Een en ander. STAftSREEUWS. XAAKLAHDEH im m PÜTTE^BODSSSfls M.0RIS0NS j Waschmachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, STERFGEVAL. Zondagrust. ZAAILANDEN Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wasolii znnder Men la s minutenen werkt door zijne eigene zwaortekraoni I J. L, MORISONS, 109. DAMBRÖGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRONEN FA PI ER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van Belyië t Fotografie I B. WILLEMSEN WISSELAGENT m BALSSMPILLEÜ Bloedzuiverende Pillen e*ne samenzwering om hem te bevrijden. A\i de vertrekstatie stond cene groote me nigte met ontblooté hoofden. Sommigen knielden en weenden. De onlusten in Spanje. f Volgons de «Temps» is Barcelona in de macht der revolutionairen, die eene re- keering zouden gevormd hebben. Te Bilbao duurt den strijd met de opruiers voort. Overal elders heeft de regeering de bovenhand. In de mijuenstreek van Rio-Tinto kan do rust enkel hersteld worden na bloedige gevechten. Madrid, 20 Augustus. De ijzeren- wogwerkliedon der lijn Caceres-Portugal en Madrid-Saragossa-Alieante hebben hunne opstandsbedrijging ingetrokken. Nieuwe Entente-konferencie in Rome. Lugano, 20 Oogst. De Parijzor brief wisselaar van do Secoio - kondigt cene aanstaande Entente-konferencie aan, die in Rome zal gehouden worden. Minister-voorzitter Ribot en de minis ter van oorlog Painlevé hadden eerst voorgenomen, zich met den voorzitter der Republiek Poincarê, naar het Itali- aansche front te begeven en dan naar Rome. Ze stelden dan echter hunne reis uit tot den tijd der eerstkomende konforen- cie in Rome. Nieuwe leeningen. Washington, 19 Oogst. De Voroe- bigde Saten stonden aan Italië eeno lee toe van 40 miljoen dollars aan België cene som van 5,900,000 dollars. Graaf Esterhazy in verlof. Budapesth, 17 Oogst.Volgens berich ten der bladen, neemt graaf Esterhazy, wier gezondheid geschokt is, een lang verlof. Onder de verschillende kandidaturen voor het ministerpresidentschap geldt die van graaf Julius Andrassy als de waar schijnlijkste. Engeland zoekt in Vlaanderen de beslissing. Daily Chronicle schrijft nopens den slag in Vlaanderen, dat hy slechts eene voortzetting uitmaakt der Entente-be raadslaging met andere middelen. Eene der gewichtigste besluiten der ui Loiylensche konferencie, welke tot hier toe nielbekend gemaakt werd uit strate gische redenen, is tot eene beslissing van den wereldoorlog nog dit jaar te komen. Eene ammunitiefabriek in Kanada in de lucht gevlogen. Montréal,20 Oogst. De werken in Rigaud, te Quebec, benuttigd tot het ver vaardigen van springstoffen, zijn in de lucht gevlogen. Volgens de eerste berich ten worden 300 personen vermist. In de naburige plaats Gragone, wer den door de geweldige ontploffing 40 kuizen vermeld. Degansche omtrek is door dichten rook vervuld. Een bijzondere bijzondere trein met geueesheeron en verpleegsters is van Montreal naar de plaats dor ramp ver trokken. Aftreden van Jellicoe. Den Haag, 21 Oogst. Uit Londen wordt gemeld Het ontslag van admiraal Jellicoe schijnt nakend. Algemeen wordt Beatty als zijn opvolger aangewezen. Grieksche mobiliseering. Athene, 21 Oogst. —Een besluit be veelt het mobiliseeren der klassen van 1916 en 1917, met inbegrip van Israëliet- sche en Muzulmanschc vlugtelingen die iii Oud- en Nieuw-Griekenland gevestigd zijn en van de Mahometanen der klas 1917. Volgens, dagbladberichten werd de opperstalmeester des konings, vorst Ypsi lanti, aangehouden. Het offensief der Bondgenooten in in het Oosten. Kopenhagen, 21 Oogst. Politi- ken meldt uit Londen de briefwisse laar van de Times telegrafeert uit bet Russische hoofdkwartier Voor het oogenblik woedt de slag op het front van 100 mijlen breed, van aan het Slonie- dal tot nabij Galatz. Ook aan het Mara- Sesli-front woedt de slag met ongehoor de hevigheid. is weder hersteld en de ware moordenaar zijns broeders gevonden. - Dank zij de goddelijke Voorzienig heid en mijne edelmoedige dochter voegde er Alexe Mixtome bij, en ver volgde De banvloek is van mijn hoofd weggenomen, want het geheim werd onthuld, en aan uwe verbintenis met Constance staat niets meer in den weg De jonge graaf sloot het meisje in zijne armen, dat weende van vreugde en geluk. Daarop knielden de gelukkige verloofden voor de vereenigde echtgenooten neder, die hun van ganscher harte hunnen zegen schonken. Zij namen weder plaats en het verledene werd nog eens besproken. Tegen den middag verscheen mijnheer Talbot om het verbroken huwelijk van Alexe Mixtome en mevrouw Eugenie te herstellen, waartoe hij per telegraaf verlof gevraagd en bekomen had. Tot laat in den avond bleef hij in het gezel schap der gelukkigen, en naar liet dorp terugkeerende, zond hij een stil dankge bed ton hemel, die alles ten goede geleid had. Den volgenden morgen leverde me vrouw Bienjour schriftelijk haar ontslag in. Zij begreep dat mevrouw Mixlomenu geeue ('eredame meer noodig had, en gevoelde bovendien dat zij onmogelijk kon blijven. Mevrouw Eugenie trachtte haar niet terug te houden, en liet haar gaan met goedkeuring barer dochter erleende zij haar nochtans een klein jaarlijksch inkomen Spoedig daarop verscheen graaf Beau- Graaf de Lioderkerke. eenige zoon van den voorzitter van den automobiolclup, die toen de oorlog uitbrak, slechts 16jaar oud was on als vrijwilliger in dienst trad, is bij een der laatste gevechten gesneu veld. Do jonge graaf, na eerst to Ant werpen gestreden t« hebben en dan aan den IJzer, trok laatst naar Rusland. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Onderpastoor te Denderhautem, den E H. Van den Abeele, id. te Ophassolt te Ophassolt, den E. H. Gooreman, pries ter in het Seminarie; te Aalst Sint-AIar- linus, den E. II. Van de Keere, leeraar in St-Lievensgesticht te Gent. SMOKKELAARS. Het Klachtencomiteit van het Stedelijk Voedingscomiteit van Aalst heeft besloten streng op te treden tegen tegen de smokke laars- Alle personen, die volgens onbetwistbare bewijzen zich plichtig maken aan smokkel handel, 't is gelijk in welke waren of op wel ke wijze, zullen ongenadig allen on derstand worden ontnomen Wij doen een beroep ,op de rechtzinnige medehulp van alle stadgeneoten, om ons die personen te doen kennen. Men kan zich schriftelijk richten tot het bureel, Gentsche straat, 17, of tot een der leden van het Klachtencomiteit, met de vaste verzekering dat elke verklaring stipt geheim zal worden gehouden. Naamlooze klachten worden niet aanvaardt. Als ieder medehelpt, zijn we verzekerd van doeltreffende uitslagen. Het Klachtencomiteit. Aan de Aalsterschebevolking. Het bestuur van Hulp aan Vluchtelingen» vervult een aangenamen plicht, de Aalster- sche bevolking hartelijk te bedanken, in naam der uitgewekenen, voor de groote milddadig heid, getoond den 19 Oogst 11. Dank aan die giften zal het ons mogelijk zijn menig huisgezin van uitgewekenen in hunnen drin genden nood bij te staan. Nogmaals dank van harte. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk 1 Huwelijken. A. De Vos, bed., met B. Sonck, zb. A. Coppens, schrïjnw., met E. Van Ren- terghem, kleerm. J. De Neef, hande laar, met M. Eeckhaut, br. Overlijdens. A. Pódevyn, breister, 23 j., Hovenier- straat. J. Lemmens, w. Van den Ab- beele, zb., 88 j., Leopolds!r. C Van Cauwenbergh, mutsenm., 20 j., Gulden Boompl. L. Sonck, m. De Leeuw, voorman, 65 j., Varkensm.M. Sedeyn, zb., 17 j., Schoolstraat. E. Vander- meersch, vr. Castelain, vleeschh., 55 j., wonende te Komen. 2 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 20 Augustus, M. Van Caelenbergh, LoopoM- straat. OPENBARE VERKOOPING van goede EN MEERSCH te Aalst, Aygem, Erpe en Hof- stade. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal met gewin van paimslag en gelagen in het openbaar verkoopen. STAD AALST. Eerste koop. Een perceel LAND gele gen op het Galgeveld, gekadastreerd wijk C, court bij hetoutbijt, met een dagbad' in de hand, hetwelk een bericht uit Grie kenland bevatte, dat voor liet gezelschap van het grootste belang was. Loöndari en zijne bende waren door eene sterke afdeeling soldaten omsingeld en de hoofd man gedood geworden. Sofie rilde bij de herinnering, welke dit bericht bij haar opwekte en in haar haar hart dankte zij de Voorzienigheid, die haar tegen alle gevaren beschermd en tot geluk cn vrede gevoerd had. De telegraaf had de tijding van Aleje Mix tome's terugkomst door T gclieele land verspreid, en overal heerschte de grootste opschudding reeds den volgen den dag brachten de dagbladen de voor vallen op Charlemont en Montfacon aan het licht. Toonde men aanvankelijk al gemeen medelijden, spoedig veranderde dit in vreugde en oprechte deelneming. Op verlangen van den inmiddels aan gekomen hertog van Montfacon, stelde de nieuwe markies zijn vertrijk uit, lui hij volkomen gerechtvaardigd zou zijn, en dat duurde dan ook niet lang. Het onderzoek van Filip nam spoedig eenen aanvang en was weldra afgcloo- pen De bewijzen tegen hem en zijnen heer, die door zelfmoord aan het aard- sche maar niet aan het hemelsche ontko men was, veroordeelden beiden Er bleef geen twijfel meer over, dat zij den moord ta zamen gepleegd hadden. De rnoolu- naar Greg bekende, dat hij in den nacht, toen de markies vermoord was geweest, het kasteel tien minuten voor twee ure nummer 383a met cene groote van 15 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan het Wel dadigheidsbureel van Aalst, ten zuide aan den heer Emile Boclangicr-De Boeck, ten weste aan de straat leidende van de üeut- schensteenweg naar de St Apoloniastraat en daarover aan de heer Frans De Saedeleer en andere en ten noorde aan dame De Clippele- Govaert en kinderen, en de hoeren August Van Gyseghem en Judocus Haleydt. Ge- bruikster jnffrouw Weduwe Jan-Baptist De Clippele. GEMEENTE AYGEM. Tweede'koop. Een perceel MEERSCH, gelegén op den Varinck, gekodastreerd wijk A, nummer 1557, met eene grootte van 6 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de beek, ten zuide en ten weste aan de heer Jules Laloy Quintyn en ten noorde aan de heer Joseph Raes. Gebruiker de heer Gustaaf Van de Velde. GEMEENTE ERPE. Derde koop. Een perceel LAND, gele gen op het Bosch veld, gekadastreerd wijk C. nummer 959c, met eene grootte van 28 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Virginia De Schaepmeester, de heeren Van Sande en zuster, de heeren Albien Van Vae- renbergtfeWynant en Leonce Van Impe- Sinekens, ten zuide aan de heer Frans Pirson- Rottiers, ten weste aan de heer Frans de Gendt en ten noorde aan juffrouw Virginia De Schaepmeester. Gebruiker de lieer Alphonse Lievens. GEMEENTE HOFSTADE. Vierde koop. Een perceel LAND, gele gen op de Kersdries, gekadastreerd wijk C, nummer 556, met eene groote van 31 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan dame Van Wichelen-Van den Steene, ten zuide aan juffrouw Helena Pannekoeck, ten weste aan de heer Seraphien Van Hauwermeiren en juffrouw Isabella Van Hauwermeiren en tcu noorde aan de Torensbeek. Gebruikster Juf. Wed. David Daelman. Vijfde en laatste koop. Een perceel LAND, gelegen op de Wee, gekadastreerd wijk A, nummer 376, met eene groote vati 66 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Emilia Hofman en den heer Achiles Hofman, ten zuide aan den heer August De Prez en zusters en de heer Jan-Baptist Vel- deman, ten weste aan de heer Adolphe var. den Nest-Walgraef en ten noorde aan de Weg. juffrouw Emma Boeyé cn de heeren Desiré De Ridder en kinderen en Karei De Prez. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebrui ker de heer Frans Van Wezemael. ENKELE ZITDAGEN A) Voor de goederen gelegen te Aalst, Aygem en Erpe Maandag 10 September 1917 Ten 2 uren namiddag ter herberg van de heer Frans De Saedeleer, te Aalst, Gent- schensteenweg. (Schaapstal). B) Voor de goederen gelegen te Hofstade Dijnsdag 11 September 1917 óokten 2 uren nammiddag ter herberg genaamd «In de Roos» bij den heer J.-B Van Sande, tc Hofstade, Dendermondschen steenweg, N. B De koope'rs zijn verplicht ter verkooping mede te brengen hun trouwboekje of extrakt uit hunnen geboorteakt, en dege nen die kunnen genieten van de verminde ring der rechlen (Landbouwwet) hunne contributiebiljetten. OPENBARE VERKOOPING van EN MEERSCH EN te Aalst, Erondegem en Nieuwer- kerken. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal namens wicn het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: Koop 1 gebracht op 4100 fr. Koop II gebracht op 300 fr. Koop III gebracht op 300 fr. Koop IV gebracht op 300 fr. Koopen V, VI en Vil gebracht op 2360 fr. Koop VIII gebracht op 820 fr. Derde en laatste Zitdag Donderdag 6 September 1917. Telkens om 3 uren stipt namiddags ter herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. verlaten had. Toen hij over het hovensle terras ging, had hij eenen man aan het venster gezien en hij zwoer dat deze man August Bartineux geweest was. Zijnen weg vervolgende had hij opgemerkt, dal Alexe Mixtome met gebogen hoofd in het park op en neer wandelde, waardoor de vroeger door dezen afgelegde, hierop betrekking hebbende verklaring, beves tigd werd. De molenaar bekende verder, dat hij August Bartineux den moord verweten en van hem geld en beloften ontvangen had, op voorwaarde van le zullen zwij gen. Hij had gedacht dat Alcxë' Mixtome niet veroordeeld kon worden nu dit echter toch geschiedde, had hij niet dur ven spreken Bij de gerechtszitting verklaarde Filip zich schuldig en legde eene openbare bekentenis af, maar trachtte, liet grootste deel der schuld op August Bartineux te werpen. Hij zegde dat do markies hem op dien avond mishandeld en hij daarom gezworen had, zich voldoening te ver schaffen. August Bartineux had hom af geluisterd en was 's nachts bij hem ge komen. Hij had hem zijne geldelijke ver legenheid medegedeeld en hem overge haald den markies om het leven te bren- gen. Hij en Bartineux hadden de daad te zamen uitgevoerd, de juweelen onder ling verdeeld en de verdenking op Alexe Mixtomc geworpen, dien zij beiden haat ten, Zij hadden alles zoo aangelegd, dat er eene menigte bewijzen van zyne gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieren, Doodbrieven en Beeldekons, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steeudrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzclvertijd op zijne geheeie oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MOR1SONS Wachmachien «ene moaad op proef in geheel I België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg ea prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog"'verkrijgbaar ten bureele dezes. IW A AT3CH APPI J VAM tegen Brandgevaar, op 't Leven 011 Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraat, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- wooue inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- polhenklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zondor kosten. Inlichtingen te bekomen by don Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. •••••••••••••••••••••••••••••a 9 HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen •••••••••••••••••1 schuld voor handen waren, tengevolge waarvan hij veroordeeld zou worden en Bartineux de titels en goederen van Charlemont zou erven. Ilij verhaalde verder dat Bartineux voornemens was geweest de jonge mar kiezin uit den weg te ruimen, maar dat haar vermeende dood de uitvoeriug van het plan had voorkomen. Hij werd ter dood verooordeeld en boete zijne mis daad onder de valbijl van den beul. Alexe Mixtome werd. na eenige we ken, weder in zijne rechten hersteld. Van alle kanten, kwamen gelukweuschen en uitnoodigingen en de langen lijd doodge waande was de held van den dag. Kort na deze gebeurtenisen namen Alexe Mixtome, zijne cehtgenoote, de schoone markiezin, en hunne dochter Constance, hunnen intrek in het kasteel van Charlemont. onder 'I blijde gejuich der pachters, dor bedienden van het kas teel en der inwoners van het dorp, die hunnen heer met eerebe wijzen ontvingen. Drie maanden later werd er weder een groot feest gevierd, doch ditmaal was niet alleen het kasteel, maar het geheeie dorp iu feestdosch gehuld. Aan elk huis wapperde de vlag en do schamelde hut zelfs was met groen en bloemen getooid. Meri vierde de bruiloft van graaf Alfred Boaucourt en Constance Mixtome; opge wekte jubelkreten begroeten het bruids paar, Het kasteel was vol gasten en van heiude en verre kwamen geschenken aan. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titel». Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belglsch geld. Hypotheskkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedulss enz. zijn do BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBALTT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Dczo Pillon, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid,. Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekt f Botermwht, AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apotheek syn tu re.-arygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppols stillen onmiddelyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpyn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. 1'akkeu voor liet bevruchten van koeien en merrioën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere romedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Juwoolon en meer andere kostbaarheden, werden hun door voorname vrienden ver eerd, maar de zegen der ouders was het jonge paar het liefst van alles. Niemand van hen, die Sofle terzijde gestaan hadden, werd door juffrouw Constance vergeten. Allen werden rijke lijk beloond ;vooral bedacht zij mevrouw Bartineux, die haar altijd liefderijk beje gend had, en bij wie zij de schaduw, die de schuld van August Bartineux in hare ziel had achtergelaten,trachtte te verban nen en hare laatste dagen op te vroolij- ken. Het lot had Sofie beschermd en door haar was er vrede in de familie Charle mont gekomen Zij had op de edelste wijze haren plicht jegens haren vader vervuld, zij had hare liefde en alles wat haar dierbaar was, voor hem opgeofferd haar groot werk was nu volbracht. Zijn naam was weder in eere hersteld, zij had hem echtgenoo- te, huis en titel weergegeven. Moedig had zij zich van hare taak ge kweten. I11 de liefde van haren gemaal en van hare dierbare ouders, die haar met trots hun kind noemden, vond zij de schoonste beloonining voor hare stand vastigheid, die haar, hoewel langs don kere wegen ten toppunt van geluk ge voerd had, Sofle had de overwinning be haald en geen duistere schaduw van het verledene stoorde nog de rust derfamilie, wien eene zonnige toekomst tegenlachte. EINDE

De Denderbode | 1917 | | pagina 3