Oorlog lo Turkeye Oorlog lo oog Balkan IN RUSLAND. OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. Robert Van de Lanotte m Mummum STIiSIllIWS» Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, llll hel Dagboek eener Jonge Vrouw, Italiaansche Oorlog HUISMEUBELEN WISSELAGENT Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pillek verzachten, die door de zoo uitgebreide ver dorvenheid en de zoo talrijke misstappen beleedigd werd. Deemoedige en smeekende gebeden zullen in deze omstandigheden een zeer groot uitwerksel hebben, indien zij met betrouwen en volharding geschieden. Edoch het Heilig Misoffer is nog veel werk zamer om zich de Hemelsche Genade gunstig te stemmen. Immers het biedt aan den Hemelschen Vader het offer van Hem die zich zei ven gaf tot verlossing van allen, en die steeds leeft om onze Voorbidder te zijn. En met goed recht schrijft de kerk aan alle zielenherders voor, op bepaalde dagen liet Heilig Misoffer voor de noodwendigheden van het christene volk op te dragen. Op die dagen wil de kerk, die Moeder vol erbarmen, op de hemelsche barmhartigheid voorname lijk voor de noodwendigheden harer kinderen beroep doen. Edoch welke nood kan op heden dringen der zijn als de alles omvattende nood, name lijk dat rust en ware broederlijkheid opnieuw de heerschappij zouden voeren onder de volkeren. Dientengevolge schijnt het ons buitenge woon gewichtig tot dat doel alle dienaars der kerk te aanzoeken, terzelfdertijd met Ons op plechtige wijze het Heilig Misoffer op le dragen. Verder bevelen wij door dit motu-proprio, dat op 29 Juni, feestdag der HH. Apostelen Petrus en Paulus, de beschermers der Chris tenheid, alle priesters gehouden zijn de H. Miste lezen voor het volk, en het H. Offer ten voorgezegde intentie op te dragen. Alle wereldlijke priesters en kloosterlingen moeten bovendien weten dat zij ons groote voldoening zullen Verschaffen, indien zij bij het opdragen van het H. Misoffer dien dag hunne intentie met de onze vereenigen. Zoo zal de gezamentlijke katholieke pries terschap in vereeniging met het hoogste opperhoofd, op alle altaren der wereld de Hostie der erbarming en der liefde opdragen en zoo aan het hart van God een heilig geweld aandoen. Zooveel te grooter zal dan mijne hoop wezen den wensch van David verwezentlijkt te zien, die heden eveneens de verzuchting der volkeren is Just it ia et Pax osculati sant. Rusland teekent verzet aan tegen de aanhechting van Bessarabië. De Berner Bund meldt van Russische zijde Zich beroepende op de besluiten der Bessarabische boerenkonferencie heeft de Russische regeering verzet aangeteekend tegen de aanhechting van Bessarabie aan Rumenië. Ciskaukasië onafhankelijk. Konstantinopel, 12 Mei. De Agentuur Milli meldtCiskaukasië heeft zich onafhan kelijk verklaard. De afgezanten der streek maakten zulks te Konstaktinopel bekend, en deelden zulks mede aan de Verbondenen en de neutralen. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 15 Mei. Ten Noorden van den Kemmel hadden plaatselijke aanvalson- dernemingen sukses en leverden 120 gevan genen op. Onze aanval trof in rust bevindende t troepen en kostte aan de Franschen groote bloedige verliezen. De geschutstrijd bleef in 't Kenimelgebied hevig. Heden morgen ont wikkelden zich daar met Fransche aanvallen nieuwe voetvolkgevechten. Tusschen de Leie en het kanaal van La Bassée. aan de Scarpe en bij Bucquoy was het vijandelijk geschut namelijk gedurende den nacht hevig. Tusschen de Ancreen de Somme drongen wij bij een korten aanval aan den weg Braye- Cerbie in de Engelsche linies en behielden het gewonnen terrein, niettegenstaande twee maal herhaalde hevige tegenaanvallen van den vijand. Tot steuning van het voetvolk duurde de levendige geschutbedrijvigheid voort. Bij Villers-Bretonneux en op beide kanten van de Luce en de Avre werd de geschutstrijd herhaaldelijk heviger. Op den westelijken oever van de Avre viel de vijand onze linies naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (33® Vervolg). Mama, mama klonk het van uit de kamer naast ons, en de deur werd open gerukt. Het was mijne zuster Lilli met kleinen Rudolf aan de hand. Vergeef het mij dat ik uw wederzien, uw tusschen vier oogen, kom storen, maar deze hier verlangt wat al te vurig om zijne moeder. Ik sprong het kind tegemoet en drukte het hartstochtelijk aan mijn hurt... Ach die arme, arme Tante Kornelia Nog denzelfden dag kwam de uit Weenen geroepen heelmeester in het slot aan en nam Frederiks wonde in behandeling. Zes weken volslagen rust en de genezing zou volkomen zijn. "Dat mijn man den dienst verlaten zou, stond nu voor ons beiden vast. Natuurlijk kon dit slechts na het eindigen van den oor log ten uitvoer gebracht worden. Overigens bij Castel aan. Onder zware verliezen werd hij teruggeworpen. In enkele vakken verken- ningsgevechten. Onze vliegers schoten gisteren vijf vijan delijke kabelballons neer. Op de gevechtsfronten zeer levendige nachtelijke vliegerbedrijvigheid. Wij bestook ten Kales, Duinkerke en andere ammunitie- opslagplaatsen en spoorweginrichtingen met bommen. Van de andere krijgstooneelen niets nieuws. BERLIJN, 15 Mei. avondbericht. Bij afweering van vijandelijke aanvallen, heden vroeg ten Noorden van den Kemmel onder nomen, is eene kleine invalsplaats in onze linie gekomen. Een nieuwe sterke gedeeltelijke aanval der Franschen, ten Noord-Westen van Morenil, mislukte onder zware verliezen. Uit Fransche bron PARIJS, 14 Mei. Onze patroeljes, die Noordelijk het boscli van Hangard bij Cour- cy, Westelijk de Maas werkten, brachten gevangenen in Wij wezen een vijandelijken overval op onze voorposten Noordwestelijk van Orviliers-Sorel terug. Tamelijk levendige artilleriestrijd in Champagne, in den sektor van Butte du Mesnil en in de Vogezen. Een vijandelijke poging Noordelijk de Feclit mis lukte in onswuur. Op de rest van het front niets te vermelden. Avondbericht. Artillerievuur met onderbreking in den sektor van Grivesnes. Onze batterijen verstrooiden vijandelijke ver zamelingen en transporten in den sektor van Montdidier en op het terrein van Noyon naar Guiscard. In Champagne mislukte een vijan delijke overval volledig in ons vuur in de streek der Butte de Mesnil. Overal elders rustige nacht. Uit Engelsche bron LONDEN, 14 Mei. Ten Noord-Oosten Ropecq voerden wij in den Iaatsten nacht een suksesvolle streeftocht uit en namen zonder verlies eenige gevangenen. Eene vijandelijke afdeeling, die onze posten ten Westen Darvilie aanviel, werd niet verliezen teruggeslagen. De vijandelijke artillerie' was tijdens den nacht bedrijvig in de sektors aan de Somme en de Avre. Heden vroeg viel de vijand na hevige artil lerievoorbereiding aan op een front van ongeveer eene mijl ten Zuid-Westen van Merlancourt. Hij gelukte erin. op eene plaats in onze stellingen te dringen. Op al de overi ge plaatsen werd de aanval onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen en aan deze eenige plaats verdreef een tegenaanval van Australische troepen den vijand en wij herstelden onze linie volledig Wij namen meer dan 50 gevangenen Onze verliezen waren zeer licht. Plaatselijke ge vechten had in den Iaatsten nacht ten Noor den van Kemmel plaats, waar de vijand in de richting van Klein-Vierstraat aanviel, doch door Fransche troepen werd teruggeslagen. Van het overige front is niets te melden. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 15 Mei. In het gebied van de Monte Corno ontwikkelde zich nieuwe plaatselijke kleine gevechten, waarbij de Italianen zich in een onzer veldwachtersgrie- pen vastzette. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 15 Mei. Aan het Palestinafront van de kust tot aan de Jordaan slechts geringe gevechtsbedrijvigheid. Op den Oostelijken oever van de Jordaan toenemend artillerievuur. In Mesopotamië gevechtshandelingen. Op de overige fronten niets nieuws. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 15 Mei. Aan het Macedonisch front ten Noorden van Bitolia en ten Oosten van de Cerna en ten Zuiden Gewgholi, was de wederzijdsche artilleriebedrijvigheid van tijd tot tijd hevig. Ten Oosten van de Wardar poogden En gelsche afdeelingen onze voorposten bij het dorp Matschukow te naderen, doch werden door ons vuur verstrooid. Ten Noorden van het Telinomeer patroeljes-schermutselingen. In 't Wardar- en Stroema-dal wederzijdsche levendige bedrijvigheid. kon men den oorlog voor zooveel als geëin digd aanzien. Na van Venetië afgezien te hebben, was ook de twist met Italië terzijde geschoven. Napoleons vriendschap was ge wonnen en men zou in staat zijn met clen noordelijken zegepraler een gematigden vrede te sluiten. Onze Keizer zelf wenschte zichtbaar den ongelukkigen veldtocht te eindigen en wilde zijne hoofdstad aan geen beleg blootstellen. Frederiks genezing was op goeden weg. Ook de koortsigdrijvende wereld daarbuiten scheen hare gezondheid terug te willen krijgen immer meer en immer luider werd het woord Vrede uitgesproken, en op 26 Juli werd dan ook een wapenstilstand met vredesvoorslagen te Nikolsburg gesloten. Eene staatkundige gebeurtenis was het in die dagen, dat Oostenrijk zich bij het Verdrag van het Roode Kruis aansloot. Welnu, zijt ge nu "tevreden vroeg mijn vader toen hij dat bericht gelezen had. Ziet ge nu dat de oorlog, dien ge immer eene barbaarschheid noemt, met de voortschrij dende beschaving al menschelijker en men schelijker wordt? Na al wat ik gezien heb, kan geen Rood kruis er ooit toe geraken de ellende af te weren die een slag immer achter zich voert. Afweren wel juist niet, maar verzachten. Eene overeenkomst tusschen België en Duitschland. Volgens een telegram uit Le Havre aan de N. Rott. Courant is tusschen de Belgische en de Duitsche regeering eene overeenkomst gesloten nopens de wederzijdsche in vrijheidstelling van burgerlijke gevangenen. Volgons deze overeenkomst worden in vrijheid gesteld 1° Vrouwen en meisjes 2° mannen beneden de 17 en boven de 45 jaar 3° mannen tusschen de 17 en de 45 jaar die ongeschikt z(jD voor militairen dienst de geestelijken en geneeskundigen die niet gerechtelijk vervolgd of veroor deeld zijn. Duitschland behoudt zich het recht voor personen van deze overeenkomst uit te sluiten, om reden van militairen aard of van staatveiligheid ahoogstens 50 personen die op het oogenblik der interneering iu hetDuitsch gouvernement (België) verblevenb) burgergevangenen die op het oogenblik der interneering in het etappen- of het gevechtsgebied ge vestigd waren. De Belgische regeering behoudt zich het zelfde recht voor nopens hoogstens een vijfde deel der Duitsche burgerge vangenen, in Europa geïnterneerd. Houdt de Duitsche regeering min dan 50 perso nen vast dan zal de Belgische regeering het aantal krijgsgevangenen naar ver houding verminderen. Beide landen zullen hunne geïnter neerden onmiddellijk naar hunne haard steden terug zenden of zoo militaire re denen zich hiertegen verzetten zullen zij op hun verzoek naar Zwitserland ge bracht worden. De vrijgelaten Belgen mogen verkie zen naar hun land of naar Zwitserland te gaan. Burgerlijke Duitsche gevangenen in Oost-Afrika, in handen der Belgische troepen, die, volgens de eerste ouder- domsbepaling niet moeten vrijgelaten worden, zullen op hun verlangen onmid dellijk naar Europa komen en in een onzijdig land geïnterneerd worden. De Duitsche gevaugenen in de macht der Belgische regeering maar op het ge bied van een rijk met België verbonden, zullen door de Belgische regeering ge steund worden, in het verzoek om naar hun vaderland of in een onzijdig land ge zonden te worden. De personen terug naar hun vaderland gezonden, mogen niet worden te werk gesteld voor den militairen dienst, noch aau het front, etappengebied of het bin nenland door den vijand bezet. In Engeland. Afschaffing van verdragen. Londen, 14 Mei. De «Times» schrijft Bonar Law heeft den 13 Mei in het Lager huis eene gewichtige mededeeling gedaan Op eene vraag van Carson antwoordde hij dat Engeland voornemens is de manier van handelen te volgen van Frankrijk, en alle - meestbegunstigingsverdragen op te zeg gen. In een kommentaar daarover zegt de Times dat Groot-Brittanje daardoor vrije hand zal krijgen voor zijne ekonomische poli tiek. Tot thans toe was het door handelsver dragen gebonden aan verbondene en neutrale staten. Zoolang de bestaande handelsverdragen nog van kracht zijn is het voor Groot-Brit- tanje onmogelijk aan de Dominions of de Bondgenooten eene bevoordeeligde behande ling voor hunnen invoer te gunnen, of een onderscheid te maken tusschen de landen, naar welke Groot-Brittanje zijne waren uit voert. - Het opzeggen der verdragen moet niet noodzakelijk voor gevolg hebben dat er eene wijziging kome in de ekonomische politiek, maar daardoor wordt evenwel eene verande ring mogelijk gemaakt. De voedingsverzorging in Nederland. Amsterdam, 13 Mei. De dagbladen maken een onderhoud kenbaar, die den voor zitter van den ministerraad, heer Cort van der Linden, op 8 Mei had met eene vertegen woordiging van arbeidersinrichtingen over Wat niet mogelijk te verhoeden is, dat moet men trachten minder erg te maken. Ocheene waarlijk beduidende ver zachting is daarbij niet mogelijk. Daarom zou ik willen dat cfe zin zóó gekeerd werd Wat niet te verzachten is moet men ver hoeden. Het begon bij mij een vaat gedacht, te wor den de oorlogen moeten ophouden. En ieder mensch moet het zijne bijdragen waar hij maar eenigszins kan, opdat de mensch- heid dit doel nader kome. De plannen die wij, Frederik en ik, onder een smeedden voor de toekomst, waren de volgende na het einde van den oorlog den krijgsdienst verlaten en ons terugtrekkenen eene kleine, goedkoope plaats, waar Frede riks pensioen en mijn inkomen voldoende zouden zijn om de kosten van onze kleine huishouding te bestrijden. Mijn vader die van onze inzichten voor- loopig niets wist, maakte echter gansch andere toekomstplannen voor ons Gij zult thans een jonge overste zijn, Filling, en binnen een tiental jaren zijt ge voorzeker generaal. Tegen dien tijd zal voor zeker wederom een nieuwe oorlog uitge broken zijn en, wie weet misschien is u het groote geluk beschoren Oostenrijks de levensmiddelenverzorging van Nederland. De minister verklaarde in dit onderhoud dat hij over invoer van graan uit het buitenland nog geene bepaalde mededeeling kan doen. Binnen kort zullen waarschijnlijk 10.000 ton graan of meel uit Amerika gezonden borden en uit de Nederlandschè haven zullen 3 schepen naar Amerika vertrekken. "Over een vrijgeleide dezer drie schepen wordt met de Duitsche regeering onderhandeld. Of nog meer kan ingevoerd worden, hangt in eerste lijn af of het de Nederlandsche regeering zal gelukken verdere graan- of meelvoorraden in de Vereenigde Staten te koopen. De vroeger gekochte voorraden zijn door de Amerikaan- sche regeering in beslag genomen. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Destelbergen, den eerw. heer Van der Wee, pastoor te Denderbelle pastoor te Denderbelle, den eerw. heer Van de Velde, onderpastoor te Oostackeronderpastoor te Oostacker, den eerw. heer Verniers, id. te Kruishoutem onderpastoor te Baasrode, den eerw. heer Peirsman, id. te Erpe onder pastoor te Erpe, den eerw. heer Coppens, leeraar in St-Jozefsgesticht te St-Nikolaas. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5) 5 Vrouwelijk 0) Huwelijken M. Permentier, hovenier met M.Van Mic- ghem. landb. M Meert, werkt. k. met E. De Schryver.kleerm.C. Van Geit, steenb. met E. Frank, naaister. A. Bruyndonckx, brouwmeester met E. De Middeleer, zb. D. Clopterop. schrijnw. niet L. Van den Bossche, stikster. A. De Coster, pasteib. met R. Callebaut, zb.J. Bellemans, werk man met V. Rogiers, br. J. Meersman, werkm met J. Wailly, tw. L. Vonck, tw met M. Van Geirt, tw. Overlijdens S. Preuveneers, scholier, 14 j. won. te Gent. - J. De Loose, wr Schouppe, landbr 85 j. St. Job. J. Van der Burght, vr. Van Geert, zb. 45 j. won. te Erembodegem. M. Menschaert, vr. Callebaut, zb 52 j. Zout- straatp. M. Dierick, vr Roosen zb. 65 j. Molenstr. F. Dc Lombaert, m. Coen, fabriekw. 61 j. Scherreveldstr. A. Lernoul wed. Lapaire, zb. 81 j. Kloosterstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 19 Mei, M. Meganck, Leopoldstraat. Maandag 20 Mei, (2de Sinxendag) M. Renneboog, Nieuwstraat. VENDITIE VAN te Aalst, De Gheeststraat. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal op Donderdag 23 Mei 1918, te beginnen om 8 uren voormiddag ten huize van Juf. Maria Louisa De Rycke, te Aalst, De Gheeststraat, n° 1, overgaan tot de open bare verkooping van alle de aldaar te bevin den huismeubelen en andere roerende goe deren en voorwerpen bestaande voornament- lijk in kleerkas, andere kassen, jacht, stoof en toebehoorten, tafels, stoelen, spiegels, uurwerken, bank, beelden, posturen, kuipen, emmers, bedstoelen, nachttafels, waschman- de, allerlei keukengerieven, kleedingstukken en slaapgerieven, brandhout, kolen en meer andere voorwerpen. Gewone voorwaarden en mits gereede betaling. Kantoor van den Notaris TIBBAUT te Aalst. De Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst', zal openbaarlijk verkoopen I. Dijnsdag 28 Mei 1918, om 3 ure namiddag ter herberg IUt Hof van Weenen bij Adolf De Gendt, te Aalst, Boterstraat. Gemeente Nieuwerkerken. Koop 4, 5, 6, samen gebracht 4.720 fr. wapenen wederom tot hunnen vollen glans te verheffen. Eens dat wij naaldgeweren of wellicht nog een vlugger stelsel ingevoerd hebben, dan zullen wij die heeren Pruisen wel ten onder krijgen. Wie weet, meende ik, misschien zal de vijandschap met Pruisen ophouden wellicht sluiten wij eens met hen een verbond. Mijn vader schokschouderde. Indien de vrouwen toch eens niet meer over staatkunde wilden praten, sprak hij smalend. Vriendschap, verbond met die schurken Nooit Ik kom morgen 1 uur naar Grumitz. Koenraad. De vreugde die dit snelbericht bij Lili te voorschijn riep, kan men zich allicht voor stellen. Zoo opgetogen en blij werd mis schien nooit een aankomeling ontvangen, dan een die uit den oorlog wederkeert. In waarheid was het in dit geval ook de terug keer des overwinnaars niet, maar de men- schelijke gevoelens der beminnende bruid lieten zich niet beinvloeden door de vader- landsche. Natuurlijk ware hèt hem aangenamer geweest, indien hij met een zegepralend leger had kunnen terugkeeren. Nu, voor Keizer en Vaderland gestreden te hebben, is II. Zaterdag 25 Mei 1918, om 2 ure namiddag, ter zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis. Stad Aalst. Een Handelshuis met Ijskelder, Werkhuis] en Hof, in de Korte Zout straal nr 17, wijk A, nummers 1 132b, 1132c en 1 133a, groot 4 n. ,60 cent. Gebracht op 19.000 fr. Bewoond door den heer Maurice Alexandre. III. Woensdag 29 Mei 1918, ten 3 ure namiddag ter herberg In 't Schip persgilde bij juffrouwen De Grauw, te Aalst, Bierstraat, nabij de vaart. Stad Aalst. I. Woonhuis en Hof, in de Bergemeersche straat, wijk F, num. 856i en 356k, groot 7 a. 20 cent. Onmiddellijk in gebruiktreding. Gemeente Meldert. II. Land, op Nievel, wijk C, nr 235A groot 28 a. 60 cent. en volgens meting 33 a. 20 c. Gebruiker Benoit Verleysen. IV. Donderdag23 Mei 1918. te beginnen om 8 ure voormiddag ten huize van Maria-Louisa De Rycke, te Aalst. De Gheeststraat, nr 1al de aldaar te bevinden huismeubelen. Gewone voorwaarden en mits gereede betaling. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. LANDVETTEN. Ach. Eeman, Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing'van obli- gatiën aan 4 °/0 ,s jaars. Uilbetaling der I koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos- j haar met drijmaandelijksche afkortingen 'i of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningon aan 1 intrest 's jaars, voor onderhoud j der huisgezinnen beproefd door de tijfis- omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel' der Maatschappij, te Aalst, Leopold-! straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijs ver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek z(jn te ve.-Kfygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk. ile tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dor koeien fr. 1,25. Pakken voor liet bevruchten van koeien en merrieën. Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. toch ook voor soldaten eene eer. Wanneer men hem hoorde praten, kon men hem waarlijk erom benijden dat hij den veldtocht medegemaakt had. Mijn broeder O Ito was ook gansch vervuld van zulk eene afgunst. Zoo'n uit den bloed- en vuurdoop terugge keerde krijger die er in zijn huzarenuniform toch nog zoo ridderlijk uitziet, die nu nog met eene eervolle schram over de kin ver sierd was, die midden in den kogelregen geweest was, die misschien zoo menigen vijand den doodslag gegeven had die scheen hem thans omstraald met eenen heldhaftigen stralenglans. Het was geen gelukkige tocht, dat moet ik zeggen, sprak Koenraad, en toch heb ik er eenige heerlijke herinneringen van mede gebracht. Vertel toch, drongen Lili en Otto aan. Ik kan er niet veel bijzonderheden van vertellen het geheel ligt achter mij als een koortsachtige droom/., de poederreuk stijgt u zoo wonder naar het hoofd. Eigenlijk begint de opwekking, de koorts het oorlogsvuur in een woord reeds bij den optocht. (Wordt voortgezet), j

De Denderbode | 1918 | | pagina 2