Oorlog in Moge Oorlog Io leg Balkan Een en ander. STADSNIEUWS. Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, De Pauselijke Vieuesnoia. OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. OP ZEE. Grondkrediet van België m BALSEMPiLLEM Bloedzuiverende Pillen Naklank tenir SGtioons pleGHiigDeifl III! ld Btgfiott eeier Joige Trauw. Italiaansche Oorlog boord. Alle schepen waren zwaar geladen. Een der stoomschepen werd uit een konvooi weggeschoten. Het vredesverdrag met Rumenië. BERLIJN, 7 Mei. Officieel. Het vredesverdrag met Rumenië werd heden voormiddag om 11 ure, van de Gevol machtigden der vier Verbondene Mogend heden onderteekend. De plechtige slotzitting, in welke het verdrag onderteekend werd iiad plaats onder voorzitterschap van den staatsse cretaris van Buitanlandsche zaken von Kuhlmann in het kasteel Cotroceni en wel in dezelfde kamers in dewelke des tijds de intrede van Rumenie in den we reldoorlog werd besloten. De vrede zal de naam dragen van vrede van Bucharest. De tekst van het verdrag zal weldra afgekondigd worden. Een vliegrekord. Berlijn, 7 Mei. De Berliner Local Anzeiger meldt uit Bazel De militaire vlieger Schoedler, die te Tliun verblijft, overvloog den top der Jongvrouw ter hoogte van 600 meters boven de berg spits. Ilij had in zijn tweevlak den vliegtui genbouwer Haeseli als medereiziger mede. Voor de vlucht besteedde hij 1 uur en 10 minuten. De Jongvrouwspits is daarmede voor deeerste maal overvlogen. Luehtvliegerongeval. De - Matin - schrijft Een Belgische luchtvlieger, graaf de Saint Martin, toe- behoorende aan de Jiivisyluchtvloot,heeft boven het vliegplein, ter plaats gekend onder de benaming Oude Post eenen doodelijken val gedaan. Het lijk van den ongelukkige werd naar Sint-Karelsgast- huis overgebracht. Russische stoomboot in beslag genomen. Berlijn. 7 Mei. Volgens een bericht uit Now-York, hebben do overheden te Brooklijn op de Russische stoomboot Irtisch (9500 toD), aan de Russische regeering toebehoorende, beslag gelegd. Hij was geladen met potasse voor 5 miljoen frank. De manschap bestaat uit 30 Russische matrozen. Als het schip zal gelost zijn, zal het waarschijnlijk door de Amerikaansche regeering opgeeischl worden. Het nieuwe Engelsche mijnveld. Daily Telegraph - meldt Het nieuwe mijnveld bevindt zich lus- sclien de Noorsche kusten en den noor delijken hoek van Schotland.Het zal zich tot in het Poolgebied uitbreiden en een gevaarlijke zone vormen. Het nieuwe mijnveld is bet, grootste der geschiedenis, want het heeft een uitgestrektheid van 121,732 vierkante mijlen. Schadeloossteling aan Belgische militairen. Havere, 1 Mei (Part.) Ingevolge een Koninklijk besluit wordt de gevechtsschade- locfsstelling toegekend aan militairen onder den rang van officier van één op drie frank gebracht. Zij wordt uitgestrekt tot de subal terne officieren en de troepen. Voor de troe pen is de schadeloosstelling ingegaan op 1 Januari 1918 voor officieren op 1 Mei. Er zijn voor deze twee kategoriën van scha deloosstelling, de eene voor het front, de andere voor de achterhoede. In de eerste kategorie ontvangen t generaals,20 fr.; hoofd officieren, 13 fr. luitenants en tweede luite nants, 8 fr. In de tweede kategorie zijn deze cijfers 15, 10, 8 en 6 fr. Aan gehuwde officieren tot den rang van kolonel, met inbegrip van de krijgsgevange nen of geïnterneerde officieren wordt een bijzondere schadeloosstelling toegekend, naar verhouding van de samenstelling van hun gezin. Een gehuwde officier ontvangt 260 fr. voor zijn vrouw, ten gehuwde officier, of weduwnaar of gescheiden man, die kinderen tot zijn last heeft, ontvangt voor elk Kind beneden de 18 jaar 180 fr. per jaar. Deze vergoeding wordt tegelijk met en op dezelfde wijze betaald als het tractement.van 1 Januari j. 1. af. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht l) Vrouwelijk 1) Huwelijken J. Beygaert, landb. met L. De Saedeleer, landb. M. Alexandre, meuffelin. met M. Huylebroeck, z. b. A. De Cort, hand, met C. Cobbaut, z. b Overlijdens A. Rabier, student, 21 j. St. Jobstr. J. Van den Bossche, landb. 16 j. O.d.d.stw. M. Hoevelinck, vr. Bursens, z. b. 44 j Pieter Coeckestr. F. Breckpot, m.Jacops, tw. 76 j. St. Jobstr. J.Steleman,schrijnw. 64 j. Hoveniersstr. M. Bockstael, tw. 22 j. Denderstr. A. Boeykens, scholierst. 8 j. Binnenstr. M. De Munnynck, vr. Brendonck, z. b. 70 j. Esplanadestr. F. De Swaef, m. Hertsens, spoorw w. 32 j. Gentschestw. C. De Mey, schippersg. 35 j. won. te Wachtebeke. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zortdagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 12 Mei, M. Van Caelenberg, Leopoldstraat. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. LANDVETTEN. Ach. Eeman, Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naaralooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli gation aan -1 °/o ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijraaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Dozo Pillen, aangezien hunne aangename smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Sly men, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. A polheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zyn te vevKrygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Fandpyn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen t6gen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen liet slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. ten van Montana in vuur en vlam. De eene stormloop volgde op den anderen en de Pauselijken zochten den vijand in j zijne diepste verschansingen, verdreven hem uit do wijngaardvelden van de Viy- na Sanclitcci en wanneer de avond viel, had Garibaldi, de heldhaftige aan voerder der Roodhemden, met zijne zonen, ongemerkt de plaat gepoetst naar Monte Rotondo, zijne soldaten aan hun lot overlatende. De sl.ag duurde evenwel voort tot iO uur van den avond... De nacht brak aan en spreidde een rouw floers over het uitgestrekt landschap, thans een akelig doodenveld, waar 1000 Garibaldisten dood of gekwetst lagen uitgestrekt.Het wapengeknetter zweeg; de vuurmoDd was gesloten en slechts het licht der bivouakken zond oen akelige klaarte over dit grootsch, bloedig too- neel... 's Anderendaags,den 4 November kwam Mentana, met 2,400 krijgsgevan genen, in de macht van hel Pauselijk Jegcr. Wie beschrijft de zegepralende intocht der met bloemen en loover be kroonde Zouaven in de Eeuwige Stad, op 6 November, om 2 uur 's namiddags Rome was in feest het had zijne bevrij ders uitgenoodigd de Verlossing te vie ren de roemrijke slag van Mentana had de stad der Pausen gered de Vader dei- Christenheid hechtte op de borst zijner dapperste zonen het zilveren eerekruis Pro Fidei et Virtuti, Voor Geloof en Deugd llirc Victoria-Vandaar de overwinning! ('t Vervolgt Verkrijgbaar ten bureele van de De Denderbode "Handboekje De inhuldiging van het Allerheiligste Hart van Je3us als Koning van het Huisgezin Prijs o.6o. Grot van O. L V. van Lourdes Mijlbeke Zondag II. geschiedde de jaariijksche Offerande van Mijlbeke aan O. L Vrouw van Lourdes. Een tallooze drom van geloo- vigen stroomde te dier gelegenheid naar het klein en beroemd heiligdom. De zeer Eer waarde Pater Taelman, Rector van St Jozef- collegie, hield er een dier fijne en zielsinnige aanspraken die zoo diep treffen en roeren kunnen omdat zij van het hart tot het hart gaan. Hij prees de Mijlbekenaren om hun trouwe en warme liefde tot Maria. Gij brengt Haar uwe offerande met een zuiver hart, zegde hij. Gij brengt Haar bloemen, en wat gaat er boven bloemen Wat is er schooner, reiner, oprechter dan de bloe- men van Gods veld Mijlbeke houdt aan zijne Moeder. Nooit vindt men de grot ledig, altijd zit er iemand te bidden, en zijn nood te klagen aan de Troosteres der Bedrukten. Gaat tot haar met betrouwen. Vraagt haar alles. Dit was het thema zijner gemoedelijke,echt vaderlijke aanspraak. Het zanggcdeelte, uitgevoerd door de Juf vrouwen Zangsters der Congregatie van Mijl beke, onder de leiding van Juffer Maria De Paepe, onderwijzeres, was puik en verdient allen lof. De Heer Aug. De Paepe, koster orgelist, begeleidde en kweet zich meester lijk van zijne taak Vooral het lied Nooit waren Maria ons oogen betraand Als nu in de schoonste en heerlijkste maand, enz. werd roerend vertolkt en deed menigen traan in stilte wegpinken. Kortom, het was een schoone en aandoen lijke plechtigheid. Geen twijfel of Maria zal over Hare trouwe vereerders de armen zegenend en bescher mend uitstrekken iIngezonden). VERSCHOVEN tot toekomende week, het vervolg van onze studie over LACORDAIRE. De Romeinsche korrespondent van La Croix schrijft Het blijkt uit artikelen van sommige bladen, dat laatstgenoemde nog immer een verband meenen te vinden tus schen de Pauselijke vredesnota en den brief van den Keizer van Oostenrijk. In antwoord daarop schrijft de Osserva- naverteld door X, naar een beroemd verhaal (32* Vervolg). Maar de doktor drukte ons haastig de hand. Ik moet weg sprak hij, ik ben van dienst. Wees gelukkig op uwe terugreis. De jonge dame vereischt veel zorgen. Excel- iencie... geene opmerkingen... gcene uit- vragingen... Aanstonds te bed... oranje water... rust... vaarwel En weg was hij. Mijn vader legde mijnen arm in den zijnen en geleidde mij door het gedrang naar den uitgang. De vraag Is ondertusschen geen bericht van Frederik aangekomen steeg mij meer malen tot op de lippen, maar ik vond den moed niet ze te uiten. Eindelijk, reeds waren wij een geheel eind ver gereden en mijn vader was even sprakeloos gebleven kon ik ze tot uitspraak brengen Tot gisteren avond niet, luidde het antwoord. Mogelijk vinden wij heden eenig tore Romano Wij moeten opnieuw herha len en z Hen niet ophouden het te bewijzen, dat de nota van Zijne Heiligheid eene spon tane daad was van den Heiligen Stoel. Vorm en inhoud waren van Rome afkom stig en de Nuncii en Pauselijke vertegen woordigers in den vreemde, wisten er even min iets af als de vreemde gezanten bij den Heiligen Stoel. De Qsservatore merkt hier op dat de diplomatieke koerier bestemd voor den nun- cius te Weenen met de Pauselijke nota, door toevallige omstandigheden niet op tijd ter bestemming kwam en dat, uit die oorzaak, de O ostenrijksche regeering eerst van het dokumi.nt kennis kreeg, door de bekendma kingen der dagbladen. Om de Pauselijke nota te aanzien als zijnde ingegeven door' e centrale mogendheden zegt de Osservatore moet men ze waarlijk wel gelezen hebben ?l Inderdaad, door de aanvaarding dier nota zou Oostenrijk:Hongarië hebben moeten af zien van de bezette streken van Servië, Montenegro, Rusland en Rumenië, en om in den verzoeningsgezinden geest der nota te handelen zou de Oostenrijksche monarchie bij de regeling derterritoriale kwesties er nog eenige deelen van Italiaansche streken hebben bij ingeschoten. En wat zou Oosten rijk-Hongarië hebben gewonnen Niets En wat hadde Duitschland gewonnen en ■verloren Het zou België hebben moeten teruggeven .en schadeloosstellen, de bezette streken van Rusland en Frankrijk prijsgeven en overeenkomstig den bovengezegden ver zoeningsgezinden geest der nota, werden toegevingen in zake Elzas-Lotharingen niet uitgesloten. Het zou anderzijds weer zijne koloniën bezitten, welke Lloyd Georges trouwens reeds bereid was ter beschikking eener confe- rencie te stellen. Kardinaal Gasparri, besluit de Osserva tore had dan wel gelijk, toen hij in zijne brieven aan den aartsbisschop van Sens en aan den bisschop van Valencia schreef Indien iemand door de Pauselijke nota be- voordeeligd wordt, dan zijn het zeker de centraal-megendheden niet. Nieuwe Zinkmunt De sedert eenigen tijd aangekondigde nieuwe pasmunt van 50 centiemen is reeds ettelijke dagen in omloop, hoewel men er nog niet zeer veel ziet. De voorzijde herinnert eenigszins aan onze vroegere gaatjesnikkelmunt Men ziet er even eens, naast het tamelijk groote holletje, een mager waardecijfer 50 op, met daarondec de afkorting Cent. De ornementale lauwertak, links, draagt hier echfer een schild met den Belgischen leeuw. De keerzijde herinnert daarentegen aan het vroeger Kongoleesch nikkelgeld, dat hier niet Igng geleden,te midden van den geldpoespas, nogal eens voorkwam. De Kongoleesche ster is hier echter vervangen door een gestyli- seerd eiloofblad, te midden van enkele uit stralende lijnmotieven.Daaromheen de woor den Belgie. Belgiqne. en het jaartal 1918. De geldstukjes lijken op het eerste zicht tamelijk klein en hebben weinig glans. Men kan er in de Nationale Bank ten hoog ste voor 5 frank bekomen, hoewel een veror dening bepaalt, dat men er ten minste voor lOOfrauk dient te nemen In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 7 Mei. Op de gevechtsfron ten was de geschutbedrijvigheid in de mor- genduren levendig. Gedurende den dag bleef zij meestal gering. Op den noordelijken oever van de Leie mislukten aanvallen van Engelsche afdeelin- gen. Tusschen de Ancre en de Somme deed de vijand Australiërs voor een nachtelijken aan val oprukken. Op beide kanten van den weg Corbie-Braye konden zij onze voorste linie bereiken. Voor het overige zakte hun twee maal herhaalde aanval voor onze linies onder zware verliezen ineen. De geschutstrijd duur de hier tot bij het aanbreken van den dag met groote hevigheid voort. Ten zuiden van Brimont rukten stormaf- deelingen over het Aisne-kanaal in de vijan- bericht. Ik ben toch gisteren, zoohaast ik D' Bresser's telegram ontving, aanstonds naar de stad gereden. Ach wat hebt gij ons verdriet aangedaan, gij dwaashoofdig ding Naar het slagveld trekken, den grimmigen vijand tegemoet... gij... Ja, de doctor heeft me verboden u iets te miszeggen... Hoe gaat het met mijn zoon Rudolf? Die schreit en huilt naar u, zoekt u het geheele huis door, en wil niet gelooven dat gij algereisd züt zonder hem een afscheids kus te geven. En naar de anderen vraagt gij niet? Gij komt mij zeer weinig deelemend voor... Hoe gaat het met allen Heeft Koen- raad geschreven ja, met allen gaat het goed. Van Koen- raad kwam gisteren een brief aan... er is hem niets voorgevallen. Lili is overgelukkig. Ge zult zien dat er van Filling ook weldra goed nieuws aankomen zal. Jammer genoeg is er onder staatkundig oogpunt niets goeds te verwachten. Gij hebt toch wel van het groote ongeluk gehoord Ons schoon Venetië, afgerukt, den intrigant Lodewijk Napoleon op een presenteerblad toegereikt En dat na zulke glanzende overwinningen als wij bij Custozza behaald hebben... Maar gij luistert zelfs niet...Nu, vermits D'Bresspr het dan toch wil, zal ik u in ruste laten. delijke stellingen bij Courcy binnen en brach ten gevangenen terug. Op het overige front enkele gevechten op het terrein voor onze stellingen. IN HET OOSTEN. In de haveninrichtingen van Maroepol werden wij door Russische schepen bescho ten. Uit Fransche bron PARIJS, 6 Mei. Tijdens den nacht voerden wij met goeden uitslag twee hand grepen uit ten Westen van Hangard en ten Zuid-Oosten van Noyen. Wij namen krijgs gevangenen. De vijand poogde na eene lievige beschie ting onze lijnen ten Zuid-Westen van de hoeve Anchin te genaken. Hij mislukte vol ledig en liet talrijke dooden op het gevechts terrein. In Champagne drong een onzer afdeelingen in de vijandelijke inrichtingen van de streek ten Noorden van de Avre (ten Westen van Reims) na een levendig gevecht, tijdens dewelke zij den vijand ernstige verliezen toe bracht, keerde zij in onze linies terug, eene belangrijke hoeveelheid materiaal inbrengend. In Lorreinen, indestreek van Abancourt, nam een onzer verkennersafdeelingen, na een gevecht, gevangenen, zonder verliezen te hebben geleden. Op het overige van het front niets te melden. PARIJS, 6 Mei, avondbericht. —Tamelijk groote wederzijdsche artilleriebedrijvigheid ten Noorden en ten Zuiden van de Avre, zon der iiifanteriebedrijvighèid. Op het overige van het front nfefs te melden. Uit Engelsche bron LONDEN, 6 Mei. Tusschen de Somme en de Ancre ten Westen en ten Zuid Westen van Moriancourt, werd gisteren avond door ons eene sukses volle kleine onderneming uitgevoerd Onze linie in deze streek werd op een be trekkelijk front, trots sterken wederstand van den vijand, die zware verliezen leed, vooruit geschoven. Meer dan 50 gevangenen, 2 machiengeweren en een loopgrachtenmortier, werden door onze troepen veroverd. Onze eigene verliezen waren licht. Een plaatselijk gevecht dat gisteren avond bij Lecon en aan de Lava-stroom plaats had, verliep voor ons gunstig Onze stellingen werden in deze streek verbeterd. Aan het overige front is Üe toestand onveranderd. Bij •en suksesvolle plaatselijke gevechtshande ling, tijdens den nacht in de nabijheid van Moriancourt door ons uitgevoerd, werden meer dan 200 gevangenen genomen. Vijandelijke aanvalspogingen, gisteren avond en heden vroeg ten Zuiden van Loker ondernomen, werden telkenmale door Fran sche troepen afgeslagen. De wederzijdsche artilleriebedrijvigheid werd tijdens den nacht voortgezet. Ten Noorden van de Leie werden door onze artillerie achter de vijandelijke linies branden veroorzaakt. Uit Duitsche bron. Sterke Engelsche afdeeiiogen vielen giste ren avond Bulgaarsche stellingen ten zuiden van het Doiran-meer aan zij werden afge slagen. Uit Duitsche bron. Een aanval van Engelsche brigaden van Jericho uit over de Jordaan naar het Oosten en het Noord-Oosten mislukte. Na verbitte rende gevechten, welke vijf dagen duurden, werd de vijand terug in zijn uitgangstellingen geworpen- Afdeelingen Duitsche troepen hebben hier aan de zijde van lnin Turksche kameraden gevochten. De van de Engelschen afgenomen buit is groot. Oostênrijksch-Hongaarsch - Uit Duitsche bron. WEENEN, 7 Mei. Ten gevolge van het ongunstig weder verflauwde het artillerie vuur. BERLIJN, 6 Mei. (Officieel). Aan de westkust van Engeland werden wederom 16,500 bruto-registerton in den grond ge- Na twee uren rijdens kwamen wij te Grufnitz aan. Toen ons rijtuig het slothof opsteeg, kwamen de zusters ons tegemoet geijld. Martha, Martha riepen beiden reeds van verre. Hij is daar En nogmaals, dichterbij Hij is daar, Martha Wie? Frederik, uw man Ja, het was zoo! Herat gisteren, laat in den avond, was Frederik met een transport gewonden van Bohemen naar Weenen en van daar naar Grumitz gevoerd worden. Hij had een kogel in het been gekregen, eene wonde die hem voor het oogenblik onge schikt voor den dienst en verpleging behoef tig maakte, maar die nogtans niet gevaarlijk scheen Maar ook de vreugde is moeilijk om dragen. Het bericht Frederik is daar! dat mijne zusters mij zoo zonder de minste voor bereiding toegeroepen hadden, werkte op mij evenals de schrikbeelden der vorige dagen het ontnam mij het bewustzijn. Men moest mij uit den wagen in het kas teel dragen en te bed brengen. Toen ik, na eenige uren, tot bezinning "kwam en mij te bed bevond, meende ik alles maar gedroomd te hebben. Ik blikte op. Aan den voet mijner bedstede stond mijne kamenier. Is mijn "bad gereed vroeg ik, ik wil opstaan. Nu kwam uit een hoek der kamer tante Marie toegeloopen Ach Martha, arme schat, zijtgij einde lijk yvakker en bij u zei ven God zij dank! Ja, ja, sta op en ja, ja, neem uw bad, dat zal u goed doen... wanneer men zoo van straat- en ijzerenwegstof bedekt is als gij... Ijzerenwegstof... wat meent ge daar mede? Spoedig, sta op... Netti zet alles in orde. Frederik vergaat reed» van ongeduld om u te zien. Frederik, mijn Frederik! Hoe dikwijls toch had ik in deze laatste dagen dien naam niet in volle smart uitge roepen maar nu was het een jubelkreet want nu had ik het opnieuw begrepen ik was heen geweest, teruggekeerd en thans zou ik mijn echtgenoot wederzien Een kwart uur later trad ik bij hem in. Alleen Frederik Martha Ik was op het rustbed nedergestort waarop hij lag en drukte mii koortsig san zijne borst. O Frederik, Frederik, herhaalde ik nder tr anen en liefkozingen, heb ik u dan toch weder En gij wildet mij zoeken en verplegen? Hoe heldhaftig en hoe dwaas, Martha Dwaas, ja, dat zie ik wel. Maar held haftig? Neen. Indien gij wist hoe lal' ik mij tegenover de ellende getoond heb Ik heb ontzettelijke dingen gezien, Frederik, die ik nooit vergeten zal. O, onze schoone wereld Hoe kan men ze toch zóó bederven, Frederik? ik heb ook vreeselijke dingen gezien, Martha, iets, dat ik ook nooit vergeten zal. Stel u eens voor op mij losstormend met geheven zwaard het was gedurende een ruiterijgevecht te Sadowa op mij losstormend Godfried von Tessow. Tante Kornelia's zoon Dezelfde. Hij had mij nog tijdig genoeg erkend, en liet het moordende staal neder- zinken... Daar heeft hij eigenlijk tegen zijnen plicht gehandeld, niet waar Een vijand zijns vaderlands verschoond... De arme jongen Pas had hij den arm ingehouden of een sabel kliefde hem het hoofd... Het was mijn nevenman, een jong ofheier, die zijn overste beschermen wilde en... Frederik hield op en verborg zijn aan gezicht in beide handen. Dood vroeg ik, bevend. Hij knikte... (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2