log lo ion w WÊÊl.'— im M Robert Van de Lanotte Een en ander. SÏA1MEIJWS. M ORISONS Waschmachien Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, OOTÏMRIE, Zondagrust. Sloom Boek- en Steendrukkerij T ER DRUKKER IJ Wascht zonder oütoRen In 6 minuten I en werkt door zl)oe eigene zwaarteiraent I men wascht al zittende J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAFIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van België 1 Fotografie 1 B. WILLEMSEN WISSELAGENT IE BALSEMPILLIS ansche stukken en mijnwerpors bet ir legen onze stellingen op den Karst. artillerieslag zwelt tol groote hoflig- d aan. n Karinthië en Tirol hier en daar ikker gevechtswerkzaamheid VEEN EN, 23 Mei. Avondbericht )p de Karst-hoogvlakte is sedert van- Idag een infantorieslaag gaande, t Italiaansche bron 10ME, 23 Mei. Officieel Op het front in Trenlino was het vij- lelijk vuur gisteren tusschen Garda en >nta minder hevig dan voorgaande [en. Ook de bedrijvigheid van de vijan- ijke stormpatroeljes was zwak. n het bekken van Laghi (Posina-dal) iben wij bij een overval in do vijande- e stellingen van Monte Majo 10 go- igenen gemaakt. Jisternacht is oen buitengewoon hevig recht geleverd in het Travignolo dal. eene hevige beschieting die onze stel- gen op den kleinen Col Bricon (hoogte .2) had ontredderd, ondernamen zeer rke vijandelijke strijdkrachten een ival en wisten enkele stukken onzer ies binnen te dringen, ondanks den ion tegenstand der verdedigers Aan ukte versterkingen wisten in een ver- terd gevecht dat tot gistermiddag u-de, onze geheele stelling weer in nden te krijgen. De vijand heeft een icdigen tegenslag geleden hij heeft 100 ion laten liggen wij hebben 60 ge- ngenen gemaakt, o. w. 1 officier, 2 ichinegewercn en veel krijgstuig buit naakt. Op het Julische front hevige vuurwis- ing. Vijandelijke aanvalspogingen togen ze linies ten noorden van San Marco n door ons vuur vorijdeld. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 24 Mei. Officieel. Geen bijzondere gebeurtenissen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 23 Mei. Officieel Niets noemenswaards. Kabinetskrisis in Hongarië. Buda-Pest, 22 Mei. Hel Hongaarsch jrrespondenzbureel meldt Volgens on zegt heeft de minister-voorzitter aaf Tisza aan Z. Majesteit voorstellen ergelegd, betrekkelijk de kieshervor- ing. Z. Majesteit heeft zijne beslissing )g voorbehouden en aan deze beslissing het blijven of aftreden van het kabinet •rbonden. Heden had eene bespreking aats in het kabinet van den minister- lorzitter; al de kabinetsleden, te Buda- ist verblijvend, namen er deel aan. De inister-voorzitter, graaf Tisza, begaf ch met den nachttrein naar Weenen en 1 morgen in bijzonder verhoor ontvan- in worden door den Keizer. Budapest, 23 Mei. De dagbladen van uda-Ptsl melden gelijkluidend Heden, den terugkeer uit Weenen, waar graaf isza door den Keizer in verhoor ont- ingen werd, kwam de ministerraad sa- 6D en besloot tot het ontslag van het abinet. De opvolging van Tisza is nog angend, Men gelooft dat in eerste lijn t vroegere minister van landbouw, Bela ereny, in rekening komt. Weenen, 23 Mei. Het Korrespon- enzbureel meldt Tengevolge van de eis van het Keizerspaar naar de Hon- aarsche stad Gyoengyoes werd de reis an den minister-\oorzitter, graaf Tisza, iet gedaan. Graaf Tisza zal het Keizers- aar waarschijnlijk vervoegen. Gelijklui- ende dagbladmeldingen zoggen dat de plossing der innerlijke politieke krisis Hongarië, die op de buitenlandsehe olitiek, namelijk op de oorlogskwestie iot den minsten invloed heeft, nakend is. Keulen, 23 Mei. De K. Z. verneemt it BudapestDe voorzitter van de natio- lale arbeiderspartij, de vroegere minis- er-voorzitter graaf Larl Khuen-Heder- ary, begaf zich hedennacht naar Wee ionDe bijeenroeping van den Hongaar- chen Rijksdag, die op 12 Juni bepaald vas, zou in alle geval verschoven wor- len. Berlijn, 23 Mei. Over het gemelde ontslag van het kabinet Tisza wordt aan de B. Z. gemeld: De tegenkantingen, die bij de verdaging van het afgevaardigden- huis, tusschen de oppositie en graaf Tisza bestonden, zijn Lijdons het parle- mentsverlof ernstig verscherpt Het schrijven, waarin de regeering de nieuwe dagorde bepaalde, kon er niet toe bijdra gen, Tisza met de oppositie te verzoenen. Op den voorgrond van den politieken toestand slaan twee kwostieën de k ics- rechthervorming en het kartelbabinet. In de kwestie der kieshervorming is graaf Serenryi, do man die aanzien wordt als de opvolger van Tisza, veel radikaler dan deze. Indien hij met de kabinetsvor ming wordt gelast, zal hij zonder twijfel trachtten zijn ministerie te vormen met medewerking dor oppositie. Berlijn, 23 Mei. Uit Weenon wordt aan de B. Z. a. Mittag gemeld: Do ont vangst der parlementairen bij Keizer Karei zal binnen kort voortgezet worden. Politieke mannen van de velschillende partijen zullen bij den monark komen, opdat deze met hunne gevoelens kennis kunno nemen. De minister van buitenlandsehe zaken, graaf Czernin, zal binnen kort naar Kon- stantinopel gaan, om het bezoek van den grootvizier Talaat Pacha te beantwoor den. De houding in China. Roltordam, 22 Mei. Volgens de Nieuwe Rotterdamsche Courantver neemt de Morning Post uit Tientsin van 22 dezer maand Het Chineesche Lagerhuis heeft gister mot eene kleine meerderheid besloten, of aan Duitschland den oorlog moet ver klaard worden, niet eerder uitspraak te doen dan wanneer het kabinet opniouw samengesteld is. Ongeveer 20 militaire gouverneurs en onderbevelhebbers hebben een ver zoekschrift aan den Voorzitter gericht in welke de afschaffing gevraagd wordt van de Kamer of de onmiddellijke wijziging der nieuwe Staatsgrondwet op grond dat eonige daarin vervatte bepa lingen onuitvoerbaar zijn. Telegrammen van deuzelfden inhoud zijn aan de Kamer gericht geworden. Het is mogelijk, dat deze inmenging van militairo plaatsen in de politiek ver regaande-gevolgen heeft. ONLUSTEN. TE LISSABON. Amsterdam, 22 Mei. Volgens be richten die van de Portugeesche grenzen in Madrid aangekomen zijn, waren de woelingen in Lissabon, aan welke ook matrozen deelnamen ernstiger dan eerst aangenomen werd. Als de hongorige menigte de winkels begin te plunderen, werd de staat van beleg uitgeroepen en de militaire macht opgeëischt, die met kanonnen en machiengeweren de hoofd straten bezettede en in de menigte schoot waarbij, zooals gemeld werd, 10 man gedood werden en 50 gewond. Amsterdam, 23 Mei. De kor respon dent van den Times meldt uit Lissa bon, over de onlusten aldaar Do woolin gen braken Zondag uit ten gevolge dei- duurte. Maandag was het in de stad zelf tamelijk rustig, slechts hier en daar deden zich enkele opstootjes voor. Daar entegen werden in de voorsteden ver scheidene magazijnen geplunderd. De schade wordt geschat op 4 raillioen mark. Maandag avond beliep het gotal dooden tot 22 er waren 300 gekwet sten. Erwerden 300 aanhoudingen ge daan. met bevrediging vernomen. Men acht het voor waarschijnlijk dat er thans ook in de Fransche kamer eene officioele verkla ring der regeering volgen zal. De lengte der Fronten wordt in den Parijzen «Journal dn Peuple» alsvolgt berekend In Belgie van Nieuw- poort tot aan de. Fransche greus 65 kim. in Frankrijk van ten noordon Annentières tot in Hoog-El sas ten zuidfi 730 kilom. in Italië ten wesle-zuide en ooslo-Trient, Karniën, Isonzocn Karst425 kilometers; in Rusland van Riga tot in 't zuiden dei- Buk ovina 1700 kilom. in Rumenie van ten noorde de Moldau tot aan do Donau- monding 500 kilom. in Servie en Grie kenland van 't Prespameer tot aan de Struma-monding ten noord westen de Egeeische zee 420 kilom. in Armenieon Mosopotamie, van Erzerum op de Zwarte zee tot Kut,-el-Amara op den Tigris 1600 kilometers in Egypton van El-Arisch op dn Middelandscho zee lot ten oosto Suez, in 't noorden dor Roode zee 200 kl. alles te samen 5656 kilometers. Duitschland en Liberia. Berlijn, 21 Mei. Ambtelijk. De regeering der republiek Liberia heeft in een telegram aan haren gezantdrager medegedeeld dat zij als protest tegen den onboperkton duikbootoorlog, die het leven van Liberiaansclie passagiers en matro zen op de schepen der Verbondenen en neutralen in gevaar brengt en de Liberi- aansche onderdanen zware finanlieele en economische schade toebrengt, de betrek kingen met Duitschland afgebroken heeft. De negerrepubliek Liberia, in West Afrika, op de Peperkust van Guinea, heeft omtrent 1 1/2 millioen inwoners. De hoofdstad is Monrovia. De handelsvloot bestaat uit 3 zeeschepen van 916 ton. ïilvoer wilde brengen en zich met dat. loei naar het hotel had begeven, stond lij niet weinig verbaasd te vernemen, dat het meisje met mevrouw Bartineux ïaar Charlemont was teruggekeerd. Wat zou dat beteekenen vroeg hij lich af. Eergister avond kwam zij hier. [istor ging zij uit om haren vader te :oeken en begaf zich vervolgens naar novrouw Mixtome. Zou haar vader toch n hel hotel zijn en heeft de knecht mij belogen, toen deze zegde dat hij de wijk aanr Griekenland had genomen Treedt het meisje op als middelares tusschen Alexe Mixtome en zijne vrouw Daar gebeurt iets dat ik niet begrijp. Het meisje is sluwer dan ik dacht en daarom kan zij gevaarlijk worden. Misschien heeft zij iets ontdekt. Verduiveld Ik zal morgen zelf naar Charlemont gaan, om eens rond te kijken Hij keerde naar het hotel van zijnen heer terug en vond dezen in de woonka mer. De markies was in eene kwade luim Ik heb mij zelf moeten aankleeden riep hij norsch. Wat moet dat beteeke nen, dat gij zonder vragen heengaat. Filip Dat wil ik nietGij wacht op mij of... Een wijzen naar de deur vulde den zin aan. - Ik heb voor ons heider zaken zorgd, antwoordde Filip. Indien ik er bij stil zat dan zoudt gij spoedig genood- Generaal Sarrail. Amsterdam, 20 Mei. Volgens Parij- zer berichten heeft generaal Sarrail ge dreigd met zijn aftreden, iDgeval zijne eischen niet vorvuld worden, die bestaan in groote troepen-zendingen en verzeke ring der bevoorrading. Generaal Pétain heeft daarop den oor logsraad der Entente bijeengeroepen. In Frankrijk. Uit Parijs wordt gemeld De bespre kingder oorlogsdoeleinden in het Engelsch Lagerhuis werd in de Fransche hoofdstad BEKENDMAKING. De stad Aalst, waar, in Maart 1917, niettegenstaande de daarover uigegevene bestemmingen, verdoken wapens van allen aard en munitie gevonden zijn. is op bevel van het legeropperkommando 4, eene boet als straf opgelegd van VIJFTIG DUIZEND MARK. Dit wordt ter openbare kennis gebracht. De Etappen Inspekteur, vori SCHIKFUS, Generaal der Infanterie. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 2 g Vrouwelijk 6 Huwelijken. L. Bomon, tw. met S. Slagmulder, br. J. Bekaert, smid, met S. De Cock,br. Overlijdens. M. Ryns, breister 16 j. Ilovenierstr.— M. Van Cauwenbergh, breister, 33jaar, Nazarethstr. P. Van den Brembt, m. Van Vaerenbcrgli, werkman 52 j. Ledeb. L. Bocque, w® Luycx, zb. 72 j. Hooge Vesten. 5 kind oren onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 27 Mei, M. Callebaut, Botermarkt. Maandag 28 Mei, tweede Sinxendag, M. Bonner, Bisschopstraat. gelast men zich met alle slach van BOEK- cn STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen. Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissel6, Trouwbrieven, Doodbi-ieven cn Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekans Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. JLJI- 1 Wascht kanten gordijnen zonder een I draad te breken. "BB»? i iTTMa 1 is Zonder houten pinnen. ifj I Zonder staaf in 't midden der kuip T| j lïfMË Zonder kogeltjes. Zonder veeren. 1/1 Zonder wieltjes. II fJaagt het zeepsop door het weechgoed, van links naar rechtg' van rechts naar linka' van midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertljd op zijne geheele oppervlakte. lk geef een nieuw MORISONS Wachmachlen «na maand op proef in gekaal België en betaal zelfde vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAN togen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den Ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug- DE WINTER, Nieuiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- keluküche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. zaakt zijn altijd u zelf aan te kleeden. Waar denkt gij dat ik geweest ben Wat denkt gij dat ik gedaan heb Tot groote ergernis van zijn heer wierp hij zich in eenen leunstoel en liet zijnen hoed op het tapijt vallen. Naar uw gedrag te oordeelcn, schijnt het dat gij in eene kroeg geweest zijt en gedronken hebt, zegde de markies boos. Ik heb uwe onbeschaamdheid lang genoeg verdragen en ben van plan u te ontslaan. Zeg niet te veel, antwoordde Filip kalm, maar waarschuwend gij mocht er eens berouw over krijgen, verstaat gij dat Die praatjes over ontslag passen niet tusschen ons. Laat 01* eens ernstig over de zaken spreken. Ik heb van den vluchteling niets meer gehoord. Hij zal Frankrijk weer verlaten hebben. -- Dat geloof ik niet Gister was ik weer bij 't hotel, waar zooals gij weet, mijn broeder hem ontdekte. Tot mijne verbazing zag ik juffrouw Lepage er uit komen, Zijt gij zeker dat zij het was Heel zeker, lk huurde een rijtuig en volgde haar naar mevrouw Mixtome. Zij bleef daar bijna drie uren en ging naar een ander hotel. Ik vernam dat me vrouw Bartineux daar logeerde en dat beiden er den vorigen avond waren aan gekomen. Dat is nieuws. OPENBARE VERKOOPING van een TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorset, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langsheen den Steenweg van Aalst op Dendermonde) sektie B, nrS 333b en 328, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den heer Aloys De Somer. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Mei igi7 Verblijf Maandag 4 Juni om 2 ure stipt namiddag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door MFlo- rent Lammens, te Hofstade, Hoogstraat. Ik had een plan beraamd om juf frouw Lepage uit den weg te ruimen, hernam Filip en ging heden morgen in de vroegte naar het hotel, ten einde hieraan gevolg te geven. Daar vernam ik echter dat de dames reeds vertrokken waren. Zij zijn slechts éénen dag te Parijs geweest, Wat kwam zij hier doen Juffrouw Lepage had een doel. Zij wilde haren vader spreken, om daarna hare moeder mede te deden, dat hij nog leefde. Dat verduiveld meisje riep de mar kies. Mijne zwagerin is dol, anders zou zij niet met haar meegaan. Ik zal haar onder handen nemen, zij moet het meisje wegzenden. Dan zal zij zich naar mevrouw Mixtome begeven, en alzoo buiten ons bereik komen Gij zijt een genie, het meisje bevindt zich juist op hare plaats. Zij schijnt zeer gevaarlijk te zijn. Zij ziet alles en is wantrouwend. Ik geloof dat er iets buitengewoons moet gebeurd zijn en zij daarom naar Parijs is geko men. Zij'kwam om mevrouw Mixtome het verblijf van haren vader in Frank rijk mede te deelen, of zij heeft in het kasteel iets ontdekt. De markies verschrikte. Wanneer gij ongerust wordt, dan mogen anderen wel vreezen, mompelde hij. O, ik gevoel mij nog meester van Af deeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, to waarborgen door grondpanden, hy- pothcoklijko schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing ran obli gation aan 4 ®/0 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in hot bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. hopmarkt. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen Esplanadestraat, 3 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enr. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorieker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Dczo Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puiston, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. I n dezelfde Apotheok zijn te vertragen Remedie voor Eketeroogeii 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddel(jk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dor koeien fr. 1,26. Pakken voor liet bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera dor kieken», 1 fr. de 1/2 «loo», 2 fr. de doos. den toestand, wat het meisje betreft., zegde Filip en vrees ook Alexe Mixtome niet. Hij verkeert in een zoo groot ge vaar, dat hij niet kan optreden. Maar wellicht betrekken zij beiden mevrouw Mixtome in de zaak misschien overtuigt hij mevrouw dat hij onschuldig was. Mevrouw is aan het hof goed gezieft en bezit veel invloed. Wanneer zij de zaak aanpakt zouden wij maar gij begrijpt mij voldoende. Men zou een nieuw on derzoek kunnen beginnen. Dat eindigen zal als het vorige. Misschien Maar gij weet het zoo goed als ik, hij was onschuldig En als er eene Voorzienigheid bestaat, kon zijne onschuld wel eens aan het licht komen. Dat is onzin. Hij was schuldig riep de markies, ledereen heeft hem daarvoor gehouden, in weerwil van zijnen rijkdom en zijnen rang. Wanneer ik in uwe plaats was, zegde Filip,«ouik van mevrouw Mixto me willen weten, wat het meisje te Parijs kwam doen. Ik zal het beproeven. Nog heden zal ik haar bezoeken. En ik, zegde Filip, ga morgen vroeg naar Charlemont. Ik moet het meisje in het oog houden. Ik moet weten wat zij hier gedaan heeft. En haar vader l .Tan zal hier blijven. Hij is een echte 1 vos en zal hem wel vinden als hij hier verblijf houdt. Wanneer de vluchteling nog leeft en de komst van het meisje naar hier bewijst dit, zal hij zich zeker weer naar Charlemont begeven. Wanneer ik het meisje slechts bespied, zal ik hem vinden. Ik zal tegelijk naar vader en dochter zien. En gij, maak spoed met het huwelijk. Des middags bracht de markies me vrouw Mixtome het beloofde bezpek. Zij was van een rijtoertje teruggekeerd en zag er vroolijker uit dan anders. Een nieuwe hoop lichtte uit hare oogen en kleurde hare wangen met een zacht rood. Do markies bood haar de hand en zij reikte hem de hare toe, doch trok ze even haastig terug. De markies nam plaats en begon met over stadsnieuwskens te praten. Eindelijk zegde hij onverschillig Mijne zwagerin bezocht u hier niet waar Zij is heden morgend weer ver trokken. Mevrouw toonde zich niet verrast en antwoordde niet. Juffrouw Lepage was bij haar, ver volgde de markies. Ik vind het zonder ling dat zij zoo veel van een meisje houdt, van wie niemand weet wie zij is, noch van waar zij komt. Graaf Beaucourt leerde haar in Griekenland kennen, antwoordde me vrouw kalm en is over hare voorgaanden zoo tevreden, dat hij haar gaarne zou trouwen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3