Oorlog Ir den BaiRan Oorlog In Turtege OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. Robert Van de Lanotte HANDELSHUIS m Mummim OP ZEE. Een en ander. §T»ÖiiWS. Eiablissemenis De Giercq Gie. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, 1111 hel DagboeK eener Jonge Vrouw. WISSELAGENT Vereenigde Nijveraars. Grondkrediet van België Bloeuzuivekende Pillen De burgeroorlog in China. Londen, 20 April. De Times ver neemt uit Peking dat het uitzicht op eene spoedige regeling der politieke verhoudingen verzwonden is. De uiterste vleugel der militaire partij wijst op de noodwendigheid de onderwerping van het Zuiden eerst te bewerkstelligen, daar de troepen na hunne neerlaag in de provin cie Hunang, streken onder hun gezag beko men hebben, waar zij eenen minder sterken tegenstand ontmoetten. De Zuidelijke troepen staan langsheen den Yang-Tse en bedreigen de regeeringstroepen in Itschang, terwijl in Westelijk Kwanting de regeering zeer in het nauwe gebracht werd. Hoewel de regeering tot onderhandelen geneigd was, is zij in deze omstandigheden genoodzaakt, de vijandelijkheden weer op te nemen. De troepen der Zuidelijke Chineezen zijn uit de vlakte van Hockock en Hunang naar de bergen teruggetrokken geworden, waar zij tegenover de minder beweeglijke troepen van het Noordelijk leger de bovenhand heb ben. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 24 April. Ambtelijk bericht van heden middag Op de slagvelden aan de Leie en aan de Somme bleef de gevechtsbedrijvigheid tot plaatselijke gevechtsondernemingen beperkt. Ten noorden van Belle bestormden wij de hoogten van Vleugelhoek en namen hier Franschen gevangen Ten westen van Belle sloegeuyij Engelsche aanvallen af. Hevige aanvallen van den vijand ten noordwesfen van Béthune werden in onze voorposten- linies tot mislukking gebracht. Gevechten op het terrein vóór onze stellingen op vele plaat sen van het overige front leverden gevange nen op. Kapitein vrijheer von Richthofen is van de vervolging van een vijand boven het slagveld aan de Somme niet teruggekeerd. Volgens het Engelsch bericht is hij gevallen. Uit Fransche bron PARIJS, 22 April. Ambtelijk bericht van 3 uur Een vijandelijke overval werd verleden nacht ten oosten van de Avre in de streek van Thennes afgeslagen. Wij hebben gevan genen gemaakt.Een andere vijandelijke over val ten oosten van Reims had niet meer -ukses. Het geschut bleef levendig op ver schillende punten van het front. PARIJS, 22 April. Ambtelijk bericht van 11 uur Niats te melden gedurende den dag, afge zien van tamelijk groote bedrijvigheid van het geschut in de streek Montdidier-Noyon. Uit Engelsche bron LONDEN, 22 April. Ambtelijk bericht Bij het invallen van den vijand, na een be schieting, deed de vijand een krachtigen plaatselijken aanval op onze stellingen in de omstreken van Mesnil (noorden van Albert). Na een hardnekkig gevecht tijdens hetwelk de Duitschers er in slaag len een onzer voor uitgeschoven posten te nemen, hebben wij den vijandelijken aanval afgeslagen. Gedurende den nacht hebben wij onze stellingen in de vakken van Villers-Breton- neux, van Albert en van Robecq lichtelijk verbeterd. Een aanval liet ons toe op ver schillende punten in de vijandelijke stellin gen ten zuiden en ten noorden van Lens te dringen wij namen gevangenen en maakten een machiengeweer buit. Wederzljdsche en groote bedrijvigheid in verschillende vakken van het Engelsch front. Het Duitsche geschutvuur was op onze stel lingen op beide oevers van de Somme en van de Ancre gericht, alsook in 't vak van Lens, in de omstreken van Festubert en in het bosch van Nieppe. Hedenmorgen mislukten vijandelijke aan- valspogingen ten zuiden van de Somme, in de buurt van Hamel en ten zuiden van het kanaal van La Bassée, vóór Kamerijk. Ten noordwesten van Festubert deed de vijand, doorzijn geschutvuur gedekt, krachtige aan vallen, en slaagde er in een voorpost te vero veren na een hevig gevecht. Wij voerden een tweede geslaagde plaat selijke onderneming in het vak van Robecq naverteld door. X naar een beroemd verhaal. (31* Vervolg). Wat was dat een lange, bange nacht Eindelijk daagde de morgen op. Nu kon er gehandeld worden. Vrouw Simon en Dr Bresser begaven zich opnieuw op den weg, om welbent toch nog eenige der verborgen dornsbewoners op te speuren. Het gelakte. Onder de puinen kropen hier en daar een paar boeren te voorschijn, eerst morrend en mistrouwend, doch wanneer Dr Dres ser hen in hunne moedertaal toesprak en vrouw Simon met hare zachte stem hen trachtte te overreden, stemden zij er in toe hunne diensten af te staan. Thans kwam ook een Pruisische staf doctor met helpers en hulpmiddelen aan en zoo kon er eindelijk met eenig gevolg begonnen worden hulp te brengen aan de ongelukkigen. Begeleid door den Pruisischen stafdoctor begaf vrouw Simon zich eerst naar het kasteel waar de meeste gekwetsten lagen. uit. Wij hebben onze linie ee* weinig voor- uitgebracht en 68 gevangenen gemaakt. De Duitsche batterijen in dit vak samen gebracht werde» door ons onder vuur geno men. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 23 April. Ambtelijk bericht van 21 April Matedonisch front Ten westen van het Prespameer en op enkele plaatsen in de Cernabocht korte we- derzijdsche geschutovervallen. In de Mogle- na-streek werd het wederzijdsch geschutvuur levendiger. Bij Koekoeroez hebben wij door ons geschut verschillende vijandelijke voet- volkgroepen uiteengejaagd. Kolommen van het Fransche voetvolk poogden onze posten ten zuiden van Gevgheli te bereiken, doch werden echter bloedig afgeslagen. Ten zuiden van Doiran duurt de hevige geschutbedrij- vigheid voort. Aan het Stroema-dal verkenningsbedrijvig heid. Dobroedsja-front Wapenstilstand. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 23 April. ^-Ambte lijk bericht van 21 April Palestina-front Van de woestijn tot aan de Jordaau slechts geringe gevechtsbedrijvigheid. Op den ooste- lijken oever van de Jordaan werden opruk kende Engelsche pantserautos door ons geschutvuur verdreven. Een tegen Maan en Fedsjas-baan gerichte onderneming van op standelingen mislukte, dank zij den dapperen weerstand onzer bezettingstroepen- Onze ijlings aangevoerde versterkingen jaagden de vijandelijke benden op de vlucht en berok kende hun zware verliezen. Kaukasus-front Voortdurend strijdend naderen onze troe pen Kars. Osoergety, ten noordoosten van Ratoem, werd genomen. BERLIJN, 24 April. Ambtelijk bericht Een onzer duikbooten, bevelhebber kapi tein-luitenant Kolbe, heeft in de verloopen weken in het spergebied rond de Azoren en nabij de Kanarische eilanden elf stoomsche pen,vier zeilschepen en twee visschersstooin- booten met gezamenlijk 30,622 ton in den grond geboord. Hieronder bevonden zich het Porlugeesch stoomschip «Neptuno» (300 t.), de Italiaansche stoomschepen «Gaetano Cos- tanza - H027 t.), en Luigi <3549t.), alsook het Engelsch stoomschip Ellaston (9192 ton .De beide laatste waren bewapend er. moesten in geschutstrijd overwonnen wor den. Het 7,5 centimeter kanon van het En gelsch stoomschip werd buitgemaakt, de kapitein gevangen genomen. Onder de zeilschepen bevonden zich de Amerikaansche schoener Julia France (153 f.), - E. A. Whyland (130 t.). en de Engelsche schoener Elisa Bird (135 ton). De voor onze vijanden bestemde ladingen waren gedeeltelijk rechtstreeks voor militaire doeleinden bestemd. Zij bestonden onder andere uit 3,500 ton erts, 6,900 ton zout, 800 ton palmolie, 4,000 ton kolen en 4,000 ton stukgoed waaronder vooral levensmidde len, prikkeldraad, Ieder, enz. Voor de Duitsche oorlogsekonomie werden er 12 lederen drijfriemen van elk 100 meter medegebracht. BERLIJN, 24 April. Ambtelijk bericht ln den nacht van 22 op 23 April werd een grootsch aangelegde en zonder in aanmer king nemende vooruitbrenging van krachten ondernomen aktie van Engelsche zeestrijd krachten tegen onze steunpunten in Vlaan deren verijdeld. Na hevige beschieting van uit 2ee, drongen onder dekking van een dichten sluier van kunstmatigen nevel kleine kruisers,door talrijke torpedojagers en motor booten begeleid, bij Oostende en Zeebrugge tot onmiddelijk onder de kust vooruit, niet het plan de plaatselijke sluizen- en havenin richtingen te vernielen. Terzelfdertijd zou, volgens gezegden van gevangenen,een afdee- ling van vier kompagnie9 zeesoldaten (Royal Mariners) de pier 1 an Zeebrugge door een handgreep bezetten, om al de zich daar bevindende gebouwen, kanonnen en oorlogs tuig, alsook dein de haven liggende vaartui gen te vernielen. Slechts ongeveer 40 van hen hebben de pier bereikt Deze zijn gedeel telijk dood, gedeeltelijk levend in onze han den gevallen. Op de smalle hooge muren van de pier is van beide kanten met groote hevig heid gevochten Van de aan den aanval deel nemende zeestrijdkrachten werden de kleine kruisers Iphigenia Intrepid Sir- lus en twee andere van hetzelfde model, waarvan de namen onbekend zijn, dicht bij de kust getorpedeerd. Verder werden drie torpedojagers en een groot aantal torpedo- motorbooten door ons geschutvuur tot zinken gebracht.Slechts enkele leden der bemanning konden door ons gered worden. Buiten een door torpedotreffers veroorzaakte beschadi ging van de pier, zijn onze haveninrichtingen en kustbatterijen onbeschadigd. Van onze zeestrijd krachten leed slechts een torpedoboot beschadigingen van zeer lichten aard. Onze verliezen aan measchen zijn gering. Krijgsraad der Bondgenooten. Zurich, 20 April. Volgens uit Parijs gemeld wordt, had in het Fransche hoofd kwartier nog eens een krijgsraad der Bond genooten plaats waaraan groot belang gehecht werd. Voor Engeland namen Balfour en lord Derby voor Amerika de generaals Pershing en Blitz daar deel aan. Aanleiding tot den krijgsraad zou de aan wijzing geweest zijn van Engeland, dat de Amerikaansche hulp te laat komt. De Parijzer berichten van Italiaansche bladen wijzen met nauwelijks meer verborgene bezorgdheid op de gebeurtenissen aan het Westfront. De toestand is ernstig. Reims in brand. Amsterdam, 20 April. Volgens een be richt der Nieuwe Rotterdamsche Courant staat Reims sedert zeven dagen in brand. Volgens betrouwbare schattingen heeft het Duitsch geschut van 10 tot 16 April een mil joen granaten op de stad afgeschoten. De stad gelijkt thans aan een kerkhof. De stra ten zijn onder de puinhoopen verdwenen. Vree» voor Duitsche luchtaanval len te Nieuw-York. In een openbare voordracht verklaart Harend dat de luchtaanvallen op New-York niet alleen mogelijk, maar zelfs waar schijnlijk zijn. Op de Duitsche werven zou den met dat doel bijzondere duikbooten ge maakt worden, die uiteengezette vliegtuigen over den Atlantischen Oceaan zouden kunnen •brengen door dewelke dau, door ieder dezer ongeveer 100 k. bommen op de daken van New-York zouden kannen geworpen wor den. De Duitsche vliegers 'kunnen dan zelfs nog 4800 km. in bet land dringen. De dienstplicht in Kanada. Rotterdam, 20 April. De Nieuwe Rotterdamsche Courant r meldt uit Londen, dat de Kanadeesche regeering door het Par lement gemachtigd werd de dienstplicht uit te breiden, de vrijstellingen terug te trekken en alle ongehuwde mannen tusschen 20 en 23 jaar op te roepen. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Elsene, den E. H. De Maeyer, onderpastoor te Baasrode. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 2) Vrouwelijk 3) Huwelijken P. Van den Bromt, handel, met V. Van Renterghem, zb. G. Bauwen», bediende met P. De Greve, zb. Ovcrlijdens M. Comphyn, wed. Vieillefont zb. 67 jaar Pieter Coeckstr. F. De Kerpel, scholier, 15 j. Steenstr. J. Rombaut, zb. 16 jaar, Ajuinstr. F. Bauwens, wr Bewaert, mao- denm. 61 j. Gentschestr. M. Wymeersch, vr. Tas, zb. 46 j. Meuleschettestr. J. Verbeecken, wed. Hofman, zb. 75 j. Veldstr. H. Cardoen, m. DeSmet, landb. 67 jaar, Dendermondsche stw. C. Verbeiren, m. Wellekens, zb- 73 j. Maanstraal. 1 kind onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 28 April, M. Callebaut, Botermarkt. LANDVETTEN. - Ach. Eeman, Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Filterie Moderne, Ninove. Gewone jaarüjksche algemeene vergadering op Donderdag 16 Mei ten zetel der Maat schappij om 11 uren 's morgens, in vervan ging dezer van April die geeue plaats kon hebben. DAGORDE Balans en winst en verliesrekening Ontlasting aan beheerders en kommissaris; Noeming van eenen beheerder en kommis saris Verschillig. Volgens artikel 26 der standregels moeten de aandeelen ten maatschappelijken zetel neergelegd worden. Bresser had alle moeite om mij weder op te richten. Van daar sleepte ik mij aan zijne zijde een eind verder, en wij Kwamen in eene schuur die een tooneel aanbood zooals vrouw Simon dikwijls beschreven had... Eene verstikkende bitterheid greep mij bij de keel. Welk machteloos jammer en harte- leed... het was mij alsof ik het hart mij in den boezem voelde breken... en ik stiet eenen schrillen kreet uit. Deze kreet is het laatste wat mij van dit tooneel in de herin nering is bijgebleven. Toen ik weder tot bezinning kwam, bevond ik mij in eenen voort ij lenden trein. Dr Bresser zat recht over mij. Toen hij bemerkte dat ik de oógen geopend had en verbaasd en uitvorschend om mij heen keek, greep hij mij bij de hand. Ja, ja, Baronnes Martha, zeide hij, het is hier een rijtuig van tweede klas. Gij droomt niet. Gij zijt hier in liet gezelschap van eenige licht gewonde officieren en van uw vriend Bresser, en wij zijn op reis naar Weenen. Het was inderdaad zoo. De doktor had een transport gewonden van Horonewos naar Königinhof gebracht en daar was hem een ander transport ter hegeleiding naar Weenen toevertrouwd geworden. En mij, de onmachtiger in de dubbele beteekems van Dendermonde in date 16 Maart 1918, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een schoon en welgelegen Handelshuis met Ijskelder, Werkhuis en Hof, gestaan en gelegen te Aalst, Korte Zoutstraat, nr 17, en gekadastreerd wijk A,nummers 1132b,1132c en 1133a, met eene grootte van 4 aren 6 centiaren, palende van de eene zijde aan den beer Petrus Matthys-Claus en de Maatschap pij der Gaz en Electriciteitvan de andere zijde aan den heer Désiré Parez-Mertens. den Eerw Heer Karei Van de Putte, Pastoor te Melden, den heer Valery Vidy en de Erven Van de Putte-Qoossens en van achter ook aan voornoemde Maatschappij der Gaz en Electriciteit. Bewoond en gebruikt door de kinderen Alexandre-De Saedeleer. EENIGE ZITDAG Zaterdag 11 Mei 1918. Ten 2 ure namiddag ter Zittingszaal van liet Vredegerecht te Aalst, in het Stadhuis. van het woord onmachtig— had hij mede genomen en bracht mij naar huis. Ik had mij op de plaatsen der ellende als geheel nutte loos en ongepast bewezen, als eene hindernis en een bezwaar; vrouw Simon was zeer tevreden toen Dr Bresser mij voort mede nam. En ik moest.toegeven dat het zoo best ----- j "«..O, „«t ucjii nier gevonden had alle hoop was dan toch no® niet verdwenen. En hadde ik den geliefden man tusschen al diejammergestalten moeten W.mïïf™ .£.^:An™V? Knorden gt» U1HIC Wanneer wij aan de slandpltrals te Weenen aankwamen, stond mijn vader reeds daar om mij af te halen. Doktor Bres ser, die aan a les dacht, had naar Grumitz getelegrafeerd. Hoe zal ik u danken, doktor? Hadt gij deze kleine waanzinnige niet in bescher- mtng genomen... (Wordt voortgezet). Dr Bresser zou de overige plaatsen van het dorp doorzoeken. Ik verlcoos nnj aan te sluiten bij den vriend en gin" met hem. Dat Erederik niet in het kasteel la", had de doctor reeds bij den eersten doorloop besta- tigd. Wij hadden pas een hondertal schreden gedaan, wanneer luide jammerkreten ons oor trotien. Ze drongen uit de opene poort der kleine dorpskerk. We traden binnen. Meer dan honderd mensehen lagen op den harden steenbodem zwaar gewond, ver pletterd. Metjkoortsachtig ijlende blikken schreiden on jammerden zij om water. Reeds aan den zuil meende ik ineen te zinken... doch des niettegenstaande schreed ik de rijen doorik zocht immers Erederik Hij was er niet bij. D' Bresser begon onmiddelijk met zijne lieden deze armzaligen te helpen wat mij betreft; ik leunde tegen een zijaltaar en qverbhkte met onbeschrijflijk wee dit jam- merbeeld. O Moeder Gods, heilige Moeder Gods een druppel water... heb toch medelijden hoorde ik een arme soldaat steunen. Wat moest ik dienzelfden dag nog al zien en ondervinden Mij dunkt, hetgeen het verbazendste, het schnkkelijkste van al is—is dat de menschen elkander in zulken toestand brengen, dat menschen die zoo iets gezien hebben niet knielend ten gronde zinken en den duren eed afleggen, den oorlog te verklaren aan den oorlog dat zij niet wanneer zij' op een troon gezeten zijn, het zwaard verre van zich slingeren, of wanneer zij geene macht bezitten, niet voortaan hun gansch werken in woord, in schrift, in denken, in leeren, in handelen, dit enkele doel toewijden. De wapens neder 1 v Vrouw Simon men noemde haar dé "asthuismoeder was eene heldin. Weken lang zou zij in deze omgeving ver bleven en alle moeilijkheden en gevaren doorstaan hebben. Honderden zijn door haar "ered geworden. Dagen nacht werkte, slaafde, vertroostte zij. Nu verrichtte zij de meest afschuwwekkende of de nederigste diensten bij de ziekenlegers, dan beval zij transporten of eisch'te levensmiddelen op. Wanneer zy ergens luilp geschonken had, ijlde zij in der haast ergens anders heen. En ik gebroken, troosteloos, door smart en bitterheid overweldigd niets heb ik vermogen te doen. Reeds in de kerk onze eerste hulpplaats viel ik op de trappen van het altaar uitgeput ten gronde en D.r Kantoor van den Notaris TIBBAUT te Aalst. De Notaris TIBBAUT te Aalst zal open baarlijk verkoopen 1. Tweede en laatsteMaandag 29 April 1918, ont 2 uren namiddag ter herberg van Maximiliaan Van T richt te Baardegem Molenstraat. Gemeente Baardegem 1. 21 aren 76 centiaren Land op den Kleinen Molenkauter sectie C, n. 524 en deel van n. 525 Ingesteld fr. 2,650. 2. 21 aren 06 centiaren Land alsvoren sectie C, deel van n. 525 Ingesteld fr 2,250. 3. 17 aren 90 centiaren Land alsvoren sectie C. n. 486 a Ingesteld fr. 1,000. Deze drij koopen gebruikt door Felix Gallaert. 4. 35 aren 60 centiaren Land op Mutsereel sectie E, n, 313, gebruikt door Frans Van den Broeck en Frans Kindermans. Ingesteld fr. 500 II. Tweede en laatste zitdag Dijnsdag 7 Mel 1918, om 3 ureit namiddag ter herberg Het Hof van Weenen bij Adolf De Gendt te Aalst Boterstraat. Stad Aalst. 166 aren 80 centiaren Land op den Sie- segemkauter sectie C, n 1188, gebruikt door Cyriel De Vidts Ingesteld 3600 fr. 2. 12 aren 50 centiaren Land alsvoren sectie C, n. 1182 gebruikt door Gustaaf Trif. Ingesteld 300 fr. Gemeente Nieuwerkerken. 3. 33 aren 70 centiaren Land op het Moor- telveld, sectie B, n 902, gebruikt door Camiel Verlée Ingesteld 2480 fr. "4. 37 aren 20 centiaren Meersch in de Koningsmeerschen sidie B, n 540 gebruikt door Albert Quintyn Ingesteld 800 fr. 5. 50 aren 30 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 541 gebruikt door Adolf en Hec tor Van Mol. Ingesteld 1000 fr- 6. 45 aren 40 centiaren Meersch alsvoren sectie B, n. 542 gebruikt door Alfons Van Mol. Ingesteld 1300 fr. IV. Tweede en laatste zitdag Zaterdag 11 Mei 1918, om 2 ure namiddag ter zittings zaal van het Vredegerecht te Aalst in het Stadhuis Stad Aalst. 1Woonhuis niet grond in de Koolstraat •ectie C, n. 1072 k5 en 1072 i 5 groot 5 aren 80 centiaren gebruikt door Dominique D'Haese. Ingesteld 5650 fr. 2. Woonhuis met grond, alsvoren sectie C, n. 1072 1 5 groot 1 aar gebruikt door Ben- jamien Noël. Ingesteld 1600 fr. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en groot TIJ AALST. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door Mijnheer de Voorzitter der Rechtbank Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/0, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Terzekering: tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartslraat, 10, Aalst, (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drymaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank lecningen aan 4 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in hot bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn do BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Doze Pillen, aangezien hunne aangenauien smaak, mogeu opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slymon, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotlieok zijn te vemrflgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot. slecht boter geven dei koeien fr. 1,26. Pakken voor liet bevruchten van koeien en morrieön Remedie tegen liet snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera dor kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2