"iÏAiiiiiiwir Achille EEMAN, Aalst LAIlEi YAïl BE ?i)'JTE-GDDSSSilS M0RIS0NS Waschraachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, STERFGEVAL. -* Zondagrust. 'r..n,/:, Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wasciit zonder afkOKen In 6 minutenen werkt door zijne eigene zwaarieKrasM I J, L, MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAFIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van België S Fotografie B. WILLEMSEN WISSELAGENT BS BMMMPILLSS wogen had hij dacht tevens dat hij niet gelooft dat Duitschlaud reeds zoover is dat buiteiilaudsche invloeden hem den vorm zijner regeering kunnen voorschrij ven. Japansche hulp voor Engeland Uit Londen wordt aan het - Berner Tageblatt gemeld De Japansche mi nister maakt volgens den Daily Mail in de pers bekend, dat, in overeenkomst met de Britsche regeering, een Japansch eskader onder bevel van contre-admiraal Aguri, wegens onrustwekkende ver schijnselen onder de Indische bevolking, naar den Indischen Oceaan werd ge zonden. Nog geen besluit over den winterveldtocht. Parijs, 20 Juli. In de legerkommis- sie van den Senaat antwoordde Painlevé op cene vraag van Clemenceau, dat er nog geeno vaste beslissingen door de Bondgenooten genomen zijn aangaande cenen winterveldtocht. Alle maatregelen voor eene voortzetting van den oorlog in i den winter zijn tot nu toe voorloopige schikkingen tegen alle voorvallen. De konferencie van Stockholm. Stockholm, 23 Juli. Huysmans lo genstraft het bericht door Aftenbladet verspreid, dat de samenkomst der kon ferencie van Stockholm tot het begin van September verschoven werd. Uit welingelichte bron wordt gezegd, dat in allo geval nog geen besluit over de ver daging van liet termijn voorligt, dat niettemin het samenkomen der konfe rencie in Oogst als uitgesloten voorkomt, daar tegen dien tyd noch de voorbereid selen kunnen geëindigd, noch de aan komst van alle sociaal-demokratische vertegenwoordigers kan verwacht wor den. De Fransche baanrenner, Oktaaf Lapize, zeer gekend, was in dienst van het vliegerkorps en is tijdens een luchtgevecht met Duitsche vliegers I neergeschoten. Hij bleef op den slag dood. Siam verklaart den oorlog. Den Haag, 23 Juli. Reuter meldt uit Bangkak Siam verklaart zich in oor logstoestand met Duitschland en Oosten- ryk-Hongarië. Alle Duitschers en Oosten rijkers worden gevangen genomen en hunne handelshuizen gesloten. Negen stoomschepen met een totale inhoud van 8-955 ton werden in beslaggenomen. N. B. Siam is eene monarchie in Oost-Indië (Azië) en heeft bij eene opper vlakte van 6500 v. kim. eene bevolking van 7.000.000 inwoners. Rede van Lloyd George. Rotterdam, 23 Juli. Volgens «Daily Mail zou Lloyd George op 4 Augustus, den verjaardag dei1 Engelsche oorlogs verklaring, eone toespraak houden, waarin hij zoo uitvoerig mogelijk de oorlogsdoeleinden der Engelschen en Verbondenen zou uitleggen. De Engelsche zeeversperring en de Belgische levensmiddelen be voorrading. Veertien dagen geleden kwam het be richt in dat de Engelsche admiraliteit besloten had de vrije vaargeul, door welke de Hollandsche schepen in de Noordzee in- en uitvaren, niet meer te laten gelden. Indien die tijding reeds groote onrust in Hofland veroorzaakte, verwekte zij niet. minder bekommernis bij hetSpaansch- Hollandsch komiteit. in België. Indien de maatregelen, voorgeschreven door de Engelsche admiraliteit uitgevoerd wer den, dan ware de bevoorrading der Bel gische bevolking met levensmiddelen praktisch eene onmogelijke zaak geweest. De laatste berichten luiden intusschen veel geruststellender. Engeland wil afzien van de volledige sluiting der Noordzee op eene voorwaar de. Het verlangt dat de Hollandsche rea ders de tonnemaat opgeven welke noodig is voor het vervoer van levensmiddelen bestemd voor het Spaansch-Hollandsch komiteit. Holland heeft daarin toegestemd en dank aan zijne medehulp is het dreigend gevaar nogmaals ter zijde geschoven. Men verzoekt ons het afsterven mede te deelen Yan Mevrouw Wc Vandelanoite- Swyngedouw van Belgisch-komen. Zij Hij keerde langzaam bijna onhoorbaar in de richting van de kapel terug. De torenklok sloeg twee ure, toen hij den slottuin doorging. Intusschen hadden Filip en Jan Piron op het terras bij de ruïnen op den loer gelegen, in de hoop dat de vluchteling zijne schuilplaatszou verlaten. Omstreeks een uur werd hun de tijd te lang en Jan stelde voor naar het dorp terug te koe ren. Filip keurde dit goed en vergezelde zijnen broeder een eind wegs. Na nog eene poos aan den uitgang van het park gepraat te hebben, scheidden zij en Filip sloeg weer den weg in naar hel kasteel. Toen hij het terras bereikte, viel het hem in, nog eens door de ruïnen te gaan. Na een oogenblik kwam hij in den tuin, juist toen Sofie van haren vader afscheid nam, en [het kasteel willende binnengaan, zag hij de gestalte des vluch- lelings door de ruïnen sluipen Dadelijk kwam bij Filip de begeerte op, zich van hem meester te maken en hem den vol genden morgen aan het gerecht over te leveren, om de toegezegde belooning te ontvangen. Ilij dacht niet aan mogelijke gevolgen, die zijne daad voor hem zelf konden hebben. Dat uit zijn voornemen zelfs een groot gevaar ontstaan kon, kwam hem niet in het hoofd. Was Alexe Mixtome niet schuldig bevonden aan den moord op zijnen broeder en veroordeeld geworden Er zou geen tweede verhoor plaats hebben, maar het vroegere vonnis overleed to Aalst-Mijlbeek (Cliniek), den 26 Juli 1917, in den ouderdom van 79 jaren. De Lijkdienst welke zal gecelebreerd worden door den Eerw. heer Deken van Fransch-Roracn, in de kerk van O. L. Vrouw Bijstand, zal plaats hebben Zaterdag aanstaande om 9 1/4 u. Vergadering ten sterfhuize Cliniek, om 9 ure. Zij ruste in vrede. VOOR DE VLUCHTELINGEN. De gemeente Erpe heeft aan de vluch telingen in die gemeente opgenomen de volgende giften gedaan 1°) 9,80 aanalle vluchtelingen boven de 16 jaar en 2,80 aan degenen boneden de 16 jaar. 2e) Twee kilos bloem per persoon, vijf en veertig kilos coke en een vierkante meter hout por huisgezin. Do gemeente Nieuwerkerkon heeft ins gelijks het volgende ter beschikking der vluchtelingen gesteld le)Twee honderd franken, voor slaap- en keukengerief 2') 50 kilogrammen kolen per huisgezin en vijf kilogrammen aardappelen por persoon. Ontvangen ten voordeele der vluchte lingen in Aalst van edelmoedige naara- loozen 1°) Twee honderd franken, waarvan 50 fr. ten voordeele der weesmeisjes van Wervicq 2') Vijf on twintig franken. Harlelijksten dank aan die goedhartige monschen. Moge hun voorbeeld govolgd wordon. Mevrouw Leon Janssens, van Erembo- degom, eene milde gift van honderd fran ken, aan de vluchtelingen in Erembode- gem. Wat doet het goed aan 't hart in dezo droeve tijden die we beleven, zulke edel moedige harten en plichtboseffende ge meenloraden te mogen begroeten. Moge alle welstellende menschen en sommige gemeenteraden dit tot voorbeeld dienen. Uit Denderhautem laat men ons weten De doopplechtighedon van don kleine Karel-Albrecht Boague zevende zoon (drie dezer zijn sedert 1914 geboren) van M. Albrecht Beague-Dransaert, van Belgisch-Komen, hebben in vriendenkring plaats gehad. )e motor was do dame van Dr Pau wels, wiens villa do vluchtelingen bewo nen op d«n steenweg naar Iddergem. Do peter was Mr Notaris Lanoy 1° schepen van Belgisch-Komen, het ainbt uitoefe nende van den afwezigen burgomeester, en wonende te samen in dezelfde villa. De kinderen der gemeento alsook de behoeftige vluchtelingen in deze gemeente hebben de milddadigheid en de vreugde dezer gelukkige geboorte gedeeld. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 o Vrouwelijk 3 Huwelijken. B. Do Beul, bed. met R. De Schryver, kleorm. M. Heirman, tw. met A De Pauw, tw. Overlijdens. J. Van Renterghera, man Salomez, schoenm. 51 j. Roozeraarijnstr. M. De Ganseman. landb. 8S j. Groeustr. J. Van Dorpe, br. 21 j. Binnenstraat. 1 kinderon onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 2' Juli, M. Van Caelenbergh, Leopoldslraat. EN te Aalst, 1 Te bekomen ter Meststoffen-fabriek Hoogevesten BEHOUDMIDDEL tegen de AARDAPPELPLA AG en het ZWART DER GRANEN (Mas- ser), alsook BESPROEIERS (Ver morel). onmiddelijk worden uitgevoord. Zijne wraakzucht en het bewustzijn van zijne veiligheid dreven hem tot eene daad, waarvoor hij op eenen anderen tijd zou teruggeschrikt zijn. Hij gevoelde zich meester in de omstandigheid. Mijnheer Lepage zag scherp rond, toen hij de ruïnen naderde, maar hij verloor de hem snel en zacht volgende gestalte uit het oog en hoorde ook de sluipende stappen van zijnen vijand niet. Toen mijnheer Lepage de deur bereikt had, sprong Filip eenige stappen vooruit, viel op hem aan en wierp hem op den grond. Mijnheer Lepage verschrikte en er heerschte een oogenblik stilte; hij richte zich echter op en verweerde zich hope loos. Er ontstond een hevig gevecht, dat verscheidene minuten had geduurd, toen mijnheer Lepage zijnen aanvaller zulk eenen hevigen slag op het hoofd gaf, dat hij eenige stappen achteruitweek en verdoofd neerviel. Van deze gelegenheid gebruik makende, liep mijnheer Lepage de ruïnen in, in de richting der kapel. Filip die zich spoedig herstelde, sprong hem na, en alvorens de vluchteling zijne veilige schuilplaats bereikt had, ver scheen de vervolger aan de deur en zag hem in den donkersten hoek van den preekstoel verdwijnen. Filip volgde hem tot aan den stoel slak een lucifer aan en zocht rond, maai er was geen spoor meer van zijn slacht- OPENBARE VERKOOPING van MEERSCHEN rondegem en Nieuwer- kerken. De Notaris Oscar T1BBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: STAD AALST. Eerste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Kleinen Hoeskauter, geka dastreerd sectie B, nummer 99, met eene grootte van 45 aren, palende oost de heeren Pieter Duwez-Van Mol en Albert Quintyn- Pots, zuid Mijheer Alfons Matthys-Lostrie, west dc Nieuwebeek en 11091'd Mijnheer Joseph Veldeman-Duwez. Gebruikt door de heer Leopold Mergan. GEMEENTE ERONDEGEM. Tweede koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op den Etting of Otting, gekada streerd sectie A, nummer 252, met eene grootte van 34 aren 80 centiarenpalende oost de Beek zuid den volgenden koop, west de Ciijsstraat of Klein Driesstraat, noord de Beek. In regie. Boomprijs 280 fr. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie A, nummers 250 en 251, met eene gezamentlijke grootte van 46 aren 20 centiaren palende oost de Beek, zuid de heer Achiel D'Haeseleer, west de gemeente Erondegem en met den los aan de Ciijsstraat en noord koop twee. In regie. Boomprijs 420 fr. Vierde koop. - Een perceel MEERSCH, gelegen op den Grooten Meerseld of Drij Bunders, doorsneden met den Meulandwe- gel, gekadastreerd sectie A, nummer 62, met eene grootte van 13 aren 90 centiaren, palen de oost een wegelkcn en daarover de heer Benoit De Mil-Van Bockstael, zuid de heer Gustaaf De Ridder-De Backer en de beek, west en noord de heer Joseph Van den Eeek- hout-De Prez. Gebruikt door de Weduwe Maurice Schockaert. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. Vijfde koop. Eer. perceel ZAAILAND, gelegen op den Craeyenwinkel of Pijpenbeek, gekadastreerd sectie B, nummer 1235, met eene groote van 22 aren 90 centiaren, palen de oost de heer Baetens-Van den Bossche, zuid de straat en daarover dc heeren Domicn Bernauw en Pieter Baetens, west den vol genden koop en noord de heeren Gustaaf Aloyersoen-De Breyne en Eugeen Moens- De Coen. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren nevens voorgaande koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1236, met eene grootte van 20 aren 20 centiaren, pa lende oost koop 5, zuid de straat en daarover de Weduwe Cobbaut-Tas en de heer Pieter Baetens, west de volgende koop en noord de heer Moens-De Coen en de kinderen Constant de Clercq Zevende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1237, met eene groote van 19 aren; palende oost koop 6, zuid den rijweg en^daarover de weduwe Frans Cobbaut-Tas en de heer Baetens-Van den Bossche, west de heer Moeyersoen- Liénart en noord de kinderen Constant De Clercq. De koopen V, VI en VII gebruikt door de heer Benoit De Winter. Achtste en laatste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op 't Strik, gekada streerd sectie C, nummer 930a, met eene grootte van 30 aren 20 centiaren; palende oost de Weduwe Leonard Raes-Pensaert, zuid de heer Baetens-Van den Bossche, west Dame Weduwe Peeters-Danneboom en noord de heer Baetens Van den Bossche. Gebruikt door de heeren Prosper Coppens en Leon Raes. ZITDAGEN Instel Donderdag 26 Juli ).q17 VerblijfDonderdag 16 Oogst Telkensom 3 uren stipt namiddag, ter herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. De koopers zijn verplicht ter verkooping mede te brengen hun trouwboekje of een uittreksel uit hunnen geboorteakt, en degenen die kunnen genieten van de vermin dering der rechten (Landbouwwet) hunne contributiebiljetten. offer tc vinden. Hij doorzocht de geheele kapel te vergeefs. Hij is in het altaarkabinet verdwe nen, mompelde hij. Voor vandaag loopt hij vrij, maar morgen zal hij mij niet ontsnappen. Ik zal policieagenten vragen en den ouden preekstoel laten afbreken. De dochter heb ik vernietigd en de schan delijke dood des vaders zal weldra vol gen. Alexe Mixtome, wij zullen oude en nieuwe schulden verrekenen en ik zal tegelijkertijd de groote belooning opstrij ken. die op uwe uillevering gesteld is Gij kunt mij niet ontkomen. Hier wordt uw lot beslist. Den volgenden morgen, ontwaakte Sofie laat uit eenen onrustigen en droom rijken slaap. Zij stond op, nam haai- ge woon bad en kleedde zich aan. maar ging niet naar de ontbijtkamer. Het den vorigen avond doorstane gevaar, had eene groote zwakte en angstvalligheid over haar geheele lichaam achter gelaten en maande haar tot voorzichtigheid aan. Zij wilde Filip Piron niet ontmoeten, alvorens zij weder hare gewone kraehton had terug gekregen en besloot dien morgen op hare kamer te blijven. Zij helde en droeg het binnenkomende meisje op de huishoudster te verzoeken hij haar te komen. De huishoudster voldeed aan haar ver zoek. Solle's bleeke en angstige trekken verontrustten haar. gelast men zich met alle «lach van BOEK en STEENDRUKWERKEN, zooala Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrioven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedig* bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes, jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't raidden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt bet teraelvcrtijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachnnchien Mns Maud of proW in België en betaal zelfde vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met aitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAS tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzorenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met w«- kelyksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich tc wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde to voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeniugcn toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- polheoklijko schuldvordering on beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling dor Coupons zonder kosttn. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. ••••MM HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen Zijt gij ziek juffrouw Lepage? vroeg zij deelnemend. Ik ben niet ziek, hernam Softe, maar gevoel mij toch niet wel. Waar is Filip Piron Hij is naar het dorp gegaan, een half uur geleden, luidde het verwonderde antwoord. Hij heeft van nacht weer beproefd mij te vermoordenzegde Softe. Hij denkt dat ik dood ben. Hij heeft zich verwijderd, om bij de verwachte ontdek king van mijn vermeend lot niet tegen woordig te zijn. De huishoudster verschrikte hevig. Ik wandelde gisteren avond op het terras, vervolgde Solle, en toen ik bij den afgrond stond, sloop hij achter mij en stiet er mij in. Groote God riep de huishoudster ontsteld uit. Als ik niet toevallig in cenen struik op een vooruitstekend punt gevallen ware, zou ik zeker tegen de scherpe klippen verpletterd zijn geworden. Barmhartige God zegde de huis houdster, terwijl zij op eenen stoel neer viel. Hoe zijt gij weder op uwe kamer gekomen, juffrouw. Zoodra ik maar kon, kwam ik zon der moeite terug, antwoordde Softe, maar zooals gij begrijpt, ben ik zwak en heb pijn over liet geheele lichaam tenge volge van de bekomene wonden en ik verzoek u daarom, een meisje toe te Esplanadestraat, 3 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °lo, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedale* zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalit. Fr. 1,26 de doos. Dezo Pillen, aangezien hunne aangenomen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slecht® Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, me., gebruikt de Bloedzuiverende Pillb* van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekt0 Botermmrht AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apotheek syn te vecarygen Remedie voor Ekst«roogen 0,50, Tandpyn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieSn Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. staan, gedurende mijn verblijf in het slot in mijne kamer te slapen. Ik zal de deur van de nevenkamer openen en daar zelf gaan slapen, zegde de huishoudster. Ik zal dadelijk uw ont bijt laten boven brengen. Maar welke reden mag Filip gehad hebben om u te willen dooden f Hij is de moordenaar van den mar kies, antwoordde Softe. Het is hem be kend, dat ik mij met die vreeselijke zaak bezig houd en hij vreest, dat ik den dader zal ontmaskeren. Hij weet niets van onze ontdekking en wil mij uit den weg ruimen. O, ik begrijp u, zegde de huishoud ster, maar haar toon en hare trekken toonden aan, dat haar de zaak niet zoo duidelijk was, als zij ze wilde doen voor komen. Ik ga nu naar beneden om mijn werk to doen en zal goed op Filip letten, als hij terugkomt. Eens zal hij gewis de eene of andere gelegenheid vinden, om zijn duivelachtig werk uit te voeren, als gij in hot slot blijft. Zij verwijderde zich en zond spoedig daarop Sofie's ontbijt. Toen deze daarmee gereed en alles opgeruimd was, schreef zij eenen brief aan Eugenie Mixtoiuo, om haar te verzoeken, onmiddelijk naar Montfaqon te komen. Zij voegde er bij, dat zij haar de noodige opheldering bij hare aankomst zou verschaffen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3