h SÓniêre enDfiGtiler. KATHOLIEK NIEUWS» EN AHNKONDIGINGSBLAD IN RUSLAND. idas;12 Aujnisti 1917 5 centiemen (iel nuuinier 71-" Jaar M» 4768 Van de Putte-Goossens Week-Kalender. De Gilde viert Groene Boonen inleggen DE BELGISCHE REGEERING DENDERBODE Abonnementsprijs: 3 irank 'sjaars. Men schrijft in te Aalst 31, KORTE ZOUTSTRAAT, 31 DRUKKER UITGEVER AANKONDIGINGEN Kleine één maal 0,75 Ir twee maal 1,35 Ir. Gewone annoncen o,i5 de regel. Vonnissen, sterfgevallen, enz. 0,50 de regel. Dikwijls te herhalen volgens akkoord. Aalstden 11 Augusli 1917. AUGUSTI Evangelie van den Zondag: Jesus geneest eenen doofstomme. MarcVIII. 12 Zondag, 11 na Sinksen. H. Clara Maagd. 13 Maandag, HH- Hippolytus en Cassia- nus, mrs. 14 Dinsdag, Vigilie van O.L.V. Hemelvaart. H. Eusebius pr. en mart. 15 Woensdag, O L- V. Hemelvaart. 16 Donderdag, H. Joachim, vader v.O.L.V.b. 17 Vrijdag. H. Hyacenthus. b. 18 Zaterdag, H. Arnoldus, bb. De gilde viert, de gilde juicht. Wat zit gij daar en blokt en buigt Nog over uwe boeken De wijsheid ligt maar in de kan, Die ze elders zoeken wil die kan, Doch laat hem, laat hem zoeken. Het beste biertje lust hem niet Het liefste liedje sust hem niet Het mooiste meisje kust hem niet Hoog het glas, hoog het hart, hoog het lied! De beker ruischt, de beker schuimt, Sa makkers, frisch en opgeruimd Het glas aan uwe lippen. Die op zijn kamer koekeloert En geestversnipprend dwaas heensnoert Drink' water als de kippen. Het pijpje dampt in monkel-mond En spreidt wellustig in het rond Studentikoze geuren. Die steeds aan perkamenten knuift En perkamenten reuken snuift Krijgt perkamenten kleuren.- De gilde juicht, de gilde viert Hoerrah de pet omhoog gezwierd, En nog eens hard geklonken 1 De blokker ligt reeds log en loom Gekweld door naren blokkersdroom Met drooge keel te ronken. Het beste biertje lust hem niet Het liefste liedje sust hem niet 5 Het mooiste meisje kust hem niet Hoog het glas! Hoog het hart! Hoog het lied!. Renê De Clercq. De familie de Splitere is ook gekend onder ile benamingen van Boudins, Bouwens of Boudens. Zij was verwant met ander voor name geslachten als daar waren de Tollin's, de van Berchem's, de van Culebroeck's, de Boccaert's en de tSerclaes. Jan de Splitere verschijnt de eerste in de j rchepenenlijst van 1354. Hij wierd in dit 1 ambt, van 1397 tot 1403, opgevolgd door 1 leeraard, wiens wapenschild hangt aan eene oorkonde van 1397, in 't archief van 't Gast huis door Jan, van 1434 tot 1437 door Geeraard, van 1450 tot 1453. Joanna de Splitere huwde Jan Boccaert, burgemeester van Aalst, in 1446. Beide lig gen begraven in de Sint Martenskerk, «zuut- Kveert ter zyden van Sinte Claese, onder twee blaeuwe paniersteenen, daer af de oene heeft een cleen cruusken. (De tempel, die in 1360 afbrandde, werd voorloopig door oen klein bedehuis vervangen, hetwelk in 1433 voltrokken was. Rond dit gebouw is, in 1480, de huidige Sint Martenskerk opge richt). Geeraard Boudens, alias de Splitere, ver vulde het schepenambt van 1455 tot 1474, en hij figureert in 't Sint Jorisgilde als lid G462) en, in 1488, als deken. Zijn opvolger als magistraat zijner geboortestad was Jan de Splitere (1475). Dezes zuster, Joanna Baudens, of Zannens Bauwens, gezeid Splyters of de Splitere, is de zesde gekende overste van ons Hospitaal (1478) en werd in die hoedanigheid opgevolgd, ten jare 1484, door jonkvrouw Margaretha Upscapt. In de 15e eeuw teekenen wij aan als leden «vanden guide van mynen heere St Joorys» Antonius (1488), Jacob (1488) en Simon (1489). Jacob de Splitere voornoemd woon de, in 1493, ter Lange Zoutstraat, waar nu Mejuffer Maria Van Ertvelde verblijft, in «het huus die men placht te heetene den Hoeyaert {of Odevaere), ende daer nu uut steect teeken vande Guldenen Scilt(Schepe- nenboek 1483)deze erve had, in 1493, eenen uitgang op de Groote Markt, neven de stallingen van het Gulden Hooft en de Ster- re. Ander «chepenen Geeraard Boudins, alias de Splitere, van 1477 tot 1492; Simon, van 1495 tot 1505 Jan, zoon van Jacob, van 1533, die in 1515 deken van 't Sint Jorisschuttersgilde was, terwijl zijn naamge- nooten Geert, zoon van Antonius (1508), Ferry, zoon van Jan (1523) en Zeger, zoon j van Antonius (1532) als leden van 't zelfde Gilde verschijnen. Jan de Splitere was, in 1535, lid van 't broederschap van Sinte Kathelinen en woonde, ten jare 1518, in de Korte Zoutstraat, het eerste huis links, streckende bachten tot jeghen tgrauw Zus- terhuus, houdende den houck van de strate aldaer men gaet ter Grauwen Zusteren waert» (1541). Het huis heette den Herdt, waarin Jan de Splitere het brouwersbedrijf uitoefende. Geert de Splitere bezat den meersch tHeyeghem buiten de Molen straatpoort. In de 16e eeuw woonde er ook familie in de Nieuwstraat. Maria Boudyns is gekend als abdisse van Ten Roosen, in 1516, in welke vrouwenabdij Walburga Bouwens, waarschijnlijk hare zus ter, ten jare 1528 als kloosterzuster overleed. Maria, die na de hervorming der orde in 1504, door het kapittel der Zusters, overste gekozen was, stierf den 24 Mei 1538. Aan jonkvrouw Katharina de Splitere be hoorde in 1527, 't Goed te Mylbeke, in de Langestraat, waar nu het buitengoed der paters-Jesuïten is. Het goed was toen onge veer 10 All bunder groot en werd aan Triestr^m de Ghendt(in 1523) verpacht voor 5 pond 10 schelen groote, twee Aalstersche zakken koorn en dertien steenen boter. Joanna de Splitere, gehuwd met Karei van Bomberghen, was, ten jare 1577, eigenaars ter van 't goed te Wakkene, waarvan den pachtprijs beliep tot 16 ponden groote Vlaamsche muntde huurder was bovendien verplicht den bezitter, die te Baasrode woon de, driemaal sjaars met zijnen wagen aldaar af te halen en terug te voeren wanneer hij naar Aalst kwam. Na 1577 is men te Aalst het spoor van dit geslacht bijster. De bijzonderheden nopens de familie de Ghier zijn schaarschmen ontmoet haar eerst in de jaren 1200, en na 1406 is zij niet meer aan te treffen. Wouter de Ghier en zijne eega Gertrudis schonken, in Mei 1261, «wettelyc ende erfe- lyk de plaetse en den grondt daer men dbe- gynhof tAelst op gesticht heeft. Die grond lag in de Pontstraat, alstoen den Zavel ge- heeten in de gift was begrepen de oude boerenhoeve van zekeren Boudemaerhet Boudemaarshof. Zegher de Ghier en zijne vrouw Margare tha verkochten ten jare 1292, aan het Hos pitaal, drie koeweiden, gelegen in het Osbroek. De oorspronkelijke oorkonde van dezen verkoop berust nog in het archief van het Bisdom van Gent, en werd gebrekkig overgeschreven in het Charterboek van het Gasthuis. Als schepenen kennen wijWillem de Ghier, van 1301 tot 1337 en Jan de Ghier. van 1405 tof 1406. Cateline Tghieri (Katharina de Ghier) was Moeder van het Hospitaal in 1351. Katharina en Margaretha de Ghier ver schijnen in het Obituarium van 't klooster Ten Roosen als nonnen. Bij het opstel van onze Oude Straten van Aalst zijn wij er niet in gelukt, te ontdekken waar de familie de Ghier hier gehuisvest was. Petrus Van Nuffel. Het is niet de manier van groene boo nen opleggon, tot wintervoorraad, die wij hier willen uitleggen of aanraden, maar integendeel, bewijzen, dat het best zal zijn dees jaar geene opleggen, en ze te laten rijpen tot drooge boonen. Ziehier waarom. De rogge staat gepikt te velde, hier en daar zijn nog maar enkele kleine mijljes gezet, of onbeduidende hoeveelheden in de schuur gebracht om te dorschen Verder kan het nog niet zijn want de rogge is gedeeltelijk onrijp gepikt ge worden, zooals overigens ieder jaar, en heeft nog goon gunstig weer gehad, om het mennen toe te laten. De tegenwoordige weergestcltenis doet moeilijkheden vreezen voor de inoog- sting. Eindelijk nog eenigo dagen regen, en de rogge zal te velde in struiken en strokliagen staan schieten warmte, vochtigheid en lucht zijn immers de noo- dige olementen daartoe wij hebben ze nu alle drie in overvloed. Het gevolg daarvan zal zijn, dat het meel van bet nieuw graan gemeen zal zijn. Bij ondervinding weten wij allon, dat het bakmeel van gescholen graan niet deugt, om er goed brood uit te bekomen. Brood van zulk meel valt bij het snij den aan stukken de korst scheidt van de kruim, het beschimmelt ras en ver teert moeilijker. Kortom zulk brood voldoet in goenen deele Velen staan radeloos tegenover eene mislukte bakte. Veel middeltjes worden aangewend om verbetoring in dien toestand te brengen; liet zijn veelal lapmiddels, die alleenlijk voor uitslag geven, wat meer werk 011 zorgen, maar geen beter brood. Een enkel doeltreffend middel om dat ziek meel te genezen kennen wij, een raiddel dat altijd den besten uitslag geeft en elkeen verheugen zal, die het wil aanwenden. Ziehier Meng bij uw bakmeel «eenige greepjes boonenmeel-, min of meer, vol gens de hoeveelheid waarover gy be schikt, en gij zult de nadeelen, veroor zaakt door do scheule in liet bakgraan, hetzij rogge of tarwe, niet gewaar wor den in uw brood! Maar wilt gij rechtgoed gelukken, zift niets uit liet meol, laat bloem en gruis te zamen, trekt niet vaneen, wat de Schep per zoo wonderbaar te zamen heeft ge bracht, tot natuurlijk voedsel van den mensch Boonenmeel is gewoonlijk niet over vloedig voor handen, omdat er te veel boonen groen geëte^ worden, of groen ingelegd tot wintervoorraad. Wilde men meer boonen laten rijpen, er zou veel meer boonenmeel zijn,en zeer waarschijnlijk zouden wij dees jaar kun nen vermijden, verplicht te zijn verbrok- keld en ontkorst brood te eten, tot dat de oogst van 1918 eon einde brenge aan dien toestand. Laat ons dus, vooruitzichtshalve, wei nig groene boonen opleggen hebben wij geen boonenmeel noodig om bij hot bak meel te voegen, des to beter rijpe boo nen zijn immers ook een kloek, natuur lijk, gezond voedsel, en geven alleszins gansch betere uitslagen in de voeding dan de groene, die maar halve waarde hebben, en dan degrGOte massa aardap pels waarvan wij veel te overvloedig ge bruik maken. Overigens, groene boonen. 't zij ver- sche of opgelegde, zijn maar flauw voed sel, omdat ze niet mogen volgroeien heb ben. Zoo is het met alle vruchten deze zijn maar echt voedzaam na volle rijping: dit zouden wij nooit nlogeii vergeten. I.EOP. GOVAERT, Löndbouwleeraar. Onderden titel - Eene Regeeringkri- sis deelt hot Vrij België, van 27 Juli 1.1., weekblad van M. Frans Van Gauwe- laert, volksvertegenwoordiger, en Julius Hoste, onder meer het volgende mede Er werd do laatste veertien dagen weer druk gefluisterd over een aanslaan de regeoringscrisis. Sómmigen spraken velfs van een voltrokken feit en in de Nederlandsche pers werd reeds bericht over het aftreden van Minister Boyens en het vergaan van Minister de Broque- ville naar Buitenlandsclie Zaken. Zoover is het vooralsnog niet; maar liet ont breekt niet aan aanwijzingen, dat er een crisis dreigt. Breekt ze los, dan zal het wellicht niet blijven bij buitcnlandscho zaken en oorlog, maar zullen ook justicie en arbeid en nijverheid en bovendien een paar belangrijke gezantschappen nieuwe titularissen krijgen. Wij hebben onze politiek nooit aan personen vastgelegd. Wij staan alleen op beginselen, maar wij bekennen zonder omwegon, dat wij met bezorgdheid de gebeurtenissen opvolgen. De personen, die over de samenstelling onzer regeering en over de leiding van onze buitenlandsche staatkunde beslissen of medobeslissen, mogen zich geene illu sie maken over de schijnbare onverschil ligheid, waarmee onze openbare meoning do handelingen van ons landsbeheer gadeslaat. Men wil geduldig op hetero tijden wachten voor de groote verant woording, zoolang de groote beginselen die het bestaan van ons land zelf raken, worden geëerbieg.l. Maar er zou vermoe delijk een andere houding worden aan genomen, indien men de traditioneele politiek van zolfstandiglieid en evenwicht welke door wijlen Prof. Waxweiler met zooveel gezag is geschetst in zijn laatste werken, word opgeofferd aan sentimen- teele neigingen of aan eenzijdige, belan gen en ambities. Wij hebben reods bij liet begin van het beslaan van Vrij België onzo opvattingen over het vraagstuk der bondgenootschappen ontwikkeld, maar het is goed er nogmaals aau te herinne ren, met het oog op de tegenovergestelde pogingen, die aan het werk zijn. Wij wenschon, dat de sympathiën, welke België door zijne ridderlijke houding bij onze groote bondgenooten heeft gewon nen, op ruime mate zullen worden omge- muntingunstige handelsovereenkomsten, maar wij willen te geenen prijzo van eenig tolverbond, laat staan van eenige staatkundige aansluiting, welke ons in ons beschikkingsrecht van vrije natie zou belemmeren en voor onze Vlaamsche kultureelo heropstanding een gevaar zou wezen. Het is klaar, dat de economische overeenkomsten, door onze regeering aangegaan, door onzo volksvertegen woordigers zullen moeten worden be krachtigd en dat 's lands afvaardiging zich niet zou neerleggen bij een politiek, die zoowel een gevaar zou zijn voor 's lands eenheid als een knelband voor onze economische ontwikkeling, maar wij zouden het met onze plicht tegenover het Vlaamsche volk onvereenigbear achten om ze zelfs als voorloopigen maatregel lijdelijk te oudergaan. Deze zaken zijn van te groote beteekenis, om niet iederen twijfel of misverstand op voorstaand te keeren, en wij blijven het vertrouwen bewaron, dat de regeerings- personen, dio deze beginselen eenor onafhankelijke politiek getrouw zijn, zich niet iiet heft uit de handen zullen laten nemen. Het Belgisch volk. in zijn overgroote meerderheid, het Vlaamsche volk zonder onderscheid staan achter hen. Rusland en de katholieke Kerk. Het blad Naprzod te Krakau ver schijnend, meldtOfficieel© kringen der Rus sische regeering werken naar eenheid met Rome. Met het verzoek, voorstellen in dien zin bij den Paus te doen .-zouden zij zich tot aartsbisschop, graaf Szetycki gewend hebben. De Russische orthodoxe Kerk zou onder den Paus worden gesttld en op deze wijze zou eene vaste eenheid geschapen worden. Te Rome zou men de missie van graaf Szeptycki met grooten geestdrift te gemoet zien. De Naprzod is echter zelf van meening, dat deze mededeelingen met groote voor zichtigheid moeten beschouwd worden, en de Kölnische Volkszeitung die het bericht overneemt, js het hiermede eens. Ontbinding van den Finlandschen Landdag. St-Petersburg, 3 Augustus. Den 3! Juli werd te Helsingfors een manifest openbaar gemaakt, waarin gehandeld wordt over de ontbinding van den Finlandschen Landdag en over het uitschrijven van de nieuwe ver kiezingen. Nopens dezelfde zaak wordt uit Kopen hagen naar Keulen geseind Een telegram uit Lulea verzekert dat de meerderheid van den Landdag het ontbindingsbevel der voor- loopige Russische regeering weigert na te komen. Kerenski verzoekt Ontslag. St-Petersburg, 5 Augustus. Tot zijn plaatsvervanger Nekrasovv heeft minister voorzitter Kerenski volgenden brief gericht Daar het mij onmogelijk geweest is niet tegenstaande al de door mij genomen maat regelen, de voorloopige regeering opnieuw samen té stellen, zooals de buitengewbrie historische noodwendigheden welke het land doormaakt het vereischen, kan ik de staats- verantwoordelijkheid niet meer dragen ook verzoek ik de voorloopige regeering om ontslag uit al mijne bedieningen. Daarna is Kerenski uit St-Petersburg ver trokken. Nog denzelfden avond hield de voorloopige regeering beraadslagen waaraan hoogstaande politieke persoonlijkheden, leden der voorloopige kommissie der Duma en vertegenwoordigers van den Arbeiders- en 'Soldatenraad en van den Boerenraad deel namen. Er werd besloten het verzoek tot ontslag van Kerenski niet aan te nemen. Amsterdam, 5 Augustus Uit regeerings- kringen te Londen is hier het volgende be richt toegekomen De groote konferencie der Verbondenen in begin van Augustus te Londen belegd, zal door Kerenski bijgewoond worden. Kerenski blijft. St-Petersburg, 6 Augustus. Nadat de commissie van de Duma door Rodziankos nopens het verloop der nachtzitting, den 4 Augustus in het Winterpaleis gehouden, was ingelicht, werd besloten Kerenski met de samenstelling der nieuwe regeering te ge lasten. In de vernieuwde regeering zullen mannen gevraagd worden wien de groote gedachte des heils van het vaderland aan 't harte ligt. In eene algemeenc bijeenkomst van de komiteiten van den Arbeiders- en Soldatenraad en van de boerenverbondeu, waren eveneens van de bovengenoemde nachtelijke zitting in het Winterpaleis kennis werd genomen, werd, niettegenstaande de tegenspraak der Maxi malisten, met 147 stemmen tegen 40 en 42 onthoudingen het vertrouwen bevestigd om Kerenski last te geven het nieuw kabinet te vormen. Tegelijkertijd worden de partijver tegenwoordigers aanzocht zich te houden aan het programma den 21 Juli 1 1. door de voor loopige regeering afgekondigd. Kerenski die naar St-Petersburg terugge keerd is, heeft den 5 Augustus te 5 uur namiddag, nadat hij met de besluitselen der nachtelijke zitting in kennis was gesteld, aan de zitting van den ministerraad deelgenomen en zijn ingediend ontslag teruggetrokken. Met een aantal voorname personen had hij nog denzelfden avond onderhandelingen. De Dictatuur Kopenhagen, 6 Augustus. Het Tele- grafenagentschap seint uit St-Petersburg In de zitting der voorloopige regeering werd door Miljukow als vertegenwoordiger der partijen en van de uitvoerende kommissie, het voorstel gedaan. Kerenski met de volle dige macht te bekleeden Ofwel moest aan Kerenski en de voorloopige regeering, onaf hankelijk van den Arbeiders- en Soldatenraad de volle dictatorische macht gegeven worden, ofwel moest genoemde raad er zich mede belasten. Miljukow richtte tot Tscheidsen de vraag of hij de dictatuur op zich wilde nemen In naam van den Arbeiders- en Soldatenraad verklaarde Tscheide dat voorstel beslist van de hand te wijzen. Troebelen te Tiflis Havas verifllmt uit Sint Petersburg, dat men te Tiflis overgegaan is tot de massa arrestatie van deserteura. Deze laatsten had den op de Russische soldaten geschoten en er een groot aantal van gekwetst. De kozak ken brachten machiengeweren aan en scho ten daarmede op de deserteurs 300 hunner hebben xich daarna overgegeven. De reaktie. Stockholm, 6 Augustus. Men meldt uit Odessa en uit Rostow a. d. Don, dat zich in deze steden eene levendige aktie openbaart voor het herstel van het oud regiem en ten gunste van den tsaar. 'De bevolking heeft betoogingen ingericht die tegen de voorloo pige regeering gericht waren. Soldaten die in de hospitalen in behandeling waren, hebben deelgenomen aan deze betoogingen. Uit on- bedriegelijke teekens blijkt dat met name in Zuid-Rusland de parttj der rechterzijde voort durend vooruitgang maakt. De nieuwe generalissimus. Roesskaja Wolja verneemt uit Moskou dat generaal Kornilif de aanvaarding van den post van opperbevelhebber afhankelijk ge steld heeft van de volgende eischen die hij telegrafisch ter kennis van Kerenski heeft gebracht 1) Ik wil alleen verantwoordelijk zijn tegenover mijn geweten en het Russi sche volk 2) Niemand mag zich bemoeien met mijne militaire bevelen en benoemingen; 3) De in de laatste dagen aan de fronten ge nomen maatregelen zullen ook in de troepen- depots in het binnenland toegepast worden 4) De bepalingen die ik 31 Juli aan gene raal Broessilof seinde, moeten aangenomen worden. De positie van Kerenski. Reuter verneemt uit Sint Petersburg, dat de buitengewone zitting der voorloopige re geering in den nacht van 5 Augustus tot 6 ure 's morgens geduurd heeft. Tusschen alle politieke partijen werd op den grond van wederzijdsche koncessies eene overeenkomst gesloten de vergadering heeft opnieuw haar vertrouwen uitgesproken in den heer Kerens ki, dien zij beschouwt als zijnde de eenige man die de autoriteit der regeering kan ver zekeren. Een verklaring van Kerenski. St Petersburg, 6 Augustus. Kerenski liet de volgende kennisgeving verschijnen Aangezien de openbare onmogelijkheid een krachtige revolutionnaire macht te vormen, door deti huidigen toestand opgelegd, met de wederzijdsche verstandhouding tusschen de verscheidene politieke stroomingen, zoowel socialistische als niet, zag ik mij genoodzaakt af te treden. De, door hoofdzakelijk leiders van socialistische en demokratische liberale partijen op 4 Augustus gehouden konferentie, had, na lange bespreking, voor gevolg, dat in deze konferentie door de vertegenwoordigde partijen werd besloten, mij het hervormen van het kabinet op te dragen. Daar ik het voor onmogelijk houd, onder de huidige omstandigheden, waar buitenlandsche neder laag en binnenlandsch verval ons dreigen, mij aan den mij toevertrouwden zwaren plicht te onttrekken, aanzie ik dezen plicht als een uitdrukkelijk bevel van het land, in den kortst mogelijken tijd en trots alle hinderpalen een krachtvolle revolutionnaire macht te vormen. Ik denk mij voor de oplossing van deze opdracht te steunen op mijne onveranderlijke overtuiging dat het welzijn van het vaderland en der republiek verlangt dat worde afgezien van alle partijgeschillen, alsook de zelfop offering vergt van alle Russische burgers onder voorwaarde en toestanden, welke ons opgelegd zijn, door de harde noodzakelijkheid oorlog te voeren, die strijdlustigheid in t leger te behouden en de ekonomische sterkte van den staat te herstellen. Daar ik tot de regeering behoor, van 'teerste oogen- blik af waarop het bestuur in de handen van het volk overging, acht ik het bepaald noodig, mij voor de hervorming der regeering, aan de door u samengestelde en in uwe verklaringen openbaar gemaakte grondregels te houden. I11 mijn eigenschap als regeeringsopperhoofd is het onvermijdeljlk dat veranderingen in 't uitoefenen en de verdeeling van den arbeid der regeering zullen ingevoerd worden, daar ik niet van plan ben, mij door de overweging te laten terughouden dat deze veranderingen mijne verantwoordelijkheid tegenover het hoogste staatsambt zal verzwaren. Historische bespreking. St-Petersburg, 6 Augustus. Zaterdag, te 10 1/2 uur 's avonds begon er een historische bespreking. De ondervoorzitter van den ministerraad Nekrasof deed aan de vergade ring het doel der samenroeping kennen en vroeg aan de vertegenwoordigers der partijen hun zienswijze te doen kennen. De minister van buitenlandsche zaken Terestsjenkoen de minister van binnenland- sche zaken Tseretelli legden er nadruk op dat het noodzakelijk is dat al de partijen zich eens verklaren, om het land uit den tegen- woordigen toestand te redden. Zondag, te 6 unr 's morgens zegde de minister van buitenlandsche zaken, terwijl hij de uitlatingen der bespreking samenvatte, dat de door al de partijen aan den dag gelegden ijver om tot een overeenkomst te komen, een bewijs is dat het heil van het vaderland zal gevonden worden. De zitting werd toen onderbroken, om aan

De Denderbode | 1917 | | pagina 1