BussisGh- Duitsehe Oorlog. Oorlog Id Moge Oorlog in den BaiKan Wie is de moordenaar DE VREDESKWESTIE. OORLOGSBERICHTEN. In Duitschland Italiaansche Oorlog de partijen gelegenheid te geven het over de kwestie der regeling van het konflikt eens te worden. Toen de zitting hernomen werd, verklaar den de vijf bijzonderste politieke partijen, namelijk de demokratischc socialisten, de revolutionnaire socialisten, de radikaie demo- kraten, devereenigde arbeiderspartij en de partij der kadetten, dat deze partijen bereid zijn aan Kerenski de hervorming van .het kabinet toe te vertrouwen op twee voorwaar den. De eerste is die der socialistische par tijen, dat de nieuwe regeering getrouw zal blijven aan de regeeringsverkiaring van 21 Juli. De tweede is die der kadetten dat de regeering in haar politiek volkomen vrijheid zai bezitten en volkomen onafhankelijk van den invloed of den druk der politieke partijen zal zijn. Al de verklaringen waren doordron gen door het algemeen en onbepaald ver trouwen in Kerenski, daar hij alleen, door zijn optreden, in staat is het land te regeeren. De ondervoorzitter van ddfi ministerraad Nekrasof vatte in zijn slotrede de Uitslagen der bespreking samen en verklaarde dat er een overeenkomst getroffen werd en dat hij Kerenski dadelijk zou op de hoogte brengen Het kabinet Kerenski. St Petersburg, 6 Augustus. Het kabi net is opnieuw samengesteld. Kerenski is minister-voorzitter en tegelijk oorlogs- en marine-minister; Havinhow, bestuurder van het krijgsministerie Lebedew van het mari ne-ministerie Nekrassow behoud de porte feuille van financien Terestschenko is minister van Buitenlandsche zaken. Het programma van Kerenski. Stockholm, 7 Augustus Het kabinet van Kerenski zal hervormd worden op de basis der demokratische krijgsdoeleinden, met eene voorloopige krachtige diktatuur. Kerenski wenscht op eene konferencie der Entente, de vaststelling der krijgsoogmefken zonder annexaties en zonder schadevergoe dingen. De Entente-konferencie zal op het einde der Oogstmaand te Londen plaats hebben. China en Rusland. Aan de Vorwarts wordt uit Stockholm gemeld Volgens eene mededeeling van het bulletin derjovjet, deed de president van het Chineesche parlement een beroep op den Russischen arbeider- en soldatenraad. en vroeg aan het vrije Rusland hulp voor de demokratie van China tegen het militarismus, dat reeds tweemaal de onwettelijke ontbin ding van het Chineesche parlement bewerkte. Maatregelen. Amsterdam, 7 Augustus. - Wegens me deschuld aan de laatste oproerigheden wer den, op bevel van Kerenski, Protski en Lumarscharski aangehouden. Admiraal Wer- derewski, die verdacht is militaire geheimen openbaar gemaakt te hebben, zal vervolgd worden. Generaal Gurkow staat onder de verden king van briefwisseling met den Tzaar. Den Haag. 7 Augustus. Reuter meldt uit St Petersburg Generaal opperbevelheb ber Koruilow zou het inzicht hebben 12 generaals 452 onderofficieren en meerdere duizenden manschappen vóór het krijgsge- recht te brengen. Bessarabie vraagt Zelfstandigheid Bern, 7 Augustus. Met vooruitzicht op de beraadslagingen tusschen de voorloopige regeering en de vertegenwoordigers van Ukranië, berichtte het Bessarabisch komiteit de voorloopige regeering dat Bassarabië op komt tegen de inlijving bij Ukranië, maar de zelfstandigheid verlangt. In de militaire konferencie, te Kieuw onder voorzitterschap van Kerenski gehouden, werd besloten dat de troepen zich eerder moeten laten dooden dan achteruit te gaan. Bezoek der Russische afgevaar digden te Rome. Zurich, 7 Augustus. Het Zwitsersch Pres-Telegraphbureel meldt uit Rome In betrekking met de aankomst der Rus sische afgevaardigden te Rome, had de Italiaansche policie buitengewone maatrege len genomen, ten einde socialistische betoo gingen te voorkomen. De Russische afge vaardigden van den Arbeiders- en Soldaten- raad hielden besprekingen met de officieele socialisten, met de gereformeerde partij en met andere demokratische partijen. Volgens een bericht der «Tribuna» zou heden onder handeld worden met het bestuur van den parlementairen groep en met de onafhanke lijke socialisten. Denkelijk zullen de Rus sische socialisten drij dagen in Rome blijven. (94° Vervolg.) De kamerdienaar deelde hun, op zeer gcwichtigen toon mede, dat Aiexe Mix- lome, de moordenaar van zijnen eigen broeder, den laatsten markies van Char- lemont nog leefde en zich in eene ver borgen plaats der oude kapel schuil hield. Hij merkte aan, dat de door de regeering uitgeloofde belooning hem toekwam, eu hij dus natuurlijk de politieagenten zeer ruim zou betalen. Hij liet hen ontbijten en bracht hen vervolgens naar de ruïnen in de kapel. De gesloten preekstoel werd nauwkeurig onderzocht, maar geen spoor van eenen ingang tot eed geheim kabinet gevonden. Filip sloeg voor, de geheele loge af te breken de politieagenten meenden ech ter dat het beter was des nachts de wacht te houden, totdat de vluchteling, bij gemis aan frisschc lucht, zijne schuil plaats zou verlaten en de zaak werd op die wijze besloten. Filip zegde tot de bedienden, dat de vreemdelingen oude bekenden van hem waren, maar het ernstige gezicht der huishoudster bewees, dat een gerucht van de waarheid tot haar was doorge drongen. Sofie droeg zorg niet alleen te zijn. Zij bracht den dag bij mevrouw door, en des nachts sliep zij in de nabijheid van de huishoudster. Bij hot minsto vermoe- De wanorde in het Russische leger. Stockholm, 8 Oogst. -- Dex oorlogsbrief wisselaar van Utro Rosijï, telegrafeert aan zijn blad, dat de vermaningen van Kerenski, aan de Russische Garde zonder gevolg ge bleven, daar ook deze keurtroepen uit eigene beweging hunne posten hebben verlaten. In het Moskousche garde-regiment zijn eenige dagen geleden, 35 officieren vermoord en 28 andere gewond. De troepen zijn niet tot vechten te dwingen, maar ze deserteeren en verspreidden in het binnenland schrik en paniek. Het Moskousche garde-regiment is op bevel van Kerenski ontbonden geworden. Alle officieren werden aangehouden. Nieuwe onlusten in Rusland. Stockholm, 8 Oogst. Volgens berichten van Russische bladen is het in Charkow opnieuw tot bloedige onlusten gekomen, zonder dat het de overheid gelukte de be weging meester te worden. De opstandelingen zijn in het bezit van eenen pantser-automo biel bewapend met machiengeweren, met welken zij door de straten rijden en gedurig op de bevolking schieten Alle pogingen der politie, ondersteund door .soldaten, om den pantser-automobiel te bemachtigen, zijn mislukt. Onder de stadsbevolking is eene paniek ontstaan, daar het getal dooden en gekwets ten zeer groot is. Rotterdam, 8 Oogst. Voigens een St Petersburgsch bericht der Morning Post onderteekende Kerenski een dekreet, dat in het geheele Europeesche Rusland den staat van beleg uitroept. De korrespondent van het -Aftonbladet» te Stockholm schrijft, dat de meening als zou de oorlog dit jaar ton einde loopen, meer en meer veld wintin alle geval zijn sterke krachten aan het werk, om middels te vinden, opdat de oorlog niet tot na Nieuwjaar dure de Paus werkt ieverig in denzelfden zin, om eenen grondslag voor den vrede te vinden ook in de Russische kringen van Engeland gelooft men niet aan de voortzetting van den oorlog na Nieuwjaar. De Paus en de Vrede. De - Italia brengt 's Pausen antwoord op de gelukwenschcn, hem bij gelegen heid van zijn naamfeest door de Itiaan- scho Katholieko Volksvereeniging aange boden. De Paus geeflV daarin opnieuw uiting aan zijn vurige wenschen voor den zoo begeerden christelijken vrede voor allo volken. De Keizer en het verslag van Michaelis. Berlijn, 6 Augustus. De Keizer en ook de Keizerin zijn hier heden toegekomen. Bei den waren tegenwoordig bij d? godsdienst plechtigheid in den Dom. De Keizer aanhoor de in het slot Belle Vue het verslag van den Rijkskanselier en die van den overste van het burgerlijk kabinet en van den generalen staf. De veranderingen beslist. Berlijn, 5 Augustus. De Norddeutsche Algem. Zeitung schrijftZ. Maj. de Keizer en Koning heeft het verslag van den Rijks- kancelier aangenomen en de volgende beslis sing genomen over de te bezetten plaatsen in de Rijksministeries en in het Pruisisch ministerie Het ontslag en het ontheffen uit hunne ambten, met verleening der hooge ordetee- kens hebben bekomen Dr Beseier, Dr von Trodt zu Solz, Dr vrijheer von Scharlemer, Dr Lentze en von Loebell. Verder nog de staatssekretarissen Krathe, Dr Lisco en Zim merman n, de voorzitter van het krijgsvoe- dingsambt Batoeki en onderstaatssecretaris Dr Richter. Den wensch van staatssekretaris De Helfferich, die ook zijn ontslag verzocht heeft, van de leiding van het Rijksministerie van Binnenlandsche Zaken ontheven te wor den, zal Z. Maj. moeilijk vallen. In overeen komst met het voorstel van den Rijkskanse lier, houdt er den Keizer aan dat Dr Helffe rich, de algemeene plaatsvervanging van den Rijkskanselier behoudt en lid van het staatsministerie blijft. Er is hem ook ge vraagd geworden tot aan de verandering, die men zinnens is te doen in het Rijksministerie den dat er iets in de ruinen plaats had, ging de huishoudster naar Solie, die zich op bare kamer bevond Er worden zonderlinge tooneeltjes in het kasteel afgespeeld, juffrouw Le page, zegde zij, zoodra het meisje, dat haar morgenwerk deed, zich verwijderd had. Er zijn vreemdelingen uit Parijs aangekomen en Dulex ziet zc voor spion nen aan. Sofie verschrikte. Met welk doel zijn zij hier '1 vroeg zij. Dulex hoorde hen samen spreken en ving eenige woorden op Hij zegt dat Alexe Mixtome leeft, dat hij zich in de nabijheid van het kasteel ophoudt en de mannen gekomen zijn om hem gevangen te nemen. Sofie word doodsbleek. Waar zijn de politioagenten nu vroeg zij, slechts met moeite deze woor den uitbrengende. Zij zijn in de kapel gegaan, en na deze doorzocht te hebben, zullen zij voor den avond niets meer doen. Zij gelooven, dat Alexe Mixtome zich tot dan toe schuil zal houden. Sofie's eenige gedachte was, haren vader van het gevaar te onderrichten. Zoodra de huishoudster haar verlaten had, ging zij aan hare schrijftafel zitten en gaf van alles wat zij zoo even gehoord had, verslag. Aan het slot bezwoer zij haren vader, dadelijk Frankrijk te ver laten en eene toevlucht in een eenzaam voor 't binnenland en tot de bepaalde bezet ting der nieuw te scheppen plaats de leiding van dit ambt nog te behouden. Uit het Binnenlandsch Rijksministerie zal een rijkseconomisch ministerie afgescheiden worden, die de handels- en economiepolitiek en daarbij nog de sociaal politiek in zijne be voegdheid hebben zal; voor deze beide groote gebieden zal ieder een onderstaatssecretaris benoemd worden. Het Binnenlandsch Minis terie dat aldus zou vereenvoudigd zijn, zal in zijne bevoegdheid behouden de binnenland sche politiek, de militaire, kultureele en wetenschappelijke zaken De noodige nieuwe ambten zullen door eene bijvoeglijke begrooting gevraagd worden, door eene nieuwe zitting van den rijksdag. De burgemeester van Keulen zal aan het hoofd staan van 't binnenland, terwijl de opperburgemeester van Straatsburg, Dr Schwander het economisch ambt zou krijgen. Beiden zullen daarbij benoemd worden tot onderstaatssecretarissen, met het karakter van werkelijk geheimraad. Dr von Kuhlmann wordt onderstaatssecre taris voor het ministerie van Buitenlandsche Zaken; Ruedlin, staatssecretaris van het Rijkspostwezen en ijzerenwegbestuurvoorzit- ter; Dr von Kraufe wordt staatssecretaris van het ministerie van justicie. De leiding van het krijgsvoedingsambt wordt overgenomen door de oppervoorzitter von Waldow, die terzelfdertijd benoemd geworden is tot Pruisisch staatsminister en lid van het Staatsministerie en Pruisische staatskommis- saris voor volksvoeding. Als hem bijgevoegde onderstaatssecretarissen worden benoemd den Beierschen Ministeriebestuurder en staatsraad Edler von Braun en Dr August Müller, die nu reeds bij het oorlogsvoedings- ambtzijn. Als opvolger van den onderstaats secretaris Wahnschaffe, in de rijkskanselarij, komt landraad von Gravenatz. De openkomende Pruisische ministeries zijn bezet geworden door de volgende heeren, die staatsministers benoemd zijn: Dr Spahn, minister van justicie; Dr Drews, minister van Binnenlandsche Zaken Dr Schmidt, minis ter van onderricht von Eisenhart;Rothe, minister van landbouw en Hergt, minister van finantiën. De rijkskanselier naar het hoofdkwartier. Berlijn, 8 Oogst. Heden begaf zich de rijkskanselier naar het groot hoofdkwartier. Vervolgens zal hij zich voorstellen aan den groothertog van Baden, en in Darmstadt, aan den groothertog van Hessen. De rijks kanselier is vergezeld van den staatssekretaris von Stümm.Ook staatssekretaris Dr Helfferich begeeft zich tegelijkertijd naar het hoofd kwartier. Berne, 8 Oogst. De Matin meldt uit St-Petersburg, dat generaal Nasylkowski, de gouverneur van het militair-distrikt, te St-Petersburg, aan vertegenwoordigers der pers verklaard heeft, dat hij zinnens is de regeering uit alle macht te ondersteunen, en beslist tegen elke revolutionnaire poging van rechts of links zal optreden zijne eerste daad zal zijn alle troepen die zich in St-Peters burg bevinden, naar het front te zenden, daar zij in St-Petersburg onnoodig zijn. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 9 Augustus. Officieel Front gen.-veldm. Kroonprins Ruppr. van Beieren Ongunstig zicht verhinderde tot op den namiddag do ontplooiing van leven dige vuurwerkzaamheid. Eerst 's avonds nam de geschutstrijd in Vlaanderen we der toe. Hy bleef 's nachts krachtig en bereikte in eenige vakken vooral aan de kust en van Bixschoote tot Hollebeke, uiterste hevigheid. Infanterie viel niet aan. Een bij Hooge aanvallende Engelsche verkenningsafdoeling werd teruggesla gen. In Arlois was het vuur aan weers zijden van Lens verhoogd ook hier ble ven geweldige verkenningen van den vijand zonder resultaat. Bij de andere legers bleef de gevechts werkzaamheid, die 's avonds op vele plaatsen aangroeide, binnen de gebruike lijke grenzen. Uit Fransche bron PARIJS, 9 Augustus. Officieel Bedrijvigheid der twee artillerieën in oord te zoeken. Zij sloot den brief, stak hem in den zak en kleedde zich om uit te gaan. Een tijd lang liep zij op het terras heen en weer en richtte plotseling hare schreden naar de ruïnen. Van Filip Piron of de politieagenten zag zij niets. Sofie trad de kapel binnen, waar het stil en donker was. Als eene schaduw gleed zij door het zijschip naar de loge en zocht naar eene plek, waar zij haren brief zou verbergen. Een licht gedruis deed haar op ditoogenblik verschrikken. Rondziende, bemerkte zij dat zich een steen opende en het bleeke gezicht baars vaders kwam te voorschijn. Snel begaf zij zich tot hem, bukte, kuste hem en drukte hem den brief in de hand. Beangstig u niet, fluisterde hij. Ga naar Montfacon, ik zal u morgen avond daar ontmoeten als ik weg kan Dan zal ik Frankrijk verlaten. Hij kustte zijne dochter nog eonmaal en trok zich terug. De steen sloot zich weder onhoorbaar en Sofie, van den drukkenden last bevrijd, spoedde zich weg. Toen zij de deur bereikte welke de kapel met de ruïnen verbond, werd deze geopend en Filip verscheen met de politieagenten. Zij hadden den kelder en andere onderaardsche gangen der ruïnen doorzocht en keerden nu naar de kapel terug om een nieuw onderzoek te be ginnen. Een dreigende vloek ontviel Filip's do streek Panthéon-Epine de Chevrigny. Een overval door de Fransehen uitge voerd ten Ooslen van de Moisy-hoeve heeft den Franschen toegelaten gevange nen terug te brengen. In de streek van Eparges ten Noorden van Vaux-lez-Pa- lameix is een Fransch detachement in de loopgraven gedrongen der Duilschers, en is, na een hevig gevecht, in den loop van hetwelke den tegenstander zware verlie zen werden toegebracht en inrichtingen overhoop zijn geworpen, voltallig in de linies teruggekeerd. Niets te melden op het overige van het front. Uit Engelsche bron LONDEN, 8 Augustus. Officieel Onze troepen hebben in den afgoloopen nacht vijandelijke schansen bij Lotn- baertzijde met succes overvallen. Ze maakten enkele gevangenen en namen één machinegeweer, 's Nachts was het vijandelijke geschut beoosten en benoor den Ieperen bedrijvig, vooral inde buurt Yan Westhoek en de spoorlijn Ieperen- Stad en. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 9 Augustus. Officieel Front gen.-veldm. Prins Leopold van Beieren Geen bijzondere gebeurtenissen. Front gen.-veldm. Aartshertog Jozef: In de Boschkarpathen en het grensge bergte van Westelijk Moldavië kwam het tot succesvolle gevechtsakties. Wij brach ten in eenige vakken onze linies vooruit en weerden krachtige vijandelijke tegen aanvallen af. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 8 Augustus. Officieel In Boekowina en Oost-Galicië verliep de dag van gisteren betrekkelijk rustig. Uit Russische bron. ST-PETERSBURG, 7 Augustus. Officieel Ten Zuidoosten van Brody, in de buurt van de dorpen Dubhe en Zarkof heeft de vijand een hevig geschutbom- bardement ontwikkeld. Ten Zuiden van Grziinalof hebben on ze vooruitgeschoven troepen vijandelijke posten teruggedreven. In de streken ten Westen van de Zbrucz is do vijand koortsachtig bezig den oogst binnen te halen. In het dal van de Sereth en in het hij zonder in het dal van de Suczawa blijft de vijand onze troepen terugdringen. De plaatsen Waskoutz, Satulmare, Radautz, Burla cn Clitt zijn door den vijand bezet. In de richting van Kimpolung heeft de vijand na een gevecht de hoogten ten Noorden ran het station Molite bezet. In deze streek heeft do onderofficiersschool van het 260e regiment infanterie, onder bevel van kapitein Loetsjkin, zich door dapperheid onderscheiden. Deze afdee- ling heeft verscheidene aanvallen des vijands afgeslagen en hem gedwongen iu wanorde terug te trekken. Twee van on ze bomwerpers, korporaal Protzenko en de soldaat Walktroeb hebben een troep Duitsche verkenners gevangen genomen die uit drie onderofficieren on twaalf sol daten bestond. Verder naar het Zuiden zijn aanvallen des vijands afgeslagen. Aan do Bistrica hebben twee regimen ten van een onzer divisies op eigen initia tief hun stellingen verlaten, hetgeen de oorzaak is geweest, dat onze troepen zich in deze streek verder naar het Oosten hebben teruggetrokken. In de richting van Focsani is de vijand na voorbereiding door de artillerie tot het offensief overgegaan langs den spoorweg van Focsani naar Marasesci en langs den weg van Focsani naar Tecnciu. Den 6 heeft den vijand onze stelling in deze buurt genomen, nadat hij onze troe pen over de Tirlad en de Susita heenge- worpen had. Onze vliegers hebben een geslaagden aanval op Baranowitsj gedaan. Verdere aanvallen werden uitgevoerd op de kust streek en de eilanden in de streek van Riga. In de golf van Riga werden in den laatsten tijd vele verkenningen gedaan. Roemeens ch gevechtsterrein Uit Duitsche bron. BERLIJN, 9 Augustus. Officieel lippen, toen hij Solie zag en zijn gezicht werd steeds donkerder. De ontroering van het meisje maakte de opmerkzaam heid der politieagenten gaande; zij bleven staan en vroegen Sofie naar de oorzaak van haar bezoek in de kapel. Filip zou haar wel beschuldigd hebben, de schuilplaats van Alexe Mixtome te kennen, maar als hij dit deed, dan ver ried hij tevens haar bloedverwantschap met den vluchteling en het feit, dat zij, na haren vader, de rechtmatige eigenares van het slot was. Hij beet zich op de lippen cn zweeg. Ik behoef geene rekenschap te geven van mijne tegenwoordigheid alhier, ant woordde Sofie, op de vraag van den politieagent, terwijl zij hare slanke ge stalte fier ophief en het hoofd trots en beslist achterover wierp. Ik ben de gast op het slot en de ruïnen der kapel, zijn voor iedereen toegankelijk. Zij trad de mannen voorbij en niemand verhinderde haar dit. Zij heeft haren Vader gewaar schuwd, dacht Filip. Zou zij hem gezien hebben Als hij van nacht zich nog schuil houdt, zullen wij hem toch spoedig laten uithongeren. En hebben wij hem maar eenmaal, dan gaan wij weer op de jonge dame letten. Ditmaal zal zij mij niet ontsnappen De politiedienaren hielden zich den geheelen dag in de ruïnen, op de terassen en in het park onledig, eenige uren uitgezonderd, waarin zij den vrederechter Front gen.-veldm. von Mackensen nf De toestand heeft zich gunstig ontwik- ie; keld. ea Russen en Roemenen voerden in mas- sa-aanvallen sterke strijdkrachten in het 'k vuur om onzen troepen de beuoorden n. Focsani verworven en ook gisteren mer- l(1 kelijk vergroote terreinwinst te ontruk ken Alle aanvallen werden teruggewor- NT( pen de vijanden leden de zwaarste ver- ht liezen aan dooden en gewonden. Het aan- n tal gevangenen is op 50 officieren en 3300 in man, de buit op 17 kanonnen en meer dan >ri 50 machinegeweren en mijn werpers ge- v< stegenre Uit Oostenrijksche bron. U WEENEN, 8 Augustus. Officieel "d De Duitsche troepen, die benoorden Focsani vochten, hebben in weerwil van le het forsche verzet der tegenpartij hun i eergisteren behaald succes uitgebreid. gt Het verlichlings-offeusief, door do V Russen en Roemeniërs tegen Zevenher- ol gen ingezet, trad opnieuw in verscheiden da vruchtelooze en op zichzelf staande sloo- )f ten aan de Putna en de beek Gasinu aan den dag. Benoorden Gyergvo Tiilgyes rermees- terden de Oostenrijksch-Hongaarsche "J troepen ettelijke door den vijand taai b: verdedigde hoogten. - Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 8 Augustus. Officieel Bij Mahmoedia geweervuur bij Isac- Di cea nu en dan een kanonschot. \r< Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 8 Augustus. Officieel Benoorden Bifolia (Monastir) en in de streek van Moglena korte orkanen artil lerievuur. Op don rechteroever van de r Wardar, ten Zuiden van Golena Jarebitza is een vijandelijke verkenningsafdoeling door ons vuur verjaagd. Ze liet tal van gewonden in den steek. Op den linker oever van, de Wardar levendig geschut r vuur en drukke werkzaamheid van pa- troeljes. Aan weerskanten van de bene den Stroema geweervuur tusschen dek- F kingstroepen. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Italiaansche bron ROME, 8 Augustus. Officieel. Op het Trentino front heeft de drukke re werkzaamheid onzer verkenningsaf- dcelingen gisteren tot schermutselingen tusschen patroeljes en korte gewoerge- vechten geleid. Op den Karst hebben onze vuurkon- centraties schade aangericht en den te genstander gehinderd, die bij wijze van weerwraak terugschoot. Wij antwoord den met snel en nauwkeurig gerichte stormen vuur van onze batterijen. Don 6 engisteren hebben luchtsmal- deelen van ons, ondanks het krachtige afweervuurKvier ton bommen vaD hoog ontploffiingsgehalte op militaire loodsen yan den vjjand in het dal van Chiapo- vano geworpen en daar uitgebreide ver woestingen veroorzaakt. Een vijandelijk schot trof een der begeleidende toestellen maar het wist voorspoedig op den vader - landschen bodem te landen. Alle andere keerden onverlet in hunne kampen terug. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 8 Augustus. Officieel Ons geschut heeft Chios hij verrassing beschoten. Goede uitwerking van ons vuur werd op in de haven gemeerde sche pen, op de vliegtuigloodsen van den vijand en op zijn kamp in de nabijheid der laatste waargenomen. Een vijande lijke kruiser beantwoordde ons vuur, maar moest terug, na door een schot van ons volop getroffen te zijn. Op de andere fronten niets van belang. In Amerika. De - Berl. Lok. Anz, meldt uit New- York dat tot versterking van den waak- een bezoek brachten. Deze verhaalde hun alles, wat Sofie ontdekt had en de feiten met al hunne mogelijke gevolgen werden grondig onderzocht. Een Parijsch politicagent en een kon stabel waakten geheel den nacht, maar er werd niets van den vluchteling ont dekt. Bij het aanbreken van den dag gingen zij naar het kasteel. Niemand dacht er aan. dat Alexe Mixtome het wagen zou, hij dag zijne schuilplaats te verlaten. Na het ontbijt trok de andere politieagent met Filip in de kapel op wacht. De afwezigheid der bewakers geduren de twee uren, had mijnheer Lepage de gelegenheid geheven, zich te verwijderen. Zijne levensmiddelen waren verbruikt, gebrek aan frissche lucht en beweging verlamde zijne krachten. Hij kon niet uitstellen, tot hij van honger zou om komen, of totdat de kapel omvergehaald werd. Hij was zeer op zijne hoede en gebruik makende van het oogenblik, dat zijne vijanden weg gingen, verliet hij zijne schuilplaats en sloop de ruinen in, waarin hij zich in eenen kelder verborg, die vroeger als gevangenis dienst had gedaan. De tijd ging langzaam voorhij. Ieder uur. elke minuut scheen hem eene eeuwigheid toe. Niet minder traag verliep de dag voor Sofie. Des middags echter ontving zij een bericht, waaraan zij eene nieuwe hoop vastknoopte, een telegram namelijk het welk inhield dat mevrouw Eugenie, die

De Denderbode | 1917 | | pagina 2