Oorlog io ion Balkan IN RUSLAND. OORLOGSJAMMER. Rusianö's naasie (oeKorast KanoRnenaonner in Zwitserland. Hei ïierverüona en Oekranië. OORLOGSBERICHTEN. STAiSfMWS. Robert Tan de Lanotte Voor Hoest, g Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Uitwisseling van Krijgsgevangenen. Uil bel DigboeK eener Jonge Trouw. Italiaansche Oorlog Zondagrust. WISSELAGENT Vereenigde IVijveraars. Grondkrediet ran België M BALSIMPILLl» mogendheden en de nieuw gestichle Oekra nische volkirepubliek gesloten, bestaat uit tien artikels waarvan verscheidene nog in onderscheidene paragrafen zijn onderver deeld. Artikel I zegt dat Duitschland, Oostenrijk- Hongarië. Bulgaria en Turkije eenerzijds, en de Oekranische volksrepubliek anderzijds verklaren dat de oorlogstoestand tusschen hen geëindigd is. De verdragsluitende par tijen zijn besloten voortaan met elkander in viede en vriendschap te leven. Aan de Oestenrijksche zijde sullen inge volge artikel II, de grenzen blijven bestaan die voor het uitbreken van den huidigen oorlog tusschen de Oostenrijk Hongaarsche monarchie en Rusland bestonden. Verder worden overige grenskwesties der nieuwe republiek tegenover de ctntralen geregeld. Artikel III bepaalt de ontruiming dei- bezette streken en artikel IV de navolgende diplomatieke en konsulaire betrekkingen tusschen de belanghebbende staten. Artikelen V en VI spreken van de kriigs- kosten (geene schadevergoeding) en de krijgsgevangenen. Artikel VII regelt de ekonomische betrek kingen en verhoudingen, toltarieven in en uitvoer enz. Artikel VIII bepaalt verscheidene kwesties, zooals de openbare en private rechtsbetrek kingen, de uitwisseling der krijgsgevangen en burgerlijke geïnterneerden, enz., die door afzonderlijke verdragen dienen geregeld te worden. Artikel IX bepaalt dat het huidig vredes verdrag een onafscheidbaar geheel vormt, terwijl artikel X den officiëelen tekst bepaalt volgens welken het huidig verdrag tusschen Oekranië en de afzonderlijke Staten, Duitsch land, Oostenrijk-Hongarië, Bulgarië en Turkije dient uitgelegd en verstaan te worden. Een slotbepaling zegt dat het huidig vredes verdrag moet bekrachtigd worden, en dat het, voor soover er niets anders in bepaald ward, dat het oogenblik der ratificatie in voege treden zal. In de Bulgaarsche Kamer (Sobranje) werd het snelbericht over het einde van den oor logstoestand met Rusland, door alle leden geestdriftig begroet. Ter eere van den vrede werd de zitting geheven. Staatssekretaris von Kuhlmann en de leden der Duitsche vredesafvaardiging zijn dinsdagnamiddag uit Brest-Litowsk te Berlijn teraggekeerd. Ook graaf Czernin (Oostenrijk- Hongariën) heeft met, zijne medewerkers Brest-Litowsk verlaten. «Het Vaderland* (Nederland) meldt dat het gevolg van een vrede met Rusland, voor Duitschland beteekent, verbetering van zijn buitenlandschen handel en van zijne binnen- landsche bevoorrading. Oekreensche legerbevelhebber. Bazel, 11 Februari. Volgens de Parijzer bladen, werd generaal Simon Beteljura tot opper-generaal der Oekreensche troepen be noemd. Plundering. Berne, 11 Februari. «LeTtmps» meldt uit JassyDe twee Roemeensche koeriers Jonesey en Dalbey zijn in de statie van Kischenew door Maximalisten volkomen uitgeplundere geworden. Oekranje en Rusland. Parijs, 11 Februari. «Le Matin* meldt uit Stockholm De Central-Rada, die volgens het Stockholmer Oekreensche bureel nog altijd in Kiew zetelt, riep den heiligen oorlog uit tegen de Bolschewiki. Volgens dezelfde bron is de uitroeping der schelding van Oekranje met Groot-Rusland, nakend. Eene overeenkomst met Rusland. Berlijn, 11 Februari. Naar gemeld wordt, hebben de onderhandelingen in Sint Petersburg, gevoerd tusschen de afgevaar digden der Duitsche en Russische regeeringen over gevangenkwestiën na lange beraad slagingen, geleid tot onderteekening van eene overeenkomst, volgens welke de wederzijd- sche verminkte krijgsgevangenen zoo spoedig mogelijk naar huis zullen overgebracht wor den. Gelijkluidende overeenkomsten met Rusland werden ook gesloten door de Oostenrijksch- naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (28* Vervolg). Hoewel ik u ook slechts treurige dingen mededeelen kan. toch zullen deze regels u eenige lafenis bezorgen... Want gij hebt mij lief, Frederik, ik weet het hoe lief, en mijn geschreven woord verheugt en beweegt u als net streelen mijner hand. Ik ben bij u, Frederik, met alle gedachten, met alle adem tochten. Hier in mijne omgeving beweeg ik mij en handel en spreek werktuigelijk... Alleen mijn jongentje herinnert mij dat de wereld nog iets anders bevat dat gij niet zijt. De lieve kleine, indien gij wist hoe hij naar u vraagt en zorgt. Wij spreken met elkaar eigenlijk van niets anders dan van papa. Hij weet het wel de fijngevoelige knaap, dat zulks het voorwerp is waar mijn hart vol van is, en hoe klein hij ook moge zijn gii weet het toch is hij reeds een soort vriend voor zijne moeder. Ach, ware de storm toch alreeds voorbij Waart gij toch alreeds in Berlijn om Koning Willem tot vredesvoorwaarden te dwingen Hongaarsche, Bulgaarsche en Turksche ver tegenwoordigers te St-Petersburg aanwezig. Ingezien de bestaande moeilijkheden van verkeer in Rusland, zal men voorzeker met niet geringe vertragingen moeten rekenen in de uitvoering van het vervoer, maar liet is te hopen dat het zal gelukken de moeilijkheden in korten tijd te overwinnen. Nieuwe onlusten te St-Petersburg. Kopenhagen, 11 Februari. - Volgens een telegram uit Stockholm wordt aan het Af ton- bladet uit St-Petersburg gemeld Dc ver scherpte krijgstoestand heerscht over gansch Rusland, De pest en de cholera breiden zich uit, de sterfte is tot eene schrikbarende hoogte gestegen. In St-Petersburg sterven dagelijks 600 menschen. Er hebben zich nieuwe onlusten voorgedaan. De roode garde schoot op de betoogers. Honger in Noord-Rusland. Berlijn, 11 Februari. De Raad der volkskommissariasen te St-Petersburg heeft door zijnen voorzitter Lenin het volgenda bevel gezondeu aan de distriktbesturen en de spoorwegbestuurders De meest besliste revolutionaire maat regelen dienen genomen te worden opdat niet een enkele vluchteling of gevangene zich begeve naar St-Petersburg of de hongerige Noordelijke streken. Wij maken er vooraf op opmerkzaam, dat krijgsgevangenen of vluch telingen hier geen brood krijgen en tot den hongerdood veroordeeld zijn. Zij moeten slechts naar de distrikten geleid worden die van graan voorzien zijn. Gaat onverbiddelijk om met de aanhitaers, die er naar trachten, dc hongerige gouver nementen met overvloedige monden te over stelpen en er op rekenen, om de revolutie door de knokige hand van den honger te verstikken. Hecht geen geloof aan de aan hitsende uitgezonden telegrammen die er toe uit noodigen krijgsgevangenen naar St-Peters burg te zenden. Geen enkele man te veel mag zich in de hongerige gouvernementen bevinden. Uit het Oostenrijksch oorlogsdrukpers- kwartier schrijft de correspondent van het Berliner Tageblatt Het achttiende legerkorps, behoorende tot het achtste leger der Russische wapenmacht, welk korps nog een laatste vruchtelooze poging tot doorbraak deed op het Roemeensch front, stond onder de strategische leiding van generaal Sytin, een groot, grijs wordend man, die zijne meening onomwonden uit spreekt. Iedereen in 't korps, zegde hij aan den correspondent, kent mijne zienswijze. Zij is in niets veranderd, zoo ik ook uiterlijk een ander geworden ben. Ik ben een oude soldaat en 'k bemin mijn vaderland. Rusland is ziek, zeer ziek. Het is innerlijk gansch ontredderd en bij dezen toestand gelooft ieder er zich een stuk te mogen uitsnijden Maar het zal anders komen. Rusland is een beer, dien men een zwaren houw op den kop toebracht en die daar veel bloed bij verloor. Doch de beer is niet dood, alleen maar bedwelmd, an zal gauw opstaan. Ik voor m'j ben vast over tuigd, dat Rusland binnen korten tijd een monarchieka regeering zal hebben. Geloof mij, Rusland verzucht naar eene monarchie. Deze verzekering van den ouden, verdien stelijken generaal, zegt de correspondent, trof mij des te meer, wijl mij kort te voren de innigste kenner van Rusland, de beroemde verdediger van Boekowina, kolonel Fischer, hetzelfde gezegd had. Generaal Sytin zegde verder zeer energiek Ik lust de Bolschewiki van de soort als Lenin en Trotzki, maar enkel wanneer ik met hen in den zetel bij een warme stoof zit en mij met hen over wereldgeschiedkundige problema's onderhoud. Daar zijn zij zeer belangwekkend. Wanneer ik dan echter opsta en het openbaar leven inga, wil ik met hen niets te doan hebben. Het zijn idealisten. Er is met hen niets praktisch uit te richten. In Frankrijk. De overeenkomst van Londen. Geneve, T3 Febr. De «Echo de Paris* meldt dat, men op de Ententekonferentie te Parijs, ook het bepaald verdrag van 1914 vernieuwjJ heeft, waardoor de Verbonden regeeringen zich verplichten geenen afzonder lijke vrede te sluiten, zonder de wederzijd- sche toestemming. Mijn vader is namelijk vast overtuigd dat zulks het einde van den veldtocht zijn zal. En hoe moet gij te moede zijn in het vijan delijk land dat toch eigenlijk het land uwer afstamming is, waar uwe vrienden en bloedverwanten leven Zult gij er u door verheften door Tante Cornelias mooie villa met den grond gelijk gemaakt te hebben Vijandelijk land ja, dat is eigenlijk ook nog zoo een wreed begrip van uit den tijd waarop het land des vijands den strijd voorkwam als het land van den buit, dat zijne moeite beloonen zou. O, mijn wrok tégen dien ouden blinden menschen- waan is zoo bitter, zoo smartelijk ik kan het u niet zeggen Wanneer ik ze mij voor stel, die beide legers, samengesteld uit afzon derlijke, verstandige voor het grootste getal brave en zachtmoedige menschen, hoe zij op elkander losstormen om elkander te ver nietigen, en daarbij het ongelukkige land verwoestend, wanneer ik mij dat voorstel, dan zou ik willen luide schreien Maar bezintu toch Houd toch op! Maar genoeg daarvan. Mijne kleine Rudolf zit aan mijne voeten terwijl ik schrijf. Hij omarmt u van verre en zendt Puxl zijne groeten. Groet hem van ons beiden, dien goeden Puxl... ik schud zijne eerlijke pooten en Rudi Uit Vispach ook kortweg Visp genaamd eene distriktshoofdplaats in liet Zwitsersche kanton Wallis, aan den Simplonspoorweg werd Zaterdag laatst naar Berne geschreven Verleden Donderdag hoorden wandelaars op den Rohrberg, overheen Visp, zoowat 1200 meter boven 't meer, gansch duidelijk kanonnendonder uit Elzas. Tusschen .3 1/2 en 4 1/2 uur 's namiddags was het zoo dui delijk hoorbaar, dat men groot en klein kali ber uit elkander kon onderscheiden. Trfftzki's Doening. Het Berner Tagblatt schrijft onder meer Volgens men vermeent, heeft de Entente aan de maximalistische regeering van Rus land laten weten, dat Japan en China bereid zijn, in geval van een afzonderlijken vrede langs Siberië binnen te rukken en daardoor een nieuwen oorlog te ontketenen. Om aan de Entente-landen geen aanleiding tot dien maatregel te geven, heeft Trotzki er van afge zien een eigenlijken afzonderlijken vrede te sluiten. Uit rechtskundig oogpunt en ook formeel is Rusland op die wijze om de breuk van het verbondsverdrag heengegaan en heeft het de regeling der toekomstige verhouding met de vijanden tot algemeene vredeskonfe- rencie verschoven. Herneming der ekonomische betrekkingen. De Rada van Oekranië heeft haren zetel verplaatst naar Chitomir en is in recht- streeksche verbinding getreden met de cen traal mogendheden. De Oostenrijk-Hongaarsche regeering heeft eene gemeenzame kommissie naar Budapest gezonden met opdracht, zich onverwijld na de vredessluiting met Oekranië naar Odessa te begeven, tan einde de aldaar voor handen zijnde graan-massas tot het vervoer voor te bereiden. Het Oekranische generaal-sekretariaat neemt alle voorbereidende maatregelen tot het hernemen der regelmatige betrekkingen met Midden-Europa. Alle middelen van gemeenschap en vervoer alsook alle telegra fische verbindingen zullen zoo gauw mogelijk weder in voege gebracht worden. Engeland erkent den vrede niet. Londen, 13 Februari. Aan Reuters bu reel wordt medegedeeld dat de Engelsche regeering zich niet als verplicht aanziet den vrede, onderteekent tusschen Oostenrijk- Hongarië, Duitschland enz., en Oekranië, te erkennen. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Februari. Legergroep van kroonprins Rupprecht en den Duitschen kroonprins, Sterke verkennersafdeelingen, door den vijand ten Noorden van Lens en ten Noorden van Omignon-Bach ingezet, werden in nage- vechten afgeslagen. Elders bleef de gevechts bedrijvigheid bij kleine verkenningen en artillerievuur in enkele sektoren beperkt. Legers van veld -mar. aartshertog Albrecht. Na hevige vuurstijging tusschen Flirey en de Mosel richten talrijke Fransche kompagnies bij Rameneauville en in het Westelijk deel van het Priesterbosch tegen onze linies vooruit. Na kort gevecht werd de vijand onder zware verliezen teruggeworpen. Gevan genen bleven ia oaze handen. Aan de Sudel- kopfe en aan Hartmannsweilerkopf artillerie ën mijnengevecht. In vergelding van vijande lijke bommenwerpen op 5 Februari op Saar- brücken, vielen onze vliegers gisteren avond de vesting Nancy met goeden uitslag aan. Uit Fransche bron PARIJS, 12 Februari. De nacht werd gekenmerkt door eene groote bedrijvigheid onzer verkennersafdeelingen. Ten Noorden der Ailette verliep voor ons een koene hand greep op de randen van Bougonville en brachten wij 20 gevangenen in en twee machiengeweren. In de Woevre gtlukte het ons eveneens talrijke invallen in de vijandelijke linies, bijzonderlijk ten Westen van Remisnauville. Wij maakten 24 gevangenen. De vijand kust hem op zijn goeden zwarten snuit. En nu, voor vandaag, vaarwel, mijn alles Het is ongehoord ISlederlaag op neder laag Eerst het door Clam-Gallos gebarri- kadeerde dorp Podol bestormd bij nacht en maan en vlammenschijn ingenomen dan Gkschin veroved... Dat naaldgeweer, dat verdoemde naaldgeweer maaide geheele drommen der onzen neder. De beide groote vijandelijke legerkorpsen dat van den Kroonprins en aat van Prins Frederik Karei hebben zich vereenigd en trekken tegen Münchengratz op... Zoo klonken de schrik- berichten die mijn vader al even jammerend voordroeg als hij jubelend de zegeberichten van Custozza overgemaakt had. Maar nog stond zijn betrouwen vast. Laat ze maar komen, allen, allen in ons Bohemen, en daar vernietigd worden, tot den laatsten man toe... Een uitweg, eén terugtocht is er voor hen dan niet meer te vinden wij sluiten ze in, wij omsingelen hen... En het verontruste landvolk zal zelf op hen jacht maken... Van uit de huizen van Frautenau, van uit de vensters goten de lieden kokend water en olie op die lui... Ik stiet eenen versmoorden gruwelkreet uit. Wat wilt ge er aan doen sprak mijn vader poogde langs zijnen kant, na eene levendige beschieting, onze linies tusschen Bezonvaux en het Fosses-bosch te bereiken. De aanval, die door drie afeeelingen werd uitgevoerd, werd door ons vuur tegengehou den en veroorzaakte don vijand verliezen. Andere vijandelijke aanvallen in Champagne, in de Woevre en in de Vogeezen bleven zonder gevolg. PARIJS, 12 Februari, avondbericht. Bedrijvigheid der wederzijdsche artilleries in Champagne en in den Berg omtrek, op den rechter Maasoever en op eenige plaatien in de Vogeezen. Gefene infanteriebedrijvigheid. LUCHTVAART. Vier vijandeljjke vlieg tuigen werden tijdens den 11 Februari door onze vliegers neergeschoten. Buitendien voerde onze luchtvaartdienst verscheidene beschietingen uit. 9000 kilos bommen wer den op werkplaatsen, schuilplaatsen, spoor banen en vijandelijke plaatsen geworpen, bijzonder op den spoorweg Metz-l.aons, waar een brand uitbrak. Uit Engelsche bron LONDEN, 12 Februari. Bij de strijd- ondernemingen, in het namiddagbericht ver melden die voorgaande uaclit ten Zuid- Oosten van Meesen werden doorgevoerd, brachten de Australiërs 37 gevangenen in, alsook 3 machiengeweren en een loopgrach ten-mortier. De vijand had sterke verliezen. Het getal gedoode Duitscliers door onze aanvalsafdee- lingen, buiten degenen gevallen door ons voorbereidingsvuur, wordt op ongeveer 100 geschat. De vijand ondernam dadelijk een tegenaanval, die snel afgeslagen werd Onze verliezen bedroegen ietwat 20 Ten Zuid-Westen en ten Westen van Cambrai was de artilleriebedrijvigheid over dag levendig. Vijandelijke groepen, die in dezen omtrek arbeidden, werden door he.t vuur onzer bat terijen vernietigd. Overtrokken lucht en sterke wind verminderde de vliegersbedrij vigheid. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Italiaansche bron ROME. 12 Februari. Zeer hevig kon- centratievuur der artillerie en vijandelijke infanterieaanvallen volgden gisteren ten Westen en ten Oosten van het Frenzela-dal, elkander. Voor onze nieuwe stellingen aan de Monte Val Bella en de Col del Rosso werd de vijandelijke bedrijvigheid snel door het vuur onzer batterijen verstikt. Verder ten Oosten aan de Zuidelijke hel lingen van de Sasso Rosso poogden Oosten- rijksche afdeeliigen onder het geschut harer artillerie meermaals eenige loopgrachten te bezetten, die wij voor onze linies ontruimd hadden. Zij werden door ons moorddadig spervuur daarin verhinderd. Een onzer vliegers schoot achtereenvol gens twee vijandelijke vliegtoestellen neder. Het eerste stortte ten Noordén van Provene neder en de inzittenden werden gevangen genomen het tweede toestel stortte bran dend neder bij Valli dei Sigaori. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Februari. Bij Monastir en aan de Wardar artillerie en vliegersbe drijvigheid. Van de andere krijgstooneelen niets nieuws. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 13 Febr. Aan het Macedonisch front in den omtrek van Bitolia en bij Dobropolje nam het artillerievuur hier en daar aan hevigheid toe. Ten Westen en ten Oosten van Wardar talrijke aanvallen en vuurgevechten. In het Stroemadal,aan het Butkowomeer,ten Oosten van het dorp Roopriva verstrooiden wij door ons vuur talrijke sterke Engelsche verkenners afdeelingen. Aan het Dobrudschafront wapen stilstand. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Sonnegem den E. H. De Bruyne, onderpastoor te Syngera, in vervangiag van den E. H. Nuttinck, die om ziekelijkheid zijn eervol ontslag bekomt. schokschouderend. Het is inderdaad gruwe lijk... maar dat is de oorlog. Houd dan ten minste niet staan dat de oorlog de menschen veredelt... Beken dat hij ze ontmenscht, vertijgert, verduivelt... Kokende olie... Ach Opgelegde zelfverdediging de recht vaardige wraak,'lieve Martha... Gelooft gij wellicht dat de schoten hunner naaldgeweren de onzen goed doen?... Als het weerlooze„ slachtvee moeten onze dapperen voor dit moordend wapen hezwijken. Maar wij zijn te talrijk, le kampzuchtig, om toch niet over die kleermakersjongens te zegenpralen. Nu komen wij bijeen te Königgratz... Daar zijn wij meer uan- honderdduizend man sterk... daar wachten wii den vijand af... daar zal ons noordelijk Custozza geslagen worden Daar zou dan ook Frederik medestrijden. Zijn laatste briefje dat ik dezen mórgen ontving, droeg het berichtWij begeven ons naar Königgratz. Tot hiertoe had ik regelmatig nieuws ontvangen. Frederik had elke gelegenheid benuttigd om mij een paar woorden te schrijven, in potlood, te paard, onder de tent in haastig, alleen voor mij leesbaar schrijven, schreef hij de uit het zakboek gescheurde en voor Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3) q Vrouwelijk 6^ Overlijdens B. Vermoesen. zb. 84 j. Leopoldstraat. A. Van Nuffel, landb. 20 j. Paddenhoek. B. Ruyssinck, m. Van Nieuwenborg, katoen- bew. 58 j. Oud. d. m. stw. A. Van den Bulcke, m. Huyghe, werkm. 67 j. Ledeb. C. De Vos, breister, 21 j. Damkaai 3 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 17 Februari M. Delbeck, Bisschopstraat. LANDVETTEN. Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. Men brenge zakken mede. E»pl«nad«8tr»»t, 8 AALST. Aan- en verkoap van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Cengo 4 1906 S0T75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belglech geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder koste*. Argentijneeke eedults enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE BEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing ran obli gation aau 4 jaars. Uitbetaling der koopons zonder koston. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeuingen aan 4 intrest 's jaars, voor ondorhoud der huisgezinnen beproefd door-de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in h«t bureel der Maatschappij, te Aalst. Leopold straat, 9. ïamuÉ siju de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLE B AUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 do doos. Dese Pillon, aangezien hunne atuigenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagauur, Gal, Slijmen, slachte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 do doos. In dezelfde Apotheok zyn te ve.-crijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de rasende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot slecht boter geven der koeien fr. 1,26. - - Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het'snot der kiekens. Zehero remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 does, 2 fr. de doos. mij bestemde bladen vol. Hier volgen enkele In het bivak. Zonder tent... Het is een lauwe, heerlijke zomernacht. De hemel, de onverschillige, vol schitterende sterren. De mannen liggen op den grond uitgeput van de lange ver moeiende marchen. Alleen voor ons, stafofficieren, werden een paar tenten opgeslagen. In de mijne staan drie veldbedden. De Deiden kameraden slapen. Ik zit aan de tafel, waarop de ledige grog glazep en eene brandende kaars staan. Bij den zwakken, flikkerenden schijn dezer laatste er waait een tocht van den open- staanden ingang schrijf ik u, mijne Peliefde vrouw. Op mijn leger heb ik den uxl gelegd... Wat was hij moe, het arm dier Het spijt mij reeds hem medegenomen te hebben hij is ook, wat de onzen immer van de landweer zegden, aan de lasten en ontberingen van eenen veldtocht niet ge woon. Nu snorkt hij" wonnig en zacht... ik geloof dat hij droomt, wellicht van zijnen vriend en beschermer graaf Rudolf Dotzky... En ik droom van u, Martha... Ik trad een oogenblik buiten. De sterren flikkeren onverschilliger dan ooit. (W ordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2