Oorlog lo Torloge Russlseh- Duitseiie Oorlog. Oorlog io oog Balkan OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. IN RUSLAND. Robert Van de Lanotte Een en ander. STllSIIEiWS. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Japan rukt op naar Siberië De TredesoQdertiandelingen mei Roemenie. In België en Frankrijk Uil Del Dagboek eener Jonge vrouw Italiaansche Oorlog Korte Telegrammen STERFGEVAL. Zondagrust. WISSELAGENT Vereenigde Vijveraars. Grondkrediet van België M MWmHlLM Bloedzuiverende Pillen Londen, 12 Maart. Volgens een bericht uit Washington aan de Newyork World is het tamelijk zeker dat sterke Japansche strijdkrachten naar Noord-Mandsjoerije ge zonden werden, waaraan zich ook drie Russische divisies aansloten, die uit Entente- gezinde soldaten be taan en voor de bolsje wiki-benden naar Japan en Siberië gevlucht waren. Prins Lvof, die zich te Peking bevindt, zal de leiding der troepen op zich nemen Officieren zouden ook reeds aangeduid zijn om het bevel over de Chineesche troepen te voeren, die met de Japanners te zamen zullen werken De Times meldt uit Peking dat generaal Semenof, de bevelhebber der tegen de bolsjcwiki vechtende kozakken, langs de Siberische spoorbaan gedrongen is tot aan het kruispunt nabij Kerafski en Vrijdag op 2,000 bolsjewiki botste. Na een kort gevecht moest generaal Semenof zich terugtrekken. Naar de Times zegt, zou hij zijne stelling kunnen kouden hebben, had hij over meer machinegeweren en geschut beschikt. De berichtgever voegt er aan toe dat in Siberië drie zulke bataljons bestaan, maar dat ze te kort hebben aan wapens en daardoor generaal Semenof zijn troepenmacht niet kan uit breiden. De politieke toestand in China. Londen, 10 Maart. De «Morning Post» verneemt uit Tentsin dat de politieke toestand in China spoedig zal voeren tot een krisis. De president wil aftreden omdat hij geen uitzichten heeft voor zijne stelling. De militaire goeverneur van Moekden, die troe pen naar Tejinwanton gezonden had, om zich van de wapens meester te maken, die de Japanners voor de hoofdregeering haar daar gezonden hadden, zendt nu troepen in de richting van Takoe, waarschijnlijk met het doel zich ook van de overige wapens meester te maken. Het hoeft natuurlijk niet gezegd te worden, dat nu de tegenstellingen in China zeer groot zijn en dat geen kans bestaat voor een gezamentlijk optreden van Japan en China in Siberië. De Dobrudscha. Weenen, 11 Maart. Uit welingelichte diplomatische bron wordt gemeld dat het af staan der geheele Dobrudscha aan het vier- verbond en niet aanstonds aan Bulgarië op de volgende redenen gesteund is De Centraal-Mogendheden en Turkije zul len de Dobrudscha afstaan aan Bulgarië. tegen zekere ekonomische politieke voordee- len, over welke nu door eene gemengde kommissie in Bustea beraadslaagd wordt. De besprekingen hebben betrek op de toe komstige ekonomisch-politieke betrekkingen tusschen de Centraal Mogendheden en Tur kije van den eenen kant en Bulgarië van den andere. Wat de Roemeensche petroolvelden betreft, dat grondgebied wordt aan Hongarie afgestaan, maar door Duitschland, Oosten rijk Hongarie en Bulgarië uitgebaat. Turkije heeft daaraan geen deel. Weenen, 12 Maart. De Neue Freie Presse schrijft In plaatselijke politiek kringen meent men, dat het weder opnemen van vriendschappe lijke betrekkingen met Roemenië op geen moeilijkheden zal stooten en dat men een wensch van Roemenië voor het tot stand komen van engere verhouding niet zal ver werpen, ook zal men niet weigeren de kwes tie over het afstaan van een gedeelte van Bessarabië, waar Roemenen wonen, te be spreken. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Maart. In vele sektors is het artillerieduë! levendig gebleven. Tijdens de verdediging tegen eenen Belgischen aan val ten Oosten van Nieuwpoort, hebben wij eenen officier en 30 man krijgsgevangen genomen. Onze ondernemingen ten Oosten van Zonnebeke en ten Zuid-Westen van Fronel- les leverden ons 23 Engelsche en Portu- geesche krijgsgevangenen. In Champagne hebben kompagniën van Westelijk Pruisen, na eene krachtige artille rievoorbereiding, de Fransche loopgrachten aangevallen ten Noord-Oosten van Prosnes en zijn in hunne liniën teruggekeerd na de naverteld door X naar een beroemd verhaal. (27e Vervolg). Ook mij wilde men voortsturen Wat wilt gij Maak plaats... Het geven van eetwaren is verboden... Wend u tot het komiteit... Daar worden de geschenken in ontvangst genomen. Neen, neen, sprak ik, ik wil afreizen. Wanneer vertrekt de volgende trein Op deze vraag kon ik geruimen tijd geen antwoord verkrijgen. De meeste afreizen waren opgeschorst. Reizigerstreinen gingen daarenboven niet meer weg. Enkel een met reserve troepen en een andere uitsluitelijk ten dienste van de Vaderlandsche Hulpver- ecnigins. En kan ik daar niet met mede gaan Onmogelijk t Immer duidelijk en duidelijker meende ik Frederiks hulpkreten te hooren en niet mede mogen het was om zinneloos te worden. Daar bemerkte ik aan den ingang der vijandelijke inrichtingen vernield te hebben. Zij brachten 90 krijgsgevangenen mede. Eene krachtdadige verkenningsdaad door onze luchtvliegers bewerkstelligd, gaf aanlei ding tot geweldjge gevechten. Wij hebben 19 vijandelijke vliegtuigen en twee vastliggende luchtballen neergeschoten. Kapitein, baron von Richthofen, behaalde, zijne 64e zegepraal en luitenant, baron von Richthofen, zijne 28e en 29e zegepraal. BERLIJN, 13 Maart. Officieel. In den nacht van 12 tot 13 Maart viel een van onze zeeluchtvloten met goed gevolg beves tigde plaatsen en -militaire werken op den Humber {rivier) en in het graafschap York aan. De schepen ontmoetten sterke kanon- nenvervvering die echter den aanval niet kon verhinderen. Alle luchtschepen zijn onbe schadigd teruggekeerd. De leiding was ook ditmaal toevertrouwd aan den fregatten kapitein Stratzer. Uit het aantal bevelhebbers verdienen als dikwijls uitstekende Engelandvaarders vermeid te worden de reserve-korvetten kapitein Prochls kapitein-luitenant Vrijheer Treusch v. Buttlar-Brandenfels kapitein-luitenant Ehrlich (Herbert) Hoofdman Mauger en kapitein-luitenant v. Freudenrcich. Uit Fransche bron PARIJS, 12 Maart. Gedurende den nacht tamelijk levendige beschietingen op den rechter Maasoever, in Lotharingen, in de streek van Reillon en van Angerweiler- Een vijandelijk vliegtuig werd in den nacht van 11 tot 12 Maart door ons afweergeschut neergeschoten Het vliegtoestel stortte ten Noorden van Soiisons neder. De drie inzit tenden, waaronder twee officieren, werden gevangenen genomen. RARIJS, 12 Maart (Avondbericht Ar tilleriegevecht met onderbreking in de Ar- gonnen en in de Vogezen, hevig in Cham pagne, bijzonderlijk in de bergstreken. In de Woevre werd door eene Amerikaansche af- deeling eene welgeslaagde overval uitge voerd op de vijandelijke loopgrachten ten Zuiden van Richecourt LUCHTVAART, Op 11 Maart werden drie vijandelijke vliegtoestellen door onze vliegers neergeschoten en een vierde erg beschadigd, in den nacht van 11-12 Maart werden drie vijandelijke beschietiiTgsvIieg- tuigen door ons afweergeschut neergescho ten. Uit Engelsche bron LONDEN, 12 Maart. Ten Zuiden van St-Quentin voerden wij in den iaatsten nacht een welgeslaagde overval uit. doodden tal rijke vijanden, namen eenige gevangenen en maakten twee niachiengeweren buit. Een vijandelijke afdeeling die onze linies ten Noord-Westen van La Bassée was gena derd, werd door onze artillerie- en inachien geweervuur afgeslagen. Vroeg in den morgend ontwikkelde beide artillerien ten Zuid-Oosten van Armentières betrekkelijke bedrijvigheid. Heden morgend poogde de vijand eenen aanval op eene breede uitgestrektheid in den sektor van Ieperen. Vijandelijke infanterieaf- deelingen vielen onze linie ten Noord-Wes ten van Passchendaeie, op een front van 1000 yards (914 meters), aan. Zij werden overal verlieslijk teruggeslagen. De vijandelijke artillerie was overdag be drijvig ten Zuiden van St-Quentin, ten Noor den de Scarpe, verder langs ons front tus schen de hoogte 70, ten Noorden van Lens en Festubert, ten Zuid-Oosten van Messines (Meesen) en ten Oosten en ten Noord Oosten van leperen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Maart. De Duitsche en de Oostenrijksche-Hongaanche troepen be vinden zich voor Odessa. BERLIJN, 13 Maart, avondbericht. Duitsche troepen zijn Odessa binnengerukt. Van de andere krijgstooneelen niets nieuws Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. In Venetië vielen tweeOostenrijksch-Hon- gaarsche vechtvloten als vergelding voor vijandelijke luchtaanvallen, de Italiaansche vliegplaats ten Noord-Oosten van Mestre aan. spoorhalle baron S..., den ondervoorzitter van de Hulpvereeniging. Ik ijlde op hem toe. Om Gods wil, Baron S., help mij toch Gij kent mij toch Baronnes Filling... voorzeker heb ik de eer... Waarmede kan ik u dienen Gij zendi een trein naar Bohemen... laat mij medereizen Mijn stervenden man verlangt me zoo zeer te zien... indien gij een hart hebt, sla toch mijne bede niet af! Baron S. riep een der medereizende ge- neesheeren bij en bevool mij aan zijne hoede. Er bleef nog eene uur te wachten vooraleer de trein vertrok. Ik wilde tot de wachtzaal terugkeeren, doch elke beschikbare plaats was in een gasthuis veranderd. Daarom zag ik mij genoodzaakt op het perron te vluchten en daar moest ik juist een gruwelijk treurspel aanschouwen de aankomst van eenen trein waarvan de wagens met gewonden opge propt waren en die nu moesten afgeladen worden. Vóór mijne voeten, op de plaats waar ik mij op eene kist had laten neder- vallen, legden zij er een neer die onop houdend een gorgelend rochelen liet hooren. Ik boog mij tot hem over, om hem eenige deelnemende woorden toe te voegen, maar ontzet deinsde ik terug en verborg mijn aangezicht in beide handen. de indruk was Vier vijandelijke weluitgeruste jachtvloten werden overvallen, t)p 300-500 meters hoogte met bommen beworpen en onder hevig machiengeweeryuur genomen. Een Italiaan sche vliegtoestel-halle werd vernield. Onze vliegers keerden voltallig terug, beschoten op de terugvaart Nogi Trevtso en de vijan delijke loopgrachten aan de Piave. Aan het Tirolerfront behaalden opperluitenant Linke zijn 50e luchtzege. Uit Italiaansche bron ROME. 12 Maart. Van de Stelvio tot aan het Gorda meer was hier. en daar het geschut werkzaam. Vijandelijke afdeelingen werden bij Verine- gliano ten Oosten van de Adamella en in de streek van Tonale uiteengedreven. Van het Garda-meer tot aan de Piave, verstoringsvuur, dat op de hoogvlakte van Asiago en op den linker oever van de Brenta overvloedig was. Vijandelijke patroeijen wer den ten Zuiden van Nugo op vlucht gedreven. Langs de Piave was het wederzijdsch vuur vrij levendig. Onze machiengeweren bescho ten vijandelijke afdeelingen op den oever der rivier. Tegenover Zenson veroorzaakten onze batterijen, dank aan de werkzame waarne ming onzer vliegers, eenen brand in eene vijandelijke batterijzij beschoten vijandelijke arbeiders ten Oosteu van Salettuol, die op de vlucht sloegen en brachten vlotten en booten tegenover de Fagare tot zinken. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 Maart. Mecedonisch front. Nabij Makovoen in de Cemabocht, heeft de werkdadigheid der versterkte artil lerie van de Franschen, uitgelokt sedert eenige dagendoor onze vruchtbare aanvallen, insgelijks gisteren voortgeduurd. Uit Turksche bron KONSTANT1NOPEL. 13 Maart. Aan het Palestinafront heerschte buiten zwak artillerievuur, kalmte. De vijandelijke aan val. op 9 Maart bij het aanbreken van den dag begonnen, en die zonder onderbreking tot 10 Maart en 's nachts aanhield, werd door het heldhaftig verweer onzer troepen afgeslagen. Het oogenschijnlijk vijandelijk doel om door te breken aan de baan Jeruza- lem-Nallus mislukte. Voor Erzerum boden de Armeniërs onzen troepen ernstigen tegenstand. Nadat gisteren onze aanvallen tot aan de draadversperringen eener versterkte stelling waren doorgevoerd, werden, in een schitterende nachtaanval, de hindernissen overschreden en de vijandelijke benden teruggeworpen. Onze troepen rukten Erzerum binnen en bluschten de branden door de Armeniërs gesticht. 25 gram brood per dag in Sint-Petersburg. Parijs, 12 Maart- Het dagelijksch broodrantsoen in Sint-Petersburg werd tot op 25 gr. verminderd. Naar eene melding van 5 Maart van den korrespor.dent van het Journal heerscht er buitengewone nood. De demobilisatie heeft plaats onder de groot ste wanorde. De spoorwagens worden door de soldaten bestormd en de burgers door het venster buiten geworpen. De levensmiddelen in de waggons worden geplunderd, de spoor wegbedienden gedood en de stations in brand gestoken. Bijna alie soldaten zijn geladen met groote pakken levensmiddelen. Vredesonderhandelingen tusschen Oekranie en Groot-Rusland. Berlijn, 12 Maart. De Vossische Zeitung meldt uit Weenen Het Oekranisch ministerie en de Rada zijn reeds te Kief. In de eerstkomende dagen heeeft de zitting van de Rada piaats voor de goedkeuring van het vredesverdrag van Brest- Litowsk. Volgens bladen van Kief begonnen daar vredesonderhandelingen tusschen Oe- krajina en Groot-Rusland. De stemming over het Duitsch-Russisch vredesverdrag. Rotterdam, 12 Maart. - Daily News toch te schrikkelijk geweestDat was geen menschelijk aanzicht meer het onder kaaksbeen was geheel afgeschoten... ik zou willen opspringen en vluchten doch voelde mij plotselings doodziek worden en nnjn hoofd viel tegen den achter mij staanden muur. Een vreeseliik gedacht schoot mij plotse lings door het brein. Deze man... moest nu eens Frederik zijn Ik verzamelde al mijne krachten bijeen en blikte hem nogmaals aan... Neen, het was Fredenk niet. Eindelijk zat ik in den wagen met de beide geneesheeren en vier 'barmhartige zusters. Het was er verstikkend heet en de ruimte was er met een hospitaal reuk, en een mengsel van phenol en wierook vervuld. Mij werd die lucht onverdraaglijk. Ik trok mij in mijnen hoek terug en sloot de oogen. De trein zette zich in beweging. Dikwijls reeds was ik langs dezen weg gereden op mijne bruiloftsre:s waren wij ook langs daar heengetrokken doch wat was thans ons doelEen slagveld de plaats van dood en lijden. Ik sidderde'ervan. Genadige vrouw, sprak een der artsen, ik geloof dat gij zelf ziek zijt... Gij ziet er zoo bleek en zoo lijdend uit. meldt uit Sint-Petersburg, dat de konventie der bolsjewiki met 30 tegen 12 stemmen het vredesverdrag aannam. Trotzki zal zijn ambt blijven bekleeden tot den 12 Maart het kon- gres der Sovjets zal bijeengekomen zijn. Woensdag wordt te Sint-Petersburg de par tijdag der bolsjewiki geopend door de des organisatie van het spoorverkeer waren slechts weinige leden aanwezig. - Een massa verhuizing naar Arkangel. Sint Petersburg. 12 Maart- Volgens de Russische dagbladen, heeft een ware massa verhuizing plaats van Engelsche, Transche en Belgische onderdanen naar Arkangel. De stad is volgepropt met vreemdelingen. Een Engelsch stoomschip is aangekomen 0111 de vluchtelingen naar Engeland over te brengen. Athene, 11 Maart. Volgens een bericht van Havas, werd generaal Danglis tot opper bevelhebber van het Grieksche leger benoemd. Amsterdam, 12 Maart. Reuter meldt uit Madrid, den volgenden uitslag voor de kiezingen voor den Senaat 46 demokraten, 16 aanhangers van Romanones, 16 aanhan gers van Albas, 6 onafhankelijke liberalen, 43 behoudsgezinden, 7 aanhangers van Laciervas, 8 aanhangers van Mauras, 24 van andere kleine partijen. Amsterdam. 11 Maart. Het Ned. Tel. Agentschap meldt In de Tweede Kamer zegde de leider der socialistische partij. Troelstra Er bestaat niet veel hoop dat Holland graan uit Amerika zal ontvangen. Daar de voorziening met graan een levenskwestie is, verlangt hij, dat het land zou pogen van eenen anderen kant, n.l. uit Oekrajina, graan te ontvangen. Voor dit graan zou men aan Duitschland zaden in ruil aanbieden. Woensdag is in den Heer ontslapen de E. H. De Troch, geboren te Aalst. Sedert 30 jaren verbleef hij te Sleidinge in het Kneippgesticht. De begrafenis heeft plaats gehad in de parochiekerk van Sleidinge, Vrijdag II. Een nieuw krediet van 15 miljards. Berlijn. 11 Maart. I11 den Rijksdag is, zooals het Berliner Tageblatt meldt, het ontwerp neergelegd in hetwelk een nieuw krediet van 15 miljards gevraagd wordt. Vijandelijke vliegeraanval op Koblentz. Koblentz, 12 Maart. Heden middag om 12 ure vielen eenige vijandelijke vliegers de stad Koblentz aan. In verscheidene stadsgedeelten werden ongeveer 10 bommen geworpen, die benevens kleine stoffelijke schade, helaas een aantal menschenlevensgevordtrd hebben. Vijf burgers, waaronder twee vrouwen, werden gedood en ongeveer 20 personen werden zwaar of licht gewond. Militaire schade werd niet aangericht. De invoer in Japan. De Amerikaansche handelsattaché te Tokio meldt dat de Japansche invoer in 1917, voor de eerste maal het cijfer van 100 miljoen pond sterling bereikte. Japan leende aan de Vereenigde Staten 150,000 tonnen scheeps- ruimte, voor het Transatlantisch verkeer. Engelsch vlootsteunpunt op Sardinië. Uit Milaan wordt gemeld dat Engeland, voor de verdere ondersteuning van Italië door vrachtruimte, met kolen en krijgsmate- riaal, zich een vlootsteunpunt op Sadinië heeft aangeschaft, en zich van Italiaansche zijde, als waarborgspanden nog veel varder gaande toegevingen heeft laten toezeggen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4) Vrouwelijk 4) Huwelijken B. Aeibrecht, kleerm. met M. De Leeuw, tw. E. Roelandt, lacetbew. met J. Van Nuffel, tw. Ik keek op. De spreker was een sympa- tieke,Jeugdverschiining. Het was schoon van zijnentwege zijne eerste diensten aan dit gevaarvol en moeilijk ambt te wijden! Ook aan de barmhartige zusters stuurde ik in mijn hart gevoelens van bewondering en dankbaarheid toe. Maar wat bracht elk dezer goede menschen mede Een greintje hulp voor duizend centenaars nood De dappere nonnen moesten wel voor alle menschen die alles overwinnende liefde in het harte dragen, die mij voor mijnen man vervulden. Neen. Heer Doktor, antwoordde ik op deelnemende vraag des jongen dokters, ik ben niet ziek, enkel een weinig ontroerd. Baron S. zegde mij dat Mijnheer uw echtgenoot bij Königgratz gewond is gewor den en gij nu tot hem reist om hem te ver plegen, zoo mengde de stafdokter zich in het gesprek. Weet gij echter in welk der omliggende plaatsen hij ligt? Dat wist ik niet. Mijn doel is Köninginhof, sprak ik. Daar verwacht mij een geneesheer onzer vrienden, D' Bresser. Dien ken ik... hij was aan mijne zijde toen wij over drie dagen het slagveld afzochten. Het slagveld afzochten... herhaalde ik bevend... Verhaal toch... Overlijdens E. Van Bockryck vr Verleyzen z. b 46 j. Schoolstr. J. Van Haverbeke, vr Meert z. b. 68 j. Geeraerdsb stw. J. De Ridder, schoenm. 37 j. Doolhofstr. J. Meert, m. De Bockgepens. 72 j. Ledeb. R. öe Meyer, espadrilletun. 20 j. Nazar.str. -- M. Van Mulders, vr Van Malderen z. b. 49 j. Bou- dew k. A Arents, we Meert z. b. 76 j. Denderm stw. L. De Neef, m. Illiand metser 61 j. Oud.d.m.sfw. J. Van de Maele, wr De Brucker, voerman 24 j. Gr. Boileweg. E. Renneboog. we De Wolf renten. 77 j. Begijnhof. 1 kind onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 17 Maart, M. Renneboog, Nieuwstraat. LANDVETTEN. - Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. -— Men brenge zakken mede. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche eedules enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 °/0 ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos- baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling: Hulpbank: leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE genoesmiddelon voorzekrr van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApolheheVOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zyn té ve.irygcn Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht) boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Ja, heer Doktor, verhaal ons dat, smeekte een der nonnen. Onze dienst kan ons in de gelegenheid brengen er ook eens aan medehelpen te moeten. En de regimentsdokter vertelde. De juiste inhoud zijner vertelling en zijner schilderin gen kan ik natuurlijk nu niet meer weder geven de korte mededeelingen riepen echter eene rij van beelden voor mijn innerlijk gezicht, en die beelden zijn ciiep in mijn geheugen geprint. De ambulans is achter eenen beschermen den heuvelrug opgericht geworden. Ginds gaat de slag voort. De bodem trilt en de gloeiende lucht beeftdampwolken stijgen op, het geschut brult... Nu komt het er op aan natrouillen uit te zenden, die zich naar de plaats van het gevecht begeven moeten om de zwaargewonden hierheen te brengen. Is er iets heldhaftiger don die tocht te midden van den "onzenden kogelregen, aan alle schrikbeelden van het gevecht, aan alle gevaren van den kamp blootgesteld zonder zich zelfs aan de wilde begeestering van het evecht te mogen overwegen Roemrijk is it ambt, maar niet volgens de begrippen des oorlogs. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2