Oorlog in oen Bainan OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. Robert Van de Lanotte OP ZEE. Een en ander. STAiflliWS. lAilILSHlJS Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, ONLUSTEN IN HOLLAND. De Dsscüieiing m Parijs Uit tiet Dagboek eener Jonge Vrouw. In België en Frankrijk Italiaansche Ooi-log WISSELAGENT Vereenigde i\ ij vera ars Grondltrediel van Belqii Bloedzuiverende Pillei inwoners zagen stilzwijgend toe toen den namiddag van den 0 April Britsche troe pen landden. De stad is rustig. Men ver wacht geen onlusten. Sint-Petersburg, il April. Volgens een draadbericht uit Vladirostoek, deel den de buitenlandsche konsuls aan de plaatselijke Sovjets mede, dat de troepen zullen terug getrokken worden, zoodra, volgens de konsuls, de orde zal hersteld zijn. Amsterdam, 12 April. De bladen mel den: Terwijl gister de dag in Amsterdam rustig verliep, kwam het in andere Holland- sche steden tot onlusten tengevolge van den levensmiddelennood. Te Haarlem kwam het tot ernstige botsingen tusschen politie en betoogers, waarbij een man gedood en vier gewond werden. Ook te Rotterdam hadden betoogingen plaats. Een bataljon voetvolk werd uit Den Haag tot steun der politie ont boden In den Haag kwam het tot ernstige woe lingen. Het Engelsch Gezantschap moest onder bijzondere bewaking der politie ge steld worden, daar eene dreigende menigte voortdurend er-voor samenschoolde. Voetvolk en huzaren waren tot ondersteu ning der policie opgekomen, Door de menig te werd naar soldaten en politie met steenen geworpen Eenige malen waren ze verplicht met kogels te schieten. Ook uit de menigte werd op de soldaten en de politie geschoten. Ongeveer 50 personen werden gewond. Amsterdam. 12 April. Ook vandaag kwam het weder tot broodonlusten in Den Haag en vele andere plaatsen. Te Amster dam verliep de dag rustig. Den Haag. 12 April. In de belangrijk ste steden van Nederland hebben de burge meesters, met aan hun hoofd dezen van Rot terdam, een proklamatie tot de bevolking ge richt met het opschrift Wanorde beteekent hongersnood. Daarin wordt gezegd dat de politie aan de militairen bevel gaf, krachtig op te treden, omdat men niet zinnens is, uit zonderingen toe te staan voor halfopgescho- ten personen en kinderen, die in de menigte sluipen en dat men vast besloten is aan de onlusten in Nederland onmiddellijk een ein de te stellen. Washington, 12 April. Het oorlogsbe- stuur gaf de toelating om onmiddellijke ver scheeping van twee scheepsladingen graan naar Holland. Een derde stoomschip zal de toelating krijgen om naar Argentina te varen ten einde daar graan voor Nederland af te halen. Parijs, 12 April. De beschieting van liet gebied rond Parijs wordt door het ver dragend geschut voortgezet. Donderdag trof een schot het vondelingénhuis. Het aantal slachtoffers bedraagt 4 dooden en 21 ge kwetsten. Zurich, 12 April. De Milaneesche bla den melden uit Parijs Door het Duitsche vergeschut op Parijs en voorgeborchten wer den tot Zondag avond 126 menschen gedood en 253 gekwetst. De schoten vallen tot twee kilometer boven Meudon, dus ongeveer 15 km. over het middenpunt van Parijs. De beschieting duurde ook Dinsdag voort. Madrid, 12 April. Weensch k. en k. Bureau De bladen openbaren uit San Se- bastiaan toekomende telegrammen, volgens dewelke na de opening der grens te Irun spoorwagens toekwamen die gestampt vol waren met uit Frankrijk teruggekeerde Spaansche arbeiders. Tot nog toe kwamen ongeveer 2,000 arbeiders toe.Een even groot aantal verwacht in de plaatsen aan de grens de mogelijkheid om terug te keeren. Zij ver klaarden de Fransche hoofdstad uit vrees voor het aanhoudend bombardement te heb ben verlaten. De arbeiders deelden mede, dat bij een der laatste luchtaanvallen de Duitsche vliegtuigen 18 van de voor hun ver volging afgezonden Fransche vliegtuigen af geschoten hadden, zoodat de Fransche vlie gers geweigerd hebben de jacht op de vijan delijke vliegers voort te zetten. Zij geven bo vendien bijzonderheden over de op Goeden Vrijdag in de kerk van Saint-Servais, bij het stadhuis, ingeslagen bommen van het Duit sche verdragende geschut; den Zondag van naverteld door X, naar een beroemd verhaal.' (29e Vervolg). De regimentsdoktor had reeds lang opge houden te spreken, maar de voorvallen die hij afgeschilderd had, voeren onophoudelijk voort vóór mijn innerlijk oog zich al' te spelen. Om mij eenigszins té verstrooien, keek ik door het wagenvenster buiten. Maar ook hier boden zich aan het oog de beelden van het oorlogswee. De Pruisen komen 1 De Pruisen komen was de schrikkelijke kreet die geheel de streek doorvloog. Zoo ook in het voorbij rijden die woorden niet te hooren- waren, toch kon men hun uitwerksel van uit het wagenvenster duidelijk aanschouwen. Over al, op alle straten en wegen, vluchtende menschen, die met pak en zak hunne haard stede verlieten. Gansche wagentochten be weenden zich landwaarts, volgepropt met beddegoed, huisgerief en voorraad. Alles zichtbaar in de grootste haast erop geladen. Op dezelfde karren kleine zwijnen, het Paschen heeft een bom een ministeriege bouw beschadigd. De arbeiders zeggen dat de levensmidde lentoestand in Frankrijk van dag tot dag moeilijker wordt en het te kort evenals de duurte steeds toenemen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 13 April. Ambtelijk bericht van hedenavond Al strijdend wonnen we bodem op het slagveld aan de Leié. Anders niets nieuws. BERLIJN, 14 April.— Bericht van heden middag Op het slagveld aan de Leie wonnen wij in harde gevechten terrein. Ten zuiden van de Douve-beek doorbraken de troepen van generaal v. Eberhardt de vijandelijke stellin gen ten zuid-westen van Wulverghem en be stormden na verbitterde gevechten met En- gelsche voor den tegenaanval aangevoerde afdeelingen Nieuwkerke. Een in de avond uren doorgevoerde aanval onder leiding van generaal Maerker bracht ons in het bezit van de hoogte ten westen van dit dorp. Bij Bail- 'eul wordt wisselvallig gevochten De dor pen Merris en Vieux-Berquin werden geno men. De naar het slagveld oprukkende vijandelijke kolonnen leden in ons door waarneming in de lucht en op den grond werkzaam geleid vuur.zware verliezen. Op het gevechtsfront aan beide kanten van de Som me geschutgevechten. Een aanval van verschillende Fransche bataljons op Hain- villers zakte bloedig ineen. Talrijke gevange nen bleven in onze handen. v" Ten noorden van St-Mihiel deden wij een suksesvolien aanval op Amerikaansche troe pen, berokkenden hen zware verliezen en brachten gevangenen mede. In luchtstrijd werden gedurende de beide laatste dagen 37 vijandelijke vliegtuigen en 3 kabelballons neergeschoten. Luitenant Menchkoff behaalde zijn 24e overwinning in de lucht. Van de andere krijgsvelden niets nieuws. Uit Fransche bron PARIJS 12 April. Ambtelijk bericht van 3 uur De geschutstrijd werd in den nacht tame lijk hevig in de streek van Hangard-en-San- terre. Onze verkenningen toonden zich be drijvig in de sektors van Noyon en van Cany-sur-Matz. We namen een zeker aantal gevangenen. Tamelijk hevige beschieting in de streek van het Oise-kanaal en in het woud van Parroy. Kleine pogingen slaagden op de vijandelijke linies in de richting van Cher- niizy, noorden van de Ailette, en ten westen van de Butte du-Mcsnil en brachten gevan genen op. Kalme nacht op het overige front. PARIJS, 12 April. Ambtelijk bericht van 11 uur Na eene sterke geschutvoorbereiding viel de vijand hedenmorgen onze linies aan op 't front Hasgard-en-Santerre Hourges. Een hevige strijd volgde, die gansch den dag duurde. Tegenover Hourges slaagde de vij and er niet in vooruit te komen, niettegen staande zijne inspanningen. Na vele vergeef- sche aanvallen, onophoudelijk door versche troepen van den vijand aangevuld, slaagde deze er in Hangard binnen te dringen. Onze tegenaanval bracht de vijand terug in het westelijk gedeelte van het dorp, waar het gevecht met bitterheid wordt voortgezet. In den sektor van Noyon, tamelijk hevig ge- schutgevecht. Onze batterijen namen vijan delijke verzamelingen onder vuur. De vijand beschoot Reims er ontstonden vele branden rond de hoofdkerk. De vijand ondernam in het woud van Aprcmont een krachtigen aan val en vatte voet in de vooruitgeschoven ele menten. Een hevige tegenaanval, door de Amerikaansche troepen uitgevoerd, in ver binding handelende, wierp er hem onmiddel lijk uit. Er werden 22 gevangenen genomen, tot 6 verschillende divisies toebehoorend. Vliegers. Op 1 April hadden onze jacht- vlicgers talrijke gevechten te leveren, tijdens dewelke twee vijandelijke vliegers en een kabelballon werden neergehaald. Twaalf andere vijandelijke toestellen, ernstig bescha digd, vielen in onze linies. Denzelfden dag wierpen onze eskaders 16,000 kilo bommen op het station van Saint-Quentin, op de op slagplaatsen en vliegterreinen der streek ten jongste kind en een zak aardappelen; nevens den wagen te voet den man, oe vrouw en de grootere kinderen. Waarheen trokken die armzaligen? Dat wisten zij ter nauwernood zeiven zii wilden slechts voort, voort, weg van de Pruisen Zoo vlucht men ook het verslindende vuur of de stijgende wateren. Het was reeds laat in den avond toen ik aan Königinhof aanlandde. Moeielijk en bevend steeg ik af en nam mijne pakkage uit. Ik had immers een hand koffertje bij mij met lijnwaad voor mij, en pluk en verbandtuig voor de gewonden, daarenboven nog een reiszak met verdere benoodigdheden. De kisten met materiaal voor de gast huizen, die ik in Weenen voor Dolctor Bresser bezorgd had, waren met andere kisten van het Hulpkomiteit afgeleverd ge worden, maar wie weet wanneer en waar zij zouden afgeleverd worden Ik had niets bij mij dan mijne twee reiszakken en een om den hals hangend geldbeursje. Het was een donkere nacht, zonder mane schijn, de schouwplaats enkel door drie of vier aan palen bevestigde lantaarnen ver licht. Uitgeput en nedervallend van ver moeienis, zonk ik in den vrijgebleveii hoek eener bank neder en legde mijne pakken voor my op den grond neder... noorden van Mondidier. Een hevige brand vernielde de hangars van Champion een ontploffing en een brand werden vastgesteld in het station van Saint Quentin. Er werd bevestigd dat een vijandelijke vlieger en een kabelballon vernietigd werden op 23 Maart, en twee vliegers op 31 Maart. Uit Engelsche bron LONDEN, 12 April. Ambtelijk bericht De vijand heeft Merville bezet. In de om geving van Ploegsteert trokken onze troepen zich terug op nieuwe stellingen in de omge ving van Nieuwkerke. De strijd duurt voort op gansch^het front. Overigens is de toestand op het gevechtsfront over 't algemeen onver anderd. Het gedeelte onzer linies door de welke de vijand zich een weg gebaand heeft ten noorden van Festubert werd hem door tegenaanvallen teruggenomen. Op het En gelsch front ten noorden van het kanaal van La Bassée tot Hollebeke gaat de strijd voort. Ten zuiden van Atrecht verdreven we onmiddellijk de krachtige plaatselijke aanval len gister door den vijand tegen onze stel lingen in de omgeving van Neuville-Vitasse gericht. Meer ten noorde slaagde de vijand er in, na een langdurig gevecht in onze pos ten te dringen bij Tilloy-les-Mofflaines hij werd er onmiddellijk terug uitgeworpen. Aan beide zijden van de Somme was het vijan delijk geschut bedrijviger. Geheel den nacht oefende de vijand een krachtige drukking uit op onze linies ten zuiden en ten zuidwesten van Bailleul. In de zen sektor ondernam hij aanval op aanval, met groote hevigheid zij duren nog steeds voort. Onze troepen werden teruggedreven in de omgeving van den spoorweg van Bail- leuil, waar ze nu vechten. Op andere deelen van het gevechtsfront ten noorden van het kanaal van La Bassée, worden hevige ge vechten geleverd, en tusschen de Lawe en de Clarence, vorderde de vijand eveneens op andere punten hielden onze troepen hem tegen. Op het overige van het Britsche front geen verandering. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 13 April. Ambtelijk bericht: Bij Capo Sile, aan de beneden-Piave, sloegen we een Italiaanschen aanval af. Uit Italiaansche bron ROME, 12 April. Ambtelijk bericht van den generglen staf Hevig geschutgevecht in het dal van Laga- rina, op de hoogvlakte van Asiago en in den sektor van Montello. Onze batterijen bescho ten met gevolg vijandelijke soldaten, die in de omstreken van Porte Piave, San Dana en Revedoli werkten. Inude bergen bestookten onze verkenningsafdeelingen den vijand en namen gevangenen. Groepen vijandelijke afdeelingen, die poogden een onzer vooruit geschoven posten te nemen op de zuidelijke helling van den Sammo-Rosso werden terug gedreven. Uit Fransche bron PARIJS, 12 April. Bericht van het leger in het oosten De nacht was gekenmerkt door talrijke plaatselijke verkenningen, die werden uitge voerd door Britsche, Orieksche en Fransche troepen, en wel ten westen van het Doiran- meer, ten zuidwesten van Hama en ten noor den van Makova. De troepen der Entente drongen op verschillende punten in de vijan delijke linies. Geschutbedrijvigheid in de bocht van de Cerna. BERLIJN, 14 April. Ambtelijk bericht In het spergebied rond Engeland werden door onze duikbooten 23,000 ton vijande lijke handelsscheepsruimte vernietigd. Door deze torpedeeringen werd het transportver- keer in het kanaal tusschen de Fransche en Engelsche kusten zwaar getroffen. Twee groote, zwaar geladen stoomschepen van 6000 ton werden daar in een wel uitgevoer- den aanval, niettegenstaande hevige vijande lijke tegenwerking, uit konvooien wegge schoten. Een groot tankstoomschip van 1000 ton, dat door torpedojagers begeleid was, werd aan de westelijke kusten van Engeland Mijne onderneming scheen mij nu als waanzinnig toe. Dit vermeende hulpgeroep van I' rederik geloofde ik dan toen waar lijk aan dergelijke mystieke dingen dat hacl voorzeker geenerlei grond. En wie weet; wellicht was Frederik reeds op weg naar huis misschien ook dood waarom zocht ik hem hier! Eene andere stem begon thans op mij te roepen andere armen werden mij tegen gestoken Rudolf, mijn zoon Rudolf, hoe zou hij naar zijne moeder gevraagd hebben en niet kunnen inslapen dan na den goeden nacht en den kus van zijne moeder ontvangen te hebben... Waarheen zou ik mij wenden, zoo ik D' Bresskr met kon vinden Gelukkiglijk had ik mijn beursje met geld... het bezit van banknoten is immer een middel om overal uit te geraken. Onwillekeurig greep ik naar de plaats waar het beursje hangen moest, groote God De riem, waaraan ik het beves tigd had, was doorgesneden, het beursje weg-verloren Welke slag En toch, alles was mets; voor mij was er slechts eene schrikbarende mogelijkheid Frederiks dood... Ik bekeek aJ de aanwezigen geen Dr Bresser te zien. Wat nu te beginnen Tot wfe mij te wenden Ik sprak een voorbijganger aan. in den grond geboord. Kapitein-luitenant Remy heeft het hoofdaandeel aan deze tuk- sessen. De heropening der Italiaansche Kamer. Rome, 13 April. In de parlementaire kringen gelooft men dat de heropening der Italiaansche Kamer zal verdaagd worden, naar aanleiding van het Oostenrijksche offensief, dat men aanstaand* acht. Een nieuwe Oorlogsraad in Engeland. Den Haag, 13 April. De koning van Engeland heeft een nieuwen Britschen oor logsraad benoemd. De voorzitter is Earl of Derby. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Adegem, den E. H. Vereecke, pastoor te Elene. Burgerlijke Stand der Stad Aalst, Geboorten Mannelijk geslacht 3) Vrouwelijk 4) Huwelijken A. Jacobs, werkt.k. met C. Poppe, z. b. E. Van Renterghem, schrijnw. met M. De Swaef. z. b. T. Van Nuffel, tw. met C, Verbrakel, tw. A. Dysseler, postbed. met M. Van der Eist, z. b. J. Camu, tabakb. met L. Meganck, tw. A. Claes- sens, landb. met R. Van den Spiegel, br. Overlijdens: C. Steppe, z. b. 67 j. Leopoldstr. J. De Troch, wr Borreman. z. b. 79 j. Lange Zoutstr. E. Sterck, m. De Troyer, wijn- aftr. 67 j. St Jobstr. O. Vergeylen, z. b 15 j. Hoogevesten. P. De Boeck, fabriek werker 34 j. Gentschenstw. E. De Koninck, z. b. 16 j. Moorselb. S. Ver- bestel vr Librecht, z. b. 47 j, Ni'euwb-str. Kantoor van den Notaris TIBBAUT te Aalst. De Notaris TIBBAUT te Aalst zal open baarlijk verkoopen I. Dijnsdag 16 April 1918, om 3 uren namiddag ter herberg «Het Hof van Weenen» bij Adolf De Gendf te Aalst-Boterstraat. Stad Aalst. 166 aren 80 centiaren Land op den Sie- segemkautcr sectie C, n 1188, gebruikt door Cyriel De Vidts 2. 12 aren 50 centiaren Land alsvoren sectie C, n. 1182 gebruikt door Gustaaf Trif. Gemeente Nieuwerkerken. 3. 33 aren 70 centiaren Land op het Moor- telveld, sectie B, n, 902, gebruikt door Camlel Verlée 4. 37 aren 20 centiaren Meersch in de Koningsmeerschen sictie B, n 540 gebruikt door Albert Quintyn 5. 50 aren 30 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 541 gebruikt door Adolf en Hec tor Van Mol. 6. 45 aren 40 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 542 gebruikt door Alfons Van Mol. II. Donderdag 18 April 1918, om 4 ure namiddag ter herberg van de weduwe Firmin Boterbergh te Vlierzele-Paepegem. Gemeente Vlierzele. Een Hofstedeken met grond op Paepegem sectie D, n. 174 D.groot 2 aren 70 centiaren gebruikt door Charles Impens. III. Zaterdag 20 April 1918, om 2 uren namiddag ter zittingszaal van het Vredege recht te Aalst in het Stadhuis. Stad Aalst. 1. Woonhuis met grond in de Koolstraat, sectie C, n. 1072 k 5 en 1072 i 5 groot 5 aren 80 centiaren gebruikt door Dominique D'Haese. 2. Woonhuis met grond, alsvoren sectie C, n. 1072 1 5 groot 1 aar. gebruikt door Benjamien Noël. OPENBARE VERKOOPJNG van een schoon en groot TE AALST. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door Mijnheer de Voorzitter der Rechtbank Waar kan ik den statieoverste vinden Gij meent voorzeker den bestuurder dezer ziekenstandplaats Stafdoktor S Daar staat hij. Reeds wilde ik den stafdoktor aanspreken, toen ik een man op hem zag toeloopen, waarin ik, o vreugde, D' Bresskr herkende. In mijne opgewondenheid viel ik den ouden huisvriend om den hals. -~7 GJJ.SÜ Baronnes Filling Wat doet gij toch hier Ik ben gekomen oni te helpen... te helen... Is Frederik niet in een uwer ^ast- huizen 6 Ik heb hem niet gezien. Was dit bericht mij eene ontgoocheling of eene verlichting? Ik vermag het niet te zeggen. En vrouw Simon vroeg ik verder. Die is reeds eenige uren hier. Eene pracht van een vrouw Ras besloten en omzichtig i hans is zij juist volop bezig met de hier liggende gewonden in de ledigstaande wagens te brengen. Zij heeft vernomen dat in eene naastliggende plaats, te Horonewos, de nood ten hoogste is. Daar gaat zij naartoe reizen en ik ga met haar. Ik ook, D' Bresser Laat mij mede gaan... J Waar denkt gij aan, Baronnes Martha van Dendermonde in date 16 Maart 19li zal met de pleegvormen der wet van 12 Ju 1816 en ten overstaan van den heer Vred rechter des Kantons Aalst, in het openba; verkoopen Stad Aalst. Een schoon en welgelegen Handelshu met Ijskelder, Werkhuis en Hof, gestaan gelegen te Aalst, Korte Zoutstraat, nr 17, gekadastreerd wijk A,nummers 1132b, 1132 en 1133a, met eene grootte van 4 aren centiaren, palende van de eene zijde aan d heer Petrus Matthys-Claus en de Maatscha pij der Gaz en Electriciteitvan de ande zijde aan den heer Désiré Parez-Merten den Eerw Heer Karei Van de Putte, Pastft te Melden, den heer Valery Vidy en de Erve Van de Putte-Goossens en van achter o< aan voornoemde Maatschappij der Gaz f Electriciteit. Bewoond en gebruikt door de kindert Alexandre-De Saedeleer. EENIGE ZITDAG Zaterdag 11 Mei 1918. Ten 2 ure namiddag ter Zittingszaal va het Vredegerecht te Aalst, in het Stadhuis. Esplanadestraat, 8 AALST Aan- en verkoop van TitelsBelgischi rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Centrj Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 eni Uitbetaling van alle koepons. Vreemde ii belgisch geld. Hypotheekkas van Antvver pen zonder kosten. Argentijnsche ccdule enz. Verzekering tegen brandgevaar Hoofdagent M. ACHILLE EEMAJ Albort Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli gatien aan 4 0/o ,s jaars. Uitbetaling dei koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos- baar met drijmaandelijksche afkortingea of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leo'ningoi aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoui der huisgezinnen beproefd door de tijd* omstandigheden. Inlichtingen te hekomen in het buree! der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzekei van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst Fr. 1,2S de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenanut smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spysvcr tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz. gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zjjn te ve.utrygcu: Remedie voor Eksteroogen 0,50, Landp^i stillende druppels stillen onmiddelyk dt tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegel het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeiet en merrieën Remedie tegen het snol der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Gij, zoo teeder en zoo verwend... en zulk ecu harden, zulk een bitteren arbeid... Wat zou ik anders hier doen onder brak ik. Zoo gij mijn vriend zijt, Doctor, moet gij mij helpen, om mijn voornemen uit te voeren... Stel mij aan vrouw Simon als vrijwillige aiekenverpleegster voor er. neem mij mede... uit barmhartigheid, neem mij mede Welaan, uw wil geschiedde Daar u die dappere vrouw... Kom Wanneer Dr Bresser mij bij vrouw Simon geleid en mij aan deze als ziekenverpleegster voorgesteld had, knikte hij even met he! hooid en wende zich dan aanstonds van mij atom een bevel te geven. Vijf minuten later waren wij op reis naar Horonewos. Een boerenwagen diende om tot vervoer. We zaten op str'oo dat wellich! nog bloedig was van de vorige vracht. Dt soldaat die nevens den voerman zat, hield eene lantaarn vast wier schijn dof op onzen weg nederviel. Het eenige wat mij in dezen toestand eene geruststelling was. was de aanwezigheid van D<~ Bresser. Ik had mijne hand in de zijne gelegd en zijn andere arm ondersteunde mij. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2