OORLOGSJAIMEB. Robert Van dg Lanotte WJ m PüTTpSQQSSEilS MORISQNS W?>schmachien Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, BUITENLAND Zondagrust. ZA A I LAN D EN Uit iiel DagfjoeK eeaer Jonge Vrouw VaK- GD Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Vta!ü zonder omen in 6 minutenen werll door zijne eigene zwaarlekracnt J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT, ANTWERPEN PATRON EN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van lielyië Fotografie I B, WILLEiYISEN WISSELAGENT SS MWMHlim kritieke toestand voor door het feit dat de overgroot* vuurgloed slechts langs eene straal ecnen uitweg bood, die echter naar de zee leidde. Groot'- menschenmas- sas werden op alle mogelijke watervaar tuigen overgebracht. Belgische soldaten die bij misgreep als dood opgegeven werden en heden nog springlevend zijn. 53427. De Ia Fontaine, Maurits-Edmond, soldaat, klas 1906, 4U linie 3/1, geboren té Lichter velde, wonende te Survezeele. 2292. De Poorter, Juliaan, soldaat, 2" kl. 1914, 11* linie 2 3, geboren te Gheluwe, den G Februari 1894. 1790G. Lemmens, Hendrik, soldaat, 2e lanciers, 3C eskadron, geboren te Helchete- ren. den 18 Mei 1890. 51508. Meurice, Jozef-Lodewijk-J klas 1900, V linie 4 I, geboren te Brussel, den 28 Maart 1880, wonende te Schaarbeek. 50926. Van Ghcel, Theodoor, soldaat, klas 1900, 2e linie, geboren te Gheel, den 6 Maart 1880. 58§78. Verheyde, N--S.-B., 5* linie, ge boren te Schaarbeek. 55858. Trillet. Gaspard-Jacob-Richard. soldaat 2e kl. 1910, ll'karabiniers 21, ge boren te Hodimont, den 12 Maart 1890, wo nende te St-Gillis. 73086. Buys, Josse, soldaat, klas 1913, 6C linie 4/2, geboien te Grimbergen, den 10 Maart 1893 en daar wonende 2425 'Daels, Hendrik, soldaat le jagers te paard, 2e eskadron, geboren in 1889. 321. Delrue, Albrecht, soldaat kl. 1914, 10e linie 4 3, geboren te Rijsel, den 6 Fe bruari 1894, wonende te Kortrijk, Sweve- ghemstraat. 34157. Demey, Hcudrik-Alfons, soldaat, klas 1909, 4L'vestingsartillerie, 2U batterij, geboren te Oedelem, den 2 November 1889, wonende te Sijsseele. 70492, Van der Eist, Jozef-Frans, soldaat kl. 1910, 6° iinie, geboren te Oeleghem, den 1 December 1890, wonende te Westmalle. Frankrijk. - Belgische militai ren uit Zwitserland naar Lyon overgebracht den i Augustus 1917. Barras, Alfons, wachtm., beroepsvrijw. 1904, V. K., 4 L. D.; Antierens Jan, korp., m. 99, 12 vesting Wirtx Juul, soldaat, m. 1900, 9 linie Vandenbosch Desideer, sold, m. 05, 8 vesting Speite Huibrecht. soldaat, 12. A. F. L.; Demnrque Pieter, sol. m. 99, 1 jag. te voetKodesch Frans, soldaat- vrijwilliger, m. p m. 04, 13 vesting Van Campenhout J.-Bapt., sergeant-berocpsvr., 10, 13 iinie Mijs Omer, korp. beroepsvr. 14, 22 linie.; Vercamer Jozef, korp., be roepsvr., 10, 9 linie Knops Andries, sold, m. 03, A. F. L. Waldeycr Hendrik, sold m. 06, 13linie; Allard Achiel, sold. m. 10,23 linie; Cau- perghs Marcel, oorlogsvr.. G. Cong. Ser- vais Albert, adj. beroepsvr. 1900, 5 linie Van den Weyngaert Ferd., sold. m. 11,6 linie Steenhout Cyriel, soldaat, 1 kar.; Manlambrcchts Herman, sold. 13 linie Thomas Matthias, adj. mot. beroepsvr. ll\ F. A. Vandeputte Bonifaas, oorlogsvr., C. comp. Claude Hendrik, oorlogsvr ,7 art. F. N. gedetacheerd V. L.; Dutillieux Arth., sold. 1 kl. m, 07, 24 linie Clais Ignatius, oorlogsvr.2 karabiniers. Lijst van het Belgisch gezond- heidspersoneel door uitwisseling- den 20 Oogst te Lyon aangekomen. Zijn geplaatst in het kamp van Auvours de onderofficieren Van de Mercel, Laurent, Demoulin, Leroy, Becart, Daunau, Marot, Van Helmont, Pockele, Deprez, Philippe, Massart, Gilet, Swine, Derenne, Sonnetde korporaals Lettang, Lambert, De Raede- macker, Putters, Stroeymeyt, Everaerts eu Smets de soldaten Jaumais, Neuville, Sa- cre, Crcde, Geerts, Desmet, Colignon, Thir- lon, Driessen, Bossaert, Juste, Mommaerts, Croymans, Aerts. De Molle, Verlaine, Mae- sen, Ethienne, Provis, Stevens, Coulon, Brusselmans, De Heuse, Xhignesse, Chariot, Dufrenne, Andries, Van Roy, Devos, Schoe- vaert. Guxaue, Hartiel, Dubuisson, Beer- naerts, Peeters, Stercks, Nieuws, Swinnen, Verdonck, Van Herck, De Fry, Wera, Moris, Micliaux. VaDdersas. Genessean, Dessaint, Delheusy, Massart, Crauwels, Borghmans, Pillet, De Keersmaker, Vandevorst, Calle- waert, Nys, Kersten, Meudier, Van Ham- melrijk, Grégoire, Jamart. Een militair Dewaele, werd geplaatst in de Villa des Cèdres. Twee uitgeleverde bur gers, Broeckaert en de Neuter, werden ter beschikking gesteld van den Belgischen kon sul. Bemerking. Villa des Cèdres is gelegen bij Cap Ferrat, een van de schoonste hoekjes der Azurenkust, en denkelijk is het een eigendom welke aan koning Leopold II heeft toebehoord. Nederland. I geroemde Nedei landsche dramaschrijver Louis Rouw- measjer heeft woensdag, 5 September, zijn 75" verjaardag gevierd. Engeland. De Vakvereeniginnen en de Aonferenlie te Stockholm. - Hel. kongros der vak vereen igingen, to Black pool gehouden, besloot, met 2 millioen 84 J duizend stemmen, tegen 91 duizend dat, de tegenwoordige omstandigheden ingezion, de Stockhoimsche konferentie geen nut kan opleveren. Volgens een telegram uit Londen lot de Matin (Parijs), verklaarde de gewezen Kngelscho minister Henderson Gezien het meeningverschil ter konferen- tie der Verbondenen (over Stockholm) te voorschijn getreden, zou het houden eener internationale konferentie nood lottige gevolgen hebben. Het Kongres te Blackpool is liet 49* Jaarkorigros der EngelschoTrade-Unions en zeker wel een der belangrijkste van al de reeds gehouden kongressen. Het begon den 3 September en is bijgewoond door G92 afgevaardigden die moer dan dry millioen voreenigde werklieden ver tegenwoordigen. (Wal over Stockholm beslist werd staat hiervoor te lezen). Een tweede punt der dagorde is do herstelling der nijver heid na den oorlog. Alle reeds gedane voorstellen komen hierop neèr dat de betrekkingen tusschen Arbeiden Kapitaal inniger dienen te worden en dat de werk lieden meezeggenscliap moeten bekomen m 't besturen der uijverheidsonderneinin gen. poldsfr. C. Schils, in. Nuél, dagl. 48 j. Korte Ridderslr. E. De Moorsman, i landb. 20 j. won. to Baerdogem. J. Lombaerls, m. De Clercq, zb. 100 jaar, Onze fi. V. Plaats. E. Masscheleyn, wr Lornout, zb. 87 j. Kloosterslraat. Van 's middags tot middernacht, eeni. ge dienstdoende apotheek, Zondag 9 September, M. Renneboog, NicuwstraaL OPENBARE VERKOOPING van goede EN MEERSCH te Aalst, Aygem, Erpe en Hof- naverteld door X naar een beroemd verhaal. (1" Vervolg). De burgers die, in de zaal tegenwoor dig waren, schenen mij tegenover de olliieieren als meikevers tusschen vlin ders. En onder de aanwezige uniform- üragers waren de huzaren in alle geval de pruchligsten en onder de huzaren zelf was graaf Arno Dotzky de .schitte rendste. Meer dan zes voet lioog, zwart krulhaar, opgekrulde snorren, glanzend witte tanden, donk ore oogen die zoo doordringend en zoo teeder opkijken konden, kortom, op zijne vraag "Hebt gij de cotillon nog vrij, gravin voelde ik, dat er nog andere eveneens verhevene zegepralen waren, als het va an del zwaaien der Maagd van Orleans. En hij, de twee en twintigjarige, had ook wel zóó iels ondervonden, toen hij met het schoonste meisje van het hal (na dertig jaren mag men zoo iets wel zeggen) op dansmaat door de zaal vloog. - Maar Martha - maar Martha toch bromde tie tante, toen ik ademloos op mijnen zetel aan hare zijde terfigviel, en tie zwierende tulwolken van mijn kleed haar om het hoofd draaiden, O, verschooning, verschooning, Meuleschettestraat, Aalst. De jongelingen, welke met vrucht de Vak- en Vervolgstudiën doorloopen en geëindigd hebben, kunnen onmiddellijk of mettertijd-, de volgende bedieningen uitoefenenSchrijnwerker, Meubelmaker, Smid, Werktuigkundige, Paswerker' Draaier-wertuigkundige, Monteur-werk tuigknndige, Electrieker, Bedrijfsleider, Bestuurder van nijverheidsgestichten, Meestergast, Verificateur, Traceur, Tee kenaar; al do bedieningen in de oxploita- tie van den ijzerenweg, als paswerker, draaier, visiteur, ondermeester, werk huisoverste, enz., De leertijd duurt 4 volle schooljaren. Aannemingsvoorwaarden 1°) Van 13 lot, ten hoogste, 16 jaar oud zijn. 2°) Drager zijn van een getuigschrift van goed gedrag, afgeleverd door de school- overheid. 3°) Vrij zijn van alle lichaams gebreken, welke het uitoefenen van bet gekozen ambacht werkelijk zouden kun nen verhinderen. 4°) Met goed gevolg een aannemingsexamen ondergaan, loo- pende over de algehecle leerstof der lagere school. De leerlingen moeten noch boeken, noch gereodschnppen aankoopen voor de studiën. Voor allo inschrijvingen en voor ver dere inlichtingen, wende mori zich tol den Eerw. Heer Bestuurder, Cyr. De- meester, Dcndermondschen steenweg, 18, of tot M. A. De Waegeua.ere, Moulescliot- testfaat, 32. (Schoollokaal). Op 15 September aanstaande, wordt de inschrijvingslijst gesloten. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 4 Huwelijken. A. De Kerpel, landbouw, met D. Ver- straeten, fabr. w. Overlijdons. G. Van den Haute, \ve Barrez, zb. 72 j. Hoogev.F. De Potter, wr De Meers man, landb. Gij. Moorselb. J. Merckx, scholier, 13 j. Jan Jeliestr. M. Van derMersch, w® Lepoutre, zb. 67 j. Leo- lante smeekte ik en zette mij goed recht Ik kan er niet aan doen... Daar is geen spraak van, ik doel enkel op uw gedrag met dien huzaar... Gij moogt u bij het dansen zoo niet legen hem aansluiten... en kijkt men oenen heer dan zoo vlak in de oogen Ik bloosde. Had ik dan iets gedaan dat een meisje niet betaamde Zou do onver gelijkelijke misschien eene slechte mee ning van ïuij opgevat hebben Van dit bange twijfelen werd ik nog vóór het einde van het bal bevrijd, want gedurende den laalsten wals, fluisterde de onvergelijkelijke mij toe Luister toch... hel kan niet anders... gij moet het weten... heden nog... ik* bemin u Dat klonk wel wat anders dan de beroemde «stemmen* van Jeanne d'Arc.. Maar zóó, al dansend, kon ik toch niet antwoorden. Dij bemerkte het en hield op. Wij stonden in oenen eenzamen hoek der zaal en konden ons onderhoud onbe merkt doorvoeren Spreek toch, gravin, mag ik hopen? Ik weet niet wat gij zeggen wilt, loog ik. Gelooft gij misschien niet aan liefde, op het eerste gezicht? Tot nu toe hield ik het zelfs voor een verdichtsel, maar lieden heb ik er de waarheid van onder vonden. Hoe klopte mij hel hartMaar ik zweeg. -Ik geef mij geheel over aan mijn stade. De Notaris Oscar TI3BAUT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verknopen. STAD AALST. Eerste koop. Een perceel LAND gele gen op het Galgeveld, gekadastreerd wijk C. nummer 383a met eene groote van 15 aren 70 centiaren, palende ten ooste nan het Wel dadigheidsbureel van Aalst, ten zuide aan den lieer Etnile Boelangier-Dc Boeck, ten weste aan de straat leidende van de Gent- schensteenweg naar de St Apoloniastraat en daarover aan de heer Frans De Saedeleer en andere en ten noorde aan dame De Clippele- Govaert en kinderen, en de hecren August Van Gyseghem en Judocus Haleydt. Ge- bruikster juffrouw Weduwe Jan-Baptist De Clippele. GEMEENTE AYGEM. Tweede koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op dcu Varinck, gekodastreerd wijk A, nummer 1557, met eene grootte van 6 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de beek, ten zuide en ten weste aan de heer Jules Laloy Quintyn en ten noorde aan de heer Joseph Raes. Gebruiker de heer Gustaaf Va* de Velde. GEMEENTE ERPE. Derde koop. Een perceel LAND, gele gen op het Boschveld, gekadastreerd wijk C, nummer 959c, met eene grootte van 28 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Virginia De Schacpmeester, de heeren Van Sande en zuster, de heeren Albi.en Van Vae- rcnbergh-Wynant en Leonce Van Iinpe- Smekens, ten zuide aan de heer Frans Pirsnn- Rottiers, ten weste aan de heer Frans de Gendt en ten noorde aan juffrouw Virginia De Schaepmeester. Gebruiker de heer Alphonse Lievens. GEMEENTE HOFSTADE. Vierde koop. Een perceel LAND, gele gen op de Kersdries, gekadastreerd wijk C, nummer 556, met eene groote van 31 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan dame Van Wichclen-Van den Steene, ten zuide aan juffrouw Helena Pannekoeck, ten weste aan de heer Seraphien Van Hauwermeiren en juffrouw Isabella Van Hauwermciien en ten noorde aau de Toïensbeek. Gcbruikster Juf. Wed. David Daelman. Vijfde en laatste koop. Een perceel LAND, gelegen op de Wee, gekadastreerd wijk A, nummer 376, met eene groote van 66 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Emilia Hofman en den heer Achiles Hofman, ten zuide aan den lieer August De Prez eu zusters en de heer Jan-Baptist Vel- deman, ten weste aan de heer Adolphe var» den Nest-Walgraef en ten noorde aau de Weg, juffrouw Emma Boeyé en de heeren Desir De Ridder en kinderen en Karei De Prez. Verdeeld in oost-en westhelft. Gebrui ker de heer Frans Van Wezemael. ENKELE ZITDAGEN A) Voor de goederen gelegen te Aalst, Aygem en Erpe Maandag 10 September 1917 Ten 2 uren namiddag ter herberg van de heer Frans Dc Saedeleer, te Aalst, Gent schensteenweg. (SchaapslaO. B) Voor de goederen gelegen te Hofstade Dijnsdag 11 September 1917 Ook ten 2 uren nammiddag ter herberg genaamd -In de Roos» bij den heer J.-B Van Sande, te Hofstade, Dendermondscheu steenweg, N. B De koopers zijn verplicht ter verkooping mede le brengen hun trouwboekje of extrakt uit hunnen geboorteakt, en dege nen die kunnen genieten van de verminde ring der rechlen (Landbouwwel) hunne contributiebil jelten. gelast men zich met alle slach van BOEK en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Rondbrieven hu Beeldekens, Adres- en Visiolkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel Yan Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzclvertijd op zijne geheele oppervlakte. - MEN WASCHT AL.ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Waclimachien eene maand op proef in geheel BelgiC en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. lol.- ging hij voort... ■- Gij of niemand Beslis over mijn geluk... Wilt gy de mijne worden Op zoo eqne ivclitslreekschc vraag moest ik toch iels antwoorden. Ik zocht naar eene zeer diplomatische uitdrukking die. zonder hem de hoop te benemen, locii mijne waardigheid niet zou kren ken, doch kon 'piels anders le voorschijn brengen dan een .stil sidderend .Ta Mag ik dan morgen bij uwe tan Ie om uwe hand komen vragen en aau graaf Allhaus schrijven Wederom: Ja maar dilmaal eijn weinig vaster. O. wat hen ik gelukkig! Gij dan ook op het eerste gezicht L.. O zeg hot mij, bemint gij mij Thans antwoordde ik alleen met de oogen, maar deze zegden, dtinkl mij, liet allerduidelijkste Ja Op mijnen achttienden verjaardag werd ik getrouwd, nadat ik oersi mijne intrede in de wereld had gedaan, en aan do Keizerin als bruid was voorgesteld geworden. Na onze hiliiloft ondernamen wij eene reis naar Italië tot dit einde had Arno een langdurig verlof ontvangen. Rat het roodo schrijfboek juist in dezen zaligen tijd en geurende de wit tebroodsweken eene leemte aanwijst, spijt mij thans ten hoogste. Vervlogen en vergaan waren de vreugden dier dagen toch immers ook, zoo ik ze ingeboekt MAATSCHAPPIJ V A H tegen Brandgevaar, op 't Leven cn Ongelukken van allen aard. Pinnige Premie Ongelukken op don ijzerenweg en train ways. Hooi'DAgent Aug. DE WINTER, Nieuivstraat, Aalst, VOLKS VERZEKERINGEN met we- kelykseho betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staal de maat schappij leoningf'n toe aan 4o/0 's jaars, te waarborgen door grond panden, liy- pothe.eklijko schuldvordering on beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's ja'ars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul ÉEMAN, en in hel bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. HOPMARKT; •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen had, maar ten minste ware er dan een aanschijn van in die bladen bewaard gebleven. E11 toch, ik herinner het me nog zeer juist: het was een heerlijke tijd. Eene soort tooververlelling, waarlijk Ik had immers alles wat een jong vrou wenhart maar bogceren kan liefde rijkdom, rang. vermogen... En wij be minden elkander zóó, Arno en ik! Toevallig was mijn glanzende huzaar daarbij een brave, hartelijke, edelden- kende man, een fijne wereMmenseh, die dc vroolijke scheids niet versmaadde, (hij had ook evengoed welke zekerheid kon*liel bal van MarÜ nbad mij daarover verschailen een booze ruwe kerel kunnen zijn) en toevallig ook was ik een hartelijk, beseheiden en gemoedelijk ding (hij had op het gezegde hal zich eveneens in een mooi doch grillig gansje kunnen verlieven)en zoo gebeurde het dat wy volkomen gelukkig waren en bet in rood gebonden dagboek langen lijd uit het oog verloren werd. Maar, \faclit, hier vind ik wat nieuws ingeschreven Ontboeze ming over de waardigheid der jonge moeder. Op 1 Januari 1859 werd ons een zoontje g'-boren. Mijn kleine, lieve Rum was voor mij het voornaamste wonder der wereld. Ook de jonge vader was niet weinig lier pp zijnen afstammeling en bouwde de schoonste toekomstplannen op hem. Wat zou er uit hem worden Deze nog niet zeer dringende vraag werd echter des te dikwijlder over Uuru's Esplanadestraat, 8 AALST. Aau- en verkoop van Titels. Belgisch* rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotiieakkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsclie cedules enz. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker Van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slecht» Spysvor- ttring, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Blokuzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. n dezelfde Apotheek zjjn te ve.-nrygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmnldelyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegcm de razende tandpijn, 1 fr. do doos. Pakken tegen bot slecht boter geven der koeien fr. 1,26. - Pakken voor bet bevruchten van koeion cn inen ieën Romedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos 2 fr. de doos. wieg gesteld en immer werd er van beide kanten besloten soldaatMenigmaal echter werd er eene zwakke opmerking gemaakt door de jonge moeder: Maar, zoo hij dan eens in den oorlog sneuvelt?» Rah viel er aanstonds op, ieder een sterft waar en wanneer het hem beschoren is, en anders niet Hel bleef dan hierbij. Pas twee maanden oud, werd Ruru lot soldaat van eerste klas bevorderd. Wer den toch alle kroonprinsen niet aan stonds na hunne geboorte tot regiments- boofden benoemd Waarom dan zouden wij onzen kleine ook niet eenen inge- beclden rang toekennen Dit was voor 'ins «me buitengewone scherts, dit soldaatjesspel met den boorling. Arno grootte, zoo dikwijls zijn kereltje op den arm der voedster in de kamer gebracht werd deze laatste heetten wij de rnar- kclenster, Runi's geschrei was alarm signaal, en wal Ruru is op liet oefc- ningsplciu beduidt, dal laat ik 11 raden. Op 1 April, drie maanden na zijne geboortp, werd Ruru korporaal genoemd, op dien dage achter gebaarde er ook iets droevigs iets, wal mijn hart zwaar maakte en mij deed besluiten liet in mijn roode dagboek 1n tc schrijven (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3