Oorlog lo oen Balkan OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMHER. IN RUSLAND. STABSHIEIIWS. Robert Van de Lanotte m Mimmmim OP ZEE. Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, In België en Frankrijk Italiaansche Oorlog OH hel Dagloei stoer Jonge vrouw. Op 't Westerfront, Voor het Offensief. Aangekomen Zondagrust. Uslnes Roos. Geerinckx&De fiaep WISSELAGENT Vereenigde JVijveraars. Grondkrediet van Belgii Bloedzuiverende Pilleb Rotterdam, 2 April. De Nieuwe Rot- terdamsche Courant verneemt van de Daily News uit Parijs, dat het onderzoek der splinters der bommen bij de overheden het vermoeden verwekt hebben dat vier ka nonnen Parijs beschieten, waarvan er twee dagelijks schieten. Ontploffing in een Fransche fabriek Berlijn, 2 April. Het Berliner Tage- blatt verneemt uit Genève Volgens Progrès de Lyon werden er bij een ontploffing in een munitiefabriek te Angers 40 werklieden gedood. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 3 April. Uit het groote hoofd kwartier Soms levendige geschutstrijd bij en ten Zuiden van Lens. Op het gevechtsfront bleef gedurende den dag de gevechtsbedrijvigheid tot geschutvuur en verkenningsgevechten beperkt. Een nachtelijke aanval van Engelsche afdeelingen tegen Ayette werd in een tegen aanval afgeslagen. Met sterke krachten viel de vijand des avonds tusschen Marchelcave en de Luce-beek aan. Hij werd onder zware verliezen teruggeworpen. Door eenen hand greep stelden wij ons in het bezit der hoogte ten Zuid-Westen van Moreuil. De vernieling van Laon door Fransch geschut duurt voort. Vóór Verdun en in de Midden-Vogeezen werd de geschutsbedrijvigheid levendiger. Ten Zuid Westen van Hirzbach leverde een suk- sesvolle aanval gevangenen op. Kommandant vrijheer von Richthofen be haalde zijn 75f overwinning in de lucht. Van de andere krijgstooneelen niet nieuws. BERLIJN, 3 April, avondbericht. Van het slagveld in Frankrijk niet nieuws. Uit Fransche bron PARIJS, 2 April. Op het front der Oise aan de Somme was de nacht betrekkelijk kalm. Op een deel van het slagveld was er artillerlestrijd. In de streek der groef Calonne en hij Ban- de-Sapt gelukten ons twee overvallen, die ons gevangenen opbrachten. Bij Chambrettes mislukte eene vijandelijke poging tegen onze voorposten. PARIJS, 2 April. Avondbericht. De dag werd gekenmerkt door tamelijk hevig geschutgevecht tusschen Mondidier en ten Oosten van Cauligny, dat onder vuur werd genomen Eene sterke vijandelijke verken- ningsafdeeling werd door onze troepen op den linker Oise-oever ten Zuid-Westen van Seroois aangevallen en teruggeworpen. In Woeuvre en in den Opper-Elzas waren vijandelijke overvallen zonder gevolg. Niets te melden van het overige front. Uit Engelsche bron LONDEN, 3 April. Het ministerie van oorlog deelt mede De dag verliep rustig aan gansch het Britsche front. Van het Fransche front wordt eveneens geen ernstig gevecht gemeld. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 3 April. In het Etsch dal werden Italiaansche verkenningstroepen afge slagen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 3 April. Aan het Macedonisch front in de streek van Bitolia leverde een patroelje van het regimentSofia Fransche gevangenen in. In de Cerna-bocbt en ten Oosten van den stroom bij Tarnovo weder- zijdsche korte vuurovervallen. Aan beide kanten van de Fardar werd de wederzijdsche geschutbedrijvigheid levendiger. Levendige wederzijdsche bedrijvigheid der vliegers. Wij schoten met geschutvuur een vijandelijk vliegtuig neder, dat ten zuiden van het Doiran- meer viel. Aan het Dobrudschafront wapenstilstand. Amsterdam, 2 April. De Engelsche admiraliteit deelt mede het Engelsche schoolschip Titonas werd door een Duit- naverteld door X naar een beroemd verhaal. (28e Vervolg). Bij den gezondheidsdienst,daar dient toch geen enkele flinke, moedige, knappe jongen daar verdraait er geen enkel het hoofd der jonge meisjes. En een «Feldherr» hoewel hij thans niet meer zóó, maar wel regimentsdoktor heet die kan zich toch met geen ruiterij-luitenant meten De korporaal van den gezondheidsdienst geleidt zijne lieden naar eene plaats waar tegen eene batterij grof geschut haar vuur geopend heeft. Zij trokken door den grau wen mist van den poederdamp en stol en steenen springen hen tegen wanneer een kogel voor hunne voeten den grond inboort. Pas zijn zij enkele schreden vooruit of zij ontmoeten reeds gewonden, lichte gewon den, die zich, de eene den andere steunend tot de ambulans slepen. Een hunner valt ten gronde. Het is echter zijne wonde niet die "jne krachtgebroken heeft, hetis uitputting. V\ ij hebben sedert twee dagen niets geë- sche onderzeeboot getorpedeerd en is gezon ken. Een officieren 3 man verdronken. Kopenhagen, 2 April. Berlingske Ti- dende meldt uii Kristiania Een handels- geleidtrein uit 19 schepen bestaande, varende van Engeland naar Noorwegen, van torpedo jagers en torpedobooten omringd, werd op ongeveer 8 mijlen der Noorweegsche kusten door Duitsche onderzeebooten aangevallen en met torpedos beschoten. De Noorweeg sche stoomer Bafotz werd getroffen; eene geweldige ontploffing had plaats en de boot zonk in de diepte vier stokers werden ge dood 14 man werd door een Noorweegsche torpedoboot opgenomen. Ook een Engelsche hulpkruiser werd in den grond geboord en een groot deel der bemanning ging daarbij verloren. Van de 19 booten waren 5 uit Noorwegen, de overigen uit Zweden. Berlijn, 3 April. Ambtelijk. Nieuwe onderzeebootgcvolgen in het afsperringsge- bied rond Engeland 19000 br r. t. Door die verzenkingen werd in het Oostelijk ge deelte van 't Kanaal, hoofdzakelijk 't vervoer van vijandelijk oorlogsmateriaal getroffen. Onder 't bevel van kapitein-luitenant Witzner werden in dit gedeelte vier diepgeladen be wapende stoombooten door denzelfden on derzeeboot in den grond geboord. Aan de Engelsche Oostkust werd eene bewapende vischvangststoomboot, waarschijnlijk een bewakingsvaartuig, tijdens een gevecht, door de artillerie eener onderzeeboot in brand geschoten. De Overste v. d. Admiraalstaf d. Marine. Nieuwe zware gevechten in 't zicht. Rotterdam, 3 April. De Engelsche oor logsbriefwisselaars melden dat van de beide vijandelijke machten zware kanonnen bijge bracht worden en dat de groote slag elk oogenblik opnieuw kan ontbranden. De Daily News zegt dat de Duitschers immers nieuwe groote reserven aan het front brengen. Rotterdam, 9 April. De Nieuwe Rot- terdamsche Courantmeldt uit Parijs Een Fransche minister verklaarde dat een nieuwe aanval aanstaande is, daar op Duitsche zijde de streek zwart ziet van troepen. Nu echter vermengt zich de zware artillerie der Entente in den strijd en weet de toevoerwegen der Duitschers te treffen. Het bijbrengen van artillerie en munitie, voor de Verbondenen wordt in goede orde gedaan. De minister gaf toe dat de vijand goed ge streden heeft en in opgewekte stemming is. De Duitsche tanks. LONDEN, 3 April. Over de Duitsche tanks, die in den grooten slag medewerken, meldt Reuter's bijzondere briefwisselaar De Duitschers hebben drie soorten van tanks tot de eerste soort behooren deze, die de Duitschers aan de Engelschen ontnomen heb ben, de tweede soort is van kleiner kaliber, van wezenlijk ger chtloozen gang, sterk be wapend en sterk gepantserd. De derde klas zijn de zoogezegde landkruisers, een bijzon der soort van tanks. De kleine snelle tanks zijn 26 voet lang, 10 voet breed en 11 voet hoog. De landkrui sers zijn ongeveer" 15 1/2 voet lang, 13 roet breed en bijna even hoog. De bewapening bestaat uit kanonnen, machienengeweren en vlammenwerpers. Vooral de vlammenwerpers vermeerderen de vernielingskracht dezer tanks. Naar men zegt kan de bemanning dezer tanks deze ook hermetisch sluiten, als ze door gaszwolken rijden. Tot slot zegt men nog, zijn die tanks in ploegen verdeeld en staan onder het bevel van eenen majoor. Dc beschieting van Parijs Parijs, 3 April. Officieel. De be schieting van het gebied van Parijs door het verre dragende kanon werd heden voortgezet. Uitbreiding van het Fransch operatiegebied. De Fransche ministerraad heeft beslist dat de departementen Eure, Seine-et-Oise. de arrondissementen Melun, Fontaine d'Eeau, de departementen Yonne, Cóte d'Or, en dé arrondissementen Besangon en Pontarlier, opnieuw van het legergebied zouden deel- maken. Berlijn, 3 April. Ambtelijk. Gedeel ten onzer zeestrijdkrachten hebben heden ten... moesten eenen geforceerden tocht van twaalf uur doen... kwamen inliet bivak ....twee uur later te wapen en erop los... Rond eenige steenen op de helling van den heuvel ligt er een bloedige hoop. Het zijn een dozijn soldaten. De geneesheer blijft staan en legt eenige verbanden. Maar van medenemen is er nog voor deze gewonden geene spraakeerst moeten die gehaald wor den die midden op het slagveld vielen. Misschien kon men ze nog medenemen bij den terugkeer. Zoo gaat het in mijn dagboek voort gedu rende vele, vele bladzijden. Wat de regi mentsdoktor van den tocht eener gezond heidspatrouille over het slagveld verhaalde, omvat nog veel dergelijke en ergere trek ken. En immer was het mij als ware mijn Frederik erbij, als hoorde ik zijne kreten vol vertwijfeling. Gij wordt onpasselijk, genadige vrouw, onderbrak de verteller, wellicht heb ik te veel van uwe zenuwen gevergd. Maar ik had er nog met genoeg van en werd niet moede de anderen uit te vorschen. Er is nog iets schrikkelijkers dan het slag veld gedurende het gevecht, en dat is het slagveld na het gevecht. Geen donder van grof geschut, geen gekla- morgen, na moeilijke marchen door ijs en mijnenvelden, de troepen geland in Hango (Zuid-Finland) die bestemd zijn om hulp te verleenen in Finland. Reuter meldt uit St-Petersburg dat de Oekrajinsche Rada een vredesaanbod heeft gedaan aan den raad der volkskommissaris- sen. Volgens kabelgesprekken te Liban opge vangen, weigert de bemanning van de Russi sche slagschepen in de Oostzee, gevolg te geven aan het bevel tot ontwapening. In telegrammen aan den raad der volkskommis- sarissen te Moskou teekenen de schipskomi- teiten protest aan tegen het bevel, dat hunne ontwapening door manschappen der Roode Garde beveelt en dreigen met openlijken tegenstand. Een Ru&sisch-Roemeensch verdrag. Parijs, 3 April. De bladen rneldsn uit officieele bron het sluiten van een Russisch- Roemeensch verdrag op den volgenden grond slag 1° Ontruiming van Bessarabië door Roemenië binnen de twee maanden 2° uit wisseling van gevangenen 3° uitvoer van den graanoverschot die zich in Bessarabië bevindt naar Roemenië. Bij eene ontvangst van den grooten ge meenteraad der koninklijk-keizerlijke hoofd en residentiestad Weenen, heeft de Oosten rijksche minister van buitenlandsche zaken, graaf Czernin, eene rede uitgesproken, in welke hij onder meer zegde Heer Clemenceau heeft eenigen tijd vóór 't begin van 't West-offensief bij mij aange vraagd, of ik tot onderhandelingen bereid was en op welke basis. Ik heb dadelijk in overeenkomst met Berlijn geantwoord, dat ik daartoe bereid was en tegenover Frankrijk geen andere vredeshinderpaal kon zien dan Frankrijk» wensch naar Elzas-Lotharingen. Er werd uit Parijs wedervaren, dat er op zulke basis niet te onderhandelen was. Daar op bleef er geen kans meer. Het geweldig worstelen in 't Westen is reeds ontbrand... De toestand in Finland Stockholm, 2 April. Volgens de laatste berichten uit Finland is Tammersfors nog niet genomen. Naar Svenska Dagbladet verneemt, hebben de Witte Gardisten naar aanleiding van den weerstand der Roode Garde, besloten de stad te beschieten zij slaagden er in een gedeelte van Tammersfors te bezetten. De Zweedtche brigade onder scheidde zich bijzonder. De straatgevechten duren voort in Tammersfors. In Oekrajina. Moskou, 1 April. (P. T. A.) De opper bevelhebber der strijdkrachten in Oekrajina meldt datum 29 MaartOnze strijdkrachten trokken op den stroom Workse terug. De stad Poltava is door de troepen der Rada gesteund door Duitsche, welke zwaar geschut ter hunner beschikking hebben, bezet ge worden. Bruggen en voorraden werden door ons vernield. Wij houden het station van Poltava bezet. Duitsche gevolgen in Oekrajina. Stockholm, 2 April. - In de omgeving van Sebastopol vechten van den 24 Maart bolsjewistische troepen tegen Duitsche en Oostenrijkech-Hongaarsche afdeelingen. Te Sint-Petersburg vreest men den val van Se bastopol. De vloot ontving het bevel, zich terug te trekken bij Novorosnik. Volgens een melding van Havas teekende het volkskom- missariaat van Moskou protest aan tegen de bezetting van Odessa. De Duitsche regeering heeft geantwoord, dat Odessa niet tot Groot- Rusland, maar wel tot Oekrajina behoort. De beschieting van Duinkerken. Geneve, 2 April. Men meldt uit Geneve, dat de stad Duinkerke en, vooral het haven kwartier zwaar geleden heeft onder het bom bardement van de afgeloopen week, waarbij de stad uit verdragend geschut beschoten werd. Verandering van de Amerikaan- sche dienstplichtwet. Amsterdam, 2 April. Over Parijs wordt aan een plaatselijk blad uit Washington ge meld, dat de Senaat zinnens is het wetsont werp over de dienstplicht te veranderen de jongelieden, welke sedert 15 Juni 1917 het 21 levensjaar bereikt hebben en welke op 700 000 geschat worden, zouden dienstplich tig zijn. De verandering moet nog door het Huis van Afgevaardigden goed gekeurd wor den. De dienstplicht in Engeland. Amsterdam, 2 April.—De «Times» meldt Het Engelsch kabinet heeft er van afgezien het Parlement den 9 April te laten bijeenko men. Intusschen wordt de nieuwe legerwet voorbereid. Naar het blad verneemt, zal de grens van den diensplichtouderdom van 43 tot 50 jaar verhoogd worden. Een redevoering van Czernin. Weenen, 2 April. Czernin heeft een redevoering uitgesproken, waarin hij nog maals de vredesgrondslagen van Wilson besprak, verder sprak hij over een Fransche polsing tot vrede, over de eischen aan Roemenië, over de kwestie dèr vermindering van de uitrustingen, over de levensmiddelen toevoer uit Oekrajina en Roemenië en over het lot van Servië. Het vredesverdrag met Roemenië. Berlijn, 2 April. Van het vredesver drag met Roemenië zijn vele wezenlijke ge deelten geparafeerd. Binnen acht dagen zal het verdrag geheel en gansch gereed zijn, zoodat de vrede definitief rond midden April zal geteekend worden, Oprichting der Kaukasische republiek. Stockholm, 2 April. Men meldt uit Sint Petersburg, dat de te Tiflis vergaderde Landdag de zelfstandigheid der Kaukasische republiek heeft uitgeroepen. De Landdag heeft vervolgens het sluiten van een afzon derlijken vrede met Turkye goedgekeurd op grondslag van het herstel der grenzen van 1914 en van de oprichting van een autonoom Armenië. Verkrijgbaar ten bureelé van De Den- derbode en bij onze verkoopers. 1°) Melkerijleergang door Th. Deleu L. D'Hondt. - Prijs 3,25 fr. 2°) Handboekje der landbouwster Boter Kaasbereiding op de hoeve. Prijs 1,75 fr. ter van trompetten, geen geroffel van trom mels meer,... enkel een zacht, smartelijk steunen en doodsgerochel. On den vertrappelden bodem roode weme lende plekken, bloedbeken al de veld vruchten verwoest, enkel hier en daar een stukje veld waar de koornaren nog onaange roerd zijn de eertijd» zoo lachende dorpen invuur en puinen veranderd. De boomen der wouden verkoold en gebroken: de hagen door houwitsers uiteengerukt... En overal, overal duizend dooden en stervenden alleen en verlaten en hulpeloos stervend. Bloesems noch bloemen zijn op wegen en weiden te bemerken alleen sabels, bajon- netten, shakos, kanonnen met gebroken affuiten... Nevens de kanonnen liggen de meeste en de schrikkelijks! verminkte dooden en half- dooden letterlijk vaneen gerukt door een kogelregen. En de doode en halfdoode paar den, zij die op de hun overgebleven pooten zich nog eenmaal oprichten en dan weder nederzinken, tot zij den kop verheffen om een smartelijk gehinnik, eenen doodskreet, uit te stooten... En nog is er iets helscher dan dit alles het is de verschijning van 't laagst gezonken schuim der oorlogsvoerende menschheid de slagveld-hyenen. Zjj sluipen naderbij, Kerk der Theresianen Volle Aflaat ter gelegenheid der Gedurige Aanbidding op Zaterdag, 6den April. Orde der Goddelijke diensten ten 6 uren de eerste Mis. ten 8 uren de solemnele Mis. ten 5 uren plechtig Lof en Te Deum. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 2) Vrouwelijk 3) 3 Huwelijken P. Boone, tw. met H. Walgraef, tw. R. Huylebroeck, wever met B. Vertongen, tw. J. Van Peteghem, blokm. met C. Steenhout, br. P. Cammu, handel, met M. Smekens, tw. J. Van Cauvvenbergh, schoenm. met J. Van der Vincken, tw. J Van den Bergh, werkman met M. De Coster, tw. A. Boxstael, tw. met I. De Koek, tw. J. Van Neck, landb. met E. De Brucker, landb. - D. Van de Keere, dagl. met J. Van den Bossche, zijdebew. B. Bosman, houtbew. met M. D'Haese, tw. E. Van der Poorten, tabakbew. met H. Francois, tw. Overlijdens: Jc De Kegel, wr Wauter», 81 j. Lindenstr. J. De Schryver, landb. 17 j. Moorselb. A. Bombeeck, vr. Maesschalck, zb. 24 j. Meirestr. J. Van Geetruy, wr Van der Eist, nachtw. 60 j. Rapenstr. J. Ruys- sinck, wr De Clercq, zb. 77 j. Leopoldstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht,eenige dienstdoende apotheek, Zondag 7 April, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. LANDVETTEN. - Ach. Eeman. Aalst. Ie bekomen ten fabrieke Witvet, Kali Super Kaïniet. Men brenge zakken mede. dit gepuis, belust op den buit der lijken, buigen zich over dooden en stervenden, trek ken hun de kleederen ran het lichaam, zon der het minste erbarmen! De laarzen wor den van het bloedende been, de ringen van de verpletterde hand getrokken, of zoo dit te moeielijk is, wordt eenvoudig we" den vinder afgesneden. Ik stiet eenen luiden kreet uit bij deze laatste woorden van den doktor. Vergeef het mij, genadige vrouw, maar gij hebt het gewild... J*> ja> ik wil alles hooren. Wat gij daar beschreven hebt, was de nacht die op den slag volgtmaar den volgenden morgen, hoe ziet het veld der eer er dan uit Bijna nog vreeselijker De tegenstel ling van den vroolijk lachenden morgenstond met het gruwzame menschenwerk dat er doorverlicht wordt, werkt dubbel smarte lijk. Bij nacht heeft dit gansche schrikbeeld iets spookachtigs, iets lantastisch over zich, maar bij klaren dag is het eenvoudig om wanhopig te worden. Dan eerst ziet men de gruwelijke overvloed der overal rond liggen de lijken. En dan komt de groote begraving - Wie doet dat De gezondheidsdienst - Hoe zou die zulk een massa werk kun nen aanvatten Neen, door dwang bijge voerde of ook soms vrijwillig bijgekomene (Naamlooze Vennootschap te Aalst) De heeren aandeelhouders zijn uitgenoo- digd tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Dijnsdag 16 April 1918 om 12 ure in den maatschappelijke zetel, Brusselsche straat, 34, Aalst. DAGORDE 1Verslag van beheer en toezichtsraad 2. Onderzoek en goedkeuring der balans en der winst en verlies rekening 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters 4. Statutaire benoemingen. Ingevolge artikel 38 der standregelen, worden de heeren aandeelhouders verzocht^ 10 dagen voorde algemeene vergadering eii ten laatste op 6 April 1918 het getal en d nummers hunner aandeelen te doen kennen, zij zullen tot de vergadering toegelaten wor- den op vertoon van een bewijs van bewaring uitgaande van eene bank. Esplanadestraat, s AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o. Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belglsch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHII.LE EEMAN Albert Lienartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos- baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbankleen in gen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds. omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureal der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzekor van Fr. CALLEBAUT Apotheker, Botermarkt, Aalst Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsvor tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz. gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-Kfijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,26. Pakken voor hot bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. lieden, gepuis meestal. Nu worden groote, dat is, breede kuilen gegraven, want diep worden zij met gemaakt. Daartoe is er geen tijd. Daarin werpt men de doode lichamen hals over kop. Of er nu in enkelen, die daarin geslingerd worden, nog leven is, daarom bekommeren die lieden zich niet. Dit geval is onvermijdelijk, want bewusteloosheid en schijndood komt bij gewonden dikwijls voor. O mijn Frederik, mijn Frederik steende het in mijne ziel. Dat is het beeld van den volgenden morgen, besloot de regimentsdokter. Moet ik u nog verder berichten wat er dén volgen den avond geschiedtDan wordt... Dat zal ik u zeggen, Heer Dokter, onderbrak ik. In een der beide hoofdsteden der betrokken rijken is het telegrafisch be nefit van den glorierijken zege aangekomen. Uaar wordt den voormiddag in de kerken gezongen Dankt allen God daar stelt de moeder of de vrouw des gesneuvelden een paar brandende kaarsen op den venster- boord, want de stad wordt verlicht als door een zegevuur Was dat eene reis (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2