RassiscR- Oullsohe Oorlog. IN RUSLAND. OORLOGSJAHMER. OORLOGSBERICHTEN. SMÏMEUWS. Robert Van de Lanotte Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, OU Id Hillock eeoer Jonge ïroow, Italiaansche Oorlog in let eoslenrijkscï aFgevaardlgfleqbuls. Zondagrust. WISSELAGENT Vereenigde IV ij vera ars. Grondkrediet van België 38 BiLgSMPiLLl* Bloedzuiverende Pillek Er werden met 't oog op het vervoer der voorhanden zijnde voorraden doeltreffende maatregelen getroffen, zoodat wij nog in dit jaar voordeden daarvan zullen genieten De grenzen van het gouvernement Cholm werden nog niet vast bepaald, maar zullen vastgesteld worden door eene gemengde kommisaie bestaand# uit vertegenwoordigers van Oekranië en Polen. De redenaar drikte ten slotte den wensch uit dat het verdrag zou aangenomen worden. Redenaars van verschillende partijen, ant woordende aan von Kuhlmann, drukten hunne voldoening uit over het sluiten van het vredesverdrag, doch waren in 't algemeen van oordeel dat er de belangen der Polen te weinig in aanmerking genomen werden. Bij het verder verloop der besprekingen beantwoordde Staatasekretaris von Kuhl mann, de hem gestelde vragen, met breed voerig# verklaringen. De oorzaak dat er tusschen de vertegenwoordigers van Oekra nië en van Polen geene gedachtenwisseling aou plaats hebben ligt aan den spoed waar mede de vrede gesloten werd. De Bolschewikieche regeering treedt met groote macht tegen Oekranie op. Dat is een bewijs van het voorhanden zijn van levens middelen. De Delegaties hebben voorzien dat de Pooleche bevolking bedenkingen zou inbren gen tegen het toevoegen aan Oekranië van streken grootendeels door Polen bewoond. Het gold echter den vrede te verzekeren en denzelven niet ten aanzien der kwestie van het distrikt van Cholm in gevaar te brengen. Wij hadden gaarne een verdrag gesloten dat den vrede metGroot-Rueland gebracht hadde. Ik aanzie echter het vredesverdrag met Oekra nië als den voorlooper van den vrede met gansch Rusland. Toestemming van den Bondsraad in het Vredes-verdrag. Berlijn, 19 Februari. Het vredes-ver drag met Oekranië heeft heden de goedkeu ring van den Bondsraad verkregen. De Rijksdagzitting. BERLIJN, 20 Feb. Bij de zitting zijn tegenwoordig; B. Payer, Dr v. Kuhlmann en later de rijkskanselier graaf v. Hertling, De zitting wordt om 1115 are geopend Staatasekretaris von Kahlman geeft" een overzicht over de vredesonderhandelingea te Brest-Litowsk en in het bijzonder over den vrede met Oekraine. Oei de eiechen der Polen mochten wij den vrede niet laten mislukken, zulks ware met recht door het Duitsche volk, in zijne groote meerderheid, slecht opgeno men geworden, Ons vooruitdringen in Rus land kan niet zonder invloed blijven op de houding der regeering van St-Petersburg, Zulks bewijst het volgend telegram van de Bolschewikikablnet aan de Duitsche regee ring De raad der volkskommissarissen ziet zich aangezet, gezien den tegeawoordigen toe stand, te verklaren dat zij vrede wil onder teekenen, onder de voorwaarden, die door de afgevaardigden van het Vierverbond in Brest-Litowsk gesteld zijn. (Hoort! hoort! op alle banken.) De raad der volkskommissaris sen verklaart dat zijn antwoord, onmiddel lijk gegeven zal worden, op de nadere voor waarden van de Duitsche regeering. (Hoort hoort beweging op alle banken.) Volgen# de opgedane ondervinding wil zulks nog geen vrede beteekenea. Wij heb ben aan St-Petersburg de ontvangst van het telegram gemeld en om schriftelijke bevesti ging verzocht. Deze is af te wachten. Niet- tegeaetaande dit hebben wij den vrede nog niet in den zak. Wij zijn onmiddelijk in gedachtenwisseling getreden met Oostenrijk-Hongarië. Na eene onderlinge bespreking werd be sloten de zitting te heffen en de volgende te hoaden Vrijdag, om 1 uar, met de dagorde aanhouding van afgev. Dittmann, Oekrainsch verdrag, mededeelingen der hoofdkommissie over militaire zaken. De burgeroorlog. Stockholm, 17 Februari. De onder nemingen van generaal Alexejew gaan in het gebied van Tagenrog vooruit. Hevige bot singen hebben plaats gehad tusschen de Roode Wacht en hare tegenstanders. Op drie plaatsen kwam het tot militaire operatiën. Generaal Erdely strijdt bij Rostow generaal Alexejew bij Woronesch. In de verbitterde naverteld door X naar eon beroemd verhaal. (24* Vervolg). Op den grond zitten eenige schaduwen nedergehurkthet zijn verkenners. Velen, velen bleven onderweg thans hebben zij zich hierheen gesleept, door het wachtvuur aangelokt. Maar met allen verscheidene hunner liggen nog in een verwijderde gracht of :n een korenveld. Het was echter ook eene hitte gedurende dezen haastigen tocht De zon brandde als wilde zij ons de hersenen tot koken brengendaarbij de zware uitrus ting, het zware geweer op de gehavende schouders... en toch heeft er niemand ge mord. Maar enkelen zijn nedergevallen en konden niet meer opstaan. Hunne lijken werden op eenen amoulanswagen geladen. Deze Juninacht, hoezeer maan en sterren ook lichtend zijn, hoe warm het ook is, is toch onttooverend. Men hoort geen nachte gaal en gecne tsjirpende krekelsmen ademt geene rozen- noch jasmijngeuren in. De zachte geruchten worden onderdrukt gevechten bij Woronesch werden de Sowjet- troepen lzngs alle kanten omsingeld Alexejew heeft een etrategisch plan opgemaakt om de revolutionnaire troepen in te sluiten. In geval van goeden uitslag zal dan Alexejew langs Woronesch en Charkow oprukken naar Moskow en St-Petersburg. St-Petersburg, 16 Febr. Er is eene samenzwering ontdekt welke voor doel heeft Lenin op te lichten en als gijzelaar te stellen. In het lokaal der inrichting werden leger- bomnien en geladene handgranaten gevon den. Tegenstrijdige berichten uit Kiew. St-Petersburg, 18 Febr. De strijd bij Kiew was verbitterd. Kiew is bepaald door de revolutionnaire strijdkrachten veroverd. De voorvallen in Oktober te Moskow werden volkomen door de gebeurtenissen bij Kiew in de schaduw gesteld. Volgens Bolschewikische berichten vechten er in de rangen der Oekraniërs Roemeensche, Engel- sche, Belgische en Fransche officieren. Amsterdam, 18 Febr. Volgens een bericht der Exchange Telegraph Company, heeft te Kiew bij de heftige straatgevechten de witte garde de roode garde uit het wapen depot verjaagd en ruim 1500 roode wachten gedood. Het revolutionair komiteit in Kiew werd tot den laatsten man voor den kop geschoten. De Italiaanschegezant aangerand. Corriere della sera deelt mede dat de Italiaansche gezant te St-Peteraburg door roovers werd overvallen en uitgeplunderd. Na eene bespreking in het gezantschap der V S. verliet hij ket gebouw per rijtuig en werd onderweg door drie mannen die in een auto zaten aangerand en beroofd van al zijne akten, gelden juweelen. Het diplomatische korps der Entente zal krachtig protesteeren bij de regeering der maximalisten. De Russen verlaten de Aaland eilanden. Nationaltidende van Stockholm meldt dat er nu eene overeenkomst is getroffen tusschen de Russen op Aaland en den overste van de Zweedsche militaire miasie aldaar, en waar door wordt bepaald dat de Russen de Aaland eilanden zullen verlaten en xlch per Zweedsch schip naar Rusland zullen begeven. De Esten vragen hulp. Een aantal vertegenwoordigers van de kringen van kleine grondbezitters uit de Duitsche gedeelten van Estland is te Danzig aangekomen en heeft van daar uit een smeek telegram gezonden aan de Duitsche regeering om te verzoeken om hulp tegen het schrik bewindder maximalistische troepen in Estland en om Duitschland te verzoeken Estland ten spoedigste door Duitsche troepen te laten bezetten. Ook vanwege de Esten in het door Rusland bezette Estland werden boodschap pers gezonden uaar de legerleiders der Duit sche troepen aan het front om onmiddellijke en ernstige hulp te smeeken daar anders alles ▼oor Estland verloren is. Val der Bolachewikis Kopenhagen, 20 Februari. Het blad Politiken meldt uit Waaa Een hardnekkig gerucht, dat evenwel nog niet bevestigd wordt, luidt dat de Bolschewikische regee ring te Sint-Petersburg door de sociaal-revo lutionairen onder bevel van Tschernow werd omgeworpen. Lenin en Trotzki zouden naar Riga gevlucht zijn. Telegrafische gemeenschap onderbroken. Londen, 20 Februari. De telegrafische gemeenschap tusschen Londen-Parijs Sint- Petersburg is sedert acht dagen onderbroken. Kerenski te Kristiania Kopenhagen, 20 Februari. Het komiteit tot bestrijding der tegen revolutionairen zou bericht gekregen hebben dat Kerenski zich te Kristiasia ophoudt. Roemenië en de Entente. Basel, 20 Februari.-— De «Times» meldt Generaal Avereseu heeft als nieuwe minieter- voorzitter aan de Entente-regeeringen officiëel laten weten, dat het voor Roemenië onmoge lijk is de verbintenissen door de vorige regeering aangegaan, na te komen. Volledige bezetting van Oost-Galicie. Weenen, 20 Februari. Uit het oorlogs- perskwartier wordt gemeld Het artikel van het vredesverdrag met Oekranie, dat, voor wat aangaande de grenzen het status quonante sooals het vroeger bestond met het groot Russische door de stampende en hennikkende paarden, door de stemmen der soldaten en het ge- druisch der patrouillede zoete geuren door vochtig zadeltuig en andere kazerne-uitwa semingen. Maar dat alles is nog niets: nog hoort men geene prooigierige raven krassen, nog riekt men geen poeder, bloed noch ver nietiging. Dat alles moet nog komen... zonderling is 't hoe blind de menschen zijn Wanneer er spraak is van de éénmaals ontstoken brandstapels, breken zij in ver- wenschingen los over het gruwzame fanatis- mus, en voor de met lijken bezaaide slag velden van heden staan zij in volle bewon dering... Het licht gaat uitdooven ik ga mij te ruste leggen nevens onzen goeden Puxl... Het dorp is aan ons neen, het is aan den vijand, en weder aan ons, en nog eens aan den vijand, maar een dorp is het niet meer, enkel een rookende puinhoop. De bewoners (was het niet eigenlijk hun dorp hadden het reeds vroeger verlaten en waren reeds vroeger gevlucht. Gelukkiglijk want een strijd op een bewoonde plaats is iets verschrikkelijks Eéne familie nogtans was gebleven in het dorp dat wij gisteren ingenomen, verloren, weder ingenomen en weder verloren hebben. namelijk een oud paar en hunne dochter... op het ziekbed. rijk, opnieuw herstelt, werd thans volkomen in voege gebracht. Sedert gister hebben onze troepen gansch de streek tot aan de rijks grenzen, zonder tusschengeval, bezet. Amerika en den krijgsraad van Versailles. Londen, 18 Februari. Aan de «Times-, wordt uit Washington gemeld Het is nu mogelijk de houding van Wilson en van het Amerikaansche volk jegens den oppersten oorlogsraad der Entente duidelijk te bepalen. De Vereenigde Staten zijn met de militaire maatregelen, tot welke men in Versailles be, sloot uit ganscher harte 't akkoord. Maar Wilson en de Amerikanen willen, voor zoo veel het suiver politieke zaken betreft, hunne vrijheid van handelen behouden. Om deze redenen zullen de Vereenigde Staten geen deel nemen aan zuiver politieke konferentien te Versailles, maar enkel eenen politieken zaakgelastigde zenden die zich daarbij zal bepalen de regeering der Vereenigde Staten in te lichten. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 Februari. Op verscheidene plaatsen van het front geschut- en mijnwer- persstrijd. Groote verkenningsvoorstooten, welke de Engelschen deden ten Westen van Houthem en de Franschen bij Juvincourt en ten Noorden van Reims, yrerden afgeslagen. Uit Fransche bron PARIJS, 19 Febr.-- Geweldige artillerie- bedrijvigheden des nachts, in de streek teil Zuiden van St-Gobainbosch, in den sektor van Chavignon en ten Zuid-Westen van Bezonvaux Elders niets aan te stippen. PARIJS, 19 Febr., avondbericht. Niets van eenig belang valt er te meiden, behalve eene tamelijk groote bedrijvigheid van artil lerie in Champagne en aan den rechteroever der Maas. Den 18 Febr. en den volgenden nacht hebben onze bombardeeringsluchtvloten 1C000 kilos ontploffingsbommen geworpen op de vijandelijke mikpunten, namelijk op de spoorwegstatiën van Metz-Sablons, For- bach, Bensdorf, de depots en bergplaatsen te Ensisheim, alwaar een geweldige brand is uitgeborsten, evenals op verschillende vliegpleineu. Uit Engelsche bron LONDEN, 19 Februari. Eene vijande lijke aanvalsafdeeling werd tijdens den nacht door een onzer posten in de nabijheid van Gravel Ie afgeslagen. De vijandelijke artillericontwikkeldeeenige bedrijvigheid ten Zuiden de baan Arras Cambrai. ten Noorden van Lens en in de nabijheid van Zonnebeke. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 20 Februari. Op beide kan ten van de baan Riga St-Petersburg, werden de Russische stellingen overschreden, die 20 kilometers voor ons huidig front lagen. Zwakke tegenstand van den vijaad bij Inzeem ten Noorden der baan werd spoedig gebroken. Voorbij Dunaburg rukten onze afdeelingen in Noord-Oostelijke richting op. Tusschen Dunaburg en Luck rukten zij in breed# sek- tors voorwaarts. De afdeelingen die over Luck vooruitgetrokken waren rukken op naar Rowno. 2500 gevangenen, verscheidene hon derden kanonnen en groote hoeveelheden rollend materiaal vielen in onze hand. BERLIJN, 20 Februari (avondbericht). In het Oosten gaan de bewegingen vooruit. Duitsche troepen zijn Estland binnengerukt. In Oostelijke richting werd Wenden door trokken. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 20 Februari. - De troepen van de legergroep Linsingen zijn in de rich ting van Rowno wederom vooruitgerukt. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 20 Februari. Op de Monte Pertica mislukte een vijandelijke aanval onder zware verliezen voor den vijand. Aan Haar echtgenoot dient in ons regiment. Hij zegde mij toen wij het dorpje naderden mijn luitenant, dakr in dat huis met het roode dak, leeft mijne vrouw met hare grijze ouders en pasgeboren kind... Zij hebben niet kunnen vluchten, de ongelukkigen mijne vrouw is ziek en de oudjes zijn half lam... Om Godswil, mijn luitenant, stuur mij er ter verkenning heen De arme duivel! hij kwam juist op tijd om vrouw en kind te zien sterven eene bom was nevens het bed ontploft... Wat er van de ouderlingen gewor den is, weet ik niet. Misschien zijn zü wel onder de puinen begraven. De strijd in open veld is al schrikkelijk genoeg, maar de strijd tusschen de menschenwoningen is nog tien maal schrikkelijker. Instortende daken, opslagende vlammen, verstikkenden rook, van angst dol geworden vee, elke muur een vesting of versterking... Eene borstwering heb ik daar gezien die uit lijken gevormd was. Die muur vergeet ik in gansch mijn leven niet!... J De eene op de andere gestapeld... deze leefde nog, gene bewoog nog de armen... Leefde nog... dat is een toestand, die in den oorlog duizendmaal voorkomt, en die een onmetelijk lijden in zich verbergt. Mocht er ergens een engel der barmhar tigheid zijn om over de slagvelden te zweven, de rest van het front hier en daar levendig artilleriebedrijvigheid. Uit Italiaansche bron ROME, 19 Februari. Op de hoogvlakte van Asiago beschoot onze artillerie vijande lijke troepen, die langs het Oalmara-dal oprukten. Zij richtte haar vuur op den sektor van het Frenzela-en Brenta-dal. Tusschen Brenta en Piave levendig artilleriegevecht op het vooruitspringend gedeelte van de Monte Solarolo. In de kuststreek versterkte de vijand hier en daar het vuur en liet in de richting van Vortellazeo eenige patroeljen vooruitrukken, die door het werpen van handgranaten van onze marinesoldaten aan het bruggenhoofd werden teruggeslagen. Weenen, 20 Februari. De minister- voorzitter von Seidler gaf eene verklaring over de verhouding in het NoordOosten. In deze verklaring komt voor Bij het vredessluiten met Oekranie zijn twee punten van bijzondere beteekenis. Vol gens de overeenkomst moet Oekranie het overige harer landbouwprodukten ter onzer beschikking stellen. Of en hoeveel wij van Oekranie zullen bekomen is eene kwestie van bezit vaji hoeveelheid van graan en van ver voer. Wij hopen nog in het tegenwoordige economisch jaar leveringen te ontvangen. Het tweede belangrijk punt is de kwestie van Cholm Door de vertegenwoordigers der Oekranische Rade en de Oostenrijkscli-Hon gaarsche regeering werd gister eene aanvul lende verklaring bij het vredesverdrag ge voegd. volgens dewelke het Cholm gouver nement niet aan Oekranie behoort, maar dat over het lot van Oekranie zal beslist worden door eene gemengde kommissie, en zulks volgens aardrijksknndige gegevens en na het aanhooren der wenschen van de bevolking. In overeenkomst met Duitschland zijn wij besloten geen deel te nemen aan de militaire werking tegen de Russen. De rede van den minister-voorzitter werd levendig begroet, behalve bij de Polen. Japan's Oorlogsdoeleinden. Havas deelt mede dat het Japansche Huis van afgevaardigden eene motie heeft gestemd waarin aan de regeering het vertrouwen der meerderheid wordt ontzegd omdat het parle ment de finantieele politiek der regeering, haar zwak optreden tegenover China en haar stilzwijgen over Japan's oorlogsdoeleinden afkeurt. In zijn antwoord ging minister president Terautschi niet in op de kritiek van Osaki aangaande de oorlogsdoeleinden. Ten slotte werd de motie van wantrouwen gestemd met 241 stemmen tegen 117. De onderhandelingen met Roemenië. Uit Berlijn wordt gemeld De onderhan delingen met Roemenië zijn nog niet begon nen. Het is waarschijnlijk, maar nog niet zeker, dat zij op 22 dezer zullen beginnen Moest dit gebeuren, dan zou staatasekre taris v. Kühlmann tot het leiden der onder handelingen zich persoonlijk naar Focsani begeven. Bij de onderhandelingen zullen ook op dc economische punten door Duitschland en Oostenrijk-Hongarië achtgeslagen worden. Een vredesprijtwinner gestorven. Uit Milanen wordt het afsterven gemeldt van Ernest Theodore Moneta, die destijds den Nobelprijs voor de vrede won. Militaire Overeenkomst tusschen Duitschland en Oostenrijk. Weenen, 16 Febr. Tusschen Duitsch land en Oostenrijk-Hongarië is eeae over eenkomst gesloten geworden, volgens de welke de militaire verrichtingen in de grens gebieden van Groot-Rusland aan het Duitsche rijk en deze in Oekraine aan de Oostenrijksche monarchie ten deel vallen. Generaal Foch Geneve, 16 Februari. Volgens Parijzer meidlegen zouden de Ententemachten over eengekomen zijn, generaal Foch, zonder het toekennen van den titel va* generalissime, de verantwoordelijke opperleiding der mili taire bewerkingen, op alle fronten op te dragen. Nieuwe zaken in Frankrijk. Senator Charles Humbert werd, naar op 18 dezer uit Parijs gemeld wordt, in zijn kasteel in het departement Calvados, waar hij gisteren aankwam, aangehouden. hij zou meer dan genoeg te doen hebben om die arme schepsels menschen en dieren die nog leefden den genadestoot te geven. Heden hadden wii een kort ruiterijgevecht op het opene veld. Daar kwam een Pruisisch Dragonderregiment in draf af, de paarden met getrokken teugel, den sabel boven het hoofd reden zij in snellen galop recht op ons toe. Wij wachten den aanval niet af, doch sprongen den vijand tegemoet. Geen schot werd gewisseld. Op enkele schreden van elkander braken beide rijen in een donderend Hurrah los (roepen bedwelmtdat weten de Indianen en de Zoeloes nog heter dan wij) en zoo stortten wij op een, paard tegen paard, knie tegen knie de sabels schitterden in de lucht en vielen op de hoofden neder. Weldra waren allen te dicht bij elkander om de wapens te gebruikennu werd lijf om lijf fevochten, waarbij de schuw en wild gewor- en paarden henmkkend op elkaar storten, stootten en rond hen stampten. Ik was op een zeker oogenblik ook ten gronde gevallen en zag dat is voorwaar geen aangename eene stampende paardenhoeve een milli meter van mijn hoofd nederdalen. Wederom een marschdag met een of twee j gevechten. Een zware kommer heb ik door- Burgerlijke Stand dér Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6) Q Vrouwelijk 3) Overlijdens P. De Groodt, m. Van de Meerssche, kaaiw. 44 j. Hoogev. -- J. Van Mieghem, we De Pierre, zb. 85 j. St-Jobstraat. D. Callebaut, Iandb. 75 j. St-Vincentiusstr. M. De Decker, w° Smekens, zb 83 j. Ledeb. F. Van den Bossche, wr Callebaut, brouwersgast, 58 jaar, Denderm. stw. - E. Welleman, vr. Van Audenhove, zb 22 jaar, St-Jobstraat. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag*24 rebruari M. Ghysselinckx, Molenstraat. LAND VETTEN. - Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. Mon brenge «akken mede. Eaplanadeitraat, 8 AALST. Aan- en verkoep van Tltele. Belgische rente, Stadsloten, esz. Ultgeve vaa obli gatie 4 Gemeentekrediet 04 1/4, Ceitrai Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgiech ge li. Hypotheekkae vaa Antwer pen zonder koeten. Argentfjnaehe eedules enz. Vtrzckerlng' tegen brandyeTsap. Hoofdagent V. ACHILLI EHMAN, Albert Liénertelreat, 10, Aalet. (Naamlooie Msatechsppjj). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 jaare. UitbetaÜDg der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelyksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leaningen aan 4 intrest 's jaars, Yoor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. nij» do BESTE geneeetniddclou voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, A a 1t. Fr. 1,25 de doos. Dese Pillen,aangezien hunue aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagiu'jr, (Hl, Slijmen, ilaeht* Sp(J«rer- Uring-, Vuritopth.id, Spe.n, PuWen, enz., gsbruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok «jjn te ve.-arfigen Remedie voor Kkateroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegea het slecht boter geren der koeien fr. 1,86. Pakken voor het bevruohten van koeiea du merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1does, 2 fr. de doos. staan... Een zoo treurig beeld vervolgt mij... lusschen de vele smartbeelden die mij omgeven zou dit niet mogen opvallen, niet zoo pijnlijk aandoen. Maar ik kan er niets aan doen het gaat mij te nabij aan, en ik kan het niet van mij verwijderen... Puxl, onze arme, levenslustige, goede Pintschei ach, had ik hem toch te huis gelaten, bij zijn meestertje RudolfHij liep ons ais naar gewoonte na. Plotselings stoot hij een jammervol geschrei uit... een granaatsplinter had hem de beide voorbeenen afgerukt... Hij kon niet meer voort, verlaten blijft hij ..achter en leeft nogvier-en-twintig. acht-en- veertig uren loopen voorbij en hij leeft nog... Meester, mijn goede meester! roept hij mij klagend toe, laat den armen Puxl niet achter... En zijn hartje breekt... Wat mij bijzonder aan het hart knaagt, is dat het stervende trouwe dier mij moet miskennen. Hij heeft gezien dat ik mij omgewend dat ■u Zi?n hu'ProeP vernomen heb en toch heb ik hem zoo hartvochtig en koud moeten laten liggen. Hij weet immers niet, die arme 1 uxl, dat in een tot den aanval vooruit- stormend regiment, uit welks rijen de kameraden vallen en onderweg blijven liggen, niet om wille van een gevallen hondje Halt kan bevolen worden. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2