Russisch- Dun Oorlog. Oorlog In oen Ballon Oorlog in TurReye OORLOGSBERICHTEN. Wie is de moordenaar Amerika in den oorlof; DE VREDESHWEST IN OOSTENRIJK - HONGARIE. Italiaansche Oor 4° De Vercenigde Staton zullen aan de Eugelsche blokkade deelnemen met Ranada kwam eene overeenkomst tot stand, om den graanuitvoer te regelen. 5° Het Amerikaansche scheepsbouw- programma zal met grooten spoed door gevoerd worden Frankrijk, Italië en Rusland zullen deelhebbon in de schepen door Amerika in boslag genomen. Daarenboven meldt hetzelfde blad, dat voor den tijd Da den oorlog zekere over eenkomsten tusschen de regeeringon van Washington, Kanada, Frankrijk 011 En geland voorliggen die ten deele do goed keuring van het kongres behoeven. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Mei. De artillerie was slechts in den sektor van Wytschaetedon ganschen dag door zeer bedrijvig. 's Avonds nam het vuur ook op andere plaatsen toe. Voorwaarlsche bewegingen van Engelsche verkenners op het front in Artesië, en van Fransche verkenners aan den Chemin dos Dames werdon terug geslagen. Bij gevechten op het voorter rein ten Z.-W. van St-Quentin brachten wy een aantal gevangenen binnen. Uit Fransche bron PARIJS, 29 Mei. Gisteron rond het einde van den dag hevige beschieting van de streek van Ilurtebiso, ten gevolge waarvan de Duitschers twee aanvallen hebben uitgevoerd die door. het Fransche vuur werden teruggedreven. Al de Fran sche stellingen blijven in hun geheel behouden. In Champagne, patroelje ondernemin gen in do sektoren bezuiden Nauroy en Morouvillers. De Fransche batterijen hebben een doelmatig vuur gericht op de inrichtingen en verbindingswegen der Duitschers. Op den rechteroever der Maas ver meesterden de Franschen een kleinen Duitschen post benoorden Vacheauville en namen gevangenen. Kalme nacht overal elders. PARIJS, 29 Mei. Avondbericht. Afgezien van een, soms hevigen geschüt- strijd bij het massief van Moronvilliers, is er niets van belang te melden. Uit Engelsche bron LONDEN, 29 Mei. Ten zuid-westen van Lens hebben wij heden nacht vijan delijke aanval led afgeslagen. Ten noorden van hel Ploegsteertbosch hebben Engelsche troepen met goed ge volg eenige overvallen gedaan. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Mei. De toestand is onveranderd. Uit Oostenrijksche bron. WEEN EN, 30 Mei. Do levendiger gevechtsbedrijvigheid, inzonderheid in Oost-Galicië, duurt voort. Uit Russische bron ST-PETERSBURG, 29 Mei. Het gewone geweervuur. Roumeensch gevechtsterrein Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 30 Mei. Vijandelijke pa- troeljen poogden des nachts op booten Toelcea te naderen, doch zij werden door ons vuur verjaagd. Nabij Issaccoa, en kele kanonschoten. Uit Russische bron. ST-PETERSBURG, 29 Mei. Het gewone geweervuur. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Mei. Geen wezenlijke gebeurtenissen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 30 Mei. Ten zuid-oosten van Berat werden Italiaanscho verken ningstroepen afgeweerd. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 30 Mei. Ambtelijk bericht van 29 Mei. Zwak geschutvuur op go- heel het frontaan den benedenloop van ischen en worden door de andere Russische volkeren gesteund. Eene stad in handen van muiters. Kopenhagen, 29 Mei. Volgens een telegram uit Sint-Petersburg, is de stad Zaritzin aan de Wolga in handen gevallen van muitende soldaten. Deze .hebben aan de stad eene brandschatting van 1 1 2 millioen roebel opgelegd en zich meester gemaakt van al de schepen op de Wolga. Een dagorde van Kerenski. Sint-Petersburg, 26 Mei. De minister van oorlog Kerenski heeft een dagorder ge publiceerd. door welke de soldatenrechten van kracht worden, volgens artikel 2 der verklaring van de voorloopige regeering van 20 Maart 1917.Het bevel bestaat uit achttien artikels. De bijzonderste zijn vrijheid der soldaten van elke vereeniging deel uit te maken, vrijheid van geweten en van politieke gedachte, de toelating, buiten dienst, burger lijke kleederen te dragen. Artikel 12 schaft den verplichtenden militairen groet af en maakt er een vrijwilligen van. Artikel 14 stelt vast dat geen militair persoon zonder veroordeeling mag gestraft worden, de aanvoerders hebben echter het recht, tijdens oorlogsondernemingen, alle strafmaatregelen met gebruik van wapengeweld te nemen tegen die, welke de bevelen niet uitvoeren. Het program der Russische regeering. Uit het program der Russische voorloopige regeering dienen als de gewichtigste de twee volgende richtingslijnen in het licht gesteld te worden Het leger herinterichten en weerom weer baar te maken en een nieuw politiek program samen met de Bondgenooten op te stellen. Door den eersten maatregel zal Rusland het vertrouwen der bondgenooten herwinnen en de voorbereiding maken voor eenen voor Rusland niet te onvoordeeligen vrede, daar Duitschland gedwongen zal worden met het Russische leger voortaan als met eenen ernstigen faktor af te rekenen. Van den anderen kant wil men door het opstellen van een politiek program trachten te werken op de binnenlandsche gemoeds stemming van het Russische volk. Vblgens de Rjetsch heeft reeds eene levendige gedachtenwisseling over een nieuw politiek program met de bondgenooten plaats gehad, dat naar mogelijkheid de eischen van den arbeider- en soldatenraads zal aangepast worden. De nieuwe officiëele vertegenwoordiger van Frankrijk in Rusland, Albert Thomas, heeft aan zekere voorbereidende onderhande lingen reeds deelgenomen. Een vredesprogram dat aan de wenschen van alle Bondgenooten beantwoord zal in den eerstkomenden tijd afgekondigd worden. In verband daarmede schijnt de mededeeling belangrijk van den Londenschen briefwis selaarder Birschewija Wjedomosti dat de bekende antwoordnota der Bondgenooten aan Wilson, geenszins aan Enge lands initiatief moet toegeschreven worden, maar wel aan dat van Rusland voor zooveel die nota name lijk Turkije en Oostenrijk betreft. Aan de vereeniging van alle Poolsche streken, de verwerving van Konstantinopel en ander annexatiestreken hecht Engeland geen belang, maar het verlangt enkel de Iamlegging der militarisch-imperialistische strekking van Duitschland. Voor het overige zou Engeland berefd ge weest zijn op wijddragende verdragen in te gaan, voor zooveel zij van aard schijnen den vrede te bespoedigen. Elzas-Lorreinen en Trentino, het zelfbe stuur van Polen en Bohemen, hebben voor Engeland enkel belang, beschouwd van het standpunt zijner bondgenooten, en het ligt aan hen, te beslissen tot hoeverre zij in de eene of andere richting willen gaan. Zooals de Sint-Petersburgsche Telegrafen- Agencie meldt, verkeert de mijnenstreek van Ihagoweschtschensk in volkomene anarchie, welke het goudgraven dreigt te beletten. VLIEGERAANVAL. St. Denijs-Wcstrem. Door bommenwer- pendc engelsche vliegtuigen op 28 Mei 1917 werden de volgende belgische inwoners 1 Gedood Bertha Rogge, 4 jaar oud. 2) Zwaar gewond Camiel Verdonck. 54 jaar; Maria Verleyen, 34 jaar; Clara Verleyen, 32 j (man bevindt zich in't belgisch leger); Pieler Coryn, 63 jaar Elvier Meuleman, 16 jaar. 3) Licht gewond Martha De Pauw, 23 jaar Elvier Verdonck, 28 jaar, (man bevindt zich in 't belgisch leger); Louise Berth. 67 jaar; Gerard Verdonck, 8 jaar. (84* Vorvolg.) De markies trok de schouders op. Eene jongensstreek. Beaucourt heeft geenc ouders meer, doch het zal hem be rouwen. Dat geloof ik niet. Juffrouw Lepage wil daarenboven niets van een huwelijk weten. Dat is koket, lachte de. markies. Weel gij iets van haren vader vroeg hij verder. Heeft zij u haar volle vertrouwen geschonken. Mevrouw Mixtome was verrast. Ik weet alleen dat haar vader een FransChman en zij van hooge geboorte is antwoordde zij. De markies begreep dat mevrouw het geheim van het meisje niet kende. Weet gij iets van juffrouw Lepage vroeg mevrouw vermoedende dat zijne vragen iets te beteekenen hadden. Ik kan niet zeggen dat ik iets met zekerheid weetmaar uit de woorden van graaf Beaucourt heb ik mijne gevolg trekkingen gemaakt, antwoordde de markies. Het is duidelijk dat mijnheer Lepage voor schulden is gevlucht, een verkwister die naar Griekenland trok, om daar te leven van het klein vermogen, dat hij aan de speeltafel heeft gewonnen Dat komt niet overeen met wat de graaf mij van Jiem al vertelde, zegde me- De oorlogsdoeleinden. Frankfort a. M 29 Mei. Onlangs werd medegedeeld, dat de bespreking der oorlogsdoeleinden van nu af in Oostenrijk- Hongarië vrijgelaten wordt. Heden brengt de Neue Freie Presse een waarschijnlijk ge ïnspireerd artikel over de oorlogsdoeleinden, waarin wordt gezegd, dat Oostenrijk-Hon- garië in geenerlij wijze op veroveringen gesteld is en enkel daarop aandringt dat de machtverhouding na den oorlog niet tegen de monarchie gericht zij daarin bestaat het voordeelige onderscheid met de formule van den vrede zonder aanhechtingen, daar de vrede niet alleen landbezit te regelen heeft maar ook de betrekkingen tusschen de staten wat handel en verkeer betreft. Belangrijker dan de landverdeeling is voor Oostenrijk- Hongarië de voorwaardclooze veiligheid der vrije scheepvaart op de Adriatische Zee en op de Donau nooit kan daarom de Lowtschen, het Gibraltar over den bocht van Cattaro opgegeven worden evenmin kan men toe geven, dat de Donau door Servië of Roemenië wederom worde versperd beide staten hebben het recht den stroom te beheerschen, j daarom moeten er echter ekonomische waar- borgen zijn. j De nieuwe Hongaarsche ministerpresident Volgens een nog niet bevestigd bericht zou graaf Jules Andrassy benoemd geworden zijn tot voorzitter van het nieuwe Hongaarsche ministerie. Voor de heropening van 't Oostenrijks parlement Weenen, 30 Mei. Gister hebben bijna alle partijen en groepen vnn den Rijksdag korte besprekingen gehouden. Het bureel van het Technisch Verbond hield heden eene zit ting. Het bureel kreeg opdracht, bij de voor- zitterskiezing witte briefjes af te geven. De senaatsleden hertog van Beaufort, graaf Karl Schonborn en graaf Karl Buquoy hebben hun intreden gemeld in de Constitutioneele partij van den Senaat. In de heropeningszitting van heden van den senaat, zal de prins-bisschop van Breslau verschijnen. De Tscheksche nationalistische partij heeft gister te Praag den afgevaardigde Klofac, die in militaire onderzoeksaanhouding is, als hoofdman ge kozen. De toestand der Oostenrijksche Ukraniërs. Weenen, 30 Mei. De Slavische brief wisselaar meldt: In de bespreking van gister van den ministervoorzitter met vertegenwoor digers van het Ukranische volk, zegde de mi nistervoorzitter dat hem uitingen van onrust bekend zijn geworden, ontstaan door zekere geruchten over de mogelijkheid van grenswij zigingen in 't Oosten. De ministervoorzitter herinnerde aan de gekende melding van .den minister van Buitenlandsche Zaken dat de monarchie op het standpunt staat van eenen eervollen vrede zonder grondafstanden. Het is dus natuurlijk dal ook geen afstand betrek kelijk Oost-Galicië olBoekowina, door welk- danige leidende zijde ook, wordt in 'toog gehouden. Dergelijke geruchten die het anders voorstellen zijn uit de lucht gegrepen. De ministervoorzitter prees dé beproefde vader- landsche houding der Ukranische bevolking van Oost-Galicië en Boekowina, die achter geen enkele der andere volkeren van Oosten rijk moet komen. De regeering is vast beslo ten met de ontwikkelingswerking van het Ukranische volk rekening te houden men zoo geen reden hebben te klagen om het niet vervullen van zijn wensch, betrekkelijk ge lijke behandeling op alle gebied van het openbaar leven. De ministervoorzitter herin nerde aan de woorden die de Keizer bij zijn laatste bezoek te Krakau gesproken heeft over de overeenkomst der beide volkeren, en zette de aanwezigen aan in den zin van het groot doel dezer overeenkomst. Volgens de bladen hebben de Zuid-Slavische afgevaardigden be sloten eene eenheidsgroep te vormen onder den naam van Zuid-Slavische Club. De Hongaarsche krisis. Frankfurt h Main. 30 Mei. De Frankf. a Main verneemt uit BoekarestIn politieke kringen staat de kwestie der overeenkomst met Oostenrijk en de handelsverdragen met Duitschland op den voorgrond der bespre king, daar de oppositiepartijen tot hiertoe in de kieshervormingskwestie tot geene over eenkomst zijn gekomen. De economische kwestiën zijn door Tisza zoo tegengewerkt dat eene afhandeling door de aanstaande re geering uitgesloten is. Met het oog op eene oplossing van de dringendste economische vrouw. Maar het kan toch. wel zijn. Ik kan mij geenen goeden, liefhebbenden vader denken, die zijne dochter alleen naar Frankrijk laat gaan om eene plaats te zoeken, zonder er zeker van te wezen dat zij vrienden en een dak zal vinden. Wat zou er van haar geworden zijn als zij niet op Charlemont ware gekomen De markies loosde eenen zucht van verlichting. Ik hoop dat zij zoo goed is als gij denkt, zegde hij. Maar zij is tc geheim en dat bevalt mij niet. Naar mijne be grippen van fatsoen past zij u niet. Ik acht het mijn plicht 11 mede te doelen dat Filip Piron mij gezegd heeft, dat het meisje laatst niet tusschen de klippen was gevallen, maar zich met eenen man in den tuin bevond Filip loog om haar te redden. Juffrouw Lepage zegde mij zelf dat zijn vertelseltje niet waar was en zij een on derhoud had gehad met eenen man. De markies verbleekte. Zegde zij wie die man was vroeg hij met spanning. Mevrouw antwoordde ontkennend. Dat is haar geheim, voegde zij er bij. Ik wil het niet weten, vooraleer zij het mij zelve zegt. Ik vertrouw haar. Om bedrogen te worden. Gij moest alles weten wat het meisje doet, Euge nie. De man was een avonturier, dien z(j op hare reis leerde kennen, loog de mar kies. kwestie is het ministervoorzitterschap van Alexander Wekerle het voorwerp van ernstige besprekingen. Wekerle bij den Keizer Weenen, 30 Mei. Het Weener k. en k. Korrespondenzbareel meldt De vroegere Hongaarsche ministervoorzitter Dr Alexander von Wekerle is noden morgen door den Kei zer in verhoor ontvangen geworden. Voor vandaag zijn geene andere ontvangsten van Hongaarsche politiekers gemeld. Brazilië. Volgens beriJiten der dagbladen, zou de Braziiiaansche minister van buitenlandsche zaken Nilo Pecanha in den ministerraad ver klaard hebben, dat de torpiljeering der Tijuca den buitenlandschen politieken toestand van Brazilië niet wezenlijk zou veranderen de toestand tegenover Duitschland werd reeds bepaald door de torpiljeering der Parana De minister voegde er bij Brazilië moet Duitschland den oorlog niet verklaren, het moet er zich bij bepalen den krijgstoestand aan te nemen, dien de staat van zaken hem feitelijk oplegt. Bij de overweging der samenwerking van Brazilië met de Vereenigde Staten, verklaarde de minister, dat. alhoewel slechts om de ze delijke en ekonomische medewerking ver zocht werd, Brazilië zich toch moet wijden aan de organisatie van het leger en der vloot, voornamelijk voor het geval der medewerking van Brazilië aan den veiligheidsdienst in den Zuid-Atlantischen oceaan, en zich op elke mogelijkheid voorbereiden. De regeering zal alle bijzonderheden van het officieel onderzoek over het geval der «Tijuca» aan het kongres bekend maken. Op vragen van dagbladschrijvers over de mogelijkheid dat Brazilië aan Duitschland den oorlog zou verklaren antwoordde Nilo Pecan ha: Brazilië verklaart aan niemand den oorlog. Brazilië verdedigt zich. Maatregelen der regeering. Volgens een 'elegram uit Washington aan de Sueday Times zijn de raadslieden op handelsgebied der Amerikaansche regeering van oordeel, dat voor den duur van den oorlog de handel tusschen de Vereenigde Staten en Midden- en Zuid-Amerika moet worden gestaakt, daar alle scheepsruimte voor de bondgenooten noodig is. Alleen de verscheping van noodzakelijke voortbreng selen, als koffie, huiden, nitraten en kakao moet voortduren. In verband hiermede zal het Pan-Ameri- kaansch handelskongres, dat tegen het najaar was bijeengeroepen, waarschijnlijk worden afgelast. Ia Brazilië. Rio do Janeiro, 30 Mei. De Kamer heeft hel wetsontwerp, betrekkelijk het opgeven der neutraliteit, in den Duitsch- Amerikaanschan oorlog, in eerste lezing door 196 st*a-men tegen dry aange nomen. Veel afgevaardigden verklaardon aldus la stemmen wijl zij erop rekenen, dat het parlement zich bij die handeling niet beperken zal, maar ook de welwil lende neutraliteit tegenover de Entente zal opgeven. Die verklariug werd met stormachtigen bijval begroet. De progrès van Lyon meldt uit Rio de Janeiro Het ministerie onderzocht den algemeenen toestand. Do minister van zeewezen het ft krachtdadige maatregelen getroffon, tot bowaking en gewapende beschutting der haai van Rio de Janeiro, der poedordepols, en der wacht en ammunilie-stapelplaatsen. Het verdrag nopens de Ameri kaansche deelneming aan den oorlog. Geneve, 28 Mei. Volgens een bericht uit Washington van den «Petit Parisien» waren de hoofdzakelijke opdracht der zending Balfour-Viviani, de volgende 1° Frankrijk en Engeland bekomen voor hunne eigeneen hunne verbondene doeleinden leeningen ten gezamenlyken bijdrage van 745 millioen dollars. 2° Generaal Pershing zal eene divisie Amerikaansche regelmatige troepen, een regiment marine-voetvolk en negen genie regimenten naar het Franscho front brengen. 3° In de kommissie door de Vereenigde Staten in te richteu voor het vervaardigen van oorlogsmateriaal, zullen de Bondge nooten vertegenwoordigd zijn. Weet gij zeker dat Filip u de waar heid zegde Zeker. Dan bedriegt juffrouw Lepage mij, zegde mevrouw ernstig, maar ik kan baar niet wegzenden. Die man bewees haar op hare reis wellicht eenige kleine diensten en verlangde daarvoor erkente lijkheid. In hare onervarenheid liet zij zich beheerschen en zal hem beloofd hebben te zwijgen. Ik weet dat zij niet zoo schuldig is. Filip hoorde dat zij over eenen brief sprak, dien zij hem zou geschreven heb ben en waarin zij hem haar nieuw adres mededeelde, loog de markies verder. Hij was jong en schoon en dus volkomen in staat om een meisje te misleiden. Hij gaf plotseling aan het gesprek eene andere wending, opdat de uitwerking zijner woorden niet door eene legen- spraak zou verzwakt worden. Weet gij reeds wanneer gij naar Montfagon terugkeert vroeg hij. Ik geloof de volgende week Ik wil iD de stad nog eenige inkoopen doen en als ik ga, neem ik geene gasten mee. Mijn juwelier schreef mij gister, dat mijne sieraden gereed zijn. Ik heb ze heden gezien. De diamanten zijn gedeel telijk nieuw gezet. Ik vond ze fraai en bracht ze in veiligheid bij mijnen ban kier, dewijl ik het niet durfde wagen ze mede naar Montfagon te nemen. Vooral het diadeem heeft voor mij eene groote waarde, daar zij aan mijne moeder en grootmoeder behoorde. Zulke erfstukken houdt men in cere. De markies stemde daarmede in. Hij begreep niet wat zij eigenlijk meende. Bezit gij ook niet zulke stukken van waarde vroeg zij. Ik bedoel niet de fa- nüliejuweelen van Charlemont inaar stukken welke aan de Bartineux toebe hoorden Zeer weinig, antwoordde de mar kies lachend. Zooals gij weet bezat ik weinig en was dus gedwongen mij van vele stukken van waarde te ontdoen. Wat ik nog heb heeft geene waarde. Erfdet gij geene juweelen Neen. Zij gingen aan mijnen ouderen broeder over, die ze verkocht Ik meende, zegde mevrouw Mixto me, on zij zag daarbij den markies scherp aan, gij droogt vroeger een eigenaardige ketting eene lange gouden ketting, van zeer kunstig werk kleine gouden kogeltjes, verbonden met ringskens. Dat was toch een stuk van groote waarde. Is het niet zoo Het gelaat van den markies werd doodsbleek, zelfs zijne lippen verkleur den. Hij staarde mevrouw met oogen vol schrik en ontzetting aan. Mevrouw liet niets bemerken. Zij scheen alleen van de ketting gesproken te hebben om iets te zeggen Misschien vergis ik mij, zegde zij, maar het stond mij voor dat gij vroeger de Stroema was het levendiger, bocht van de Czerna, af en toe w vuur. Twee vijandelijke komp? poogden 's nachts, nabij Altsjak 1 in de richtiog van onze vooruitg posten op te rukken, doch zij door ons vuur teruggoworpen. Oostenrijksch-Hongaars Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 30 Mei. Aan den I verliep de dag gisteren betrekkolij mer. Tegen den avond poogden d lianen nogmaals nabij Vodice met s strijdkrachten vooruit te rukke aanval zakte in ons vuur in elkaar zelfde lot ondergingen de voorwaa bewegingen, die do Italianen vanoc nabij Jamiano ondernamen. In Ka en op het front in Tirol, niets vj lang. Uit Italiaansche bron ROME, 29 Mei. Op den Karst vijand gisteren druk met geschut en tieren in de weer geweest, om krachtigen arbeid hij het versterke de linies te storen. Een aanval vai tegenstander tegen onze stellingen 1 ten den spoorweg San Giovanni tot werd door ons vuur gefnuikt. In den loop van den nacht, die afging aan den 28e en heel den daj gisteren heeft de vijand met artiller alle kalibers fel samengetrokken gericht tegen de hoogte 126 bez Grazigna. Tijdige tusschonkomst artillerie verstrooide zijn aanvals lingen herhaaldelijk, terwijl ze zich voorste schansen verzamelden. Niet minder hevig was het vuur streek van de Vodice tegen onze s gen op hoogte 652 aan den gan| aanval, door sterke afdeelingen d genpartij tegen den top dier hoogt dernomen, liep door het afdoend i pen onzer troepen te pletter.In tege heeft de Italiaansche infanterie, taaien tegenstand klein krijgend va vijand, die zich in spelonken had steld gisteren voortgang van belang op de zuid-oostelijke helliug van de hoogte en zich daar stevig genesteld In het vak van Plava wierpen w vijand in het dal beoosten Globua ai uit en namen een honderdtal gevang Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 30 Mei. lelijk bericht van 29 Mei. Kaukasusfront. Afgezien van t toloos vijandelijk geschutvuur, is e dit front niets bijzonders te melden. Sinaïfront. In den nacht van 28 Mei en den volgendon dag, heei matig geschutvuur. Overigens geen beurtenissen van belang. De Vredesbeweging in Engel Berlijn. 30 Mei. Uit Stockholm aan de Vossische Zeitung geseind, 1 bekende Russische socialist Majski, blijkbaar in een belangrijke opdracht Engelsche socialisten naar St-Peter onderweg is, thans op zijn doorreis teS holm vertoeft en door een redakteui Socialdemokraten over den vrede tervieuwd is. Voor de Russische revolutie, zei M was de propaganda voor den vrede in I land niet van groote beteekenis. De toe is inmiddels radikaal gewijzigd. Alhi men nog niet kan zeggen, dat de propaf voor den vrede zeer krachtig is, is de ming onder de massa, in de eerste onder arbeiders, sedert de revolutie gunstig voor den vrede. Voor een vrede door onderhandeling in April te Londen een groote demons plaats gehad, waaraan twaalf-duizend toogers hebben deelgenomen, die in de gadering hun sympathie voor de Russ revolutie hebben uitgesproken en opkwi voor een spoedigen vrede. Nooit tev< zei Majski, heb ik te Londen gedurende oorlog een dergelijke demonstratie ge Vóór de Russische revolutie zou een d lijke demonstratie onmogelijk zijn gew zulk een erfstuk gedragen liadt. De markies moest zich geweld doen. Zeker, zegde hij, ik had vro zulk eene ketting. Ik kreeg ze van mi vader, die ze omstreeks vier en twi jaar geleden in Italië kocht. Maar ik ze te gelde gemaak nu twintig jaar leden. Mevrouw Mixtome speelde onvers( lig met hare horlogieketting. Ik geloof dat gij ei- veel zoudl geven, als gij ze terug liadt. zcide i O zeker, zeker, riep de marl Het helpt echter weinig berouw te ben over het gebeurde; maar waa spreekt gij over die ketting Hij zag haar uilvorschend aan, n hare trekken verrieden niets. Wat is de oorzaak, dat na verse dene jaren ons weer oudo herinnerin in de gedachten komen f hernam 1 vrouw lachend. Wij kunnen ons daar geene rekenschap van geven, n kies, ik zoo min als gij. Het scheen toe alsof die herinneringen u pijn aandeden. Gij hebt u zelf daarover ze reeds dikwijls gekweld De markies had altijd geroemd op z zelfbeheersching?nu echter verliet hem geheel en al. Het kwam hem v alsof de terugkomst van Alexe Mixte in Frankrijk en de tegenwoordigheid Sofie, dc rechtmatige erfgename van (zie vervolg 3° bladzijde)

De Denderbode | 1917 | | pagina 2