Oorlog io oen naman OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. HAHMELSHU1J5 Robert Van de Lanotte m Mismmim OP ZEE. Efalilisseineiiis Di Giereq k Gis. STERFGEVAL. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Uil UI Dagboek eeoer Jonge Vrouw. Italiaansche Oorlog Aangekomen Een en ander. Vereenigde Vijveraars. Grondkrediet van België veer 250 leden bestaan, wat de stelling van Lloyd Oeorge zeer in gevaar brengt. Het is nochtans de kwestie, of deze oppositie, be staande uit zoovele verschillende elementen en niet ontstaan door gemeenschappelijke belangen, wel sterk genoeg zal zijn, om Lloyd George te doen vallen. Bij de krisis in samenhang met het vormen van den oorlogs raad te Versailles werd uitgemaakt, dat de stelling van Lloyd Oeorge zoo krachtig is, dat er feitelijk geen man in Engeland is, die als zijn waardig opvolger kan aanzien worden. Rotterdam, 16 April. De geruchten over de wankelende stelling der leidende Engelsche ei Fransche regeeringen worden langsom meer bepaald Naar de verslaggever van de Express Korrespondenz uit ver trouwbare bron veraeemt, worden reeds zekere namen genoemd, in wiens handen de leiding der Engelsche en Fransche politiek zal overgaan. Als opvolger van Lloyd George wordt de vroegere slaatssekretaris van het thandelsbureaU|WaIter Runciman aangeduid, die den laatsten tijd een scherpe kritiek tegen de Engelsche regeeringspolitiek voerde. In de plaats van Clenienceau. wiens val ten laatste voor begin Mei wordt voorspeld, zou een minister Caillaux-Briand komen. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 17 April. Ambtelijk bericht van heden avond Op het slagveld van den slag in Vlaande ren van verleden jaar werden Poelkapelle en Langemarck genomen. BERLIJN, 18 April. Ambtelijk bericht van heden middag De vijand moest ons gister groote gedeel ten van het door hem in maandenlange ge vechten m«H ongehoorde offers veroverde ter rein in Vlaanderen overlaten. Het leger van generaal Sixt von Arnim nam, den stapsge wijze wijkenden vijand op de hielen volgend, Poelkapelle, Langemarck en Zonnebeke en wierp den vijand tot achter de Steen beek terug Ten zuiden van het Blankaartmeer vertraagde een vijandelijke tegenaanval ons oprukken. Ten noorden van de Leie wonnen wij onder sterke geschut-vuurbescherming terrein en zuiverden eenige machinegeweer nesten. De gevechten der laatste dagen lever den over de 2,500 gevangenen op, eenige kanonnen en talrijke machinegeweren. Op het gevechtsfront aan beide kanten van de Somme werd bij tusschenpoozend oplevende geschut^trijd bij Moreuil en Montdidier veel heviger. Op den oosteliiken oever van de Maas hadden kleine ondernemingen bij Or- nes en Watronville sukses en leverden gevan genen op. Ten noorden van Flirey tusschen Maas en Moezel) mislukte een hevige Fran sche aanval onder bloedige verliezen. Van de andere krijgsvelden. niets nieuws. Uit Fransche bron PARIJS, 16 April. Ambtelijk bericht van 3 uur In de streek ten noorden van Montdidier, tamelijk groote geschutbedrijvigheid. In het vak van Noyon schoten wij tijdens een kleine onderneming een weinig op Onze verken- ningsafdeelingen toonden zich zeer bedrijvig, namelijk in de streek van het kanaal van de Oise. Een onzer afdeelingen trok over het kanaal ten oosten van Pierre-Mande en maakte gevangenen, bovendien bracht zij een machinegeweer binnen. Onze patroeijes namen ook gevangenen in het vak van Cor- beny, in Champagne, In de streek van Ser- cheprey en in de Vogeezen. Een vijandelijke overval aan den Têton mislukte. Kalnie nacht overal elders. PARIJS, 16 April. Ambtelijk bericht van 11 uur Hevige wederzijdsche beschietingen in de streek van Montdidier, geen enkele voetvolk- aktie. Aan het Bois-le-Prêtre deed de vijand verschillende pogingen, welke onze troepen na tamelijk levendige gevechten afgeslagen hebben.Onze patroeijes maakten gevangenen in de streek van Regneville en Badonviller. Niets te melden op het overige front. Uit Engelsche bron LONDEN, 16 April. Ambtelijk bericht: Gister avond deed de vijand, na een zeer hevige beschieting, hardnekkige aanvallen op onze stellingen tusschen Bailleul en Nieuwkerke zij werden door drie Duitsche divisies uitgevoerd, welke tot nog toe geen naverteld, door X, naar een beroemd verhaal. (30® Vervolg). Leun tegen mii, Baronnes Martha, sprak hij, ea zacht, Arm kind Ik leuude mij tegen hem aan soo goed ik kon, doch welke foltering! Loodzwaar vielen mijne oogschelen neder. Een pijnlijk slaan- zuchtgevoel pijnigde mij. Met de ongemak kelijkheid van mijnen toestand alle lede maten deden mij pijn, met de opgewon denheid mijner zenuwen, was de slaap mij onmogeliik. Gedachten en beelden ondereen warrelend als koortsdroonien, woelden in mijne hersenen. Het hinderde mij echter niet daarbij ook het gesprek te vernemen dat mijne reisgenooten halfluid met elkander voerden... Een deel van het verslagen leger vluchtte naar Königgratz, vertelde Dr Bres- ser. De veering echter was afgesloten en van op de wallen werd er op de vluchtelingen geschoten, namelijk op de Saksers, die men in de deemstering voor Pruisen hield. deel aan den slag genomen hebben en welke er, na een zeer hardnekkig gevecht op de hoogte ten zuid-oosten en ten oosten van Bailleul in slaagden, den Mont de Liile en den Ravetsberg te veroveren Onze troepen, welke zich op dit front bevonden, werden uit Bailleul en Wnlvcrgem op nieuwe stellingen teruggenomen. Bailleul viel in de handen van den vijand. 's Morgens poogde de vijand, door hevig kanon- en mijmverpersvuur gesteund, een aanval ten westen van Vieux-Berquin te doen, maar hij werd teruggeworpen. Heden maakten wij tijdens een onderne ming ten zuid-oosten van Robecq eenige gevangenen. Er werden heden hardnekkige gevechten geleverd op het front tusschen Meteren en Wijtschate. Bij het krieken van den dag deden belangrijke vijandelijke strijdkrachten aanvallen in de omgeving van Wijtschate en van Spanbroekmolen. Door een hevige be schieting gesteund, namen de Duitsche troe pen, door den nevel begunstigd, onze stel lingen, eu na een langdurig gevecht werden deze twee dorpen genomen. De vijand heeft hedenmorgen ook Meteren bezet. De gevech ten duren voort. Uit Fransche bron PARIJS, 16 April. Tijdens een groote raid met vol sukses op den linkeroever van de Stroeina uitgevoerd tusschen Ormanli en het Takinosmeer, hebben de verbonden legers Bulgaarsche voorposten uit een tiental dorpen verdreven. De Grieksche troepen namen schitterend deel aan deze onderne ming, nevens de Engelsche troepen de vijand leed gevoelige verliezen- Wij maakten gevangenen. Wederzijdsche geschutbedrijvigheid aan de Cerna. De vliegers der verbondenen hebben ver schillende beschietingen op vijandelijke in richtingen van het Vardnr dal en de streek van Seres gedaan. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 17 April. Ambtelijk be richt Op talrijke punten van het Italiaanscii front werden vijandelijke verkenningen afge slagen. Uit Italiaansche bron ROME, 16 April. Ambtelijk bericht Hevig kanonvuur in het dal van de Laga- rina. Onze patroeijes waren zeer bedrijvig in het vak van Adamello en in het dal van de Brenta. Op het overige front, kalmte. BERLIJN, 18 April. Ambtelijk bericht: In het spergebied rond de Azoren werden door een onzer duikbooten in de laatste weken vijf stoom- en twee zeilschepen in den grond geboord. Hiervan waren bewa pend het Grieksche stoomschip Kithirk 2.240 ton, en het Fransche stoomschip Qued Sebo 1,540 ton. Op dit laatste bevonden zich 150 soldaten. De kanonnen, w. o. een 9 cm. en een 7.3 cm. kanon, werden buitgemaakt. De voor den vijand bestemde ladingen waren bijzonder waarde vol. Zij bestonden uit palmolie, palmkernen, aard» o ten, katoen, kaoetsjock, was, ijzer en staal. De duikboot bracht 27 ton kaoetsjoek en vijf ton was voor de Duitsche oorlogseko- nomie mede naar het vaderland. Verkrijgbaar ten bureele van De Den derbodc en bij onze verkoopers 1° Melkerijlcergang door Th. Deleu L. D'Hondt. Prijs 3 25 fr 2°< Handboekje der landbouwster Boter Kaasbereiding op de hoeve. Prijs 1.75 fr. Uit Gent. Moedige daad. Men deelt ons mede dat op 29 Maart door een Duitsch officier en twee soldaten eene daad van moed werd volbracht die verdient vermeld te worden. Des avonds, om 9 ure, stegen hulpkreten op Honderden stortten zich in de grachten der vesting en verdronken. Het moet ontzettend zijn te Horonewos, sprak vrouw Simon... Alles is verlaten door de bewoners,— dorp en kasteel. Alle plaatsen zijn instorten» gereed en toch zijn ze nog methulpelooze gekwetsten vervuld!... Hoe van pas zal onze troost voor deze ongeluk- kigen zijn... en toch, we zijn te weinig, veel te weinig in getal. En de geneeskundige hulp is er ook te .weinig, antwoordde Dr Bresser. Wat ik in deze laatste dagen, sedert den slag van Königgratz, in treurigheid en afschuw heb gezien, overtreft alle begrippen. Ge moet u op het ergste voorbereiden, vrouw Simon. Ik heb langjarige ervaring en moed. Hoe grooter de ellende is, des te nooger stijgt mijne wilskracht. Doktoronderbrak vrouw Simon, zie toch, ginds... dien vlammenschijn aan den gezichteinder... voorzeker een brandend dorp Ik opende de oogen en zag den rooden schijn. Neen, zei Dr Bresser, het is de opko mende maan. De wagen maakte plotselings eenen draai om eenen hoek der straat. Hier zijn w'erdat is Horonewos, uit het huis nr 29 van den Nederkouter waar uit ook rookwolken drongen. Samen met twee soldaten, die daar ook juist voorbijgin gen, sloeg de officier de deur en het venster in, drong het huis binnen en zag dat er brand woedde op 't eerste verdiep en dat de trap reeds vuur had gevat De officier en de man nen riepen aan de bewoners van het huis dat zii eene matras uit 't venster zouden werpen. Dit gedaan zijnde hielden de drie mannen de matras vast en lieten de bewoners, man, vrouw en een kind, door het venster op de matras springen, waardoor zij van eenen ge- wissen dood werden gered. De zinken stukken van 50 centiemen. De lang verwachte zinken stukken van 50 centiemen zullen eindelijk in het verkeer ge bracht worden. Het noodige metaal is aan gekomen in de Brusselsche Munt, waar alles in gereedheid was gebracht om met den aanmaak te beginnen. Het slaan der stukken is 15" dezer begonnen en zal doorgaan tot het aantal uit te geven stukken bereikt zal zijn. Zoodra de verschillende formaliteiten vervuld zullen zijn, zal, zooals gewoonlijk, het in om loop brengen der nieuwe stukken geschieden door tusschenkoinst der banken Tegen het einde der maand Mei zal tot de groote vol doening van eenieder het nieuwe geld waar schijnlijk reeds dienstdoen. Engeland en Ierland. Amsterdam, 16 April. Volgens een bericht van het Algemeen Handelsblad uit Londen, laat het kabinet een nieuw ont werp van Home-Rule voor Ierland vervaar digen. Men denkt dat daartoe drie weken noodig zijn. Nieuw Engelsch krijgskrediet. Berlijn, 16 April. Volgens de Vossi- sche Zeitung heeft de laatste Engelsche ministerraad besloten tot het nederleggen van eene kredietaanvraag van 500 millioen pond sterling (12,5 miljard franks In Rusland. Berlijn, 16 April Het Berliner Tage- blatt verneemt uit Stockholm Stock holm Tidning meldt, dat de Finsche regee ring bij een Zweedsch bankkonsortium eene leening van 10 miljoen kronen heeft aange gaan. Oekranie en Zweden. Kopenhagen, 16 April.Zooals Natio- nal-Tidende uit Stockholm meldt, hebben tusschen Oekranie en Zweden onderhande lingen plaats over uitwisseling van brood graan tegen Zweedsche-landbouwmachienen. De beschuldigingen van Bolo. Geneve, 16 April.. Volgens Le Petit Parisienverklaarde Bolo, dat hij niet alleen naar de galgzai gaan, maar dat eenige lijdensgezeiien hem zullen begeleiden, wier namen tot hiertoe nog geheim zijn. Het blad l'Horame Libre deelt mede dat de nieuwe openbaringen van Bolo in de Kamer buitengewoon opzien hebben gebaard. Twee persouaadjes worden door hem be schuldigd sedert het begin van den oorlog anti-patriotische samenzweringen gesmeed en bestuurd te hebben. Generaal Foch. Parijs, 15 April. /Officieel.) De Fransche en de Engelsche regeering zijn overeengekomen, generaal Foch den titel van opperbevelhebber van het leger der geallieer den in Frankrijk teverleenen. LANDVETTEN. - Ach. Eeman, Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Fllterie Moderne, Ninove. Gewone jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 16 Mei ten zetel der Maat schappij om 11 uren 's morgens, in vervan ging dezer van April die geene plaats kon hebben. DAGORDE Balans en winst en verliesrekening Ontlasting aan beheerders en kommissaris Noeming van eenen beheerder en kommis saris Verschiliig. Volgens artikel 26 der standregels moeten de aandeelen ten maatschappelijken zetel neergelegd worden. hoorde ik den dokter zeggen en hij beval den koetsier stil te houden. Wat beginnen wij met de dame kloeg vrouw Simon. Die zal 01» veeleer eene hin dernis zijn dan eene hulp. Ik rechte mij op. Neen, neen, sprak ik, ik gevoel mn thans zeer wel... ik zal u helpen zoo goed ik kan. Wij bevonden ons te midden der plaats, vóór de poort van een kasteel. Hier zullen we eerst eens zien, wat er te doen is, sprak de doktor. Daar dit slot door zijne bewoners verlaten is, moet het van den kelder tot op den zolder met gewon den gevuld zijn. Wij stegen af. Ik kon me ternauwernood op mijne voeten staande houden, doch spande mijne uiterste krachten in óm dit niet te doen bemerken. Voorwaarts zei vrouw Simon. Hebben wij heel onzen boedel mede Wat ik mede breng, zal dezen lieden laving brengen Ook in miin koffertje bevinden zich versterkingsmiddelen en verbandgerief, sprak ik. En mijn handvalies bevat instrumenten en geneesmiddelen, voegde Dr Bresser erbij dan gaf hij de soldaten, die ons begeleidden, de noodige bevelen twee hunner moesten De heer Stephaan De Sadeleer, zoon van den Belgischen Staatsminister, die thans in de Vereenigde Staten van Noord-Araerika vertoeft, is te Amiens, in Frankrijk, over leden, ten gevolge van erge kwetsuren welke hij bekomen had door het ontploffen eener bom, uitgeworpen door eenen luchtvlieger. De jongeling was 29 jaar oud. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 2) f Vrouwelijk 4) Huwelijken R Kiekens, landb., met M. De Proost, zb. L. Bastiaens, koolm., met C. De Backer, br. J. Berckmoes, tabakb., met M. Schollaert, tw. C Coppens, broodb., met E. Vermeiren, tw. V. Cameimans, vleeschh., met M. Bombeeck, br. Overlijdens: E. Bauwens, m. Francx, Politiecommis saris, 56 j.Denderm.stw. M. Van der Kelen, wed. Van Lierde, 75 j., Leopoldstr. M. Luycx, vr. Van Yperzeele, zb., 69 j., Twijnderstr. - J. Van Mieghem, wed. Lam- mertyn, zb 80 j Leopoldstr. A. Roe- landt, wed. Vergheylen, zb., 87 j., Kleistr. E. Nys, vr. Wauters, zb., 56 j.. Noord- str. M. Walleze, vr. Verhofstadt, zb., 29 j., Diepestr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 21 April, M Renneboog, Nieuwstraat. Kantoor van den Notaris T1BBAUT te Aalst. De Notaris T1BBAUT te Aalst zal open baarlijk verkoopen I. Tweede en laatste: Maandag 29 April 1918, om 2 uren namiddag ter herberg van Maxmillaan Van Tricht te Baardegem Molenstraat. Gemeente Baardegem 1. 21 aren 76 centiaren Land op den Kleinen Molenkauter sectie C, n. 524 en deel van n. 525 Ingesteld fr 2,650- 2. 21 aren 06 centiaren Land alsvoren sectie C, deel van n. 525 Ingesteld fr 2,250. 3. 17 aren 90 centiaren Land alsvoren sectie C, n. 4S6 a Ingesteld fr. 1.000. Deze drij koopen gebruikt door Felix Galiaert. 4. 35 aren 60 centiaren Land op Mutsereel sectie E, n, 313, gebruikt door Frans Van den Broeck en Frans Kindermans. Ingesteld fr. 500 II. Tweedeen laatste zitdag Dijusdag 7 Mei 1918, om 3 uren namiddag ter herberg Het Hof van VVeenen bij Adolf De Gendt te Aalst Boterstraat. Stad Aalst- 166 aren 80 centiaren Land op den Sic- segemkauter sectie C, n 1188, gebruikt door Cyriel De Vidts Ingesteld 3600 fr- 2. 12 aren 50 centiaren Land alsvoren sectie C, n. 1182 gebruikt door Gustaaf Trif. ingesteld 300 fr. Gemeente Nieuwerkerken. 3. 33 aren 70 centiaren Land op het Moor- telveld, sectie B, n 902, gebruikt door Camiel Verlée Ingesteld 2480 fr. 4. 37 aren 20 centiaren Meersch in de Koningsmeerschen sictie B, n 540 gebruikt door Albert Quintyn Ingesteld 800 fr. 5. 50 aren 30 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 541 gebruikt door Adolf cn Hec tor Van Mol. Ingesteld 1000 fr 6. 45 aren 40 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 542 gebruikt door Alfons Van Mol. Ingesteld 1300 fr. OPENBARE VERKOQPING van een schoon en groot TE AALST. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door Mijnheer de Voorzitter der Rechtbank bij de paarden blijven, dc anderen ons volgen. We traden onder de slotpoort. Doffe klachten stegen van verschillende zijden op... Alles was duister... Licht! maakt toch eersten vooral licht! riep vrouw Simon. O weealles wat mogelijk was, hadden wij medegebracht: chocolade,vleeschextrakt, sigaren, lijnwaadbundels, maar aan eene kaars had niemand gedacht. Geene moge lijkheid om de duisternis die ons en de ongelukkigen omgaf, op te klaren Slechts een doosje sulfertjes, dat de dokter in zijn zak vond, liet ons'voor eenige sekonden toe de schrikkelijke tooneelen te zien die deze plaats der ellende vervulden. De voet gleed op de van bloed gladdigen bodem uit, wanneer men zich wilde bewegen. Wat nu te doen Ik zal het huis van den pastoor opzoe ken, sprak vrouw Simon, of anders in het dorp bijstand trachten te vinden. Kom mede, Doktor, geleid mij met uw sulfertjes tot aan den uitgang: en gij mevrouw Martha, blijf ondertusschen hier. Hier alleen, in de duisternis, te midden dezer krioelende menigte, in dien verstik- kenden reuk Dat was een toestand Ik sidderde ervan tot in het merg mijner been deren. Maar toch wederstreefde ik niet. van Dendermonde in date 16 Maart 1918, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 enten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een schoon en welgelegen Handelshuis met Ijskelder, Werkhuis en Hof, gestaan en gelegen te Aalst, Korte Zoutstraat, nr 17, en gekadastreerd wijk A,nummers 11 32b, 1132c en 1133a, met eene grootte'van 4 aren 6 centiaren, palende van de eene zijde aan den heer Petrus Matthys-Claus en de Maatschap pij der Gaz en Electriciteitvan de andere zijde aan den heer Désiré Parez-Mertens, den Eerw Heer Karei Van de Putte, Pastoor te Melden, den heer Valery Vidy en de Erven Van de Putte-Goossens en van achter ook aan voornoemde Maatschappij der Gaz en Electriciteit. Bewoond en gebruikt door de kinderen Alexandre-De Saedeleer. EENIGE ZITDAO Zaterdag 11 Mei 1918. Ten 2 ure namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, in het Stadhuis. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Verzekering: tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHII.LE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamloozo Maatschappij) Uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 .s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen inits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mugen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-arjjgen Remedie voor Eksteroog en 0,50, Tandpijn slillendo druppels stillen onimddeljjk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 ?r. do doos. Ja, zeide ik, ik blijf op deze plaats en wacht tot gij met licht wederkeert. Neen, riep Bresser terwijl hij mijnen arm op den zijnen legde, kom met ons mede, gij moogt niet achterblijven in dit vagevuur. Ik was den vriend voor zijne handelwijze dankbaar en klampte mij aan zijnen arm vast het achterblijven in deze plaats had mij wellicht waanzinnig gemaakt van angst. We traden weder in de vrije lucht. De wagen stond nog op de zelfde plaats, Doktor Bresser besloot dat ik weder zou opstijgen. Vrouw Simon en ik guan ondertusschen in het dorp om hulp zoeken, sprak hij, en gij blijft nier. Volgaarne deed ik zijnen zin, want mijne voeten konden mij met meer dragen. De doktor hielp mij opstijgen en maakte mij eene zitplaats met het omliggeade stroo. Twee soldaten bleven bij den wagen. De overige werden door vrouw Simon en den doktor medegenomen. Na eene halve uur ongeveer lcvvam de geheele expeditie terug. Doch zonder hulp De pastorii vernield, even als ai het overige, en ledigde meeste huizen in puinen, ner- ens licht te vinden er bleef aus niets over an het aanbreken van den dag af te wachten. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2