lusslscn- DultsoheOGrlag. Oorlog io oen Balkan Oorlog in Moge Wie is de moordenaar IN RIJSL AND. DE TRËDESKfÊSTIE. Amerika in den oorlog OORLOGSBERICHTEN. DoGd van staatsminister Sctiollaert Italiaansche Oorlof ben Zondag aan den nieuwen koning den eed van getrouwheid afgelegd. Bazel, 3 Juli. «Havas» meldt uit Salo- niki De voorloopige regeering wordt in eene plaatselijke herschapen. Maatregelen worden genomen voor de talrijke vluchtelingen die terugkeeren naar Athenen. De scheepsdienst is nu ook hersteld. De mobilisatie. Geneve, 3 Juli. De Journal van Parijs meldt uit Athenen Over Athenen en den Griekschen staat is de staat van beleg uitgeroepen. Venizelos onderteekende het bevel tot mobilisatie van het leger. De Griek- sche konsuls in de neutrale Staten geven sedert Zaterdag oprocpingsbevelen uit aan de weerplichtigen. Bern, 2 Juli. Dagbladen van Parijs ver nemen uit Athenen dat generaal Miliiotis Comenos, de oorlogsminister van het kabinet Venizelos, het bevel genomen heeft over het garnizoen van Athenen. Den Haag 3 Juli. «Central News» meldt uit Athenen De broeders van koning Kon- stantin zullen morgen Griekenland verlaten. De Entente heeft hen aangezet te vertrekken. Athenen, 3 Juli. Generaal Papulos, kommandant van het 5e korps in Pelopone- sus, heeft zijn ontslag in den werkdadigen dienst gevraagd. Betrekkingen afgebroken met Bulgarië. Sofia, 3 Juli. De Grieksche gezant Rasum heeft heden om 11 1/2 ure aan den minister van buitenlandsche zaken Radosla- wow eene nota overhandigd van denzelfden inhoud, als deze door de Grieksche regeering aan Duttschland gegeven. Ook met Turkije. Konstantinopel, 3 Juli. De Grieksche gezant heeft gister namiddag aan de Porte de afbreuk der betrekkingen medegedeeld. Men verzekert dat Nederland de Grieksche belan gen zal behartigen. (8g° Vervolg.) Filip luisterde scherp toe. Bij verdere ondervraging vernam hij, dat het praatje van cenen stalknecht uitging, die twee dagen geleden s avonds laat uit het dorp was gekom.en. Van onder de donkere boomen had hij eene tnenschelijke ge stalte heen en weer zien gaan op hel terras. In de meening, eenen zijner kameraden voor te hebben, was hij nader gekomen om hem te verrassen. De schrik had hem echter verdoofd. Toen hij achter een marmereu standbeeld uitkwam, be vond hij zich tegenover eenen grooten man, die er voornaam uitzag, wiens gelaat doodsbleek was en die hem met zijne oogen in den grond scheen te boren. De gestalte was gelijk een geest, eene schaduw, zoo vorzekerdc hij en verliet hem zonder gerucht. Waarom dacht gij, dat een geest was vroeg Filip lachend. Omdat ik, hoewel mijne knieën knikten en ik nauwelijks in staat was een gebed te stamelen, terstond zag dat het de markies van Charlemont was,antwoordde de stalknecht. Hy had dezelfde fiere houding, waarin men hem heeft afge schilderd. Ik weet dat het de geest van den markies was, die geene rust heeft, omdat zyn moordenaar nog niet gestraft Russische afgevaardigden naar 't buitenland. St-Petersburg, 1 Juli. Het St-Peters- burgsch Telegrafbureel meldt dat de leden van het komltcit van den Arbeidtrs- Soldatenraad, Goldenberg, Rosanow en Smirnow, naar 't buitenland zijn gereisd, als afgevaardigen van den Arbeiders- en sol datenraad. Ontploffing op een Russisch liniSnschip. Stockholm, 2 Juli. Volgens den Sint Petersburgschen Djen, had op het linieschip «Res Publica», behoorende tot de Baltische vloot, eene erge ketelontploffing plaats, oor zaak onbekend. 80 officieren en manschap pen werden gered. Het oorlogsschip werd erg beschadigd in de haven van Reval bin- nengesleegt. Eene samenzwering tegen de Regeering. Bazel, 3 Juli. De Bazeler gazetten mel den volgens Parijzer bladen van 2 Juli uit St-Petersburg De regeering heeft besloten den strijd tegen de agitatie der Maximalisten met krachtdadigheid voort te zetten. De minister van oorlog zal twee regimen ten, in welke de aanhangers van Lenin sterk vertegenwoordigd zijn, ontbinden. Er worden nu bijzonderheden bekend over een komplot door de Maximalisten op touw gezet, tot omverwerping der voorloopige re geering. De voorloopige regeering moest door een anarchistisch ministerie vervangen worden, dat de troepen van het front zou teruggeroe pen en den oorlog onmiddellijk zou eindigen. Het komplot was te St-Petersburg en Mos- kau in geheime zittingen voorbereid gewor den. Gewapende benden moesten de ministers, die leden zijn van den Werklieden- en sol- datenraad meester maken, terwijl andere benden zich op de militaire stapelplaatsen moesten werpen. De samenzwering werd ontdekt op den oogenblik, als de eerste anarchistische ben den aan het werk zouden gaan. Het gevaar is nu afgekeerd, meer dan 200 personen zijn aangehonden geworden. De anarchisten. Den Haag, 3 Juli. Reuter meldt uit St- Petersburg: De anarchisten hebben in ver scheidene gouvernementen zoogenaamde volksmiliciën in het leven geroepen. In verscheidene steden tellen deze milicien 10,000 leden, die goed gewapend zijn. Tegen de vrijheidsleening. Uit de «Kolnische Zeitung» wordt uit Ko penhagen gemeld. - Een bericht uit Sint- Petersburg zegtVolgens officieele mededee- ling zijn op de Russische Vrijheidsleening tot nu toe voor 1.508.168.270 roebels inge schreven. Het ministerie van financiën kreeg uit alle deelen van het rijk berichten dat de leening overal groote moeilijkheden ontmoet. In Rowstow op den Don werd eene groote openbare betooging tegen de leening inge- I richt; in andere steden werden de aankondi- I gingen der leening door de bevolking afge- I rukt. De voorloopige regeering besloot de belas ting van al de leden van het Russische Keizerhuis. Ze zullen opgceischt worden een zeker deel van hun inkomen als oorlogsbelasting aan de regeering af te staan. Den Haag, 30 Juni De «N.R.C.meldt uit Den Haag De voorzitter der Belgische Kamer, staatsminister Schollaert, is te Le Havre overleden tengevolge van eene nier ziekte. Staatsminister Schollaert werd gebo ren te Wilsele bij Leuven in 1851 en telde bijna 67 jaren. In 't jaar 1889 werd hij minister van Binnenlandsche Zaken en van 1901 tot 1908 was hij hoofdminister; van 1908 tot 1911 was hij minister van Kunsten en Wetenschappen. Onder zijne regeering werd de militaire plaatsvervanging afgeschaft. Ook legde hij in de Kamer een schoolontwerp Met den heer staatsminister Schollaert ver dwijnt eene schoone figuur uit de Belgische politiek. Katholiek uit een stuk, was hij zoo grondig als rotsvast in zijne overtuigingen. Zijn echte christenzin, meer dan welkdanige demokratische neiging, maakte hem een vriend voorde minderen en kleinen. Hierdoor was dan ook zijn ontwerp van schoolwet ingegeven, dat op eene meer rechtstreeksche wijze de gelijkheid voor alle huisvaders in het recht op openbaren steun voor 't onder- wijshunner kinderen voorstelde, welke nadien op min rechtstreeksche wijze ingevoerd werd De betooging van hulde, welke alle katho lieken, en vooral de katholieke werkmans- groepen hem daarvoor te Leuven boden, leeft nog sterkend in het geheugen der duizenden die er aan deelgenomen hebben. De heer staatsminister Frans Schollaert was herhaaldelijk deken van de orde der advokaten en gemeenteraads-, Staten- Kamerlid werd in 1889 minister van buiten landsche zaken was van 1895 tot 1900 voorzitter der Kamer, van 1901 tot 1908 tot 1911 minister van wetenschappen, kunsten en landbouw. In 1912 werd hij opnieuw voorzitter van de Kamer. In Augustus 1914 stichtte hij het Steunkomiteit voor de uitge wekenen, Hij schiep in den Haver de eerste instelling voor oorlogsinvalieden. Hij was groot-officier der Leopolsorde. vereerd met de herinneringsmedalie van Leopold II, het burgerkruis van 1" klas, het groot-lint van de orde der Kroon,groot-officier van het eerelegion, groot lint der orde van Sint-OIaaf en Pius. Zijn leven was één strijd voor 't goede ten bate van allen. Zijn naam zal in eere blijven bij allen. Stockholm voor eene-gebeurtenis- Het bestuur der Hollandsche sociaal demo- kratie heeft uit Stockholm het telegrafisch bericht ontvangen dat op 12 Juli eene gewich tige gebeurtenis in de Zweedsche hoofdstad zal plaats hebben. Op dien dag zullen namelijk de officieele vertegenwoordigers van den Werklieden- en soldatenraad voor de eerste maal met de afge vaardigden der Duitsche. Oostenrijksch-Hon- gaarsche en Bulgaarsche sociaal-demokraten vredesbesprekingen beginnen. Tscheide aan de Duitsche sociaal-demokratie. De VorwSrts meldtOp het schrijven der Duitsche afvaardiging aan den Russischen Werklieden- en Soldatenraad, kwam een Daar zijn moordenaar hem reeds lang in de andere wereld volgde, zou hij toch beter doen hem daar ter verant woording te roepen, dan hier te komen en ons doodelijk te doen schrikken merkte een andere stalknecht op. Ik voor mij zal er wel voor oppassen, om na den donkere het huis uit le gaan. Ik ben auders niet bang, maar als het geesten betreft, nu, dan ben ik zoo schuchter als een meisje. Zaagt gij in welke richting de geest verdween? vroeg Filip. Hij verdween als eene schaduw, in de richting der ruinen, luidde het antwoord. Eenige minuten stond ik als een steenen beeld, en ging daarna het kasteel in. Voor al het geld van de wereld ga ik 's avonds na tien ure niet meer buiten. Gij liadt zeker te diep in het glas gekeken, spotte Filip. Wees er zeker van, dat de vermoorde markies niet rond dwaalt, nadat hij achttien jaren rustig gebleven is. De geheele zaak komt hierop neer, dat gij voor uwe eigene schaduw, of voor een standbeeld bang waart. Ja, wat toch een goed glas warme wijn uitwerken kan het maakt zelfs dat men geesten ziet. Filip Piron stond in de bedienden kamer voor eenen snaakschen kerel be kend, waarom zyne laatste bewering als scherts werd opgenomen en men in een luid gelach uitbrak. Dc geestenziener antwoord, onderteekend door Tscheide en Rosanow. Daarin werd de toedreding der Duitsche sociaal-demokratie tot de konferencie samen geroepen door den Werklieden- en Soldaten raad met groote voldoening begroet. Een Vredesmanifest der Zwitser- sche katholieken aan den Paus. De vergadering der afgevaardigden der christen-sociale organisatie in Zwitserland heeft aan den Paus een adres gericht, waarin in naam der 35 000 deelneemers den wensch wordt uitgedrukt dat het Pausdom beroepen worde tot blijvende bemiddelaar voor de diplomatische twistvragen door de natiën opgeworpen, en dat eene wereldorganisatie geschapen worde met eenen vrijen, souve- reinen en onafhankelijken Paus aan de spits j van vrije souvereine en onafhankelijke vol- keren. De wensch werd ook uitgedrukt dat de internationale samenwerking aller katholieken op grond eener onverbreekbare solidariteit na den oorlog, veel sterker weze als voor den krijg. Amerika en de Neutralen. Amsterdam, 3 Juli. De Times verneemt uit Washington De eerste be kendmaking der wet, waardoor de uit voer van levensmiddelen en andere waren naar neutrale landen van Europa geregeld wordt-, is alle oogenblikken te verwach ten. Zij is reeds twee of drie dagen ge reed, doch eenige punton, moeten nog met de Britsehe vertegenwoordigers be sproken worden. Behalve het graan en eenige andere stapelwaren zouden ook hel boomwolzaad en lijnoliekoeken voor de Skandinaafsche rekening gekocht en gereed liggend voor den verkoop getrof fen worden. De Amerikaansche uitvoer aan de Neutralen. Frankfurt-a Main, 2 JuliDe «Frankf. Ztgmeldt De berichtgever van de Daily Chronicle te New-York meldt dat de regeering der Vereenigde Staten, volgens de volgende grondregelen, de neutralen zal voorzien van levensmid delen 1. De levenSjniddeluitvoer der Ver eenigde Staten naar Nederland, Skandi- navië en Zwitserland zal op het strikst noodzakelijke verminderd worden, vol gens het noodige voor eigen gebruik 2.Erts, zwavelzuur en andere grond- stoffen die door de neutralen verder aan Duitschland gegeven werden, zullen in het vervolg niet meer uitgevoerd wor den 3. De handels voorrechten der neu trale landen met de Verbondenen zullen ingekort worden, zoo deze landen de noodige voorraden bij de Verbondenen koopen, wanneer zij, onder het voor wendsel dat zij kolen en andere waren noodig hebben, van hunne eigene voort- brengst aan Duitschland leveren. Engelsche Amerikaansche leening Washington, 3 Juli. (Keuter). -— De regoering der Vereenigde Staten kondigt aan dat aan Engeland eene nieuwe leening van 25 millioen dollars toegestaan is. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 4 Juli. Uit het groote hoofdkwartier Legergroep van kroonprins Rupprecht van Beieren. Ten gevolge van mist en daardoor bemoeilijkte waarneming bleef de vuurbedrijvigheid gering lot met den avond, dan leefde zijn in enkele sec1 tors op tot in de duisternis. Dos nacbls kwam het meermaals tot verkennings gevechten, die ons gevangenen en buit inbrachten. Legergroep van den Duitscben kroon prins. Oostelijk van Cerny, aan den Chemin des Dames, violen de Franschen 's nachts twee maal de door ons gewon nen graven aan. Boido keeren werden zij teruggeslagen. De kampbeproefde Lip- pesch-Westfaalsche bataillons stootten den wijkenden vijand na, schoven hunne stelling vooruit en namen een groot aan tal gevangenen. ergerde zich, maar weerhield een antwoord en bromde slechts eenige woorden bij zich zelf, die Filip niet verstond. Nog onder het aanhoudend lachen ging Filip heen. Toen hij in de voorzaal kwam, bemerkte hij eenen vreemdeling, die de huishoudster wenschte te spreken. De huishoudster liet den vreemdeling in hare kamer komen, waar zij, in eenen leunstoel bij den haard gezeten, bezig was eenig handwerk te verrichten. Toen de vreemdeling binnentrad, stond zij op, en haar gelaat teekende duidelijk eene groote verrassing. Zij had den geheimen policieagent verwacht, dien de rechter Talbot beloofd had haai- le zenden maar deze man kon het niet zijn, hij was nog zeer jong, een weinig terughoudend en zacht in zijne manieren, een echt ideaal yan eenen bediende. Wenscht gij mij te spreken vroeg de huishoudster. - Ja, madame, antwoordde dc vreem deling, met eene buiging. Ik zoek eene plaats en kwam vragen, of gij er soms eene voor mij had. Ik zal alles doen wat gij verlanggt. De huishoudster zag den man twijfelend aan. Neen, hij kon geen geheim policie agent zijn. Nog nooit had zij een eenvou diger en meer alledaagscli gezicht gezien dan dit. Er is geene plaats open, zegde zij kortaf Ik kan u niet aanvaarden. Ook Westelijk van Cerny en bij Craonne hadden ondernemingen onzer s'ootstroepen goed gevolg. I Legergroep van hertog Albrecht. i Niets bijzonders. j BERLIJN, 4 Juli, 's avonds. -- Uit hot groote hoofdkwartier j Geene groote gevechtshandelingen. Ge- volgrijke eigen vliegersbedrijvigheid. Uit Fransche bron PARIJS, 3 Juli. Offlcieol avondbe- richt. Tamelijk groote artilleriebedrijvigheid in 't Noorden van St-Quentin, op den linker Maasoever, tegen de hoogte 304, evenals in Champagne in den sector van den Cornillet- en den Tetonberg. Ten Oosten van Courey-le-Chateau patroeljo- gevechten. Wij namen gevangenen, waaronder een olficier. Den dag door, rustig op het overige front. PARIJS, 4 Juli. - Officieel Gisteravond hebben de Duilschers een machtige offensieve verrichting onderno men die heel den nacht voortgezet werd over het geheel der fransche stellingen in de streek ten Noorden van Jouy tot ten Oosten dor hoogvlakte van Kalifor- nië. Op dit breed front hebben zij ver woede en herhaalde door groote effektie- ven uitgevoerde aanvallen geworpon Hun bijzondere aanvalsgroepen hebben vooral hun krachtinspanningen gericht ten Oosten der Froidmont-hoeve, ten Westen en ten Zuidoosten van Cerny en en ten Noorden den Poteau d'Ailles, ovenals op de hoogvlakten der Kazemat- ton en van Kalifornië. Het mislukken der Duitschers is volledig en hun verliezen zijn zeer zwaar geweest Op eenige pun ten waar de Duitschers er in geslaagd waren tijdens den eersten schok voet te krijgen, hebben de Fransche tegenaan vallen hen zegevierend teruggedreven, zoodat zij geen enkelen meter van de Fransche stellingen konden behouden. Overvallen van kleine Fransche posten in de streek van Sapigneul en Vauquois mislukten. Tamelijk groote werkzaamheid der beide artillerieën in de streek van heu vel 304. Uit Engelsche bron LONDEN, 3 Juli. Officieel Vannacht hebben wij geslaagde over vallen gedaan ten Westen van Havrin- eourt en ten Noorden van Nieuwpoort. Enkele gevangen zijn in onze handen gevallen. Ten Zuiden van de Cojoul is de vijand, die onze voorste posten aanviel, terugge dreven. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 4 Juli. Uit het groote hoofdkwartier Front van generaal-veldmaarschalk prins Leopold van Beieren. In Oost- Gal icië konden do Russen gister slechts bij Brzezany hunne aanvallen herhalen. Ondanks den inzet van versche krachten kwamen zij niet voorwaarts. In taaie verdediging en frische tegenstooten hiel den Saksische regimenten hunne stellin gen tegen talrijke aanvallen on brachten den vijand hooge verliezen toe. In den sector Koniuchz-Zborow sterke vuurstrijd. De bedrijvigheid der artillerie was bijwijlen ook zeer levendig hij Brody en aan de Slochod. Aan hot overige front geen grooto gevechtshandelingen. BERLIJN, 4 Juli, 's avonds. Uit het groote hoofdkwartier Geen groote gevechtshandelingen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 4 Juli. Ambtelijhe mede- deeling Bij Brzezany werden hevige aanvallen van sterke vijandelijke krachten afge wezen. Inden sector Zuidwestelijk van Zborow hebben do Russen niet aange vallen. Voor 't overige geringe gevechIs- bedrijvigheid. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 1 Juli (met vertraging), Van den generaalstaf Bij Tuleea wederzijdsch geweervuur. Bij Isaccea spaarzaam artillerievuur. SOFIA, 3 Juli. Van den generaalstaf: Bij Tulcea geweervuur. Ik zou u goede getuigschriften kun nen toonen, madame, zegde de man. Mijnheer Talbot, de vrederechter van Charlemont, beveelt mij bij u aan. Het gelaat der huishoudster klaarde op. Ha, ik begrijp, riep zij. Kom nader, mijnheer, en ga zitten. Zij deed de half openstaande deur toe, terwijl dc vreemdeling naderde. Ik verwachtte u, zegde de huishoud ster ik zou echter uw eigenlijk karak ter niet geraden hebben. Hebt gij eenen brief van den vrederechter. De maD haalde cenen brief uit den zak en gaf dien aan haar. Het was eene een voudige aanbeveling des overbrengers, welke met de woorden sloot, dat de huis houdster in den man renen trouwen die naar vinden zou, als zij hem nemen wilde. Alles is in orde, zegde zij. Ik heb met den bottelier over u gesproken en hij zal u werk in huis geven. Gij zult de plaats van stoker vervullen ep moet dus alle kamers warm houden, ook die van den bediende van den markies. Ik twijfel niet of ik zal de tevreden heid van den bottelier verwerven, zegde de man. Hij heeft den stoker eene week ge leden weggezonden, zegde de huishoud ster. De bottelier is in de zaken ingewijd en zal het u zoo aangenaam mogelijk maken. Gij zijt juist te rechter tijd geko men, zegde zij zacht. Filip kwam gisteren avond zonder zijnen heer terug. Hij heeft dij Uit Russische bron. jSc ST-PETERSBURG, 2 Juli. Officieel [Al In de richting van Kowel, in de slreejFi' van Roedka Sitowitsji hebben onze vei kenners, gekommandeerd door vier ofi eieren, met mijnen de vijandelijke prikke draadversperring stuk gemaakt en eeP5' overval ondernomen in de vijandelijk loopgraven. De verdedigers daarvan weebij den aan de bajonet geregen. Wij name ge gevangenen, die getuigden, dat de Ooslenpc ten rij kers kennis hadden gekregen va ons plan tot overval door twee ovei loopers, te weten een officier, genaam ie Kirisjikin en een soldaat Kolotwinow Men stelt een onderzoek in. Na een artillerievoorbereiding twee dagen hebben onze troepen d Oostenrijksch-Duitsche stollingen bij Ko r\ niuchy aangevallen. Na een heet gevcch hebben zij zich meester gemaakt van dri linies loopgraven en van het versterkt dorp Koniuchy zelf. Zij hebben voortgan gedaan tot aan de beek Koniucha, te Zuiden van het zooeven genoemde dor zelf. Ten Zuidoosten van Brzezany hebbe wij de sterk georganiseerde stellinge des vijands aangevallen en, na een hare nekkig gevecht, ons op sommige plaatse er moester van gemaakt. De Duitschers en de Turken doe tegenaanvallen. De steunpunten gaa: rei van de eene hand in de andore over. Verscheiden van onze troependeelei 0c hebben groote verliezen geloden, in ho |at bijzonder onder de officieren. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. lie le Ambtelijke me jj WEENEN, 4 Juli. dedeeling Geringe gevechtsbedrijvigheid. Uit Italiaansche bron ROME, 3 Juli. Officieel Gister de gewone geschuls-en patroe] jewerking. Er is niets van bijzonder be le lang gebeurd. lei Uit Duitsche bron. BERLIJN, 4 Juli. Uit het grootioe hoofd kwartier Niets nieuws. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 1 Juli (met vertraging). Vai gt den generaalstaf In de Moglena-streek werden vijande lijke verkennersafdeelingen door vuui teruggedreven. Op den rechter Wardar c oovor was het geschutvuur levendig bins den nacht. Een vijandelijk baltailloi1 trachtte vooruit t« dringen bij Alcal Mah. Het werd echter door vuur terug geslagen. Westelijk het Doiran-mee; levendig artillerievuur. Aan de beneden Stroema patroelgevechton. Aan lie overige front zwak geschutvuur. SOFIA, 3 Juli. Aan gansch he front zwak artillerievuur, dat levendige! was in het Wardadal. Bij het dorp Alt J,a, schak Mahle werd een afdeel ingGriekschi infanterie verjaagd door onze vooruitge schoven posten. Wij namen gevangenen, die tot het Grieksch regiment nr 2 be- iet liooren. Op den linker oever der benedei rc Stroema gevechten tusschen zekerheids troepen. Bij Enikoei werd een Eugelschf 6 bereden afdeeling door vuur verstrooid De vijand liet doode en gewonde solda ten, alsook paarden achter. In de streek e van Bitolia werden drie vijandelijke'e vliegtuigen neergeschoten. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 2 Juli. Uil het hoofdkwartier Verscheidene Engelsche vliegers wier-fee pen in de laatste week meer dan 70 bom men op de stad Jeruzalem. Er waren noch monschenverliezen noch beduidends io< schade aan le teekenen. De beschadigin- ij gen aan eenige heilige plaatsen zijn eveneens niet zeer beduidend. Wij laten aan de openbare meening over deze daad te beoordeelen, dio in schreeuwende te genspraak staat met alle grondbeginselen van beschaving en menschelijkheid. Volgens ons uit vertrouwbare bron toegekomen berichten zetten de Mud- zeker een of ander misdadig doel. Er werd aan de deur geklopt en Sofie trad binnen. Op liet gezicht van den vreemdeling wilde zij weer heengaan, maar de huishoudster riep haar terug. -- Deze is onze nieuwe stoker juffrouw Lepage, zegde zij. Ik heb hem op aanbe veling van den vrederechter aangeno men. Sofie zag den man opmerkzaam aan en deze beschouwde haar wederkeerig be langstellend. Hij had van den heer Talbot de ontdekking van Sofie vernomen en dadelijk gedacht dat een geheim haar omgaf. Bij den eersten oogslag zag hij nu, dat zij niet was voor wie zij aanzien wilde worden. Op het kasteel geroepen om een geheim te ontdekken, besloot hij uit tijdverdrijf ook nog een ander te ont sluieren, namelijk dat van Sofie's ge boorte. Het kalme gezicht van den man over tuigde Sofie, dat hij de noodige voorzich tigheid en kennis bevat. Zij vertrouwde op zijne bekwaamheden en besloot hem haar volle vertrouwen te schenken. Na eenige vragen die hij tot hare tevreden heid beantwoordde, vertelde zij den moordaanslag van Filip. jt< De huishoudster verschrikte hevig. De ju geheime policieagent luisterde oplettend; ij hij onderbrak haar met geene enkele LI vraag, doch liet haar alles verhalen wat le haar vijand tot nu toe tegen haar onder- ke nomen had. ,1c ijl tr li

De Denderbode | 1917 | | pagina 2