Oorlog Io Moge STmmeuws. OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. 2AA1LAHIER J06J6 ZlflLMI-EI Robert Van de Lanot m mummbim In Duitschland Een en ander. Voor Hoest, Bronehiet en Influenz Voor Maagpijn, Italiaansche Ooidog Vereenigde iVijveraai WISSELAGENT Grondkrediet van Fielt] ALGEMEENE ASSURANTI I; J Kngejrchen opperbevelhebber meende le rnoeten in aanmerking nemen. Een deel der Parijzerpers ondersteunt warm het denkbeeld van een eenig opper bevel des legers. Amsterdam, 27 November. Alge meen Handelsblad meldt uit Londen Iv-n der punten, die toekomende week door rten krijgsraad der Bondgenooten zal besproken worden is de kwestie van bot samenwerken der Midden-en Znid- Amcrikaansche republieken mol do vlo ten der Vereenigde Staten en Engeland voorwerp der besprekingen. Een ander zal de bevoorrading der Bondgenooten betreffen. Elke Mogendheid zal verzocht worden eene lijst van hare behoeften op le ma ken, wordt het rantsoen op een anderen datum nog afgeleverd. Andere punten hebben betrek op de maatregelen te nemen tot bestrijding van den Oostenrijk Hongaarschen 'duik boo ten-oorlog in de Adrialische zee, alsook do kwestie der versperring in hun b- trek niet Zwitserland en Spanje en de fman cieolc en ekonomische hulp die na den oorlog aan Belgie zal verleend worden De Parijzer briefwisselaar van den Daily Express - meldt datna desamen- komst in Calais eenc bespreking van nijverheids- en ekonomische vragen in Londen zal plaats hebben. De Vereenigde Staten zullen bij elke bespreking verte genwoordigd zijn door den ondorstaats sekretaris der schatkist, Grosby. Algemeen en Enkelvoudig Stem recht in Pruisen. De Duitsche pers brengt uitvoerige be richten over wetsontwerpen die op last van den Koning van Pruisen in het par Iemenl zullen worden voorgebracht en die van verstrekkend belang zijn. Het eerste ontwerp handelt over de veranderingen in de kiesrecht bepalingen van het Pruisische huis van afgevaardig den Kamer en stelt onder meer vast: Ieder Pruisisch onderdaan die sinds ten minste 3 jaar de Pruisische nationa liteit bezit en 25 jaar ten volle is, heeft stemrecht. De personen behooreude tot het aklie- ve leger, met uitzondering van de mili taire beambten, kunnen tijdelijk van hun stemrecht geen gebruik maken. Iedere Pruisische onderdaan heeft eene stem. I)e afgevaardigden worden recht streeks gekozen door de kiezers. De stemming is geheim; de stembrie ven zijn gesloten in de slembus te bren gen. Niemand kan zich ter stemming door iemand laten vervangen. Is kiesbaar iedere Pruisische onder daan van ten minste 30 jaar oud. Verder worden nog een aantal veran deringen gebracht in dé regeling der kiezing. Ook in de samenstelling van het hee renhuis senaat worden belangrijke veranderingen aangebracht. De Koning die het recht hoeft ter benoeming van hel Heerenhuis, behoudt zich nu ook het recht voor leden van den nijverheids- stand. personen builen den adel en zelfs beboerende let den wei kerss'.and in het Hoerenhuis te beroepen. Daarbij wordt aan bet Hoerenhuis volledig zelfbestuur toegekend Uit de eerste berichten over deze veranderingen blijkt duidolijk dat de rogecring in Pruisen besloten is vastbera den den weg der demokratiseering in te slaan. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de gebeele Duitsche pers die maatre gelen met genoegen en soms met geest drift begroet. Nieuw oorlogskrediet. Berlijn, 26 November. Een wetsont werp nopens een nieuw bijgevoegd kre diet van 15 miljarden werd ten bureele van den Rijksdag neergelegd. I)e «Freizinnige Zeitung» zegt over de kwestie der hervorming van den Prui- sischen Landdag De zinsnede in de beweegreden ver vat, volgens welke de kroon de leiding Ier hervorming heeft op zich genomen, wederlegt de veel verspreidedaarstelling, als zouden de partijen der linkerzijde de kroon en de regeering, nu binst den oorlog door onzedelijke bedreigingen gedwongen hebben, het stemrechtsvoor- stel voor te leggen. De Vorwiirts zegtEen blik in de pers toont aan dat de moeilijkheden nog niet overwonnen zijn. Vallen echter de be perkende bepalingen terzijde on wordt vervolgens de absoluut onontbeerlijke gemeenzame drukking der algemeene volksstemming en van den regeeringswil doorgezet, dan zal het gaan. Uil tel Dagbosk etter Jonge llrouw, naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (13° Vervolg). Het valt mij zwaarder mij te ver- klaren, dan ik wel dacht. Gij toondet mij toch zooveel ver trouwen in dien smartelijken nacht, waarop gij bij een sterfbed waak tot. Hoe komt het, dat gij nu wederom alle ver trouwen verloren hebt In die schrikkelijke uren was ik lmilen mij zei ven... sedert dien heeft mijne gewone schuchterheid zich weder om van mij meester gemaakt. Ik zie in, dat ik destijds mijne rechten te boven gegaan ben om er niet weder in te hervallen, heb ik uw bijzijn gevloden. Inderdaad, ja gij schijnt mij te vermijden. Waarom Waarom Omdat ik u tot aanbiddens toe. bemin. Ik antwoordde niets. Om mijne ontroe ring te verbergen, wendde ik het hoofd af. Eindelijk hervatte ik mij en verbrak de stilte. En waarom wilt gij Weenen ver uiten i Om dezelfde reden. Kunt gij uw besluit niet meer onge daan maken 11; kan wel... mijne verplaatsing is nog niet besloten. Blijf dun Hij vatte mijne handen -• Marl ha Bij graaf Hertling. Berlijn, 28 Nov. Naai- het geruchl loopt zou de Rijkskanselier graaf Hert ling Woensdag de leiders der Rijksdag- partijen ontvangen om met hen te spre ken over den polith-kon toestand in hel algemeen en in het bijzonder over de' redevoering die hij Donderdag in den Rijksdag zou uitspreken. Dinsdag heeft de Staatssekrelaris van buitenlandsche zaken von Kuhlmann, reeds de partijleiders bij zich ontboden. Er had nochtans geene gemeenschap pelijke koiifercncie plaats, die heeren werden afzonderlijk of bij gedeelten aan gemeld. De beraadslagingen waren van streng vertrouwd ijken aard. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Uit het groote hoofdkwartier. Lcgerfront van veldmaarschalk kroon- p.ins Rupprecht van Beieren. In Vlaanderen was het kanonnenvuur tusschen het bosch van Houthulst en Zandvoorde van den middag af levendig. Bij Passcheudale groeido het 's avonds tot groote heftigheid aan. Op beide oevers der Scarpe vermeer derde gevechlsbedrijvigheidOp het slag veld bij Cambeai leidde scherp kanonnen- vuur bij het aanbreken van den dag de aanvallen in, die de Engelschen met versch ingezette afdeelingon tegen Bour- lon-Fontaine en onze aansluitende stel lingen richtten. Ten Westen van Bourlon werden zijne aanvalsgolven en de hun vooruilrijdende pantserwagens in ons vuur gefnuikt.Tus schen Bourlon en Fontaine drong de vijand na herhaalde vergeefsche slorm- loopen in onze afweerstrook. Bourlon en Fontaine gingen tijdelijk verloren. De Éngelsche troepen, bij lid verbit terd huizengovecht sterk gedund, werden getroffen door den tegenstoot van ons voetvolk. Omsingelend aangezet en snedig aan gevuurd nam het de dorpen in schitteren den stormloop terug. Meer dan 200 ge vangenen en talrijke machiengoweren bloven in onze handen. Het sterke vuur hield bij 'l invallen der duisternis op. Plaatselijke voetvolkgevechten duur den lot in den nacht voort. Legergroep van den Duitschon Kroonprins Ten Noord-Westen van Tahure lieten de Frausehen bij eenc mislukte ondor- neming gevangenen in onze handen. Op den Oostelijken Maasoever was de kanon nenbed rij vigheid in den voormiddag ge stegen. Zij verflauwde te beginnen wan 's mid dags lol matig vernielingsvuur. Lcgerfr. van gen.-veldmaarschalk hertog Albrccht. Ten Noord-Oosten van Nomeny deden sterke Franscho afdeelingen een voor stoot tegen onze lijnen. Ze werden in nagevecht afgeslagen. Uit Fransche bron .- PARIJS, 27 Novemb. Bedrijvigheid der twee artilleriën ten Noorden der Aisne in don sektor Filain-Pinon. In Champagne is een Fransche afdee- ling in de Duitsche loopgrachten ten Noord-Oosten van Prunay gedrongen, na de stellingen verkend, de schuilhoeken vernietigd en materiaal buit te hebben gemaakt is zij terug naar hare linies gekeerd. De Fransehen hebben dezen morgend insgelijks een overval gedaan ten Oosten van Tahure. Op den rechteroever der Maas hebben de Franschen gisteren avond met sukses eene détail-vervolging uitgevoerd ten Noorden der hoogte 304. Op den linkeroever heefteen inval van patroeljen aan de Franschen toegelaten gevangenen te maken, waaronder 1 offi cier. In Lotharingen ten Noord-Oosten van Nomeny hebben de Franschen een overval verwezenlijkt en gevangenen gemaakt. PARIJS, 27 November. (Avondberichl) Tamelijk levendige bedrijvigheid in Bel gië, in dc streek van Juvincourt en aan het front van het Chaumebosch. Geene hoogenaamde voetvolkhandeling. Uit Éngelsche bron LONDEN, 26 November. Aan het slagfront van CambraiNa zijne neerlaag van gisteren namiddag, heeft de vijand zijne aanvallen niet vernieuwd tegen onze stelling van Bourlon. Ten Noord-Oosten van Ieporen, was het kanonvuur zeer geweldig in den sektor van Passchendaole zij werd niet gevold door eeuigen voetvolk-aanval. Zuidelijk frontEr heeft hoegenaamd Het was de tweede maal dat hij mij bij mijnen naam noemde. Deze beide klanken hadden een zoo weldoende geluid voor mij... Daarop moest ik iets antwoorden dat even zoet klonk, en, mijne blikken tot hem verheffende, murmeld ik zacht jes Frederik O Martha, wat valthet mij moeielijk zoo rustig nevens li te rijden... ik zou aan uwe voeten willen liggen... minstens toch uwe geliefde hand aan mijne lippen brengen... Ja, eerst bij het sterfbed mijner moeder werd het mij klaar hoezeer ik u vereer... Hoe vurig vloden toch mijne gedachten naar u... Zoo heb ik het ook verstaan. Gij daarentegen hebt de spraak der roode roos niet begrepen die tusschen de blanke doodenbloemen ingevlochten was, anders haddet gij mij bij uwen terugkeer niet zoo gemeden... Nu nog begrijp ik de reden uwer verwijdering niet... en waarom gij wildet afreizen Omdat mijne gedachten niet konden opstijgen tot bij de hoop u te kunnen verwerven. Kerst toen gij mij bij het aandenken mijner moeder bevoolt hier heen le komen, heb ik u verstaan dat gij voor mij waart en dat ik u mijn leven toewijden mocht. Mijn-vader, die een langslaper was, zat nog bij zijn ontbijt de morgenbladen te lezen toen ik, reeds van den Prater komende, in zijne werkkamer drong Tante Marie was daar ook en evenals hij in de" nieuwsbladen verdiept. Bij mijn een weinig ontsnimig intreden blikte mijn vader verrast van zijne Presso op. en tante Marie legde het Freiinienblatt geen nieuw handelend optreden van voetvolk plaats gehad Iepersch front Wij hebben eonigé vijandelijke soldaten krijgsgevangen ge nomen tijdons" pa troel je verkenningen LONDEN, 27 November.In doÊ loop van den namiddag ondernam de vijand nog oen tegenaanval legen onze stellingen in don Noörd-Oostelijken hoek 'van 't Bourlonbosch. Hij werd afgeslagen. Van het overige front is niéts te melden. Het weder is slechtregen en slorm. LONDEN, 27 Novemb.-(Avondberichl). Heden morgend gaven onze plaatselijke aanvallen in de streek van Foulaine- Notre Dame en Bourlon aanleiding tot heftige tegenaanvallen. De vijand had groote versterkingen gekregen en bood heftigen wederstand aan ons vooruitrukken. Het gevecht difurde den ganschen dag dooi* met afwisselend voor- en achteruit gaan. Wij hebben meer dan- 500 gevan genen ingebracht en onze lijnen vooruit geschoven. In den namiddag deden de Duitschers tegenaanvallen tegen stellingen op den voorsprong ten Westen van MOetivres. Deze tegenaanvallen werden door ons vuur afgewezen. De vijandelijke patroel jen waren opnieuw zeer levendig ten noorden en ten westen van Yper.' Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Geene groote gevechtshandelingen. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Niets nieuws. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 28 November. Officieel wordt bekend gemaakt Nergens bijzon dere gebeurtenissen. Uit Italiaansche bron ROME, 27 November. Tusschen Brenta en Piave poogden gisteren vijan delijke massas, ondersteund door vrees wekkend artillerievuur, cenen nieuwen aanval tegen onze stellingen. Op onzen linkervleugel werden de vijandelijke in spanningen, gericht op het gebied van de Monte Pestica, ook gebroken. De vijandelijke kolommen die ;n 't Noord-Westen eh in liet Noorden met hardnekkige verbittering streden op de linie Monte Gasone-Colledell-Ciso-Monlo Solai lo-Monte Spinuceta, werden door herhaalde verwoede aanvallen Afgesla gen, waarbij meer dan 200 gevangenen in onze handen bleven. Op den rechtervleugel richtten zich de 1 vijandelijke aanvallen tegen de Oosthei j ling van de Monte Monserena de storm- golven werden echter schielijk in talrijke tegenaanvallen door onze dappere Alpen jagers afgeslagen en wij maakten eenige duizenden gevangenen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Geene* groote gevechtshandelingen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 28 November. (Ambtelijk be richt van 27 November). Macedonisch front. Ten Oosten* Bi - lolia en ten Oosten van het Ward.fr- meer,"evenals aan het beneden Stroema- dal, levendige artilleriebedrijvigheid op enkele plaatsen. Dobrudscha-froht. Bij Mahmudia en Isaccea zwaar artillerievuur. Uit Turksche bron KONSTANTINÖPEL, 28 November. Sinaïfront. Aan de kust werkt de vijand na zijne nederlaag van gisteren, aan het inrichten van stellingen op den Zuidelijken Audschaoever. Er hadden geene 'gevechtshandelingen op eenig front plaats. Voor het. vervoer va tl kolen uil Enge land, naai' Holland zullen enkel wiel- stoombooten gebezigd worden, daar zij een gerucht veroorzaken, dat de duik- boolon toelaat ze reeds van verre te erkennen. Dë toestand in China. New-York, 27 November. Volgens oen telegram uit Peking neemt de wan orde in China toe. Vele vreemdelingen werden aangevallen en bestolen. De konsuls hebben aan de Russische over lieden medegedeeld, dat zij, indien geene waarborgen gegeven worden voor de bescherming der vreemdelingen, Engel sche, Japansclie en Amerikaansche troe pen zullen bijgeroepen worden, om in verbinding met de Russische en Chi - neosche besturen to werken lot hand having der openbare orde. Japan en China. Hamburg, 29 Nov. Aan het Ham-, burg Fremdenblatt wordt uit den Haag gemeld China verzocht Japan Kiaul- schou Ie ontruimen, omdat, tengevolge der oorlogsverklaring van China aan Duitschland, het pacht verdrag betrekke lijk Kiautschou nul en van geener waarde geworden is, waarmede elke rechtscha pen reden voor een blijven van Japan in Kiautschou verzwonden is. Eene platte weigering van Japan schiep een; kieschen toestand, tot dat het de Engelsch-Amerikaansclie bemiddeling ge lukte beide mogendheden or too te brengen," de oplossing van hot geval tot na den oorlog te verschuiven. Zweden. Stockholm, 25 November. In de C"llulóïdfabriek van Karsaer bij Geile is een geweldige brand uitgebroken. Overgroote hoeveelheden papier, ter waarde van 7 mitlioen kronen, wor den door de vlammen verslonden. De zaligverklaring van Bernadetta Soubirous Do bisschop van Nevers deelt bij schrijven van 22 September 1917 aan de geloovigen van zijn bisdom mede, dat een begin is gemaakt met het proces voor de zaligverklaring van do eerbiedwaardige zuster Marie Bernard. Marie Bernard, eigenlijk Bernadélte Soubirous, vóór eenige jaren in een klooster overleden en wier ndamde ver schijningen van Lourdes in de herinnering terugroept, de oorsprong der groote bede vaarten is in heel de wereld, beroemd geworden. Het was den 11 Februari 1858 dat Bernadette,dochter van een molenaar en toen 13 jaar oud, vertelde in ééno der grotten bij Lourdes, waarin-zij toevallig binnengegaan was, een in het wit gc- kleede vrouw te hebben gezien, met oen blauwen gordel om haar midden, wa'araan een rozenkrans hing en die, in een boven natuurlijk licht gehuld, haarzeide Ik ben Üe Onbevlekte Ontvangenis Oorlogsverklaring aan de Bondgenooten van Duitschland. dfavas meldt uit Washington dat Wil- son voornemens is, van liet eerstkomend kongres de oorlogsverklaring te verzoe ken' van de Vereenigde Staten, aan Oostenrijk-Hongarië en aan al de overige bondgenooten van Duitschland. -den Siesegemkauter, aan den weg leidende van den Geutschonsteenwegnaar Maal, groc^ volgens meting 31 aren SS centiaren en gekadestreerd wijk C, num mer 1 448a met eene grootte van 33 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan de heeren Petrus De Saedeteer en- Petrus Van der Biest, ton zuide aan ile gemeente Erpe, ten weste aan den heer Oscar Van dér Guclit-TröCh en ten nnorde met halfweg aan den heer Alpbonse Claus. Gel.ruikster juffrouw weduwe Jan Frans Claus. Gemeenten Haeltert en Meire. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Grootkauter, doorsneden met de Molenstraat, groot vólgens meting 35 aren S0 centiaren en gaka- dastreerd te Haeltert wijk C, nummer 273, met eene grootte van 2S aren 10 centiaren en te Meire wijk C, nummer 857, met eene grootte van 8 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Itosalie Raes, ten weste over den weg aan juffrouw weduwe Auguste Van Lui, ten weste aan de kinderen Moort- gat en ten noorde aan den heer Evarist De Looze en de kinderen Redant. Gebruikers de heeren Joseph De Bolle en Victor Raes. Gemeente Nieuw erker ken. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op klein Molen veld, groot volgens meting 29 aren 15 centiaren en gekadastreerd'wijk C, nummer 351 bis, met eene grootte van 33 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer René De Backer, ten zuide over den weg aan den lieer Cyrille Van Sande, ten weste aan den heer Hector Redant en ton noorde aan den lieer Emile De Windt. Gebruiker de heer Leonce Adam. Gemeente Welle. Vierde koop Een perceel Land, gelegen op den «Grooten Dries groot volgens meting 43 aren 95 centiaren en gekadastreerd wijk B, nummer 663, met eene grootte van 44 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Mets, ten zuide aan den heer .-Emmanuel Hoevelinck, ten weste met halfweg aan de heeren De Mets en Van den Eyrnle en ten noorde aan den heer Jan Van den Storm, Gebruiker de heer Joannes Van der Donckt. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 11 December 1917 Ten 1 ure namiddag ter herberg genaamd Het Zwiisersch Bierhuis hij den heer Frans Bomon, te Aalst. Kerkstraat. N. B. De koopers zijn verplicht ter verkooping mede te brengen bun trouwboekje ol extrakt uit bunnen geboorteajkt en degenen die kunnen genieten der vermindering van réchten (Landbouw wetl hunne contrihutiebiljetten. Studie van den Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel. UIT TER HAND TE KOOI» 1Land te MEIRE, Ruybroeak, groot 12 aren 50 centiaren 2. Land te AYGEM, Vaerinck,- groot 20 aren 80 centiaren 3. Meersch te AYGEM, Vaerinck, groot 12 aren 20 centiaren. Gebruikt door de heeren Karei Van Mel- kebeke-Perdaens en Alfons Lievens te Meire. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij voornoemden Notaris Paul EEA1AN. De kolentoevoer naar Holland. Don Haag, 28 Nov. «Het Vaderland- meldt Eene andere overeenkomst tus schen Duitschland en Holland is tot stand gekomen. Men hoopt daardoor de leve ring van kolen naar Holland en van levensmiddelen naar Duitschland te be spoedigen. Du i tschland heeft de toegezegde hoe veel heid steenkolen te beginnen met 1 Decem ber maandolijks met 10.000 ton ver hoogd ter zijde. Martha?Zoo vroeg?En in rijkleed.. Wat beteek ent dat Ik omarmde beiden en sprak dan, mij in eenen leunstoel nederwerpende Dat beteekent dat ik van eenen rit in den Prater kom, waar iels vou ge vallen is dat ik u zonder uitstel wilde kenbaar maken Ik gaf me daarom den lijd niet naar huis te kecren om van kleederen te veranderen Iets gewichtigs en dringends dus vroeg mijn vader terwijl hij eene sigaar aanvuurde. Vertel het ons. wij zijn io spanning. Zou ik alles zeggen Zou ik inleidingen maken Neen liever hals over kop vooruitspringen zooals men zich van de springplank in het water stort. Ik heb mij verloofd. Tante Marie sloeg de banden boven het hoofd tc zamen en mijn vader rimpelde zijn voorhoofd. Ik hoop toch niet... begon hij. Maar ik liet hem niet uitspreken. Verloofd met eenen man dien ik van harte bemin en hoogacht, en van wien ik geloof dal hij mij geheel gelukkig maken zal. met baron Frederik von Filling. Mijn vader sprong op. Daar hebben wij het Na allo- wat. ik u laatst gezegd heb... Tante Marie schudde het hoofd Ik had liever eenen anderen naam gehoord, zegde zij Eerstens is baron Filling geene partij voor u hij heeft niets; tweedons schijnen mij zijn- ge dachten on aanschouwingen Zijne gedachten en aanschouw iigcu Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten t Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 1 Huwelijken. J. De Witte, werkman, met A. Goed gezelschap, tw. M. De Smet, bediende, met J. Sack, zb. Overlijdens. G. Vergheylen, m. Roelandt, Jandb. 73 j. Kleistr. J. Walleze, vr. Baeve- gems, zb. 53 j. Oud. d. m. stw. M. De Genat, vr. Pereboom, zb. 50 j. St-Jansstr. F. Pissoort, w* Peirlinck, zb. 85 j. KI. Bolleweg.J. De Coster, kleenn. 47 j, Klapstr. C. De Neef, werkra. 22 j. Moorselb. G. Van Maldercn, wr, Beckers, zb. 73 j. Leopoldstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni- gp dienstdoende apotheek, Zondag 2 December, M. Callebaul, Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van goede te Aalst, Haeltert, Meire, Nieu- werkerken en Welle. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nayernelden zitdag in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op stemmen met de mijne overeen, en om eene zoogezegde partij te zoeken, acht ik mij veel te goed... Vader, mijn lieve vader, kijk mij niet zoo bitter aan... bederf toch het hooge geluk niet dat ik op dit oogenblik ondervind... mijn goede, lieve, oude papa - Maar kind, antwoorde hij in eenen wal zachteren toon, want een weinig teederheid ontwapende hem aanstonds, bet is toch juist uw geluk dat ik beoog 11; zou met geenen soldaat kunnen ge lukkig zijn, die niet met lijf en ziel sol daat is. Sta mij toe u te doen opmerken, lieve vader, dat liet niet noodig is dat gij met Frederik Filling huwt. Nu, de wil des menschen is zijn hemelrijk, sprak mijn vader met eenen diepen zucht, terwijl bij zich weder nederzette. Natuurlijk gaat Filling zijn ontslag nemen Daarover hebben we nog niet ge sproken. Voorzeker had ik het zoo liefst., maar ik vrees dat hij het niet. floen zal. Indien ik or aan denk dat gij eenen vorst eene blauwe scheen gegeven hebt, zuchtte tante Marie. En nu, instede u op i maatschappelijke ladder te verheffen, daalt gij ze vrijwillig af Hoe onvriendelijk zyt gij beiden.!, en gij beweert mij lief to bobben En nu de eerste maal sedert, den dood van den armen Arno kom ik lot u met. de tijding dat ik mij zoo volstandig gelukkig gevoel, en instede u te Verheugen, zoekt gij redenen van alle soorten uit om mijn geluk le vergallen... En welke Sol- h rij Maatschappelijke ladder Xa oen half uurtje was het mij toch OPENBARE VERKOOPING te Haeltert, Meire en Welle. Do Notaris PAUL EEMAN, tc Moorse!, zal namens wien liet behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Haeltert. Koop een. Een perceel Land, op den Middel- kouter, gekend ten kadaster sectie B, nummer 901, met eene grootte van 30 aren 65 centiaren en vol gens meting groot 31 aren 04 centiaren, palende aan de heeren De Pauw, Ern. Van den Steen, koop 3 en 2 hierna de baan en daarover dame weduwe Muylaert. In gebruik bij den heer Frans De Pauw. Koop twee. Een perceel Land, op den Middel- kauter, gekend ten kadaster sektie B, nummer 901bis met èene grootte van 45 aren 42 centiaren en volgens meting groot 46 aren 05 centiaren, pa lende aan den heer Jos. De Smet, koop 1 en 3. de baan en daarover dame weduwe Muylaert. Gebruikt door den heer Emile De Smet. Koop drij. Een perceel Land, op dén Middel- kauter, gekadastreerd sektie B, nummer 906 met eene grootte van 57 aren 98 centiaren, en volgens meting groot 58 aren 49 centiaren, palende de baan en daarover den heeren Karei Vy verman, Ern. Van den Steen, Frans Schockaert, liet Weldadigheids bureel van Haeltert, dame wed. Frans Reynaert, Pieter De Meyer, Frans Schockaert, V. Van der Borght, dame wed. Muylaert koop 1 en 2. Gebruikt door de heeren K. L. Vy verin an en O. Van der Borght. Recht van samenvoeging der koopen 1-2-3 voor behouden. Gemeente Meire. Koop vier. Een perceel Land,"op Bavokauter, gekadastreerd sektie A, nummer 607, groot 31 aren en volgens meting 31 aren 33 centieren, palende aan den lieer Frans Van Inipe, dame weduwe Van den Steen, de kinderen De Smet, dame weduwe Van der Gucht, de baan en daarover den lieer Camiel en Joseph Raes en liet Burel van Weldadig heid van Meire. In gebruik bij den heer Petrus Lievens. Koop vijf. Een perceel Land, op het Seygers- veld, gekadastreerd sektie A, nummer 1056, groot volgens titel 1 hektare 04 aren 40 centiaren en vol gons meting 1 hektare 03 aren 50 centiaren, palende aan de heeren Frans Van Impe, Bcnoit De Troyer, Notaris Frays, juffer Joanna Mertens, dame wed. Lievens, de losbaan en daarover de kinderen Beirens. Gebruikt door den lieer Petrus Lievens. Verdeeld in oost- en westdeel, groot elk 51 aren 75 centiaren. Gemeente Welle. Koop zes. Ken perceel Land, op den Molen- kauter, gekadastreerd sektie B, nummer 51a, groot volgens titel 42 aren 60 centiaren en volgens meting groot 41 aren 03 centiaren, palende aan de heeren Karei Mer tens, Victor Racspoet, J.-B. De Cooman en den ijzeren weg Denderleeuw-Kor trijk. Gebruikt door dame weduwe Amand Vy verman. Koop zeven". Een perceel Land, op Hoogsteen- veld, gekadastreerd sektie B, nummer 618, groot volgens titel 16 aren 78 centiaren en volgens meting gelukt de oudjes ecnigermate om le ke'eren. Ik had mij den tegenstand mijns vaders veel erger voorgesteld. Kortom, toen ik gereed was om heen té gaan en hem den goeden dag wenschte, drukte hij eenen hartelijken kus op mijne wangen en beloofde mij nog denzelfden avond ten mijnent te komen, en daar zijnen loekomstigen schoonzoon als zoo danig te begroeten Op bet theeuur was de gansche familie kring om mij verzameld en stelde ik hem mijnen Frederik als mijnen verloofde voor. Roza en Lily waren verrukt, Koenraad Althaus riep Bravo Martha En gij, Lily, neem daar een 'voorbeeld aan Mijn vader had zijn vroegeron tegenzin afgelegd, ten ware het hem gelukt was deze om mijnent wille te verbergen. In den loop van den avond bracht hij zijn gedacht ov^r Frederiks ontslag ter sprake Thans zult ge waarschijnlijk uwe loopbaan verlaten, Filling Des te meer daar gij toch geen liefhebber van oor logen zijl... Frederik bief verrast hel hoofd op. Mijne looj>baan verlaten Ik heb er geene andere... En men moet toch geen liefhebber van oorlógen zijn om goeden krijgsdienst to doen, evenmin als men... Ja, ja, onderbrak mijn vader, dat zegdet gij laatst reeds, zoomin als een pompier een liefhebber moet zijn van brandstichtingen... II; kan nog meer voorbeelden aan halen evenmin als een geneesheer van de kroop of den tiplius moet houden, of een rechter een vereerder van alle 15 aren 50 centiaren, palende aan de Bur Godshuizen van Aalst, de heeren J. B. Hoe' Jan Wynariten Klisius Van de Velde. Gebruikt door don heer Jan Wyn.mt. Koop acht. Een perceel Land, op den D.' ï-kadastreerd sektie B, nummer 912. groot 54 10 centiaren en volgens meling groot 51 art centiaren, palende aan tie lieereiU Honoré T'Iv Pesspmier en Frans Van de Vélde, het Bareel Weldadigheid van Iddergem en liet gesehëid gemeente Denderleeuw. Gebruikt door den heer Petrus De Bruyn. ENKELE ZITDAG Donderdag 13 December 1917. Om 1 ure namiddag, Ier herberg Zwitser Bierhuis gehouden door den lieer Frans Bom te Aalst, Kerkstraat, nr 11. Do koopers zijn verzocht zich te voorzien trouwboek of uittreksel van hunnen geboorteakt van hunne kontributiebrieven. Men vraagt eene goede KEUKENMEID onnoöj zich aan te bieden zonder goede aanl velingen. Zich le wenden ten bui'eele van blad. Verzekering* tegen brandgevaar Hoofdagent M. ACHILLE EEMA Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST Aan- en verkoop van Titels. Belgis rente, Stadsloten, enz. Uitgave van o gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Ceni Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 e Uitbetaling van alle koepons. -- Vreemde belgisch geld. Hypotheekkas van Antw pen zonder kosten. Argentijnsche cedu Afdeeling- Hulpbank. Ten einde te voorzien in den ondi houd. der huisgezinnen aan welke de; woono inkomsten ontbreken len gevo der tijdsomstandigheden, slaat do ma schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaa le waarborgen door grondpanden, polheoklijkc schuldvordering en be waarden. Verders zooals vroeger gewone leen gen uitgave en vernieuwing van ol ga tién aan 4 's jaars, en uitbetali der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den No ris Paul EEMAN, en in het bun der Maatschappij te' Aalst, Leopol straat 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzei van Fr. CALLEBAÜ Apotheker, Botermarkt, Aal Ff. 1,28 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenan smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, sleehte Spijs? tering. Verstoptheid, Speen, Puisten, ei gebruikt de Bloedzuiverende Pilli van Fr. CALLEBAUT. A polheker, Overdekte Botermark AALST. Fr. 1,00 de doos. 11 dezelfde Apotheek zijn te ve»-icry0 Remedie voor Eksteroogeïi 0,5ó, fandj stillende druppels stillen cnmiddelijk tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razei tandpijn, 1 fr. dc doos. Pakken tej het slecht boter geven dei koeien fr. 1, Pakken voor het bevruchten van koe en merrieën Remedio tegen het si der kiekens. Zekere remedie voor cholera dor kiekens, 1 fr. de 1/2 do 2 fr. de doos. M AATSCH APPI J VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aa Eenige Premie Ongelukken op ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTEï Nieuiostraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met kelykscho betalingen voor Eerste Corai nie. Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd te wenden' op bovengemeld adres. inbraken en misdaden zijn moet. M mijne loopbaan verlaten Welke rei ■zou ik daar kunnen voor hebben Wel, sprak tante Marie, om 11 vrouw het garnizoensleven te sparen en den angst, ingeval er "een 001 mocht uitbreken... Die gronden zijn inderdaad gew tig. Maar dc onaamgename gewaarw ding cenen man to hebben die geen ber noch bezigheid heeft, moet al veel gro< zijn dan die van bet garnizoensleven bet gevaar dat mijn ontelag ergens luiheid of lafheid zou opgenomen word zou nog veel erger zijn dan de geva van eenen veldtocht. Mij is dit geda inderdaad geen enkel oogenblik gekot en u ook niet, hoop ik, Martha En zoo ik er eens eene voorwaa van maakte Dat zult ge niet Want dan zoii hot hoogste geluk moeten verzaken, zijt rijk, en ik bezit niets dan mijt rang in het'leger, dan het uitzicht toekomstige verhoogiïig.en dat v mogen geef ik niet weg. Het ware lei alle eigenwaarde in, tegen mijn hei van eergevoel. Goed, mijn zoon... thans hen met u verzoend, riep mijn vadej^ Want rechtuit gezegd, ik meende dai'. u hoofdzakelijk te doen was... om... o gij moet me daarvoor zoo woed met aanzien ik wil zeggen... als bijz te doen was. 11 in hot burgerleven 'te l«' rekken, en dan liaddet gij zeer sir gedaan. Wordt voortgezet)

De Denderbode | 1917 | | pagina 4