OORLOGSBERICHTEN. De Aalstersche Vrijheid Robert Van de Lanoite In Duitschland WATERLOO HHP"" Toekomende week STAiSïMWS. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Bijbel-beelden. Italiaansche Oorlog Zondsgrust. WISSELAGENT Vereenigde IV ij veraars, Grondlcrediet van België M B&LIEMPILLIÜ Vaderons en het Wees-gegroet en eens de akten van Geloof, Hoop, Liefde en Berouw, iederen dag dat men van de toelating van vleeech te eten zal gebruik maken. Men zal zich nochtans van die verplichting kunnen ontslaan met eene almoes, ieder volgens zijne middelen en godvruchtigheid, in den offerblok van de Vasten te storten. III. De wetten van het vasten en van de onthouhing, alsook het verbod van op de Vastendagen, vleesch en visch te eten op denzelfden maaltijd, zullen na de veertig- daagsche Vasten opgeschorst blijven tot latere beschikking van het Bisdom. Deze brief en schikkingen voor de Vasten zullen van op den predikstoel afgelezen worden in de kerken, openbare kapellen, geestelijke gemeenten en kolleges van het Bisdom, op den Zondag van Quinquagesima. Zij zullen gedurende geheel den Vasten, volgens gewoonte, te lezen hangen. Gegeven te Gent. onder Onze handteeke- ning, Onzen zegel en de tegenteekening van Onzen Sekretaris, den 5 Februari 1918. Aan de Geestelijkheid van het Bisdom. I. Wij bekrachtigen, vernieuwen en ver langen voor een zelfde termijn, de machten aan de geestelijkheid verleend in het bijvoeg sel aan den Vastenbrief van het jaar 1916 II. Wij begeeren dat de maand Maart met bijzondere godvruchtigheid gevierd worde ter eere van den H. Jozef. In al de parochiale kerken, buiten de reeds voorgeschrevene ge beden, zal dagelijks, hetzij na de bijzonder ste Mis, hetzij met het Lof, de Litanie v*n den H. Jozef gelezen worden. Op 19 Maart zal de Mis pro grege eeae solemneele Mis zijn en 's namiddags zal er een Lof gezongen worden ter eere van den H. Jozef. UI. Volgens aloude gewoonte van 't Bis dom, moeten binst de Vasten, in al de parochiale kerken, meditatiën gepredikt wor den over het bitter lijden van O. H. Jezus Kristus. IV. Alhoewel de scholen gesloten zijn, mag nochtans de leering van den godsdienst in de schoollokalengegeven worden, zoowel de weekdagen als den Zondag. V. Aan de bijzondere bezorgdheid der geestelijkheid bevelen Wij, in geestelijk en stoffelijk opzicht, hunne parochianen, mannen en jongelingen, die opgeëischt worden om elders te gaan werken. VI. Het eerste deel van de Vastenbulle tot de woorden wat valt er dan te doen Z. B. B. en de schikkingen zullen in al de Missen gelezen worden den Zondag van Quinquagegima, het tweede deel tot het einde den volgenden Zondag. Gent, den 5 Februari 1918. t EMILIUS-JOANNES. Bisschop VAN Gent. Op bevel van Zijne Hoogwaardigheid den Bisschop. A. DE MEESTER, Kan.-Sekret. Plaats t des zegels. Het vonnis tegen Dittmann. De aangeklaagde rijksdagafgevaardigde Dittmann, onafhankolyke socialist, werd door het bijzonder krijgsgerecht, onder inachtneming van verzachtende omstan digheden en terzijde stelling van het kwaadwillig inzicht, wegens poging tot landverraad in samenhang met de over treding tegen paragraaf 9/b der wel op den staat van beleg, veroordeeld tot vijf jaren vestingstraf, en wegens opstand tegen liet staatsbeheer, verwezen tot twee maanden gevangenisstraf. Besprekingen. Berlijn, C Fehruari. Naar de Vos- sische Zeitung verneemt, heeft gisteren voormiddag eene bespreking plaats gehad tusschen de partijen die de meerderheid van den Rijksdag uitmaken. Vertegen woordiger der nationaal-liborale partij hebben aan deze bespreking geen deel genomen. De bespreking had voorna melijk betrek op den binnenlandschen polilieken toestand. Zij zal, naar men meent, op het einde dezer week voort gezet worden. Berlijn, 6 Februari, De Norddeut- sche Algemeine Zeitung schrijft, dat 5 Letterkundig Mengelwerk Nadruk varkodea. DOOR STENDHAL Fabrice haalde diep adem, en dan met een luchtige stem vroeg hij aan den wachtmees ter En indien kapitein Teulier gesneuveld is, waar zal ik dan mijn zuster kunnen ver voegen Hij dacht wel een voet gegroeid te zijn omdat hij zoo goed Teulier had kunnen zeg gen voor Meunier. Wij zullen dit heden avond weten, antwoordde de wachtmeester. Het gevolg zette den tocht voort naar de infaaterie-divisies. Fabrice gevoelde zich heelemaal dronken, hij had te veel brande wijn gezopen en scheen te zwijmelen op zijn paard- Hij herinnerde zich thans een passen de spreuk van zijne moederals men een stuk in zijn kraag heeft, moet men tusschen de ooren van zijn paard kijken en doen wat zijn gebuur doet. De^vachtmeester vertoefde geruimen tijd bij versëbeidene ruiterijkorpsen en deed hen stormloopen uitvoeren, doch gedurepde een paar uren had onze held geen betrekkelijk het voiblijf van den minister van buitenlandsclie zaken graaf Czernin te Berlijn in herhaalde gesprekken met de Duitsche leidende ambtenalle loopende politieke en ekonomische aangelegen heden besproken werden, vooral do voedingskwestiën waarbij onder elk opzicht eene volkomene eenheid van zienswijze vastgesteld werd. De Rijksdag. Berlgn, 6 Februari. De eerstkomende zitting van den Rijksdag heeft plaats op 19 Februari om 3 ure namiddag. Dagorde: Aanvrage», petitieverslagen. vervolgen wij terug onze artikelen over LACORDAIRE Koning Saul. De geest Gods had zich van Saul verwijderd cn deze ongelukkige vorst was ten pyooi aan som bere en pijnlijke gepeinzen, Vage angsten en schie lijke verschrikkingen haddon hem verbitterd, en om de vaak geweldige losbarstingen van zijn zwartgallig gemoed tot bedaren te brengen nam hij zijn toevlucht tot de muziek. Hij hoorde spre ken van den jongen herder Davtd als zijnde een behendiyen harpspelerhij deed hem tot zich leiden en hield hem aanstonds in dienst van zijn paleis. (Uit de Gewijde Historie De blauwe zomeravond was gevallen, Een herder liet op 't land zijn horen schallen, En koning Saul, door weemoed overmand, Zat in de zaal. het voorhoofd in de hand. De roode wijn blonk dampend in de schalen. Onaangeroerd. Zijn oog schoot doffe stralen Verteerd door de onrust van zijn zwart gedacht Zag hij met angst de schaduw van den nacht Wassco om 't stil paleis. De geile dansen Der vrouwen met hun witgebloinde kransen Hadden vergeefs zijn droef gemoed bekoord, En schielijk werd het luide feest gestoord Toen hij de lans van een zijner trawanten Gelijk een weerlicht wierp naar de bacchanten. De dienaar» wachten schuw een nieuw bevel. Daar klinkt het.barsch gebiedend: «Citerspel Zij leiden fluks een herdersknaap naar voren, Een harpenaar, zoo blond als zomerkoren Stralend van jeugd en als een god zoo schoon Buigt hij deemoedig voor den naren troon, En will zijn vingren reeds de snaren streelen, Luidt het bedeesd O vorst, wat zal ik spelen Een vroolijk lentelied Een grijns terstond Verwringt den bitsig saamgenepen mond, En 'tgrimmigvoorhoofd dreigt met eiken rimpel. En David weer vraagt argeloos en simpel Zal ik dem roem bezingen 't oog blikt star En spottend op hem neer als op een nar. De trotsche lippen weigeren te spreken. Men hoort de droppen der fonteinen leken. Thans vangt de citer aan een gouden klank Ruiscbt schuchter door de stilte. Licht en slank Neigt hij den blanken hals boven de koorden, En 't wordt allengs een tintling van akkoorden, Doch eensklaps is het zonnig lied verdoofd. De koning ichudt zijn donker lijdershoofd, En met een kreet die David doet verbleeken Springt toornig recht - Moet ik u beiden breken Verwijfde speler met uw poppenhart Is dat een lied voor mijne reuzensmart Dan plots bedarend, valt het als een bede Van zijn bewogen lippen Geef mij vrede I En David staat vóór Saul zoo marmerwit Alsof de dood hem reed» te lijve zit. Hij voelt op hem die koortsige oogen branden En klemt de citer hulploos in zijn handen, 't Is in de zaal een stond ontzettend «til, Een stond, een eeuwigheid... Ineens, een gil Een bliksem kwam hem 't instrument ontrukken En smakte 't tegen een kolom aan stukken. De speler knielt, verplet, op 't troontapijt. Saul stapt hem langs, vol sombre majesteit, En gaat als een gewonde leeuw. Zijn blikken Doen al de wachters bij de deuren schrikken, Maar buiten waar een vrede mild en broos Ten hemel geurt, staat hij weer machteloos, En balt de vuisten naar de verre starren Die met hun rust zijn wanhoopsnachten sarren. 4. 2.'i8 JoZef Crick. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, '6 Februari. Legergroep van veldmaarschalk kroonprins Rupprecht van Beieren. In zekere sektors van het front in Vlaan deren, in de streek van Arinentières en aan het Bassée-kanaal, is de werkdadigheid der artillerie des namiddags versterkt,'geworden. klaar beaef meer van wat er rondom hem geschiedde. Hij was heel vermoeid, en wanneer zijn paard galoppeerde viel hij als een sluk lood op den zadel terug. Eensklaps schreeuwde de wachtmeester tot zijne man nen Ziet gij dan den keizer niet Aanstonds begonnen de soldaten te roepen als bezetenen Leve de keizer Fabrice keek al wat hij kijken kon, maar hij bemerkte niets anders dan wegrennende generalen die insgelijks een gevolg hadden. De lange pluimen die van de helmen der dragonders neergolfden lieten niet toe de aangezichten te verkennen. Zoodus, heb ik den keizer op het slag veld niet kunnen zien ter oorzake van dien verdoemden brandewijn Dit gepeins ont nuchterde onzen held heelemaal. Men daalde terug eenen bewaterden we- ftl af, de paarden wilden drinken. Het was dus de keizer die daar voorbij gegaan is vroeg hij aan zijn gezel. Hé, natuurlijk, deze die een gebro- deerd habijt droeg. Hoe hebt gij hem niet erkend Fabrice had grooten lust om het gevolg van den keizer achterna te snellen en er zich te laten inlijven. Welk een geluk indien hij in de nabijheid van dien held meevechten kon Tóen zij terug uit den waterweg kwamen Nabij Lens, levendig mijnengevecht. Aan de Scarpeen ten Westen van Cambrai, werd het artillerievuur verscheidene keeren rond den avond versterkt. Legergroep van den Duitschen Kroonprins. Vijandelijke verkenningsaanvallen in Ar- gonne en ten Oosten van Avocourt werden afgeslagen. Gisteren werden zeven vijandelijke vlieg tuigen en een vastliggende luchtbal neerge haald. Luitenant Bongartz verwezenlijkte zijne 29e luchtoverwinning. Van de andere krijgstooneelen geen nieuws. BERLIJN, 6 Februari. Een onzer duik- bootbevelhebbers, luitenant-kapitein Wen ninger heeft in het Westelijk gedeelte der Manche in den grond geboord 3 stoom- booten, 2 zeilschepen en 4 Engelsche vis- scherssloepen een totaal van ongeveer 20,000 ton vertegenwoordigende. Door zijnen aanval behendig aangegaan en moedig doorgedreven, had zijne duikboot gauw den vijandelijken tegenaanval, die zeer aanzienlijk was, tot verlamming gebracht. Onder die schepen waren de groote En gelsche stoomer Manhatlan die bewa pend was, metende 8004 ton de Engelsche schooner Perrilon en de visscherssloepen Generaal Leman Perséyérance en Wiadax Uit Fransche bron PARIJS, 5 Februari. Tamelijk levendig kanonvuur op zekere punten ten Noorden van den Chemin-des-Pames. Een vijandelijk detachement in dezelfde streek, werd afgeslagen vooraleer het onze liniën bad bereikt. Elders kalme nacht. LUCHTVAART. Gebruik makend van het goed weder, hebben onze jachtluchtvlie- gers, den 3 Februari, overdag, het bewijs geleverd eener gelukkige bedrijvigheid. Wezenlijke luchtslagen zijn geleverd ge worden door onze luchtloodsen, die de vij andelijke luchtvloten aanvielen ver vooraan de vijandelijke liniën. Acht vijandelijke vliegtuigen zijn neerge haald geworden ten gevolge dier gevechten en vijf andere zijn gevallen erg gehavend en waarschijnlijk volkomen vernield. PARIJS, 5 Februari. In de streek van Corbeny hebben wij eene vijandelijke poging afgeslagen welke gericht was tegen onze kleine posten eri verliezen toegebracht, be rokkend aan de aanvallers. In Argonnen aan de Fille Morte hebben wij eenen handgreep beproefd welke slaagde en ons krijgsgevan genen bezorgde. De ariilleriestrijd is tamelijk levendig geweest aan de helling 344 (rech teroever der Maas). Onafgebroken kanonvuur op het overige van het front. Uit Engelsche bron LONDEN, 5 Februari. Dezen morgend voerden wij op de Duitsche loopgrachten ten Oosten van Hargicourt een handgreep uit. Vijandelijke artilleriebedrijvigheid met on derbreking in den loop van den nacht tegen Lens en ten Noord-Oosten van Gravelle. Eene sterke vijandelijke afdeeling, die he den vroeg ten Noorden van Avricourt aan een onzer posten poogde vooruit te komen, werd door het vuur onzer machiengeweren, met zware verliezen afgeslagen. Bij het aanbreken van den dag tijdens eenen schielijk uitgevoerden handgreep ten Zuiden van Armentières, zijn vijf onzer mannen verdwenen In den namiddag bedrij vigheid der vijandelijke artillerie ten Oosten van Hargicourt. Overdag bij Lens, Armen tières en ten Oosten Yperen flikkerde opnieuw de bedrijvigheid op. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Italiaansche bron ROME, 6 Februari. De artillerie en bommenwerpers waren bedrijviger in het Lagarinadal en tegen de kust. Onae verken- nersafdeelingen ondernamen handgrepen bij Castione en bij Capo Sile, waarbij zij ge vangenen inbrachten. Onze vliegers bescho ten dikwijls de rugwaartsche vijandelijke lijnen. Onze luchtschepen vielen met behulp der luchtschepen van de koninklijke marine den voorgaanden nacht het sterk vijandelijk ver zag hij dat maarschalk Ney niet meer bij hen was de generaal dien zij nu volgden was lang en mager, met een droog gelaat en een bliksemend oog. De zon was reeds heel laag gezonken en slapensgereed, wanneer zij van her over een beploegd land reden. Fabrice hoorde een klein dof geluid heel dicht bijhij wendde het hoofd om vier mannen waren met hunne pairden gevallen de generaal zelf lag ten gronde gesmeten, maar hij richtte zich terug op, ginsch bebloed. Fabrice keek naar de gevallen huzaren dril van hen maakten nog eenige stuiptrekkingen, de vierde riep trek mij er van onder De wachtmeester en een drietaai soldaten sprongen van hun paard af om hulp te bie den aan den generaal. Deze, leunend op zijn adjudant, trachtte einige stappen te doen en zich buiten het bereik te stellen van de ver woede hoefslagen van zijn omgetuimeld en worstelend paard. De wachtmeester naderde Fabrice. Op dit oogenblik hoorde deze achter him goed ver staanbaar zeggen Het is het eenige dat nog galoppeeren kan. Hij voelde zich bij de voeten grijpen en men hief deze op terwijl men terzelrertijd zijn lichaam onder de oksels stiunde alzoo tilde men hem over den hals van zijn paard en dan liet men hem ter aarde glijden waar hij zittend neerviel De adjudant nam het rijdier bij den toom keer aan de spoorbaan ten Oosten van de Piave. Zij keerden ongedeerd terug. Padua, Treviso en Mestre werden gisteren opnieuw aangevallen, de eerste maal bij het aanbre ken van den dag, vervolgens 's avonds en eindelijk 's nachts. Bijzondere burgerlijke gebouwen hebben zooals altijd groote schade geleden er waren ook een aantal slachtof fers. Het burgerlijk gasthuis van Treviso werd getroffen. Men telt achtdooden en tien gekwetsten onder "de burgerlijke bevolking. In Venetië waren er noch slachtoffers noch stoffelijke schade. In Frankrijk. De Oorlogsraad der Entente. Amsterdam, 4 Februari. In het officieel bericht over de derde zitting van den hoogeren oorlogsraad, te Versailles gehouden op 30 en 31 Januari en op 1 en 2 Februari, wordt gezegd De hoogero oorlogsraad heeft de laatste redes van den Duitschen Rijkskanselier en van den Oostenrijksch-Hongaarschen minister van Buitenlandsclie Zaken zeer zorgvuldig overwogen, doch daarin geen eigenlijke toenadering kunnen ontdek ken, tot de matige voorwaarden door de regeeringen der Entente gesteld. Deze overtuiging wordt nog versterkt door den tegenstrijd tusschen de idealistische inzichten waarmede de Middelmachten voorwendden de tegenwoordige onder handelingen te Bresl-Litowsk te beginnen en de thans aan hot licht gekomene plannen van verovering en roof. Onder deze omstandigheden heeft de hoogere oorlogsraad verklaart dat zijne zending, die hij voor hel oogenblik te vervullen heeft, is dc militaire kracht inspanning van het verbond, met de uiterste krachtinspanning en in nauwe en doelmatige samenwerking voort te zetten, totdat de drukking dezer kracht ontwikkeling bij de vijandelijke regee ringen en volkeren, zulke verandering heeft teweeggebracht, dat men gerechtig de hoop kan koesleren op eenen vrede, op zulke grondvesten gesteund dat hij geen gedwongen prijsgeven in zich kan sluiten van alle doeleinden van vrijheid, recht en eerbiediging van het volken recht, door don dwang van een aanval lend en niet min kwaadwillig militarisme; voor zulken vrede zijn de Verbondenen vast besloten op te treden. De besluiten door den hoogeren oor logsraad genomen om deze doeleinden te verwezenlijken, omvatten niet alleen de algemeene militaire politiek, die op alle oorlogslooneclen moet voortgezet wor den, maar ook eene regeling der verhan delingen en verrichtingen van alle mach ten die in don oorlog met deMiddelmach- len verwikkeld zijn. De bevoegdheid van den hoogeren oorlogsraad werd uitge breid. Geneve, 4 Februari. Dc Parijzor bladen meidon dat inde diplomatische middens verteld wordt dat de Entente- coifferende te Versailles tot eene ge meenzame oorlogsdoel verklaring beslo ten is. De Italiaansche ministervoorzitter, Orlando heeft het verkregen dat Trente en Triest verklaard werden als oorlogs doeleinden met het hotzclfde recht als Elzas Lotharingen. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor te Asper, den E. H. Van de Vyvere, leeraar te Ronse. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4) Vrouwelijk 2) Huwelijken W. Botman, werktuigkundige met M. Van der Poorten, zb. L. Van der Schueren, wagenm met M. Van Audenhove, br. E. Verhuist, koolmijner met J. De Sterck, tw. de generaal, bijgestaan door den wachtmees ter, «teeg in den zadel en vertrok in galop hij werd spoedig gevolgd door de nog over geblevene mannen. Fabrice sprong razig recht en begon hen achterna te loopen, tierend Ladri ladri I (dieven dieven Het was kluchtig achter dieven te snellen op een alagveld. Het gevolg met den generaal verdween weldra achter een rij wilgenboomen. Fabrice, buiten zich zelf van gramschap bereikte ook een reeks wilgen daar tegen lag een diep kanaal dat hij overstak. Dan, aan den ande ren kant gekomen, ontwaarde hij terug, op een zeer grooten afstand, den generaal en de andere ruiters die tusschen de boomen ver dwenen, en ditmaal schreeuwde hij in het fransch Dieven dieven Wanhopig, veel min over het verlies van zijn paard dan over het verraad, liet hij aich bij den boord van den wal neervallen, vermoeid en doodop van honger. Indien zijn mooi paard hem door den vijand ontstolen geweest ware, dan had hij daar geen verdriet om gemaakt, maar nu zag hij zich bestolen en verraden door dien wachtmeester en die huzaren welke hij als broeders minde Dit was hem een steek in het hart. Hij kon niet bekomen van zoo veel lafhertigheid, en met den rug tegen eenen wilg geleund, weende hij als een kind. ('t Vervolgt). B. Robyns, landb. met M. Van Nuffel, tw. J. Van den Bossche, politieagent met M- De Clerck, br. L. Dierick, behanger met A. Bombeke, zb. H. Pauwels, metser met R. Kiekens, tw, J. Van Langenhoven, kleerm. met M. Pyck, tw. V. De Haeck, bed. met A. De Saedeleer, onderwijzeres. Overlijdens F. Wesemael, stadswerkm. 66 j. Lange- str. .C. De Haene, zb. 85 j. Kloosterstr. P. Wauters, wr De Smet, fabriekw. 60 j. Korte Ridderstr M. Van den Bossche, huish. 17 j. Onderw. str. F. De Koninck, m. Verhofstadt, kleerm. 66 j. Denderm. stw. E. Van den Broeck, wed. Chavé, zb. 46 j. Oud. d. m. stw. P. D'Hoir, m. Sunou, loodg. 65 j. Dirk Martensstr. - A. Callebaut, vr. Meganck, zb. 55 j. Diepestr. J. Bac- kaert, m. Van de Velde, huissch. 52 j. Zon- nestr. K. Valckènborg, scholier, 10 jaar, Twijndersstr. M. Raes, vr De Jaegher zb. 41 j. Pieter Coeckestr. J. Roelandt m. Amant, wever, 65 j. Lange Ridderstr. J. De Schepper, wr Vinck, zb. 76 j. Leopoldst. 1 kind onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoeade apotheek,' Zondag 10 Februari M. Callebaut, Botermarkt. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. Men brenge zakken mede. TE AALST. De Heeren aandeelhouders zijn verzocht de algemeene vergadering bij te wonen die zal plaats hebben op Maandag 18 Februari 1918, om 3 uren, ter zetel-plaats, Groote Markt, 5. Dagorde 1Verslagen van den Beheerraad 2 Goedkeuring van de Balans en van de rekening van winsten en verliezen. 3. Benoeming van eenen beheerder en toezichter 4 Mededeelingen. De Beheerder. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- eu verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekridiet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheikkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche eedules enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLK EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooss Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- galiën aan 4 jaara. Uitbetaling der koepons zonder koaton. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijkscho afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank loeningeu aan 4 intrest 'a jaars, voor onderhoud der huisgezinnen heproafd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te hekomen in het bursal der Maatschappij, te Aalat, Leopold- straat, 9. aijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,20 de doos. Doso Pillen, atmgeiien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagsuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speon, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok syn te ve,-*rygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddehjk de tundpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. do doos. Pakken tegen hot slecht boter geven de: koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 does, 2 fr. de dooa.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2