DE DENDEKBODE Het Gouden Kalf. vrsaesiiota. In Duitschland OORLOGSBERICHTEN Landen en Meerschen Week - Kalender. Een droeve Ballade. KATHOLIEK NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD Wal gescinm ei la Warland Op 't Westerfront In België en Frankrijk Studie van Mter Eeman WOONHUIZEN Aalst, den 28 September i9ts. SEPTEMBER. Evangelie van den Zondag De Gast zonder bruiloftskleed. Matth. XXII. 29 Zondag, 19. na Sinksen. Kerkwijding van Sint-Michaël. 30 Maandag, H. Hieronymus BI. OKTOBER. 1 Dijnsdag, H. Bavo. 2 Woensdag, HH. Engelen Bewaarders. 3 Donderdag, H. Gerardus, abt. 4 Vrijdag, H. Franciscus v. Assisiën, B. 5 Zaterdag, H. Remigius, Bel. De zomer zong in het koren op 't land. Zij dwaalden de wegen langs hand in hand. Hij droomde van liefde die nooit vergaat, En blikte verrukt naar heur bleek gelaat. En wilt ge voor eeuwig de mijne zijn Voor eeuwig Zij loech in den maneschijn. Hij nam ze zacht in zijn armen, en lang Stonden ze zwijgend daar, wang aan wang. Door 'l koren verliep heel lijzig en stil Een klagend uitrimpelend wind-geril. Een ster traande wazig ter blauwe vert'. De zomer zong luid in hun beider hert. En hij, met een liefde-jubel in 't oog, Zich over haar rozig mondeken boog. Doch wee Daar woedt er een storm in 't land. De noodklokken kleppen een wereldbrand. De liefde verbleekt en het vrede-lied Sterft ijlings nit in het donker verschiet. Daar nadert randend een oorlogstoet Kanonnen en zwaarden, dorstig naar bloed Yriendinne, vaarwel Mij wacht het kanon H'j g'ng> wit v»n smart, door de Juli-zon. En blijft ge me trouw in leven en dood Haar oog sprong vol tranen. Voor 'l laatste sloot Hij 't snikkend lief in zijn bevenden arm. Vooruit Hij verdween in het oorlogsalarm. Nu daagde ter wereld het rijk der hel. Kanonnen en zwaarden Een bloedig spel De luchten dreunen van 't moordend lawaai. De nachtkimmen staan in een fcestlijke laai. Het weerlicht ter kimmen akelig rood Daar branden de feestvuren van de Dood llaar viel de bloeiende zomer ten prooi Haar offert men levens zoo jong en mooi Het levende koren maait zij nu al Zij delft voor de menschheid een reuzig graf En op een nacht, met verscheurde borst, Daar lag hij te sterven, doorschroeid van dorst; Daar ligt hij te kreunen met krijtwit gelaat En de grijnzende Dood aan zijn zijde staat. Zij neigt zich tot hem met een helschen lach. Kanonnenvuur bliksemt, en slag op slag Doorscheurt er de lucht met een scherp gefluit. De Dood staat daar stil en blikt naar heur buit. Hij fluistert een naam... Vriendinne... vaarwel» De spotlach der Dood klinkt snijdend en hel. Zij zet haren knie op zijn brekend hart. Zijn versteven mond is een schreeuw van smart... Het weerlicht ter kimmen akelig rood Daar branden de feestvuren van de Dood Judas zal eeuwig blijven als een beeld van afzichtelijken geldzucht. In hem leidde het geld tot de volledigste gevoelloosheid, of beter het slorpte al de liefdekrachten van zijn hart op, en dit hart bleef koud als een goudstuk voor alle andere zaken. Honderden jaren reeds te voren had Mozes met een gebaar van grootschen en heiligen toorn het Gouden Kalf aan stukken geworpen, waarrond het ver dorven volk een wulpschen dans inzette. Daarboven op den berg Sinaï was iets ont zettends geschied donders ratelden, bazui nen schetterden, en in een vuurwolk ver scheen er de Heer aan den profeet. Plechtig oogenblik Daar werd het lot der menschheid verhandeld, en zie, wanneer Moze6 na veer tig dagen met de tafelen der Wet naar beneden daalt, hoort hij wilde gezangen in de verte de menigte danst een vreugde- wals rond den goud-god I God had zich aan de menschheid veropenbaard in al zijn ont zaglijke glorie, en de menschen liepen naar het Gouden Kalf en aanbaden het De goud god dezer aarde was machtiger dan den God van den berg Sinaï. Christus kwam en in zijne schaduw wandelde er een Judas de laagste ikzucht naast de heerlijkste liefde, ziellooze schraapzucht naast grenzenlooze vrijgevigheid Jezus ging met open handen die niets deden dan weldaden zaaien, en zijn hart werd voller aldoor aan goedheid en deernis naarmate de menschelijke miserieën zich op zijn baan vermenigvuldigden. En Judas, de rosharige, snoerde zijn vingers immer vaster als grijpklauwen r<?nd den bui del waarin de zilveren penningen rinkelden. Hij zag niet het Lijden duizendvoudig rond hem uitgestald, en voelde zich bij dit schouw spel geen zier ontroerd. Hij kende alleen het geld. Hij hoorde alleen den klank van het geld. Het geld stak zijn hart in een ijskorst, en-Jezus zelf kon met al zijn liefdegloed dit ijs niet doen ontdooien. De Groote Stem die de dooden deed opstaan, de blinden zien, de kreupelen wandelen, had geen macht op Judas. Maria-Magdalena, de publieke zondares, zonk voor die Stem ver pletterd neer en werd een groote heilige. Petrus, de verloochener, dfe den plechtig- sten eed met de voeten trapte, werd door één blik van den Zaligmaker tot het heer lijkste berouw gebracht, en stond reiner en sterker dan ooit uit zijne zonde op. De Goede Moordenaar, aan wiens handen er zooveel bloed kleefde, voelde zich door diezelfde Stem geschokt tot in het diepste Zondag 2g September igi8. 5 centiemen het nummer 725Jaar Nr 4825 Abonnementsprijs -3 frank 's jaars. Men schrijft in te Aalst 31, KORTE ZOUTSTRAAT, 31. DRUKKER-UITGEVER VAN DE PUTTE—GOOSSENS der ziel, en beleed, in het aanschijn ran hemel en aarde, een roerend mea culpa. Alleen op Judas, op het geld, heeft de Zaligmaker geen pak gehad.- Aldus heeft het Christendom van af de eerste uur van zijn ontstaan, ajs verstoksten en hardnekkigsten vijand de Geldzucht ontmoet. Tegenover het Christendom, met zijn breede en prachtige leer van naasten liefde en edelmoedigheid, heeft zich hét Geld gekant dat de leer van dan Ikzucht en den Hebzucht als een nieuw Gouden Kalf onder de menschen heeft opgericht. Tegen over het Liefde-drama van Calvarie, staat eeuwig in de Geschiedenis het ijselijkste Geld-drama het verraad van Judas En eeuwen zijn voorbijgegaan, maar de macht van het Geld blijft dezelfde. Het kruis heeft men aan stukken geworpen en God willen bannen uit de samenlevinghet Gouden Kalf blijft tronen. Na Judas is de Jood opgestaan het type van den woekeraar en den sjacheraarDe Jood was de bloedzuiger der maatschappij. Met zijn haviksneus, met zijn loerende sater-oogen die branden van de goudkoorts, met zijn grijpvingers die krom staan van geld te tellen, met zijn weegschaal waarin hij gedurig zijn goudstukken, de kinderen zijner ziel, weegtis hij triomfan telijk alle stormen en alle plagen van den tijd doorgetrokken, en uit lijden en honger snood, uit tranen en bloed heeft hij altijd nieuw goud getooverd. Schoon goud, dat schittert als een zon Fijn goud dat in zijn ooren klinkt als de eenigste muziek ter aarde die waard is beluisterd te worden. De Jood huldigt het spreekwoordGeld riekt niet I Dé Jood durft bidden O Heer, zend maar mooie oorlogen en andere geesels op aarde Dan doe ik zulk een lekkere negotie Dan kan ik me torentjes van goud opbouwen En oorlogen braken uit. En terwijl het land met puin- hoopen bedekt stond, terwijl de fortuinen ineen stortten, en duizenden met hongerbleek gelaat door de straten doolden, deed de Jood, de woekeraar een lekkere negotie 1 Op den honger zelf spekuleerde hij om zijn geldkist te vullen. Een stuk brood verkocht hij tegen goudprijs. Het ras van den Jood is niet uitgestorven In deze twintigste eeuw, tijdens dezen afgrijselijken oorlog die een heele wereld teistert, is de wraak- roependste Geldzucht onder de volkeren opgestaan. Naarmate de algemeene nood stijgt, steigert de winstzucht van den woekeraar, en gelijk weleer den Jood, zou ook hij durven bidden Heer, laat die geesel nog maar wat duren Ik doe zulke schitterende zaken Onder de vele laagheden die de oorlog thans in de volksziel heeft blootgelegd, is dit eene der schandigste en onteerendste. Tegenover Honger en Dood die woeden in onze steden, staat daar de versteende Geldzucht, als het zinnebeeld der hoogste gevoelloosheid en hardvochtigheid. Midden puinen en bloed, midden rouw en lijden, midden smartkreten en vermaledij- dingen, troont weerom almachtig, aiover- winnend, het Gopden Kalf 1 Eenmaal heeft Mozes het verbrijzeld. Wanneer komt de nieuwe Wreker die, gewapend met God's rechtvaardigheid, den hartloozen woekeraar, schuldig aan volks- moord en volksuithongering, straffen zal JEF CRICK. Den Haag, 21 September. Het Nedei- landsch correspondentiebureel deelt ambte lijk mede Het uitvoeren van alle levens middelen is heden tot stilstand gekomen.Ver der wordt gemeld dat Duitschland het invoe ren van ruwijzer naar Nederland stilgelegd heeft. Deze week werd wederom in grooten omvang geslacht. Het vleesChrantsoen is voorloopig vastgesteld op 200 gram per week en per hoofd. Het slachten is zeker een gevolg der betoogingen welke een bedrei gend karakter begonnen aan te nemen. Men heeft ook eenen grooten ledernood vastge steld. De voorraad reikt slechts tot een paar schoenzolen per inwoner. De schoenen en de schoenenherstellingen zijn heden door de regeering gerantsoeneerd geworden. Zeep en olie zijn totaal van de markt ver dwenen. Voor sommige artikelen werden hier prijzen gevergd welke tijdens het derde oorlogsjaar in Duitschland als woekerprijzen aanzien werden. In Duitsch geld gerekend 50 mark voor eene flesch olie, 8 tot 10 mark voor een stuk zeep 150 tot 200 mark voor een paar .schoenen, 15 tot 20 mark voor een kilo rijst en 120 toM 30 mark voor 1 kilo thee. Een uitgebreid antwoord van Engeland. Zurich, 23 September. De Neue Zu- richer Zeitung meldt, dat Engeland een uit gebreid antwoord op de Oosienrijksch-Hon- gaarsche nota zal geven en dat deze waar schijnlijk de mogelijkheid voor verdere besprekingen zal laten bestaan de nota zou aldus opgesteld zijn, dat men een juiste, bepaalde verklaring over de oorlogsdoeleiden der middenrijken verwacht. Men is van plan vooral de vredelievende oppositie in de Ententelanden niet te kwetsen met dit doel zou de nota niet heele maal afwijzend zijn. De oppositie tegen Wilson, Parijs, 23 September. Onaangenaam opzien baarde in politieke kringen van Parijs het bericht, dat er een sterke oppositie tegen Wilson, wegens het snelle afwijzen der nota van Burian, terrein wint. De oppositie-groep, waarvan de New York Times het orgaan is, ziet in vredesonderhandelingen het eenig ste middel om een einde aan den oorlog te stellen. Niettegenstaande al hetgeen er in de Entente-pers geschreven wordt, heeft de oppositie in de New York Times bewe zen, dat er geen vredestrooming in Amerika bestaat. Een oordeel over von Payer's vredesprogramma. Bern, 23 September. In de «Populaire» schrijft de vroegere argevaardigde Lefoyer, dat elke persoon, welke slechts een weinig goeden wil heeft, zou moeten erkennen dat het vredesprogramma van von Payer noch het kenteeken der gewelddadige politiek draagt, noch inlijyingsplannen omvat er zijn wel enkele leemten, namelijk over de kwestie van België, de herziening van het verdrag van Brest Litofsk, de kwestie van Elzas-Lotharingen hierover moet men niet verwonderd zijn, want nooit heeft een oor logvoerende partij aan de andere een voor stel gedaan, dat zonder bespreking kon aangenomen worden de bespreking moet juist dienen om het over al de punten eens te worden. Het Oostenrijksch-Hongaarsch voor stel geeft de mogelijkheid het gansche vredes programma te bespreken een geval is niet voorhanden aan de Entente wordt de eisch niet gesteld iets onbekend te aanvaarden of iets niet weer goed te maken te doen. Het overige van het artikel is gecensureerd. Onderhandelingsbeschouwingen. Den Haag, 22 September.Reuter meldt uit Parijs De Matin verneemt uit Washington, dat in de naaste omgeving van president Wilson volgende uitlatingen de ronde doen, als door hem gesproken ten opzichte der Oostenrijksch-Hongaarsche vredesbetrach- ting Ik heb het voor noodig gehouden deze nieuwe poging der vredespropaganda kortweg af te wijzen. Wij hebben een volle dige zegepraal noodig en besprekingen kun nen derhalve niet toegelaten worden. Zelfs indien Oostenrijk mij morgen zeggen dat het alle veertien de punten van het door mij ge formuleerd vredesprogram aanneemt, zou ik nog aan dit nieuw standpunt vasthouden. Wij kunnen de woorden onzer vijanden niet meer gelooven. Wij behoeven meer dan bloote verzekeringen dat zij hun woord zul len houden. Het moet hun onmogelijk ge maakt worden hun woord te breken. Amsterdam, 21 September.— «Central News meldt uit Londen De Belgische hoofdminister Cooreman verklaarde, dat de Belgische regeering haar standpunt opzich- tens de algemeene vredesvoorwaarden en het hernemen der betrekkingen tusschen de verschillende Staten slechts in volledige overeenkomst met de Verbondenen zal vast stellen Bazel, 22 September. De Times schrijft op 19 September Het nieuw vredesoffensief en zijn misluk king hebben onder de verbonden diplomaten opnieuw de vraag opgeworpen, of de Ver bondenen geen eenheid der diplomatische kontrool moesten tot «tand brengen, gelijk zij in militair en economisch opzicht ten min ste grootendeels bereikt geworden is. Men verklaart nadrukkelijk, dat het laatste vredes offensief naar alle waarschijnlijkheid een in leidend maneuver is. Er konden weldra offensiefs op volgen, die bepaalder zijn en die mogelijks min licht zouden kunnen be handeld worden. Deze dienden een vlugger behandeling te verkrijgen dan de verbonden regeeringen er elk afzonderlijk zouden kun nen aan geven. Zelfs indien dezen moesten beslissen dat de Oostenrijksch-Hongaarsche nota geen gemeenzaam antwoord vergt, (dit is inmiddels reeds beslist. - Red.) wordt er voorgesteld, om toekomstige gevallen te voorzien en met volstrekte eensgezindheid te kunnen behandelen, het aanrechten van een diplomctisch Versailles op 't oog te nemen. De inrichting van zulk een inter-geallieerd or gaan zet intusschen het ontwerp eener be paalde vredespolitiek der Verbondenen voor uit als de grondslag, op welken de diplomatie AANKONDIGINGEN Kleine één maal i,5o fr.twee maal 2,50 Ir. Gewone annoncen 0,30 de regel. Vonnissen, sterfgevallen, enz. 0,50 de regel. Dikwijls te herhalen volgens akkoord. der Verbondenen zich moet stellen. De Ver bondenen mogen geen tijd verliezen, aan deze kwestie de grootste opmerkzaamheid te schenken. De Oostenrijksche Vredesnota te Weenen. Weenen, 19 September.De pers be spreekt immer voort de nota van graaf Burian, en in de politieke kringen is zij nog steeds het voorwerp aller gesprekken. Op de be voegde plaatsen is men door de brutale afwij zing in de Ententepers en zelfs door de voorloopige verklaringen der vijandelijke Staatsmannen geenszins ontgoocheld, want men had op een rechtstreeksch uitwerksel niet gerekend. Een aangenaam gevoelen verwekten de vriendelijke stemmen uit de neutrale landen. De meeningsverschillen over de doelmatig heid van het uur van den voetstap, die in de rijksduitsche pers, en wellicht ook tusschen de kabinetten van Berlijn en Weenen opre zen, werden hier niet tragisch opgenomen. Van den feitelijken steun door het Duitsche rijk is men zonder meer, verzekerd. Daar- neven verwacht men evenwel dat Duitsch land door onterughoudende demokratiseering van den Staat, de vijandelijke krijgsaanhit- sers het voorwendsel hunner opstokerijen zal ontnemen. Herhaling der vredesnota van Oostenrijk-Hongarië. Berlijn, 24 September. Uit Weenen wordt aan den Berliner Lokal Anzeiger gemeld Graaf Burian zal in de eerstkomende zitting der afvaardigingen zijne vredesnota aan de oorlogsvoerenden herhalen. Terzelf- dertijd zal Graaf Burian de redenen doen kennen, die hem tot dezen vredesstap heb ben aangezet. Bazel, 24 September. De Basler Nachrichten meldenkanongedonder dreunt bijna onophoudend dag en nacht van de Sundgouw en het Vogezenfront naar Bazel over. In de laatste klare maanschijnnachten heeft men zwaar aanhoudend trommelvuur van het gansche Elzasser-front op de Zwitsersche grenzen waargenomen. Parijs, 24 Sept. I11 de Havasbeoo.dee ling van 23 September heet het De vijan delijke weerstand op het Westfront langsheen de Siegfriedlinie wordt altijd sterker. De tegenaanvallen die met groote hard nekkigheid gevoerd worden vermeerderen. Zatèrdag namiddag hebben de vertegen woordigers der meerderheidspartijen in den Rijksdag, nogmaals eene vergadering gehou den, ten einde den toestand (vorming eener meer parlementaire regeering) te bespreken. Welke stelling het Centrum dienaangaande, zal innemen, wordt nog niet bepaald gezegd. Het was echter zeker, schrijft «B.T. dat graaf Hertling de fraktiezitting van het Cen trum zou bijwonen. De toestand. Aan drijverijen tegen den rijkskanselier wil het Centrum geen deel nemen. Het zal ook geen pogingen te werkstellen om de sociaal-demokraten buiten het ministerie te houden. De Nationaal-Iiberalen houden zich gelijk vóór en na, op het standpunt van het regeeringsprogramma Hertling-Payer-Fried- berg. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 26 September. Ambtelijk bericht van hedenmiddag Legergroep Kroonprins Rupprecht Gevechten op het terrein voor de stellingen in de Leie-vlakte, ten noorden van het La Bassée-kanaal en bij Moeuvres. Legergroep von Boehn Hevig geschutvuur des vijands ten zuid oosten van Epéchy en bij Bellicourt, werd slechts gevolgd door kleinere aanvallen, welke afgeslagen werden. Tusschen de Omignon-beek en de Somme zette de vijand zijn aanvallen voort. De eerste stormaanval zakte in het samengetrokken vuur van ons geschut en ons voetvolk ineen. Het middenpunt, waarop de dikwijls herhaal de aanvallen 's voormiddags gericht waren was de hoogte tusschen Pontruet en Gri- court. De vijand vatte voorloopig voet op deze hoogte. In tegenaanval werd zij hero verd. '8 Namiddags deed de Franschman tusschen Francilly en de Somme herhaaldelijk sterke aanvallen, welke afgeslagen werden, afgezien van enkele punten der stelling, waarin hij binnenbrak. Tijdens de beide jongste dagen maakten wij hier over de 200 gevangenen. Legergroep Duitschen Kroonprins Bij een plaatselijke aanvalsonderneming ten noorden van Allemant (tusschen de Ailette en de Aisne) namen wij gevangenen. NOTARIS TE MOORSEL. OPENBARE VERKOOPING van Te MEIRE. De Notaris PAUL EEMAN te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Melre. Koop een. Een perceel MEERSCII, gelegen op Brocckveld, gedadastreerd sektie C, nummer 436, groot 63 aren 60 centiaren palende oost M. Désiré Maesschalck te Meire, zuid M. Victor Van Sande te Wette ren, west de weg en noord M. Victor Raes te Meire. Gebruikt door M. Clément Ruyssinck. Koop twee.'Een perceel MEERSCH, gelegen in de Mertensmeerschen, geka dastreerd sektie C, nummer 232a 'bis, groot 25 aren 70 centiaren palende oost M. Maurice De Schaepmeester te Lede zuid dame Wed. De Vos-De Saedeleer te Meldert west de gemeente Aygem en noord M. Bae- ten, vrederechter te Herzele. In regie. Koop drij. Een perceel LAND, gelegen op den Wilgendries, gekadastreerd sektie A. nummer I265D, groot' 34 aren 10 centiaren, palende oost dame Wed. August Beirens te Meire zuid Juffer Valentine De Vos te Gent west het Bureel van Weldadigheid van Meire en noord M.M. Kamiel Van Impe en Karei Smekens te Meire. Gebruikt door M. Benoit De Peyter. Koop vier. Een perceel MEERSCH, gelegen op den Cryselaer, gekadastreerd sek tie C, nummer 307, groot 11 aren 60 cen tiaren palende oost M. Remi De Saede leer zuid M.M. Arthur Van den Ecckhout en Lod. Van Sande allen te Meire west de gemeente Meire en noord M. Robert Sche- venels te Aalst. In regie. Koop vijf. Een perceel MEERSCH, ge legen op Stevensveld, gekadastreerd sektie C, nummer 59a, groot 39 aren 80 centiaren palende oost M. Pieter De Luyck te Meire; zuid Juffer Marie De Ryck te Meire en M. Victor Van Sande voornoemd west Juffer Marie Van der Gucht te Erpe, M. Albert De Saedeleer te Meldert M. Karei De Vos te Gent en M. Eugeen Moens te Aalstnoord M. Goeman te Meire en Juffer Mabilde te Meire. Gebruikt door de Wed. Vyverman. Koop zes. Een perceel LAND, gelegen op Meuleveld, gekadastreerd sektie A, west- deel van nummer 1249, groot 42 aren 58 centiaren, palende oost Juffer Marie Rog geman te Meire en Karei Smekens voor noemd zuid M. Gustaaf DeTroyerte Aalst; west M. Prosper Van den Eeckhout, Burge meester Crommelinck, Joseph Provoost en andere, allen te Meire noord M. Joseph Van der Gucht te Meire en Pieter D'IIondt te Aygem. Gebruikt door MM. Alfons Bosse- loo, De Troyer en de Landsheer. ZITDAGEN Instel Donderdag 24 Oktober )10,Q Verblijf Donderdag 31 Oktober )iy,w telkens om 2 ure stipt namiddag, te Meire, dorp, ter herberg De Concorde gehouden door M. Arthur Van den Eeckhout. De koopers zijn verzocht zich te voorzien van trouwboek of uittreksel uit hunnen ge- boorteakt en van hunne contributiebrieven. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Gentschestraat en Duivekeetstraat. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop een. Een WOONHUIS, zijnde de herberg In Macl met aanhoorigheden en tuin, gestaan en gelegen aan de Gentsche straat nr 101, gekadastreerd sektie A, deel van nr 2098ii, groot 1 aaf 52 centiaren pa lende aan de Gentschestraat, koopen 2 en 3 en aan M. Joseph De Nys. Bewoond door Af. Jan De Waen. Koop.twee. Een WOONHUIS met aan hoorigheden en tuin, gestaan en gelegen aan de Gentschestraat nr 103, gekadastreerd sek tie A, deel van nr 2098G, groot 1 aar 58 cen tiaren palende aan de Gentschestraat, den heer Monfils en koopen 1 en 3. Bewoond door Af. Louis Masson. Koop drij. Twee WOONHUIZEN met aanhoorigheden en tuin, gestaan en gelegen aan de Duivekeetstraat nrs 14 en 16, geka dastreerd sektie A, nrs 2098i en 2098k en deel van nrs 2098g en 2098h, groot 2 aren 32 centiaren palende aan de Duivekeet straat, koopen 1 en 2, de heeren Monfils en De Nys. Gebruikt door MM. Prosper Van Akker en Alfons De Vleeschhouwer. ZITDAG DONDERDAG, 17 OKTOBER 1918, om 2 ure namiddag, te Aalst, Nieuwstraat, ter herberg genaamd 't Klein Gent ge houden door dame Wed. Ghyselinck. In China. Den Haag, 25 September. Draadloos wordt uit Londen gemeld: Engelsche oorlogs schepen zijn in de wateren van Kanton sa mengetrokken. Daar het gevaar bestaat van eenen oorlog tusschen Noord- en Zuid-China heeft sir John Jordan in den naam der Engel sche regeering de bemiddeling van Engeland en der Vereenigde Staten aangeboden. De regeeringen van beide partijen hebben nog geen besluit genomen.

De Denderbode | 1918 | | pagina 1