gaan. Wij zullen samen werken, zegde Sofie, ik heb hot spoor ontdekt, gij moogt het vervolgen. Neem mij in uw vertrou wen, mevrouw Mixtome, zooals ik u het mijne heb geschonken. Geloof mij, dat, wanneer Alexe Mirtorae's naam gezui verd wordt, het u niet zal Iwrouwcn van mijne hulp gebruik te hebben gemaakt. Ik stem toe antwoordde mevrouw. Help mij dan, Sofie uwe geestdrift is mij onverklaarbaar. mededeeling Naar ons bekend is werd reeds door de Duitsche geestelijkheid, eene op grootsche wijze ingerichte vredesbeweging op touw gezet, die zich het werken voor den vrede onder de banier van het H. Sakrament als doel voorstelt. De wereldbond die medewerkte aan het ontstaan derzelve verheugt zich reeds in de warme propaganda, der toongevende kerk- kringen. Ook leden van het episkopaat der vijandelijke landen hebben hunne instem ming uitgedrukt en de bevordering der zaak in overweging genomen. Meer mag men thans nog niet zeggen. Bazel, 20 Mei. Havas bericht den 19 uit Washington Da Amerikaansche en Engelsche werkliedenafgevaardigden besloten op eene konl'eroncie aan te drin gen op eene verhooging der ammunilie- voortbrengst. Amerika tegen de neutralen. Berlijn, 22 Mei. In welingelichte Hollandsche kringen verdacht men, naar de Kreuz-Zeitung - schrijft, dat in 't kort oen Amerikaansche nota aan de Nederlandsche Regeering zal gericht worden, welke haar de keus zal stellen, alle handelsbetrekkingen met Duitsch- land le verbreken, of zich den toevoer van alle levensmiddelen uit Amerika ontzegd te zien. Wilson's plan bestaat orin, de Euro- peesehe noulrale staten, in de eerste plaats Holland dat overeen gereedstaand en voortreffolijk uitgerust leger van 300,000 man beschikt, tot deelneming aan den oorlog, aan de zijde der Entente le dwingen De Vereenigde Staten en de Entente. De Corrière della Sera verneemt uit Was hington De onderhandelingen van Arlotta met de Amerikaansche regeering, over de eerste kwestie der scheepsruimte, kwamen tot enkele feitelijke uitslagen. Er werd overeengekomen dat alle kracht- aanwendingen der Amerikaansche regeering onmiddellijk Italië, Frankrijk en Rusland zouden gelden,terwijl Engeland op zijn eigen zou voortdoen, en zelf nog de andere bond genooten zou bijstaan. Van zoohaast de opeisching der Ameri kaansche handelsvloot goedgekeurd is, zal men verbetering zien komen in de huidige krisis, al weze het ook niet mogelijk, aan Italië de verlangde scheepsruimte ter be schikking te stellen. Naar de «Tribuna me dedeelt, is men voornemens Amerikaansche kolen op Amerikaansche schepen in Italië in te voeren Aan de Daily Telegraph wordt uit New-York gemeld Binnen eenige dagen komt in het Kongres de kwestie te berde van het verbod van schenken van sterke dranken, in gansch het land De Bondsschat zou door dat verbod een verlies ondergaan vart bijna 78 millioen dollars. Ook buiten de drankslijterijen zijn«r velen tegen dat verbod uit vrees dat het ook na den oorlog zou kunnen in voege blijven. Te Philadelphia. Het Central News verneemt van zijnen korrespondent, dat er in Philadelphia eene groote betooging tegen den oorlog werd op touw gezet. Het propaganda komiteit aldaar gevormd, is voornemens door gansch het land dergelijke betoogingen in te richten. De betooging is hoofdzakelijk gericht tegen het inzicht van het zenden van Amerikaansche troepen naar het Europeesch krijgsterrein. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 24 Mei. Officieel. Front gen. voldrn. Kroonprins Rupprecht van Beieren Bij Wijtschaele en op beide Scarpe oevers was do vuurbedrijvigheid tot in den nacht levendig. Ook bezuiden de baan Kamerijk-Bapauine en bij Sa in t- Quentin nam ze tijdelijk toe. Front van den Duitschen Kroonprins Aan den Chcrain des Dames bereikte de gescliutstrijd bij Braye en Craonelle voonniddags groote kracht. Voor het in vallen der duisternis vielen de Franschen Mijne geestdrift zetelt in de vasle overtuiging dat Alexe Mixtome onschul dig is. Ik wil mijn leven wijden aan dit werk Kunt gij uw leven wijden aan een werk, waaraan graaf Beaucourt niet deelneemt vroeg mevrouw lachend. Daar valt mij in dat ik met u over hem wensch te spreken. Hij heeft'mij alles medegedeeld. Tweemaal heeft hij aan uwen vader geschreven, maar deze heeft nog niet geantwoord. Wanneer ik eens eenen brief aan uwen vader zond Ik zou u gaarne met graaf Beaucourt ge huwd zien. Dit kan niet, zoolang ik mijn ge heim over de nachtelijke ontmoeting op Moulfagon niet kan verklaren en wel licht zal ik dit nooit kunnen. Ik denk thans aan geen huwelijk. Laat ons hier over zwijgen. Kort daarna stond Sofie op om te ver trekken. Mevrouw Mixlome moedigde haar uit te blijven, rnaar het meisje be dankte even vriendelijk als beslist. Ik moet morgen met mevrouw Bar- tineux weer naar Charlemont terugkee- ren, zegde zij. Op Montfagon zal ik u weerzien. Gij komt toch met mevrouw Barfri- ueux bij mij eten vroeg mevrouw. Maar ook deze uitnoodiging sloeg Sofie af en verwijderde zich vol hoop. Toen zij weer naar haar hotel terug reed, gaf Filip Piron, die niet uitgestapt de hoevo van Froidmont en ongeveer an tegelijkertijd ook bij den molen van lir Vauciere aan. Op beide plaatsen werden 31 zij met hooge verliezen teruggeslagen. d Aan den Winterberg belette ons vor- nietigingsvuur de uitvoering van een 1 zich voorbereidenden aanval. N In Champagne was do govechtswerk- )p zaamheid van het geschut tusschen ld Nauroy en het dal van de Suippes in de avonduren krachtiger. Front gen. veldm. hertog Albrecht van Wurtemberg J In het bosch van Apremont drongen aauvalstroepen van een Rijnlandsch re- giment in de Fransche^slellingen en keer- den met 25 gevangenen on 3 mijnwerpors terug. Gisteren werden 10 vijandelijke vlieg- e tuigen en 1 kabelballon Ion val gebracht. Luitenant Schaefer school zijn 28" on 29u tegenstrever naar beneden. Luitenant Voss bereikte door het vellen van een g' vijand hetzelfde getal luchtoverwinnin gen. Den 2in en 22" Mei hebben de En- golschen en de Franschen 5 vliegtuigen in het Westen door afweervuur verloren. Uit Fransche bron ie PARIJS, 24 Mei. Officieel ie Op de hoogvlakte van Vlauclere is gis- 'll teren, rond 20 uren 30 m,, oen Duitsche 'e aanval onmiddellijk tegengehouden, en ir teruggeworpen in de loopgrachten van nc vertrek, na ernstige verliezen te hebben 01 geleden. I)o gevangenen welke de Fran- c schen maakten in die streek, in den loop der bewogingen van 22 Mei, behooren tot IC' zes verschillende regimenten van 4 ver- schillonda divisies. In Champagne tamelijk bedrijvig artil- leriegevechl in de boschslreek van Mo- ronvillers. Patrouille-ontmoeting en tus- Q schenpoozende beschieting op het overige van 't front. Uit Engelsche bron l LONDEN, 23 Mei. Officieel u l)e vijand heeft onze stellingen bij p; Bullecourt opnieuw geducht gebombar- deerd, y In den afgoloopen nacht deden wij mei goeden uitslag eon overval ten Zuid- Oosten van Gavrolle. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 24 Mei. Officieel. Op verscheidene punten flakkerde de gerechtsbod rij vigheid op. Beoosten Tuk- kum (nabij de Ooslzeekusl) werden Rus- j. sische verkenners verdreven. Uit Oostenrijksche bron. )g WEENEN, 23 Mei. Officieel h Niets noemenswaards. Uit Russische bron ST.-PETERSBURG, 23 Mei. Offi- !s cieel j| In liet vak ten noordoosten van Ivrewo P] hebben wij een poging van een vijande- lijke kornpagnie om onze schansen le ir naderen, door ons vuur verijdeld. j Gistermiddag om 3 uur hebben 3 vijan- delijke vliegtuigen 20 bommen op het j* dorp Jablowof ten noordoosten van Ga- j£ lith geworpen. M Roumeensch gevechtsterrein )C Uit Russische bron. ST. PETERSBURG, 23 Mei. Offi- 3 cieel Geweervuur. Uit Russische bron ST. PETERSBURG, 23 Mei. Offi- a cieel. Iu Perzië duren de aanvallen a van Koerden op onze bivakken cn posten |j voort. a Oostenrijksch-Hongaarsch - e Uit Oostenrijksche bron. j WEENEN, 23 Mei. - Officieel De dag is gisteren aan de Isonzo rus- 1 tig verloopen. Laat in den avond pas on- l! dernam de vijand een door mijnworpers krachtig ingeleidon aanval tegen do Oos- tenrijksche schansen vóór de stad Görz, 11 maar onder zware verliezon werd hij teruggeworpen Vanochtend vroeg openden do Ita- was, zijnen koetsier bevel haar te vol gen. De kamerdienaar liet zijnen koetsier aan het hotel dal hij binnentrad. Op zijne vragen vernam hij dat mevrouw Barti- neux en juffrouw Lepage daar logeerden. Mevrouw Bartineux zat met ongeduld op Sofie té wachten. Men dineerde en ging toen naar eenen beroemden dokter. Deze verklaarde echter dat hare ziekte slechts verbeelding was, en zeer ont stemd, keerde de oude dame met Sofie naar liet hotel terug. Ik heb te Parijs niets meer te doen, zegde zij wreveling. Ik moet weer naar huis. Ja, laai ons naar Charlemont terug- kieren, zegde het meisje. Mevrouw Mix lome slaat toe dat ik met u ga en bij u. blijf lot zij weer óp Montfagon komt. Ik heb haar do twee schakels van dc ket ting gegeven. Den volgenden dag vertrokken zij.: reeds. Ondertusschen had Filip Piron niet I stil gezeten. Hij zag het naderend gevaar cn besloot Sofie voor te zijn Hij had het vaste plan gevormd, het meisje uit den weg te ruimen. Filip Piron hield zich denzelfden avond bezig met het ontwerpen van een plan, dm het meisje dat hij als een hinderpaal i beschouwde, uit den weg te ruimen. Toen hij het den volgenden morgend ten (zie vervolg 3C bladzijde).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2