Oorlog inTortege Een en ander. STAISHIEUWS. SAAILAHBEH W! IDE PUTTI-GOüSSEflS MORISONS Wpschmachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, In Griekenland. Zondagrust. Buitengewone occasie. Sloom Boek- en Steendrukkerij T ER DRUKKER IJ Wascht zonder afwen in 8 minstennn werlf «eer zljni eigene nurtitnilt l J, L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van België Fotografie B. WILLEMSEN WISSELAGENT M BMiSSMPiLLSIf t De vliogbftdryviglield was levendig op gansch hot front. Een vijandelijk vlieg tuig werd na luchtgevecht bij Seres neer geschoten en viel Westelijk het Tahino- meer neder. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 12 Juni. Uit het hoofdkwartier Kaükasusfront In eenige sectors werd vijandelijke patroelje- en verken- nersbedrijvigheid waargenomen. Aan eene plaats werd eene poging des vijands, om met zoowat twee compagnies een overval tegen onze voorposten uit te voeren door bommen en infanterievuur afgewezen. Aan het overige front-geen gebeurtenis van belang. Troonafstand van den Griekschen Koning. At henen, 13 Juni. Havas meldt Koning Coustantijn heeft zijn troon afge staan ton voordeele van zijn zoon prins Alexander. De toestand. Keulen, 13 Juni. De Parijzer pers meldt, volgens een telegram der Köl- nische Zeitung dat de bemoeïngen der Entente te Athene met de afzetting van koning Konslantijn zullen eindigen. Venizelos zal onder de bescherming van het viervorbond naar Athene terugk.ee- ren. De Information schrijft Venizelos moet in Griekenland onder aanvaarding der voortzetting van het koninklijk ge zag, de plaats weder innemen die hij reeds bekleedde, edoch ditmaal met versterkte macht en niet zonder nieuwe verantwoordelijkheid Rotterdam, 13 Juni. Zooals de «Nieuwe Rotterdamsche Courant» meldt, deelt de Daily Telegraph het bericht der Athener pers mede, dat er geruchten liepen als zouden, troepentransportsche pen der Bondgenooton in de golf van Korinthe aangekomen zijn de troepen zijn in Itea geland. Rotterdam, 13 Juni. Volgens de «Nieuwe Rotterdamscge Courant- meldt de Times uit Athene, 7 Juni, dat er radikale maatregelen genomen worden om de Grieksche kwestie op te lessen. Indien de Jonart-zending zou uit maken dat eene militaire tusschenkomst onvermijdelijk is, dan zouden buiten den Franschen Gezant ook de Eugelsche en de Russische Gezant de stad verlaten. In dagteekening van 10 dezer meldt dezelfde briefwisselaar dat in Athene iedereen meent dat door de bezetting der stad Janina door de Italianen eene aktie begonnen werd, waarvan het dool is de beperking der raachtbevoegdheid van Athene zoo is bekend dat verscheidene officieren 's nachts plannon uitwerken om den weerstand tegen eonen militairen aanval der Bondgenooten voor te be reiden. De heropening van het Neder- landsche Parlement. Men meldt uit Den Haag dat Koningin Wilhelmina op 28 Juni de Staten-Gene- raal zal openen. De Italianen in Epirus. Londen, li Juni. Uit Athene aan de - Daily Telegraph - De Atheonsche pers meldt, dat de Italiaansche troepen, die JaniDa hebben bezet, de Grieksche burgerlijko overheden en het klein# gar nizoen bevolen do stad binnen een kwar tier te verlaten, waaraan deze voldeden. Zij deelt verder mede, dat Italiaansche strijdkrachten naar het Zuiden oprukken om Preveo en het overblijvende deel van Epirus te bezetten. De openbare meening trekt zich van het gebeurde niets aan. Gister dedon berichten de ronde, dat transportschepen der Verbondenen met troepen aan boord in de Golf van Korin- thie waren en vanmiddag liepen er ge- aan den president van het hooggerechts hof, om hem onmiddelijk eenen bekwa men geheimen politieagent te zenden. De beambte zal morgen vroeg hier zijn, sprak hij bij zich zelf. Ik zal hem zeggen wat hij doen moet en hem als bediende op het kasteel plaatsen zoo dra hij daar is, zal ik naar Parijs gaan en het gerecht de ontdekking van het meisje mededeelen. Maar zal Alexe Mix tome daardoor gerechtvaardigd worden Ik vrees dat er nog vele hinderpalen uit den weg te ruimen zijn. Voor alles moet ik zorg dragen, dat edele moedige meisje te beschermen, over wier hoofd het dreigendste gevaar zweeft, want ik ge loof dat Filip spoedig weer zal komen, om zijn misdadig plan ten uitvoer te brengen. Softe en de huishoudster keerden naar het kasteel torug, zonder dat de koetsier of bedienden eenige achterdocht hadden opgevat. Mevrouw Bartineux sliep en bij het middagmaal werd er voor Softe al leen gedekt. Na het eten besloot zij den vroegeren tuinman van het kasteel, den tegenwoordigen molenaar, .lacob Greg, een bezoek te brengen. Zij ging naar haré kamer, deed eenen mantel om zette haren hoed op en sloeg' alleen den weg in, die de huishoudster haar aangeduid had. Zij steeg de trappen af naar het ter ras, die geheel van marmer waren en bereikte het park. Er werd op Charlc- ruchten, dat de geallieerden troopen heb ben geland te Itea. De petrool-nij verheid in Rumenië. Bukarest, 11 Juni. De Rumeensche petrool-nij verheid is ondanks de grondige vernieling die in den vorigen herfst onder Engelsche leiding plaats had in metho dische heropbouwing. De voortbrengst neemt van week lot week toe en verzekert de dringende behoefte der Midden-Mogendheden aan olie, die voor do krijgsvoering en de verkeermiddelen noodig zijn. In Rumenië. Berlijn, 12 Juni. De bebouwde land oppervlakte in hot gebied van het krijgs- b#stuur in Rumenië bedroeg in de laatste vredesjaren 2,700,000 hóktaren. Ondanks den oorlog omvat zij dit jaar 2,660,000 hektaren, dus 40,000 hektaren minder. Daarvan zijn met tarwe bezaaid 1,100000 hectaren; met olievruchten 80,000 hektaren; met hulsenvruchten 23000 hektaren Deze uitslag is zooveel te merkwaar diger, daar tengevolg# van den langen winter de lentezaaitijd enkel met begin April kou aanvangen. Do oogst staat bijna overal tevreden stellend. Een Pacifistische vergadering uiteen gedreven in Engeland. Londen, 11 Juni. Reuter meldt uit Liverpool, dat daar eene pacifistische vergadering, als sympathiebetooging voor de Russische revolutie belegd, na hevige luchtruchtige tooneelen uiteenge- strooid is geworden. De politieke toestand in China. Uit Stockholm wordt gemeld De Rutzkia Wolja - verneemt uit Peking dat het plaatselijke garnizoen aldaar een voorloopigen oorlogsminister benoemd heeft. De troepen van Pao-ting-sn zijn naar Peking overgebracht geworden. Tuan- Thi-Yni, alsook de familien van talrijke waardigheid bekleeders en afgevaardig den zijn naar Tien-Tsin gevlucht. De koers van het Chinèesch papieren geld daalt voortdurend. In het ontslagbesluit verklaart de voor zitter dat Tuan-Si-Yui de financiën van China in eene volkomene verwaring achtergelaten heeft. Verplaatsing van den zetel der Engelsche regeering Naar aanleiding van den grooten aan val van Duitsche vliegtuigen op Dover en Folkestone werpt de Daily News rekening houdendo met wat er nog meer kan komen, de vraag op of het niet geraden kon zijn don zetel van de regee ring van Londen naar elders te ver plaatsen. Koopwaren voor het Nationaal Komiteit. De lichter Eureka - is de haven van Antwerpen binnengeloopen, aan boord hebbende 530 ton tarwe, bestemd voor de provincie Antwerpen. De tunnel onder het kanaal. Berlijn, 11 Juni. Naar aan het Berliner Tageblattuit Bazel vrordt bericht, meldt de Matin uit Londen dat in de algemeene vergadering voor den tunnelbouw onder het Kanaal, de voorzitter Erlanger verklaard heeft dat de Britsche regeering een definitief be sluit zal nemen, om in de naaste toekomst met het werk te kunnen beginnen. De voorloopige oorlogsbalans. Er komt in Duitschland eene brochuur te verschijnen, getiteld Die Bilanz des Krieges» (De balans van den oorlog) welke in haar groote opsomming, oen verpletterend rekwistorium vormt tegen den oorlog. Wanneer de 3 eerste oorlogsjaren ach ter den rug zullen zijn, zegt de schrijver, die Parvu# teekent, zullen de verliezen der oorlogvoerenden zich als volgt laten bonaderen Oorlogsleeningen 350 mil jard mark; gedood: 7 miljoen manschap pen; gewond 17 miljoen manschappen invalioden 5 miljoen manschappen, en verliezen veroorzaakt door vermindering der geboorten 9 miljoen. Ten «inde den lezer een juist denkbeeld te geven van de ontzaglijkheid dezer cijfers, voegt de schrijver er aantoe dat, indien men de 350 miljard oorlogskosten mont een geheel leger van arbeiders ge houden en het groote park was een model van schoonheid en zuiverheid. Geen dor blad lag op de groene perken noch op de witte zandwegen het wild graasde op de daarvoor aangelegde wei- devlakten. De fonteinen sprongen niet omdat de markies afwezig was, maar Softe merkte de schoonheid der beelden groepen op, die eene groote monumenta le waarde hadden. Hare blikken zweef den van den eenen naar den anderen kant met steeds grooter verlangen en haar hart werd door eene geweldige ontroering aangegrepen. Dit groot stuk grond was mijns vaders rechtmatige er fenis en is uit de rechte lijn op den te- genwobrdigenbezitter overgegaan. Zou het weer eenmaal aan den waren mar kies van Charlemont terugkomen Onder zulke en soortgelijke vragen, stapte zij verder het park door, de ban ken voorbij, die hier en daar tot rusten uitnoodigden. In een kwartier doorliep zij het park en kwam in een eng dal, waardoor do Le Mont zich kronkelde, eene smalle maar diepe en snelvlietende beek, waar over eene steenen brug lag. Softe bleef staan en zag in het rond. De straatweg liep over de brug en aan den anderen kant van den oever langs hoevenenden molen, terwijl aan deze zijde een beschaduwd pad naar den mo len leidde, waar eene smalle plank de moest betalen in stukken van 20 mark, het totaal dier stukken voldoende zou zijn om negen maal den Evenaar te om spannen en indien men in een enkele konvooi de 7 miljoen dooden wilden ver eenigen, dit konvooi zich zou uitstrek ken van Parijs tot Wladiwostock. Albanië. Londen, 11 Juni. Naar Yevter ver neemt is de uitroeping van Albanië tot Italiaansch protectoraat een militaire maatregel. De toekomst van Albanië blijft afhankelijk van de bosluiten, ter konfe- rentie te Londen genomen. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogw. de Bisschop van Gent heeft benoemd Leeraar toSoltogem, den E II. po Vleesschauwer, priester der laatste wij ding, in Sint-Franciscus Salesiusgesticht te Wetleren, den E. H. Tcurrokens, id.; te Ledeberg, den E. H. Schuttysor, id. Surveillantto Ledeberg, den E. II. Coelis, id. Onderpastoor van S. Martinus en Be stuurder dor Zusters Theresianente Aalst, den E. H. Ceuterick, onderpastoor te Nazareth. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 6 Overlijdens. E. Liobaut, m. Spaenhovo, drukker, 46 j. St. Jobstr. R. De Knibber, we Cammu, zb. 69 j. Oud.d.m.stw. N. Van de Maele, w*. Gowio, zb. 82 j Dirk Martenstr. V. Kennof, wc. Schokkaert, zb. 83 j. Gentsche slw. .T. Jacob, m. Van Kerkhove, vellenb. 44 j. Scherrev. str. F. Bouters, wr. Verhenne, zb. 75 j. Moorselb. S. Bastiaens, zb. 10 j. Lcopoldstr. O. Daelman, vr. Van Lan- genhove, zb. 41 j. Reekstraat. 1 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 17 Juni, M. Meganck, Leopoldstraat. Te koop nieuwe harmonium (orgel) over heerlijk spel voor kapel of salon gansch in den besten eik 7 registers 36 toetsen. Gekost hebbende 500 frank te koop voor 250 frank, of in vermangeling met piano. OPENBARE VERKOOP1NG van goede te Aalst-Mijlbeke (Krekeldries) De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal, namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop 1. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Mijlbeek, Krekeldries, gekadas treerd wijk E, deel van nummer 282A, groot volgens meting 30 aren 80 centiaren.palende aan de Burgerlijke Godshuizen van Aalst, koop 2, de baan en daarover aan de heeren Joseph en Louis Rombaut en Odilon Rim- baut. Gebruikt door M. Benoit Moens. Koop 2. Een goed perceel Zaailand, gelegen neven voorgaande, gekadastreerd wijk E, deel van nummer 282a, groot vol gens meting 30 aren 80 centiaren, palende aan dc Burgerlijke Godshuizen van Aalst, koopl.de heer Frans Peerlinck. de baan en daarover de heer Odilon Rimbaut. Ge bruikt door M. Frans Van Geit. ZITDAG Woensdag 27 Juni 1917 om 3 ure namiddag, te Aalst. Groote Markt, ter herberg Het Paviljoen gehouden door M. Emile Van de .Maele. N. B. De koopers zijn verplicht zich te voorzien van trouwboek of uittreksel uit ge- boorteakt en van hunne belastingsbrieven. GELD te bekomen bij voornoemden No taris EEMAN, aan gewone voorwaarden en mifs bezet. beide oevers verbond. Softe sloeg dit pad in, omdat zij hierlangs onbemerkt den molen bereiken kon. Deze was groot en schilderachtig gelegen, even als het daar naast staande, van een lief tuintje om geven woonhuis. Er moesten groote sommen besteed zijn. om deze fraaie woning zoo in te richten. De markies van Charlemont moet wel eene gewichtige reden hebben, dat hij dit alles om zoo te zeggen aan Greg schonk, dacht bet meisje. Greg was slechts tuinman. Welke aanspraken kon bij dan bij den markies doen gelden Niemand schijnt iets ver dachts in de betrekkingen tusschen den markies van Charlemont en den tuinman te vermoeden. Het schijnt eene ziekte van mij te zijn dat ik alles wat mij on duidelijk voorkomt, met het drama van liet kasteel in verband breng. Greg was in den nacht van den moord op het kas teel zou hij ook weten dat Filip schul dig is En zou Filip zijnen heer, ten gunste van Grog hebben aangewond Zij was den molen genaderd en giDg nu den tien voet hoogen oever op. Zij zag dat het groot molenrad in bewe ging was. Op den kant speelde een knaapje van drie jaren, de eenige zoon van den molenaar. Uit zijnen echt waren zes dochters maar tot zijne groote droef- beid geen enkele zoon geboren, die zijnen naam kon erven, totdat eindelijk deze bet levenslicht aanschouwde. gelast men zich met all# slach van BOEK en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerkon, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, onz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedig# bediening en gematigd# prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het xeepaop door h«t waachgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het teraelvcrtljd op zijne geheel# oppervlakt#. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachraachlen Mna maand op proef in geheel België en betaal zelfde vervoerkosten heen en terng. De Morisons Washer kan per maand ot per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aaa VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Loven en Ongelukken van allen aard. Eenige Fromio Ongelukken op den ijzerenweg on tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woono inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheoklijko schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewon# leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota- i.s Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold straat 9. •©•••••••••••©•••••••••«•••••J HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen De molenaar was bezorgd voor dc toe komst van zijnen zoon, en maakte juist le dezer tijd toebereidselen om zijnen levenslangen eigendom in eenen pacht van negen en negentig jaar te doen veranderen, waardoor de toekomst van zijnen zoon verzekerd zou zijn. Hij bad hierover aan den markies eenen brief geschreven, die echter tot nu toe onbe antwoord gebleven was, waarom hij zich voorgenomen bad zelf naar hem te gaan, zoodra deze van Parijs zou terug gekeerd zijn. De molenaar was aan zijn werk, toen Softe naderde zijne vrouw en dochters waren nergens te zien en de knaap, de trots en de Hoop zijns vaders, zette zijn kostbaar leven op het spel, door zich te dicht langs ran kant van liet water te begeven Op dit oogenblik kwam de va der aan de deur en zag bet gevaar, waar in zijn hoopvolle spruit vorkeerde. In zijnen schrik liet hij eenen schreew, welke de ramp, die hij vreesde, tot ze kerheid maakte. I»e knaap verschrikte, zag op, niet wetende wat er gebeurde, verloor liet evenwicht on stortte in bet water. De molenaar stond als verlamd. De schrik had hem zijne tegenwoordigheid van geest beuomen Softe snelde naar de plaats des onheils. Een blik op het snelvlietende water en het in volle werking zijnde rad was vol doende. om te zien dat het kind in levens- Esplanadestraat, 3 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °lo, Gemeentekrediet 94 1 4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles zijn do BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Ff. 1,23 de doos. Deze Pillen, aangezien hunno aanganauaen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. tn dezelfde Apotheok zijn te v#i «ryg#n Romedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tcgon de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. i,25. Pakken voor het bevrachten van koeien en merrieën. Remedie tegon het snot der kiekens. Z#keru remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. gevaar verkeerde, en dit gaf haar den moed, die tot de redding van den kleine noodig was. Zij wierp hoed en mantel af. en sprong van den hoogen oever in den stroom. Eenige krachtige en vlugge bewegingen brachten baar bij het kind. dat zij vastgreep, om daarna met haren last naar den oever te zwemmen. De molenaar had zich intusschen der waarts gespoed en nam het kind aan, terwijl een molenaarsknecht, die op het geroep van den vader eveneens ter hulp snelde, Softe uit het water trok. Nu kwamen ook do vrouw en de doch ters van den molenaar klagend en wee- nend aangeloopen. De vrouw viel Softe om den hals en dankte haar in roerende woorden. De man stamelde weenend zijnen dank, kuste Sofle's hand en ver zocht haar, op eene of andere wijze erkentelijkheid te mogen betuigen. Do dochters echter, verzochten Softe bin nen te komen, zich te verwarmen en drooge kleercn aan te trekken, wat bet moedige meisje dadelijk aan nam. Het kind was ongedeerd zijne moe der nam de noodige voorzorgmaatrege len, om eene mogelijke verkoudheid te voorkomen, terwijl Softe in eene kamer gebracht werd en haar nat pak m«t dat van de oudste dochter des huizes verwis selde. (Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1917 | | pagina 3