Busslsüli- Dultsiihe Oorlog. Oorlog io oog Balkau Oorlog la Mega Wie is de moordenaar OORLOGSBERICHTEN. ïn Duitschland OP ZEE. Italiaansche Oorlog Zweden ?n zoenen is naar de maximalisten overgeloopen. Het spoorwegverkeer staat stil op twee der den van het spoorwegnet. De meeste boeren weigeren de produkten van den nieuwen oogst te leveren aan de intendantie van het Kaukasusleger. Onophoudelijk komen van het front gansche formaties deserteurs aan, die bezit nemen van de kleine steden en dorpen. Kerenski heeft de volledige hervor ming van het Kaukasusleger bevolen. In de vesting Kars werd het geheel vliegpark door muitende groepen vernield. De artilleriechef der vesting werd wegens deze voorvallen van zijn post ontheven ook in jChlwa hadden opnieuw gevechten plaats. De verbindingen met deze stad zijn onderbroken. De in den Kaukasus en de Krim uitgebroken pestepide mie neemt eene geweldige -uitbreiding, ten gevolge der heerschende desorganisatie en van het gebrek aan lazaretten en geneeshee- ren. Tegenrevolutie. Lugano, 31 Juli- De St Petersburgsche berichtgever van het Turijnsch blad «Stampa» wijst er op dat er ernstige geruchten over een tegenrevolutie te St Petersburg de ronde doen. Onder de bevolking merkt men een i tegenover de regeering vijandelijk gezinde beweging op. Het vergift van Lenin heeft zich aldus in het sociaal leven verspreid, dat men er niet moet aan denken het weldra te doen verdwijnen, en de gevolgen worden immer erger. Ook breidt de tegenover de Joden vijandelijk gezinde beweging zich uit. Maatregelen. Keulen, 31 Juli. Uit Stockholm wordt gemeld Volgens berichten uit S. Petersburg worden tegen de tegenrevolutie strenge maatregelen genomen. Het boulevardblad Malenkaja- Gazeta van monarchistische propaganda verdacht, werd geschorst en de Woenaya- Liga (Oorlogshond) gesloten, daarbij is de voorzitter der Invaliedenorganisatie, die tijdens de laatste straatgevechten eene don kere rol speelde, in staat van aanhouding gesteld. Kerenski diktator. Stockholm, 1 Oogst. De S. Peters burgsche Birschewija Wjedomosti meldt Op voorstel van het Garde-regiment Preo- branschenski werd Kerenski met de diktato- rische macht belast. Met de afgevaardigden van het frontregiment ter beschutting van de regeering naar S- Petersburg gekomen en gedurende zijnen opmarsch van de statie naar de kazern in verscheidene stadsgedeelten met machiengeweren beschoten, zoodat het doo- den en gekwetsten verloren heeft, werd eene bespreking gehouden. In deze bijeenkomst werd Kerenski de éénige bevoegde man ver klaard, die. op de regeeringstroepen steunen de hel land kan te zamen houden tot wanneer de wetgevende instelling hare werkzaamheden zal beginnen. Dit besluit werd aan alle demokratische organisaties medegedeeld. Zelfstandigheid van Finland. Zurich, 1 Oogst. De Neuen Znrcher Zeitung schrijft De dagbladen uit Finland evenals de reizigers uit die streek hier toege komen, zijn van oordeel, moest Rusland weerstand bicden, het tegenwoordig onafhan kelijke Finland onvoorwaardelijk met de vijanden van Rusland nopens een afzonder lijken vrede, onderhandelingen zou beginnen. Keulen, 1 Oogst. Uit Kopenhagen wordt gemeld Berichten uit S Petersburg verze keren dat dt Russische regeering zich ijverig bezig houdt met de oplossing der Finlandsche kwestie. Volgens vaste inlichtingen zou de regeering bereid zijn aan Finland volkomen eigen bestuur toe te staan Daarentegen blijft zij nochtans op haar standpunt dat Finland een onafscheidbaar deel van Rusland uit maakt. Aan dat besluit zal Rusland met alle kracht vasthouden en desnoods alle de noodige maatregelen treffen welke de toestand van Finland vereischt. Het sluiten der Russische grenzen is tot het goederenverkeer uitgebreid het postver keer integendeel mag, mits enkele beschran- kingen, voorloopig voortgezet worden. Nieuwe gelclvoorschotten aan Rusland. Uit Parijs wordt aan «Daily Mail» Londen gemeld De financiekommissie der Fransche Kamer schat de nieuwe voorschotten, door de Verbondenen aan Rusland te dóen, op 8 milliard frank. De reis van Dr Michaëlis uitgesteld. Berlijn, 30 Juli. Volgens de «Berl. Lok. Anz.» uit Weenen verneemt, wordt in de (g3e Vervolg.) Dezen brief gaf zij aan liet meisje met de boodschap, hem aan de huishoudster te overhandigen, welke hem door eenen bediende naar de post in het dorp liet brengen, in plaats van hem in de brieven bus te steken, dewijl zij vreesde, dat, als Filip ontdekte dat Sofic weder aan den dood ontsnapt was, die hij voor haar zoo goed meende voorbereid te hebben, hij den inhoud van den brief zou gissen en dezen onderscheppen kon. Filip was, zooals Sofle vermoedde, naar het dorp gegaan, om niet hij de ontdekking van het bedoelde ongeluk tegenwoordig te zijn Hij zocht zijnen broeder in het hotel op en zij wandelden tezamen naar den havendam, waar hem Filip zijne ontmoeting van den vorigen nacht met Alexe Mixtome verhaalde. Later begaf Filip zich naar het tele graafkantoor en zond eenen telegram aan het hoofd der politie waarin hij deze meedeelde, dat Alexe Mixtome zich nabij het kasteel Charlemont ophield en ver zocht eenige politieagenten te willen zenden om hem gevangen te nemen. Op zijnen terugweg kwam hij voorhij het huis van den vrederechter en het zicht daarvan, gaf hem aanleiding mijn heer Talbot een bezoek te brengen. Hij verkoel de in eene opgewekte stemming middens van het Hof gezegd dat Dr Michaëlis, rijkskanselier, zijne reis naar Weenen ver schoven heeft- Zij zou eerst rond het einde der week plaats hebben wanneer keizer Karei zal teruggekeerd zijn van zijne reis aan het front. De wijzigingen in 't Pruisisch ministerie. De Berl. Lok. Anz. gelooft over de besprekingen van den kanselier, met de afge vaardigden van het Pruisisch afgevaardigden Huis te kunnen mededeelen, dat Dr Michaëlis de bemerking heeft gemaakt dat voor het ambt dat hij heeft overgenomen eene reus achtige en geestvolle kracht noodig is. Hij voegde er terzelfder tijd bij dat met bekwame medewerkers zeer wel het beoogde doel kan bereikt worden. Hij gelooft te kunaen zeggen i dat hij deze medewerkers nu gevonden heeft j hij wacht alleen na zijnen terugkeer uit i Weenen ook de terugkomst van den Keizer af om het benoemen der personen, die hij in 't zicht heeft, aan den monark voor te leggen het bekendmaken der nieuw benoemde man nen zou rond den 10 Augustus plaats hebben. Dr Michaëlis te Munich. Munich, 30 Juli.De rijkskanselier is maandagmorgen een bezoek komen brengen bij den minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Hertling. Hij had een lang onderhoud j met dezen. Naar Weenen. Weenen. 30 Juli. Tengevolge van nood zakelijke veranderingen in de schikkingen der reis, zal Dr Michaëlis, rijkskanselier, woensdagmorgen te Weenen aankomen. Den eersten dag zal geheel en gansch gewijd worden aan besprekingen met den minister van het buitenland, graaf Czernin. 's Avonds blijft Dr Michaëlis bij graaf Czernin donder dagmorgen begeeft den rijkskanselier zich, in gezelschap van den minister van buiten landsche zaken, naar het Hof waar hij ont vangen wordt door Z. Maj. en blijft ontbijten. De veranderingen in 't Pruisisch ministerie. Berlijn, 31 Juli. De «Belgische Kurier» schrijft Tegen de verschillende persmeldin gen dat de minister van binnentandsche zaken besloten is, in zijn ambt te blijven, zijn wij in staat te verzekeren dat de heer v. Loebell, op 11 Juli zijn verzoek om ontslag heeft ingediend en het niet terug ingetrokken heeft. In geval vrijheer von Kuhlmann, staats- sekretaris van het binnenl^dsch ministerie benoemd wordt, is het natuurlijk dat zijn te- genwoordigen post van gezant te Konstanti- nopel moet bezet worden. Men spreekt van vrijheer von Stumm, tegenwoordige onder- staatssekretaris. die gezant te Konstantinopel zou worden, 't Is vrijheer von Stumm die den rijkskanselier Dr Michaëlis naar Weenen vergezelt. Staatssekretaris Zimmermann komt wel eerst in de lijn voor dezen post, doch deze zou vast besloten zijn, voorloopig geen officieel ambt te aanvaarden. nacht vielen zij tot 5 maal toe onze linies aan.Steeds werden zij door onze beproef - dé vechttroepou afgeweerd. Ook op den Westeroover van do Maas voerde de vijand 's avonds een vergecf- schen tegenstoot ter herovering van de hem ontrukte stelling uit. Het aantal ge vangenen uit de succesvolle gevechten van gisteren, waaraan ook Badensche, Hanuoversche en Oldenburgsche troepen hun roemrijk aandeel hadden, is tot meer dan 750 man In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 2 Augusti. Officieel. Front gen. veldm. kroonprins Ruppr. van Beieren Op het slagveld in Vlaan deren kwam het gisteren weer tot hevige geschutgevechten. Van Langemarck tot aan de Leie lag een meerdere uren du rend trommelvuur op onze linies voor de vijand tegen den avond tot nieuwe krach tige aanvallen op dit front overging. Weer ontsponnen zich zware gevech ten, tijdens dewelke de door den vijand in het vuur gebrachte divisies ovoral teruggeslagen, onze gevechtslinies door succesvolle tegenstooten ook meermaals naar voren gebracht werden. Nergens behaalde de vijand voordeden. Daaren tegen boette hij in ons onverzwakt af- weervuur veel bloed,en door onze tegen aanvallen aan de inbraakplaatsen, ook meerdere gevangenen in. Na een onrusti- gon nacht zijn, in den vroegen ochtend beoosten Wytschaete, ingezette Engel - sche aanvallen eveneens mislukt. Front van den Duitschen Kroonprins Aan den Chemin des Dames herhaalden de Franschen zonder succes hun storm- loopen tegen de door ons bezuiden Filain en ten Zuid Oosten van Gerny veroverde hoogtestellingen. Binst den dag en in den en ter oorzake van den sterken drank, dien hij met zijnen broeder in het hotel gebruikt had, had hij iets van zijne ge wone zekerheid verloren. Mijnheer Talbot was thuis. Filip gaf zijn naamkaartje en het dienstmeisje kwam met de boodschap terug, dat hij haar in de studeerkamer van den vrede rechter kon volgen. Filip trad met eenen zonderlingen lach de kamer binnen, zijne oogen vonkelden duivelachtig, zijn wezen was koel en vol zelfbewustzijn. De vrederechter, die Sofie nog eens gaarne spreken wilde, en daarom zijne reis naar Parijs verschoven had, scheen over dit bezoek niet zeer verheugd te zijn. Wat is er vroeg de vrederechter koel. Hebt gij eene boodschap van uwen heer Van Alexe Mixtome 1 verbeterde Filip Neen, ik kom vooreen eigen zaak. De markies is in Parijs. Op zijn bevel ging ik naar Charlemont, en gedurende mijn kort verblijf alhier heb ik eene groote ontdekking gedaan, waarover ik u wenschte te onderhouden. Waarlijk vroeg de vrederechter, schijnbaar verlegen. Ik wenschte u als vrederechter te spreken, zegde Filip zeer gewichtig. Wat kan ik voor u doen i j Ik herinner mij, ging Filip voort, j dat gij, zooals iedereen, van de schuld Uit Fransche bron PARIJS, 2 Augusti. Officieel In België duurt het slechte weer voort. Groote artilleriebedrijvighuid ten Oos ten van Breye-on-Laonnois ten Westen van Craonne. In de streek van Allemont, in den loop eener kleine operatio, hebben de Franschen 24 gevangenen gemaakt en namen een mitrailjeuse. Ten Oosten en ten Zuidoosten van Reims hebben de Duitschers twee over vallen gedaan, zonder uitslag. Op den linkeroever der Maas hevige artilleriege- vechten. Rond 21 uren hebben de Duit schers, zonder uitslag, hun aanvallen hernieuwd in don sektor van het Avo- court-boscli. Duitsche overvallen in de- zolfde streek, alsmede in het Aprémont- bosch, ton Zuidoosten van Sint-Mihiel, zijn heelemaal mislukt. Niets to melden op 't overige van het front. Uit Engelsche bron LONDEN, 1 Augusti. Officieel Ten Zuiden van het kanaal Ioperen- Koomen hebben wij vannacht in kleine gevechten onze linie verbeterd. Wij hebben de tegenaanvallen die de vijand gisternamiddag en 's avonds tegen onze nieuwe stellingen hij La Basseville en vlak ten Zuiden van het kanaal Iepe- ren-Koomon ondornam, met goed gevolg Verder naar het Noorden, in de nabij heid van den spoorweg Ieperen-Roesse- laere heeft onze artillerie vannacht een anderen tegenaanval verijdeld. Het weer blijft ongunstig voor krijgs verrichtingen. Sedert gistermiddag valt een slagregen. Vannacht hebben wij ten Oosten van het Grenier-bosch een geslaagden over val gedaan. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 2 Augusti. Officieel. Front gen.-overste von Boehm-Erraolli In de streek tusschcn Zbrucz en Dnjestr werden Russische achterhoeden bij Wy- goda, aan de baan naar Chodin aclitor- uitgeworpen. Benoorden Czernowitz na- deron onze divisies ook Zuidelijk van den Dnjestr de Russische grens. Front gen.-ovetv.j aartshertog Jozef Het Russische Karpathen-front is than3 tusschen do Proeth en de Zuid-oostelyke helling van het Kelemon-geberte aan het wijken. Duitsche en Oostenrijksch-Hon- gaarsche divisies dringen den vijand achterna, die vaak hardnekkige» tegen stand biedt. Wij staan vóór Kimpolung. Tusschen het dal van de Oitoz on van de Casinu zette de vijand ook gisteren sterke strijdkrachten in om den Mgr Casinului te vermeesteren. Meerdere, na hevig vuur ingezette aanvallen, misluk ten tegenover de standvastigheid der verdedigers. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 1 Augusti. Officieel. Ten noorden van het Casinu-dal zijn op nieuw hevige aanvallen van den vijand doodgeloopen. Het 82* regiment infante rie strijdt hier met beproefde kracht. In het gebied van den Drielandenhoek hebben onze troepen een verrassenden aanval gedaan tegen de door de Russen bezette hoogten en den tegenstander te ruggedreven. In de zuidelijke Boekowina trekken wij op Kimpolung aan. Ten Zuid-Westen en Noord-Westen van Czernowicz is de tegenstand van den vijand in hevige ge vechten gebroken. De Russen trokken terug. Ook in den hoek tusschen Dnjestr en Zbrucz maken de centralen nieuwe vor deringen. van Alexe Mixtome overtuigd zijt. Of schoon gij zijn leermeester geweest zijt, kunnen uwe oogen niet verblind zijn. Ik geloof dat gij uwen plicht zult doen in de zaak die ik u nader zal verklaren. Dat is altijd mijn streven, merkte mijnheer Talbot koel op. Daarom verzoek ik u als vrederechter, policieagenten naar Charlemont te zen den, om naar Alexe Mixtome te zoeken en hem gevangen te nemen. Mijnheer Talbot week ontzet terug. Wat meent gij f riep Talbot. Alexe Mixtome is dood. Hij stierf jaren geleden in Amerika. Dat was eene vergissing. Hij houdt zich in het geheim altaar-kabinet van de kapel verscholen. Leeft Alexe Mixtome Ik kan het niet gelooven riep Talbot. Ik heb hem dezen nacht ontmoet en had hem bijna gevat. Ik herkende hem duidelijk en heb zoo even naar Parijs getelegrafeerd, om politieagenten te zen den ten einde hem gevangen te nemen. Intusschen verlang ik van u dat gij uwen plicht doet, zegde Filip met zekere aan matiging. Hij zag den ouden heer, wiens voorhoofd met koud zweet bedekt was, met eenen zegepralenden glimlach aan. Ik zal mijnen plicht doen, ant woordde de vrederechter na eenen oogen- blik stilte en dadelijk politieagenten met de noodige inlichtingen naar het slot zenden. Uit Russische bron. ST-PETERSBURG, 31 Juli.—Officieel: Ten Noorden van Goessiath (Husiatyn) hebben vijandelijke afdeelingen, die naar den Oostelijken oever van de rivier de Zbrucz waren overgestokenzich moés ter gemaakt van twee linies van onze loopgraven, maar na een verwoed ge vecht met de bajonet werden zij er weer uitgeworpen, waarna wij don vorigen toestand herstelden. Pogingen van den vijand om in de streek van Foechlinoy en Podfilipie de Zbrucz over te trekken, mislukten. Onder den druk van den vijand hebben onze troepen Zalesczzyki ontruimd... i (Hier ontbreekt iets.) Bij den avond gin- gen onze stellingen van de eene hand in de j andere over. De vijand slaagde erin onze j troepen terug te dringen in de streek van j Dorosjoöemts en Zastafna bij Weren ts- janka en Orosjepy. Bij delaatste gevechten onderscheidden zich in het bijzonder de derde divisie Fin- sche tirailleurs en liet infanterie-regiment ui Proskoerof, dat bijna al zijn officieren verloor. Op de rest van het front geweer vuur. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 1 August. Officieel Onveranderd. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 1 Augusti. Officieel Vrij hevig vuur tusschen de meren, in da Tserna-bocht en liier en daar aan de rechteroever van de Wardar. In de Tserna-bocht is een vijandelijk vliegtuig door geschutvuur van onze linies tot landen gedwongen. Het is verbrand. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 1 August, Officieel Onveranderd, Uit Italiaansche bron Rome. 1 Augusti. Officieel In het Chiese dal (Judicarië) zijn vijan delijke afdeelingen die gisterochtend vroeg na vuurvoorhereiding onze voor posten tusschen den Bate Premonte en den Cima Paline aanvielen met gevoelige verliezen teruggeslagen. Op de rest van het front 't gewone ge schutvuur en patroeljegevechten. In de bergstreek is de gevechtsaktie belem merd door hevige onweders. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 31 Juli. Offi cieel. Aan het Kaukasus-front botsin gen van verkenningspatroeljes. Aan het Sinaï (lees Palestina) front by Gaza en meer Oostwaarts verwoed ge schutvuur. Berlijn, 31 Juli.Officieel. Door de werkzaamheid van onze duikbooten in het Noordolijk gebied zijn weer 26000 bruto registerton vernietigd. Onder de in den grond geboorde schepen bevonden zich twee gewapende Engelsche stoom schepen, waarvan een passagiersschip, dat volgens mededeeling van de men- schen in de reddingsbooten Uruguay (10,537 ton) heette. Berlijn, 2 Augusti. Officieel. Nieuwe duikbootsuccessen in de Noor delijke operatiegebieden 24.000 b. r. t. Onder de tot zinken gebrachte schepen bevinden zich de Engelsche stoomsche pen Valetta 5851 ton, vol geladen op weg naar Engeland - Leang Choon 5807 ton, met stukgoed van Australië voor de Engelsche regeering Castle- ton 2395 ton, met ijzererts van Frank rijk naar Engeland, en een groot yoI ge laden door destroyers beschermd stoom schip op weg naar Engeland. In Engeland. Sonnino te Londen. Berne, 30 Juli. Bladen uit Milanen berichten dat Sonnino zondag te Londen Goed, mijnheer, maar gebied hen dat zij niets verraden. Er mag geen woord over hunne lippen komen, totdat het doel bereikt is. De vrederechter beloofde het en Filip verliet opgeruimd het huis. Verscheidene minuten, nadat Filip Piron vertrokken was, zat de vrederech ter met gebogen hoofd in gedachten ver zonken. Hij kon nauwelijks de waarheid hegrijpen van hetgeen hij gehoord had, dat zijn vroegere leerling nog leefde en zich in de nabijheid bevond. Opnieuw overtuigd van Alexe Mixtome's onschuld aan de misdaad, waaraan hij plichtig be vonden was, dacht hij goed te doen, als hij den ongelukkigen vluchteling bij stond. Maar hoe moest hij dit aan boord leggen De mannen zullen naar het slot gaan, dacht hij, maar ik ga mede. Misschien vind ik eene gelegenheid" hem te waar schuwen. Ik ben geheel onthutst en weet nauwelijks wat ik doen zal. Een ding is mij duidelijk, namelijk dat ik bevel moet geven tot de gevangenneming van Alexe Mixtome. Met bedrukt hart ging hij aan het werk. Intusschen keerde Filip Piron naar het kasteel terug. Om dezen tijd, dacht hij, moet Sofie's lijk gevonden zijn en eene lijkschouwing plaats hebben. Toen hij de trappen van liet terras opging, ontmoette hij Jacob Grog, den molenaar, die met een zeer verdrietig gezicht, dat eenigszins aangekomen is. Volgens de Stamp denkt zal Sonnino enkol na de konferenti te Londen naar Italië terugkeeren. Corriera clella Sera en Stampa g< looven aan bijzondere uitslagen der re voor Italië, die voor de Italiaansch politiek zeer voordeelig zouden zijn. In 't vooruitzicht van den vrede Do medewerker van dc Zuricher Ze tung te Londen, vernam aldaar politieke kringen, dat de vredesbeslissin van den Duitschen Rijksdag het vooruil zicht daarstelt eener regeling der vrede; kwestie door onderhandelingen, alhoewi die beslislissing geene zinspeling beva op do kwestie van schadevergoeding, De aangekondigde instelling van ee ministerie voor den herophouw na do p,, oorlog, schijnt aan te duiden dat men d laatste periode van den oorlog gekomei acht. vel 3 i Arl bui bu De onthullingen van den va; Duitschen rijkskanselier gel 31 Stockholm, 31 Juli. De onthulliu gen van den Duitschen rijkskanselie 1Q over de Fransche veroveringspolitiel Al. worden door do Zweedscho pers overa scj als opzienbarend beschouwd. j Stockholras Dagbladet schrijft da du de kanselier de gelegenheid te baat neem de om aan te toonen dat Duitschland afstam doet van de veroveringsplannen wa echter dezelfde houding van den vijam n als voorafgaande voorwaarde heeft. D< kanselier heeft voor dezs verklaringet 1 gesproken over eenige wetsontwerpoi e die in 't begin van Juni iu de Franschi kamer werden voorgelegd en verstrekt! bijzonderheden over de vroegere slecht door geruchten bekende plannen van eei Fransch geheim verdrag. Indien dezi Al« verklaringen waarheid zijn, zoo dienot w; ze als een nieuw bewijs voor het maat zit loos chauvinisme der Fransche regeering ho Het Ententegezinde blad Sociaalde mokraten verklaart dat de uitlatingei van den nieuwen rijkskanselier de pers Pr vertegenwoordigers verrast. Ze beteeke lo, nen in tweeledig opzicht een nieuwei 45 positieven stap tot den vrede in zooverre 54 de nieuwe rijkskanselier zich in heldere! woorder als totnogtoe bij het stalri-quo programma van den rijksdagblok ia zake vrede aansluit. Hij knoopt aan zijn p houding enkel een voorwaarde, dat het T programma door den vijand ook aanvaard 5e, worde. Hij zweert daarmede niet all(SC veroveringsinzichten af en erkent ni« het recht van zelfbeschikking der volke ren, overigens in volle overoenstemminjr0 met de beslissing van den Duitschw50 rijksdag die ook zwijgt over deze vredes formule van de Russen. Belangrijke ge schillen blijven alzoo bestaan en een oj zekere duisterheid, maar een groote stap va is gedaan. De andere stap i$ de ontlarvinj da der kuiperijen van do Fransche imperia- listen voor de gansche wereld. pl Alles is misschien niet heel juist in de verklaringen van den rijkskanselier, en de manier waarop hij er aan geraakt is al schijnt duister, maar het is waarschijnlijk d( dat deze opzienbare onthullingen heel F dicht de werkelijkheid nabij komen. De artillerieslag in Vlaanderen. J)e Nieuwe Courant meldt uit Aar denburg In Vlaanderen woedde ongetwijfeld het heftigste kanonnen vuur dat bier ooit gehoord werd. Van beider kanten werden alle krach ten bijgezet ontelbare zware kanonnen donderen gedurig. Het zware zeegeschut mengt, zich in den stryd. 's Nachts onon derbroken vlammengloed aan den ge zichteinder. Luchtgranaten en schijnwerpers gaaD bestendig in d® hoogte. De vliegerwer king duurt ononderbroken. Gcon dag gaat voorbij dat wij ze niet hooren. Dikwijls zien wij ze afzonderlijk en dan weer in geheele zwermen. Heftig geschut begroet ze. Het afweergeschut komt in werking. Na enkele minuten is' het weer rustig. ophelderde toen hij Filip zag, uit de benedenkamer kwam. Hij groette hem vertrouwelijk. Ik hoorde dat mefl u in het dorp gezien had, mijnheer Piron, zegde hij, en ik dacht, dat dc markies ook gekomen was, hoewel de vlag niet uitstak. Waar de dienaar is, verwacht men den heer. Hoe lang zal de markies nog in de stad blijven Zoolang als mevrouw Eugenie er blijft, antwoordde Filip. Ik zou hem gaarne spreken, zegde de molenaar, en wel om gewichtige redenen. Als gij mij zijn adres wildet geven, mijnheer, zoudt gij mij genoegen doen, ik wenschte hem eenige regels te schrijven. Uwe zaken moeten wachten. De markies kan morgen reeds komen. Wat is er dan Greg Ik wil een pachtbewijs hebben van mijnen molen, voor negen en negentig jaar, antwoordde de molenaar. Filip floot zacht. Die zult gij, volgens mijne meening, niet krijgen, zegde hij. De markies zal de vrije pacht niet voor u verlengen, geloof ik. Dan zal ik hem aanklagen zegde de molenaar opgewonden en een donker vuur vlamde plotseling in zijne oogen. Ook is er eene jonge dame bij my ge weest, ging hij voort, die ons geheim vermoedt en mij vermaande de waarheid

De Denderbode | 1917 | | pagina 2