Oorlog In Moge mmmmm. OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. Robert Van de Lanotte m Mummm® Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Dil hel Dagboek eeser Jooge iroow. Italiaansche Oorlog Aangekomen Mededeeling. Verecnigde Vijveraars. ™IibT£ÏÏÏN^c^e^rn, Grondkrediel van België Bloedzuiverende Pillen Daarom, we herhalen het, is het vanwege Pater Berthold een gezegende daad geweest, de God-vergetende maatschappij te goeder uur te komen herinneren aan het groote levensgebod van den Heer Hebt elkander lief Daarom wenschen we dit verkwikkend en opbeurend boekje in de handen, van alle denkende menschen te zien f En mocht slechts één op tien, de gulden lessen in die bladzijden voorgehouden, ter harte nemen en trachten na te leven, dan zou de zon reeds van af morgen hierbeneden veel min miserie en mistroostigheid moeten beschijnen Melden wij ten slotte dat Pater Taeymans, de gekende kunstschilder, voor het werkje een puike symbolische bandteekening schet ste. Jozef Crick. Boekennieuws IS VERSCHENEN Bij A. Siffer, drukker der Koninklijke Vlaainsche Academie, te Gent De voormalige Omvang der stad Aalst. L Prijs i oo fr. eene nieuwe studie van onzen stadsgenoot Petrus Van Nuffel. Te verkrijgen ten bureeie dezer. Het Duitsch-Oostenrijksch Bondgenootschap. Berlijn, 1G Mei. Graaf Burian zal zich naar het schijnt in het begin van Juli, naar Berlijn begeven om te spreken over de uit breiding der Bondgenootschap. De onderhan delingen zullen van drievoudigen aard zijn en drie verschillige gebieden betreffen. De politieke vorm zal bestaan in eene nieuwe formuleering van het Bondsverdrag dat tot hiertoe bestond en de nieuwe tekst zal waar schijnlijk bij het bezoek van Graaf Burian te Berlijn vastgesteld worden. Buiten dat zullen de besprekingen over de nieuwe grondslagen van een wapen bond van een militair verdrag door militaire vakmannen plaats hebben en de ekonomische verdragen zullen overgelaten worden aan de afgevaardigden die ten deele reeds langen tijd nopens deze kwestie onderhandelen. Al deze onderhandelingen zullen een lang tijd perk vereischen. Duitschland, Frankrijk en Zwitserland. Tusschen Duitschland en Zwitserland, en ook tusschen Zwitserland en Frankrijk was er spraak van verdragen te onderteekenen, betrekkelijk de levering van kolen door Duitschland en Frankrijk aan Zwitserland. liet verdrag met Duitschland was ter o\i derteekening gereed, wanneer de Fransche regeering naar men verneemt, door haren gezant de Zwitsersche regeering berichtte dat, zoo Zwitserland zijn verdrag met Duitsch land onderteekende, Frankrijk zijne kolen- levering introk, en Zwitserland zelfs met den strengsten ekonomischen oorlog van wege de Entente bedreigde. Het optreden van Frankrijk heeft in Zwit serland begrijpelijkerwijze diepen indruk ge maakt. De Zwitsersche regeering heeft om een uitstel der on.lerteekening van het ver drag verzocht, tot 23 Mei. De politieke richting van Zwitserland staat volkomen vast Zij blijft die van eene on wrikbare neutraliteit, waarop de Bondsraad door het sluiten der verdragen aan beide zijden, overtuigd is geen de minste inbreuk gemaakt te hebben Volgens de laatste berichten blijft het voor- loopig onderteekend verdrag met Duitschland gehandhaafd, niettegenstaande de houding der Fransche regeering. De Liberté schrijft dat de Zwitsersche re geering het hooger gezegd uitstel benuttigen zal om twee Zwitsersche onderhandelaars naar Parijs te zenden, ten einde aldaar met den Zwitserschen gezant en de Fransche miniaters besprekingen te hebben. Bevoorrading van België. Voor rekening van het Nationaal Komiteit zijn volgende schepen met ladingen eetwaren uit Amerika te Rotterdam verwacht Contle de Flandre, met 2860 ton maïs Gouverneur de Lanisheere, met 2927 ton maïs en 2477 ton gerstTricolormet 5955 naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (34e Vervolg). Wel valt het aischeid van geliefden zwaar maar wanneer men eenmaal buiten is met de kameraden, dan is hetNu komt het er op aan de schoonste taak te vervullen die het leven aan een mensch stellen kan, name lijk het geliefde vaderland te verdedigen... de spanning reeds wanneer men hoort dat het er nu op losgaat... het bewustzijn dat er op dit oogenblik een deel der wereldgeschie denis afgespeeld wordt... en den trots, de vreugde die men in zijn eigen moed schept wanneer men rechts en links den dood ziet dien men trotseert als een man... het hart slaat vlugger, de strijdlust ontwaakt, de woe de ontvlamt, de haat voor den vijand ook de liefde voor het vaderland en het voor- uitstormen, het er op los slaan wordt een genot. Men voelt zien in eene andere wereld verplaatst... Ik verzeker het u. het is een toestand dien men onmogelijfc met iets anders vergelijken kan ton tarwe Trafalgar, met 2789 ton maïs Björnstern Björnscn, met 8256 ton maïs Adolf Deppc, met 2054 ton maïs en 428 ton tarwemeel Consul Ccrfitzenmet 4028 ton tarwe Herm, met 6200 ton tarwe en maïs- bloem Eole, met 3702 ton gerst Anvers, met 6500 ton bloem Syrië, met 4700 ton garstPresident Bunge, met 6000 ton maïs fothey, met 7000 ton tarwe en maïs Colom- bier en Liège met ongeveer 8000 ton ver schillende eetwaren. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 22 Mei. Ambtelijk bericht van heden middag In liet Kemmelgebied duurde de levendige geschutbedrijvigheid voort. Ten noorden van het dorp Kemmel en ten zuiden van Loker mislukten 's avonds hevige vijandelijke aan vallen. Langs beide zijden van de Leie, en aan het kanaal van La Bassée lag het achter waarts gelegen land onder hevig geschtvuur. Ook tusschen Atrecht en Albert was het vij andelijk geschut 's avonds zeer levendig. Tusschen de Somme en de Oise werd de gevechtsbedrijvigheid slechts tusschenpoo- zend levendig. Op het overige front, niets van bcteekenis. Een onzer bom bardeer-eskaders vernielde in den nacht van 20 op 21 Mei de uitgestrekte munitie-stapelplaatsen bij Blargies. Luitenant Wenckhoff behaalde zijn 27*, luitenant Puetterzijn 23een 24e overwinning in de lucht. BERLIJN, 22 Mei. (Ambtelijk bericht). Gedurende de maand April werden er in 't geheel 652,000 ton van de voor den vijand bruikbare handelsscheepsruimte vernield. De te zijner beschikking staande wereldhandels- scheepsruimte is aldus door militaire maat regelen alleen sedert het begin van den oor log met 17,116,000 ton verminderd. BERLIJN, 21 Mei. Ambtelijk bericht van lieden avond Van de krijgsvelden niets nieuws Uit Fransche bron PARIJS, 20 Mei. Ambteljjk bericht van 3 uur 's namiddags Tamelijk hevige aktie van het geschut bij Hangard en ten zuiden van de Avre. Onze patroeljes hebben ten westen van Castel ge vangenen gemaakt. Ten noorwesten van Reims, in de richting van Bermericourt, zijn onze afdeelingen tot in de derde vijandelijke verdedigingslinie binnengedrongen Zij heb ben er aanzienlijke verwoestingen aangericht en namen gevangenen, waaronder een offi cier, alsook materieel mee terug. De vijand ondernam een poging tot over val in de buurt van Vauclerc en in het Bois des Chevaliers, zonder eenig resultaat te be reiken. Voor het overige was de nacht kalm. PARIJS, 20 Mei. Ambtelijk bericht van 11 uur 's avonds Geen voetvolkgevechten. Ten zuiden van de Avre en in de streek van Montdidier Lassigny hier en daar hevig geschutvuur. Overal elders was de dag kalm. PARIJS, 20 Mei. Ambtelijk bericht van het leger in het oosten Wederzijdsche geschutaktie in de streek var. Doiran. Tusschenpoozend kanon- en ge weervuur op het Servisch front, waar een Bulgaarsche verkenningsafdeeling terugge worpen werd vóór zij onze prikkeldraadver sperringen kon bereiken. Bedrijvigheid van het geschut en van de loopgraaf-mortieren in de bocht van de Cerna en in de streek van Monastir, waar een Bulgaarsche verken ningsafdeeling ook teruggeworpen werd voor zij onze linies kon bereiken Stijgende bedrijvigheid van het Bulgaarsch geschut in het vak van Pogradek. De Engelsche vliegerdienst beschoot met sukses de Bulgaarsche inrichtingen in de streek Demir-Hissar. Uit Engelsche bron LONDEN, 19 Mei. Ambtelijk bericht van het groot hoofdkwartier Wij voerden gister avond met goed gevolg kleine aanvallen uit in de buurt van Ville- sur Ancre.ten noordwesten van Morlancourt. Wij verbeterden onze stellingen bij deze plaats, maakten een aantal gevangenen en veroverden cenige machiengeweren. Ten noordwesten van Albert en in de buurt van Hamel deden wij ook met goed gevolg aan- Geheel en al als de arme Godfried Tes- sau, murmelde Frederik voor zich heen... maar ja... het is immers dezelfde school... In de omgeving waren overal Pruisen in gekwartierd, en nu zou ook Grumitz aan de beurt komen. Op zekeren morgen het was in de eerste dagen van Augustus zat ik in eenen hoek der boekenkamer en keek door de opene venster naar buiten. Van hier had men een eerlijk vergezicht op de omgeving. Het scheen mij toe als zag ik in de verte een ruitertroep die zich langs de groote baan in onze richting begaf. Pruisische inkwartiering, was mijn eerste gedachtIk zette een verrekijker die zich daar bevond, in orde en keek naar het be wuste punt. Inderdaad: eene'groep van ongeveer tien ruiters, met wapperende wit- zwarte wimpels aan de punten der lansen. Tusschen hen een voetganger in jacht- kleedij. Waarom ging die zoo tusschen de paarden in Een gevangene Het glas was niet sterk genoeg; ik kon niet bekennen of de vermeende gevangene niet een onzer woudbeambten was. Het kwam er echter op aan de slotbtwoners van de toekomend ge beurtenis kennis te geven. Ik verliet ijlings de boekenkamer om mijn vader en tante vallen, waarbij wij eenige gevangenen namen en vier machinegeweren buit maakten. Een aanval door den vijand beproefd ten noord oosten van Bethune werd door ons vuur af geslagen,alvorens hij onze linies had bereikt. Het plaatselijk krijgsbedrijf, dat wij van nacht bij Ville-sur-Ancre hebben onderno men, is volkomen geslaagd. Australische troe pen hebben de vijandelijke stellingen om en in het dorp stormenderhand genomen. Het dorp is thans in ons bezit. Wij hebben 360 gevangenen genomen en veroverden 20 ma chiengeweren. Onze verliezen zijn licht. Vandaag hebben wij een geslaagden over val gedaan op een vijandelijken post ten zuid-westen van Meteren en de bezetting gehaveud. Op het overige van het front niets te melden dan wederzijdsche bedrijvigheid van het geschut in verschillende vakken. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 21 Mei. Ambtelijk bericht van het groot hoofdkwartier Op het Italiaansche front voerde de weder- zijdsch ontplooide verkenningsbedrijvigheid tot herhaalde gevechtsondernemingen. Ten zuidoosten van Mori drongen in den nacht op Zondag afdeelingen Hongaarscli voetvolk in de vijandelijke stellingen. Aan het Loppio- meer, bij Agio en op den Sasso-Rosso wer den Italiaansche patroeljes teruggeworpen. Bij Fener werden sterke vijandelijke verken- nlngsafdeelingen door een aanval terugge worpen.Bij Kapo Sile ontnam ons de Italiaan een voorposten loopgraaf. De vlieger kompagnie 14 schoot op 19 Mei vier vijandelijke vliegtuigen neer, welke op ons terrein vielen. Uit Italiaansche bron ROME, 19 Mei. Langs liet bergfront gisteren opmerkelijke plaatselijke akties. Op de zuid westelijke hellingen van den Monte Montello fnuikten wij eene vijandelijke po ging tot aanvallen in de kiem. Een van onze vooruitgeschoven posten op den Monte Pap- lel sloeg met behulp van versterkingen een krachtigen vijandelijken aanval af. De vijand moest met achterlating van honderd dooden terug. Op andere plaatsen deden wij van van onzen kant geslaagde overvallen. Ook de Engelschen voerden geslaagde verken ningen uit. Een kabelballon en vier vliegtui gen des vijands zijn neergeschoten. Twee van de vliegtuigen waren het slachtoffer van Britsche vliegers. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 21 Mei. Ambte lijk bericht van 20 Mei Over het algemeen rust, afgezien van levendige geschutbedrijvigheid op enkele punten van het front. De op 17 Mei bij Djardoen verslagen opstandelingen leden daar een zware nederlaag. Hun verliezert be dragen over de 200 dooden Twee officieren en 14 man werden gevangen genomen, vele wapens en munitie vielen in onze handen. Op de overige fronten geen gebeurtenissen van bélang. Verkrijgbaar ten bureeie van De Den- derbode en bij onze verkoopers. 1°, Melkerijleergang door Th. Delen L. D'Hondt. - Prijs 3,25 fr 2°) Handboekje der landbouwster Boter Kaasbereiding op de hoeve. Prijs 1.75 fr. Ongevraagde artikels, kennisgevingen, petitiën of dergelijken worden onder de rubriek Mededeeling opgenomen, wij zijn er hoegenaamd niet voor verantwoorde lijk. De Vereenlging Eigenaarsbelangen voor het Arrondissement Aalst. Afdee- üug Aalst," heelt tic hif-rniivolgeiHle verloogen hij de hevoeple stedelijke instellingen ingediend Aalst, op 10 Mei 1918. Aan de Weledele Huren Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst. o»envegende, Heer Burgemeester en Schepenen, dat de gemeentelijke overheid, - hoofd der politie, - de vertegenwoordiger der samenleving uitmaakt, vesligen wij uwe welwillende aandacht op het vol gende 1. dat, sedert eenige» tijd het getal misdrijven Marie op te zoeken. Ik vond ze beiden in het saion De Pruisen komen, de Pruisen komen! meldde ik buiten adem. Het doet immer •genoegen de eerste te zijn om een gewichtig bericht mede te deelen. Dat de duivel ze hale was mijn vaders gastvrije uiting, terwijl tante Marie het juiste gedacht vond door te zeggen Ik ga aanstonds aan vrouw Walter bevelen geven om alles gereed te maken. En waar is Otto vroeg ik, want men moet hem verwittigen en hem op zijne hoede stellen Jat hij zijnen haat voor de Pruisen geen vrijen teugel laat... dat hij niet onbe leefd is tegenover onze gasten. Otto is niet te huis, antwoordde mijn vader, hij is dezen morgen op jacht gegaan. Ge hadt hem moeten zien hoe net nem de jachtkleedij staat... dat wordteen pracht van een kerel... aan dien heb ik veel vreugde. Ondertusschen werd het in den huize luid ruchtig; men hoorde haastige schreden en opgewonden stemmen. Ze komen reeds, die windhanen! sprak mijn vader. De deur werd opengerukt, en Franz, de kamerdienaar, stortte binnen. (Wordt voortgezet). beangstigend toeneemt welke namelijk bestaan in het uitplunderen en vernielen van onroerende goedereD, bestaande nit onbewoonde huizen xndezer afhanke lijkheden, waaruit men binnenwerks al hel timmer en schrijnwerk uitbreekt en steelt, maar waaraan ook buitenwerks soms dezelfde wandaden gepleegd wordeD, doorliet uitnemen van blinden, ramen en buitendeuren, ja waaraan zelfs soms tol de dak pannen toe van het dak af naar beneden geworpen worden 2. dat, deze misdrijven gebeuren, zoowel hij zomer- als wintertijd, meestal bij klaren dage, en gepleegd worden door volwassen personen, jonge lingen of ook schoolkinderen,opgehitst door kwaad willige drijvers en vastgesteld worden niet alleen in afgelegen wijken of plaatsen, maar ook in volk rijke en rerkeersgewiohtige straten 3. dat, deze misdrijven de samenleving storen, en gij, als hare vertegenwoordigers verplicht zijt de straf dezer wandaden te^er volgen. 4. dat, nochtans de^witie hij dergelijke feiten, tot heden nooit uit eigen beweging ingreep. 5. dat, dienaangaande persoonlijk bij de politie ingediende klachten, tot heden aan deze geen aan leiding gaven tot liet ontdekken der plichligen, noch tol het invoeren van verhoedingsmaatregclen. 6. dat, begunstigd door deze onverklaarbare toe gevendheid der overheid in verbaDd mei de bedrij vers dezer misdaden, de verderfelijke en ontbinden de invloed van de hedendaagsehe rechtsschendingen en misstanden op maatschappelijk gebied incer en meer ontwikkelen moet, in 't nadeel d<-r .samen leving. dat, de politie nochtans, uit eigen beweging, en met gestrengheid optreedt tegenover deze eige naars, wier huis door het schuim der bevolking aldus vernield werd, immers deliouwpolilie, zoodra de verwoesting den gevorderden grasd bereikt, vermaant de ongelukkigen en stelt hun voorde keus: of onmiddellijk herstel, hetgeen in deze omstandig heid niet mogelijk is, ot van ambtswege at braak van de overblijfselen. Wij betwisten geenszins de ernstige zending der bouwpolitie, wijzen evenwel op deze opvallend tegenstrijdige handelwijze toege vendheid tegenover misdadigers, strengheid tegen over eerlijke lui. 8. dat, naar onze meening, uit deze vernielingen door wanorde veroorzaakt, een «burgerlijk belang» ontstaat, waaromtrent de gemeente" desgevallend aansprakelijk is tegenover de benadeeligde bezon- dere personen. Wij verzoeken lied, heer Burgemeester en Sche penen, de beweegredenen van ons schrijven iu welwillende aanmerking te nemen, en in verband met den daaruit geópenbaarden onrechtvaardigen toestand, de noodige maatregelen te treilen t>.t handhaving van ordelijke, waardige en gerechtigde verhoudingen op maatschappelijk gebied, waarbij de herhaling van dergelijke misstandon, als hooger aangewezen voorkomen wordt, tot nut van de alge meenheid der eerlijke bevolking onzer stad'. Met de meeste Hoogachting. Namens bet Bestuur der Vereeniging Eige naarsbelangen voor het Arrondissement Aalst, Afdeeling Aalst. De Schijver, I)e. Voorzitter, Get. Jan Wagemans. Get. A. D'Hondt. Opmerking. Alle eigenaars van huizen, die op de wijze hierboven vermeld, beschadigd wor den, worden hierbij verzocht zich lot onze Veree niging, Lokaal Nienwstraat, 41, te wenden. Aalst, op 10 Mei 1918. Aan h'et Komiteit voor Huisvesting der Uitgedrevenen, te Aalst. Heer Voorzitter, De toewijding aan do belangen der ongelukkige ui (gedrevenen door uw komiteit betoond, is boven allen lof verheven, en voorzeker is d<; hartelijkheid en opoffering, door uwe leden betuigd, gegrondvest op eigen ondervinding, opgedaan in eigen nood, gedurende die reeds lang geleden dagen dat liet oorlogswee ons allen uil onze eigen haardstede uil - dreel een duister en onbekende lot tegemoet Maar het leenigen van den grooten nood dezer hoogst belangwekkende slachtoffers der huidige wereldramp, was niet bij machte uwe grootmoedig menschlievende inborst, door een eenzijdige oor- deelwijze te verengen, en overal waar hulp te ver- lcenen, nood te verzachten, onrecht te herstellen is, daar koesteren wij de innige hoop U als gedienstige medewerkers in het tot stand brengen van wensche- lijker verhoudingen de hand te kunnen reiken. Aldus uwe menschlievende gemoedstemming waardeerend, durven wij het aan ons tot U te rich ten, met het doel een ongerechtigde toestand, waar door velen onzer stadsgenooten in hunne noodwen- digste bestaansmiddelen benadeeligd worden, te doen ophouden namelijk het kosteloos huisvesten der uitgewekenen door de eigenaars van huurhuizen. Het volstaat hier, op deze wonde te wijzen waar aan het maatschappelijk lichaam onzer stedelijke volksgemeenschap lijdt, opdat hel gewicht en het onrechtvaardige van dezen misstand opvallend wordt. Daargelaten dat in overeenstemming met de Bel gische Grondwet (art. 11), Niemand van zijn eigendom kan worden beroofd, tenzijen mits eene billijke en voorafgaande vergoeding en dat, op rechterlijk gebied, de eigendom eener zaak recht geeft op alles wat zij voortbrengt. (B. W. 546)zoo dient menschlievender wijze toch ook opgemerkt dat de bezitters van onroerende goederen hoofdzakelijk beliooren tot den werkzamen midden stand, en beschikken, zelfs bij gewone tijdsomstan digheden, over het inkomen dat hunneeigendommen voortbrengt, niet om het te kapitaliseeren, maar we) om te voorzieu in de onmiddellijke noodwen digheden van hun dagelijksch levensonderhoud. Maar vooral in de huidig heersehende toestan den, die hoofdzakelijk den middenstand, met snelle treden, onvermijdelijk ten ondergang richten, ware het eone hoogst onverantwoordelijke daad plegen, door eene volstrekt ongerechtigde handel ijze te bestendigen, eene belangwekkende klas der bevolking van een deel barer rechtmatige Icvenson- derhoudsmiddelen te berooven. Immers niemand kan van zijn eigendom beroofd worden, zonder vergoeding, en indien er eene menacblievende plicht in verband met deze ongeluk kige uitgewekenen te vervullen is, dan weegt deze niet op bijzondere personen, maar wel op de ge meenschap, zij oogenblikkelijk in dit geval de ge meente. Wij verzoeken IJ dus, lieer Voorzitter, aan de eigenaars, die hunne huurhuizen welwillend ter beschikking van uw komiteit hebben gesteld, de billijke vergoeding te helpen beschikken, welke hun in overeenstemming met de Belgische Grondwet cn ook in rechte toekomt, 't zij dat gij do bemiddelde uitgedrevenen tot het voldoen van liuispacht aanspoort,'t zij dat gij ter verwezenlij king van deze rechteberstelling, de tussclienkomst der gemeente inroept. Met de meeste Hoogachting, Namens het Bestuur der Vereeniging Eige naarsbelangen voor het Arrondissement Aalst. De Schrijver, De Voorzitter. Get Jan Wagemans. Get. A. D'Hondt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 0) q Vrouwelijk 3) Huwelijken J. Burgeltnan, werkm. met M. Banwens, zb. K. De Witte, bakkersg. met A. Bogaert, zb. P. De Brul, magaz. met V. Buys, lacetbew. Eene echtscheiding is uitgesproken ge worden Overlijdens A. Lauwers, 10 j. Lindenstr. C. Van Geert, kantw. 19 j. won. te Erembodegem. L. Kindermans, zb. 18 j. Moorselb. O. Hoevelinck kookster, 61 j. Lange Ridder straat- C. Marinx, zb. 17 j Denderstr.— H. Silon, wr Boel, werkm. 40 j. De Gheest- straat. P. Cornell's, m. Wauters, kommis- sionnaris, 74 j. Lange Ridderstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 26 Mei, M. Callebaut, Botermarkt. Kantoor van den Notaris TIBBAUT te Aalst. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zat open baarlijk verkoopen I. Dijnsdag 28 Mei 1918, om 3 ure namiddag ter herberg Het Hol van Weenen bij Adolf De Gendt, te Aalst, Boterstraat. Gemeente Nieuwerkerken. Koop 4, 5, 6, samen gebracht 4.720 fr. II. Zaterdag 25 Mei 1918, om 2 ure namiddag, ter zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis. Stad Aalst. Een Handelshuis met Ijskelder, Werkhuis en Mof. in de Korte Zoutstraat nr 17, wijk A, nummers 11 32b, 1132c en 1 133a, groot 4 a. 60 cent. Gebracht op 19.000 fr. Rewoond door den heer Maurice Alexandre. III. Woensdag 29 Mei 1918, ten 3 ure namiddag ter herberg In 't Schip persgilde bij juffrouwen De Grauw, te Aalst. Bierstraat, nabij de vaart. Stad Aalst. I. Woonhuis en Hof, in de Bergemeersche straat, wijk F, num. 856i en 856k, groot 7a. 20 cent. Onmiddellijk in gebruikireding. Gemeente Meldert. II Land, op Nievel, wijk C, nr 235a grnot 28 a. 60 cent. en volgens meting 33 a. 20 c. Gebruiker Benoit Verleysen. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACflILLE EE MAN, Albert Liénartslraal, 10, Aalst. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsioten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o. Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamloozc Maatschappij). Uitgave en vernieuwing'van oblr- gatiën aan 4 ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank lecningon aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in hel bureel der Maatschappij, le Aalst, Leopohl- slraat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamer) smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-iirijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Pandpyn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën. Remedie tegen liet snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2