Robert Van de Lanotte m Mummim Een en ander. STA1SMEDWS. im M PUTTE-GODSSJEÏÏS M0RIS0NS Waschmaehien Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, BUITENLAND Toestand in China Sport. Zondagrust. Sloom Boek- eu Steendrukkerij TER DRUKKERIJ ffassiit zonder afwen la i minuienen Hemt door zijne eigene zvaarletrailil I J, L. MORISONS, 109, DAMBRUGGESTRAAT, ANTWERPEN PATRON EN PAFIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van Behfiè I Fotografie I B. WILLEMSEN WISSELAGENT Op de vergadering heeft o.a. Zangwill ge sproken. Deze vergadering was het punt van uitgang voor een vredespropaganda. Dergelijke ver gaderingen hebben in de meeste groote ste den van Engeland plaats gehad. De geheele beweging is op touw gezet door socialisten en radikale pacifisten. Op 2 Mei heeft te Glasgow een groote demonstratie plaats gehad, waaraan zeventig duizend betoogers deelnamen, die voor de Internationale en voor den vrede demon streerden. Het was de eerste keer, dat een dergelijke demonstratie te Glasgow het centrum van de Engelsche oorlogsindustrie heeft plaats gehad. Als direkte uiting van de toenemende vredesbeweging is het van belang, dat in verband met de vredesbeweging de staking in het munitiebedrijf heeft plaats gevonden. Vredesbeweging in Hongarije. Boedapest, 30 Mei. Het Hongaarsche I koöperatieve verbond heeft zich tot de inter- nationale koöperatieve centrale te Londen gewend met een vredesdenkbeeld. Daarin wordt gezegd, dat de koöperatieve beweging van den beginne af aan zich de waarborging van den maatschappelijken vrede ten doe! heeft gesteld. Aan de internationale centrale wordt meegedeeld,dat het Hongaarsch verbond niet alleen zich tot de verbonden in de lan den der bondgenooten heeft gewend met dezen vredeswénsch, maar ook tot die der Ententelanden. De invloed der vereenigingen van mil joenen moet worden gebruikt om de vredes beweging te bevorderen en het denkbeeld van een ekonomischen oorlog na dezen oor log te bestrijden. De centrale moet zoo spoe dig mogelijk een bestuursvergadering in een onzijdig land, liefst Nederland of Zwitserland te dezer zake bijeenroepen. Le Havre. De gezondheidstoestand van staatsminister ScholIaert, voorzitter der Belgische Kamer is zaterdagavond plotseling nog erger goworden. Aan den lijder werden de laatste Heilige Sacra menten toegediend. Het ergsto was to verwachten. Turkije. De gewezen gezant der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, heer Elkuz, was, na afbreking der diplo matische betrekkingen, doorziekte zijner gemalin, in de onmogelijkheid geweest Konstanlinopel te verlaten. Nu wordt uit de Turksche hoofdstad bericht dat hij met zijne vrouw en zijn personeel, naar Amerika afgereisd is. China. Peking, 30 Mei. Het par lement heeft de benoeming van den fi- nancieminister Si Tsching Schi tot hoofd minister bekrachtigd. Hij is een neef van don overleden hoofdminister Si Hung Tschang. De nieuwe minister-voor zitter zal waarschijnlijk een ministerie uit do verschillende gezindheden samen stellen. De rijstoogst De Temps verneemt uit Shanghai dat de rijstoogst in Midden- en Noord China door de droogte geleden heeft. In menige landstreek staat men voor hongersnood. Krijgsraad der Entente. Den Haag, 30 Mei. Uit Londen wordt officieel gemeld in datum 29 Mei Gister en heden hadden Ribot, Cambon, Pain- levé en Foch, met lninne diplomatische cn militaire raadgevors eone reeks van besprekingen met hel Britsche oorlogs kabinetover gewichtige aangelegenheden die boide landen aanbelangen. In alle punten kwam men tot volledige over eenstemming. Reuter meldt uit Londen De arbeiders voorman Hendersou, medelid van het oorlogskabinet, is in naam der regeering met eene gewichtige zending naar Rus land vertrokken. Het lid der Arbeiders partij Barnes, zal Henderson tijdens zijne afwezigheid in het krijgskabinet vervan gen. Duitschland en Honduras. Berlijn, 28 Mei. Volgens officioele mcdedeeling van den Keizerlijken gezanl rara.;?-*, titels en goederen der Charlemont's, zijn verstand geweldig geknakt hadden, waardoor hij bevreesd en opgewonden was geworden. Ik behoef mij om geene gouden ketting te bekommeren, zegde hij, met geveinsde kalmte. Ik kan er zooveel koopen als ik wilwaarom mij dan om die enkele boos maken Daar wij juist van sieraden spreken, Eugenie, en zijne stem werd plotselings levendiger, wenschte ik te vragen wanneer ik u den verlovingsring mag overhandigen Zoodra gij mij bewezen zult hebben dat Alexe Mixtome werkelijk dood is en zoodra gij zijnen naam van den smaad die er op kleeft, zult hebben gezuiverd, luidde het bepaalde antwoord van me vrouw. Hoe komt het, dat gij aan zijnen dood twijfelt Hebt gij iets van hem ge hoord 6 Niets, niets sedert hij Frankrijk verliet. Hoe kunt gij dan nog meenen, dat hij niet dood is waarom twijfel t gij aan zijne schuld Ik zeg u nog eens, Eugenie lees de gerechtsverslagen en uit het getuigenverhoor en de geheele bewijs voering zult gij zijne schuld kunnen zien. Ik heb zooveel vertrouwen in uw helder verstand en oordeel, dat, als gij morgen vroeg de verslagen zult gelezen hebben, ik u morgen avond den verlovingsring kan brengen. bij do Midden Amerikaansche republie ken, heoft de regeering van Honduras, door besluit van 17Mei, de diplomatische betrekkingen met het Duilsche rijk afge broken en den keizerlijken konsul in Tegcuigalga van zijne bediening onthe ven. Do minister van buitenlandsche zaken van Honduras verklaarde dat de Duitsche rijksonderdanen, die vredelie vend hunnen persoonlijken handel voort zetten, de beschutting der landswetten zullen genieten, voor hunnen persoon en hunnen eigendom. Fransche troepen in Rusland. Stockholm, 29 Mei. Volgens de Nowoje Vremja bezetten 5000 Fran sche artilleurs de haven van Romanow, aan de kusten van Murman. Andere troe pen zullen volgen. Zulks is een nieuw schakel in de systematische bezetting van Russische haven door do Entente. De Portugeesche troepen. Madrid, 29 Mei. Het blad - Debate verneemt uit Lissabon, dat wegens de laatste voorvallen, voorloopig van ver dere troepenzendingen naar het Wester front moet afgezien worden Het. verzen den van troepen, diebinnen enkele dagen moest plaats hebben, blijft achter. Engeland wil de eindzegepraal. De korrespondent der - Frankfurter Zeitung verneemt dat op de handels- konferencie der Entente te Rome, noch de afgevaardigden van Frankrijk noch de vertegenwoordigers van Italië eene groote neiging betoondeD voor eonen oorlog tot het uiterste. Alleen verscheidene Engelsche afge vaardigden hielden zich hardnekkig bij de voortzetting van den oorlog tot de eindzegepraal. Werkstakingen te Parijs. De Zuricher Zeitung - brengt een be richt voor uit Parijs over de groote uit breiding der werkstakingen, diedagelijks nieuwe nijverheidstakkon aantasten. Er zijn thans te Parijs ongeveer 20,000 sta kers. Het oorlogsdoel der Entente. Bern, 29 Mei. Volgens het Berl. Tageblatt - zegt vernomen te hebben, hebben te Parijs deze week reeds minis teronderhandelingen plaats gehad, onder het voorzitterschap van voorzitter Poin- caré, die besprekingen golden over het Russisch ontwerp voor eene nieuwe vast stelling van het vredesdoel. Do Russische regeering heeft aan de Fransche voorge steld de oplossing der kwestie van Elzas- Lotharingen te onderwerpen aan eene volksstemming. De socialistische leden van het Fransche kabinet zijn het eens met dit voorstel. Amstsrstam, 25 Mei. De Times ver neemt uit Peking In China is eene merkwaardige krisis uitgebroken, veroorzaakt zoo gezegd door de vraag of China aan Duitschland den oorlog zou verklaren, maar die eigenlijk te wijten is aan eene heele reeks mee- ningsgeschillen, tusschen den eersten minister en het parlement en die hun hoogste punt bereikten, wanneer de eer ste minister trachtte het parlement te doen vallen nadat hst kabinet enkel nog uit den eersten minister zou bestaan en andere ministers zouden ontslagen zijn of zich achteruit zouden getrokken hobben. Het parlement wees eene samen werking met de regeering van de hand zoolang deze niet opnieuw samengesteld was. Daarop bewerkte de eerste minister bij den Voorzitter de ontbinding der Ka mer, die deze nochtans om rechterlijk constitutioneele redenen niet aanvaardde. De eerste minister ondersteunde een aan tal provincie- en militaire gouverneurs die te Peking verzameld waren, waar schijnlijk om het parlement, schrik aan te Jagen. Maar de eerste minister draalde gebruik te maken van de macht waar over hij beschikte, gezien eene ontbin ding van 't parlement of eene afdanking van den Voorzitter, die voor de constitu tie zou optreden, eene reden zou geweest zijn tot opschudding in het Zuiden. Alhoewel het punt rond heiwolk de kwestie thans draait de oorlogsverkla ring is, ligt de ware oorzaak Ynn 't kon- flikt daar in, wie over de te volgen poli tiek zou beslissen, de eerste minister' als Hij was geheel en al hersteld, bij deze woorden opgestaan. Hij gaf zich weer moed en geloofde, dat al hare mid deltjes slechts koketterie waren. Het eenige wat hem noodzakelijk scheen, was een beetje meer stoutheid zijnerzijds, een beetje meer zelfvertrouwen en niet zooveel toegevendheid voor hare luimen. Mevrouw Mixtome stond langzaam op, zonder op zijne laatste bemerkingen te antwoorden. Hij bracht hare hand a.an zijne lippen, drukte er eencn kus op en verwijderde zich. Toen hij weg was ging Eugenie naar eene tafel, goot uit eene karaf wat water op eenen zakdoek en wasschtte hiermede de plaats harer hand af, welke de markies gekust had, met zulk eenen iever en zulk eenen afschrik in hare ge baren, alsof hare hand door dien kus ontheiligd was geworden. Intusschen liep de markies zeer tevre den de straat over. Het stilzwijgen van Eugenie, bij zijne zinspeling op den ver lovingsring, hield hij voor eene toestem ming. Morgen zal ik den verlovingsring koopen, dacht hij. Ik ben zoo zot ge- woest dat ik mij zoo toegevend toonde. De vrouwen zien gaarn eenen man die wilskracht bezit en toont. Wat zou zij toch met die oude horlogieketting bedoeld hebben Hoe kan zij daarop gekomen zijn?Ik zou er veel voor geven, als ik dit wist. Was het een toeval, of zweeft militaire leider of het parlement. Meri gelooft dat dit laatslo bereid is den oor log te verklaren van zoohaast eene regee ring optreedt met dewelke liet kan sa menwerken. Zoolang echter Tuan voor zitter is,schijnt hel daartoe niet geneigd, gezien de belangrijke financieele eisch, die het Verhond voor het geval eener deelname aan den oorlog aan China heeft toegezegd, de macht belangrijk zou doen stijgen, juist, van dien man, die het par lement mistrouwt. Van het standpunt der constitutie gezien is de eerste minis ter in alle geval in 't ongelijk en zou zich moeten achteruit trokken. Men is nu eenigszins bezorgd om eenen staatsaan slag, waarvan de gevolgen voor heiland aldus zouden zijn, dat men denkt dat het gezond versland zon zegevieren. Het slot van de gansche kwestie was dan hot afdanken van den eersten minis ter door den Voorzitter. Priesterlijke Benoemingen. Zijne Hoogw. Monseigneur Seghers, bisschop van Gent, heeft pastoor be noemd te Voorde, de E. H. Strobbe, on derpastoor te Aalst. Onze boste goluk- wenschen. STAD DENDERMONDE. Uitslag van het sportfeest van 27 Mei 1917. Snelheidskoors 100 meters 1. Boone, Wetteren 2. Cadron, Den- dermonde. Aflossingskoers 800 meters 1. Cadron, Everaert. Bauwc en Van Laeken 2. Voreecken, Van den Eede, Bosteels en Verstraoten. Springen in de verte 1. Cadron, Dendermonde (5,88 m.) 2. Schreyen, Dondermonde (5,57 m.). In de hoogte, zonder wipplank 1. Saeys, Hamme (1,65 m.); 2. Cadron, (1,60) In de hoogte met wipplank 1. Van Havor, Hamme, (2,20) 1, Saeys, Hamme, (2,20). Fondkoers 100 meters 1 Cadron, Dendermonde; 2. Boone, Wetteren Halfuurkoers 1. J. Vermeiro, Hamme 2. A. De Bondt, Hamme3. Ch. Verstraoten, Grembergen Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 3 Overlijdens. P. Vlouryckx, in. Van den Borre, ge- pens., 09 j., Statiostr. E. Keppens, m. De Moor, zb. 53 jOude Dendermond- schest.w. J. Walgraef, vr. Van Ren- terghem, zb., 62 j., Ajuinstr. E. Van Cauteron, wed. De Brucker, zb., 33 j., Koolstraat. Van 's middags tol middernacht, eeni ge dienstdoendo apotheek, Zondag 3 Juni, M. Ghysselinckx, Molenstraat. OPENBARE VERKOOP1NG TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zat namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langsheen den Steenweg van Aalst op Dendermonde) sektie B, nrs 333b en 328, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den heer Aloys De Somer. ZITDAGEN 1917 Instel Maandag 21 Mei Verblijf Maandag 4 Juni om 2 ure stipt namiddag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door M. Flo- rent Lammens, te Hofstade, Hoogstraat. er onheil in de lucht Onmogelijk Het was zuiver toeval; maar ik zou toch wel willen weten hoe zij er toe kwam, om van die ketting te spreken en waarom zij er van sprak Dikke rimpels vertoonden zich op zijn voorhoofd en een gevoel van onrust mengde zich met dat der tevredenheid met eiken stap werd het eerste sterker en verminderde het laatste. Filip heeft gelijk, mompelde hij, toen hij zijn huis naderde. Hij moet zich mor gen naar Charlemont begeven. Er is iets niet in den haak en dat verweuschte meisje zal wel de schuld er van zijn, want vóór zij kwam, was alles goed.... Het is mij onverschillig hoe Filip haar uil den weg ruimt, maar zij moet weg Tot nu toe had ik nog medelijden met haar, nu moet er echter een einde aan gemaakt worden. Ik mag niet langer toegeven, want de ramp is bijna volbracht. iSlcchts door hare dood kan ik mijne rust terug krijgen. Sofie moet. sterven en haar ve der zal haar volgen XXXI Meer licht. Sofie keerde naar Charlemont terug, mot de overtuiging dat de gouden ketting, waarvan zij een stuk in de slaapkamer van den vermoorden markies had gevon den, aan Filip Piron toebehoorde. I)it te kunnen bewijzen was nu haar eenig doel. Het kwam haar niet onwaarschijn- gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerkon, Afflchen. Omzendbrieven, Facturen, Mandaton, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedig» bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het Is Zonder houten pinnen. Zonderstaaf fn 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltje's. jaagt het zeepsop door het waechgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MOR1SONS Wachmnchlen eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bnreele dezes. MAATSCHAPPIJ VAK tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Promie Ongelukken op don ijzorenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NiemostraalAalst VOLKSVERZEKERINGEN met wo- kclijksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd dor huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningon toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheoklijko schuldvordering en beurs waarden. Venters zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's 3:iars» «n uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. —•WW09— HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen ••••••••••••OMmOtOtdMNOO» lijk voor dat het andere deel van do ket ting nog in zijn bezit was, in welk geval hij het in zijne kamer op het kasteel moest verborgen hebben, dewijl hij slechts voor korten tijd te Parijs zou blijven. Zij besloot daarom Piron's ka mer aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Afgemat door de reis, klaagde me vrouw Bartineux over hevige pijnen door geheel haar lichaam en meende, dat de engel des doods rondom haar zweefde. Men legde haar spoedig te bed. De Dok ter werd uit het dorp gehaald en haar kamermeisje bracht zalfjes en pleisters, koud en heet water, pillen, poeders en medecijnon aan; de dokter en het meisje waren lang met de zieko bezig, totdat deze eindelijk van vermoeienis in slaap viel. Den volgenden morgen was de goede oude dame niet in staat het bed te ver laten. Zij liet zich bij juffrouw Lepage verontschuldigen, dat zij haar dien mor gen niet ontvangen kon, liet haar tevens verzoeken dat zij zich, zoo goed mogelijk zou bezjg houden, en stelde tot dit doel hel geheel slot ter harer beschikking. Zulk eene gelegenheid was het juist, waarnaar Solie verlangde. Zij ging naar de kamer der huishoudster, welke zich verheugde over haar bezoek. Sofie zegde tot de huishoudster, dat zij alle zalen van het slot gezien had, behalve eenige ka- Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedttles enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 da doos. Dozo Pillen, aangezien hunne aangename» simmk, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, «lochte Spijsver tering, Voratopthcid, Speon, Puiaten, eux., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. A polheke>-, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. i n dozelfdo Apothcok zijn te vorarygan Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de «loos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en inerrieën Remedie tegen het snot dor kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. mors die zij ook nog gaarn wenschte te bezichtigen. Ik zal u zelf rondleiden, juffrouw Lepage, zegde de huishoudster. Do woon kamers van liet kasteel zijn ruimer en schooner dan sommige feestzalen in andore paleizen. In eenige dezer vindt men beelden van groote waarde, aan eenige andere zijn belangwekkende ge schiedenissen verbonden, die ik u verha len zal, als het u genoegen kan doen. Sofie stemde toe. Het kwam haar hoofdzakelijk voor, de huishoudster in het vertrouwen te nemen en haar liet doel dat zij beoogde mede te deelcn. Ik heb een bijzonder doel, om deze kamers te zien, of op zijn minst eene daar van, zegde zij. Kan ik op uwe stilzwij gendheid rekenen, juffrouw I)e huishoudster verzekerde haar, niet zonder groote verwondering, de stipste geheimhouding. -- Herinnert gij u nog het stuk ket ting, dat ik in de kamer van den ver moorden markies vond vroeg Sofie. Ja juffrouw. Twee schakels daarvan bracht ik naar Parijs, en toonde deze aan mevrouw Eugenie Mixtome. die er veel belang in schijnt te stellen den waren moordenaar te ontdekken, de andere bevinden zich in handen van den vrederechter te Dbar- leinont. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3