N RUSLAND. ngeiscbs vredesvoorwaarden. Ben en ander. SM1SIII1WS. Achille EEMAN, Aalst MI M PIirrfr-S-ODSSBHS M ORISONS Waschmachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Kerkelijk nieuws. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wascht zonder afkoken in 6 minutenen werkt «nor zijne eijeee zwaartenraeSt J, L, MORISONS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENS ASSURANTIËN Grondkrediet van Belqiè WISSELAGENT m BALSEMPÏLLEH !n de verklaring die vergezeld is van )klamatiën zegt de Voorzitter dat de itiek der Regeering eerst en vooral de erikaansche behoeften in aanmerking eten nomen dan zooveel mogelijk de loeften der Bondgenooten en eindelijk verzorging der onzijdigen, voor zoo- 1 het mogelijk is. let wordt klaargetrokken dat alle ingen zullen gedaan worden om te et ten dat koopwaren de Midden- gendheden zouden bereiken. it-Petersburg, 10 Juli. De Rjotsh lt mede dat het eerste russisch ma- engeweerregiinent en andere troopen- jelingen eene betooging tegen de irloopige regeering hadden, voor en spoedigen vrede. De manier om dool te bereiken is volgens de betoo- g een aanval tegen de vechtende epen. De arbeider- en soldatenraad, arschuwde de soldaten en de bevol- g, voor zulke anarchistischen oproep verlangt onmiddellijk optreden, waar te opstokers opkomen. De geheime verdragen, lerlijn, 10 Juli. Aan de Vossische ung - wordt uit Amsterdam gemeld ninister-voorzitter Vorst Lwow zeg- Eene openbaarmaking der geheime dragen der Bondgenooten zal niet ats hebben. )e verdragen met Rusland worden ge- zigd waardoor Ruslands belang bij de htbaarmaking verdwijnt. Ie Russische regeering heeft dat be- t aan Londen medegedeeld In Holland. De aardappeluitvoer. msterdam, 6 Juli. Nieuws van Dag schrijft Onze handel met tschland is een normale handel, daar daarvan kolen, ijzer, enz-, bekomen, wij met den uitvoer van aardappelen, s, enz., betalen. Daarentegen is b. v. ïitvoer van aardappelen naar Enge- niet in ons belang, want wij krijgen rvoor niets onontbeerlijks terug. Deze oer is slechts de werking van eene reenkomst die Engeland ons opge- ugen heeft. Zonder deze konden de erlanders 3/4 van hun eigen oogst eren in plaats van de helft, er wijl hier in de Jordaan de vrouwen r hunne mannen bedreigd en geslagen rden, wanneer ze geene aardappelen lebrengen, meldt Reuter triom- enddatin Engeland overvloed van lappelen is, deels ingevolge de Hol- Ische invoer. Ie Manchester Guardian bespreekt in hoofdartikel over de redevoering van yd George te Glasgow, de vraag wat net de overzeeschestreken, niet alleen Armenië en Mesopotamië, maar ook de Duitsche koloniën geschieden zal. et princiep is zeker, dat Engeland op ne veroveringen uit is. Do regeling gebeuren moet, moet internationaal [bieden. loe stelt Lloyd George zich eene vraag r hunne meening voor, te richten tot nwoners der koloniën die toch eigen- zich maar een duistere voorstelling ten van het onderscheid tusschen d# opcesche volkeren hellicht zou de groote volkerenbond len oorlog volmacht kunnen krijgen, do vorming van een groot leger uit zwarte ras te verhinderen, lit ware van aard om de openbare iningin deEngelsche koloniën cenigs- i met de teruggave der koloniën aan tschland te verzoenen. 'erder schrijft het blad dat het waan- lig is te spreken van eene afstelling den keizer of van eene weigering te erhandelen met da Hohenzollorn. let blad verneemt nochtans het Duit- e volk te moeten voorhouden, dat vol- s Lloyd George de wereld een demo- tisch Duitschland met ganscli andere tnming zou tegemoet komen, als de lige Duitsche regeering. laily News uit zich evenals in dien zin, h hoopt dat de Entente nog over de klaringen van Lloyd George zal heen- ipen, en dat hare leden eens en vooral ubbelzinnig en eenstemmig hunne iruitstekende punt hangen, waar de m op hetzelfde oogenblik uitdoofde, ill bad deze licht genoeg rondom zich spreid, dat mijnheer Lepage de ge- dheid der plaats kon onderscheiden. - Zou mijn kind daar niet kunnen jen vroeg hij zich af. lauwelijks was deze gedachte bij hem ©komen, of hij liep naar de trappen korten afstand van daar, daalde er ige af, stak een lucifer aan en zag bij zacht flikkerenden schijn op de be lde plek een donker voorwerp, ja, oofde zelfs Sofie's gelaat te herkennen, laar toestand hoogst gevaarlijk. zij tot bewustzijn kwam en eene ine onvoorzichtige beweging maakte, zij zeker van het smalle punt. in de )te storten. Zoo hij haar redden de, dan moest dit met spoed ge- icden. ly klauterde tegen den steilen wand Kleine spleten en gaten boden voor iton en handen een steunpunt aan. Zoo eikte hij na eenige minuten de plaats, ar Sofle bewusteloos lag. Weder nam een lucifer en verlichtte haar aange- ït. Ja, liet was zijne dochter, en zij fde. Hij,had geenen tijd om hare nden te onderzoeken, voorloopig was zekerheid, dat zij nog leefde, hem gc- ig. Hij nam haar op, drukte haar met oenen arm aan zijne borst en hield andere vrij, om zich vast te houden. )e terugkomst was gevaarlijk een krijgsdoeleinden zullen vast bepalen. De uilslag dier beraadslaging moet op de klaarste en eenvoudigste manier aan het Duilsche volk voorgehouden worden. Men moet aan Duitschland en aan Oos tenrijk-Hongarië vragen of zij dezelfde grondslagen voor het toekomstige vol- kerenleven bijtreden als de Entente-lan den. Het blad schrijft ten slofte Wij ge voelen geenorlei afschuw bij de gedachte dat Duitsche en Engelsche vertegenwoor digers in eene zelfde plaats samenkomen, zooals zulks thans inden Haag geschiedt. Wal verre van daar wij zouden inte gendeel elke gelegenheid die zich daartoe aanbiedt met vreugde begroeten. Voor de bevoorrading van Belgie. De lichter Valentine is te Antwer pen aangekomen aan boord hebbeude 146.958 kgr. boonen en 18.064 kgr. rijst, bestemd voor de provincie Antwerpen. Russische voorzegging nopens het einde van den oorlog. Van de Westgrens, 9 Juli. De Te legraaf meldt uit St-Petersburg Bij zyne aankomst in Riga zegde de opper- bevelhebbor van het Noorderfront Klem- j bowski, dat geen nieuwe wiulerveldtocht te verwachten is. De oorlog zal woldra ten einde zijn. In Griekenland. Deeerste zittingen van 't Parlement. Rotterdam, 10 Juli. «Daily Telegraph» meldt uit Athenen dat het Parlement, in Juni 1915 gekozen, bijeengeroepen is voor eene Parlementszitting op 25 Juli. Naar 't Front. Parijs, 10 Juli. Reuter meldt dat de Verbondene troepen het Grieksch gebied gaan verlaten, dat tijdeltjk is bezet geworden uit voorzorgsmaatregelen Kerk der Theresianen. Solemnele Octaaf ter eere van de Aller heiligste en Onbevlekte Maagd Maria, van den borg Carmelus, onder don titel van den heiligen Scapulier gevierd in de kerk der Karmeliterseu, te Aalst, van den 16 tot den 23 Juli. Orde der goddelijke diensten Zondag, 15 Juli. Om 2 uren, uitstelling van het Allerheiligste Sakrament. Te 5 uren, Lof. 4 Maandag, 16 Juli. De eerste Mis, te 5 uren,met uitstelling van het Allerheiligste. De plechtige Mis om 8 uren. s'Namid dags, te 5 uren, solemneel Lof, fransch Sermoen on To Deura. Zondag, 22 Juli. Te 5 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste. De solemneele Mis, om 8 uren. 's Namid dags te 5 uren, plechtig Lof vlaamsch Sermoen en Te Deum. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 1 Ovorlijdens. G. Do Cuyper, wr. Muylaert, vervver, 74 j. Leopoldstr. G. De Hondt, zb. 93 j. Klooslerstr. M. De Baelzelicr, vr. Vari Cauteren, zb. 58 j. Klottestr. D. Phlips, metserd. 74 j. Brusselstw. M. De Vulder, fabriekvv. 22 j. Paddenh. C. Bocqué, w® Bocqué, zb. 74 j. Sint Annastraat. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, ceni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 15 Juli, M. Ghysselinkx, Molenstraat. Te bekomen ter Meststoffen-fabriek Hoogevesten BEHOUDMIDDEL tegen de AARDAPPELPLAAG en het ZWART DER GRANEN (Mas- ser), alsook BESPROEIERS (Ver morel). enkele misstap en hij en zijne machle- looze dochter verdwenen voor eeuwig in den watervloed. Wel week menigmaal de losse steen onder zijne voeten, wel viel er nu en dan een losse wortel van den struik, waaraan hij zich vasthield, maar hij bereikte toch na ongehoorde moeite de trappen. Sidderend van den uitgestanen angst, zette hij zich, met moeite zijne dochter in de armen houdende, op eenen trap neder. Wat zou hij nu doen Het kasteel was voor den nacht gesloten, en hij kon niet aankloppen, om hulp te zoeken zonder zich te verraden. Hij kon Sofle niet verlaten, alvorens hare wonden onderzocht en zich van haren toestand overtuigd te hebben. Filip kon ieder oogenblik terugkomen om zich van haren dood te overtuigen. Zijn besluit was kort. Zoodra hij zijne krachten weder ver zameld bad, stond hij op, nam Sofle in zijne armen, en liep over het terras naar de ruïnen. Toen hij in het donker gekomen was, bleef hij plotseling staan, daar hij een mannenhoofd voor een groot, gedeeltelijk met struiken begroeid venster zag. Zijtgij het, Filip? fluisterde eene stem, welke hij als die van Jan Piron herkende. Mijnheer Lepage antwoordde niet, doch spoedde zich verder. Jan verliet het venster en kwam eene minuut later aan eene opene deur, maar te laat, want OPENBARE VERKOOP1NG van EN MEERSCHEN te Aalst, Erondegem en Nieuwer- kerken. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: STAD AALST. Eerste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Kleinen Hoeskauter, geka dastreerd sectie B, nummer 99, met eene grootte van 45 aren, palende oost de heeren Pieter Duwez-Van Mol en Albert Quintyn- Pots, zuid Mijheer Alfons Matthys-Lostrie, west de Nieuwebeek en noord Mijnheer Joseph Veldeman-Duwez. Gebruikt door de lieer Leopold Mergan. GEMEENTE ERONDEGEM. Tweede koop. - Een perceel MEERSCH, gelegen op den Etting of Otting, gekada streerd sectie A, nummer 252, met eene grootte van 34 aren 80 centiaren, palende oost de Beek zuid den volgenden koop, west de Clijsstraat of Klein Driesstraat, noord de Beek. In regie Boomprijs 280 fr. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie A, nummers 250 en 251, met eene gezamentlijke grootte van 46 aren 20 centiaren palende oost de Beek, zuid de heer Achiel D'Haeselecr, west de gemeente Erondegem en met den los aan de Clijsstraat en noord koop twee. In regie. Boomprijs 420 fr. Vierde koop Een perceel MEERSCH, gelegen op den Grooten Meerseld of Drij Bunders, doorsneden met den Meulandwe- gel, gekadastreerd sectie A, nummer 62, met eene grootte van 13 aren 90 centiaren, palen de oost een wegelken en daarover de heer Benoit De Mil-Van Bockstael, zuid de heer Gustaaf De Ridder-De Backer en de beek, west en noord de heer Joseph Van den Eeek- hout-De Prez. Gebruikt door de Weduwe Maurice Schockaert. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. Vijfde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Craeyenwinke of Pijpenbeek, gekadastreerd sectie B, nummer 1235, met eene groote van 22 aren 90 centiaren, palen de oost de heer Baetens-Van den Bossche, zuid de straat en daarover de heeren Domien Bernauw en Pieter Baetens, west den vol genden koop en noord de heeren Gustaaf Moyersoen-De Breyne en Eugeen Moens- De Coen. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren nevens voorgaande koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1236, met eene grootte van 20 aren 20 centiaren, pa lende oost koop 5, zuid de straat en daarover de Weduwe Cobbaut-Tas en de heer Pieter Baetens, west de volgende koop en noord de heer Moens-De Coen en de kinderen Constant de Clercq. Zevende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1237, met eene groote van 19 aren; palende oost koop 6, zuid den rijweg en daarover de weduwe Frans Cobbaut-Tas en de heer Baetens-Van den Bossche, west de heer Moeyersoen- Liénart en noord de kinderen Constant De Clercq. De koopen V, VI en VII gebruikt door de heer Benoit De Winter. Achtste en laatste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op 't Strik, gekada streerd sectie C, nummer 930A, met eene grootte van 30 aren 20 centiaren; palende oost de Weduwe Leonard Raes-Pensaert, zuid de heer Baetens-Van den Bossche, west Dame Weduwe Peeters-Danneboom en noord de heer Baetens Van den Bossche. Gebruikt door de heeren Prosper Coppens en Leon Raes. ZITDAGEN InstelDonderdag 26 Juli ).q17 VerblijfDonderdag 16 Oogst Telkensom 3 uren stipt namiddag, ter herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. De koopers zijn verplicht ter verkooping mede te brengen hun trouwboekje of een uittreksel uit hunnerr geboorteakt, en degenen die kunnen genieten van de vermin dering der rechten (Landbouwwet) hunne contributiebiljetten Lepage was intusschen met zijnen last verdwenen. Filip riep Jan zacht. Zijt gij daar, broeder Filip. Maar er volgde geen antwoord Hij ging door de ruïnen tot aan de deur dei- kapel, terwijl de gestalte in die richting verdwenen was. Hij riep den naam zijns broeders verschillende malen, eerst zacht dan harder maar op misnoegden toon. Eenige minuten later werd zijn roepen door Filip Piron beantwoord, die als eene schaduw uit de ruïnen te voorschijn kwam Zijt gij het, .Tan, fluisterde hij. Wat jnaakt gij een onzinnig leven Waarom hebt gij dan niet dadelijk geantwoord? zegde Jan geërgerd. Sedert twee uren heb ik hier op u gewacht. Gij zegdet mij, dat ik eiken nacht in do ruïnen zijn moest. Ik zegde in de nabijheid. Neen, in de ruïnen. Ik heb gewacht en gij drijft den spot met mij. Waarom hebt gij niet geantwoord, toen ik over een kwartier tot u sprak Waarom liept gij zoo plotseling heen Ik was niet hier. Ik kom juist van het terras. Ik weet wel beter, verwonder u maar niet. Ik heb u gezien, als altijd geheimzinnig voortsluipend, maar op eens waart gij weg en als van de aarde verdwenen. Voor den duivel riep Filip woe- gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieren. Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekons Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waechgoed, van links naar rechts, van rechts naar links,i van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. ÏVIEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef ki geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven on Ongelukken van allon aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzerenwog eu tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuiostraatAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijkscbe betalingen voor Eorste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeuingen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy potheeklij ko schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leonin- gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. Fotografie S B. WILLEMSEN HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen dend, gij hebt den vogel gezien, dien wij nazitten Hebt gij hem aangesproken Ik heb geroepen. En daarmee verraden, dat ik in de nabijheid ben en hem gewaarschuwd, op zijne hoede te zijn. Gij zijt een slimme spioen, Jan Hij houdt zich in de ruïnen verborgen en wij moeten hem vinden. Van nacht moeten wij hem vangen. Zij vermoedden niet dat zij werden afgeluisterd, Rochilieu was dicht genoeg bij hen 0111 elk woord van hun gefluister te verstaan. Hij vroeg zich af wat voor een vogel hel was, dien Filip Piron nazat. Het kwam hem voor alsof hij een net van geheimen ging ontdekken en zijn iever spoorde hem aan, deze alle op te lossen. Als ons wild in de ruïnen is, zegde Jan dan zal hij er uit komen, om het meisje te spreken. Wij zullen daarom beter doen, op hern te wachten, tot hij zich vertoont, dan hem te zoeken. Houdt gij mij voor eenen dwaas vroeg Filip, op don zelfden toon en voegde er nog bij Het meisje is dood Dood herhaalde .Jan. Rochilieu verschrikte en liet bijna eenen schreeuw. Ja dood! verklaarde Filip. Houdt gij mij voor eenen zot, dat ik zoo een gevaarlijk schepsel zou laten leven, daar zij mij in het verderf kon storten Meent gij dat ze mij altijd ontkomen zou Een aardig meisje zooals zij, is met al hare Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °lo, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Oaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 em. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Dczo Pillen, aangezien hunne aangeuauaen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spyzver- toring, Verstoptheid, Speen, Puisten, eax., gebruikt do Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermmrkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok syn te verarygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, I'andpyn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 PilleD tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeten fr. 1,26. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieén Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 ?r. de doos. sluwheid, tegen eenen vijand zooals ik ben, niet opgewassen. Nu is zij dood en ligt in den afgrond verpletterd. Sofle is uit den weg geruimd, nu komt haar vader aan de beurt De broeders gingen teriig naar den tuin van het slot. Jan duidde de plaats aan, waar hij mijnheer Lepage gezien had, nam eene dievenlantaarn van onder zijnen jas, stak ze aan en het zoeken begon. Ceen plaatsje bleef ondoorzocht, maar van den vluchteling was geen spoor te vinden. Vervolgens gingen zij te zamen naar de kapel, door de deur welke deze met de ruïnen verbond en die nooit ge sloten werd, maar ook hier bleef elke nasporing te vergeefs. Wij hebben alles nauwkeurig onder zocht, zegde Filip mismoedig. Hij is weder in liet park of heeft zich verborgen in de geheime schuilplaats die in de kapel of in het kasteel zijn moet. Men zegt dat hij de geheime kamer kont. Vloek over hem Ik zou zoo gaarne weten waar dat kabinet is. Weet gij er niets van Niet het minste Dikwijls genoeg heb ik uit tydverdryf daarnaar gezocht en eindelijk slechts half aan zijn bestaan geloofd. Maar als het bestaat dan houdt hij er zich schuil. Ik zal u zeggen, wat ik doen zal Ik heb de policie eenen wenk gegeven, waardoor dc markies van Char- lemont gelegenheid vindt Eugenie Mix- tóme te winnen, (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3