YAM M PÜÏTE-dmums Robert Van de. Lanotte Een en ander. LA11 Voor Maagpijn, i IN DEN DU1TSCHEN RIJKSDAG Zondagrust. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ M0RIS0NS Waschmachien Wasoin zonder afkoken lo 6 minuten 1 en werkt door zijne eigene zwaartekraodt J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAFI ER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van België ••••••••••••••••••••••^•••••g S Fotografie I B. WILLEMSEN WISSELAGENT Voor Hoest, Bronchiet en Influenza »S BALSSMPILLE» Bloedzuiverende Pillen schahies van den Toearegsstam in de Algerisc.he Sahara hun druk tegen de ie Fransche afdeeliugen voort. De bowegin- Gi jon der Mudschahies van Soedan unlwik- II keiden zich gevolgrijk en immer leven diger. Eene fransche afdeeling van 80 >e man, uit Bilma, de hoofdplaats van Ka- uea gezonden, werd volledig vernietigd 3til)ij Agadir. De Mudschahies namen eenige e gevangenen eu maakten een kanon buit. De Fransche troepen in Agadir worden laar tegenwoordig belegerd. KONSTANTINOPEL, 3 Juli. Uit iet hoofdkwartier Geen bijzondere gebeurtenissen. ;J Ter bereiding van den Duitschen Rijksdag. Berlijn, 2 Juli. Voor de bespreking lie heden plaats heeft tusschen de partij- eiders van den Rijksdag met den Rijks- lanselier, zijn, volgens de dagbladen nodedeelen, van iedere fraktie drie ver- egenwoordigers uitgenoodigd. Cene nieuwe rede van den Rijkskanselier. Zooals wij hierboven zeggen heeft de ijkskanselier en den Staatssekretaris Dr e lellïerich dezer dagen de leiders der li 'erschillende partijen ontvangen. Is er nog geene bepaalde beslissing, ocli mag men met zekerheid aannemen, i<|at de rijkskanselier ook deze maal, het oord zal nemen, hetzij in de huishoud- ommissie, hetzij in de openbare zitting, im te spreken over den algomeonen üilitairen en politieken toestand en vooral te antwoorden op de laatste rede van doyd George. l'Bijeenkomst der Hoofdcommissie. Borlijn, 3 Juli. De hoofdcommissie 'an den Rijksdag kwam heden morgen lijeen behalve de leden der commissie ijn talrijke afgevaardigden, als toehoor- >1 Iers tegenwoordig. Van de regeering e Ie Staatssekretarissen Dr Helfferich, Zim- ïorman, von Gapelle, Lisco, graaf Roe- ern, enz., behalve de minister van oor- og zijn talrijke militaire gevolmachtigden er Bondsstaten. De Rijksdagsekrelaris af een overzicht over den flnantieelen I oestand en legde de reden uit der nieuwe lorlogsleening van 15 milliard. Dan hield ie staatssekretaris Zimmerman eone rede iver den buitenlandschen toestand. Da esprekiiigen werden als vertrouwelijk 1 eteekend. Volgens wij vernemen, word, na be- ireking der buitenlandsche aangelegen- iden, de kwestie begonnen van den apiernood der dagbladen. Do nationaal iberale afgevaardigde Stresemann zou en staatssekretaris de noodzakelijkheid etoonen van spoedige hulp en de afge- «ardigden Gothein (Vooruitstr. Volksp.) n Richard Fischer (soc.) zouden hem rachtig ondersteunen. In geval van regede regeering geene spoedige hulp oegezegd wordt zal de zaak in de Rijks- agkommissie, voor de hulpdienstwet, raar de afgevaardigde Gothein, voor- ilter van is, ter sprake gebracht worden. Het Kiesrecht. Berlijn, 3 Juli. Volgens men ver leemt is het belangrijk besluit van de roudwellelijke commissie, de wijziging n de grooto Rijksdagskiesmiddens door voeren, in de tegenwoordige zitting in erband mot de besprekingen der leiders an de rijksdagspartijen bij den rijkskan- k aller. Na lange onderhandelingen zou c Ie regeering toegestemd hebben in het nmiddelijk aannemen dor bespreking iver het kiosrechtstelsel en zich bereid erklaard hebben zich te verstaan met e af te wachten besluiten van den yksdag, in om het oven welken vorm. Bij den Rijkskanselier. De besprekingen van den rijkskanselier iet de leiders der Rijksdagpartijen heb- - en maandag geduurd van 's morgens a roeg tot 4 ure. Na eene korte tusscheu- 8 oos bij den staatssekretaris Helfferich ijn do onderhandelingen 's avonds om '/g ure voorlgezet. De versperring van Holland. Den Haag, 3 Juli. Het Korrespon- enzbureel meldt dat in den namiddag Maar waarom is hij uw vijand, juf rouw vroeg de agent. Waarom staat hij naar het leven Sofie werd beurtelings gloeiend rood n bleek Dewijl hij mij vreest, antwoordde y. Hij weet dat ik hem voor den moor enaar van zijnen vroegeren heer houd n denk dat het mij lukken zal, hem te ntmaskeren. Als hij den moord begaan heeft, lerkte de agent op, en daardoor zijne traf ontvangt, dan heeft men dit aan u e danken, juffrouw. Niemand zou or op ekomén zijn het vonnis des gerechts te erdenken, totdat gij die verandering ïogelijk maaktet. Zijt gij eene bloed- crwante der familie, juffrouw vroeg ij eerbiedig. Sofie verbleekte weder. Juffrouw Lepage zegde de huishoud- ter lachend, o, neen, in het geheel niet. ij is de gast van mevrouw Bartineux ij heeft het gehenn geheel op eigen hand pgenomen en brengt de waarheid aan et licht, hoewel zij geen persoonlijk be- aug bij de zaak heeft. De agent dacht er anders over. Het tond bij hem onomstootelijk vast, dat uffrouw Lepage een zeer groot persoon- ijk belang bij de rechtvaardiging van klexe Mixtome had, en hij nam zich voor, Ie oorzaak van dit belang te leeren kennen. De huishoudster vertelde de geschiede- een buitengewone ministeraad plaats hoeft, waarin o. a. de Engelsche versper ringsmaatregelen in de Noordzee bespro ken werden. Het Park van Windsor afgekapt. Zurich, 2 Juli. De - Zurcher Post meldt De Londensche briefwisselaar van hot Amsterdamsch - Handelsblad meldt Het gebrek aan akkerland en de drin gende behoefte aan hout voor de mijnen hebben daartoe aanleiding gegeven dat het grootste deel der Engelscho bosschen onder de bijl is gevallen, waaronder ook het beroomde park van Windsor. Samentrekkingen op het Fransche front. Zwitsersche bladen melden van de Fransche gronzendat achter het front om vangrijke troepenverschuivingen plaats hebben en zij zien daarin een voorteeken van een nakend nieuw offensief. Verscheidenespoorweglijnenzijn sedert vier dagen weer voor het verkeer ge sperd en dienen alleenlijk voor militaire doeleinden. De Journal do Genève - meldt uit Parijs, dat de oorlog den beslissenden kritschen oogenblik nadert, 't is daar de reden waarom de Bondgenooten bezig zijn al hunne reserven op voet te brengen. Uitwisseling van geïnterneerden. Den Haag, 2 Juli. Het korrespon- densbureol meldtDrie Duitsche eu drie Engelsche deskundigen over het krijgsge vangenschap, zijn hier aangekomen, om te onderhandelen over het uitwisselen van geinterneerden, krijgsgevangenen en over dergelijke zaken. China opnieuw Keizerrijk. Peking, 2 Juli. Generaal Tschang Schun, de leider der Militaire partij heeft op 1 Juli om 3 uur 's morgens den Voor zitter der republiek opgezocht en zijn ontslag gevraagd daarbij deelde hij den Voorzitter mede dat de Mandschukeizer Hauantun weder den troon boklommen heeft. Londen, 2 Juli. Reuter meldt uit Shanghai De jonge keizer Hauantun heeft zijn troonbestijging aangekondigd. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogwaardigheid Mgr. Seghers heeft pastoor benoemd te Lembeke, den Eerw. lieer Van Ongeval, onderpastoor van St Martinus te Aalst. Onze beste golukwenschen. Bericht. De Hoeren Vluchtelingen, die zouden te klagen hebben, over huisvesting, of slechte bohandeling, zijn verzocht eene klacht in te dienen, op het BureelHulp aan Vluchtelingen Esplanadestraat, 5, Aalst. Alle klachten zullen nauwkeurig onder zocht worden. Het Komitoit. Avis. Messieurs les Evacués, qui auraient a se plaindre, du logement ou des mauvais traitements sont instamment priés de déposer plainte au Bureau Secours aux Evacués 5, rue de l'Esplanade, Alost. Toutes les plaintes seront examinées rigoureusement. Le Comité. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 7 ),2 Vrouwelijk -•> 5 Overlijdens. M. Waegemans, we Breckpot, zb. 75 j. St. Jobstr. J. Vau Pé, wr Carpin, zb. 87 j. Niauwstr. J. Spaens, wr Silon, verwer, 70 j. Borluutstr.F. Eeman, schoenm. 22 j. Geeraerdsb.stw. F. Van dor Eist, vr Van Geetruy, zb. 60 j Rapenstr. P. Blanckaert, m. De Somer, wevor, 44 j. St. Janstr. C. Sonck, m. De Wit, fabriekw. 46 j.Ledeb. 2 kindereu onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 8 Juli, M. Bonner, Bisschopstraat. nis van de geestesverschijning op het terras, die zij van een meisje gehoord had. Deagent luisterde er oplettend naar. Sofle verschrikte. De vermeende geest moest haar vader zijn, die op het terras op haar wachtte. Zij besloot nog dezen avond buiten te blijven, dan zou zij hem zeker zien, hoopte zij want hoogst waarschijnlijk hield hij zich in de nabij heid van het kasteel op. Hare bezorgd- heiden onzekerheid waren op eens ver dwenen. Den agent bij de huishoudster latende, begaf zij zich weder naar mevrouw Bar tineux, bij wie zij den dag doorbracht. De nieuwe stoker trad dadelijk in dienst en verrichtte zijn ambt met groote nauwgezetheid. Toen Filip des namid dags laat in zijne kamer kwam, vond hij den geheimen agent bezig met het oppoet sen van den haard. Hij bezag den man met wantrouwen van het hoofd lot de voeten. Wie zijt gij vroeg hij. De nieuwe stoker, met uw verlof, mijnheer, antwoordde de agent, met schijnbare onderdanigheid. Waar is de andere stoker vroeg Filip verder. Hij is naar huis gegaan, wegens ziekte, of om eene andere oorzaak, mijnheer. Gij zijt niet uit deze landstreek, zegde Filip. Dat hoor ik aan uwe taal. Ik zou eerder denken dat gij geboren Parij- zenaar zijt. OPENBARE VERKOOPING van EN MEERSCHEN te Aalst, Erondegem en Nieuwer- kerken. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: STAD AALST. Eerste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Kleinen Hoeskauter, geka dastreerd sectie B, nummer 99, met eene grootte van 45 aren, palende oost de heeren Pieter Duwez-Van Mol en Albert Quintyn- Pots, zuid Mijheer Alfons Matthys-Lostrie, west de Nieuwebeek en noord Mijnheer Joseph Veldeman-Duwez. Gebruikt door de heer Leopold Mergan. GEMEENTE ERONDEGEM. Tweede koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op den Etting of Otting, gekada streerd sectie A, nummer 252, met eene grootte van 34 aren 80 centiaren, palende oost de Beek zuid den volgenden koop, west de Clijsstraat of Klein Driesstraat, noord de Beek. In regie Boomprijs 280 fr. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie A, nummers 250 en 251, met eene gezamentlijke grootte van 46 aren 20 centiaren palende oost de Beek, zuid de heer Achiel D'Haeseleer, west de gemeente Erondegem en met den los aan de Clijsstraat en noord koop twee. In regie. Boomprijs 420 fr. Vierde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op den Grooten Meerseld of Drij Bunders, doorsneden met den Meulandwe- gel, gekadastreerd sectie A, nummer 62, met eene grootte van 13 aren 90 centiaren, palen de oost een wegel ken en daarover de heer Benoit De Mil-Van Bockstael, zuid de heer Gustaaf De Ridder-De Backer en de beek, west en noord de heer Joseph Van den Eeek- hout-De Prez. Gebruikt door de Weduwe Maurice Schockaert. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. Vijfde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Craeyenw.yikel of Pijpenbeek, gekadastreerd sectie B, nummer 1235, met eene groote van 22 aren 90 centiaren, palen de oost de heer Baetens-Van den Bossche, zuid de straat en daarover de heeren Domien Bernauw en Pieter Baetens, west den vol genden koop en noord de heeren Gustaaf Moyersoen-De Breyne en Eugeen Moens- De Coen. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren nevens voorgaande koop, gekadastreerd sectic B, nummer 1236, met eene grootte van 20 aren 20 centiaren, pa lende oost koop 5, zuid de straat en daarover de Weduwe Cobbaut-Tas en de heer Pieter Baetens, west de volgende koop en noord de heer Moens-De Coen en de kinderen Constant de Clercq. Zevende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1237, met eene groote van 19 aren; palende oost koop 6, zuid den rijweg en daarover de weduwe Frans Cobbaut-Tas en de heer Baetens-Van den Bossche, west de heer Moeyersoen- Liénart en noord de kinderen Constant De Clercq. De koopen V, VI en VII gebruikt door de heer Benoit De Winter. Achtste en laatste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op 't Strik, gekada streerd sectie C, nummer 930a, met eene grootte van 30 aren 20 centiaren; palende oost de Weduwe Leonard Raes-Pensaert, zuid de heer Baetens-Van .den Bossche, west Dame Weduwe Peeters-Danneboom en noord de heer Baetens Van den Bossche. Gebruikt door de heeren Prosper Coppens en Leon Raes. ZITDAGEN InstelDonderdag 26 Juli )1Q17 VerblijfDonderdag 16 Oogst Telkens om 3 uren stipt namiddag, ter herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. De koopers zijn verplicht ter verkooping mede te brengen hun trouwboekje of een uittreksel uit hunnen geboorteakt, en degenen die kunnen genieten van de vermin dering der rechten (Landbouwwet) hunne contributiebiljetten. Velen houd', n mij voor een parijze- naar, mijnheer, cü gij hebt gelijk, her nam de agent, met eenen eenvoudigen glimlach. Ik ben uit Parijs, mijnheer. Maar de menschcn worden door elkaar geworpen, en in den tegenwoordigen tijd is eene goede plaats op het land be ter dan te Parijs niets te doen te hebben. Filip vond niets verdachts in den agent, maar hij verliet hem toch met het voor nemen, bij gelegenheid meer van hem te vernemen, vooral hoe hij naar Charle- mont gekomen was. Sofie bracht den avond bij mevrouw Bartineux door. Om tien ure ging zij echter naar hare eigene kamer. Hier wikkelde zij zich in eenen warmen mantel en liep de trappen af, de vrije lucht in. Hoe zacht en onhoorbaar zij ook ge weest mocht zijn in hare bewegingen, Filip waren zij niet ontgaan Hij had zijne eigene gedachten over de geestver schijning en rekende er bepaald op, dat Sofie dezen geest een bezoek zou brengen. Zijne veronderstelling vervuld ziende, verliet ook hij het huis en sloop het meisje na. 't Was een donkere nacht. Slechts de koude wind woei van de zeezijde en sloeg de takken kletterend tegen elkander. Sofie beklom het terras en zag naar de vensters van het kasteel. Een licht geraas in hare nabijheid deed haar schrikken. Snel zag zij om, in de gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- eu Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. -\TffiS#<SW Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waechgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertljd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MOR1SONS Wachmachien e«ne maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ V A fJ tegen Brandgevaar, op 't Leven eu Ongelukkon van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te w eudon op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in hot bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen hoop, dal het haar vader was, maar zij ontdekte niemand. Zij vermoedde niet, dat Filip achter een standbeeld op de ballustrade stond, om in het volgend oogenblik op haar toe te schieten. Eenige minuten gingen voorbij. Ik moet verder gaan. dacht Sofie angstig en zij begaf zich naar de andere zijde van het terra» en trad aan den rand van eene overhangende rots, aan wier voet de woeste golven schuimend voort rolden. De muren van het kasteel kwamen tot dicht aan den rand van den afgrond en wierpen donkere schaduwen af, zoodal haar deze plaats tot een geheim onderhoud bijzonder geschikt scheen. Sofie boog zich een weinig over de diepte, in de verwachting, haren vader de in de rots uitgehouwen trappen le zien op klimmen. Filip had zijne schuilplaats verlaten en sloop langs de balustrade, voorzichtig en zacht naar de plaats waar Sofle stond. Nu was zijn tijd gekomen. Hij had haar ongemerkt genaderd. Plotseling beving haar onwillekeurig een angstig voorgevoel, dat zij zich op eene gevaarlijke plaats bevond, welke zij spoedig verlaten wilde. Te laat Filip Piron greep haar bij den arm en slingerde haar in den afgrond. Haar wildcschreeuw doorkloof de luchtdaarna werd het stil. Zelfs de zee scheen een oogenblik te zwijgen om zich aanstonds met te ver schrikkelijker woede te doen hooren. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °lo, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van-Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Dezo Pillen, aangezien hunne aangeoameu smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spytver- tering, Vuratoptheid, Speen, Puisten, ess., gebruikt do van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok *yn te vei-ary'gen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegon de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiokone, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Piron stond een oogenblik beweegloos, vreozende dat de hartverscheurende schreeuw van Sofle de bewoners in op schudding zou brengen, maar niemand verscheen aan deur of venster. Hij ademde diep, ging op de rots liggen en blikte in den afgrond. Er was niets van het meisje te zien, zoo ver zijne oogen in het donker konden doordringen. Zij is dood, mompelde hij zege pralend. en toch bevend van schrik zij zal morgen eenige honderde mijlen stroomafwaarts, aan stukken gescheurd, gevonden worden. Men zal verwonderd zijn over het ongeluk, doch niemand kan vermoeden, dat zij vermoord is, en nog minder dat ik de moordenaar beu. Niemand heeft mij het huis zien verlaten. Ik zou haar lijk wel willen zien, maar ik moet terug naar mijne kamer om zoo noodig mijne tegenwoordigheid te kun- neD bewijzen. Nadat hij een laatsten langen blik in den donkeren afgrond geworpen bad, liep hij door eone zijdeur het kasteel binnen*en kwam ongemerkt op zijne kamer. Nauwelijks was hij in zekerheid, of de bottelier deed zijne laatste ronde en sloot de deuren. Filip maakte zacht de deur toe. Zijne oogen rolden nog wild en vonkelend iu hare kassen, zy n gezicht was schrikkelijk misvormd. Zijne misdaad sprak uit ai zijne trekkeaa (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3