Oorlog in mg Man IN RUSLAND. OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. Een en ander. Robert" Tan de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza m MumniiM Voor Maagpijn, Bloedzuiverende Pillow Italiaansche Oorlog Eene nieuwe rede van Wilson. Vereenigde N ij veraars. Grondkrediet van België oe vrede tussctien Dvitscitiand en Rusland. lit lit Bigloet eeoer Jongt tniv, Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 27 Februari. Tuischen Etsch en Brenta hier en daar verhoogde artilleriebedrijvigheidItaliaansche vliegers bewierpen de ver achter ons front liggende met versterkte plaatsen Cles, Mezzolombardo en Bozen met bommen. Uit Italiaansche bron ROME, 26 Februari.Levendig artille rievuur tusschen Etsch e* Astico en matige vuurakties op de rest van het front. Bij Lago Scur en bij Rivalta (Brenta) werden vijandelijke patroeljen afgeslagen. Op den linker oever van de Piave viel een Engelsche patroelje eene vijandelijke afdeeling aan en bracht haar merkelijke verliezen toe. Bij Bapo Sile werden vijandelijke troepen, die poogden op een breed front het bruggen hoofd aan te vallen, snel afgeslagen. Over dag was de vlitgerbedrijvigheid over de voorste linie levendig. Vier vijandelijke vlieg, toestellen, waarvan twee door Franschen en twee door Italiaansche vliegers werden neer geschoten, stortten in den omtrek van de Monte Crappa neder een vijfde vliegtoestel werd door ons afweervuur getroffen en stort te brandend neder bij Borso (Noord-Oostelijk van Bassano). 's Nachts beschoten onze luchteskaders de spoorwegstatie van Mattasello, ten Zuiden van Trient en Rimolanor waar levendig ver keer heerscbte. Verders beschoten zij de vijandelijke vliegplaats bij La Comina en San Fior di Sopra. Vijandelijke vliegtuigen wierp bommen op Castel Franco, Mestro en Venetië. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 27 Februari. Mecedonisch front. Engelsche afdeelingen die over de Butho- vostroom tegen de Bulgaarsche stellingen vooruitrukten, werden in tegenaanval terug geworpen. Engeland wil de b«»luiteri van Versailles onderzoeken. Berlijn, 27 Februari. Berliner Tage- blatt meldt van de Zwitsersche grans De «Daily Mail» zegt dat het Engelsche kabinet zich in de zitting vaH Vrijdag bereid ver klaard heeft list bijgevoegd onderzoek bij te treden der besluitselen nopens de krijgsoog- merken, in de konferencie van Versailles ge nomen. Dat bijkomend onderzoek wordt verlangd door president Wilson. Eene nieuwe redevoering van Wilson in het zicht. Geneve, 27 Februari. Uit diplomatische bron deelt de Parijzer «Éclair» het bericht mede volgens welke eene nienwe redevoe ring van Wilson aangekondigd wordt voor den 10 Maart. Zij zou voornamelijk de op werpingen der Amerikaansche politiek tegen de konferencie van Versailles in het licht stellen. Eene fransche verklaring over den vrede. Geneve, 27 Februari. Volgens Le Petit Parisien» loopt 't gerucht in de Parijzer kringen, dat de Fransche regeering vóór het verwachte offensief eene verklaring zal doen over den vrede. Nieuwe Engelsche Marine-attaché. Berne, 27 Februari. De Engelsche Marine attaché tot hiertoe in dienst te Was hington, die bij de anti-Duitsche propaganda bijzonder op den voorgrond trad, is naar Engeland wedergeroepen. In zijne plaats komt admiraal Viktoor Stoaley, een broeder van den minister van oorlog lord Derby. De vervanging wordt toegeschreven aan menings verschil van persoonlijken aard met den nieuwbenoemdea bijzonderen gezant lord Reading. De broodgraanbevoorrading in Frankrijk. Parijs, 26 Februari. De Kamer heeft, bij de besprekiagen der wet over de inrich- tiag der Fransche broodgraanbevcorrading, het eerste artikel aangenomen, dat den vrijen handel schorst is broodgraan, zoolang de oorlog duurt tot het einde van den eersten oogst, die op het staken der vijandelijkheden volgt. De koepons der Russische leeningen. Geneve, 27 Februari. Zooals Havas meidt gaf de minister van justicie Klotz in de ekonomische kommissie Maandag uitleg over de voorstellen van Frankrijk aan de Bondge- nooten. Hij deelde mede, dat de regeering voornemens is, in Maart de koepons der Russische leeningen uit te betalen aan de bezitters die in Frankrijk wonen. De zaak Caillaux. Geneve, 25 Februari. Volgens een be richt van het blad l'CEuvre is de gewezen minister Caillaux erg ongesteld. Er zouden zich kenteekens van vergiftiging vertoonen. De verdediger vroeg eene scheikundige ont leding. Amsterdam, 22 Februari. De Nieuwe Rotterdamsclie Courantverneemt dat voor zitter Wilson aanstaande week eene nieuwe rede voor het Kongres zal houden Hij zou spreken over de Amerikaansclie vredesvoor waarden en de houding der Vereenigde Staten tegenover het besluit der Verbondenen op de Konferencie te Versailles. Yorkshire Post meldt uit Washington liet volgende William Churchill verklaarde in de postkommissie van het afgevaardigden huis, dat de trouw van het Duitsche volk tegenover zijne regeering, stapsgewijze wordt ondermijnd, door eene propaganda, geroerd door de Vereenigde Staten in overeenkomst met Frankrijk. Henderson over den vrede. Den Haag, 26 Februari. Volgens Reuter zegde Henderson tijdens een feestmaal, dat er drie manieren zijn om tot den vrede te komen. Ten eerste, de militaire beslissing ten tweede, de volkomene uitputting der oorlogvoerende partijen en eindelijk de ver zoening hij denkt dat deze laatste manier ten slotte door alle partijen zal verkozen worden. Men mag niet aannemen dat de werklie denklaasen der Entente-landun met den olijf tak in de hand zullen trachten te onderhan delen terwijl de vijand het zweerd met de beide handen vasthoudt. Het Belgisch Parlement Uit Le HSvre verneemt het Belg. Dbl dat de Belgische regeering de leden van den Senaat en de Kamer, die zich buiten het bezette België bevinden, heeft gevraagd of zij in dan loop der lente te Sainte-Adresse ver langen bijeen te komen. Eene vergadering der Belgische parlementsleden In het buiten land zou de eerste zijn sedert 4 Aug. 1914. Uitbreiding van het Engelsche front. Geneve, 26 Februari. Zooals uit het Engelsche hoofdkwartier gemeld wordt is het Engelsche front opaieuw verder over Sint Quentin uitgebreid geworden, zoodat ver scheidene Fransche eenheden konden afge lost worden. De aflossing had plaats sedert twee maandea in alle orde en stilte Het Engelsche front beslaat nu 180 kilometers uit de vrij wordende Fransche afdeelingen zullen bijzondere stoottroepen gevormd wor den Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Beirlegem, den E. H. Van Droogenbroeck, bestuurder der Visitatie te Langerbrugge. Bestuurder te Langerbrugge, den E. H. Eeman, gewezen proost van Vogelhoek. Onderpastoor te Wichelen, den eerw heer De Saudelaer, oud-onderpastoor te Nokere te Sijngem, den eerw. heer Rombaut, idem te Petegem Aud. te Petegem-Aud., den eerw. heer Van de Vyvere, id. te Astene te Astene, deu eerw. heer Boenne, coadjutor te Watervliet Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4) Vrouwelijk 1) 0 Huwelijken G. D'Haese, schoenm. met A. Ballinckx, br. J. Cautaert, broodb. met C. Rob- brecht, tw. F. Borms, blauwverwer met M. Van Ingelgem, tw. V. Vermeulen, tw. met M. De Pauw. tw. C. Van Cauwen- bergli, tw. met R. Meert tw. H. De Keninck, schoenm. met J. De Witte. tw. G De Vulder, gistbew. met J. Ysebaert, br. Overlijdens M. Berlo, we De Rouck, z. b. 75 j. Sint Jorisstr. C. Tack, z. b.-81 j. Ste Annastr. C. Bombeeck, we Van de Maele z. b. 75 j. Oud.d.m stw. S. VanGoethem, m. Bruyland, landb. 56 j, Oud d m.stw. P. Steenhaut, ui. Van de Walle, fubriekw. 59 j. Wulstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middarnacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 3 Maart, M. Van Caelenbergh, Leopol3straat. LANDVETTEN. - Ach Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabriek®, Witvet, Kali Super Kaïniet. Msn breuge zakken mede. WISSELAGENT EsplRQB.de,traat, 8 AALST. Aan- un verkoop vaa Titels. Belgieohe rente, Stadaloten, eaz. Uitgave van obli gatie 4 Gsmeeatekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Cengo 4 1506 50,75 enz. Uitbetaling van alle koepens. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas vaa Antwer pen zonder kosten. Argenttjnsebe eedules enz. Vtrztkêrlng- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILL1 IBMAN, Alber t LiénarUlrtat, iO, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli gation aaa 4 jaar". Uitbetaling der koepoas ronder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandalijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningeu aan 4 intrest 'e jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- atraat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen veorseker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Deze Pilleu, aangezien hunne aangenomen smaak, mogen opgeaegon worden Maagzuur, Gal, Slijmen, eleekte Spljsvor- tering, Ywrstoptheid, Speen, Puisten, eaz., gebruikt de ▼an Fr. CALLEBAUT. Apolhekir, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de dooa. Iu dezelfde Apotheek sijn te ve^ar^gen Remedie voor Eketeroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onauddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de ruiende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegea het alecht boter geven dei koeien fr. l,fl§. Pakken voor het bevruehten vaa koeien on merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/t does, fr. de does. Verklaring van den Rijkskanselier Berlijn, 25 Februari. De Duitsche rijks kanselier in zijne radevoering van Maaadag in den Rijksdag, verklaarde dat het bericht is aangekomen volgens hetwelk de regeering te Sint-Peterburg de Duitsche vredesvoor- den heeft aangenomen, en vertegenwoordi gers voor verdere onderhandelingen naar Brest-Litowsk heeft gestuurd. Dientengevolge zijn ook de Duitsche afge vaardigden daarheen gereisd Het is moge lijk dat er nog geredetwist worde over bijzon derheden, doch de hoofdzaak is bereikt. De vredeswil werd van Russische zijde uitdrukkelijk betoogd De Duitsche voor waarden aijn aangenomen. Het sluiten van den vrede moet na korten tijd volgen. De samenzwering tegen Lenin. Zurich, 24 Februari. De Neue Kor- respondena meldt De officiëele telegrafen- Agentur in St Petersburg bevestigt het be richt, dat men een komplot ontdekt had van een aantal officieren, die voor doel had Lenin aan te houden en hem naar eene veilige plaate over te brengen. De samenzweerders hadden het inzicht Lenin te bemeesteren en met de Maximalis- tische regeering in onderhandeling tè treden. Ntutralt stemmen over Rusland Den Haag, 25 Februari. De militaire medewerker vun den Nieuwen Courant schrijft Met de Bolschewikis kan men nog alleen, zoouls de gebeurtenissen het hebben aangetoond, met de wapens in de ruist, en terwijl men vooruitrukt, tot verklaringen komen. Er sijn dus ook nog troepen genoeg in het Oosten. Zij werden bijlange niet alle, zooals de Entente-Bondgenooten in hunne tallooze alarmkreten over het dreigende Duitach offen sief willen doen gelooven naar het Westfront overgevoerd, anders zouden de Duitschers. alhoewel ook la crème de la crème in het Westen is, niet zulke kracht bij hun vooruit rukken in het Oosten kannen ontwikkelen, zelfs in ucht nemende het feit dat de weder stand der nog voorhanden zijnde Russische troepen weinig te beduiden heeft. Dt stemming over de Duitsche Vredesvoorwaarden St-Petersburg, 24 Februari. In den nacht van 24 Februari had eene algemeene zitting plaats der uitvoerende hoofdkoramissie- Na heftige debatten werden de Duitsche vredesvoorwaarden van Brest Litowak, die nochtans door de laatste bijvoegingen van Kuhlmann volledigd zijn, aangenomen met 126 stemmeu tegen 85 eu 26 onthoudingen, en twee anarchisten namen geen deel aan de stamming. De onderhandelingen met Roemeniö. Da onderhandeliugen met generaal Ave- reacu aijn op 24 Februari, tf Boekarest begonnen. Luidens berichten van Oosten- rijkacha zijde zijn zij tot nu toe gunstig ver- loopeu. De Roemanen leggen het hoofdgt- wicht op drie Batsarabischa streken dia zij verloren hebben door deu vrede van Berlijn. Zij vertegenwoordigen eena oppervlakte van rond 10.000 vierkante km. eu omvatten da gebieden van Iimail, Bolgrad en Kowel. Generaal Averescu heeft sijn kabinet ge vormd. Tot nu toe kon hij geen enkele der te Boekarest gebleven parlementairen in dit kabinet opnemen. Berlijn, 27 Februari. Uit Bukarest wordt aan den Berliner Lokal Anzeiger gemeld Onmiddelijk na onderteekeuing van het vredesverdrag, zal de Rumeenschc Kamer te Bukarest samenkomen voor eene beraad slaging om het sluiten van den vrede te bekrachtigen. Bemerkenswaardig is het dat de medeleden van het kabinet Averoscu op het standpunt staan van Marghiloman die in Bukarest voor overeenkomst werkt De Russen nog niet te Brest-Litowsk. Tot nu toe zijn nog geene berichten aan gekomen over de aankomst der Russische delegatie te Brest-Litowsk. De Duitsche delegatie, ouder voorzitterschap van geheim raad von Rosenberg is gevolmachtigd het verdrag te oiiderteekenen, alhoewel ook aangenomen wordt, dat het vredesverdrag ook door Staatssukrataris von Kiihlmann zal geteekend worden. Eene belangrijke missie naar Rusland. Volgens Prawda bevindt zich de Russische gezant teWashington, Bachmatjeff, op weg naar Rusland. Bachmatjeff is niet door den Sowjet teruggeroepen, maar heeft eene belangrijke missie der Amerikaansche regeering in handels- en bankaangelugenhe- den te vervullen. Om zijHe veiligheid te waarborgen, bekwam Bachmatjeff liet Ame- rikaaasch burgerrecht. De gezanten vertrekken. De Times verneemt uit Petersburg Zaterdag hebben de Amerikaansche en japaansche gezanten, alsook de Chineesche, Siameesche en de Braziliaansche gezanten met hun personeel te samen 150 personen, Petersburg per bijzondere trein verlaten. Men gelooft dat zij zich voorloopig naar Siberië begeven. De Engelsche en Fransche gezanten blijven tot het laatst te Petersburg. De staat van baleg werd afgekondigd. Straat- betoogingen zijn verboden. Alle burgerlijke bladen zijn volledig onderdrukt. Corriera della Sera meldt uit Péters- burg 350 Italianen hebben Petersburg ver laten, te samen met Engelsche en Fransche onderdanen. Da kolonieën der oerbondenen worden zoo snel mogelijk tot vertrek aange spoord. De gezanten der verbondenen, welke alle dagen gemeenschappelijke bespre kingen houden, hebben besloten tot het laatste oogenblik te Perersburg te blijven zij zijn echter elk oogenblik tot vertrek bereid. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 27 Februari. Aan den Ijzer werden eenige Belgen gevangen genomen. Aan het front in Vlaanderen, wederzijds de Scarpe, in de Champagne en op den Ooste lijken oever flakkerde de artilleriebedrijvig heid 's avonds op Meermaals kwam het tot hevige luchtge vechten. Eea aanval vaa Engelsche vliegers tegen onze luchtballons tusschen Oise en Aisne mislukte. Wij schoten gisteren 15 vijandelijke vliegtoestellen en drie vastlig gende luchtballons neder. Kapitein Ridder von Tutschek behaalde zijnen 24e Iuchtzegt. Kaporaal Kaffner bracht bij eeae vlucht twee vastliggende ballons tot val. Uit Fransche bron PARIJS, 26 Februari. Niets te melden, buiten in den omtrek van Beaumont en op den rechter Maasoever waar het artilleriege vecht rond het einde van den nacht tamelijk levendig was. PARIJS, 26 Februari (avondbericht). Leveadig bedrijvigheid vaa beide artillariën ten Noorden van de Chemin des Dames en op de beide Maasoevers, bijzonderlijk in de sektors der hoogte 304, van den Mort Hom- me, van Baawont en Chambrettas, waar onze batterijen die vijandelijke artillerie hevig be vochten. Geene infanteriebedrijvigheid. Hier en daar beschieting op de rest van het front. Uit Engelsche bron LONDEN, 26 Februari. Heden vroeg ward eea vijaadelijke handgreep ten Oosten van Armentières verliesrijk afgeslagen. De vijandelijke artillerie was bedrijvig ten zuid-westen van Cambrai en ia den sektor van Messines. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 27 Februari. Legergroep Eichhorn. Ten Noorden van Dorpat namen wij twee Russische regimenten bij hunnen terugtocht gevangen. Legergroep Linsingen. In Oekranië werd een vijandelijk bataljon, dat bij Korosztyschew (30 kilometers ten Oostea van Schitomir) ons vooruitrukken wilde beletten onder zware verliezen uiteen gejaagd. Ten Zuiden van Schitomir drongen onze troepen bij Berditschew vooruit. In Kremenez (ten Zuiden van Dubno) namen wij den staf vaa een Russisch generaalkom- mando, een divisie-staf een 200 man gevan gen. hij zijne arme pootjes uitademde diep en had opgehouden te zijn... Arme Puxl! Het is dan nog best zóó Wat heb ik toch al gezien Wanneer ik de oogen sluit, komt het aanschouwde met vreeselijke klaarheid mij voor den geest terug. Niets dan smart- en schrikindrukken zult gij zegden. Waarom brengen dan anderen van den oorlog zoo frissche, vrolijke indrukken mede Ziehier nu twee beelden die mii in den geeat gegrift staan Steile, rotsige hoogten in te nemen van bovtn schiet cle vijand op hen neer. Wat ik zie, zijn de gestalten der omhoog klimmende aanvallers en eenige onder hen die, door een vijandelijk schot getroffen, plotselings beide armen uitstrekken, het geweer laten vallen, en, met het hoofd achterover, hals over kop van de hoogte storten, om zoo te zeggen van sport tot apórt, van rotablok tot rotsblok zich de lede maten verpletterend... Op een door den regen overstroomde steil stuk wegs staat eene afdeeling grof geschut. Tot over de wielen verzinken de voertuigen in het moeras. Slechts met de uiterste inspanning, zweetdruppelend en door de onbarmhartigste zweepslagen aangehitst, kunnen de paarden van de plaats weg. Maar een hunner, reeds doodmoede, kan niet meer. Hetzweepen helpt niets het wil wel het kan niet. Ziet die man, die daar zoo driftig op den kop van het arme dier neer slaat, dat dan niet? Ware die ruwe kerel de voerman van een wagen die ergens steen voerde naar een gebouw, elke policiebe- diende, ik zelve, zouden hem aangehouden hebben. Deze kanonnier echter, die dat doodzware voerwerk verderop brengen moest, die vervulde slechts zijn ambt. Dat kon echter liet paard niet weten dat, ge plaagde, goedmoedige, edele schepsel, dat zich tot zijne uiterste levenskracht uitput hoe moet dat toch in zijne binnenste over zulke ruwheid denken Denken, zooals dieren denken niet met woorden en begrip pen, maar met gevoelens, des te heviger gevoelens als zij onmachtig zijn zich te uiten... De menschen, die weten toch, waarom hun levan aan het gevaar blootge steld iszij kennen het waarom, het waar heen - Die ongelukkige dieren weten nietsom hen is alles duisternis en gruwel. De menschen trekken toch met vreugde tegea den vijand opde paarden zijn 't allen kante van vijanden omgeven... Hunne eigene meesters, die ze zoo trouw beminnen, in welker dienst zij hunne laatste krachten willen besteden, die slaan op hen neder die laten hen hulpeloos liggen... slechts ééne uiting hebben zij voor hunne gevoelens den smartkreet. En het heeft gekreten, dat arme paard, toen het eindelijk ineenzonk eenen kreet zoo langdurend, zoo klagend, dat hij mij nog in de ooren galmt dat hij mij den volgenden nacht in den droom vervolgd heeft. Wederom een straatgevecht in het stadje Saar. Eene granaat slaat in een huis en door de ontplofhng ontstaat er zulk een geweldige luchtdruk dat verschillende onzer soldaten door de omheen geslingerde puinen gewond worden. Over mijn hoofa vliegt eene venster nog met den venstervleugel aan. Van de eene straat in 'de andere (hoe klapperen de hoeven op den steenigen weg gaat de strijd voort en landt op de Markt plaats aan. In het midden der Markt staat eene hooge steenen zuil met een Mariabeeld. De Moeder Gods houdt haar kind op den armden anderen strekt zij zegenend uit. Hier wordt voortgestreden. Man tegen man. Men kapt naar mij toe, ik kap rond mij om, of ik er een of meer getroffen heb, weet ik nietin zulke oogenblikken is men niet ge heel en al in bezinning. (Wordt voortgezet). naverteld door X, ■aar aan baroemd verhaal. (25* Vervolg). Van een hoogeren plicht waaraan ik gehoorzaamde, heeft hij geen begrip, en dat arme, zoo trouwe hondennart klaagt mij aan ala een onmeêdoogende... Hoe men te midden van al die groote gebeurtenissen zich over zulke kleinigheid bedroeven kan zullen velen «chokschouderend zeggen. Maar niet gij, Martha, ik weet dat op dit oogen blik ae tranen uwe oogen vullen uit mede lijden voor onzen armen Puxl... Eindelijk een gemakkelijk nachtkwartier in eene kleine stad Dat arme nest!... De voorraad, die maanden lang de bewoners van ellende zou vrijwaren, hebben wij hier door eene rekwisitie afgenomen «Rekwisitie» het ia toch mooi ala men voor zoo iets eenen netten, goedgevonden naam heeft. Ik was échter toch vergenoegd een goed nachtleger en goed avondeten gevonden te hebben. En laat liet mij zeggen Reeda wilde ik mij te bedde leggen toen mijn ordonnans mij meldde, dat een man van ons regiment daar was en verlangde bij mij toe gelaten te worden, daar hij mij iets bracht. Laat hem dan intreden. De man naderde. En toen hij weder voortging, had ik hem rijk begiftigd, hem de beide handen geschud en hem beloofd voor zijne vrouw en zijn kind te zorgen zoo hem iets overkwam. Want wat hij nog gebracht had, de brave, dat heeft mij eene zoo groote vreugde geschon ken en tevens van eene zoo geweldige pijn bevrijd waaronder ik reeds zes-en-dertig uren leed... wat hij mij gebracht had was mijn Puxl. Wel gewond, eervol gekwetst, maar toch levend en zoo overgelukkig wederoni bij zijnen meester te zijn, uit wiens doenwijze hij wel zal erkend hebben dat hij hem onrecht aandeed hem als onmeêdoogènd te aanzien... Ja, dat was nu eens een weder zien Eerst en vooral een dronk water. Hoe hem dat smaakte... nu, wel tienmaal onderbrak hij zijn gulzig drinken om mij zijne blijdschap voor te bassen. Ik heb dan zijne beenstompels verbonden, hem een smakelijk avondmaal van vleesch en kaas voorgezet en hem in mijn bed gedoffeld. Beiden hebben wij lekker geslapen. Des morgens, toen ik ontwaakte, likte hij mij nogmaals dankend de hand dan strekte

De Denderbode | 1918 | | pagina 2