Valsch Getuigenis De viiegiDigtn legen De inseKten iVEFTde GRENS Uit alle landen, van alle zijden, Vertalen van Europeesche talen Voor de Belastingbetalers ,r.tev tm'fli Per Vliegmachien Het Ceciliafeest Té; Sc Wetenschappelijk, grappig enz. In deze laatste tijden is de strijd der menschen tegen de insekten wetenschap pelijk ingericht, met voordeel voor de ge zondheid, en landbouw. Laatstmaal nu is er eene nog al belangrijke proef gelegd geweest te Troy in den Ohiostaat, Ver- eenigde Staten, met benuttiging van 't vliegtuig. Daar zijn vele wouden van Catalpas die in den laatsten tijd overrom peld waren door eene soort van nacht vlinder, genaamd de Ceratomia Catalpce. Deze legt zijne eieren in trossen op de bladeren der boomen en de rupsen die daar van voortkomen bezetten de kruinen der boomen. Daarna ondergaan zij in den grond de gedaanteverwisseling. Daar deze in ééne maand plaats heeft ontwikkelen zich in eenen zomer tot twee geslachten Het eerste vernield de vroegste bladeren eh het tweede, deze die opnieuw uitschie ten. In warme zomers heeft men tot drie geslachten. Het bosch voor de toepassing uitgeko zen had den vorm van eenen rechthoek van 300 meters lang, en een weinig meer dan 100 meters breed en bevatte 4815 boomen van eene hoogte van 8 tot 10 meters. Rond het bosch waren tarwe en maisvelden. Reeds waren meer dan 75 per honderd bladeren vernield door de rupsen van 't weede geslacht, wat de uitspreiding van 't vergift bevoordeeligde. Het gebruikte vergift was het loodarse- niaatin pulver gestampt en in een toestel gedaan hangend aan de buitenzijde van het vliegtuig dicht tegen de plaats van den geleider. Van onder en van achter had het toestel kleine gaten met eene schroeflijn van onder om het uitspreiden te regelen. De proef had plaats tusschen 15 tot 16 uren met klaar weder en zachte wind. Het vliegtuig vloog met eene snelheid 120 kilometers per uur, zich houdend op eene hoogte van rond de 10 meters en op om trent 50 meters afstand van het bosch in de richting van den wind. Het poeder door den wind medegesleept maakte eene lange streep, en verspreidde zich regel matig over de boomen. Het vliegtuig was zes maal nevens het bosch gevlogen, en had maar negen sekonden voor iederen tocht gebruikt. In 't geheel had men tach tig kilos vergift noodig gehad. Zes en veertig uren na de uitspreiding van 't vergift was de vernieling der rup sen volledig. Door deze eerste toepassing kan men oordeelen dat de vliegkunst in de toekomst nog grootere diensten aan den landbouw zal bewijzen. Wanneer Lenine zal dood zijn zal men van hem niet zeggen hij heeft opgehou den te leven, maar hij heeft opgehouden... te sterven. Een oude koetsier sprekende over de Chauffeurs der Automobiles zegde Die sukkelaars willen veertig paarden voeren en zij kunnen er geen één bestie ren RAADSEL Mijn eerste, man, dat is een man Die een en twee draagt op het lijf, Mijn derde dat en is geen man In 'tfransch, is 't helft van moeder wijf. Zoo er aan vier een staart was aan, Dan was 't een vrucht die ons verblijdt, 't Geheel zult gij nu toch wel raan, Het is een stiel uit d'ouden tijd. 9e Vervolg. Ik trad niet terstond binnen, maar keek eerst door het venster in de huiskamer; mijn moeder en Marian waren alleen Ik keek in de hal zijn overjas en hoed hingen niet aan den kapstok hij was dus nog niet teruggekeerd En zoodra dit voor mij vaststond, keerde ik mij om en trad weer naar buiten opnieuw kwelde mij die vreemde onrust, een voorgevoal van een naderend onheil. Waar zou hij heengegaan zijn, en wat kon er van hem zijn geworden Ik kon geen antwoord vinden op die vragen, welke mijn brein bestormden, en ik durfde niet te denken, dat hem een ongeluk zou zijn overkomen. HOOFDSTUK VII. M IK WEET ALLES Meneer Hugh Ik leunde tegen een boom, bevreesd om het huis binnen te gaan, en toch met de wetenschap dat er mij niets anders te doen stond. Op het hooren van de stem die de twee woorden vlak naast mij uit stiet, keerde ik mij snel om, en stond te genover onzen huisknecht William. Meneer Hugh, zoekt u uw vader Heb je hem dan gezien, William vroeg ik haastig. Middel tegen de slaapwandeling. Koop een kilo kleine plattekopnageltjes (punaises), zet uw bed in 't midden uwer kamer en strooit de nagelen voor 't slapen van in uw bed, er rond en slaap gerust, gij zult niet verre loopen. Engelsche, Duitsche, Spaansche, Portugeesche,Italiaansche,Scandinaafsche correspondentie, brochuren, dagbladartikels enz. Spoedige bediening. Prijzen volgens overeenkomst. Zeer voordeelige voorwaarden voor onze Abonnenten. STRENGE GEHEIMHOUDING. Zich te wenden tot den uitgever van dit blad, 29, Korte Zoutstraat. We knippen uit de bijlage van het ver slag over's Landsmiddelen,enkele gestelde vragen met de atwoorden erbij met be trekkingtot de belastingen. V. Een lid vraagt dat men de belas tingsaangiften op meer regelmatige wijze zou rond sturen. Het klaagt over het laat tijdig innen van de belastingen en vraagt dat de dienst regelmatiger geschiede om te beletten dat de belastingschuldigen voor twee jaar ineens moeten betalen. A. Het werd reeds herhaaldelijk ge zegd dat de vertraging die het vaststellen der belastingen op het inkomen ondergaat in hoofdzaak voortspruit uit het laattijdig goedkeuren van het ontwerp, dat de wet van 3 Augustus 1920 geworden is, waar door sommige hoofdbepalingen van de organieke wet op het nieuw belastingstel sel van 29 Oktober 1919 gewijzigd wer den. Dank zij de voortdurende inspanning van het personeel van den dienst der be lastingen werd deze achterstel reeds ge deeltelijk ingewonnen en alles laat verho- hopen dat de taxeverrichtingen vanaf 1925 op normale wijze zullen hunnen geschie den, misschien wel van af 1924, indien men over het noodige personeel beschikt. Het kan soms stellig lastig zijn voorde belastingschuldigen ineens twee jaar te betalen doch door op hun inkomen onge veer het bedrag van de vereischte belas tingen voor te behouden, zullen zij allicht dit ongemak kunnen vermijden. De meeste handelaars doen aldus, en men begrijpt niet wel waarom het belas tingschuldigen van andere reeksen onmo gelijk zou zijn evenzoo te doen. Daarbij werden de belastingbetalers, die naderhand werden aangeslagen, eer der bevoordeeld, vergeleken bij de bezol digden, de loontrekkenden en de gepensi- onneerden, die hun belasting moesten be talen naarmate zij hun inkomen ontvingen Inderdaad, de eersten hebben soms, gedurende maanden, de sommen, die ge lijk staan met het bedrag van hunne fiska- le lasten, voordeelig kunnen beleggen. V. Zou men geen premie kunnen verleenen aan degenen die op tijd hunne belastingen betalen A. Het eischen van een interest van 6 t. h. van de belastingplichtigen die achteruit zijn met de betaling hunner be lastingen, staat feitelijk gelijk met een onrechtstreeksche premie ten gunste van degenen die binnen den voorgeschreven termijn betalen. V. Altijd over de inkomstenbelas ting, doet een lid aanmerken welk be zwaar de belastingschuldigen ontmoeten "Ja zeker, meneer, hij kwam 'n kwar tier geleden de laan af, en in plaats van het huis binnen te gaan, ging hij bij boer Smith binnen. Daar kwam hij even later weer vandaan en toen ging hij daarheen, en de man wees met den vinger naar de donkere massa van het gebergte dat zich achter ons in de lucht verhief. Ik sprong van hem weg over den lagen tuinmuur, en rende uit alle maoht het steil-slingerend voetpad op, met een roe- kelooze vaart die den eenvoudigen man in angstige verbazing bracht.. Slechts een gedachte bezielde mijden top te berei ken zoo snel als mijn voeten mij dragen wilden, en ik had slechts één hoop mijn vader daar te vinden. Ik wist niet van waar die onbestemde vrees kwam, dat hem een ongeluk kon zijn overkomen, maar dat voorgevoel hetwelk ik niet van mij kon afzetten, gaf mij vleugelen. Ik was een geoefend klimmer, maar dien avond deed ik wat ik voordien nooit zou hebben gedurfd: ik verliet het voetpad en klom in rechte lijn de zeer steile zijde van den berg op, mij met handen en voeten vasthoudend en voortwerkend, er niet aan denkend dat één verkeerde greep mij on getwijfeld het leven moest kosten. Eindelijk bereikte ik den top en ik had het kunnen uitschreeuwen van vreug de op een rotsblok, niet ver van mij ver wijderd, zat mijn vader, het gelaat in de handen verborgen. In een enkel oogen- blik was ik bij hem, legde hem de hand om hun belastingbulletijn in te vullen. Hij stelt voor een blad te doen bijdrukken tioudende eenige eenvoudige vragen waar op zij zouden antwoorden en die van aard zouden zijn om de belastingschuldigen en de beambten van den fiscus in te lichten; anderen stellen voor bijzondere bladen te maken voor elke reeks van belastingen ;of- wel van de onderscheidene klassen van belastingschulddigen in te deelen naardat de ervaring zulk heeft geleerd. A. Voorzeker is de aangifte-formule betrekkelijk ingewikkeld en men beseft dat sommigeschatplichten eenige moeilijk heden tegenkomen om al de noodige in lichtingen tegeven. Nochtans iseene aan dachtige lezing van de opschiften der ko lommen, van de rubrieken en van de ver klaringen, van zulken aard dat de twijfel en aarzeling grootendeels werden wegge nomen. Overigens, het personeel van het Be stuur staat ten dienste van de belasting schuldigen om hen toe te laten behoorlijk al hunneverplichtingen indeze zaak tever- vullen. De benutting van afzonderlijke formulen per belastingscategorie welke practijk in zekere landen gevolgd wordt zou, naar men meent, eerder de zaak' inwikke len dan vereenvoudigen. Wat de klassee ring betreft "naar de ondervinding,, van de belastingschuldigen, zij zou strijdig zijn met het beginsel zelf van de nieuwe wetgeving welke er naar streeft de werke lijkheid zoo zeer mogelijk te benaderen. Het is overigens voldoende de practij- ken van België te vergelijken met die van elders, bijvoorbeeld, van Frankrijk, Enge land en de Vereenigde Staten, om over tuigd te zijn dat men hier de grootst mo gelijke vereenvoudingheeft verwezentlijkt. Er zijn allerlei geruchten in omloop ge weest, volgens dewelke generaal Primo de Rivera er zou aan denken de diktatuur te laten varen. De generaal heeft eene nota afgekondigd, waarin al die geruchten ge logenstraft worden. Tegenover de be wijzen van volstrekt vertrouwen der open bare meening, zegt hij, blijft het direkto- rium aan het bewind en beschouwt het als zijn picht zijne taak voort te zetten. Het direktorium 73! ?an het bewind blijven zoolang het land vertrouwen blijft stellen in zijn bestuur. De algemecne verkiezing welke in Engeland hebben plaats gegrepen, is een beroerde tijd geweest. Van weken te voren was de bevolking opgezweept geweest door de gloedvolle redevoeringen der propagandisten en kandidaten uit de ver schillende partijen, 't Was dan ook met spanning dat de beruchte verkiezingsavond werd afgewacht. De behoudsgezinden, ofschoon nog de sterkste groep uitmakende, hebben de meeste zetels verloren en feitelijk de ne derlaag geleden. Een zuiver behoudsge zinde regeering is niet meer mogelijk. Ziehier de toestand Van de 613 zetels, die moesten verdeeld worden zijn er 597 gekend. Daarvan be haalden De behoudsgezinden265 zetels. De liberalen: 114; De socialisten 184; De onafhankelijke 10. De overblijvende 16 zetels, kunnen aan dien toestand niet veel meer veranderen. Vergelijkt dezen toestand met de zetelverdeeling onder het vorig bestuur Behoudsgezinden 346; Liberalen117; Socialisten 145 Onafhankelijken 7. De uitslag der Engelsche kiezingen is alles behalve voordeelig voor België. Dit hangt af van de verstandhouding tusschen op den schouder, en riep uit"Vader wat beteekent dat alles Wat doet u hier Goddank, dat ik u gevonden hebIk vreeske reeds dat u een ongeluk was overkomen Hij schrok op alsof hij door den blik sem getroffen werd, en mij ziende, tracht te hij zich van mij af te wenden. Maar ik liet hem niet begaan, doch zette mij naast hem neer en trok zijn arm vast door den mijnen. Vader vertel mij nu eens alles, smeekte ik. Ik heb reeds lang vermoed" dat er jaren geleden iets vreeselijks met u is gebeurd, en dat die kerel die u van avond uitschold, met die geschiedenis op de hoogte is. Heb ik geen gelijk Vertel u mij maar gerust alles Ik ben niet bang om het te hooren. Hij beefde van het hoofd tot de voeten, en zijn gelaat was spookachtig bleek. Ik sloeg de kraag van zijn jas op, en wond hem mijn das om den hals. Hugh, m'n arme jongen, ik had reeds lang het plan om je alles te zeggen, maar ik had nooit kunnen denken dat dit ge beuren zou. Ik dacht veilig te zijn hier, verwijderd van iedereen, afgezonderd van de wereld. Vertel maar, vader, drong ik aan. Luister dan, m'n jongen. Toen ik wei nig ouder was dan gij nu zijt, trad ik in het leger. Ik kon den uitroep die mij naar de lip pen drong niet weerhouden. Had ik niet Frankrijk en Engeland. En de dag zal ko men dat België tusschen Engeland en Frankrijk zal te kiezen hebben. En dan... O Weê Onder de gekozenen bevindt zich Lloyd George. Er zal dus een nieuw ministerie Lloyd George aan 't bewind komen In sommige middens is men er vanovéftuigd. Dit laatste is echter zeer moeilijk over een te brengen met de houding van M. Lloyd George. Immers, sedert dat deze geen minister meer was, heeft hij in talrij ke redevoeringen Frankrijk hardnekkig aangevallen en bestreden en leelijke ver wijten toegestuurd, die niets gemeens hebben met vriendschap. Komt M. Lloyd Georges aan 't bewind dan zou men een liberaal-socialistisch ministerie hebben, want hij heeft verklaard dat hij geen uitstaans meer wil hebben met de behoudsgezinden. Naar wij uit Londen vernemen staat het vast dat het Cabinet Baldwin aan het be wind blijft en voor de Lagere Kamer ver schijnen zal op 8 Januari. Hetuitvoerend komiteit der Labour-Par- heeft nu vergadering gehouden en vol gende beslissing afgekondigd Het nationaal uitvoerend komiteit, der Labour-Partij verheugtzich dat de Travail- listen parlementsgroep nog steeds offici- eele oppositie blijft in de Lagere Kamer. Mijn meening is, dat indien de noodzake lijkheid zich opdrong een Travaillistische regeering tevormen, de Travaillisten par lementsgroep aanstonds de volle verant woordelijkheid zou aanvaarden der regee ring, zonder in zich gelijk welke coalitie te compromitteeren Bij een andere motie wordt Herderson verzocht te samen met het komiteit de maatregels te nemen; namelijk finarccïeele om de aanstaande kiezingen voor te berei den, aangezien zij de belangrijkste zullen zijn van Engeland's geschiedenis. De Berlijnerdagbladen verbergen hunne voldoening niet over den uitslag der En gelsche kiezingen. Men begroet Lloyd George reeds als den toekomenden Eersten Minister, en de Duitsche dagbladschrijvers maken van de gelegenheid gebruik om Lloyd George te herinneren aan zijn belofte, tijdens zijne reis in Amerika gedaan, van de Fransch Belgische politiek in de Roer te veroor- deelen en te bestrijden en Duitschland te helpen om eene vermindering van oorlogs schuld te bekomen. De Duitsche regeeringskringen zijn evenwel wat voorzichtiger en verkoopen het vel van den beer nog niet te vroeg Daar oordeeltmen, geleerddoor de onder vinding, dat men niet genoeg voorzichtig kan zijn en dat men niet spoedig spreken mag vaneen gebeurlijken steunder Engel sche regeering. De expresstrein, dienst doende tus schen New-York en Chicago (Amerika) wordt aanzien als de snelte trein der we reld. Hij is ontriggeld door eene botsing met een auto-car. Er zijn 17 dooden en 25 gekwetsten. - Een organisatie smokkelaars werd in Hamburg ondekt. Zij had reeds voor 50 millioen goud-mark cocaïne en codeïne naar Holland gebracht. - Verschillende Mexikaansche Staten zijn in opstand tegen den voorzitter Obre- gon. Er wordt verwoed gevochten in alle deelen des lands. Langs weerszijden val len er dooden en gekwetsten. —De oorlogen zijn nog niet uitgewoed! Er blijft eene wrijving onstaan tus schen Polen en Soviët-Rusland. Men spreekt reeds in Russische middens van een nieuwen oorlog tegen Polen. Ver scheiden afdeelingen van 't Roode leger zijn reeds op de Poolsche grenzen samen getrokken. In Portugal is ook een opstand uit gebroken. Zij werden door de regcerings- troepen overwonnen. - De Amerikaansche krijgsdiensten doen een luchttorpilje bouwen van 5000 kilo zwaar. De bom zal geladen zijn met 2500 kilos springstoffen. Zal men dan nooifophouden mét altijdte maar vreeselijker moordtuigen te ontwer-in( pen en te vervaardigen 7 L Volgens een Engelsch blad zou erf een troepenmacht ontdekt zijn in Duitsctn3' land De Duitschers zouden zich voorbe-r11 reiden tot een toekomstigen oorlog tegenpij Frankrijk ]ne In een park van Yamagouchi (Japan)Lvl is een standbeeld opgericht ter eere vanL j den H. Franciscus-Xaverius. De onkosten werden gedekt door eene openbare in-|ev schrijving. Vele hooggeplaatste persof1 nen, waaronder ministers, namen deel aaniitte die inschrijving. Het monument bestaat uit een kruis is arduin en uit een borst beeld van den voornoemden heilige. De opzoekingen in het graf van Tu tankhamen te Louksor zijn nog altijd aan gang. Nu heeft men eene vondst gedaan van twee koningscepters gansch in goud met een prachtig standbeeld van den koning. In Oostenrijk zijn de bedienden vanj j posterijen, telefonenen telegraaf Maandag' in slaking gegaan. e£e Het fort Rudenin (Rumenië) is ver-r111 nield door eene ontploffing. De oorzaakp0 is niet bekend. Het aantal dooden blijktbiiji zeer groot te zijn. t js Eene officieele regeeringsmededee-lker ling bericht dat er tijdens de woelingen te! Athene (Griekenland) verscheiden betoo-f gers gedood en gekwest werden.De over-Pro heden werpende verantwoordelijkheid op'an de betoogers. Zondag rond 7 ure 's avonds is te He kendorf bij Gouda (Holland) eene schuitreb die den overzetdienst doet naar de kerk'. gezonken. De zeven personnen die in de schuit zaten zijn allen verdronken. Zaterdag avond is een begin van braand ontstaan in de St. Mariakerk op dej- S Batignolles (Frankrijk). De brandweeraan moest anderhalf uur werken om de vlam-L men te bedwingen. 001 iln< ierc Hé dhe 1 m; De 4 jarige Gerard Depoures speel jn b de Donderdag in de keuken waar een ke-l V1Z tel kokende zeeploog geplaats was. Binstf e eene kortstondigeafwezigheid der moederi la was het kind er in gevallen. ,nel Het stierf van de ijselijke brandwonden! he Weest altijd voorzichtig en bewaakt delarj, kinderen goed. Eenige liberale volksvertegenwoor digers hebben een wetsvoorstel ingediendfe u om de wet op den achturen werkdag te'en 1 wijzigen. Zij zouden wel de tien uren ar-j in beidsdag willen hebben. De kristen demo- Wa kratische volksvertegenwoordigers zijnLve vast besloten hun tegen te werken. En of ze gelijk hebben De achturen werkdagÊr01 moet ongeschonden blijven. De wet voor-P stc ziet uitzonderingen genoeg in't belang der Us s! nijverheid, en zulks is meer dan voldoen-iezig de. Welaan alle katholieke volksverte-;n genwoordigers, op post voor onze werk lieden hl wé (Ant jen h Beha n all lier Katholieke Koormaatschappij "NIETS ZONDER ARBEID,, ize v Zondag l.l. vierde deze door katholieke f,nS Zang-Maatschappij haar St. Ceciliafeestoe e op plechtige wijze. Rond 1/4 voor elf uur'e lid vergaderden de leden in hun lokaal ge-vere( vestigd bij Mevr. Wed. Fr. Matthieu eni dez begaven zich gezamentlijk naar St. Mar-fcllt' tenskerk om er de mis van 11 uur bij te aan wonen. Ten 13 uur werd een lekker feest-1^ maal opgediend waarvan de hospita eere|en0' haalt. Detraditionneele schotel was weer-' van om zeer smakelijk en het ossenarts met:t en Goddardsaus uitmuntend. >men Aan de eere tafel vonden wij aan de zij-men de der heeren bestuurleden de heer Baron!n m< Lodewijk de Béthune, eerevoorzitter, de e' 'e heeren j. Schelfout eere-ondervoorzitter Ant. De Hert, H. Van de Velde, F. Clin-1011 kaert, j. De Luyck en uw dienaar. altijd gedacht, dat hij soldaat moest ge weest zijn Bij den eersten veldslag dien ik mee maakte, ging mijn vader voort, verliet ik, dwaas genoeg, mijn post om het leven te redden van een man dien wij gister avond bij Eijmoor ontmoetten, en wiens dienaar vanavond de vergadering ver stoorde. Toen het gevecht voorbij was, werd ik beschuldigd van desertie. Ik dacht er niet ernstig over na, maar beriep mij terstond op den man wiens leven ik had gered, weliswaar met het verlaten van mijn post. Hij werd geroepen, hij en zijn oppasser, maar tot mijn groote ver bazing en ontsteltenis zwoeren ze beiden een valschen eed, dat zij mij op geringen afstand hadden zien vluchten voor den vijand en ik werd schuldig bevonden door den krijgsraad Door mijn ontslag uit het leger werd ik door mijn vader onterfd, werd mij de toegang tot het ouderlijk huis voor altijd ontzegd en be val mijn vader mij zelfs, gen anderen naam aan te nemen De tranen stonden mij in de oogen, en onwillekeurig werd mijn greep om zijn arm vaster. Waarom deed hij het, vader Hij sprong plotseling op, zijn oogen vonkelden van toorn, en zijn stem beefde toen hij uitstietOm mij te berooven van mijn vaders liefde en mijn ouderlijk huis de ellendeling en om mijn positie in te nemen. Wij zijn halfbroeders, Bij het nagerecht nam M. Fr. De Smedt voorzitter der maatschappij het woord. Hij verwelkomt de heer Baron de Béthune Ma: !ente iafee: een mis en ik ben de oudste. Mijn vader hield veel ?rt ui meer van mij dan van Rupert en hij was gebr jaloersch op mij. Ja, ik zie alles nu duide-n 2 lijk hij nam de gelegenheid waar om mij|onde te ruïneerén en voor altijd van mij af te, zijn. Hij slaagde maar al te wel. Iedereen gem hield mij voor schuldig, mijn vader joeg'eestr me het huis uit, beval mij een anderen tl der naam te voeren en te vergeten, dat ik een en w dat ik van adellijke familie was. Vanaf dien dag tot op dezen heb ik zijn gelaat;, niet meer gezien, noch het ouderlijk huis. Alleen je moeder geloofde in mijn on-unnen schuld; zij weigerde mij te verlaten enldedi als ik haar niet tot mijn steun had gehad,|Hij sl ik geloof zeker dat ik van verdriet eni wanhoop gestorven zou zijn Mijn God,P het is vreeselijk geweest"cer Hij bedekte opnieuw zijn gelaat met defn ine handen, en heftige snikken deden zijnjairw; lichaam schokken. Mijn hart bonsde vanjUW)]e hartstochtelijk medelijden met hem, maarj ik kon geen woorden vinden om hem tel troosten. p'er Vader, u weet wel dat ik niet geloof welgi aan uw schuld riep ik uit. "Zeg mij (heer den naam van den man, die deze ellendige hslaan leugen met een meineed durfde bekrach-L tigen F w< Het is dezelfde als die van jou en mij: f^er vv£ Devereux, Rupert Devereux. De ellende-a een ling O, Hugh, het is christenplicht omLfma zijn vijanden te vergeven, maar ik kan hetL niet vergeten mijn leven heeft hij ver-1 woest(Wordt vervolgd). |oekor

De Denderbode | 1923 | | pagina 2