iseti- Duitsche Oorl Oorlog lo Tonego Oorlog io sen Balkan OORLOGSBERICHTEN. Wie is de moordenaar Een en ander xxxrn Italiaansche Oorlo Burgers Het uur van het gevaar heeft geslagen. De legers van den Duitschen keizer hebben het front van het Nationaal revolu tionaire leger van Rusland doorbroken. Deze erge gebeurtenis werd hen vergemakkelijkt door misdadige Lichtzinnigheid en blind fana tisme van zekere lieden en door het verraad van anderen. De eenen als de anderen hebben het nieuwe vrije Rusland in zijne grondvesten, met verwarring en verval bedreigd. In dit oogenblik van gevaar kunnen zij onder de benuttiging der algemeene wanorde de ge heime krachten der tegenrevolutie aanhitsen. De nieuwgevormde voorloopige regeering geeft zich wel rekenschap over de verant- wooreelijkheid die met zijn gansch gewicht op hare schouders rust. Maar de regeering is vervuld van het vast vertrouwen in de kracht en op de spoedige herstelling van den poli- tieken toestand van het land. Nadat de aanstekelijke ziekte, die het na- i tionaal organisme deed wankelen zich ver toonde en opgelost werd, gelooft de regeering vast dat deze krisis tot de genezing en niet tot den dood zal leiden, dat de regeering bereid is te handelen en met alle krachtdadig heid en beslistheid in te grijpen, volgens de tegenwoordige buitengewone verhoudingen. De regeering aanziet als de eerste hoofd- i zakelijke opdracht het aanwenden van alle krachten tot den strijd tegen de buitenland- schen vijand en tot verdediging van den nieu- wen regeeringsvorm tegen alle anarchistische en tegen revolutionaire aanslagen, zonder te blijven staan voor de strengste maatregelen. J Terzelfdertijd bevestigt zij opnieuw, betrek kelijk de buitenlandsche politiek, dat het revolutionair leger alleen ten strijd kan trek ken, in de vaste overtuiging dat niet één druppel bloed van een Russischen soldaat zal vergoten worden, voor doeleinden vreemd aan het rechtsgevoel der demokratie, die hare vredelievende oplossing voor de gansclie wereld heeft betoond. Met dit doel heeft de regeering, in uitvoe ring der grondbasis van de buitenlandsche politiek, die uitgelegd is in de regeeringsver- klaring van 19 Mei, het inzicht de Verbon denen bijeen te roepen tot eene konferencie in Augustus, om eene algemeene richting der buitenlandsche politiek van de Verbondenen vast te stellen en hare werkingen betrekkelijk het aanwenden der grondvesten, door de Russische revolutie veropenbaard, in stelling te brengen. Op deze konferencie zal Rusland, behalve door diplomaten, ook door vertegen woordigers der Russische demokraten, ver tegenwoordigd zijn. Berlijn, 24 Juli. De Voss. Zeitung brengt, volgens eene melding uit Stockholm, eenen oproep der oorlogsafdeeling van den Al-Russische Arbeiders-en Soldatenraad, aan de Russische reserven, waarin alleen tot 14 Juii in het 11e leger 21000 gekwetsten het verdeelingspunt Prashurow gepasseerd heb ben. Bij het hoofdkwartier van het 8e leger ging reeds op 12 Juli het nieuws uit, dat voor ieder regiment omtrent 2000 man noodig zijn. zoodat tot dan toe reeds de helft van het Kornilowseh leger vernietigd was. De toestand. Stockholm, 24 Juli. De berichten uit de provinciën en van het front, weerspiege len slechts zeer ontoereikend de verwarde toestand in Rusland. In alle geval staat het thans vast dat het gewapend optreden der Maximalisten, het grootste gedeelte van het herstellingswerk der voorloopige regeering, heeft te niet gédaan. en dat de nieuwe chaos, in meerdere mate dan vroeger nog zich door gansch Rusland begint te verspreiden. Te Sebastopol deden zich erge onlusten voor, die leidden tot de vernieling van een aantal marinegebouwen, waarbij er veel slachtoffers vielen. Ook in Odessa schijnt volledige anarchie te heerschen. De Maximalisten hebben de onafhankelijk heid van Odessa uitgeroepen, soldaten, arbei ders en matrozen eischen dat Kerenski zou door den kop geschoten worden. Wanneer kozakken tegen de betoogers oprukten, werd op hen geschoten de kozakken beantwoord den het vuur. Te Moskow hebben na de voorgaande on bloedige betoogingen thans eveneens tusschen de Maximalisten en de regeeringstroepen bloedige botsingen plaats gehad. Bewapende arbeiders en soldaten randden het hoofdse- kretariaat aan der partij voor volksvrijheid (kadetten), vernielden gansch den inboeldel cn mishandelden op erge wijze de aanwezige personen. Onder de mishandelden bevonden zich ook de gekende kadetten-afgevaardigde Mokla- kow. De meeste verbindingen met Finland zijn onderbroken. De 250 afgevaardigden der der Maximalistische groep te Moskow, riepen de volledige afscheuring uit der Maximalisten van de overige socialistische groepen. Het heeft den schijn als zouden de voor malige broeders doodsvijanden geworden zijn. In Midden-Roslandis het grootste deel van het spoorwegverkeer gestremd. Men vreest algemeen dat de gebeurtenissen in de steden en ook op den buiten eenen gevaarlijken weerklank zullen hebben, en dat daardoor het grootste deel van den graanoogst van dit jaar te niet zal gaan. Te St-Petersburg. Uit Londen wordt bericht De Novoje Wrejnia deelt mede dat 60.000 man ruiterij troepen, infanterie en artillerie, wegens de onlusten te St-Petersburg gekoncentreerd werden. Het volk oefent daar zelf daden van rechtspleging uit tegenover burgers en mili tairen, die in kelders verborgen waren en geschoten hebben op troepen die de partij van Kerenski kozencï De Petit Parisien meldt uit St-Petersburg in datum 23 Juli De socialistische ministers overhandigden aan hunne ambtgenooten een ultimatum, dal de uitroeping eischt der repu bliek, maatregelen tot bestrijding der tegen- revol tie, en afstelling der onloyale gene raals. Meermaals werden in St-Petersburg bij huiszoekingen machiengeweren gevonden, die bediend werden door verdoken zittende matrozen. Deze hebben op de troepen ge schoten. Een groote alluminiumfabriek werd in brand gestoken. In Frankrijk. De konferentie te Parijs. Parijs, 25 Juli. Ribot heeft Sonnino, Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken, als vertegenwoordiger voor Italië ontvaDgen. Aan de konferencie nemen voor Fran krijk deelRibot, Painlevé, Lacaze, Loon Bourgeois, Thomas, Jonnart, generaal Foch en Jules Margerie. Berne, 25 Juli. Volgens de Progrès de Lyon nemen admiraal Jellicoe, gene raal Robertson en van Italiaansche zijde Gadorna en Thaon de Revel deel aan de Parijzer konferencie, waar hoofdzakelijk de Russische militaire kwestie zal be sproken worden. Het openen der konferentiezittingen. Geneve, 24 Juli. Heden, dinsdag morgen is de groote Ententekonferencio te Parijs geopend geworden. Behalve Ribol, Lloyd George, Sonnino en Sewas topulo voor Rusland nemen er ook deel aan Paschitsch voor Servië, Romanos, voor Griekenland en Lahovary voor Roemenië. Het programma zal, volgens oene bespreking van Ribot met de afge vaardigden kenbaar gemaakt worden. Volgens Havas meldt zal de konferencie eene verklaring afleggen over het vredes besluit van den Duitschen Rijksdag. Parys, 24 Juli. De Engelscho en Italiaansche afgevaardigden z^jn 's mor gens toegekomen. In den morgen hadden bijzondere besprekingen plaats tusschen verschillende afgevaardigden. Zij zouden 's namiddags voortgezet worden. Lloyd Georges heeft een bezoek gebracht aan Ribot en lang met hem gesproken. Ribot ontving ook Sonnino 's namiddags. Karlsruhe, 24 Juli. De Petit Jour nal uit Parijs meldtGister morgen had in het Elyseum een buitengewone minis terraad plaats, onder het voorzitterschap van Poincarré. De bespreking gold den toestand in Rusland. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 26 Juli. Officieel Front gen. veldm. kroonprins Ruppr, van Beieren In onverminderdo hevigheid, vaak tot trommelvuur aanzwellend, woedde tus schen de kust en de Leie der artillerie- ilag verder, 's Nachts verflauwde de vuurstrijd maar weinig. Bij den dageraad groeide hij opnieuw tot groote kracht aan. De Engelsche verkonningsaanvallen duurden voortsucces hadden zij niet. In Artois lag weer heftige geschutwer king op de stellingen bij Lens. Bij Monchy vermeesterdon Lubecksche slormafdcelin- gen, tezamen met vlammenwerpers, oen belangrijk stuk loopgraaf dat de vijand driemaal te vergeefs beproefde te herove ren. Front van den Duitschen Kroonprins Na uitstekende vuurvoorbereiding be stormden 's avonds gedeelten van West- faalsche regimenten de Fransche stelling bezuiden Ailles over 1800 m. breedte en 400 m. diepte. Hedenmorgen rukten in verrassenden aanval Neder-Rijnlandsche bataljons benoordwesten de Ilurtebise- 1 hoeve vooruit, en ontrukten den vijand j beheerschtnde gedeelten van den hoogte- kam. In Champagne zetten Sleeswijk-Hol- steinsche en Markische stormtroepen een kranigen aanval met succes door. Zij na men aan den Hoogberg het overschot van het op 14 Juli in do handen der Franschen overgebleven terrein terug. De vijand ontwikkelde op de drie slagvelden tegen aanvallen dio zijn bloedige verliezen ver hoogden in 't geheel zijn meer dan 1150 gevangenen, waaronder 46 officieren, en talrijke loopgraafwapens ingeleverd ge worden. Uit Fransche bron PARIJS, 2G Juli. Officieel. De Duitschers hebben gedurende den nacht oen buitengewone zenuwachtigheid ge toond. De infanterieaanvallen zijn sinds jister avond 10 ure, met verwoedheid ïernomen, op een front van 3 kilometer van af de streek ten Oosten van Hurte- bise tot de streek ten Zuiden van de Bo- velle. Niettegenstaande de Duitschers in don slag belangrijke krachten betrokken hadden, zijn zij er slechts,na ongehoordo offers en ten prijze van buitengewoon hooge verliezen, in gelukt in enkele ele menten van de Fransche loopgraaf der eerste linie ton Zuiden van Ailles te drin gen. Hun herhaalde aanvallen aan de hoeve van Ilurtebise en meer ten Oosten zijn alle gpbroken door het Fransche vuur. In Champagne is na een levendige be schieting, snel en hevig een Duitsche aanval geworpen op den Hoogberg. De strijd heeft gedurende heel den nacht ge duurd, maar de moed der Fransche troe pen heeft elkefr vooruitgang van den vijand tegengehouden. Langs den ande ren kant zijn de Franschen, ten Noorden van Auberive, in den loop van oen geluk kige operatie,er in gelukt in de onbezette Duitsche loopgraven te dringen, en heb ben, hun vooruitgang voortzettend, een hevig gevecht geleverd met de Duitsche elementen, aan dewelke zij gevoelige verliezen toebrachten Op den linkeroever der Maas handhaaft zich de wederzyd- sche bedrijvigheid der beide artillerieën met dezelfde hevigheid. Uit Engelsche bron LONDEN, 25 Juli. Officieel De Britten maakten gisteren bij eon geslaagden overval ten Oosten en ten Noord-Oosten van Iepcren 114 gevange nen. Hot vijandelijk geschut was beoos ten Monchy le Preux en iu de buurt van Lorabaertzijde druk in touw. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 26 Juli.Officieel. Front gen. veldm. prins Leopold van Beieren Bezuiden Smorgon verkleinde onze gekoncenlreerde geschutwerking de inbraakplaats der Russen. De vijand moest daar wijken. Bijna geheel do vroe gere stelling is terug in ons bezit. Legergroep gen.-overste vou Boehm- Ermolli In hevige gevechten bereikten onze divisies de hoogte benoord-oosten Tarnopol en den Griezna-sektor tot de baan Trembofla-Husalyn. Meer Zuid- westwaarts zijn Buczacz, Tlumacz, Ot- tynia, Delatyn veroverd. Front gen.-overste aartshertog Jozef Het Russische front der Karpalhen is on der den druk Noordelijk van den Dnjestr thans ook bezuiden den Tartaren-pas aan 't wankelen geraakt. De vijand gaat daar in de richting van Czernowitz terug. In aanval werden do Russen gisteren van do Baba-Ludowahoogten geworpen. Front gen .-veldm. vou Mackensen Van den middag tot het duister worden, levendige vuurstrijd aan de benedenloop van de Sereth. (Q2e Vervolg.) Zij schetste voorts haar bezoek bij mevrouw Eugenie te Parijs hare terug komst en het vinden van de ketting, waarbij het stuk behoorde in het juwee- leukistje van Filip. Een tweede bewijs bemerkte mijn heer Lepage, minder kalm dan te voren. En hebt gy dit den vrederechter ook gezegd Ja yader. Maar ik weet nog meer. Zij vertelde nu haar bezoek bij den molenaar Greg de redding van zijn kind en haar onderhoud met hem. De ontroering van mijnheer Lepage steeg bij elk woord. Mijnheer Talbot heeft eenen geheimen policicagent laten komen, om Filip te bespieden, ging Sofie voort cn deze is nu stoker op het slot. Ook de molenaar wordt door eenen geheimen policicagent in betoog gehouden. Deze kerels zitten nu in een net dat voor hen altijd enger wordt. De waarheid zal spoedig aan het licht komen, vader. En als dit geschiedt, heb ik alles, ook mijn leven aan u te danken riep mijnheer Lepage haar omhelzende uit. Maar toch, ging hij, op beklemden toon voort, gevoel ik mij angstig. Er is nog grooter kommer voor ons iu aantocht. De hemel geve dat het geen voorgevoel van een nieuw onheil moge zijn Eene onverwachte ontmoeting. Het onderhoud tusschen vader en doch ter in de verborgen kamer, duurde ver scheidene uren. Mijnheer Lepage door nieuwe hoop bezield, beloofde nog eenige dagen in zijne schuilplaats te blijven, om verder nieuws af te wachten Er was reeds zooveel tot zijne rechtvaardiging gedaan, er kwam reeds zooveel licht in het geheim, dat hij met grond mocht hopen, binnen kort het brandmerk van zijn voorhoofd te zien uitgewischt. Het was een uur na middernacht, toen Solie zich gereed maakte om haren vader te verlaten. Mijnheer Lepage stond er op, haar te vergezellen. Solie's hart klopte hevig als zij dacht aan de ontmoeting met haren vijand, den volgenden dag. Hij had be sloten haar te vernietigen. Wat zou hij nu tegen haar ondernemen Haar vader raadde haar gedachten en deelde in hare vrees. Gij moogt 's avonds niet meer op het terras komen, zegde hij. Als gij mij iets gewichtigs hebt mede te deelen. schrijf dan eenen Griekschen brief en steek hem in het snijwerk van den gesloten preekstoel in de kapel, waar ik alle avonden zal gaan zien. Wilt gij dat doen Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 25 Juli. Officieel In Oost-Galicië zijn de verrichtingen der bondgenooten gisteren door nieuwe successen bekroond. De Oosten rij ksch- Hongaarsche troepen namen Stanislau en Nadworna, Duitsche strijdkrachten Tar nopol. De korpsen der bondgenooten, die den vijand nazetten, stieten herhaal delijk op .weer opvlammende tegenstand der Russen. De noordelijke vleugel van het leger onder kolonel-generral von Kövess wierp de Russen in den Tartaren- pas in een taaie worsteling uit hun hoog- testellingen. Oostenrijksch-Hongaarsche en Duitsche divisies kondon de Bistrica j Nadworianskapas na vinnigen strijd overtrekken. Ook bij de beneden Zlota j Lipa hielden de Russen herhaaldelijk stand Bezuiden Tarnopol wierp de vijand j vergeefs dichte drommen tegen de Duit- sche regimenten in 't vuur. In de bosch-Karpathen staakte de vijand tusschen Tartarenpas en Soesita zijn bedrijvigheid. Benoorden het dal van de Poelna herhaalde hij zijn aanvallen. Zyn stormkolonnes werden na een aan vankelijk en erg beperkt succes tot staan gebracht. Uit Russische bron. ST-PETERSBURG, 24 Juli.—Officieel. Ten Zuid westen vau Dunaburg hebben onze troepen zich, na een sterke artille rie-voorbereiding, meester gemaakt van Duitsche stellingen aan weerskanten van den spoorweg Dunaburg-Wilna. Vervol gens zijn geheele divisies, zonder dat van den kant van den vijand druk werd uit geoefend, uit eigen bewoging naar do loopgraven waaruit zij opgebroken wa reu, teruggetrokken.Verscheidene afdee- lingen weigerden tijdens het gevecht de- de militaire bevelen op te volgen. Heldhaftig vochten afdeelingon van do 24e divisie, met name de regimenten uit Toela, Lochwitsik en Socrag. Verder moot ook, evenals op andere fronten, de moed aan het licht gesteld worden' van de officieren en hun ontzaglijke verliezen. Generaal Doldzelkof, de kommandant van een divisie, kreeg een gasverstikking. In de richting van Vilna, in de streek ten westen van Krewo, heeft de vijand verscheidene tegenaanvallen gedaan en is erin geslaagd de hoogte ten noorden van Bogvetx, die wij op 22 Juli bezet hadden, te vermeesteren. De officieren toonen heldhaftige geestkracht om den soldalen te beletten in menigte achteruit te trekken. Aan de Sereth bij Tarnopol geweer vuur. In de streek van Zagovbolia, een voor stad van Tarnopol, trekt de vijand zich samen en ontwikkelt hij een hevig artil lerie vuur. In de streek van Vikoelica aan de Sereth is de vijand naar den oostelijken oever van de rivier getrokken en heeft, na onze troepen verdreven to hebben, het dorp Wolsama Zovcka bezet. Tusschen Sereth en Strypa zet do vijand zijn opmarsch voort en op einde van den dag van 23 dezer heeft hij Ber- nadoesoka en Dorochoevo bezet. Ton noordwesten van Buczuez hand haven onze troepen zich op de linie Gai- voronka-Monastirziska. Ten zuiden van den Dnjestr trekken onze troepen naar het oosten terug. Wij ontruimen Stanislau. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 24 Juli. Offi cieel Op den uitersten linkervleugel van ons Kaukasisch front hebben troepenafdeelin- gen, door twee Russische torpedobooten aan land gezet, het eilandje'in den mond van do rivier Karsioet bezet. Op het front in Sanaï (Palestina,) heeft onze artillerie een Engelsch vlieg tuig neergeschoten, dat in zee is gevallen. Eugelsche patroeljebooten, die toescho ten om het vliegtuig te bergen, zijn door ons vuur verjaagd. Gisteren rukte een Engelsche afdeeling, bestaande uit 3 bataljons met twee bat terijen en een regiment ruiterij, op tot Aboo Galjoen, maar trok 's middags naar Teil Fari, zijn uitgangspunt, terug, Op het front bij Gaza matig geschut vuur op onzen rechtervleugel was het vrij levendig. Oostenrijksch-Hongaarsch Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 25 Juli. Officieel. Het levendiger geschutvuur aan de Isc zo hield ook gisteren aan. Uit Oostenrijksche bron. WEENF.N, 25 Juli. Officieel Onveranderd. Ja, vader. Nog eens zegde mijnheer Lepage, terwijl hij onrustig iu de verborgen kamer heen en weer ging. Ik weet niet. wat mijn lot zal zijn ik gevoel echter dat er eene verandering voor de deur staat. Om verschillende redenenhoofd zakelijk dewijl gij onder de hoede van uwe moeder zijt, als mij een ongeval overkomt wenschte ik, dat gij haar morgen schreef en haar verzocht zonder oponthoud naar Montfacon te komen. Maar vader, zij komt de volgende week toch en welke reden moet ik op geven, voor deze onverwachte uitnoodi- ging Mijnheer Lepage liep peinzend in de onderaardsche kamer heeu en weder. Ik weet niet, wat ik antwoorden zal, zegde hij. Gij kunt echter zeggen dat Piron weder verscheidene aanslagen op uw leven gedaan heeft, dewijl gij onder nomen hadt, den naam van Alexe Mix tome te rechtvaardigen. Deel haar al uwe ontdekkingen mede en laat haar met mijnheer Talbot spreken Gij kunt haar alles verhalen zonder u zelf of mij te verraden, mijn kind. Ik zal haar morgen schrijven, zegde Sofie. En nu ga ik u naar het slot verge zellen, wees voorzichtig mijn kind. Als 1 Eugenie komt, stel u onder hare hoede, begeef u naar Montfacon zoodra zij daar j is. Gij kunt in liet slot niets meer doen, In Spanje. De toestand. Borne. 20 Juli. Volgens dagblad uit Lyon hebben de liberale afgevaa digden en senators, die in de Katalonisc bijeenkomst hunne verkleefdheid aan h Heerschershuis telegrafisch zonden regeering verzocht om de wenschen v Katalonie gunstig op te nemen. Ook meeste handelskamers van Kataloc hebben aan de regeering verzoekschrift tot toegeving gezonden. Volgens d Temps hadden nagenoeg een zesde d Spaansche parlementsleden deelgenom aan de bijeenkomst in Barcelona. Madrid, 20 Juli. Politieke kringi verklaren 's nachts om 1 uur De pari mqntsleden, die aan de bijeenkomst Barcelona deolgenomen hebben, aanzii hunne taak al« geëindigd. Zij zijn tern gekeerd naar Madrid en hebben beslot een manifest aan de regeering te zend waarin zij de gewichtigste eischen houden. Madrid, 20 Juli. De Spaansche mii ster van Binnenlandsche Zaken klaarde dat te Valencia eenige groep van manifestanten eene dreigende houdii namen tot de gendarmen met gewt tusschenkwamen en dn orde herstelde Madrid, 24 Juli. De opstand in mijnenbekken van Anguilas is vooi durend onverminderd. Deze der metai bewerkers te Bilbao is gedeeltelijk bij[ legd. De werklieden der militaire inric tingen van Sevilla herbegonnen het wer Goed nieuws. Wij vernemen uit stellige bron, tengevolge der aangewende dringen pogingen, het bureel van het Provi ciaal Komiteit de toelating heeft bek men, te beginnen van Zondag, 29 deze liet rantsoen brood, voor gansch gebied van het Provinciaal Komiteit 350 grammen per dag te brengen. In het Engelsch Lagerhuis. Londen, 25 Juli. Het Lagerhuis over het aannemiugsontwerp van leeningswet onderhandelen dit ontwe wordt voorgesteld door de vredosgezi don Ramsay, Macdonald en Trevelga Het ontwerp verklaart Het laats vredesbesluit van den Duitschen rijksdi brengt grondbeginselen voor, waarrae ons land 't akkoord is. Het verlangt vs de regeering dat zij gemeenzaam, meti Verbondenen, hare v redes voorwaard! opnieuw vast stelle. Verdor heet het o: werp dat de Verbondenen het Russisi voorstel zouden aannemen, dat aan i aanstaande onderhandelingen over oorlogsdoeleinden, ook vertegen woord gers van het volk, niet alleen staats ma nen der regeering, zouden deolnemen. De kanseliersrede in den Amerikaanschen Senaa Rotterdam, 24 Juli. Men meldt i Washington Senator Lewis verklaan in den Senaat dat de rede van Dr Micha lis eene rechtstreeksche uitnoodigiug van de Vereenigde Staten om haren i vloed te gebruiken ten gunste van d< vrede. Men gelooft dat do Middelmachte geneigd zijn eenen vrede aan te nemi zonder overwinnaar. Wanneer hem g vraagd werd, over het gezegde van dl rijkskanselier, dat het voort gebruikf der duikbooten de Verbondenen zou g dwongen hebbeu neder te knielen er a een vredesaanbod uitziet, zegde senat Lewis dat hij bij het lezen der rede d( indruk heeft opgedaan dat Duitsclilai zich met het herstellen van het stall quo ante helium (toestand vóór den oo log) zou tevredeu gesteld hebben. Senator Borah vroeg of senator Lew de kwestie van den aanstaanden rege ringsvorm in Duitschland reeds ove en op Montfacon zijt gij veiliger. Sofie beloofde zijne wenschen te zul len vervullen. Haar vader sloot haar in zijne armen, drukte haar zoo vurig aan zijn hart, alsof hij voor altijd afscheid van haar nam. En hij geloofde inderdaad, dat dit de laatste maal zoude zijn en hij zijne dochter nooit meer zou weerzien. Eene angstige gewaarwording, een droe vig voorgevoel drukte hem. Tranen vie len uit zijne gloeiende oogen en bevoch tigden de wangen zijner dochter die zich diep geschokt, aan zijne borst sloot. Wat er met mij ook mocht gebeu ren, mijn kind, zegde hij haar zacht los latende, als wij gescheiden zullen wor den, wees steeds, ik verzoek het u, voor uwe moeder alles wat gij voor mij waart. Kom nu Hij ging naar eenen schijnbaar ruw afgewerkten steenenmuur in eenen hoek der kamer. Een druk op eene goed verborgene veer deed eenen vierhoekigen blok zich als eene deur openen. Mijnheer Lepage begaf zich door deze opening en weDkte zijne dochter hem te volgen. Zij gingen gebukt door eenen kleinen, tun- nelachtigen, stijgenden gang van om streeks drie voet breed en vijf voet hoog, aan wiens uiteinde een steenblok, -* eveneens door drukking, verwijderd werd. Sofie kroop door de ruimte en bevond zich in de kapel en wel in den donkersten hoek van den preekstoel. De steen viel door eene handbeweging liaars vade weer op zijne vorige plaats terug, het scherpste oog had bij het helders licht, niet kunnen zien dat de muur ni volkomen massief en het snijwerk ni uit één stuk gemaakt was, Vader en dochter luisterden een pas minuten, traden daarna voorzichtig dod het zijschip naar de ruinen cn kwaina aan de opeDe deur in den tuin en in h slot. Mijnheer Lepage leidde zijne dochti naar hel venster, waardoor hij meerml len in het huis was gedrongen. Het w2 nog niet gesloten en ging na eenen lie! ten druk open. Ik keer dadelijk naar mijne schui plaats terug, Sofie, fluisterde haar vade: Het hoofdpersoneel slaapt en uw vijar eveneens. Gij hebt van den nacht nie te vreezen Vergeet niet morgen nai Eugenie te schrijven en bij hare aai komst naar Montfacon te gaan. Hij hief zijne dochter door de openir van het venster, Zij bevond zich in waschkamer, waardoor zij in de keuki kwam en van hier in eenen zijgan Haar vader wachtte vijf, tien minute: een kwartier, maar geen gedruisch, gee geroep vernam men van binnen en Sol kwam niet terug. Zij lieefl zeker hare kamer bereik mompelde hij. Van nacht zal haar gc< leed geschieden. De ellendeling den] dat zij dood is.

De Denderbode | 1917 | | pagina 2