BussIsgB- Duilscne Oorlog Oorlog io oen Balkan Wie is de moordenaar IN RUSLAND. Amerika in den oorlog OORLOGSBERICHTEN. De Spaansche jlIinisterKrisis. IN OOSTENRIJK-HONGARIE, In Italië. Oe Konterencie van Stockholm. In België en Frankrijk Italiaansche Oorloj Eene socialisten konferencie te Londen. De Zuricher Zeitung meldt Havas bericht uit Londen, dat Van der Velde in Juli al de socialisten der F.ntente-Ianden te Lon den zal samenroepen tot het houden eener konferencie. Eene voorloopige konferencie der Entente-socialisten. De - BZ.» bericht uit Kopenhagen Het Kopenhaagsche blad Sozialdemokraten verneemt uit Stockholm, uit de beste bron Van der Velde, Henderson en Thomas, die voor het oogenblik allen te St Petersburg verblijven, schijnen te werken aan een «com promis», dat aan de sociaal-demokratie in Engéland en Frankrijk tijd geeft, om het kon- flikt met hunne regeeringen, betrekkelijk de paspoort-kwestie, bij te leggen. Zij hebben zich thans gewend tot den Ar beider- en soldatenraad, en wenschen, vóór de voorgenomene internationale vredeskon- ferencie, die de Arbeider en Soldatenraad tegen 28 Juni te Stockholm heeft samenge roepen, eene voorloopige konferencie te hou den der Entente-socialisten. De arbeider- en soldatenraad zal dat voor stel in eene zitting bespreken, waartoe de drie ministers zullen uitgenoodigd worden. In het Hollandsch-Skandinaafsch komiteit ge looft men niettemin, dat op een dergelijk voorbereidend kongres de Russische vredes- formuul al de stemmen zou bekomen. Madrid, 11 Juni. De ministerkrisis wordt toegeschreven aan het verlangen van den raad der infantorioverdediging, die zijne besluiten, door de regeering onvoranderd wil zien aannemen. De re geering achtte dit als een onverdraaglij ken dwang en gaf zijn ontslag. De ko ning heeft Prieto zijn vertrouwen me degedeeld. Prieto verzocht tijd tot nadenken om met de ministers te onder handelen en zou 's avonds om 8 ure een bepaald antwoord geven. Madrid, 11 Juni. Garzia Pietro heeft medegedeeld, dat hij den koning bedankt voor het bewys van vertrouwen, doch afziet van het vormen van een kabinet. Daarop werd Dato naar het paleis ge roepen Berlijn, 11 Juni.Do Voss. Ztg vorncomt uit Gonève Meldingen uit Ma drid die hier toekwamen zeggen dat in Spanje voortdurende ontlusten bestaan, waaraan het militair element deelneemt. Soldateukomiteiten zouden gevormd zijn. Eene afvaardiging der troepen van Ma drid wil naar Barcelona, de hoofdzetel der onlusten. De groote meerderheid vaü 't leger is streng neutraalgezind en wenscht dat do regeering overgenomen worde door Maura of Alba, den privaat- minister van het afgetreden kabinet, die wel liberaal, maar een aanhanger der neutraliteit is. Madrid, 11 Juni. Dato heeft op zich genomen het nieuw kabinet samen te stellen. De benoeming van Esterhazy. Buda-Pest, 9 Juni. Het toevertrouwen van de samenstelling van een Hongaarsch kabinet aan den afgevaardigde Graaf Alaurits Esterhazy wordt even gunstig opgenomen in de politieke kringen als hoofdzakelijk in de radikale pers. Tot hiertoe heeft Esterhazy enkel den demokratenleider, den afgevaardigde Bazson- nyl verzocht in het kabinet te treden. Deze heeft zijn antwoord afhankelijk ge maakt van de toestemming der socialisten Over zijn program zegt Esterhazy in Az-Est dat hij de kiesrechthervorming zooals zij in het bekende koninklijk hand schrift afgeteekend is, oprecht en eerlijk verwezenlijken. Onder dat opzicht staan hem de noodige middelen ter beschikking. Binst den oorlog zal men zoo weinig mogelijk politiek maken maar, daarentegen moet de massa der sociale vragen op een voudige manier opgelost worden. Hij wil onvoorwaardelijk feitelijk deugde lijk werk doen en in demokratische richting arbeiden. Eene verklaring van Esterhazy. Buda-Pest, 9 Juni. De aangeduide minister-voorzitter Maurits Esterhazy zegde (86* Vervolg.) Een groot liefhebber, zooals hij was van zulke dingen en dewijl hij bij ver koop nog geen vierde der werkelijk waarde er voor ontvangen zou hebben, had Filip de ketting doen behouden. Ja ren lang had zij onder in liet kistje gele gen, omdat Piron andere meer nieuwer- wetsche liorlogiekettingen had on hij zich nauwelijks herinnerde, dat deze oude ketting nog in zijn bezit was. Sofie begon alles weer in te laden en legde liet juist zooals zij het gevonden baddaarna sloot zij het kistje en gaf den sleutel aan de huishoudster terug. Wat gaal gij nu doen, juffrouw Le page vroeg de huishoudster zacht. Ik zal het rijtuig laten inspannen, antwoordde Sofie bedaard, dewijl me vrouw Bartineux mij daartoe verlof ge geven heeft en naar het dorp rijden. M. Henri Talbot moet dadelijk welen wat wij ontdekt hebben. Gij zult, hoop ik, niet mij gaan Zult gij aan den markies schrijven Neen. Ik zal het grootste, stilzwij gen omtrent de zaak in acht nemen, wat gij ook doen moet. Ik zal alles aan den rechter overlaten. De huishoudster beloofde te zwijgen en verklaarde zich bereid Sofie naar het dorp te vergezellen. Het rijtuig werd be- aan eenen opsteller van den Az Est het- volgende Mijn standpunt betrekkelijk het kiesrecht is, dat de kieshervorming geschetst in het allerhoogste eigenhandig schrijven oprecht en eerlijk moet verwezenlijkt worden. Ik heb voordat doel ook de noodige middelen. Overigens heeft de verklaring Zijner Maje steit, welke zij betrekkelijk de aanneming van het hulde-adres betrekkelijk de kiesrecht hervorming voor den Burgemeester deed, reeds onder mijne politieke verantwoorde lijkheid plaats gehad. Vervolgens zegde Esterhazy nog Voor dat de wereldoorlog begon, bewoog zich mijne politieke rol in sociale richting. Dat ging voort gedurende den oorlog. Het ligt niet in mijne bedoeling aan deze mijne houding iets of wat in de toekomst te veranderen. Ik aanzie het als mijn plicht reeds met terugblik op de afgetredene regeering; het nieuwe kabinet zoo spoedig mogelijk samen te stellen, zoodat mijne benoeming kunne openbaar gemaakt en de ontlasting der ontslaggeven de regeering knnne voltrokken worden. Het is van zelfs verstaan dat ik, binst den oorlog zoo weinig mogelijk aan politiek wensch te doen en de massa brandende vragen met eerlijk werk en met eenvoudiger middelen zal trachten op te lossen. Ook blijf ik bij mijn eerste streven voor de vervulling mijner taak werkelijke talenten aan te werven. Ik wil in demokratischen zin werken. Natuurlijk kan de demokratie in Hongarië niet anders dan Hongaarsch zijn. Berne, 11 Juni. De Morningpost meldt uit St-Petersburg van 2 Juni. Elf duizend goed gewapende anarchisten, met zwarte vlaggen, trokken inde laatste dagen, viermaal door de bijzonderste straten afge zien van kleine nachtelijke schietpartijen bleven zij onbelastigd Men verwacht echter ernstiger moeilijkheden met het Pinksterfeest en Allerzielendag. Vele fabrieken uit Sint- Petersburg, de munitiefabrieken bijgerekend zijn gesloten, daar zij de overdrevene Ioonen niet kunnen betalen. De levensmiddelen- nood in St-Petersburg wordt steeds slechter vele menschen brengen den nacht door voor de winkels, op matrassen, die zij mede brengen. Volgens zekere geruchten zweeft over St-Petersburg eene zwangere atmosfeer van aanstaande doorzoekingen en plunderin gen. In Kiew, waar 6000 soldaten, die naar het front terugkeerden, de stad plun derden, kwam het, nadat de regeering einde lijk tusschenkwam, tot straatgevechten. Hongersnood in Finland. Stockholm, 11 Juni. Svenska Dag- bladet meld in Haparanda, dat In Noor delijk Finland reeds de ergste hongersnood heerscht in het gansche gebied zijn de graanvoorraden opgebruikt. De arme bevol king is in verscheidene plaatsen ermede begonnen, brood te bakken van boomschor- senmeel. Geen Oostenrijksche legerafvaar- diging naar St-Petersburg. Weenen, 10 Juni. Het door Reuter ver spreide bericht aan de Times uit Sint Petersburg, volgens welke een deputatie uit het Oostenrijksch Hongaarsch leger, bestaande uit twee generaals, twee kolonels, 20 andere officieren en 15 soldaten, te St-Petersburg zou zijn aangekomen, na van de Russische troepen aan het front passen te hebben ont vangen, opdat zij aan den Raad van Arbei ders en Soldaten vredesvoorwaarden zou kunnen mededeelen, komt, naar het Korres- pondenz-Bureau van bevoegde zijde gemach tigd is te verklaren geenszins met de feiten overeen De bewering van het Engelsche blad, dat eene deputatie uit het Oostenrijksch-Hon- gaarsche leger het Russische front overschre den heeft, is eenvoudig een waar verzinsel. Grootvorst Nikolaas. Grootvorst Nikolaas Nikolajewitsj, die dezer dagen in hechtenis is genomen, zal naar Sint Petersburg worden vervoerd, om daar terecht te staan. Bij het voorloopig onderzoek tegen Soechomlinof moeten dingen aan het licht gekomen zijn, die tegen den Grootvorst getuigen. De Slag in Vlaanderen. Aangaande den slag bij Wytschaete meldt Renter's modeworker in liet En- steld en een kwartier later reden Sofie en de huishoudster het dorp binnen. Voor het hotel hield het rijtuig stil en de heide reizigers stapten uit, De eerste deed eenige inkoopen van wol, papier en dergelijke zaken en begaf zich vervol gens naar de post. Waarom gaat gij niet dadelijk naar mynheer Talbot, juffrouw Lepage vroeg de huishoudster, verwonderd over hare verschillende doellooze boodschap pen Dewijl wij niet te voorzichtig kunnen zijn, om alle verdenking te vermijden, antwoordde Sofie. Wij hebben met oenen man te doen, die vol argwaan en gewe tenloos is. Filip Piron kan elk oogenblik terugkomen en den koetsier ondervra gen. Ik zou niet willen dat hij te vroeg achterdocht kreeg. Wij zijn nu geheel uit het gezicht van den koetsier en dicht bij de woning van den vrederechter. Zij gingen deze binnen. Mijnheer Tal- hot was te huis en zij werden in de stu diekamer gelaten. Hij groette Sofie met eene diepe buiging en een goedhartigen glimlach. Het meisje vertelde kort en goed, wel ke gewichtige ontdekking zij hadden go- daan en de vrederechter luisterde oplet tend en met groote verwondering. Dat brengt waarlijk veel licht in de zaak riep hij uit, toen Sofie haar ver haal geëindigd had. Juffrouw Lepage, gij hebt daar een groot werk volbracht. Het golsche hoofdkwartier Een lange reeks mijngangen, aangelegd langshoon de vijandolijko stelliug, waarvan sommige meer dan een jaar oud, werden tot ont ploffing gebracht. De lading bestond hij deze mijndepots uit meer dan een mil- lioen pond van 0.453 kgr. ontploffings- stof. Rotterdam, 8 Juni. Naar de Nieu we Rotterdamsche Courant meldt de oorlogscorrespondent Gibba uit het Engelsoh hoofdkwartier. Men mag zon der overdrijving zeggen, dat reods voor een jaar begonnen is met de voorberei ding van liet offensief bij Yper. Toen had- deu de mineurs aangevangen, onder den heuvelkam van Wytschaeie en Meesen mijngangen aan te ieggen. Een jaar lang hadden generaal Pluraer en zijn staf hunne plannen tot dezon aanval voorbo reid. Terwijl do andere legers in het Sommegebied kampten, heeft hot tweede leger zich rustig en louter defensief ge houden, tot wanneer voor hen het oogen blik gekomen was. Geneve, 11 Juni. Een kabelgram uit New-York van den Zvvitserschen Press Telegraph meldt De Evening Post schrijft dat de landbouwers van het Westen den zaken- toestand niet als goed aanzien en van het ideaal van den strijd niet ten volle over tuigd zijn. Daar heerscht de meening, dat Amerika den oorlog had kunnen vermijden indien het buiten de gevaarlijke strook gebleven ware. Ontslag van het Italiaansch Kabinet. Bern, 13 Juni. Men meldt uil Rome aau het Zw. Tel. Ag. Al de leden van het Italiaansch ministerie, hebben bij den voorzitter van den Raad hun ontslag neergelegd. Het binnenlandsch politiek zou de oorzaak der ministeriele krisis wezen. Berne, 13 Juni. De Agenzia Nationale deelt mede, dat Bissolati, Bononi, Comandine en Canema hun ver zoek om ontslag overhandigd hebben, waarop Boselli met moeite een onderhoud bekwam tusschen SonniDoen Bisolati. De krisis heeft de reis des koning naar Rome, dia na eeoe bespreking met Boselli, Orlande, Sonnino, Bissolati en andere ministers, de eene na den andere ontving, noodzakelijk gemaakt. Volgens den Secoio - hebben de tal rijke besprekingen der ministers tot eeno verstandhouding in den ministerraad ge leid. Zoowel politieke als parlementaire kringen spreken vau eene reeds bereikte eensgezindheid. De Secoio kan nu, nadat de krisis ten minste voor den oogenblik bijgelegd is, mededeelen dal zij Zondag laatst ge heel onvermijdelijk scheen, maar dat de bladen niets konden mededeelen over het gedachten verschil in den ministerraad, noch over de aangegane onderhande lingen tot bij legging van het konflikt. Lugano, 13 Juni. Volgens de Cor- riere della Sera woonden zeven minis ters den gister gehouden ministerraad hij, daarin begrepen deze die eergister afwezig waren. Zij kwamen t'akkoord over alle punten, die Boselli in de regeeringsvorklaring in de Kamer zal voorbrengen, 's Namiddags had Boselli een onderhoud met Sonnino. Rome, 13 Juni.— De «Agenzia Stefani» meldtIn den ministerraad gisteren ge houden, aan wolken alle ministers, be halve den afwezigen minister Arlotta deelgenomon hebben, deed de minister voorzitter aau zijne kollegas den alge- meenen politieken toesland uiteen, be trekkelijk de ophanden zynde Kamer zitting. Do daaropvolgende gedachten wisseling stelde vast dat alle leden van het kabinet daarmede overeenstemden. Op die manier is elk vermoeden nopons eene algeineone krisis der regeoring van kant te zetten. gewicht dezer ontdekking is onschat baar. Sofie sidderde van ontroering. Heb ik genoeg ontdekt dat Filip gevangen genomen kan worden Yroeg zij. Zoo niet dan wenschte ik nog meer te zeggen. Spreek vrij op. Gij kunt op mijn stilzwijgen rekenen, juffrouw Lepage. Het zal het beste zijn mij alles toe te ver trouwen En ik wil zweren, er iemand iels van te vertellen, riep de huishoudster uit. Als er hoop bestaat, Alexe Mixtome eereherstel tc verschaffen, dan zal ik ^JJes doen wat mogelijk is, Gij kunt u op de huishoudster ver laten, juffrouw Lepage, zegde de rechter. Ik spreek borg voor haar stilzwijgen Op die wijze gerustgesteld, ver haalde Sofie hare ontdekking van het graf in de kapel. De zaak is duidelijk riep mijnheer Talbot uit. Ondanks alle bewijzen tegen hem, was Alexe Mixtome onschuldig en Filip Piron is de moordenaar De zaak is mij geheel duidelijk, herhaalde de rech ter. Naar de vermiste juweelen verzame ling van den vermoorden markies is nooit gezocht geworden. Men geloofde dat de markies deze kort voor zijnen dood verkocht, of wel dat Alexe Mixtome ze verborgen had, len einde men zou denken dat de moord dooi inbrekers ge pleegd was. De omstandigheid, dat de Alle ministers hebben den minister voorzitter verklaard, hem ten volle ter zijde te slaan, om de huidige noodige doeleinden te hereiken. Amsterdam, 13 Juni. Het Han delsblad rnoldt uit Londen Er wordt hier bijna niet aan getwijfeld dat de ver tegenwoordigers der socialistische min derheid, ondanks alle moeilijkheden naar het buitenland zullen vertrekken. Het zoomaussijndikaat van Glasgow heeft aangeboden do bemanning tc be zorgen voor 't schip waarop de afge vaardigden zullen plaats nemen. Berlijn, 13 Juni. Do Berliner Lokal-Anzoiger meldt uit den Haag Zooals uit Londen gemeld wordt heeft de socialistische Engelsche partij haar lid Rusell, die zich als afgevaardigde in Rusland bevindt, uilgesloten, daar hij den oorlog1 voorstaal. Parijs, 13 Juni. DeSt-Petersburgsche Arbeidersraad, verzocht, volgens de Morning Postde Franscho regeering por telograaf het verbod in te trekken paspoorten af te leveren aan de Fransche socialisten. De krijgsdoeleinden der Entente. Berlijn, 13 Juni. Eene konferencie over de krijgsdoeleinden der Entente, zal, naar verscheidene bladen melden, op aanzoek van Rusland, op 24 dezer in Parijs samenkomen. Berlijn, 13 Juni. Op eeno vraag in het Engelsch Lagerhuis, of de zin be treffende Oostenrijk-Hongarië in liet ant woord der Bondgenooten op Wilsons vredesnota zoo moet uitgelegd worden, dat Oostenrijk in zelfstandige Staton moeten verdeeld worden, en dat aan de Tschekken, Slovaken, en andere onder worpene volkeren in eenen gepasten vorm zelfbestuur moet verzekerd wor den, antwoordde lord Cecil, dat de Bond genooten bedoelden, die volkeren tot de vrijheid te helpen,maar zij hebben nopens de nadere bijzonderheden nog niets be sloten. St-Petersburg, 12 Juni. De Fransche regeering heeft eene nota laten ver schijnen, welke dezelfde verklaringen behelst, als de Engelsche en voegt erbij, dat Frankryk met den wensch tot her winning van Eizas-Lorreicen.dat vroeger met geweld ontrukt werd, gemeenschap pelijk met do Bondgenooten, zal strijden tot do zegepraal, om die provinciën do rechteu op een niet ingekrompen gebied en op ekonomische en politieke zelfstan digheid te verzekeren. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Juni. Uit het groote hoofdkwartier Legergroep van kroonprins Rup- precht van Beieren. In sterke vuur- golven bekampten zich de artilleries in de Yper-bocht en Zuidelijk de Douve. Westelijk van Waasten kwam 's mid dags een Engelsche aanval in ons ver- niclingsvuur slechts aan weinig plaatsen uit de graven. De vooruitbrekende storm- golven weken in onzen samengevatten infanterie- en artillerie-afweer met ver liezen terug, 's Avonds mislukte daar op dezelfde wijze een hernieuwde aanval der Engelschen. Westelijk den straatweg Atrecht-Lens lag 's mor gens hevig werkingsvuur op onze stellingen. Sterke Engelsche krach ten, die op den Noorderoever de Souchez- beek aanvielen en in onze graven dron gen, werden in krachtigen tegenstoot verworpen. Iu navolgende, verbitterde handgrauaatgevechten, nepen onzestoots- troepon eene nog overgebleven inbraaks plaats toe. Legergroeg van den Duitschen kroonprins. Aan enkele sektors van het Aisne-fi'ont, in Champagne en aan de Maas, hij wijlen levendige vuurbedrij- vigheid. Legergroep van hertog Albrecht. Niets nieuws. juweelen in het bezit zijn van zijnen die naar die hem haatte en gezworen had zich over de mishandeling te wreken, in verband met het feit betreflende de hor- logieketling zal er werkelijk toe bijdra gen Filip Piron van den moord te kun nen beschuldigen. Zijn deze bewijzen nog niet vol doende vroeg Sofie angstig. I)e bewijzen tegen hem machtigen mij, hem in liet oog te doen houden ant woordde Henri Talbot. Ik zal mij natuur lijk met het hooger gerecht in verbinding stellen en de noodige slappen doen voor de zaak. Gij hebt als huishoudster op het kas teel, voor het dienstpersoneel tc zorgen, vervolgde hij tegen de huishoudster. Morgen zal ik u eenen man zenden, voor wien gij eene betrekking moet zoeken. Hij zal Filip Piron bespieden, als hij te rugkomt. Ik begrijp u, mijnheer, en zal den man, dien gij mij zendt, in dienst nemen; wij zullen wel werk voor hem Yinden Maar Filip zal zoo spoedig niet lerug- keeren. Zooveel te boter, dan kan den man kennis maken met den toestand. Ik dacht, zegde Sofie, dat er genoeg ontdekt was om Filip Piron gevangen te doen nemen en Alexe Mixtome in eer te herstellen. Niet genoeg, om Alexe Mixtorne van het aandeel in de misdaad vrij te BERLIJN, 13 Juni, 's avonds l het groote hoofdkwartier. Van de fronten zijn tot hiertoo ge< groote gevechtshandelingen gemeld. De vesting Londen wei d heden do onze vliegers met bommen belegd. Uit Fransche bron PARIJS, 12 Juni. Officieel Tamelijk lievig artilleriegevecht in streek der hoogvlakte van Californië ten Zuidoosten van Corbeny. In Chai pagne is d® beschieting der Franscl stellingen van den Mout Blond en Co nillet, tamelijk hevig geweest rond li midden van den nacht. De Franschi hebben gemakkolijk de Duitsche verke ningen teruggeworpen op verschillen» punten van het front, en namen eenij gevangenen. PARIJS, 12 Juni. -- Officieel Middelmatig bedrijvigheid der hei» artilleries op het grootste deol van'tfron Bij inbraken in de Duitsche graven teg< de Butte de Mesnil en in do streek d Haute Chevauchée, deden wij talrijl vernielingen en brachten een tiental g vangenen mede. Een Duilsch vliegtu werd in Lotharingen door onze af wee kanonnen neergeschoten, de twee vli gers werden gevangen genomen. Uit Engelsche bron LONDEN, 12 Juni. Officieel Gisteravond hebben wij ten Noordi van Nieuw Kapelle een geslaagden ove val gedaan. Elders hebben wij vijandelijke ovei vallen afgeslagon on een aantal Dui schors gedood. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Juni. Uit het groo j hoofkwartier Geen groote gevechtshandelingen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 13 Juni. Ambtelijke ra dedeeling Onveranderd. Uit Bulgaarsche bron. 1 SOFIA, 12 Juni. Van den generaa staf: Artillerievuur bij Tulcea en Isacce Oostenrijksch-Hongaarsch Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 13 Juni. Ambtelijke rai dedeeling. 1 Zooals uit de jongste vijandelijke 1) richten blijkt, is 't voor de Italianen ai dermaal de dikwijis betreurde weersoi geschiktheid, die ook in de laatste dagi de Italiaansche stootskracht niet t( volle machtsontplooiing laat gorakei Zoo vermocht de vijand gister eerst c i 't invallen van den nacht, op de liooj vlakte der Zeven-gemeenten zijne aanva len weer op te nemen, die hij vooreen j in hot Zebiogebied en na middernacl ook tegen den Monte Corno en de gren i hoogten aanzetto. Onze Alpenlandscl troopen sloegen den vijand terug. Nami lijk aan den Noordervleugel zijne j aanvalspogingen leed hij zeer zwaï verliezen. Rij het Isonzo-leger hier en daa levendige geschutstrijd. Uit Italiaansche bron ROME, 12 Juni. Officieel Op de hoogvlakte van Asiago heel slecht zicht gister de arlilleriewerkin belemmerd. Aan liet Juliische front heeft li» vijandelijk geschut vooral onze steil in gen op den Vodice en op de hoogten te Noordoosten van Görz hevig beschotei Onze batterijen hebben het vuur krachti beantwoord. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Juni. Uit het groot hoofdkwartier Geen groote gevechtshandelingen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 12 Juni. - Van dengeneraalstal In het Wardardal tamelijk levendig artilleriebedrijvigheid; op liet overig front zwakke artilleriebedryvigheid. Voor ons gunstige verken ningss too tel tusschen de Wanlar en het Doiranmee In de vlakte van Seres gevechten tusscho wachtposten. sproken, antwoordde de rechter ernstig Daar mijnheer Mixtome zoo lang ach lor een in den tuin bleef, is hot zonderling dat niemand hem heeft opgemerkt. Ei waren dertig dienstboden in huis, zooda een hunner hem toch had moeten zien Ik begrijp uwe geestdrift in deze zaak juffrouw Lepage. Als de eer van dei edelen naam der Charlemonts weder lier steld wordt, is de markies u zooveel ver schuldigd dat lnj liet nooit vergeldei kan. De eer zal hersteld worden rie] Sofie opgetogen uit en haar gelaat wen gloeiend rood. Zooals gij zegt, heb il een goed begin gemaakt, mijnheer Tal bot, en ik zal niet rusten, voor dat ik lie overtuigend bewijs geleverd hebbe Zij stond op om heen tc gaan. De rec.li ter was overtuigd, dat een geheim di meisje omgaf want hij kon zich maai niet verklaren, dat zij niet uit eigenbe lang handelde. Hare gelijkenis mei Alexe Mixtome kwam weder in zijne geJ dachten op. Wie kon zij zijn en wau dreef haar, eenen naam in eere te willen herstellen, dien hij zelve voor eeuwig! onteerd geloofdo Sofie liet hem geenen tijd tol vragen,I maar ging heen nadat zij hem beloofd had, terug te komen, zoodra zij eenej nieuwe ontdekking zou gedaan hebben. Toen zijne bezoekers vertrokken wa ren, zond mijnheer Talbot eenen telegram) (zie vervolg 3° bladzijde). 1

De Denderbode | 1917 | | pagina 2