Valsch Getuigenis STEDE zc Per Vliegmachien Gemeenteraadzitting lijk. De overgroote meerderheid der lie den zijn in lompen gehuldenz. enz. enz. te lang om in eens te melden. Arm land, ellendig volk, dat volop in de klau- van 't socialism vastgenepen zit. De sneeuw scheen grillekens gekregen te hebben de zer dagen. Ze kleedde de heuvelen onzer Ardennen en den Westkant van Frankrijk in 't liefste, schitterèndste wit. Terwijl de afgevaardigden der volkskamer te Londen bezig waren met het inbrengen van het zomeruur te bespreken, viel ze aldaar in groote vlokken. En in Japan, duizende uren verder, viel ze eveneens overvloedig maar zoo geel als citroenen en als de men- schen de geelhuiden, dier streken. Het blijft voortdurend waar: II n'est si gentil moisd'avril, Qu'il n'ait son chapeau de grésil. Christen zijn, dat is mijn glorietitelhebben veel ver loren schapen uitgeroepen nu met den Paaschtijd en ze zijn gaan nederknielen in den Biechtstoel, hebben ootmoedig en rechtzinnig hunne zonden gebiecht en genieten thans de vrede des harten, voor smaak van 't eeuwig geluk des hemels, dat hen tegenlacht. Die menschen van karakter bieden wij onze beste geluk- wenschen. Proficiat uit der harte God almachtig speeltmet zijn vrienden aan 't verkeerborddie in droefheid zaaien, laat hij in blijdschap maaien. Den onderste verheft hij boven, den bovenste dfukt hij beneden en waar de wereld 'het meeste^erk van maakt, die wordt als onnut verstooten daar integen deel de katijvige tot eer en zaligheid wordt opgenomen. Dat zijn woorden van Poirters, uit de 17e eeuw. Meer volk dan de vorige jaren kwam dit jaar op Witten-Donderdag Onzen Lieven Heer aanbidden in het Hoveken, hoorden wij menschen zeggen, die van St Martinus' kerk afkwamen en het deed ons oprecht deugd zoo iets te mogen hooren. Wij we ten immers, dat Onze Lieve Heer ten uiterste verlangt, dat de menschen tot Hem komen als Hij ter aanbidding uitge steld staaten wij weten, dat Hij, die ons zoo oneindig bemind heeft, voorzeker recht neeft op onze wederliefde, en wij '•ulf; dat inen Onzeil Lifven i»rc. uc htrtk brengt, zeer rijkelijk door Hem aan den bezoeker vergolden wordt. Aan geld geraken, dat isnu 'tideaal van de Russische Soviets, de echte socialisten. Daarom zetelt er te genwoordig een gezantschap van flinke Russische klappers in Londen, alles in 't werk stellende om de Engelschen tot geld- schieten over te halen. Gelukkiglijk zijn meestal de Engelsche nieuwsbladen het eens om zonder ophouden te herinneren, dat het Engelsch Staatsbestuur moet goed toezien, dat het zijnen duim in zijne hand houde, want dat 4e Russische roodjes tot de fijne soort van schelmen behooren, welke grijpen al wat zij maar krijgen kun nen, zonder eens op restitutie ofte terug gave te willen denken. Un homme averti en vautdeux, zegt de Franschman. Ha een raadgeving schrijft ons dezen keer onzen vriend Jan Moeial. Zie,vriend, wij zeggen u dank. Gij hebt wel gedaan er u meê te moeien. Uwen Paschen, dien hebt gij al gehouden, 27e Vervolg. Zij wendde zich om en zag mij aan, haar diepe blauwe oogen vol van een half uitnoodigend, half spottend licht, dat mij bijna krankzinnig maakte. Zij was echter volkomen op haar gemak. Is het uw bedoeling om te trachten met mij te flirten, M. Arbuthnot vroeg zij op luchtigen toon. Denk er om dat ik Olive niet ben Op dat oogenblik schrok de Zwarte Prins voor de schaduw van een reusach- tigen eik onder welks dikke takken en dicht gebladerte wij doorreden en wij kwamen zoo dicht bij elkaar dat de kop pen van de beide paarden elkaar bijna raakten. Een van haar welgevormde han den hing opzij van haar rijdier omlaag, de vingers spelend met haar rijzweep, en nauwelijks mij zelf bewust wat ik deed, greep ik haar hand en bracht ze aan mijn lippen. Zij trok ze terug, maar had dat ook een seconde eerder kunnen doen indien zij gewild had. U is een zeer vrijmoedig mensch, zeide zij, mij aanziend met een eigenaar dig, raadselachtig licht in haar prachtige oogen.w Als u zich niet beter gedraagt, zal het mij nog gaan spijten ft^t ik lord Annerley heb weggezonden. Ik ben er van overtuigd, dat hij zulke of gij zult hem houden, en gij zult wel doen, of reeds hebt gij al wel gedaan. Dus daarvoor moeten wij geen raad meer ge- verfi^Maar, daar schiet mij al in eens wat Spaatisch en wat Fransch in den kop. Luistert Abriles y condes los.mas son traidöres, 't is te zeggen de Aprils en de graven zijn meestal verradersVan April kan ik dat nogal verstaan, maar van een grave, wie legt mij dat uit Misschien kende men destijds in Spanje een rare soort. Maar wat April aangaat, mij steu nende opdat Spaansch gezegde, ik raad u uwen lijfrok ofte borstrok niet uit te doen, zooveel te meer, daar het Fransch spreekwoord zegt Au moins d'avril Ne t'allège pas d'un fil. 't Geene beteekent De eerste koude en ook de leste Moet men vluchten als de peste Gij zijt nu vermaand, gij, vriend Jan en al onze dierbare lezers meteen. Doet gij nu wat gij wilt. Maar als gij een doode- lijke valling ofte verkoudheid betrapt, ik :verzoek u vriendelijk bij mij niet te komen meesteren Contra vim mortis Non est medicamen in hortis Ik wil zeggen dat ik geen mirakels kan doen. TEN BUREELE DEZER Beeldekens voor Eerste Communie met gouden druk 7,50 fr. de 25. Prins Roland Bonaparte, kleinzoon van Lucien Bonaparte, den broeder van Napoleon I is te Parijs overleden. Het Deensche kabinet heeft ontslag genomen. De koning heeft de ministers verzocht hun functies te blijven waarne men tot dat een nieuw Kabinet zal samen gesteld zijn. Mgr Cieplak, uit de Russische ge vangenis vrijgelaten is te Riga aangeko men. Vandaar reist hij naar Rome, waar hij zijn wedervaren aan Z. H. den Paus zal vertellen. Te Ponte-Cresa, op de Italiaansch- Zwitsersche grens is de toestand zeer ge spannen. De fascisten dreigen over de Zwitsersche grens komen. Die fascisten beginnen wat te veel noten op hun zang te hebben t Te Athene werden Maandag avond de uitslagen van het referendum over de kwestie Republiek of Koningdom in Griekenland afgekondigd. In 't alge meen geeft het referendum 70 per cent van de stemmen aan de republiek. Alia! die zich verbrandt, heeft de blazen uit te staan, zei Fredje Bek, in zijn tijd. In Chili, Italië en Zwitserland, heb ben aardschokken de bevolking den schrik op 't lijf gejaagd. Er werd geen schade vastgesteld, gelukkiglijk. In Ukranië maakt men het de Joden lastig en worden slachterijen onder hen aangericht. Er worden akelige gebeurte nissen in de Ukreensche dagbladen mee gedeeld. Volgens eene mededeeling der Her stelkommissie heeft de Bulgaarsche re geering den 3 April laatst, voor rekening der Herstelkommissie, in de Generaal Reserve Bank, te New-York (Vereenigde Staten) eene som van 2 1/2 miilioen frank goud gestort. Ter gelegenheid van Palmenzondag had Z. D. H. de Bisschop van Montauban eene processie ingericht, welke rond de dwaasheden niet zou begaan. Dat is hem maar geraden ook ant woordde ik heftig. Zij lachte spottend, en ik had op het hoojen van dien lach wel alles willen geven om in staat te zijn de woorden terug te houden die mij met ge weld van het bonzend hart naar de lippen drongen, maar ik scheen op dat oogen blik alle macht over mij zelf te hebben verloren. Een noodlottige onweerstaan bare aandrang verlokte mij. "Maud Mijnheer Arbuthnot, met den na druk op het mijnheer Ik boog mij tot haar over en trachtte haar in het gelaat te zien, maar zij hield het van mij afgewend. Maud, liefste Zij keerde zich plotseling om met een eigenaardige tegenstrijdigheid van uit drukkingen op haar gelaat. Haar oogen schenen mij nog altijd te bespotten met een verborgen teederheid, maar haar lip pen waren vast gesloten, er? haar flooïd trotsch achterover geworpen. Laat het nu genoeg zijn, M. Arbuth not! Moet ik er u opnieuw aan herinneren dat ik Olive niet ben Ik heb het flirten nooit bestudeerd en ik heb geen lust om met u te beginnen. U is er te volleerd in Tevergeefs trachtte ik de uitdrukking te bepalen van den blik dien zij mij toe wierp toen zij haar paard scherp omwend de en van mij wegreed. Hij was verleide lijk en teeder, toornig en lachend, ernstig en spottend. Ik drukte den Zwarten Prins de sporen in de zijden, maarhij was dood- kathedraal ging. Daar de lekkere burge meester van Montauban verbod gegeven had processiën te laten uitgaan, werd er tegen den Kerkvoogd proces-verbaal op gesteld. De godshaat van sommigen over treft alle gedacht. Een 80 jarige landbouwer van Beugen (Nederland) haalde een stier uit den stal. Het beest werd opeens woedend, wierp zich op den ouderling en duwde hem met zooveel geweld tegen een mnur, dat de ongelukkige op den slag dood bleef. Een tienjarig kind, neef van den ge wezen minister van justicie, Hassan Iehmi pacha, te Constantinopel, werd doordegeneesheeren overleden verklaard. Nadat men het lijk gewasschen had, volgens de vosrschriften van den Islam, veroerde 't kind opeens en opende de oogen. Een geneesheer werd onmiddellijk ontboden en genas het kind. In den koolput Gabriël, te Moraska- Ostrawa, (Tcheko-Slowakië), hebben 15 arbeiders den dood gevonden tengevolge eener grauwvuur-ontploffing. Eene twee de ontploffing, eenige uren nadien, heeft geene nieuwe slachtoffers gemaakt daar men in allerhaast heel de mijn ontruimd had. Uit Moskow wordt gemeld, dat een ijsbreker in de Poolzee, zes Russische jageis redde, die verscheiden weken had den rondgedreven op een ijsberg. Rauwe visch was hun eenig voedsel geweest. Een visschersboot, die op de reede van Syracusa uitgevaren was, werd er door een tempeest verrasten omgeslagen. De bemanning bestaande uit vijf vis- schers, is verdronken. Uit Dublijn wordt gemeld dat lord Asthonen, pair van Ierland, door de poli- cie aangehouden is. De oorzaak dier aan houding, die te Dublijn een groote ver rassing verwekt heeft, is niet gekend. De sneeuwsfbrmen van het begin dezer maand in de Fransche Pyreneën hebben uit het bosch van Gourzy een beer verdreven naar de vallei Osau. Hij werd door een jager neergeschoten. In Namen is een ventje aangehou den dat valsche papieren droeg. Men vond dat hij eene som van 10.070 fr. op zak had. Het kereltje was leerjongen in eene pasteibakkerij te Brussel. Het is daar dat hij eene som van 12000 fr. had gesto len. D~ Awww-iVaan Qawes heeft tot algunst van Engelschen en Franschen - ten zeerste het gezond verstand en de praktische opvattingen van Je Belgische deskundigen geprezen. M. Theunis is ook content over hun werk. De 17 jarige Dorothy Moore, van Everton bij Liverpool, woonde in een kinema een zeer komiek stuk bij, welk meermaals den lachlust van de aanwezi gen uitlokte. Op zeker oogenblik werd het meisje door eene hevige lachbui over vallen en kon maar niet tot bedaren ko men ten slotte zag men haar bewuste loos in haar stoel achterover klinken. Men droeg haar in een naburige plaats, waar een geneesheer in allerijl ontboden, vast stelde aat de ongelukkige overleden was. Lachen ja, is gezond, doch te hevig lachen kan dooden, ziet men hier. M. Carton, minister van koloniën, kreeg voor de eerste maal eene onder vraging over het gebrekkelijk vervoer in Congo. M. Carton heeft beloofd zijn best te doen om blanken en negers voldoening te schenken alhoewel de laatsten nog over geen algemeen stemrecht beschikken. De Italiaansche Fascisten, die den moe, terwijl zij pas haar tweede paard bereed. Het was daardoor niet voordat wij het lagere struikgewas bereikten dat ik haar inhaalde. Eén woord, mejuffrouw, bad ik haar, mijn paard naast het hare brengend, u bent toch niet boos op mij Zij zag mij in het opgewonden gelaat en lachte een zachte, spottende lach, die mij half gek maakte. De maan scheen vol op haar prachtig krullend, lichtblond haar en zeldzaamprofiel.haar geheel omgevend met haar zilverend licht, en zij geleek daardoor een schoon marmeren beeld, even schoon als dit, maar ook even koud. Het hart verkilde mij in de borst toen ik haar zoo zag en wendde mij wanhopig af. "Maud, je bent een flirt riep ik uit. M. Arbuthnot,,, antwoordde zij "men schen die in een glazen huis woonen moe ten niet met steenen werpen HOOFDSTUK XVIII. EEN VREEMD ONDERHOUD. De zon was schuil gegaan achter een zware bank van dreigende, loodkleurige, wolker,, die zich snel over het geheele uitspansel verspreidden. Slecht hier en daar strekte een half volgroeide eikeboom zijn kale takken naar den steeds donker der wordenden hemel, en op enkele meters afstand van de plek waar ik mij bevond stond een armzalige hut die eigenlijk den naam van schuur niet eens verdiende. 7 April laatst, te Sandrigo, gewapender hand de geestelijkheid dezer stad hebben aangevallen, zijn door Mgr den bisschop van Vincenne in den ban der H. Kerk geslagen. Dat zal die woestaards leeren voorzichtiger wezen. Van Dinsdag 15 April 1924. De vergadering werd geopend door de Voorzitter M. De Hert, burgemeester. Het verslag der vorige zitting werd goedgekeurd. Als eerste punt van de dagorde werd behandeld de verhooging der magazijn rechten ter openbare stapelplaats. Het voorstel welke we hier laten volgen en door de heer schepen van Financien werd voorgesteld wordt eenparig aangenomen. BIJZONDER MAGAZIJN. Wijzigingen aan het reglement voor de heffing van een magazijn recht. Art. II. De magazijnrechten zullen geheven worden volgens het tarief hierna te weten 50 centiemen per kubieke meter voor het timmer- en schrijnwerkershout 50 centiemen per 100 kilogr. voor de koopwaren belast bij gewicht 50 centiemen per 100 frank voor de koopwaren belast volgens waarde 50 centiemen per 100 liters voor de koopwaren belast bij maat 50 centiemen per 100 stuks voor de koopwaren belast bij getal 75 centiemen per 100 kilogr. voor de koopwaren niet onderworpen aan tolrech ten in de uitgezonderde gevallen dat zij in de stapelplaats zouden aangenomen worden. Het recht is ten volle verschuldigd voor de belaste eenheid wanneer de hoeveel heid er beneden is. De koopwaren uitgestald uit kracht der schikkingen van art. 168 der algemeene verordening en dezen welke, op aanzoek van den aflegger, niet opeen zijn gestapeld, zijn onderworpen aan het dubbel maga- zijnrecht, volgens de basis vastgesteld •door art. 208 van gezegde verordening. Daarop, bespreekt men eene verande- dering aan het reglement van het open baar stapelhuis. De wijzegingen laten we hier volgen en worden eenparig aan genomen. Ait -je •••idcrgpnf even ccnc veran- deringvoor wat aangaat de te bétalen som welke gebracht wordt op 50 fr. per maand en het artikel 27 wordgewijzigd als volgt: 0,50 fr. per vierkante meter ten mintste 10 vierkante meters genomen mindere oppervlakte betalen 2,50 fr.de vierkante meter. Wijzigingen aan het reglement van het Openbaar Stapelhuis van Aalst. Art. 1De goederen die onder beheer van art. 37 der wet van 4 Maart 1847 en van het reglement van 7 Juli 1846 over den dienst der Stapelhuizen,, per spoor weg, ter bestemming van het bijzonder magazijn van het Openbaar Stapelhuis van Aalst, zijn onderworpen aan een ma- gazijnrecht waarvan de heffing wordt ge daan in overeenkomst met de bepalingen van dit reglement. Art. 2. Het recht is- vastgesteld als volgt Voorgoederen in colli25 centiemen per collo. Echter, wat betreftde colli bestaan de uit speelrijtuigjes, poppenwagentjes, mechanische paarden, speelrijwieltjes, vogelkooiengeridons, kapstokken, kleine meubelen in bamboesriet, petroleumkom- foren, huisgerief in blik of in zink, en an der dergelijke door de Besturende Com missie van het Stapelhuis aan te duiden voorwerpen, mag het recht niet meer be- Niemand die het niet wist zou het voor iets anders gehouden hebben dan een koeienstal, eigenlijk slechts een schuil plaats voor het vee bij het slecht weer, en dan een vanden meestarmzaligen vorm. Het stond of beter gezegd, leunde tegen een der zijden van een helling in het uit gestrekte heide-terrein, ongeveer vijftig meter verwijderd van het ruwe schapen- spoor dat als weg dienst deed. Zelfs bij daglicht was er ver in den omtrek geen andere menschelijke woning of eenig tee- ken daarvan te zien. Met mijn arm door den teugel van den Zwarten Prins gestoken leidde ik hem de helling af en mijn rijzweep bij den stok vattend, klopte ik krachtig op de deur. Ik hoorde het geluid van een verschrikten uitroep van een man en daarop volgde doodsche stilte. Opnieuw klopte ik, maar niemand antwoordde. Toen bonsde ik te gen de losse planken tot het scheen alsof het brooze hutje als een kaartenhuis zou instorten. Wat wilt u, en wie is u riep een schelle vrouwenstem door de spleten tus- schen de planken. Ik wil uw echtgenoot spreken, ant woordde ik. Hij is er niet, hij is vanavond niet thuisgekomen. "Dat is een leugen riep ik terug. Zeg hem dat ik niet heenga voor ik hem gezien heb, al moet ik deze krot boven uw hoofd doen instorten. Is hij bang dragen dan 25 fr. per zending en per wa gen. Voor niet ingepakte goederen 25 centie- men per 100 kilogr. of deelen van 100 ki- ie >ogr- ene Voor goederen die wagenladingen uitma- tee ken en die bij vergunning, niet in het bij-de zonder magazijn worden ontladen 1 fr. Is per 1.000 kilogr. of deelen van 1.000 ki- e logr., zonder dat het recht minder dan 10 l'el fr. per wagen mag bedragen. I""T De colli die verscheidene andere bevatten (colli in groepering) worden elk voor eene eenheid gerekend. Maar indien zij, op n aanvraag van de invoerders, worden ge- splitst,, is het recht voor elke collo afzon- ssc derlijk verschuldigd. 1 Het derde punt is Wijzigingen aan het tarief van het slacht recht en bestempeling van het vleesch. Art. 46. Vastgesteld bij beraadslaging van den Gemeenteraad van 16 April 1920, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 Juni 1920. Keuringsrechten op het slachtvleesch en Slachthuisrechten zullen geheven won den op Per hoofd Stieren, ossen, koeien, vaarzen 10 fr Kalveren, varkens. 8 fr, Paarden, muilezels, ezels 5 fr. Schapen, lammeren, geiten, speen varkens 3 fr. De hierboven gemelde rechten moeten in handen van den Bestuurder gestort worden. Geen dier wordt binnen het Slachthuis toegelaten zonderkwijtbrief van het stam boek uitgèsneden. De kwijtbrief wordt door den Bestuurder afgeleverd. De Be stuurder moet 's Vrijdags van iedere week het beloop van zijnen ontvang in handen van den Gemeenteontvanger storten. Het geheven recht kan niet teruggegeven wor den, 't zij omdat het dier niet geslacht geworden, 't zij om alle andere reden. Art. 48. Er staat in het slachthuis een buscule of wipschaal dienende voor het aangevraagde wegen van alle vee. De wegingen zullen geschieden in de zomer maanden van 6 ure 's morgends tot 7 ure 's avonds in de wintermaanden van 7 1/2 ure 's morgends tot 5 ure 's avonds. Opschorsing 's middags van 12 ure tot 1 1/2 ure. Voor iedere weging zal er een recht ge heven worden van 1 fr. Dit recht zal vóór het wegen gekweten worden in handen van den Bestuurder van het Slachthuis. Geen dier is tot de weging toegelaten dan op vertoon van het stortingsbewijs van het recht afgeleverd door den Be- luui't i*i i s zal het gewicht van jhet dier aanduiden.' 1 Hi.f gè vogeue :e welLe niet tot de foer slachting is bestemd zal onmiddellijk het slachthuis moeten verlaten. Dit voorstel word eenparigaangenomen. Het bijzonderste punt was wel de be spreking der markplaatsgelden. Reeds zeer lang is dat punt in behandeling en gaf meermalen aanleiding tot incidenten in den raad; het zou dan ook zeer verwon derlijk geweest zijn moest het deze maal, zich door geene incidenten hebben geken merkt. Tweemaal gingen de poppen aan het dansen en wel op zeer hevige maar toch, luimige wijzehet was oprech koddig, groote en verstandige menschen, de schoolkinderen te hooren naapen met elkander toe te roepen als de zitting gedaan is, zal ik u wat zeggen en dan de andere ik zal u dan veel meer vertel- len Het eerste, on.weder brak los door eene aanval van de schepen van finantiën tegen over de socialist Marcel aangaande zijne competenties in zake markplaatsgelden en waarin de schepene zijne verwondering uitsprak over zijn stilzwijgen r— zijt gij soms gemuilband heer Marcel vroeg de schepene. Er werd gelachen en de uit roepingen kruisten elkander; zoodanig dat ze onmogelijk waren op te vangen (een in I e b gi' ene d o en doe dii iet noi soc de nor iste daa Pe bu kor hee Ie In dei; en v kon de on ekei ve °I oni non lett elda Di leen bon V0 'ord IA, ZUlli jroe len ider ndei ?nd' and; and; end' nder nder end' I'S1 ii i, heb at w larki isten n of n va ziel dag, naan iaani >t ter Zeg dan maar dat ik alleen ben. Zij ging terug, iets onverstaanbaars in zichzelf brommend, en ik maakte den Zwarten Prins zoo stevig mogelijk vast aan een uitstekenden balk. Plotseling werd de deur geopend en mij diepbukkend de zware rijzweep in mijn rechterhand ge klemd, trad ik binnen. Op het eerste oogenblik kon ik niets zien, maar juist toen ik voorzichtig in een mijner zakken naar lucifers zocht, vlamde plotseling een tot op dat oogenblik in den haard smeu lend houtvuur, hoog op, waardoor ik op eens de heele kale wanden en het arme lijk interieur te zien kreeg van de bouw vallige hut. Door het licht dat de vlammen verspreidden zag ik ook de figuur van een forsch gebouwd, ongunstig uitziend manspersoon, die een stevigen knuppel in de rechterhand hield geklemd en mij door het flauwe licht een blik van dreigende nieuwsgierigheid toewierp. Wat moet u van mij hebben vroeg hij'wantrouwend. Toen liet hij plotseling den knuppel vallen en wankelde achteruit tegen den zwakken wand, de armen af werend naar mij uitgestrekt. Groote God, het is mister Herbert Het is de geest van mister Herbert. Wat wilt u Wat moet u van mij Spreek, in Godsnaam schreeuwde hij op een toon van uitzinnigen angst. Stel je niet zoo dwaas aan, John Hil ton, zeide ik minachtend. (Wordt vervolgd). de A Zal pothi oldst and; fneer &•- ure schei :len van nner nneu Mei r H zijni< ouwe djesz xjon i,kl irniei djes/ irijn\

De Denderbode | 1924 | | pagina 2