Oorlog io Moge OORLOGSBERICHTEN. SMÜSIiWS, Robert Van de Lanotte Een en ander. DsIdbs Boos, fliirlnilxlDi liaeyei Voor Hoest, Bronchiet en Influenza M BALS13&PIL&1M Voor Maagpijn, Aangekomen De itutiitiig van Parijs. WISSELAGENT Vereenigde IVijveraars. Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pillen Slechts eenige exemplaren 1° Fransche taal om fransch te leeren zonder meester, 1" en II* deel. Prij» 5,00 fr. per deel. 2° Verzameling van Brieven. Die wil geriefd zijn talme niet, de voor raad is zeer gering. Verkrijgbaar ten Bureele en bij onze Ver- koopers. Aan de Melkerijen. Ten Bureele dezer zijn nog eenige platte en ronde Butyrometers te bekomen. Voorraad zeer klein. Morgenweelde. Daar bloeien, kijk 1 bij liekeldik getroppel, In wilde klaver boterblomkens vee! Een onvoltooid-gehaakte sprei, goudgeel. Naast kaalgeschoren, barre veldgestoppel. Zie (ginder zweeft, in loome vaart, een koppel Wit-blauwe duiven boven lustpriëel. Hoor allenthenen vogelengekweel En ritselingvan morgendauvvgedroppel. O 1 laat, die loopt in 't laaiend zonnerijzen Bij lente, paal noch steen den weg u wijzen Beleef, zij 't luttel stonden, hemelsch heil... Dan houdt ge, dagen lang, vol sterk betrouwen, Ten goeden strijd uw beste krachten veil En wijkt, om wat bezwaarde, 't naar berouwen Amand Simoens. N. D. R. Deze en nog veel andere onuit gegeven gedichten lagen drukvaardig voor ons bloeiend letterkundig maandschriftExcelsior toen de oorlog het in 1914 tot zwijgen bracht. Uit de nog niet verschenen kopij van dit tijd schrift zullen wij af en aan iets mooi's voor onze ezers mededeelen. Sterfgeval De heer Pieter Daens, volksvertegenwoor diger der christene demokraten voor het arrondissement Aalst en gemeenteraadslid der stad Aalst, is Dinsdag namiddag alhier godvruchtig overleden in den ouderdom van 76 jaren. Parijs, 24 Maart. Havas meldt ambtelijk Sinds 8 ure 's morgens beschoot de vijand Parijs alle kwartieren uit een wijddragend kanon. 240 milimeter granaten troffen de hoofdstad en haar rechtsgebied. Omtrent tien personen zijn gedood en 15 gekwetst. Maatregelen ter bestrijding der kanonnen zijn in gang. Parijs, 24 Maart. - - Volgens de laatste meldingen heeft het wijddragend kanon, dat Parijs, beschoten heeft, gevuurd van een afstand van 120 kilometers. Het was 12 kilo meters van het Fransch front verwijderd. Parijs, 24 Maart. De Journal schrijvende over het wijddragend geschut dat zaterdagmorgen Parijs beschoot, zegt verder Zatérdagmiddag verspreidde men het ge rucht dat op verschillige plaatsen der stad stukken geschut gevonden waren, die be duidend dikker waren dan deze van de vliegerbommen en om 2 ure verklaarden de bevoegde diensten dat het eene beschieting der stad gold uit een zeer wijddragend Duitsch geschut, dat op een afstand van minstens 100 kilom. van de stad moest opgesteld zijn. Het Duitsch reuzengeschut werd in den loop van den dag door de Fransche artillerie gevonden. Het staat in het woud van Chauny. Om 3 ure verscheen dan het eerste officieel bericht, dat geen twijfel liet. De beschieting duurde nagenoeg 8 uren, tot kort na 3 ure namiddag. Volgens kon vastgesteld worden werd met eene juiste stiptheid alle 20 minu ten geschoten. Parijs. 25 Maart De beschieting van Parijs, door een wijddragend geschut werd lieden ochtend om 6.50 ure herbegonnen. Berlijn, 26 Maart. Zwitsersche bladen vernemen uit Parijs dat, gezien de voort durende beschieting de regeering naar het Zuiden zou vertrekken. Berlijn, 26 Maart. Het getal treffers zondag te Parijs vastgesteld, door het Duitsch kanon wordt op 15 gerekend. Maandag was de tijdruimte tusschen elk schot 7 minuten. Zaterdag vlogen Duitsche vliegers boven Pa rijs om het geschut te regelen. In militaire middens gelooft men dat twee kanons op Parijs vuren. Het laatste schot kwam om 11.52 ure. Aan het Westfront Een nieuwe geheimzinnig gas Parijs, 26 Maart. Naar de Temps bericht, gebruiken de Duitsche stormtroepen en tanks een nieuw geheimzinnig gas van buitengewone kracht. De Engelsche infante rie en artilleriebedieners moeten het gasmas ker dag en nacht dragen. 10 miljoen soldaten aan het tront. Weenen, 26 Maart. Volgens een mede- deeling van de Wiener Mlttagszeitung uit wel-ingelichte politieke kringen, staan er volgens de schattingen, aan het westelijk front acht tot tien millioen man tegenover elkaar. Roemenië en de Centraal- Mogendheden. Boekarest, 26 Maart. De voornaamste politieke, militaire en grondgebiedkwesties in het vredesverdrag tusschen Roemenië en de Centraal Mogendheden zijn heden morgen te 4 ure geparafeerd geworden. Eveneens werd een omvangrijk bijkomend rechtskun dig verdrag geparafeerd, en de grondlijnen nopens de kwestie der petroolbronnen vast gesteld. De overige economische aangele genheden worden in kommissiezittingen ver der besproken. In overeenstemming met de Roemeensche vertegenwoordigers zal het gansche vredes verdrag, wanneer het heelemaal gereed is, gelijktijdig onderteekend en openbaar ge maakt worden. De Entente en de Hollandsche scheepsruimte. Amsterdam, 26 Maart. De eerste der Hollandsche stoombooten, die Donderdag door Amerika werden overgenomen, is onder Amerikaansche vlag de zee ingegaan. Het schip is door Amerikaansche officieren en matrozen bemand Dit schip en ongeveer nog 20 kleinere zijn voor de kustvaart en voor tochten naar Kuba an Zuid Amerika bestemd. Andere schepen der Hollandsche vloot zullen vermoedelijk voor den overzee- schen dienst aangewezen worden. Londen, 23 Maart 1918. De Times verneemt uit New-York De Amerikaansche vlag wappert op 77 Hollandsche schepen van 640.000 B. R. T. De Centraal-Mogendheden en Rusland. Kiew, 23 Maart. Een bevel van den oorlogsminister der Oekrainische volksrepu bliek beveelt de demobiliseering der Zwarte Zeevloot en verbiedt het vormen van troepen gedeelten op eigen hand. De soldaten-komi- teiten worden ontbonden. De Russische straatbenamingen zijn door Oekrainische vervangen geworden. Oekranisch-Duitsche vereenigingen worden tot stand gebracht ten einde de ekonomische en kultureele betrek kingen te bevorderen. Men zal eveneens een Duitsch persbureel tot stand brengen. Stockholm, 26 Maart. Volgens eene melding uit Finland werd het front der Roode Garde, door de Witte Garde, bij Tavvastchus doorgebroken. De Roode Garde vluchtte in zuidelijke richting. Door flankenaanvallen in Oostelijke richting werd dezen uitslag be reikt. De Roode Garde liet groote hoeveel heden oorlogsgerief achter, kanonnen, ma- chiengeweren, ijzerenwegwagens en munitie. Er werden talrijke roode garden krijgsgevan gen genomen. In de richting van Tammerfors wordt het offensief voortgezet. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 27 Maart. Uit het groote hoofdkwartier De Engelsche en Fransche divisies, den 25 Maart verslagen, beproefden gister op nieuw, in de ongebaande trechtervelden van den Sommeslag ons vooruitdringen te doen staan. Onze aanval doorbrak de vijandelijké divisies. Sedert den vroegen morgen liegon de vij and op een breed front te wijken aan weers kanten van de Somme. Taaie weerstand van vijandelijke achterhoeden werd in scherp nadringen bedwongen, Noordelijk en Zuidelijk van Albert be stormden wij den overgang der Ancre. 's Avonds viel Albert. Zuidelijk de Somme wierpen wij den vijand na hevige gevechten terug over Chaulnes en Lihons. Roye werd bestormd. Noyon in bloedige straatgevech ten gezuiverd. Wij hebben onze oude stellingen van voor den Sommeslag 1916 aan vele plaatsen naar het Westen overschreden. Het gevangenental groeit aan, de buit vermeerderd. Artilleriegevechten duurden voort in Vlaan deren, voor Verdun en in Lotharingen. Ritmeester vrijheer von Richthofen be haalde zijn 69e en 70e luchtzegepraal. Avondbericht. Aan weerskanten van de Somme zijn onze legers in langzaam voort schrijdende aanval. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 27 Maart. Onze bondge- nooten hebben in Frankrijk verdere succes sen behaald. Uit Fransche bron PARIJS, 26 Maart. Officieel. De slag duurde gister avond en In den nacht met hevigheid voort. De vijand vermenigvul digde zijne aanvallen op gansch het frtfnt van Noyon tot Chaulnes. Onze artillerie die in de streek van Noyon goed opgesteld is, ondersteunde werkzaam onze infanterie, wier weerstand en talrijke tegenaanvallen den stoot des vijands ver tragen, terwijl zij hem aanzienlijke verliezen veroorzaken. Noyon werd binst den nacht in de grootste orde ontruimd. Wij houden zeker den linker oever der Oise Op het overige front niets te melden. Avondbericht. Onze troepen houden zeker hunne stellingen op den linkeroever der Oise boven Noyon. De strijd duurt met onverminderde hevigheid voort op het front Braye sur Somme-Chaulnes. Op het overige front niets te melden. Uit Engelsche bron LONDEN, 26 Maart. Officieel. De strijd sliep binst de nacht in en onze troepen richtten zich in op de nieuwe stellingen Oostelijk van Roye en Albert. Noordelijk de Somme wordt de herneming van den strijd verwacht, doch is nog niet begonnen. Er wordt bericht dat zich heden morgen Zuidelijk de Somme aanvallen ontwikkelen tegen onze en de Fransche troepen in de na bijheid van Roye en Chaulnes. De verliezen des vijands blijven zwaar, en hij is genood zaakt zijn slagfront ten allen kanten van het Westelijk tooneel te versterken. Meer dan 70 vijandelijke divisies zijn kennelijk in den slag gewikkeld. Noordelijk de Somme waren er aan ver scheidene punten plaatselijke gevechten Sterke beweging van vijandelijke troepen en treins werden in het slagterrein waargeno men en door onze artillerie en vliegtuigen onder vuur genomen. Zooals gemeld, werden heden morgen Zuidelijk de Somme, vijandelijke aanvallen met versche Duitsche divisies krachtig voor- uitgedragen tegen Noyon en Roye. 's Namid dags begonnen nieuwe vijandelijke aanvallen in de nabijheid van Chaulnes, alsook tusschen deze stad en de Somme. Noordelijk daarvan duurt de slag voort aan gansch het front Zuidelijk de Somme. In de verloopen zes dagen aanhoudende gevechten betoonden onze troepen den hoog- sten moed op alle deelen van het slagfront. Benevens de reeds vermelde Engelsche divi sies, bewezen ook de 9*. 10*, 3le en 66® divisie buitengewone dapperheid. 27 Maart. Het oorlogsministerie deelt mede In den nacht van 25 tot 26 Maart heeft de vijand aan ons front Noordelijk de Somme geen verdere aanvallen gedaan, 's Namiddags waren er aan dit deel van het slagfront plaat selijke gevechten, in welke de vijand is terug gedreven geworden. Ernstige aanvailen be proefde hij echter niet. De linie Noordelijk de Somme loopt over Braye, Albert, Beaumont, Hamel, Puissieux, Ayette, Boiry, Henin, Wancourt, dicht Wes telijk van Monchy tot de Scarpe, en van hier langs ons oorspronkelijk front. Zuidelijk de Somme vielen de Duitschers dinsdagvoornoen hevig aan en om 10,30 ure werd Roye genomen De linie schijnt daar van Mericourt aan de Somme door Rosières, Westelijk van Noyon te loopen. Op dit deel van het slagveld zijn versche Duitsche divisies vastgesteld geworden, mede- begrepen twee garde-divisies en twee Bran denburger divisies. Daar strijden Engelsche, Fransche en Amerikaansche troepen schouder aan schouder. Fransche versterkingen rukken snel aan. De vijand is Westelijk van Roye en in de streek van Noyon tot staan gebracht. Bericht van 27 Maart. Uitslag der vijandelijke 'aanvallen van gisternamiddag en avond Aan weerskanten van de Somme werden onze troepen langs beide oevers op korten afstand bij Braye teruggedrongen. Een zware aanval, bij 't invallen van den nacht onder nomen tegen onze nieuwe linie Zuidelijk de Somme, werd na hevige gevechten afgewezen Aan eene plaats in de nabijheid der rivier be- meesterde de vijand den weg in onze stelling, doch werd door een tegenaanval terugge worpen. Verdere plaatselijke gevechten waren er Noordelijk en Noordoostelijk van Albert, maar de toestand aan deze deelen van het strijdfront blijft onveranderd. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 26 Maart. Uit het hoofdkwartier Bij en om Kaba en Chelder Umz tusschen Laha en den Jordaan werden vooruitgaande vijandelijke compagnies tot omkeer ge dwongen. De Oostelijk den Jordaan vooruit gaande vijandelijke krachten werden tot staan gebracht. KaukasusfrontOIti werd door ons bezet. Rusland, Roemenië en de Centraal-Mogendheden. Berlijn, 27 Maart Heropening der scheepvaart op de Zwarte Zee. Twee Duitsche stoombooten, waarbij de «Patmos» der Levantlijn, zijn te Odessa aangekomen. De scheepvaart naar de gewichtigste uit- voerhaven van Oekraine kan daardoor als geopend beschouwd worden.De mijnruimers- divisie der keizerlijke marine die de mijnen velden der Zwarte Zee wist te ruimen, en aldus de wegen door de Zwarte Zee naar de Donaumonding en van daar naar Odessa vrijgemaakt, heeft deze uitslagen bereikt. Berlijn, 27 Maart. Litauen en Duitsch- land. Duitschland heeft Litauen (deel van Rusland) als onafhankelijke staat erkend. Op het danktelegram van wege de afvaardiging van den nieuwen staat, heeft de Keizer een danktelegram teruggestuurd. Brest-Litowsk. 27 Maart. De landkom- missaris der Oekrainsche volksrepubliek voor Cholmerland is te Brest-Litowsk aangekomen In samenwerking met den (Duitschen) opper bevelhebber Ost, zal hij zijne werkzaamheden welhaast aanvangen. St-Petersburg, 27 Maart. Werderewski, die tijdens de regeering Kerewski het ambt van marineminister waarnam, werd door de Oostzeevloot opgevorderd de leiding van het technisch beheer op zich te nemen. Werde rewski heeft toegestemd. Havas meldt uit St-Petersburg Su- kowski werd minister (volkskommissaris) van geldwezen benoemd Kratilow tot volkskom missaris van Rechtszaken. Dreigende scheiding van Kerk en Staat in Denemarken. Naar de Germania» uit Kopenhagen ver neemt, heeft de Deensche regeering een wetsontwerp tot scheiding van Kerk en Staat uitgewerkt, waarbij de wettelijke erkenning van hen, die tot geen godsdienst behooren, de opheffing van het kerkelijk huwelijk en van het godsdienstonderwijs in de scholen wordt bepaald. Volgens het nieuwe dekreet wor.1en religieuze gemeenten in de toekomst met privaatrechtelijke vereenigingen gelijk gesteld, doch zij kunnen geen aanspraak maken op juridische persoonlijkheid of bezit verwerven. Het vermogen der'kerken en kloosters en van alle kerkelijke vereenigingen gaat aan den Staat over. Met het toezicht op hel vermogen der religieuze gemeenten wordt het gemeentebestuur belast. Het nieuwe geschut. Rotterdam, 26 Maart. De Nieuwe Rotterdamsche Courant meldt uit Parijs Naar verluidt, vuurt het kanon, dat Parijs beschiet, projektielen welke van binnen met zuigers voorzien zijn. en in de gansche lengte een tweede projektiel bevat, dat het eerste projektiel 38 kilometer van het uitgangspunt verlaat en alsdan met de snelheid welke het reeds had, met de hulp van vleugels nog verder 80 kilometer kan afleggen. Geneve, 26 Maart. De Fransche mathe- matikus Painlevé gelooft aan het gebruik van een granaat zonder koperen ring. Generaal Mochot verklaart dat de tot nog toe gevon den stukken een juist onderzoek van de Duitsche uitvinding niet mogelijk maakt. Stockholm, 26 Maart. De bekende Noorsche militaire kritikus, kapitein Noerre- gaard, telegrafeert aan Dagens Nyheter over het vraagstuk der Duitsche kanonnen, welke Parijs op een afstand van 120 kilo meter beschoten. Geen enkel tot nog toe be kend kanon is in staat op een afstand van 120 kilometer te schieten. De mededeeling schijnt ongeloofbaar, maar daar de Duit schers Parijs op een dergelijken afstand be schoten hebben, zoo moet men het wel aan nemen. Aannemende dat deze kanonnen een kaliber van vijftig centimeter zouden hebben, zou voor het afschieten der projektielen op 120 kilometer een richtingshoogte van vijftig graden en een vertreksnelheid van 2.400 meter noodig zijn. Het gewicht van de projek tielen zou daarbij 1.200 tot 2,000 kilogram, de lengte van den mond van het kanon 25 meter en het gewicht van den mond vijftig tonnen bedragen. Rome. Nieuws uit 't Vatikaan. Het Heilig College bestaat nu uit 66 kardi nalen er blijven 4 plaatsen onbezet, daar het uit 70 kardinalen moet bestaan. Gedu rende zijn Pausschap heeft Benediktus XV reeds ingesteld 4 nieuwe aartsbisdommen, 12 bisdommen, 8 apostolische vikariaten en 5 prefekfuren De Heilige Kongregatie der Riten onder zoekt het martelaarschap en de mirakelen van Mgr. Olivier Plnnkette, die in 1678, op 65 jarigen ouderdom, den marteldood stierf. Ter herinnering aan het 24" Eucha ristisch (H. Sacrament) wereldkongres, werd te Malta het daar opgericht monument plech tig ingehuldigd.Duizenden katholieken woon den de plechtigheid bij. Het monument is het werk van den plaatselijken beeldhouwer Antonio Sciortino. Eerwaarde Pater Philippo Caleriniwerd procureur generaal van het Dominikaner- ordcr gekozen. In 't jaar 1861 werd hij uit de graaflijke familie Calerini geboren en trad op jeugdigen leeftijd in 't klooster. Hij werd opvolgenlijk overste, eerst in 't klooster Santa Maria Novella te Florentië, vervolgens van Minorve te Rome. Te Parij». Bazel, 27 Maart. Van de Fransche grens wordt gemeld: De militaire gouverneur van Parijs, Duval, heeft een algemeen ver bod voor vergaderingen te Parijs uitgevaar digd. De verscherpte staat van beleg wordt onder alle vormen aangekondigd De mili taire gouverneur had met voorzitter Poin- carré en niet Clemenceau onderhandelingen om te weten of de regeering hare voorberei ding tot het tijdelijk verlaten van Parijs, zou voortzetten Geneve, 27 Maart. Het doel van het Duitsch wijddragend kanon dat Parijs be schoot is reeds verschillende malen verwis seld. Verschillige stadskwartieren van Parijs, die nog al wijd van elkander liggen, werden reeds getroffen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Week van 13 tot 19 Maart. Geboorten Mannelijk geslacht 2) Vrouwelijk 2) Huwelijken E. Van den Bulcke, coiffeur met P Amant, zb. L. Borms, verwer met A. Baeyens, tw. J. De Leeuw, landb. met E. Mergan, landb. Overlijdens: R. Coppens, vr. Pots, zb. 62 j. KI. Bollew. D. Dufour, vr. Michiels, zb. 46 j. Sint- Jansstr. M. Sterck, we Van Mieghem, zb. 57 j. Ledeb. C. Callebaut, scholier, 10 j. won. te Erembodegem. M. Peletnan, we Dierickx, zb. 76 j. Gentschenstw. T. De Block, we De Haeck, zb. 74 j. Zonnestr. J. Van den Broeck, m Van den Abbeel, zb. 86 j. Leopoldstr. M. De Wolf, fabriekw. 31 j. Ledeb. M. Van Geem, vr. De Brul, zb. 75 j. Eilandstr. A. Hoebeeck, lijkb. 31 j. St-Jansstr. F. De Schepper, wr Van de Meerssche, zb. 62 j. Leopoldstr. L Minot, suikerb 48 j. won. te Schaerbeek. C. Neirinckx, wr Verleysen, fabriekw. 69 j. Nazarethstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Week van 20 tot 27 Maart. Geboorten Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 4 Overlijdens. M. Boeykens, vr. Van den Abbeele, zb., 42 j., Qeldhofstr. L. De Clippel, vr. Van den Borre, zb., 62 j., Meirestraat. A. Desmadryi. scholier, 7 j., won. te Wervick. M. Collin, wed. Phlips. zb., 81 j., Brus- selstr. M. Weymeersch, vr. Vertongen, zb., 53 j., St. Camielstraat. F. Meert, katoenbew., 21 j., Verwerijstr. C. Van Renterghem, m. De Smedt, siroopbew., 46j. Moorselbaan N. Vandeginste, wed. Cor- teville, zb., 81 j., won te Meenen. P. Buys, pasw-, 28 j., Nieuwstr. C. Van Geit, wed. Geldhof, zb., 61 j., Moorselb. R. Vercruyssen, wed. Loos, zb., 87 j.Leo- poldstraat. J. Pattyn, wed. De Wolf, zb., 77 j., won. te Meenen. P. Daens, m. Mayart, volksvertegenw., 75 j., Onderw.str, 3 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 31 Maart, M. Delbecq, Bisschopstraat. Maandag 1 April, (2de Paaschdag), M. Ghysselinckx, Molenstraat. (Naamlooze Vennootschap te Aalst). De heeren aandeelhouders zijn uitgenoo- digd tot de algemeene vergadering welke aal plaats hebben op Dijnsdag 16 April 1918, om 12 ure in den maatschappelijke zetel, Brusselsche straat, 34, Aalst. DAGORDE 1Verslag van beheer en toezichtsraad 2. Onderzoek en goedkeuring der balans en der winst en verlies rekening 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters 4. Statutaire benoemingen. Ingevolge artikel 38 der standregelen, worden de heeren aandeelhouders verzocht, 10 dagen voor de algemeene vergadering en ten laatste op 6 April 1918 het getal en de nummers hunner aandeelen te doen kennen zij zullen tot de vergadering toegelaten wor- den op vertoon van een bewijs van bewaring uitgaande van eene bank. LANDVETTEN. - Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. Men brenge zakken mede. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche eedules enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. AGHILI.E EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder koston. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbankleoningea aan 4 0/o intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, LGopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, A a 1 t. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speën, Puisten, onz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ventrygeu Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2