De pillen m lei (oevai. 00RL0GS JAMMER. IN RUSLANT)'. ODderhandeliootn mof Roemenië OORLOGSBERICHTE!!. Een en ander. STERFGEVAL. SMiSWSMWS. Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza m BMSSMPam Voor Maagpijn, Uit hel Dagboek eiser Jsoge Vrouw, Italiaansche Oorlog WISSELAGENT Vereenigde Vijveraars. Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pillen vrede te Brest-Litowsk, als Entente-vijande lijk beteekenen. De hoqding van Wilson. Rotterdam, 5 Maart. Manchester Guardian verneemt uit Washington Er verlu'dt nog niets over de houding van Wilson tegenover Japan, naar aanleiding van het aanstaande optreden in Siberië. In de omgeving van Wilson, zou men liever hebben dat Rusland zich zelf redt, in geval er in het nieuwe Rusland elementen zijn, welke in staat zijn gemeenschappelijk op te treden. De houding van Japan. Parijs, 5 Maart. De Petit Journal meldt uit Sint Petersburg In den raad der volkskoramissarissen deelde Lenin mede, dat de Japansche regeering den wensch uitte, een Japan-Russische konferentie over de kwesties in het oosten te beleggen. De onderhande lingen zullen waarschijnlijk in Vladivostock plaats hebben. Besprekingen in Japan Bern, 3 Maart. De Nieuwe Korres- pondentie verneemt uit Tokio Markies Montono en admiraal Pogopato beraadslaag den met den mikado. Het onderhoud stond in verband met de gebeurtenissen in Rusland. In de invloedrijke Japansche kringen be schouwt men het terugroepen der diplomaten uit Sint Petersburg als het afbreken der diplomatische betrekkingen met Rusland. De vroegere attaché bij het Japansch gezantschap in Sint-Petersburg, konteradmiraal Tatana, heeft heden Vladivostok verlaten. Japan en de Entente. Londen, 4 Maart. Daily Mail meldt dat de onderhandelingen over de tussehen- komstvan Japan in Siberië waarschijnlijk binnen de 24 uren zullen geëindigd zijn. De gezanten van Engeland, Frankrijk en Italië te Tokio waren van gedacht, gister gemeen zame voetstappen aan te wenden, om te verzoeken, dat de belangen der Entente in Siberië gewaarborgd worden. Men gelooft niet dat de Amerikaansche gezant te Tokio aan dezen gemeenzamen stap zal deelnemen, doch, van wegede Vereenigde-Staten is geen tegenstand te verwachten. Washington, 6 Maart. Men gelooft dat de militaire werking van Japan in Siberië onmiddellijk aanstaande is. De Amerikaan sche regaering heeft geene verklaring ge geven, in diplomatische middens luidt het dat de Japaneezen, met het oog op de dringends noodzakelijkheid, zeer ras zal te werk gaan en terzelvertijd de diplomatische betrekkingen zal onderhouden en zich over den omvang en het doel der werking met de Entente zal verstaan. Geneve, 6 Maart. De Parijzer uitgave van de Herald meldt uit Tokio De Ja- paansche regeering heeft de blokkade inge voerd voor alle politieke telegrammen. De Japaneesche haven Ragasabi en Hogodate, alsook de Koraansche have Fustima zijn sinds Maandag versperd. De onlangs op Parijs geworpen bommen hebben wonderlijke grillen aan den dag ge spreid, vertelt een journalist. In hst midden der stad, slispen twee vluch telingen uit het noorden in hetzelfde bed een enorm stuk scherpgekant staal raakt los van een bom, valt door twee verdiepingen en wordt gestuit tusschen de hoofdkussens van het bed, zonder een der slapers te kwet sen. De heer Bouloche, raadsheer van het Hof van Verbreking, heeft ook geluk gehad. De magistraat was te bed toen er alarm geblazen werd hij staat op en begeeft zich naar zijn werkkablnet, gelegen aan het andere einde van het appartement. Twee minuten later slaat een bom de slaapkamer aan gruizele menten van het bed blijft niets over. Men vertelt de ougeloofelijke geschiedenis van een appartement, ten onderste boven gezet door een bom, maar welks bewoners in den kelder een schuilplaats hadden ge zocht toen zij weer de trappen opgingen, hoorden zij te midden van verbrijzelde meu bels hun automatische piano, een iHstig deuntje spelende de schok had de veer van het raderwerk, dat de rollen in beweging brengt, losgemaakt. Elders is een huis geledigd als door een cykloon de vloeren, de kamerschutten, alles is uit elkaar geslagen op de vierde verdie- piagblijft er slechts een kooitje aan een muur hangen de kanaries zijn ongedeerd. naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (2(V Vervolg). Toch hebben zich wederom twee voor vallen in mijne ziel gephotografieerd, en ik vrees dat de Marktplaats van Saar voor eeuwig zal onvergetelijk blijven in mij zeiven Een Pruisisch dragonder, sterk als Goliath, rukt een onzer officiere n (een hupsche, ®ne luitenant) uit den zadel en verplettert hem het hoofd tegen den voet der Madonazuil. Een ander eter vijandelijke dragonders, even Goliath-sterk grijpt juist voor mij mijn ge- buur aan en buigt hem zoo krachtig in den zadel achterover dat... de ruggraat breekt... Het staat vastzoo ik van den veldtocht terugkeer, verlaat ik den dienst. Zooals ge weet, ben ik ook reeds %iet tegenzin naar den oorlog getrokken, maar nu eerst is deze tegenzin in zulke mate gestegen, dat alle gronden die mij vroeger aanzetten in mijn beroep te volharden opgehouden hebben te Zij zouden van honger gestorven zijn, ware men er nitt in geslaagd ze naar beneden te halen door middel van ladders. Een tweede brief van lord Landsdowne. Keulen, 5 Maart. De K. Ztg meldt uit Amsterdam: Landsdowne inaakt in de Daily Telegraph een tweede brief openbaar, waarin hij verklaart dat de rede van von Hertling een bemerkensvvaardigen stap tot de bespre kingen beteekent. De overeenstemming door Balfour verlangd, kan enkel bekomen wor den door voorloopige besprekingen in engen kring, zooals Hertling het wil. Hst aannemen der vier punten, door Hert ling moet in zekeren zin bevredigen. Ook zijne verzekering dat hij wil medewerken aan het tot stand komen van het inter nationaal scheidsgerecht moet toegejuicht worden. De vrees van Hertling dat België een vijandelijk voorgebied voor vijandelijke troepen zou kunnen worden, valt weg, van zoohaast een internationaal scheidsgerecht er voor zorgt dat de onzijdigheid van België niet kan misbruikt worden Landsdowne verklaart niet te kunnen be grijpen, waarom de bespreking niet op feite lijke» weg kan voortgezet werden, of niet overgaat in private onderhandelingen. De grondbazis voor eene overeenkomst bestaat aanvaarden der vier hoofdpunten van Wilson. Het Internationaal oorlogsgerecht, België de brandende gebiedskwestie zou het best gere geld worden op het vredeskongres, op voor stel van Lloyd Georges te houden na den oorlog. Het geschil tusschen Lenin en Trotzki. Stocholm, 6 Maart. De krisis in het Smolny-instituut verscherpte nog sedert de splitsing der twee leiders Lenin en Trotzki, en toen het vertrek der vredesafvaardiging naar Brest Litowsk plaats had. Trotzki zoo wel als Lenin heeft zijne aanhangers, die nu twee groepen vormen die elkander altijd be strijden. Lenin schijnt nochtans tot nog toe altijd de bovenhand te hebben en maakt politieke artikels openbaar die heftig tegen Trotzki uitvallen. Deze arlikels verschijnen in de Prawda en worden onderteekend met den naam Karpoff. Naar uit de artikelen blijkt, is Lenin een voorstander van den vrede ten allen prijs terwijl Trotzki het slui ten van den vrede nog wil uitstellen. De door het Smolny-instituut uitgevaardig de bevelen der allerlaatste dagen kenteekenen een merkbare grootere zenuwachtige span ning en onrust. In het Smolny-instituut schijnt men goed te voelen dat de heerschappij der bolzjewiki op zijn einde loopt en dat drako nische maatregelen geenerlij grondslagen kunnen zijn voor een blijvende regeering. Het aantal vijanden der bolsjewiki neemt toe, ook onder de arme bevolking en in de arbei dersklassen. In Sint-Petersburg valt aan te stippen de bevolen huiszoekingen en aanhou dingen die sinds het onttroonen van den tzaar nog niet plaats hadden, en dit bijzonder in de verschillende arbeidsomgevingen De rijkdom van Oekranië. Bern, 5 Maart. Het Oekranische Pers bureau in Zwitserland meldt dat de graan voorraad in de provincie Cherson alleen meer dan 80 millioen poed (1 poed 16 1/2 kilo) - bedraagt. In de andere provincies eveneens zijn de graanvoorraden zeer belangrijk. De toestand in Finland. Londen, 5 Maart. De Times meldt uit Sint-Petersburg De regelmatige Russi sche troepen in Finland en Oekranië werden door een legerbevel van Krylenko binnen de eerste acht dagen teruggetrokken. De staf van het Russisch opperbevel voor Finland is reeds uit Helsingfors vertrokken. Wasa, 5 Maart. Bericht uit het hoofd kwartier van 3 Maart De Witte Garde nam na hevige gevechten Lavia en veroverde twee machingeweren. Hevige gevechten duren voort nabij Manki aan het Tavast-front. Aan het front van Karelen namen we na een bitteren strijd van acht uur tegen Russische marinesoldaten en Huiegans het dorp Matela. De Witte Garde houdt nog altijd stand sedert een week en half niettegenstaande de overmacht van den vijand. De vijand verloor tot nog toe 200 man aan dooden de Witte Garde had slechts zes dooden en gewonden. werken. De gedachten die uit mijn jeugd- onderwijs nog in mijn binnenste ten gunste der soldaterij spraken, zijn mij nu gansch verloren gegaan. Ik weet niet of het de met u gemaakte lezingen en gevoerde gesprekken zijn, waaruit bleek dat mijne verachting voor den oorlog niet alleen staat, maar door de grootste geesten van onzen tijd gedeeld wordt doch mijn vroeger half onderdrukt gevoel heeft zich in eene klare overtuiging omgezet - eene overtuiging, die het mij voortaan onmogelijk maakt soldaat te blijven. En daarbij komt het dat deze bladen, die ik met mijne krijgsindrukken vul, niets anders bevatten dan smartelijk aanschouwde smart. De slag van Königgratz was geëindigd. Wederom eene nederlaag Ditmaal, zoo het schijnt, eene beslissende... En geen brief, geen snelbericht van Frederikis hij ge wond dood Koenraad gaf zijne bruid bericht dat hij onverlet was. De verlieslijstcn waren nog niet aangekomen het heette slechts dat er hij Königgratz <10,000 dooden en gewonden waren. En de laatste tijding die ik ontvangen had, luidde Wij begeven ons heden naar Königgratz. Den derden dag nog altijd geen teeken van leven. Ik ween uren lang. luist daar mijn verdriet nog niet geheel en af hopeloos Berlijn, 6 Maart. Te Bustea is gister avond om 7 uur de voorvrede met Roemenië gesloten geworden. Men kwam overeen nopens eenen 14-daagschen wapenstilstand, binst welken de bepaalde vrede moest ge sloten worden op de volgende grondslagen Afstand der Dobrucischa tot aan den Donau. Hetvierverbond zorgt voor de openhouding van eenen Roemeen cchen handelsweg langs Konstantza naar de Zwarte Zee. De rechttrekking der grens door Oostenrijk- Hongarië gevorderd wordt in hoofdzaak aangenomen. Daaraan beantwoordende ekonomische maatregelen worden in hoo/dzaak toegestaan. Roemenië ontbindt aanstonds ten minste acht afdeelingen van zijn leger, het overige na herstelling van den vretio tusschen Rusland en Roemenië. Roemenië ontruimt onmiddel lijk het nog bezette gebied van Hongarië en neemt de verplichting op zich, troepentrans porten der Verbondenen naar Odessa per spoorweg te steunen. De officieren der Mogendheden die met het Vierverbond in oorlog zijn moeten ontslagen worden. Het verdrag is onmiddellijk van kracht. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 6 Maart. - Legergroep van veldmaarschalk kroonprins Rupprecht van Beieren. De vijand heeft geweldige artillerie-aan vallen gericht tegen onze stellingen aan den noordelijken oever der Leie. Een levendige aanval der Engelschen nabij Waasten werd tijdens een lijf-om-lijf-gevccht afgeslagen. Aan weerskanten van de Scarpe en in ver binding met onze eigene verkenningen welke gelukten ten noorden en ten zuid-westen van St-Quentin is de gevechtsbedrijvigheid ver levendigd. Legergroep van den Duitschen kroonprins. In zekere sektors, artillerie tweegevecht. Stormloop detachementen zijn in de streek van Ornes in de Fransche loopgrachten gedrongen en hebben 28 krijgsgevangenen genomen. Legergroep van gen.-veldmaarschalk hertog Albrecht van Wurtemberg. Ten Zuiden van het Rhijn-Mamekanaal.in j de vallei van Thann en nabij Altkirch, leven- j dlge handeling der Franschen. Uit Fransche bron PARIJS, 5 Maait. Ten Noorden van den Chemin des Dames cn ten Oosten van Courcy zijn de Franschen geslaagd in over vallen op de vijandelijke loopgrachten en hebben een 20 tal gevangenen genomen. Op den rechteroever ar Maas is de artillerie- strijd hevig geweest in se streek van Cour- rières en aan het Chaumé-bos&i. Opjdit laatste punt hebben de Duitschers dezen inorgend een aanval uitgevoerd, welke teruggeworpen werd na een levendig gevecht. Een andere Duitsche aanval spoging aan het Chevaliersbosch heeft een volledige misluk king geleden en de Franschen toegelaten ge vangenen te nemen. In Lotharingen werd een Duitsche overval op door Amerikanen bezette loopgrachten teruggeworpen. De pat.oeljes van deze ver bondenen, werkzaam in dezelfde streek, heb ben gevangenen genomen. In de Vogezen heeft de vijand te vergeefs gepoogd op verschillende punten de Fransche linies te genaken. PARIJS, 5 Maart, avondbericht. In den loop van den dag bleef het artilleriegevecht op den rechter Maasoever tamelijk levendig, bijzonderlijk in den omtrek van het Fosses- bosch. In de Vogezen opmerkenswaardige vijandelijke artilleriebedrijvigheid in den sektor van Boilu, bij Ban-de-Sapt en aan Hilsenfirst. Van het overige van het front zijn geene gewichtige gebeurtenissen te melden. Uit Engelsche bron LONDEN, 5 Maart. Bij Warneton (Waasten) drongen Australische troepen in de vijandelijke loopgrachten, namen gevan genen en maakten een machiengeweer buit, nadat zij minstens een vijftigtal vijanden hadden afgemaakt en talrijke schuilplaatsen hadden vernield. Onze troepen drongen op verscheidene plaatsen in de vijandelijke linies en bereikten ia, kan ik weenen. Moest ik weten dat alles voorbij is, dan waren er voor het overvolle van mijn wee geene tranen meer. Ook mijn vader is diep nedergehurkt. En Orro, mijn broeder, is verteerd van wraakzucht. Het schijnt dat er nu in Weenen vrijwilliger- korpsen ingericht worden, daarbij wil hij zich aansluiten. Verder meldt men dat Benedeck van zijne plaats zal ontheven worden en de zegevierende aartshertog naar het Noorden geroepen. Mijn eenig gedacht is Frederik... en geene enkele tijdingI Na eenige dagen bereikte ons een brief van Dr Bresser, Hij was in de. omstreken van het slagveld aan het werk om te helpen wat hij helpen kon. De ellende was grenze loos, schreef hij, boven de grootste inbeel dingskracht. Hij had bij zich een Saksische geneesheer, Dr Brauer, die door zijne regeering afgezonden was om na duchtig overzicht over den toestand, bericht in te zenden. Binnen een paar dagen zou ook eene Saksische dame aankomen, Mevr. Simon die sedert het uitbreken van den oorlog in de gasthuizen van Dresden werk zaam was, en die zich aangeboden had om de reis naar de Boheemscne slagvelden te doen. Doctor Brauer en Doctor Bresser zouden zich op den vastgestelden dag naar Königenhof, de laatste standplaats voor in ieder geval hun doel, echter 'zonder gevan genen te maken, vermits de vijandelijke bezettingen zich hadden teruggetrokken. Heden kort naar het aanbreken van den dag ontwikkelde zich de vijandelijke artillerie tot betrekkelijke bedrijvigheid in den sektor van Lens. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 6 Maart. Tengevolge der militaire hulp gevraagd door de Finsche regeering, zijn Duitsche troepen ontscheept op de Aaland-eilanden. Het wapcnstilstandsverdrag met Rumenië, is opnieuw uitdrukkelijk ouderteekend. De bepaalde vredesonderhandelingen zijn er rechtstreeks heraangeknoopt. Van de andere krijgstooneelen, geen nieuws hoegenaamd. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 6 Maart. Aan het Italiaan sche front geene bijzondere gebeurtenissen. Het wapenstilstandsverdrag met Rumenië is formeel onderteekend. Op grond derzei ven zijn thans de vredesonderhandelingen be gonnen. Uit Italiaansche bron ROME, 4 Maart. Officieel Op het geheele front matige geschutstrijd, die levendiger was van de AstiCo tot de Brenta en van de Oostelijke hellingen van den Monte Grappa tot den Piave. Onze bat terijen deden goed gelukte schoten in het vak van het Frenzela- en Brentadal en verstrooi den de vijandelijke arbeiders ten Noorden het Ledro-meer (Judicarië) en Oostelijk van Salgaredo Piave). Langs den Piave Vecchia en het bruggenhoofd van Capo Sile werden in de voorste linies geweer- en machienge- weersclioten gewisseld. De financieele lasten in Italië. Rome, 5 Maart. De minister van finan ciën Nitti heeft in den Senaat verklaard dat de staatsuitgaven gedurende het tijdperk van 1 Augustus 1914 tot 31 December 1917, de som van 44 milliard 478 millioen bedragen hebben. De moeilijkheden der bevoorrading in Zwitserland. Bern, 5 Maart Het federale ekonomi sche departement heeft aan de kantonale regeeringen een rondschrijven gericht waarin uiteengezet wordt dat de bevoorrading van het land zoo moeilijk is geworden dat het thans geldt alle krachten ernstig aan het werk te zetten en offers te brengen ten einde de levensmiddelen verzorging der bevolking zeker te stellen tot den komenden oogst. De Engelschente Arkbangel. Het valt op dat de Engelschen die thans Sint-Petersburg en andere meer Zuidelijke Russische steden verlaten zich meest allen naar Arkhangel begeven. Het schijnt alsof Engeland de vorming in de hand werkte eener nieuwe Noord-Russi sche republiek met Arkhangel als hoofdstad. Er heerschte aldaar betrekkelijke orde. Hetgeen voorgaat zou verklaren waarom Engeland dat nochtans immer zeer met de Finsche belangen ingenomen was, Finland niet heeft erkend. Maandag is godvruchtig in den Heer ont slapen, de E. H" Alexander-Rotnaan Bockstal, gewezen onderpastoor van St-Jozef te Aalst en sinds 1 September 1906 bestuurder van het St-Vincentiusgesticht te Gijsegein. Voor dit belangrijk Moederhuis en hare Normaal school is dat afsterven een groot verlies. Onder zijn wijs geleide heeft zich de Nor maalschool tot een hoogen graad van weten schappelijke ontwikkeling opgewerkt. Hij was een heilig priester en tevens hoogst ontwikkeld en minzaam man. De Heer schenke hem de eeuwige belooning. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 10 Maart, M. Meganck, Leopoldstraat. Königgratz, en tot waar de ijzerenweg nog liep, begeven om de moedige vrouw daar at te wachten. Bresser verzocht ons zoo moge lijk eene zending verbandmiddelen en wat dies meer naar de standplaats te sturen, opdat hij ze daar in ontvangst zou kunnen nemen. Pas had ik dien brief gelezen of mijn besluit stond vastik zelf zou de kist met het verbandgerief brengen. In een dezer gasthuizen, die Mevr. Simon bezoeken wilde,, lag wellicht Frederik. Het gedacht alleen' vervulde mij met eene toomelooze opgewon denheid. Zonder iemand van mijne familie met mijn voornemen bekend te maken want dan ware ik op een algemeene tegenkanting estooten begaf ik mij, een paar uren na en brief van Dr Bresser ontvangen te hebben, zelf op weg. Ik had voorgewend dat ik. hetgeen de doktor verlangde, zelf wilde bezorgen en verzenden, en zoo kan ik voort f zonder moeilijkheden. Van uit Weenen zou ik dan aan mijn vader schrijven Afgereisd naar het tooneel van den oorlog. Wel steeg in mij twijlel opmijne onervarenheid, mijn afkeer van wonden, bloed en dood... Maar dien twijfel verjaagde ik wat ik deed, moest ik doen. De blik mijns echtgenooten was smeekend en gebiedend op mij gerichtvan Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten :t Mannelijk geslacht 1) Vrouwelijk 4) Huwelijken A. De Canck, pasteib. met J. Alexandre, zb. F. De Cuyper, vervver, met P. Van Helsuwé, tvv. Overlijdens I. Schouppe, vr. Bonner zb. 35 jaar Jan Jeliestraat. F. De Petter, m. Steenhaut, landb, 73 j. Moorseib. H. Verhulst, m, Lenain, marmerbew. 64 j. Dirkmartensstr. S. Van den Broeck, m. De Smedt, zb. 84 j. Groenstr. F. Van den Bogaerde, wr. Cazaux, gepens. 85 j. Vrijheidstraat. 1 kind onder de 7 jaren. LANDVETTEN. Ach Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet.-— Men brenge zakken mede. Esplanadestraat, Q AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 .sjaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten tormijn. Afdeeling Hulpbank loeningen aan 4 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fe. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Doze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spy's ver- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zijn ie vemtrijgen Remedie voor Eksteroog en 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen t6gon de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekero remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 deeg, 2 fr. de doos. op zijn lijdensbed scheen hij de armen naar mij uit te strekken en al wat ik vermocht te denken, was dit enkele Ik kom, ik kom Ik vond de stad Weenen in onzeggelijke opgewondenheid en onrust. Overal ver stoorde gezichten.Mijn rijtuig kruiste talrijke wagens die met gewonden gevuld waren. Telkens guwelde ik... of Frederik ook wellicht daarbij was Ik liet mij naar een gasthof voeren. Van daar bezorgde ik mijne inkoopen, stuurde den voor Grumitz bestemden brief weg, trok een zoo eenvoudig mogelijk reisgewaad aan en voer naar de Noorderstatie. Hier ook heerschte een opgewonden leven of zou ik het wellicht niet opge wonden sterven moeten noemen De halle, de zalen, het perron, alles was vol gekwetsten. En eene onoverzienbare men- schenmenigte woelde er dooreen zieken verplegers, barmhartige zusters, genees- heerenmannen en vrouwen uit alle standen der Maatschappij die daar kwamen nazien of het laatste vervoer niet een der hunnen medegebracht had of ook om den gekwetsten geschenken, wijn, sigaren, enz. te brengen. Het personeel van den ijzerenweg had overal de handen vol om het steeds aandrin gende publiek terug te houden. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2