Wie is de moordenaar IN RUSLAND. OORLOGSBERICHTEN. Nog niet te Berlijn. Van gezaghebbende bron wordt op 15 Augusli uit Berlijn gemeld dat de nota van den Paus daar nog niet toegekomen is. De nota overhandigd. De - Secoio meldt dat de vredesnota van den Paus, verleden week, door tusschenkomst der Spaansche regeering besteld is geworden aan do neutralen, Engeland, Frankrijk, Italië en de Ver- eeuigde-Staten. De nota is in 'tFransch opgesteld. De zoogezegd tegemoetkomen de houding van Oosterijk zou van invloed geweest zijn op het maken der nota. De - Secoio schrijft dat de Paus, eerst met den staatssecretaris, kardinaal Gasparri, met groote zorg den grond getoetst heeft. Alvorens de nota afge zonden werd is zij breedvoerig bespro ken geworden in het Kollegie der Kar dinalen een feit dat niet in de gewoon ten ligt van Paus Benediktus. Het schriftstuk zelf zou van don Paus persoonlijk ontworpen en uitgewerkt goworden zijn en reeds in de eerste dagen der maand Augustus aan do Machten overhandigo zijn. In overeenstemming met de mede- deelingen van den katholieken Gorriera d'Italia zegt nog een later telegram van het Zwitserscli Pers telegraafbureel De nieuwe Pauselijke vredesnota wordt, volgens de medewerkers van de Gor riera dolia Sera in het Valikaan, eone des te grootere beteekenis toegezegd, wegens het feit dat het Vatikaan de beste en zekerste inlichtingen kon inzamelen over do inzichten der regeeringon en over den zedelijken en stoffelijke» toe stand dor oorlogvoerende groepen. Wanneer de Paus dus bepaaldo vredes voorstellen doet, mag men aannemen, dat Hij er van ingelicht is, dat de Centraal machten deze in de algemeene grondlijnen zullen aannemen en dal dergelijke grondrichtingseenhoid waar schijnlijk ook by da Entonteregeeringen bestaat. Zulks wordt des te waarschijn lijker gehouden, daar den gevolmach tigden gezant van Engeland bij den H. Stoel, de opdracht heeft op zich geno men, de nota van don Paus te overhan- digon aan de Italiaansche regearing. Men verwacht in het Vatikaan oenen sterken indruk, niet enkel bij al de vol koren der wereld, maar in 'tv bijzonder bij de regeeringen der oorlogvoerenden, tc meer daar beweerd wordt, dat in de nota de gezichtspunten van 't Vierver- boud voor een wapenstilstand en vrede in aanmerking genomen wordt. De Engelsche gezant en de Nota Zurich, 15 Aug. De Gorriera della Sera bevestigt dat de gezant van Engo- land bij het Vatikaan de opdracht op zich genomen heeft, de Pauselijke nota te overhandigen niet alleen aan de Ita liaansche, maar ook aan de Fransche regeering. Het blad trekt daaruit hot besluit dat het Vatikaan verzekerd is dat zfoae voorstellen zoowel by de Middel machten als by de Vierverbondsregee- ringen in de grondlijnen niet zal afgewo- zen worden. Deze stap wordt in het Vatikaan met groote verwachting te gomoet gezien. In Engeland. Rotterdam, 11 Oogst. De vredesbe weging in Engeland gaat trots de aan hitsingen deu veldtocht van Lloyd George vooruit. In Londen alleen hebben verleden Zon dag 13 groote straatmeetingen plaats ge had. Enkol een sterk optreden van policie en soldaten gelukte het straatbetoogin- gen der samengeschoolde deelnemers te verhinderen ook in Manchester en an dere Engelsche steden hebben dergelijke betoogingen plaats gehad en de vrede lievende propaganda neemt dermate in uitbreiding toe, dat ook de regeering tegenover haar machteloos is. Het oordeel van de Engelsche pers. Londen, 15 Augustus. De Engel sche bladen ontvangen ds lezing, die van de vredesvoorstellen van den Paus over geseind is, koel. De Daily Chronicle zegt, dat de Geallieerden het voorstel zullen moeten weigeren. Er staat hun geen andere weg open, als zij hun toekomst niet willen vergooien en al degenen die voor hen ge- (g5° Vervolg.) Ik kwam op uw verzoek naar hier, Solie. Uw brief was tamelijk duister, en sedert het oogenblik dat ik hem ontving, gevoelde ik mij zeer ongerust. Ik ver beeldde mij dat uw schrijven op eene of andere wijze in verband stond met uw bezoek in Parijs, en dat gij nieuwe ontdekkingen gedaan bad. Is dat zoo Het is zoo, antwoordde Sofie. Ik heb den eigenaar van de ketting opgespoord, waarvan ik u een paar schakels gegeven had. Deze bevindt zich in het juweelkistje van Filip Piron. Van Filip Piron riep mevrouw Eugenie verrast uit. Dan heb ik mij ver gist. Dacht gij*dal de ketting een ander dan Filip Piron toebehoorde Ja. Ik meende ze jaren geleden bij... August Bartineux gezien to hebben. Sofie verhaalde haar bezoek op den molen en wat zij daar ondekt had, haar onderhoud met den heer Talbot en de aanwezigheid in het kasteel van een geheim politieagent, die daar als stoker was aangesteld. Mevrouw Eugenie luisterde met groote belangstelling. Eindelijk verhaalde Sofie hare vroegere ontdekking der diamanten, die Filip in liet graf onder de kapel verborgen had. Gij hebt goed gedaan mij te schrijven, sneuveld zijn, niet willen verloochenen. De Daily Mail - zegtDe voorstellen van den Paus zijn onmogelijk on zijn eigenlijk ontworpen in Duitsch-Oosten- rykschen geest. De Daily News - zegt Als de Paus werkelijk de oorlogvoerenden kan over halen hun voorwaarden in tastbare ter men te noemen, zal hij een zeer grooten, zij het laten, zegen aan het menschdom bowijzen. Indien hij verder Duitschland werkelijk kan overreden zich bereid te vorklareu, om de onafhankelijkheid van België, Servië en Roemenië te herstellen en zijn troepen uit het bezette gebiod van Frankrijk en Rusland terug te trekken, zal de deur voor den vrede open zijn, onverschillig of do volken of liever hun rogeeringen al of niet bereid zijn cr door j heen te gaan. Als de Duitsche regoering I er voorgoed in toestemde om op dezen I grondslag te onderhandelen, zou een j i botte weigering van de Geallieerden hij na ondenkbaar zijn. Het blad merkt ver- der op, dat het stuk blijkbaar door Oos- j tenrijk geïnspireerd is en zegt dan, dat terwijl behoorlijk rekening gehouden wordt met de aansprakeu van de Fran- schen en van de Italiaansche irredenlis ten, over de aanspraken van de Serviërs en Roomoniërs het stilzwijgen bewaard wordt. Dat is iets onmogelijks. De toe- j stand op den Balkan kan niet blijyen zoo als hij is. De oorlog kan niet eindigen, vóór ten minste een poging gedaan wocdj»" tot duurzame regeling van een vraagstire; dat anders een blijvende bedreiging van don vrede van Europa zal blijven. Voor het eindigen van het offensief Rotterdam, 13 Augustus. De -Morning Post» meldt uit Sint-Petersburg Der raad van arbeiders en soldaten stemde mef^allen tegen 49 stemmen voor het schorsen van het offensief. DeRaadvan ArbeidersenSoldaten tegen Kerenski's diktatnur. Lugano, 13 Augustus De Secoio van Milaan meldt uit Sint Petersburg De raad van arbeiders en soldaten heeft Woens dag het voorstel der voorloopige regeering, bijzondere volmachten aan Kerenski toe te kennen, met groote meerderheid van stem men verworpen. Voor de eerste maal namen ook Roemeensche soldatenafgevaardigden, als gasten, aan de zitting dfeel. De hervorming van het leger. Sint Petersburg, 13 Augustus. De zaak gelastigde van het ministerie van oorlog, generaal Savinkof, verklaarde aan een afge vaardigde van de «Isvestija», het orgaan van den Raad van arbeiders en soldaten, dat zijn eerste zorg is, de hervorming der ijzeren tucht in het leger. Maar mannelijke tucht eischt vooreerst een gezag, en dit kan verkre gen worden door de instelling van volmacht hebbers der regeering in het leger. Noch het opperkommando, noch de gekozen komiteiten, welke gedurig uit andere persone/i zijn sa mengesteld, kunnen, noch de tucht, noch de strijdvaardigheid doen toenemen. De be voegdheid der volmachthebbers zal zich in de toekomst uitstrekken over een zelfbestuur in liet leger en over het nagaan van het poli tiek leven in het leger. Het opperkommando zal nochtans uitspraak tc doen hebben over de gevechtsvragen. Met het oog op de nood zakelijkheid het doodvonnis ernstig te onder zoeken zullen de volmachtdragers zulke oordeelen moeten nagaan. Savinkof hield het voor zeer noodig, allen voor liet bestuur en het leger onbekwamen te verwijderen. Eveneens moeten in het leger alle weerspan nige elementen en alle maximalistische stem mingen krachtig en streng bestreder, worden. De ondergeschikte officieren hebben in het algemeen bewijzen geleverd van geschiktheid tot besturen en militaire kennis. In dien zin moeten de besluiten van Kerenski, om de bevordering uitsluitend te doen afhangen van de ervarenheid in den strijd en den graad van geoefendheid in het bestuur, goedgekeurd worden. De reaktie. Rotterdam, 13 Augustus. Uit Stockholm wordt aan de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant gemeld: Den 3 Augustus had Rodzian- ko een private zitting der Doema belegd. Voerisjkewitsj en Maskenikof, die sedert het uitbreken van de revolutie waren verdwenen, waren aanwezig. Dezen, alsook Miljoekof, verlangden van de Russische regeering, dat zij eenvoudig den raad van arbeiders en sol- Sofie, zegde mevrouw. Ik zal den vrede rechter laten verzoeken met mij te komen spieken. Er moet tot Alexe Mixtome's rechtvaardiging en tot herstel zijner eer iets bepaald ondernomen worden. Ik wenschte slechts, dat de arme onschuldig veroordeelde nog leefde voegde zij er met eenen diepen zucht bij. Mevrouw Eugenie schreef eenen brief aan mijnheer Talbot en verzond hem dadelijk. Daarna ging zij naar hare kleedkamer terug, om zich aan te kleeden voor het middagmaal. Sofie begaf zich naar de gezelschaps kamer, waar zij, na eenigen tijd, me vrouw Bienjour ontmoette. Deze wierp haar eenen hoogmoedigen blik toe, groette haar met een trotsch hoofd knikken en trad naar den haard. Geen van beiden sprak een woord, totdat mevrouw Eugenie verscheen. Na het middagmaal keerden de dames naar de gezelschapskamer terug. Me vrouw Bienjour had iets in hare kamer te doen, en Sofie maakte van hare afwezigheid gebruik, om mevrouw Euge nie de aanslagen van Filip Piron op haar leven te verhalen. En gij hebt dit alles voor mij en j mijnen echtgenoot onderstaan riep me- j vrouw uit, met tranen in hare oogen. God zegenc u, mijn kind Het was Zijne hand die u tot mij voerde Ik zal u nooit van mij laten weggaan. De terugkomst van mevrouw Bienjour belette haar te antwoorden. daten zou verloochenen, om zich dan op de Doema te steunen. Dan zou de regeering de troonsbeklimming eischen van grootvorst Michaël, den broeder van den tsaar, die zijnerzijds tot regent zou uitgeroepen wor den. Den vorigen dag had een vergadering van Sint Petersburgsche officieren dezelfde eischen gesteld. Lugano, 13 Augustus. Volgens een melding van Sint Petersburg aan de «Secoio* van Milaan, werden aangaande de kwestie van hoogverraad van generaal Goerko, bui ten deze, verder nog vijf andere generaals van het hoofdfront in de vesting Sint Peter •n Paul opgesloten. Sint Petersburg, 13 Augustus. De re geering heeft, voorden duur van den oorlog, den minister van oorlog en van binnenland- sche zaken het recht toegekend, alle kon- gressen en vergaderingen t« verbieden of te sluiten, welke van uit militair standpunt of voor de openbare veiligheid een gevaar kun nen worden, De gisting. Bern, 13 Augustus. De Russische me dewerker van de Bund meldt Volgens Russische bladen had er te Sint Petersburg eene betooging van 40-jarige soldaten plaats, welke weigerden terug naar het front te gaan zulke betoogingen zouden er ook in Moskou en in andere distrikten en groote steden plaats gehad hebben. Volgens de Birsjewija Wjedomosti neemt de gisting in Astrakhan- een zeer gevaarlijk karakter aan. De solda ten weigeren beslist naar het front terug te keeren Een vrouw minister. Kopenhagen, 13 Augustus. -- Volgens telegrammen uit Sint Petersburg werd de bekende «grootmoeder der revolutie», Kathe- rina Brestkofski als minister zonder porte feuille in de nieuwe regeering opgenomen. De toestand in Finland. Karlsruhe, 13 Augustus. Daily Mail meldt uit Sint Petersburg: De grondwettelijke vrijheid werd in Finland opgeheven. Het verkeer door Finland naar Zweden is nog niet gestaakt, maar er worden geen passen aan Russische of Finsche onderdanen meer gegeven. Sedert Woensdag staan er in de Sint Petersburgsche bladen geen berichten meer over de gebeurtenissen in Finland. Geheime zitting van den Finlandschen landdag. «Handelsblad» (Amsterdam) verneemt dat de Finlandsche landdag (Kamers) het inzicht heeft binnen korten tijd in eene provinciestad eene geheime zitting te houden. Het landtag- gebouw te Helsingfors is door de Russen bezet. Ukranië. Tusschen Ukranië en de Russische regee ring is eene voorloopige overeenkomst afge sloten. Om de doorvoering der genomen maatregelen te verzekeren werden bijzondere afgevaardigden der Ukranische Rada (soort Kamers) bij het oorlogsministerie, in het hoofdkwartier en bij de opperbevelhebbers der fronten benoemd. Ook zullen Ukranische soldatenkomiteiten »ot stand komen. Odessa versterkt. Om Odessa naar de landzijde met verster kingen te voorzien, zijn Engelsche ingenieurs daar aangekomen. Dientengevolge moesten alle vreemdelingen Odessa verlaten. Kerenski tegen Stockholm. Berlijn, 14 Oogst. Aan «Kreigszeitung» wordt uit Stockholm gemeld Uit goed inge lichte kringei^ wordt verzekerd dat Kerenski reeds van einde Juni met Engeland eene geheime overeenkomst had gemaakt, om door maatregelen de konferentie van Stockholm te verhinderen. Aanhoudingen. Opperluitenant Chauslow, die den 31 Mei door hulp van anarchisten uit de gevangenis kon ontvluchten, werd in eene loge van den schouwburg Kina Park te S. Petersburg aan gehouden en weerom opgesloten. Rusland en 't Vatikaan. Amsterdam, 14 Oogst. Volgens eene melding in het blad «De Tijd», zou de reis van den nieuwen Russischen gezant bij het Vatikaan een Poolsch katholiek, ten doel hebben een konkordaat met den Paus te sluiten. Staatskongres in Mobkou. De voorloopige regeering besloot, te Mos kou van 25 tot 27 Oogst een staatskongres bijeen te roepen. Alle groepeeringen en alle belangen zullen er door ongeveer 1000 deel nemers vertegenwoordigd zijn. Kort daarop hoorde men dat een rijtuig de laan opreed en voor den hoofdingang stilhield. Even daarna werd de markies binnen gelaten. Zijne komst op Moul- fagon, na den geheelen dag in het gezel schap van mevrouw geweest te zijn, kwam mevrouw Bienjour wel bijzonder gewichtig voor. Zij trok zich aan het venster terug, zich met een handwerk bezighoudende. Het was bijna tien ure. Sofie sloop ongemerkt de kamer en het huis uit. Wellicht wachtte haar vader haar reeds. Zij liep snel over het terras naar de klippen. De nacht was duister, de wind woei hevig, een eigenaardig sissen en bruisen kondigde eenen naderen storm aan. Een volslagen uur liep Sofie onrustig heen en weder. Een ander rijtuig kwam den vrederechter brengen. Het was ein delijk elf uur geworden. Sofie's angst steeg met iedere minuut. Ik zal hier den'geheelen nacht blijven, als hij niet komt, dacht zij. Hebben zij hem gegrepen O, vader De angst van het meisje werd onuit staanbaar. De duisternis nam steeds toe even als het loeien van den wind en het bruischen der zee. Wat was dat daar ginds In de verte bewoog zich eene (fon- - kere gestalte en Sofie herkende haren j vader. Hij had het bergvlakt bereikt en kwam op haar af. Vader riep het meisje zacht. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 10 Augustus. Officieel Front gen. veldm. kroonprins Ruppr. van Beieren In Vlaanderen is de tweede groote slag ontbrand. De geschutstrijd nam gisteren aan de kust en tusschen den IJzer en de Douve weder uiterste bedrijvigheid aan, werd tijdens den nacht onverminderd voortgezet en steeg hedenochtend tot trommelvuur. Achter dichte vuurgolven rukte dan de Engelsche infanterie tus schen Bixschoote en Wytschacte op 18 km. frontbreedle ten aanval vooruit. In Arlois vielen de Engelschen tus schen Hulluch on Lens reeds 's morgens met 4 Kanadecsche divisies aan. Zij drongen na de sterkste vuurwerking in onze eerste stelling, en beproefden door voortdurend aanvullen met frissche strijd krachten de inbraakplaats aan weers zijden van Loos uit te breiden. Naar ge vonden bevelen was bet doel van hun aanval het 4 km. achter ons front ge legen dorp Vendin-le-Vieil. In heel den dag door voortdurende verbitterde ge vechten drongen onze troepen door tegenaanvallen den binnengedrongen vijand tot over de 3e linie onzer eerste stelling terug. De terreinwinst der Engel schen is gering. In nieuwe gevechten die tot elf maal toe herhaald werden beproef de de taaie tegenstander 's avonds noj, eens zijn geluk. Vóór onzo gevechtslinie zakten de vijandelijke stormgolven in een. Ten Zuiden van Hulluch en ten Westen van Lens werd de aanvaller, die op alle punten van het slagveld de zwaar ste verliezen geleden had, afgeweerd. Bij St-Quentin ontplooiden de Franschen 's namiddags bijzonder levendige vuur- werkzaamhoid. Zij slaagden met ongeveer 3000 schoten op de binnenstad erin het pastoorshuis in brand te schieten. Van daar sprong het vuur op de kathedraal over, die sedert 8 uur 30 min. 's avonds in vlammen staat. Front van den Duitschen Kroonprins In hot middendeel van den Ghemin des Dames heerschte heel don dag door levendige vuurwerkzaamheid van het geschut. Nadat reeds 's morgens oen aanval mislukt was, zetten 's avonds Fransche aanvallen tusschen Cerny en de hoeve Hurtebise in circa 5 kilometer breedte in. De aanvallen werden her haald, heen en weer golvende strijd woedde tot in den nacht. Wij bleven in het volle bezit onzer stelling, de ver- geofsche stormloopen hebben den vijand veel bloed gekost. Aan het front van Verdun nam de geschutstrijd in den voormiddeg. weder groote kracht aan. Van Fransche zijde werd hij echter niet met dezelfde heftig heid gevoerd als op den i2n en 13n Aug. Uit Fransche bron PARIJS, 16 Augustus. Officieel. In België hebben de Franschen, na een hevige en nauwgezette artillerievoorbe reiding, dezen morgen, eene reeks aan vallen gedaan, als gevolg van een aanval in de samenwerking rechts met het Brit- sclie leger. Met een prachtig élan heeft het voet volk zich vooruitgeworpen ter bestor ming van de Duitsche stellingen aan weerszijden van den weg Steen straat naar Dixmuide al hare oogmer ken bereikend en de Steonbeek over schrijdend vorderen de Fransche troe pen op den rechteroever in kon takt met onzebondgenooten. Ten Zuiden van Ail- les heeft een krachtige aanval der Fran schen ons in het bezit gebracht, over een front van 1 km. van een loopgravenstel sel, dat door de Duitschers stevig werd gehouden. Vier tegenaanvallen, die door de Duitschers werden ondernomen tegen de nieuwe Fransche stollingen, werden gemakkelijk afgeslagen.120 krijgsgevan gen, onder welke 1 officier, zijn thans geleld. In do streek van het Monument van Hurtebise zijn do Franschen eveneens vooruitgekomen en hebben een 20 tal gevangenen genomen. Bedrijvigheid der twee artillerieën in Champagne en op de heide Maasoevers. De Franschen hebben bij Louveraont een overval uitgevoerd en 7 gevangenen ii geleverd. Niets te melden op het overige fron Uit Engelsche bron LONDEN, 15 Augustus. De Brille hebben van ochtend over een breed froi van een punt, Noordwestelijk van d buitenwijken van Lens tol het Hugi bosch ten Noordoosten van Loos, op aanval gedaan. Wij hebben de eerste vei dedigingslinies 'der Duitschers op all punten genomen en schieten nu bevred gend op. Vijandelijke tegenaanvallen lx oosten Sainte Emilie zijn volslagen g< knuikt. j Do Franschen hebben vannacht op nieuw bewesten Bixschoote terrein g< f wonnen. Vijandelijke ovcrvalsafdeelin gen vielen gisteren nacht onze nieuw - stellingen beoosten Klein Zilleboko aan maar werden geheel teruggeworpen waarbij 14 govangenen in onze handej vielen. Sofie antwoordde hij buiten adem. Ik word vervolgd. De politieagenten en Filip zijn dicht achter mij. Zij zijn.mij van het kasteel af gevolgd De terugweg is mij langs alle kanten afgesneden. Er blijft mij niets over dan den dood Zijne vertwijfelende stem vervulde het meisje met schrik. Vader fluisterde zij angstig. O mijn God 1 Gij weet niet wat gij zegt. Mijn arm kind, ik ben in het nauw gebracht. Mijne vervolgers zitten mij op de hielen, 't Is niet meer mogelijk te ontsnappen. Eenen smadelijken dood door beulshanden te verijdelen, ziedaar het eenige wat ik voor u en Eugenie nog doen kan God sta mij bij, daar zijn ze Sofie hoorde in de nabijheid roepen en kon door dc duisternis nauwelijks de verschillende gestalten onderscheiden. Plotseling viel haar iets in. Zij zullen in het huis van uwe geschei denevrouw niet naai* u. zoeken, vader, fluisterde zij. Kom, ik zal u daar ver bergen, totdat de vervolgers weg zijn. Zij spoedde zich daarheen en nam haren vader met zich mede. Door eene zijdeur binnengaande, bestegen zij eenen trap. Sofie bleef voor hare kamer staan, maar slechts even onmiddelijk liep zij verder, opende de deur van mevrouw Eugenie's kamer en liet haren vader binnen. Zij wist dat Johanna beneden was. Hier zullen zij niet naar u zoeken zegde zij. Ik zal bij u komen als de, ver volgers weg zijn. Nu moet ik weg om Uit Duitsche bron. BERLIJN, 10 Augustus. Officieel Front gen. veldm. prins Leopold vai Beieren De toestand is onveranderd. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 15 Augustus Oflnieel, De aanval benoorden Focsani is met suc ces voortgezel. Onze bondgenooten na men het bruggenhoofd Ballarelu en hel erg hardnekkig verdedigde dorp Straoan bij Pancin. Da opmarsch onzer strijd krachten dwong de bewesten de li;.ie Negrileeci Soveja staande Russisclie-Roe- meonsche divisies hun eenige weken ge leden ten koste van zware offers gewon- non stellingen prijs te geven. Wij volgen den wijkenden vijand. Bij Okna versto ven nieuwe aanvalsgolven op den tegen stand onzer troepen. Bij Focsani en in de gevechten in het gebiod van de Trotus werden den vijand weer 3000 man verscheiden kanonnen afgenomon. Ten Zuidoosten van Tarnopol mislukte een door gepantserde auto's begeleide aanval der Russen. Uit Russische bron. ST-PETERSBURG, 14 Augustus. Officieel. Den 13 hebben zich den g heelen dag verwoede gevechten afgo- speeld in de streek van Ocna en Grozesci. De Roemaensohe troepen, het tegenof fensief voortzettend, dat zij don twaalf den waren begonnen, hebben tegen den avond het dorp Slonic bezet en don vij and van de hoogten, zes werst ten Zuiden l van dat dorp, verdreven. Het offensief duurt voort. Ten Noorden van Focsani heeft de vijand, na een krachtige artillerievoor bereiding, verscheidene aanvallen gedaan naar den kant van Marasesci. Alle aan vallen werden door de Roemeenen en de Russen afgeslagen. Pogingen van den vijand om onzë stellingen in de buurt' van Maximeni te naderen,werden door ons vuur verijdeld/ Vijandelijke vliegers hebben bommen geworpen op de stations Molodetsino en Siniawka. Roemeensch gevechtsterrein Uit Duitsche bron. BERLIJN, 16 Augustus. Officieel Front gen. overste aartshertog Jozef In achtervolgingsgevechten braken Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche troepen meermaals den tegenstand van vijandelijke achterhoeden in hot gebergte bezuiden het dal van de Trotus. Front gen. veldm. von Mackensen Benoorden Stravani en Pancui weer den Pruisische en Beiersche regimenten succesvol talrijke aanvallen der Roeme nen en van nieuw aangevoerde Russische strijdkrachten af. Aan de Sereth werd de nog op den Westeroever zich handha vende vijand door een krachtigen aan val onzer troepen over den stroom terug geworpen. 54 officioren, waarbij ook Fransche, 5300 man, 16 kanonnen en meer dan 50 machinegeweren bleven in onze handen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 15 Augustus. Officieel. Bij Mahmoedia en bezuiden Galatz af en toe een kanonschot. hen van het spoor te leiden. Zij spoedde zich naar de voorzaal waar zij mevrouw Bionjour aan de deur ont moette. Een oogenblik scheen haar hart stil te staan zij trad de gezelschaps kamer binnen, waar dc vriendin van Mevrouw Etigenie, stralende van vreugde, haar op den voet volgde. Het was mevrouw Eugenie nog niet gelukt, zich van den markies te ontslaan, en de vrederechter moest geduldig wach ten, om tot liet zoo gewenschte onder houd met mevrouw te worden toegelaten. De markies was door de aankondiging van den vrederechter verhinderd gewor den een smeekend aanzoek te doen tot een spoedig huwelijk met mevrouw Eugenie en kon den verloren draad niet meer terugvinden hij had nochtans vast besloten het huis niet te verlaten voor dat hij zijn dool zou hebben bereikt. Juist luid hij zijne rol weer opgenomen, toen Sofie binnen kwam, die hij met woede in het hart en met wraakzuchtihe oogen aanzag. Sofie ging zitten maar mevrouw Bien jour trad naar Eugenie toe, bij wie zij als eene aanklaagster bleef staan. Mijne lieve mevrouw Eugenie, zeg de zij op scherpen toon, ik heb u iets bijzonders te zeggen. Ik moet eene zware beschuldiging uitspreken tegen juffrouw Lepage, uwe juffrouw van gezelschap, of heter, ik wil haar ontmaskeren, en zal dit doen in tegenwoordigheid van u en uwen gast.

De Denderbode | 1917 | | pagina 2