vah lig ?irm-Gooss£iis Een en ander. STASSJOEUWS. ZA-A 2LAI1E! M0RIS0NS Waschraachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Zondagrust. Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wascht zonder Bittonen In 6 lalnatenen weril soer zijne einne zwnztetra»! l J. L. MORISOKS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN FA FIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van België I Fotografie B. WILLEMSEN S WISSELAGENT M BALSSMPïLLS Bloedzuiverende Pillen •rist in den Atlantischon Oceaan, enkele iepen, die tot hiertoe in ,den Stillen Baan kruisten, daar naartoe getrokken li. Japan en neutralen zullen hot kust- fkeer op den Stillen Oceaan overne- n. jn akkoord met de neutralen New-York, 6 Augustus. Reuterbe- ht. De Washinglonscho briefwisselaar n de Associated Press meldt, dat men kort, een akkoord zal getroffen irden met de Onzijdige Staten, nopens verzending van levensmiddelen uit de reenigde Staten. Verscheidene onzijdige landen verze gen reeds dat de koopwaren uit lerika getrokken niet naar Duitsehland len uitgevoerd worden tot vervanging levensmiddelen die uit Duitsehland gevoerd werden. Do onzijdigen werden •zocht aan te geven, hoeveel eiwit, olhydraten en vet zij noodig hebben, Jat hunne opgegevene behoefte per >fd zou kunnen berekend worden. Kuba. Jit New-York wordt aan de Agencie irnier gemeld dat do regeering van ba aan do regeering der Vereenigde- iten vijf Duitsche schepen heeft ge ren, die in de haven van Cuba lagen. In Brazilië. Temps» verneemt uit Rio de Ja- ro dat de Kongrescommissies ontwer- i hebben ontvangen voor het openen een bijzonder krediet, ten bedrage 1250 miljard fr. voor leger en vloot. Brazilie's hulp. Arasterdam, 4 Augustus. Balfour rklaarde in het Engelsch Lagerhuis, op Juli, dat Brazilië den patrooljedienst Amerikaansche kusten doet van inrjano tot aan Rio Grande do Sul. De Ische regeering dankte hiervoor den aziliaansche Verbondene. Painlevé minister van Marine. Havas meldt uit Parijs dat de Senaat gansche wet. Mourier,diede verdeeling pstrijdkrachten schikt en reeds door Kamer aangenomen werd, gestemd eft. Painlevé heeft voorloopig het minis- rie van Marine, waar Lacaze zijn tslag heeft gegeven, overgenomen, imer en Senaat zijn tot 18 Augustus «engegaan. Generaal Pau. De Amsterdammer Telegraaf van Oogst hrijft Volgens Russische dagbladbe- ihten zal generaal Pau, die verleden ar langen tijd in Rusland doorgebracht eft, in het kort weer met eeno ge- ichtige militaire zending naarSt-Peters- irg vertrekken. In 't Belgisch Kabinet. De Nieuwe Courant van Amster- im, meldt dat de benoeming van minis- r do Broqueville tot minister van bui- nlandsche zakeD, thans officieel is. Berne, 6 Augustus. De Matin eldt dat generaal Ceuninck gelast is (worden met het ministerie van oorlog, liet Belgisch kabinet. Generaal Ceu- nck is thans bevelhebber van de 6e Bel- sche divisie. Terzclfdertijd zou een niogsraad gevormd worden, waarvan Dk zouden deelmaken den minister van ïitenlandsche Zaken en den Belgischen •zant te Londen. De Parijzer dagbladen zeggen dat de orlogskommissie van het Belgisch mi- sterie, samengesteld is uit den minis- rvoorzitter de Broqueville. de ministers an financiën, van oorlog en van kolo- ièn, den staatsminister Huysmans en en ministervan intendantie Vandervelde. Minister Ribot te Londen. Londen, 7 Augustus. Ribot is te .onden aangekomen. Hij heeft reeds iderhandeld met de leden van het oor- gskabinet en zal heden dinsdag de onferencie der Verbondenen bijwonen. Londen, 7 Augustus. De admiraliteit eelt mede dat koning George de keus an den onderadmiraal, sir Mosslyn p weg was naar Montfayon des avonds an zou komen en Sofie verwachtte. Het meisje liep naar mevrouw Barti- cux, welke zij den inhoud van het tele- ram mededeelde. De oude dame was raarlijk bedroefd, hare gast te verliezen n putte alle overredingskracht uit, om olie te bewegen maar eindelijk keurde ij haar besluit goed. Het rijtuig werd besteld Sofie nam fecheid van de huishoudster, beloonde meisjes en verdere bedienden rijkelijk, n stapte in het rijtuig dat de krommingen er laan afreed enx den straatweg naar lonlfacon insloeg. Filip Piron was getuige van haar ver rek en zag haar met sombere blikken na. Hij had haar trachten te dooden, maar lij was hem telkens ontsnapt en nu eraakte zij geheel uit zijn bereik. Het cheen hem toe als had eene hoogere and haar tegen zijne aanvallen be- eiligd. Hij knarsetandde en zwoer in zijn arl, dat hij haar toch een wissen dood ou bereiden Des namiddags ontving Filip ccnen elegram van zijnen hoer, die hem zijne lomst tegen den avond aankondigde. Er werd een rijtuig naar de statie :ezonden en alles voor de ontvangst van len markies voorbereid. Het gebouw was schitterend verlicht, oen liet rijtuig voor de deur stilhield. De narkies steeg uit en trad in de grootc raorzaal. Hij was in eene goede luim, Wewyss, als tweeden zcolord, en opvol ger van admiraal sir Cecil Burney, wien eene bijzondere zending 'zal opgelogd worden, goedgekeurd heeft. Sousa naar het front. Naar Parijs wordt gemeld John-Phi- liep Sousa, de komponist (muzikant) van Washington Post en andere Ameri kaansche marchen, nu luitenant in het Marinekorps der Vereenigde Staten, heeft van de regeering toelating gekre gen met een marinemuziekkorps naar het front in Frankrijk te vertrekken .yiy is er ijverig mede bezig marchen te kom- poneeren, waarmee de Amerikaansche soldaten hunne triomfeerende intrede in hun frontgebied zullen doen. Dood van Octave Lapize. De kampioen wielrijder, Octavo Lapize, sergeant-vlieger bij het Belgische leger, is aan het front gedood, toen hij op een hoogte van 4000 meter met verscheidene Duitscho vliegers in gevecht was. De verhouding met Griekenland. Bern, 6 Augustus. De Secoio meldt uit Athene dat er tusschon den italiaanschen gezant Bosdari en Venizelos een overeenkomst gesloten werd, volgens welke een afvaardiging van Italiaansche karabiniers opnieuw met liet herinrichten der Grieksche politie zal gelast worden. De konferentie van Stockholm. Stockholm, 6 Augustus. Het inrich tend komiteit der konferentie van Stock holm heeft besloten eene mededeeling te publiceeren, welke den datum van de bijeenkomst der konferentie definitiof bepaald op 2 September en volgemle dagen. Anderzijds verneemt Havas uit St-Petorsburg dat de algemeens verga- doring der kommissies van den Raad van Arbeiders en Soldaten voor eene resolutie gestemd heeft, waarin de kommissies verzocht worden de Stockholmer kon ferentie voor te bereiden en alle noodige maatregelen te treffen opdat deze konfe rentie op den vastgestelden dag plaats hebbe. Londen, 7 Oogst. Macdonald ver klaarde dat de Ententeregeeringen er bij blijven, geene paspoorten te geven voor Stockholm. De deelneming der socialis ten der Ententelanden aan de konferencie wordt onmogelijk gemaakt. NEW-YORK, 7 Oogst. De president van het Amerikaansche Arbeidersver- bond, Gompers, kondigde eene verkla ring af, volgens welke naar zijne mee ning eene internationale konferencie van werklieden-vertegenwoordigers van alle landen onmogelijk en zelfs schadelijk ware. In Kanada. Do Nieuwe Rotterdamsche Courant meldt uit Londen, dat ook de Kanadeeschc Senaat het wetsontwerp nopens den militairen dienstplicht heeft aangenomen. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Pastoor te Middelburg, den E. H. Rodts, pastoor te Baerdegem Onderpas toor te Lede, den E. H. Van Haelst surveillant in het Klein Seminarie; on derpastoor te Audegem, den E. H. Aude- naert, leeraar in St-Lievensgesticht, te Gent. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6 6 Vrouwelijk 0 Huwelijken. D. Arys, kapper, met B. Tombeur, tw. A. Van der Veken, magaz. met M. Mertens, zb. F. De Troyer, landb. met M. Van der Poorten, zb. Overlijdens. M. Thienpont, breister, 20 j. Ajuinstr. J. Teurrekens, priester, 80 j. Begijn hof. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 12 Augustus, M. Callebaut, Botermarkt. want hij had met mevrouw Eugenie ge reisd en zij was vriendelijk tegen hem geweest, waardoor zijne hoop haar te winnen, nieuw voedsel ontvangen had, zijn gezicht straalde van tevredenheid en innige blijdschap, want hij dacht dat zijne overwinning nabij was. Hij liep naar zijne kamer, om zich voor het middagmaal te kleeden. Filip wachtte hem in zijne kleedkamer op. Het gezicht van den bediende was ernstig, hij vreesde nochtans de uitwerking niet die de mededeeling welke hij zijnen heer te doen had, op deze zou uitoefenen. Filip was de-stoutste der twee; de ge beurtenissen hadden hem overmoedig gemaakt. Hij verachtte zijnen heer als een lafaard, die voor iedere daad terug deinsde. De markies trad met rasse schreden binnen en gaf door een hoofdknikken te kennen, dat hij Filip's tegenwoordigheid bemerkte. Welnu, vroeg de bediende ver trouwelijk, hebt gij het woord van me vrouw Eugenie Nog niet geheel maar zij begint meer werk van mij te maken,antwoordde de markies tevreden. Ik zal spoedig met haar verloofd zijn. Het wordt tijd, dunkt mij, spotte de bediende. Sedert jaren dingt gij naar hare hand maar zij lette niet op u. Het voorhoofd van den markies betrok. Houd uwe onbeschaamdheid voor u, zegde hij op scherpen toon. Ik heb genoeg OPENBARE VERKOOP1NG van EN MEERSCHEN te Aalst, Erondegem en Nieuwer- kerken. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: STAD AALST. Eerste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Kleinen Hoeskauter, geka dastreerd sectie B, nummer 99, met eene grootte van 45 aren, palende oost de heeren Pieter Duwez-Van Mol eii Albert Quintyn- Pots, zuid Mijheer Alfons Matthys-Lostrie, west de Nieuwebeek en noord Mijnheer Joseph Veldeman-Duwez. Gebruikt door de heer Leopold Mergan. GEMEENTE ERONDEGEM. Tweede koop. Een perceel MEERSCH. gelegen op den Etting of Otting, gekada streerd sectie A, nummer 252, met eene grootte van 34 aren 80 centiaren, palende oost de Beek zuid den volgenden koop, west de Clijsstraat of Klein Driesstraat, noord de Beek. In regie. Boomprijs 280 fr. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop. gekadastreerd sectie A, nummers 250 en 251, met eene gezamentlijke grootte van 46 aren 20 centiaren palende oost de Beek, zuid de heer Achiel D'Haeseleer, west de gemeente Erondegem en met den los aan de Clijsstraat en noord koop twee. In regie. Boomprijs 420 fr. Vierde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op den Grooten Meerseld of Drij Bunders, doorsneden met den Meulandwe- gel, gekadastreerd sectie A, nummer 62, met eene grootte van 13 aren 90 centiaren, palen de oost een wegelken en daarover de heer Benoit De Mil-Van Bockstael, zuid de heer Gustaaf De Ridder-De Backer en de beek, west en noord de heer Joseph Van den Eeek- hout-De Prez. Gebruikt door de Weduwe Maurice Schockaert. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. Vijfde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Craeyenwinkel of Pijpen beek, gekadastreerd sectie B, nummer 1235, met eene groote van 22 aren 90 centiaren, palen de oost de heer Baetens-Van den Bossche, zuid de straat en daarover de heeren Domien Bernauw en Pieter Baetens. west den vol genden koop en noord de heeren Gustaaf Moyersoen-De Breyne en Eugeen Moens- De Coen. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren nevens voorgaande koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1236, met eene grootte van 20 aren 20 centiaren, pa lende oost koop 5, zuid de straat en daarover de Weduwe Cobbaut-Tas en de heer Pieter Baetens, west de volgende koop en noord de heer Moens-De Coen en de kinderen Constant de Clercq- Zevende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen alsvoren, nevens voorgaanden koop, gekadastreerd sectie B, nummer 1237, met eene groote van 19 aren; palende oost koop 6, zuid den rijweg en daarover de weduwe Frans Cobbaut-Tas en de heer Baetens-Van den Bossche, west de heer Moeyersoen- Liénart en noord de kinderen Constant De Clercq. De koopen V, VI en VII gebruikt door de heer Benoit De Winter. Achtste en laatste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op 't Strik, gekada streerd sectie C, nummer 930a, met eene grootte van 30 aren 20 centiaren; palende oost de Weduwe Leonard Raes-Pensaert, zuid de heer Baetens-Van den Bossche, west Dame Weduwe Peeters-Danneboom en noord de heer Baetens Van den Bossche. Gebruikt door de heeren Prosper Coppens en Leon Raes. ZITDAGEN InstelDonderdag 26 Juli ),q«7 VerblijfDonderdag 16 Oogst Telkens om 3 uren stipt namiddag, ter herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. - De koopers zijn verplicht ter verkooping mede te brengen hun trouwboekje of een uittreksel uit hunnen geboorteakt, en degenen die kunnen genieten van de vermin dering der rechten (Landbouwwet) hunne contributiebiljetten. van u, Filip. Wij moeten scheiden. Hoe eer hoe liever viel Piron hem in de rede, ten toeken van instemming met 't hoofd knikkende. Maar eerst zou ik nog gaarn een sommetje van u hebben, zegge tien duizend pond, voor mijne, langdurige trouwe diensten. Ik schreef u over den molenaar Greg. Hij verlangt een huurceel van den molen voor negen en negentig jaren. Hij zal ze hebben, zegde de markies, moede op eenen stoel neervallende. Juffrouw Lepage heeft hem opge hitst hij stelt zijne eischen misschien nog hooger. Dat meisje, leeft zij nog vroeg de markies boos. Jariep Filip, eene verschrikkelijke verwensehing uitbrakende. Op eenen avond wierp ik haar van het terras en een volgenden morgen bevond zij zich wederom in het kasteel, alsof er niets gebeurd ware. Hoe zy aan den dood ontsnapte is mij onbegrijpelijk. Ik begin te gelooven dat zij een verbond met de hel heeft gesloten. Maar zij mag niet in hot leven blijven 1 zegde de markies met ruwe stem. Zij is dc eigenares mijner titels en goederen en kan er ieder uur bezit van nemen. Zij moet sterven nu wil ik haren dood Ja, maar nu is er iets anders tusschen gekomen, zegde Filip koel. Haar vader is hi«r, hij houdt zich in de kapel verscholen Dood on duivel gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUK WERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visiolkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, mot alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. iy-'.3'.^a^^sqpggaHiUi jii uiiiwt m Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waachgoed, van links naar rechts, ran rechts naar links,i van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het tsraelvsrtijd op zijne geheele oppervlakte. -MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS W»chm«chiM MM auud of proef in gobMl België en betaal zelf de verroerkosten heen en terng. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald werden. Vraag het boekje nun mer 463 met «ifleg ea prijzen aai VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. maatschappij va» togen Brandgevaar, op 't Leven on Ongelukken van allen anrd. Eonigo Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramway». Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nicuiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelykHcho betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woonc inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, liy- polheoklijko schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewono leenin gen uitgave en verniouwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. •1 HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen En wat het slimste is, hij wordt door politieagenten uit Parijs vervolgd. Deze zijn thans in de kapel en wachten tot hij te voorschijn komt. Groote God kermde do markies. Hij zal dezen nacht gevangen ge nomen worden, ging Filip voort. Alles wat gij doen kunt is uwe koelbloedigheid te bewaren. Alvorens mevrouw Eugenie iets van zijne tegenwoordigheid alhier verneemt, zult gij haar trouwen. Ik raad u aan, van avond nog naar haar toe te gaan. Morgen verspreidt de telegraaf door geheel Frankrijk het bericht der gevangenneming van Alexe Mixtome. De markies was onthutst. Verzeker u van Eugenie Mixtome, drong Filip aan. Laat na het diner een rijtuig voorkomen en spoed u tot haar dat is de beste raad dien ik u geven kan. Ik zal er voor zorgen dat het meisje u niet lastig valt of afstand doet van het bezit van Charlemont met zijne titels en goederen, wel te verstaan, als gij mij voor den dienst betaalt wat ik daarvoor verlang. De markies wischte zich höt zweet van het voorhoofd. Red mij van de dreigende kwaal der armoede en vertwijfeling, Filip riep hij kermende. Sta mij bij. Alles komt op u aan. Slechts als gij het meisje uit den weg ruimt, kau ik weder vrij ademen. Welaan, zegde Filip somber, ik zal het uiterste beproeven. Nog dezen nacht zal zij sterven zij of ik. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titel». Belgischs rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/0, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gat 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 ena. Uitbetaling van alle koepon». Vreemde in belgisch geld. Hypotheakka» van Antwer pen zonder koeten. Argentijneche cedales enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Doze Pillen,aangeeien hunne aangeuanieu smaak, mogen opgezogen worden Maagiuur, Gal, Slijmen, «leehte Spysvor- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gobruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekt* Botermmrhi AALST. Fr. 1,00 dc doos. in dezelfde Apotheek sijn te vérarygea Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tagon het slecht boter geven der kooien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. XXXV Einde van de geschiedenis. Toen mevrouw Eugenie, vergezeld van hare vriendin, mevrouw Eugenie Bien- jour, en gevolgd door hare kamenier, Johanna, en oenen bediende voor Mont- fagon stilhield, stroomde uit elke venstor eene zee van licht en de deuren ware ten toeken van welkom wijd geopend. In de voorzaal tredende, zag zij naar Softe rond, en haar niet bemerkende, vroeg zij, of jufl'rouw Lepage gekomen was. Men antwoordde haar, dat de jonge dame zich naar hare kamer begeven had. Meld haar mijne aankomst, zegde mevrouw Eugenie en zeg haar, dat ik haar hier verwacht. Zij ging naar hare kleedkamer. Hare koffers waren reeds voor haar aange komen en Johanng was bezig, eene daar van uit te pakken en legde een kleed voor hare meesteres gereed. Mevrouw Eugenie was ongeduldig Sofie te zien, en trad in hare kamer, toen er aan de deur geklopt werd. Mevrouw opende die zelf, en het jonge meisje trad haar te gernoet. Zij groette haar hartelijk en omhelsde haar. Sofie's hart klopte en de liefde perste haar de tranen uit de oogen, toen liaar hoofd aan de borst barer moeder rustte. Zij omhelsde mevrouw zoo innig, dat deze er door verrast werd. Na eene poos liet zij het meisje los en zegde (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3