Van Beroemde Bekeerlingen Letterkundige Kronijk TU ES PETRUS 'Week - Kalender. KATHOLIEK NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD Aalst, den 4 Mei 1918. Zondag 5 Mei 1918. 5 centiemen het nummer 72* Jaar Nr 4804 MEI. Evangelie van den Zondag Jesus leert hoe men moet bidden. Joan. XVI. 5 Zondag, 5. na Paschen. H. Pius V., Paus. G Maandag, H. Joannes in d'olie, apost. Kruisdag. 7 Dinsdag, H. Stanislaus. Bmr. Kruisdag. 8 Woensdag, Versch. v. d. H. Michael, Kruisdag, 9 Donderdag, O. H. Hemelvaart. 10 Vrijdag, H. Antonius, bl. 11 Zaterdag, H. Franciscus deHieronymusb. De Denderhode Mei Ik dank U, Gotl omdat zoo de dag. Zóó roei de zon is en teergroen liet loover En dat de bloei der kruinen is, of over Do gaarde bloenten wolk te glanzen lag. En dat ik nogmaals vogels hooren mag, Ik dank U, God en dat de bloemen zóó ver- I.eidend lief, met lijn- en kleurgetoovor, Mijn wuigren mond vermilden tot een lach. Ik dank IJ zoo En dal ik moet gaiooven, Dat Oij voor mij de Mei zondt in de hoven. En alle uw werken zijn uit liefde alléén. Ik dauk U, God zielsinuig... Aeb waarheen Ik wende ol' keer mij. staan uw milde dadnn Als gouden xonneval op al mijn paden P. Hh.ariox ThanS 0. F. M, ii. Henri Lacordaire. 35e Vervolg 1848. Nieuwe revolutie. De tijdsgeest van Frankrijk en Europa. Anarchisme en Socialisme- Van 1844 tot 1848 gaat liet leven van Lacordaire een effen kalmen gang hij zet zijne conferencieën voort in de hoofdkerk, (1) en beijvert zich om den werkkring der Domi- nikanen in Frankrijk van langs hoe meer te verruimen. Hij koopt een oud klooster te Chalais, prachtig gelegen op de hoogten, en dit wordt de hoofdzetel van zijne orde. Deze abdij, gelijk een arendsnest op de bergen gebouwd, is zijne geliefkoosde verblijfplaats. Later, in zijne Herinneringen zou hij er nog met dichterlijke ontroering over schrij ven Des avonds, in de halveling herstelde kapel, hieven wij den Salve Regina aan, volgens de gewoonte onzer orde, en het was ons een groot geluk op deze bergvlak- te, midden de ruischende winden, de psalmodie te hooren die tot de engelen een echo hunner eigen stem stijgen doet. Terwijl hierboven alles gebed en vrede was, rumoerde daar beneden de dreiging van een naderend onweder Mea schreef 1848. Een nieuwe Revolutie brak los over Frankrijk en wierp andermaal een koning van zijn troon 1 Boven de puinen der monarchie ging weer de bloedige repu- blikeinsvlag wapperen Alvorens Lacordaire in die alles meesleurende strooming te vol gen, gaan wij even de gordijn wegschuiven vóór het historische volkerendrama dat zich in 1848 te Parijs afspeelde.Hier zien wij van her de botsing ontstaan waaruit gewoonlijk de vonk van eiken oproer ontspringt bot sing t 'sschen de oude en de nieuwe gedach ten. Abonnementsprijs 3 frank 's jaars. Men schrijft in te Aalst 31, KORTE ZOUTSTRAAT, 31. DRI'KKBR-UITGEVER VAN DE PUTTE-GOOSSENS Het ministerie Quizot bevond zich sinds lang op een vulkaan. Het klampte zich hardnekkig vast aan verou derde regeeringsvormen, en wilde niets hoo ren van de vrijheid van ouderwijs, noch van eene uitbreiding van het kiesrecht, noch van andere nuttige en breed opgevatte hervor mingen. In een woord, zijn politiek was een bewaarderspolitiek die zich l$>ppig kantte tegen alle volksgezinde strevingen. De vrien den der kroon, de mannen van het oud sys teem steunden het ministerie, maar de massa der natie, al diege ien welke een meer uitgebreide vrijheid aankleefden,enz., betreurden bitter het ontstaan van het nieuwe ministerie dat zij aanzagen als een ramp voor Frankrijk, als een kleineering zijner politieke grootheid. fFélix Wou ters. (2). Ten andere, het was in 1848 geen gemak kelijk werk om de leidszeelen van het bewind in handen te honden Heel Europa door waaide en stormde het. De geest van afbre ken en vernieuwen die het geslacht van 1789 aangegrepen had, tastte opnieuw de volkeren aan die geen vrede meer hadden met wat bestond. Sinds den val van den grooten Napoleon, waren de teugels van het gezag in wankele handen overgegaan. De beurtelings regee- rende vorsten Lodewijk XVIII, Edward X en Lodewijk-Philippus mieken slechts een klein en triestig figuur op den troon waar eens de geweldige veroveraar gezeten had, en zij pasten niet in den reuzigen kader van het fransche rijk dat tot een groote geestelijke'en stoffelijke macht gestegen was ln plaats van zelf de gebeurtenissen met ijzeren hand te kunnen leiden, lieten zij zich maar al te vaak door de gebeurtenissen beheerschen, ofwel boden zij een blinden wederstand gelijk een drenkeling die wanhopig worstelt om kop boven water te houden. Vooral de thans regeerende Lodewijk-Philippus, met zijn eng- geestig bewaardersprogram en schoorvoeten de politiek, in een tijdperk toen alle krachten in gisting kwamen en energieke maatregelen vereischt werden, bracht het prestige van het koningdom onder nul en was den man niet om den machtigen stroom der volksmacht te richten of te dammen. Mistevredenheid, oproerigheid, anarchis me,ziedaar de gevaarlijke kiemen welke rond 1848 terug in Frankrijk's lucht hingen, en ook daarbuiten, de onrustige naburige landen met een nieuwe catastroof bedreigden. Fierens-Gevaert zegt het met scherpte en nadruk Van 1838 tot 1848, beroofd van allen politieken of godsdiensttgen leiddraad, nog gansch geschokt door de beroerten van het begin der eeuw, gaat de mcnschetijke geest aan 'tïdolen langs twintig verschillende Rond SONNETTEN van Jozef Crick. De dag vergrauwt... geluiden licht ver sterven... grijze nevelwolken hangen laag, heel lag en dik, onberoerd-eentonig in de windeloos-zoele lucht... Schichtig schiet 'n late vogel vleugelwippend voorbij... Boven bruin berookte daken krommen, knoestig zwart, de dooreengestrengelde takken van wit en roze bloeiende boomen... 'n karre rolt schokkend ver-weg in ijl-leege straat., en vredig-kalm spreidt devochtigen lenteavond z'n week-zoete melancholie over de stil in sluimerende stad. Vóór mij, op m'n stil duisterend kamertje, ligt, overwelfd door gouden weelde van ver- sche sleutelbloemen, het bundeltje Sonnetten uitgelezen toegevouwd in z'n kunstig rank gelijnde kleedje... En zooals ik dikwijls in de passielooze berusting die met den avend dauwt herdenk en herleef schemerend-verre, lang doode dagen, zoo wil ik nu napeinzen en weerge- nieten het daareven gelezene... Als ik den gevoelsdrang die me tot spreken er over drijft onderdrukken wou een stond, en alleen m'n zakelijk stielkennend verstand wou laten spreken, dan kon ik, heel bedaard kalm, ze wikken en wegen, schiften en ordenen. Met pedanteske maniak-manieren kon ik ze nummeren en kwoteeren... er enkele uit oppikken waar 'n gedokuinenteerd muggeziftend professor met spitse fijn proe vende lippen een trés bien zou bij prevelen en die ik kortwegprachtig noen Enkele der Bijbel-beelden, der Moederge dichten, der Liefde-gedichten vooral kon ik heel gerust, met strenge vooraf-zekere-zake- lijkheid, wel eens triomfecrend toetsen aan 't goedgewone werk der beste Nederlandsche Son net-meesters. En hier en daar, uit de hoogere achteraf- nummers, zou ik met 'n toet-mondje in m'n over en weer schuddend hoofd, er aanwijzen kunnen waar vage en zwakke woorden nog in troebelen, waar zinnen niet klinkend- klaar genoeg doorhamerd werden, waar beel den staan niet fijn en scherp genoeg gesneden en gebeeldhouwd, waar on vol ledig-uitgediept gevoel nog zwak klaagt... Maar ja. dat alles wil ik nu eens niet doen, nu eens niet zeggen. Het droogpreciese machinale werk wil ik smalend van der hand wijzen, de doi-koude stofferige nuchterheid overlaten aan meer kennende, gewichtig- doende, fijn ontledende doktorale autoritei ten... Hen gun ik graag 't genoegen van hun groote cirkelbrillen achter de mager-bleeke ooren vast te haken en met hun vlijmende pen-scalpelletjes te peuteren en te punten te prutselen in de breed gelijnde levende rythmen tot, volgens hunne stijf geclicheerde letterkenderij, fout en hoedanigheid pas-klaar en ordentelijk regelmatig zijn neven elkaar gelegd... Och Heere 1 't Is lente 't is liefde, 't is leven nu in dc lauwe weekheid der avendzoelte, in het fluweelige mauve half duister wil ik sluiten m'n oogen... niet zien en niet denken, enkel genieten wil ik.... En als bloemen zie ik ze rijzen de ranke sonnet ten, als lentebloemen der van sappig leven doorzinderde boomen, als de bloeisels der perzikken en perelaren die roze en wit boven de zwarte daken zingen. Bloem voor bloem 'n zie ik niet, onvolwassene, oncn'plooidc botten duiken weg in de dikke tuilen, in de heele globen van blinkend bloeiende frisch- heid die ik zie en welke morgen de zonne goudend aaien en streelen zal.. Stil voor me zelf, heel eentonig-traag, wil ik ze neuren nu de bloemen-woorden, zoetjes ■oemend ze ruischen laten van tusschen m'n AANKONDIGINGEN Kleine één maal i,5o fr twee maal 3,50 Ir. Gewone annoncen 0,30 de regel. Vonnissen, sterfgevallen, enz. 0.50 de regel. Dikwijls te herhalen volgens akkoord. wegen. De godsdienstige, wijsgeerige, poli tieke en economische ideeën schieten op als paddestoelen tijdens het rijk van Lodewijk- Philippus. Elke gedachte wordt tot haar uiterste gevolgtrekkingen gedreven, en in zekere mate mag Guizot terecht voor de eerste maal hel woord INTELLECTUEEL ANAR CHISME laten hooren. Het volkmistevreden over zijne regeerders, wilde bij iedere gelegenheid het grootsch avontuur van 1789 hernieuwen. Doch, terwijl men alzoo meermalen het gezag van het gou vernement fnuikte, knakte men ook onherstel baar de kracht en de eenheid van het land. Van af dit oogenblik wordt het onmogelijk de democratische strooming te stremmen die de massa rneesluwt. Beroofd van allen godsdiensttroost, richt de mensch zijn denken naar dit schitterend politlsch J ideaal van gelijkheid en allesomvattende rechtvaardigheid waarmede men zijn blikken bekoort en zijn ikzucht wenscht uit te buiten Hierdoor worden woelingen en opstand dage- lijkschc gebeurtenissen en elk oogenblik staal Parijs bedekt met barrikaden. (La Tristesse Contemporaine). Het was nog immer de geest van Rous seau met zijn droom; van sociale vrijheid en gelijkheid, waaruit '89 geboren werd, die boven de druischende menigte zweefde, en dat geweldig organismus der toekomende tijden in 'Heven riep: hetsociaIisme(3:.Onder de beukende vuist des volks ging de politiek van Lodewijk-Philippus en zijn c-erste minis ter Guizot gelijk een kaartenhuis ineenstor ten, en zou het koningdom zelf den genade slag krijgen, om na. een viertal jaren terug te verrijzen met do pseudo-verovcraarsfiguur van een Napoleon lil. ('t Vervolgt.) (1) Rond dit tijdstip predikte Lacordaire in de St. Paulus'kerk te I nik De bijval welke hij hier in ons land oogstte grenst aan hel fabelachtige. Aan wat de Heer ;I de Haulleville, oud hoofdopsteller der dc Brilxtllcs daarover schreef in zijn Portraits et Sil houettes ontleenen wij het volgende Hij was van middelbare, eerder kleine ge stalte men zsc. omlaag, waar wij raten,enkel rijn fraai hoold en het bovenstuk van rijn breedc horst. Allengs werd rijn woord, in den aanvang een weinig dof, krachtiger, en de zinnen kwamen uit rijn fijnbesneden mond met een ongemeen keurige juistheid De ora torische perioden, kort ceisl, zwollen aan, en vielen dan op ons neer met majestueus ge- druisch, ais een geestelijke regen. Dc beelden van den stijl waren levendig en aangrijpend. Dan kreeg zijn stem een omvang, wonder welluidend. Dc ongen van den predi- kant schoten vonken. Zijn afgemeten hand gebaar, waardig en bedwongen straks, verle vendigde zich met de 'stem Ten laatste be- reikten dc betooverende welsprekendheid en de verheven ideeën van deren man Gods zulk een hoogte,dat zij een lichamelijke uitwerking op mij hadden gelijk ik nooit meer heb onder- vonden. Hijgend volgden wij den gedachten- vlucht van den monnik en. op de hoogtepun- ten van de verschillende declen der conferen- cie, werden wij als opgetild van onze zetels en smekkende lippen en droomend genieten van hun zalven balsemend reukwerk. Beluisteren wil ik in het duister der afzondering het beko rend en bedwelmend weemoedslied dat her- zingt van m'n eigen jeugd. m'n blijheid m'n liefde... m'11 weedom Nu rusten de drukkend doovende beslom meringen van het harde lichamelijke proza- leven, en ik voel slaan in de trillende woord slag snokken den polsslag van m'n eigen hart, ik voel openvouwen en opstijgen m'n eigen ziel... Hoog stijgt ze... ver boven den conventioneelen sleur van het dagelijksch gehuichel... Als olie vloeit over m'n koord- zenuwen, loom rustige, ontspannend willoos heid zijgt bevredigend, zoenend neer en in blanke visioenen zie ik dagen aan verre licht kimmen de vrede kusten der Schoon heid. Als 'n oneindig breede zee ligt de Schoonheid ginds, ongenaakbaar ver. majes- tatisch grootsch en kalm te deinen blauw en roze in 'n aureool van goud laaiende zon Over heel de wijde wereld heen zie 'k kronkeldrijven de ontelbaarheid der stroo- meu, der rivieren, der beken die spoeden naar haar om ontlasten te gaan in haar oneindigheid van de deelen der schoonheid die xe gaarden in hun gang door de zwarte landen, om nieuw begeesterd zich te laven aan de onuitputbaarheid der gelukzalig-zon- dronkene waarheid vrede zingende zee... O de kunst die is als 't blinkende net der weidsch wemelende waterwegen. De kunst is de waarheid in het leven,... den stuwetiden drang om uit te zeggon 't genot van 't heerlijke leven... den striemenden passie-drift van tc scheppen het leven... de verterende heet schroeiende koorts om te genaken het volmaakte leven...den^jeveuden krampgreep naar het oneindige geheim van het zijn naar de oneindigheid van waarheid zelf... En de schoonheid die glorieënd straalt uit ala geneigd om, zelfs lichamelijk, met den redenaar te stijgen naar hoogere sferen. Bijwijlen verloren wij den adem. De rilling van den geestdrift doorsidderde ons wezen, en was bij alle toehoorders zóó machtig, dat men als een dof geruisch hoorde onder de menigte, die wezenlijk aan de lippen hing van dien weldoener onzer zielen. (2) Redt dc la Revolution dc Paris par Féux YVouteus, uit de HISTOIRE PARLLMEN- TAIRE DE 'ASSEMBI.ÉK NATIONALE I848. (31 Van af de eerste uur heeft het socialis- me zich veropenbaard te midden al de geweldige omweutelingen die het ontstaan o van het revolutionnair tijdvak kenmerkten. Aanstonds gedempt door het machtig genie van Napoleon, daarna ingetoomd maar niet lam gelegd door dc bcwaardershesturen, er. telkens terug opduikend wannegr het gezag hen ontgleed, zien wij het thans, gegroeid tot een forsch lichaam, eeduldig gerijpt, weten- tchappelijk onderlegd en zwanger van allen vooruitgang, open bloeien in de democratie gelijk een stroom, aangezwollen van steeds nieuwe hulprivicren, zijn dijken doorbreekt na langen arbeid. Dit is hel kapitaal feit dat dc geschiedenis der sociale kwestie in de XIX® eeuw samen- vat Tegenover het socialisme, tronend op de puinen van het liberaal systeem, is slechts hel Katholicisme blijven rechtstaan en er tegen opgewassen. Graaf ADe Mun, in Un Siècle, mouvement au monde de 1800 d 1000. De Duitsch Nederlandsche on ierhandelingen. Het verschil van incening, ontstaan tus schen de Duitsche en de Nederlandsche Regeeringen, is te wijten aan de volgende punten Doorvoer van zand en grint aanvoer van verschillige benoodigdheden, niet voor mili taire doeleinden bestemd, langs een spoor weg door Limburg en regeling van de vaart der Rijnschepen. Berlijn, 29 April. Nopens de Duitsch- Hollandsche onderhandelingen kan medege deeld worden dat er thans meer schijn bestaat van door de moeilijkheden heen ie geraken, dan er tot hiertoe vooruitzicht be stond. Er is thans uitzicht op goede overeenkomst en het is niet onmogelijk dat reeds in den loop der eerstkomende dagen de besprekin gen tot eenen gunstigen uitslag geraken. Naar de Norddeutsche Allgemeine Zeitung meldt is de Hollandsche gezant baron Gevers weer te Berlijn aangekomen en had Maandag besprekingen in het ministerie van binnen- landsche zaken. Holland en de Entente. Den Haag, 27 April. De Nederlandsche regeering heeft, volgens Het Vaderland bericht, besloten een konvooi naar Neder- landsch Oost Indië te laten gaan. Het Neder- landsch pantserschip Hertog Hendrik en de hulpkruiser Tabanen zullen de bege leiding op zich nemen en de hulpkruiser Tabanen krijgt uitsluitelijk eene militaire bemanning aan boord Ook moeten kolen schepen den konvooi begeleiden om de de Al-zee, ze lacht en schilfert in de golven- klotsende stroomen die dragen dc rijke over vloed-vrachten van menschen-genot... Ze glimt in de schamele beken die murmel- vloeien door groene weiden, onder 'trilde boomgerank van koele bosschen die er op drijven doen hun brooze vlotten van groen en gele bIAren..\ De Schoonheid is overal. uit alles straalt ze uit een trilling der oneindigheid door- beeft de bloem van 't schamel-vertreden mos l De schoonheid troont op de blind-zilve rende hemelbergen, op de malsche plooien der heuveiruggende landouwenin het kleine vierkantje van 't vlakke werkmans tuintje. Ze balsemt uit de zwoele rozen en de ongeziene veldbloeisels aromen ze in den morgenstond... En de kunst is de godsdienst der schoon heid. De kunstenaar is de priester die uit het Niet der stof 't bezielde leven te schep pen poogt zooals ten blanken outer brood en wijn ter Godverwording worden opgeheven. Het kunstenaarshart is de groote smeltkroes waar den overmachtigen, doof-daverenden wanklankeriger. chaos van 't wereldgeluid in echoot, waar hij in z'n essenties wordt afge scheiden en in het paroxysme van zelfzuchtig scheppend-genot tot intens levensgevoel ver groeit, tot schoonheid kristalliseert. En nu wil ik niet aan t onderscheiden gaan tusschen onontbeerlijke, nuttige of luxe-artikel kunst 'k wil alleen denken aan de schoonheid die ze tot voorwerp heeft. De lyriek der sonnetten is geen sociale opbouwende kunst... graniet-blokken en ijzer poetrellen levert ze niet tot den bouw var. 't menschdompaleis. Maar bloemfestoenen slingert ze er rond die streelend cmwuiven de rechtlijnige brute hardheid van 't groot- massale gebouw. Breede stroomen kunnen bij 't schoone het nuttige paren maar bij de stille beken PETRUS VAN NUFFEL 13* Vervolg. Wie onzer heeft ooit, zonder aandoe ning, de aanval von Monte Libretti hoo ren vertellen 1... Monte Libretti, waar de dood zijne akeligheid aflegde en groot en sehoon werd waar de dood al de bloemen der dichterlijkheid strooide en de palmen der martel ie legde op eene schaar van gesneuvelde heilige jonge lingen (1) Den 13 October 1867 ontving Arthur Guillemin, luitenant van de 5* compagnie, in garnizoen te Monte Ro- tondo, hevel de Garibaldisten van Nerola ti' bewaken, en hen den doordocht te beletten, indien zij wilden vooruitkomen. Zijne compagnie bestond uit 80 man, o. w. de onderluitenant graaf Urbaan de Quélin, een jonge Bretoen, die in zijn veelkleurig wapenschild de spreuk droeg: bh' zijn altijd da Quélin's In Monte Libretti lagen 1200 Garibaldisten, het geen deZouaven niet wisten.Onverwachts onder vuur genomen, hadden zij zich hopeloos te verdedigen. Aan do zijde van Guillemin wordt de 15jarige Romeiu- sche klaroenblazer Mimmrde rechter hand afgeschoten 't Is niets roept Guillemin, vooruit En Mimmi grijpt met de linkerhand den klaroen en blaast den aanval. Eilaas op hetzelfde oogen blik treft een kogel den edelen luitenant in volle borst en hij stort stervend en zuchtend, roepende: «LevePiusIX Voor uil te gronde. De sergeant-major Baeh neemt het bevel over weldra heerscht er een schrikkelijke verwarring. Pause lijken en Roodhemden, lijf tegen lijf, brengen elkander doodelijke slagen toe. Tegen eenen muur staat hijgend, met bloed overdekt, de reusachtige gestalte van den Hollander Pieter Jong reeds 14 vijanden verbrijzelde hij met den kolf van het geweer, hetwelk hij als een knots rond zich zwaait, den schedel te pletter eindelijk uitgeput, en door talrijke bajo netsteken doorboord, zijgt hij "zieltogend op de knieën, stenend Leve Pius IX Patis en Koning Thans verschijnt de Quélin op het terrein van den dood hij ook is weldra ten gronde geworpen, doodelijk getroffen en terwijl Cappe dc Bailon, de laatste der Gallen ge noemd, hem vervangt, fluistert hij dezen nog toe CourageBailon!Sergeant Raphael de la Begassière, alhoewel met wonden overdekt, gelukt er in, de ovcr- blijvonden der compagnie te redden en met hen naar Monte Maggiore te trek ken, drie gevangenen met zich voerende. De Zouaven betreurden 17 makkers en 18 gekwetsten de Roodhemden verloren 61 dooden en lieten 110 gewonden ter plaatse..., O dood, onvermoeibare maaier en dief 1 roept Louis Veuillot uit gij die hel kind zijne speelpop uit de handjes rukt, den schilder zijne penseeion ont steelt, de jeugdige moeder van haar pas geboren wicht rukt, don rijke zijne schat ten ontneemt, hier, te Monte Libretti, wordt gij roemrijk en dierbaar!.... En zeggen, dat dom vandalisme de naam van dergelijke heldenschaar wil uitwis- schen Maar daartegen verzet zich de geschiedenis De naam van Monte Li bretti dwingt al de veteranen der veld slagen voor 't Vaderland geleverd, hem te groeten, omdat geen politieke haat, geen partijdriften bij machte zyn van te laken deze die voor hunne princiepen al gaven wat hun dierbaarst was het leven. Dit ontkennen is waardig van hen die geen greintje moed bezitten (2). De bestorming van Nerola, waar de vijand eene sterke bezetting gelaten had. geschiedde op 18 October 1867. Major de Troussures en luitenant-kolonel de Charette zwoeren de stad te veroveren. Met 1600 Zouaven vielen zij het 3000 man sterk garnizoen aan. Na een ver woed gevecht, lussehen hetwelk het paard van de Charette onder hem werd doodgeschoten, veroverde men den vij and en fladderde weldra de Pauselijke tweekleur boven de stad. De zogepraal had voor gevolg het gevangnemen der bezet ling. Luitenant Emmanuel Dufournel stierf de heldendood te Farneso, den 19 October 1867 kapitein de Coucssin, hem met 120 strijders ter hulp gezonden, verjoeg er den vijand, die 27 gesneuvelden naliet. Volgden dan de zegepralon der Pause lijken te Viterbo, I'rosinone, Valle Corso en Monte Rotondo, alle op 25 October. Deze herhaalde overwinningen brach ten de woede der Carbonari tot hot top punt. Niets winnende met open vizier, zochten zij heil in de sluipmoord, in het oproer, in de lafhartigslo middelen, die do geschiedenis ooit heeft geboekt. ('t Vervolgt.) (ii Baron Kervyn de Volkaersbeke L'Assaut de Monte Libretti. 2) Avvenire d'Italiavan Bologna. drooinen de eenzaam dweepende verliefden. M'n bloem besneeuwde boomen die nu weg gedoken zitten in den nevelsluier van den neergezegen nacht heb ik meer lief dan de hout leverende tropenwouden der nieuwe wereld... Meer lief heb ik de bevend tengere knopje» der sleutelbloemen die lente-aromen wasemen rond m'n hoofd dan de naakte rot- senribben die verwaand punten en lichten bliksemen door de grijze lucht van verre •tranden Verax.

De Denderbode | 1918 | | pagina 1