Biisslsci- DuitsGhe Oorlog. Oorlog In Moge Oorlog lo oog BaiKan In Duitschland IN RUSLAND. OORLOGSBERICHTEN. OP ZEE. Een en ander. IN OOSTENRIJK-HONGARIE, Italiaansche Oorlog daar een tegenvoorstel door het levens- middelenheheer en 'den Ilollandschen gezant besproken wordt. In de laatst verloopen week werd er overeengeko men nopens de vrijlating van 30 graan schepen. Die vrijlating werd echter niet uitgevoerd, daar men niet t'akkoord kwam nopens de hoeveelheid die aan het Belgisch hulpwerk zou toekomen. De aanstaande zitting van den Rijksdag. De Rijksdag komt op 26 September, om 3 ure namiddag opnieuw bijeen, om te beslissen over ds verschillende kwes- tien der binnenlandsche politiek. Onder deze zijn ook: het inrichten der vrije kommissie of zeventallige kommissie, die gemeenzaam met den Rijkskanselier en de zeven bondsraadslcden zal zetelen. Verder is eeno verdeeling van het bin- nenlandsch Rijksambt, waardoor een rijkshuishoudkundig ambt zou ontslaan, goed te keuren en de noodige kosten te stemmen. De begrooting voor 1919 komt niet op de dagorde. Men verwacht ook bevolkingspolitieke ontwerpen over maatregelen tegen de geboorteverminderfng De onderhande lingen over de kwestiën der parlemen- tariseoring zullen oene grootc plaats innemen, terwijl grootore sociaal-politie ke ontwerpen Diet ter bespreking komen. Betrekkelijk de veranderingen van de kiesomschrijvingen van den Rijksdag, wordt een wet voorzien die eene rechts- uitbreiding brengt aan de groote steden. Het getal Rijksdagleden zou met omtrent 30 vermeerderd worden. Het Centrum. Bij ile spekulatic dor minderheidspers in Duitschland, speelt het Centrum eene zekere rol. Men hoopt aan diens kant, voor het geval dat er algemeenc her kiezingen voor deu Rijksdag zouden plaats hebbeniets wat nog zeer twijfel achtig is, zegt het Berliner Tageblatt dat het centrum zich naar de zijde dor minder heid zou koeren of dat er zich ten minste eene splitsing zou voordoen. De Kreuzzeitung - ten minste zet die mogelijkheid vooruit. Het antwoord der Germania is zooveel, als eeno logenstraffing aan do Konservatieven. Het Centrumsorgaan 3anzicl de hoop der Kreuzzeitung op eenen ommekeer in de massas der cen- trumkiezors voor ongerechtigd, en ziet geeoe tegenstrijdigheid tusschen de rijks- regeering en de rijksdagmeerderheid. De kanselier hoeft zijn woord gegeven de nota van den Pa«s te beantwoorden, in den geest der rijksdagresolutic van 19 JuJ^ I>at heeft do Al-Duitschers in het li art getroffen. Zij zien in der waarheid hun schuitje langs om meer afdrijven, en in dien zin is het to verklaren dat zij zich aan de ultima ratio, namelijk de ontbinding van den Rijksdag, zouden willen vast klampen. Bezoek. Stockholm, 4 Sept. De gewezen Rus sische gezant te Parijs, Iswolski, werd in den loop der verleden week, te Parijs, door president Poincaré in gehoor ontvangen. Over Londen zal hij naar St-Petersburg te- rugkeeren. Te Londen zal hij met Lloyd George en Balfour beraadslagen. Iswolski reist niet als privaat persoon, doch hij is gelast met een gewichtige politieke zending, welke met de oorlogsdoeleinden der Verbon denen in nauw verband staat. Maatregelen. Stockholm, 4 Sept. Uit Haparanda wordt gemeld: Daar eenige Russische troe penafdeel ingen aan 't Roemeensche front op eigen hand hunne stellingen verlieten, deed de opperbevelhebber tot den hoofdminister het verzoek, ten spoedigste de maatregelen door te voeren welke in de konferentie te Moskou voorgesteld zijn. De Romanoffs. Volgens den korrespondent van het alge meen Handelsblad deelde de Russische regee ring aan de leden der familie Romanoff mede, dat zij er zich moesten op voorbereiden, dat de konslituante alle Romanoffs uit Rusland zal verbannen. Het Afgevaardigdenhuis Buila-Pesl, 5 Sept. De minister- voorzitter Wekerle heeft heden met den voorzitter van het afgevaardigdenhuis v. Szessz een onderhoud gehad over het bijeenroepen van het parlement. Het afgevaardigdenhuis zal waarschijnlijk op 13 September bijeenkomen. De nieuwe regeering zal zich in deze zitting aan het huis voorstellen en minister-voorzitter Wekerle zal zijn programma bekend ma ken. Daarop zou <lë Kamer voor korten tijd uiteengaan. In politieke middens gelooft men dat het programma van We kerle ook den parlementairen toestand, betrekkelijk het nieuw kiesrecht zal op lossen. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 6 Augustus. Officieel Front gen. reldm. kroonprins Ruppr. van Beieren In Vlaanderen bleef de gevechlswerk- zaamheid van de artillerieën krachtig, vooral tusschen het Ilouthulsterbosch en het kanaal Ioperen-Konun. Na In t inval len dur duisternis vielen de Kngolschcn tusschen de van Iepcren naar Poelcappel- lc en Zonnebeke leidende wegen twee maal mei sterke strijdkrachten onze linies aan Beide aanvallen zakten in vuur en strijd van man legen man met hooge ver liezen en zonder resultaat ineen. Front van den Duitschen Kroonprins Weerszijds de baan Laon-Soissons en in het westelijk deel van den Cherain des Dames was de vuurwerkzaamheid bij poozen aanzienlijk verhoogd, 's Avonds viel na trommelvuur Fransch voetvolk bezuidwesten Pargny-Filain aan, maar kwam in onze afweerwerking niet tot aan onze hindernissen. Bij Vauxaillon en aan den Winterberg verliepen eigen ver kenningen scccesvol. Gevangenen wer den aangebracht. krachtig vuur ten noorden ran Reims werd bij hel Soulains-bosch door een ge deeltelijken aanval van de Franschon ge volgd zij werden teruggeslagen. In Champagne was de gevechtswerk zaamheid in eeuige vakken levendig. Vóór Verdun duurt de krachtige geschut- strijd, vooral op den Oosleroever van de Maas, voort. Totdusver geen bedrijvig heid van voetvolk. In den nacht van 1 op 5 September vielen onze vliegers Londen, Southend en Margate aan. Brandverwekkende uit werking der geworpen bommen werd gekonstateerd. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. Roven liet vasteland zijn gisteren 14 vijandelijke vliegtuigen en 1 kabelballon gevold geworden. Luitenant Voss be haalde zijn 40* en 41° overwinning in do lucht. Uit Fransche bron PARIJS, 4 September. Officieel avondbcricht Groote aktiviteit van de artillerie in de streek van den molen van Laffaux, tus schen Cerny en de Ailles en aan heide zijden van de Maas. PARIJS, 5 September Officieel G'isteren avond hebben de Duitschers na een levendig bombardomont een aan val op de KazeinaL-hoogvlakte gedaan. Door het vuur der Franschon gestuit, konden de aanvallers de Fransche linies niet aantasten. In Champagne weerden de Franschen een overval ten Noorden van den Casque af. Ze slaagden met eon overval ten Noordoosten van don Felon. Ze maakten gevangenen. Op de heide oevers van de Maas bleef de artillerieslag in den nacht verwoed. In den boven Flzas een palroolje- schermulseling in het vak van Seppois. Uit Engelsche bron LONDEN, 5 September Officieel Een vijandelijke overvalsafdeeling is in de buurt van Armentières afgeslagen. Een aanval, tegen de Portugeezen onder nomen, was eveneens vruchteloos. Het vijandelijk geschut was roerig in de buurt van Lens. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 6 Augustus. Officieel Front gen. veldm. prins Leopold van Beieren Vóór hot front van het 8" leger hebben de Russen hun terugtocht naar het Noor den en Noord-Oosten ijlings voortgezet. Aan de Duna heeft de vijand zijn sterke stellingen tot Friederichstadt ontruimd. Bij onzen snellen opmarsch werden tot dusver aan onvolledig vastgestelde ge vangenen en buit geteld 120 officieren, meer dan 7.500 man, 180 kanonnen, 200 machinegeweren, meerdere pantserauto's en zeer talrijk krijgstuig van allen aard. Front gen. overste aartshertog Jozef In Noordwestelijk Moldavië, bij poo zen levendige werkzaamheid van het ge schut en gevechten op het voorterrein. Front gen. veldm. von Mackensen In de bergen benoord westen Fociani mislukte een Roomeenscbe aanval bij Muneelul, van een eigen aanval werden gevangenen meegevoerd. Uit Oostenrijksche bron. WEEN EN, 5 September. Officieel. In het bereik der Oostenrijksch Hon- gaarsche strijdkrachten is niets belang rijks voorgevallen. Uit Russische bron. SINT PETERSBURG. 4 September. Officieel. Gisteren ochtend hebben on ze troepen de stad Riga verlaten, na de versterkingen van Dunamunde en de bruggen over de Duna te hebben opgebla zen. Thana trekken zij in Noord-Ooste lijke richting langs .de kust terug. De dorpen Kabli, 40 werst ton Zuiden van Pernau, Gainacli, Kospuli en Pidde, aan de kust bij Riga gelegen, zijn door een vijandelijke vloot beschoten. In de richting van Ixkull hebben" de Duitschers gisteren hunnen opmarsch in Noordelijke richting -- langs den groo- ten weg Waldcnrode-Pskof en in Noord-Ooslelijke richting naar Kazan voortgezet, ten einde onze stellingen bij Dunahurg om te trekken. Tegen den avond heeft de vijand onze troepen aan den Grooten Jaeger uit hun stellingen verdreven, in de streek van Waldenrode ons front over een breedte van 13 werst ingedrukt en Waldenrode bezet. Onze troepen trekken in Noordelijke richting terug. Wij nemen maatregelen in ver band met het indrukken van ons front. In de streek van Ilden, Rybnach en Krazenton trekken onze troepen, die zich tegen deu druk van den vijand niet staande konden houden, in Noord-Oosle lijke richting terug. Wanordelijke ben den soldaten verdringen zich op den grooten weg naar Pskof en op den weg van Rider naar Lemberg. In de richting van Dunaburg levendige gevochten. In de richting van Czernowitz (Roe menië) hebben wij ten Zuiden van liet dorp Slobodgea vijandelijke aanvallen af geslagen met groote verliezen voor den vijand. Londen, 5 September. Officieel be richt uit het Russische hoofdkwartier, door de admiraliteit draadloos opgevan gen Langs de bocht van Riga houdt de te rugtocht aan. De vijand bereikte op 50 werst len Noord-Oosten van Riga de overgangen van de Aa. Onze troepen, die beoosten Riga aan den slag zijn, trokken naar Zegewold, Lemberg en Dozhubrazd terug. Duikbooten hebben de kust bij Riga beschoten. Tegenaanvallen verdrongen den vijand van de hoogten bij Slobodzia, waarbij twee honderd tegenstanders werden ge vangen genomen en de oude toestand hersteld. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 5 September. Officieel. De 19e dag van den elfden Isonzo-slag was vol zware, bloedige gevechteu. Bij Madoni stieten onze stormtroepen bij het voortrukken op een aanval van Ita liaansche, in diepe gelederen opgestelde strijdkrachten, die zij tot staan brach ten. Vier volgende aanvallen werden af geslagen. De Monte St Gabriele is sedert gisteren ochtend opnieuw het middelpunt van een tot groote hevigheid geslegen worsteling. De vijand bestormt steeds weer den rotstop, die herhaaldelijk in zijn bezit kwam, maar kort daarop door onze roemrijke infanterie werd heroverd. De aan beide zijden met groote taaiheid gevoerde strijd duurt tot op het oogen- blik met onverminderde hevigheid voort. Bij Görz deden de Italianen eenige vcr- geefsche aanvallen bij Selo en Medcazza. Een tot het afronden der stellingen inge zette onderneming onzer troepen werd voltooid. Op de gehecle Karslhoogvlakte hadden hevige gevechten plaats. Alle door den vijand ondernomen aanvallen werden ge broken, dank zij de standvastige houding onzer beproefde Karstverdedigers. Er vielen 100 Italiaansche officieren en 4000 manschappen als gevangenen in onze handen.I-Iet heel® aantal sedert het begin van den slag binnengebrachte gevange nen beloopt 15000 man. Triest werd wederom tweemaal door Italiaansche vliegers aangevallen. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 4 September, Officieel In den nacht, voorafgaande aan den derden September heeft de vijand onzo stellingen bij Gaza hevig gebombardeerd. Den daaropvolgeuden dag richtte de yij- and zijn bombar dement tegen onze meer Oostwaarts gelegen stellingen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 0 Augustus. Officieel Ten westen van het Prospa-meer had den Duitsche, ten Oosten van het Doiran- meer Bulgaarsche verkenningsonderne- mingen succes. Luchtoorlog Bommen op Pola. Weenen, 5 September. Officieel In don nacht van 3 op 4 September wierp een groot aantal vijandelijke vlieg tuigen ongeveer honderd hommen op Pola, die in de stad eenige schade aan partikulierè eigendommen berokkenden. Een kleine opslagplaats van slroo, buiten de stad, geraakte in brand. De militaire doelpunten leden slechts geringe schade. Er zijn geen verliezen aan monschen- levens te betreuren. Bommen op Karlsruhe. Karlsruhe, 5 September. Van och tend heeft een vijandelijk vliegtuig in de nabijheid van Offenburg twee hemmen neergeworpen, die z'onder eenige schade aan te richten in het open veld neervie len. Bomaanval op Sulina. Berlijn, 5 September. Officieel Duitsche watervliegtuigen hebben eer gisteren de havenwerken van Sulina (aan den mond van den Donau) doeltreffend gebombardeerd. Twee goote branden. Een aanval op de Engelsche kust. Londen, 5 September. Officieel Een aanzienlijk aantal vijandelijke vliegtuigen is gisteren nacht om 11 uur dc Zuidwest-kust overgekomen en heeft opeen aantal plaatsen bommen gestrooid. Een aantal vliegtuigen bereikte liet dis- trikt Londen, waar bommen werden ge worpen. Er zijn nog geen berichten ontvangen omtrent de aangerichte schade. Londen, 5 September. Tegen tien minuten vóór half twaalf werd liet duide lijk, dat de vijandelijke vliegtuigen op Londen aanvlogen en om kwart vóór twaalf vielen de eerste bommen in bót distrikl van Londen. Van dit tijdstip af tot zoo wat één uur zijn 40 bommen bo ven die streek uitgeworpen. Dit geschiede ook op verscheidene kustplaatsen. Londen, 5 September. De Daily Mail heeft een hoofdartikel over de elkaar opvolgende vliegtuigaanvallen op Engeland. Het blad laakt den huidigen toestand en dringt er op aan dat, tel kens wanneer eon aanzienlijke vijande lijke vliegtuigafdeeling onze kustlijn overkomt en dan met geringe verliezen ontsnapt, een enquête zal worden gehou den. De u Daily Chronicle heeft een hoofd artikel, waarin zij de Admiraliteit prijst, omdat deze geen verschil heeft gemaakt, in haar gewone bekendmaking van de verliezen, ofschoon thans een marine kazerne was geraakt. Zeegevecht aan de kusten van Jutland. Berlijn, 2 September. Ambtelijk. -- 's Morgens vroeg op 1 September stootte een onzer verzekeringspatroeljes, ten noorden van Holras Riff, op Engelsche kruisers en torpedobooten. Na kort ge vecht ontrok zich de vijand die door een onzer vliegtuigen, met bommen werd belegd, aan liet ingrijpen van-sterker strijdkrachten. Van ons werden vier vischbooten, in voorpostenbooten ver anderd, beschadigd en in Deensche hooge wateren, op strand gezet. Het grootste deel hunner bemanningen schijnt geland te zijn. De Overste vau Admiraalsla/ der Marine. Londen, 2 September. De admirali teit deelt mede Onze lichte zeestrijd krachten vernielden heden morgen vier vijandelijke mijnen werpers voor de kus ten van Jutland. Ringkobing, 1 Sept. Heden vroeg rond 7 uur had voor Bjerrogaardstrand" een zeebotsing plaats. Vier Duitsche ma rinetrawlers werden, dooi' Engelsche vlootgedeelten op het strand gedreven. Na liet stranden zetten de Engclschen de beschieting voort. Volgens het bericht van Ringkobing sloegen de granaten tot in Ringkobingfjord, waar een huis be schadigd, maar niemand gekwetst werd. Omtrent honderd Duitsche marinesoldaten werden geland. Waarschijnlijk zijn er verschillende dooden. Duitsche vliegtui gen en duikbooten namen deel aan 't ge vecht. Verhaal van een Duitschen matroos. Ringkjobing, 1 September. Een Duitsche matroos verhaalt Wij lagen 's nachts bij Lift. 's Morgens trokken wij Noordwaarts. Om 6,15 ureontdekten wij plotselings overwegende Engelsche zee strijdkrachten, in hot Zuidwesten en in het Noorden, die eenen hal ven cirkel rond ons vormde. Wij trachten hen te ontkomen. Wanneer zij echter den halven cirkel enger maakten en het klaar werd dat wij hen niet konden ontgaan, gingen de vier schepen mot vollen stoom, legen de Deensche kusten. Wij stelden 'voorop dat de Engelsche schepen de beschieting zouden eindigen, wanneer zij zagen dat de schepen op de kusten gestrand waren. Zulks gebeurde niet. De beschieting werd voortgezet. Alle schepen werden getrof fen, onder het waterpeil, alvorens te stranden. Wanneer de Engclschen na het stranden het beschieten voortzetten moes ten wij de schepen verlaten. Eerst wan neer de Engelschen zagen dat wij aan de kust dreven, eindigden zij het vuur en stoomden noordwaarts. Do opperstoker Klebcr verdronk, bij de poging om aan land te zwemmen. Een Duitscher werd gedood, twee licht ge kwetst naar het hospitaal van Ringko bing gebracht. De Duitsche matrozen, 98 in getal zijn in Bjerrogaard geland, bo vendien nog 10 soldaten ran een boot, die de Duitsche torpedojagers 's morgens aan de slrandingplaats vonden, en waar hij kenterde. Allen wérden 's morgens naar Ringkobing gebracht. Het strand is op eene breedte van drie kilometers met wrakstukken en schipsgerief overzaaid. Uit Esbjerg kwam een bewakingsafdee- ling van 40 man, voor de bewaking. Kort naar het stranden ontstond op den mijnenzoeker Heinrich Bruns - brand. Rond 7 uur ontplofte de poederkamer. De vier schepen zitten 500 meters van land vast. De golven slaan voortdurend over de schepen. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Bestuurder der Zusters van Liefde te Lovendegem den eerw. heer Orban, su perior van 't kollege te Lokeren. Deensche voorstellingen in Londen. Kopenhagen, 5 September. Het Rit- zaubureel meldt Betrekkelijk de schen ding van het onzijdig Deensch waterge bied tijdens het zeegevecht bij Bjerregaard op 1 September, kreeg de Deensche gezai.t in Londen opdracht, bepaald verzet bij do Engelsche regeering aan te tceke- ncn. Men onderzoekt of bij gezegde gelegen heid eene schending van het Deensche watergebied ook van Duitsche zijde door voortzetting van den strijd op Deensche zeegebied heeft plaats gehad. Al de geborgene personen, in den dionst der Duitsche marine zijnde, werden geïnter neerd. De Kabinetskrisis in Frankrijk. Genève, 4 September. Beteekenisvol voor den voortdurenden invloed, welken Malvy ook nog behield na zijn aftreden in de leidende kringen, is de mededeeling van Le Petit Parisien dat onmiddel- na de zitting van het groot krijgskomi- teit tot hetwelk ook Malvy behoorde, deze laatste het vriendelijk bezoek ont ving van zijne kollegas tot hiertoe Painlevé, Viviani, Thomas en Steeg. Leon Bourgeois zal heden van zijne "■vorlofreis le Parijs aankomen. Le Progrès «1c Lyon- verneemt daar over dal eerst na een onderhoud van Ribot nrct Bourgeois de oplossing der krisis een stap voorwaarts zal doen. Verscheidene provinciebladen béwer dat de omvang der wijzigingen v< grooter zal zijn dan tot hiertoe aangen men werd. De herhaaldelijk aangekondigde ni< we Parijzer konferencie der Bondgem waarvan de dag nog j^iet opgegev werd, zal vooral van militairischen aa zijn. De Wintertijd Volgens - ene verordening wordt Maandag 17 September aanstaande, zomertijd door den wintertijd vervangt Na 3 uur van den namiddag zullen uurwerken één uur achteruit gédraj worden. De brand in Kazan. Kopenhagen, 4 September. De hi ontvangen Russische bladen bevalt uitvoerige bijzonderheden over de vree lijke brandramp, die op 28 Oogst Kaz teisterde. Ten minste 100 personen zijn omg komen. Vier voorsteden werden gein in asch gelogd. Binst den brand had eene reel ontploffingen plaats die in hevighe toenamen, een aantal gebouwen in lucht deden vliegen en dat met zuil kracht dat er scheureu in den groi kwamen als bij aardbevingen. Later we vastgesteld dat ook verscheidene amm nitie-fabrieken in de lucht gevlogen zij Stockholm, 4 September. De Sin Petersburgsche Borsen-Zeitung mei dat de verschrikkelijke ramp in Kaz aan oenen anarchistischen aanslag toe schrijven is. Er zijn meer dan 4000 slachtoffers. H verlies aan vernielde Japansche ammui tie voor kanonnen, wordt op 160 miljoi roebels geschat. Verder zijn door de ontploffingen Amerikaansche vliegtuigen vernield, d in de eerste dagen naar het front moesti gebracht worden. Na de ontplofflngsramp zijn ongeva 3000 soldalen van liet garnizoen v: Kazan verdwenen.Men heeft niet kunm vaststellen hoevolen daarvan dood i weggeloopen zijn. De groote spoorwegbrug over de Vc 'ga is vernield, zoodat het verkeer tu schen Kazan en Moskou voor eenïj weken onderbroken is. In geheel het gouvernement heeft eei paniek plaats gehad. Geen marmer meer. De beheerders der steengroef van Cm rara, die aan de kunstonaars der gansch wereld het beste marmer leverden, da len mede, dat zij den uitvoer moeten sh ken. daar de spoorweg welke haar mi de wereld verbindt, tengevolge van ko lengebrek het verkeer gestaakt heeft. Het einde van den oorlog. Door eenen bijbelkundigen lezer word aan de Nationale Zeitung geschreven Nadat men reeds voorzeggingen over h< einde van den oorlog gehoord en gelen heeft, zal hel misschien belangsteUifl inboezemen, Hat in den bijbel eeno voor zegging staat die men zeer wel op de wereld-oorlog kan toepassen. Zoo zegt Daniël 12, 11-12, dat ee groote oorlogsellende over de wereld za komen en 1290 dagen zal duren. Indien men nu den aanvang van lit bloedvergieten rekent met den moord o den Oostenrijkschen troonopvolgpr da moet dn oorlog eindigen op 8 Januai 1918: rekent dat men daartegen te begin nen van 2 Oogst, dan zou het einde een rond 18 Februari 1918 komen. Daarmede komt overeen Johannes 13-1 die eene ramp voorziet die 42 maanrlci lang do wereld zal teisteren. De konferencie van Stockholm. Kopenhagen, 4 September. Bei liner Tidonde meldt uit Stockholm h Stock holmsche konferoncic zal voor te minste 2 maanden verdaagd wordön. De Hollandsch-Skandinaafschc kom missie blijft onwrikbaar overtuigd, da de konferencie ondanks alle moeilijk heden zal gehouden worden. De Belgische financiën. De inkomsten bestaan uit 1) de ont vangsten welke de Staat nog kan innen 2) Voorschotten der Nationale Bank vai België 3) Voorschotten der Verbond] nen. Op 14 Juli 1917 hadden de Verbond® nen aan België 2 milliard 913 millioei 387 duizend frank geleend.Daarvan wen 237 millioen 500 duizend frank gebruik tol bevoorrading van 't bezette gedeclli van België. De toestand van het Fransche kabinet. Bazel, 3 September. Zwitsersck bladen berichten uit Parijs Volgem Petit Journal komt Dinsdag eei ministerraad bijeen in welken de opvol ger van Malvy zal benoemd worden Ribot zal later met de parlementaire] leiders sproken over de andere wijzigin-] gen in het kabinet. Twee Antwerpsche sportlief hebbers. sneuvelden aan het front het zijn Floj rent Huyskens en onder- luilenan] Jacques Vekemans. Deze laatste viel den 2 Oogst, gedurende oen artillerie-gevechl Hij was 22 jaar oud en een volkomen sportman hij was lid van den - Gereld de Natation -, van Antwerpen, waarvan hij een der beste waterpolospelers was] De brand van Salonika. Volgens do Morning Post brak het vuur te Salonika op verscheidene plaat sen tegelijk uit. Er is brandstichting in het spel. De korrespondent deelt mede dat 4200 woonhuizen en magazijnen, al de hotels en om zoo te zeggen al de handelshuizen der stad vernield werden. Ongeveer 100.000 personen zijn zonder dak. Gedurende den brand deed zich een

De Denderbode | 1917 | | pagina 2