Valsch Getuigenis öTEDf Gulden Jubelfeest Uit de streek Priesterlijke Benoemingen m i zot doch voor het fijne werk, waar kennis en vorming bij vereischt wordt, vindt men geen handen. Voor 't welzijn van de wer kersbevolking en van het i.eefe land moet die toestand veranderen. Vreemde grond stoffen moeten wij verwerken, om ze dan onder den vorm van fijne waren, met groote winst, in het buitenland aan den "man te brengen. Daar ligt de toekomst. En aizoo komt het dat de ouders mogen aannemen dat een degelijk beroepsonder wijs het beste erfdeel is, welk zij aan hunne kinderen kunnen overlaten. Weeral een bewijsje van de "brave,, werking onzer framassons! Daar is verleden week te Brussel een zeer typisch feitje gebeurd. De liberale provin cieraadsleden zijn in congres bijeenge komen om de schoolkwestie te bespreken. üp voorstel van den heer Jaeqmain be sloten die heeren dat er eene wijziging moest gebracht worden aan de schoolwet te weten, dat de toelagen aan het vrije onderwijs moesten afgeschaft worden. Katholieke menschen houdt u verwittigd, eens te meer Als de vos de Passie preekt, Boerkens wacht uw ganzen der Maatschappij tot ondersteuning der Apostolieke School van Turnhout. Zondag II. vierde deze zoo verdienste lijke Maatschappij de vijftigste verjaring van haar bestaan. Het feest werd den Zaterdag avond ingeluid door het spelen des beiaards. Den Zondagmorgend te zeven uur in de St. Martinuskerk werd de H. Mis met alge meen Communie tot zielrust der overleden medebroeders opgedragen. Deze is door bijna al onze leden bijgewoond. Op de 156 waren er slechts een tiental afwezig. Ten 10 ure in de kerk der Eerw. P.P. Jesuïten had eene Solemneele Mis van dankbaarheid plaats opgedragen door den Eerw. Pater Schuermans, Superior der Apostolieke School van Turnhout. De Mis van Përosi werd op meesterlijke wijze uitgevoerd door leden muzieklief hebbers onder de kundige leiding van M. Franz De Vos. 's Avonds te 6 ure vereenigden zich een honderdtal leden rond den feestdisch. Aan de eeretafel bemerkten wij den Eerw. Heer Kanunik Roelandts, Pastoor-Deken van Aalst, Eerw. Pater Schuermans, Bestuur der der Apostolieke School van Turnhout, Eerw. Pater Ottevaere, vertegenwoordiger van den Eerw. Pater Rector van St. Josef College. M. J. Ghyselen, Voorzitter der Maatschappij, M. Lodewijk Van Ormwei.- bergh, Sicfetaris-S :r, M Adolph Van Yperzde, oud Pauselijken Zouave, jubilaris medestichter der Maat- sehanoh vorder5 dc nnrw iMust nel feestmaal nam de Eerw. Pater uurdër dér Apos Schoot van Turnhout het woord en drukte zich uit in dezer voege Zeer Eerw. Heer Deken Heer Voorzitter en geachte Leden, Sinds lang wenschte ik in nauwere be trekking met u allen te komen en u meer van nabij te leeren kennen. Ik moet het wel bekennen. Tot hiertoe kenden wij ons slechts van verre. Doch dit jaar schonk het jubefeest uwer maatschappij mij eene prachtige gelegen heid persoonlijk in uw midden te komen met eene ware voldoening heb ik dan ook uwe uitnoodiging aan-vaard en ben ik ten zeerste verheugd aan dit feest te kunnen deelnemen. Mijn eerste plicht is u allen te bedanken voor uwe gehechtheid aan onze missie school en voor uwe standvastige en ge trouwe edelmoedigheid jegens haar. Enkele jaren geleden verscheen de we- reldbrief Maxime illud van Paus Benedic- tus XV waardoor alle katholieken drin gend werden vermaand uit alle hunne krachten de missiën en missionnarissen te ondersteunen door gebedenen aalmoezen. Vele jaren vóór dien oproep hebt ge de Apostolieke School van Turnhout ge holpen in hare taak missionnarissen te 38e Vervolg. Sir Francis had met het voorkomen van iemand die een feilen schok ontvangen heeft, zijn verontschuldigingen aan de gasten aangeboden, en Rupert Devereux had niemand meer gezien, en ik wist overal van. Wat beteekende dat alles Zij wierp zich in mijn armen, en toen ik de tranen en de angstige, droevige uit drukking in haar zachte grijze oogeii zag, schrok ik terug voor de taak die mij wachtte. Nu niet, Marian morgen zal je alles vertellen, wacht tot morgen, bad ik haar. Maar ze wilde niet wachten, en mij met al mijn krachten beheerschend, vertelde ik haar toen alles. Zij luisterde met toene mende verbazing, en toen ik zweeg boog zij het hoofd en snikte Arme papa Geen wonder dat je woedend bent op dien Rupert Hugh Wat een schurk O, Hugh, waarom heb je mij dat alles niet eerder gezegd Ik had toch het recht om dat te weten, zeide zij, zacht verwijtend. Dat zou toch tot niets gediend heb ben, antwoordde ik somber. Een uitdrukking van plotselingen angst kwam op haar gelaat. O, Hugh snikte zij. Char meneer Holdern... Weet alles, viel ik haar in de rede. Ik meende verplicht te zijn, hem alles te vormen en hebt ge het uwe bijgedragen om aan de noodruftigsten onder de de zen en ongelukkigen die men heidenen noemt, ter hulp te komen en spijts oor log, duurte van 't leven en werkeloosheid is uwe vereeniging blijven voertbloeien. Gij had begrepen dat het groote en heilige missiewerk bij uitstek een katholiek werk is. Dat is uwe eer en met reden mag er vandaag op gewezen worden, en dat is ook uwe groote verdienste die God niet onbeloond zal laten. De Apostolieke School vait^ Turnhout werd gesticht in 1872. In 1874 werd uwe vereeniging opgericht. En als ik mij niet bedrieg, zijn er nog ouder leden van de vanaf hare stichting. Met recht moge wij u noemen onze weldoeners van de eerste uur. Daarbij zijt gij ons getrouw gebleven in alle wisselvalligheden, dit zullen wij nooit vergeten. Vandaag nog hebben al onze leerlingen de H. Communie opgedragen voor de leden uwer maatschappij en ik heb de H. Hoogmis gezongen tot dezelfde inten tie. Verder nog zijt ge deelachtig aan al de gebeden en missen voor onze weldoeners opgedragen. Het past dat we op dit feest eenige inlichtingen mededeelen over de Apostolieke Schoolzij zullen u toonen dat ze uwe belangstelling verdient en aan uwe verwachtingen beantwoordt.Gesticht in 1872 door E. P. Boeteman met de goed keuring van al de bisschoppen van België heeft zij haar gouden jubelfeest kunnen vieren in 1922. De bereikte uitslag mag schitterend genoemd worden immers, zij heeft aan de H. Kerk 4 bisschoppen, 3 Apostolische prefekten en meer dan 400 priesters, meestal in de missies werkzaam, geschonken. En onder de bisschoppen be groeten wij Mgr Eleylen, bisschop van Namen, een onzer eerste en schitterendste studenten. Met recht dus mag men zeg gen, zooals het tijdschrift Kerk en Missie het schreef in 't nummer van October 1923 dat de Apostolieke School eene heel voor name plaats inneemt in.de geschiedenis der missiebeweging in België. Zij blijft de aangewezen school waar de viaamsche jongens, vooral zij, die niet de middelen hebben en in een College hunne studiën te doen, kunnen opgeleid worden om hun doel te bereiken. Vóór den oorlog was het gemiddeld aantal Apostolieke zeventig. Onder den oorlog werd dit getal nn rkelijk vermin derd en gedaald tot twintig Men bemerk hef wel, en dit bewijst de leefbaarheid en de ontwikkelingskracht onzer inrichting. Dit jaar hebben wij er reeds vijf en veertig en hebben daarbij eene Waalsche Apostolieke School in Verviers kunnen oprichten waar ook reeds een tiental jon gelingen de humaniora in liet Sin: Franciscus Xaverius College. wij/c.. op .identen Ten iaatste willen wij een groot voordeel dat j genieten za bin. -- en.at vrij mgda ö-'.ue oi orae waarvan zij lid wenschen te worden. Zoo kunnen zij dan ook die keuze in overeenstemming brengen met hunne neigingen en geschikt heid. Doch denken wij nu niet dat de Apostolieke School van Turnhout hare taak heeft volbracht dringend blijft de nood in de missielanden, de missies ont wikkelen zich meer en meer en de protes tanten beijveren zich ook om hunne dwa lingen onder de heidenen verspreiden. De pauzen wijzen dan ook op de groote ver plichtingen die de katholieke hebben ten opzichte van die armzalige en diep onge lukkige heidenen. Hij die koud en onver schillig blijft wanneer zijn broeder honge rig en dorstig is heeft hij de broederlijke liefde, heeft hij een fevendig geloof Die hongerigen en dorstigen zijn vooral de heidenen hun zielenood moet ons hart vermurwen wij willen ons hart niet sluiten voor hunne noodkreten en ieverig deel nemen aan de missiebeweging die men met recht de kruistocht onzer eeuw geheeten heeft. Na God bedankt te hebben, verheugen wij ons over het goede door uwe Maat schappij teweeggebracht, zij leve en blijve voortbloeien met Gods genade. (Ik stel een heildronk voor op den voortdu rende bloei uwer Maatschappij)dat zij krachtdadig leve, bloeie en aangroeie tot zeggen toen hij jou kwam vragen. Een groote verlichting verhelderde haar gelaat, en zij glimlachte door haar tranen heen. Ik ben blij dat hij het weet, fluisterde zij, droomerig in het vuur starend. Wat schijnt het allemaal vreemd Wij heeten dus eigenlijk Devereux, en jij zult eens Sir Hugh Devereux zijn Zelfs het kasteel zal eens je eiendom zijn, Hugh U Nooit antwoordde ik op vasten toon a tenzij sir Francis mijn vader als zijn zoon erkent, zal ik nooit den naam Devereux dragen of het kasteel mijn eigen dom noemen. Dat heb ik gezworen, Marian En dat is edel van je, Hugh, fluisterde zij, op mij toetredend om mij een kus te geven. Men zegt dat de waarheid vroeg of laat aan het licht komt, en zoo zal ook dit alles misschien nog wel terecht komen. Bid dat het ter wille van onzen vader gebeuren moge, Marian, antwoordde ik ernstig. En ga nu maar naar bed, want ik heb nog wat te schrijven. Zij aarzelde nog even en vroeg toen Hugh, wat ben je nu van plan, te doen Ik veronderstel dat je hier zult weggaan Ik moet wel, Marian. Tenzij.sir Francis het anders wenscht, zal ik hier blijven totdat hij een plaatsvervanger voor mij gevonden heeft, ofschoon ik voor hem zal blijven Hugh Arbuthnot, zijn opzichter. Ik kom ook niet meer op het kasteel. Het zal ook goed zijn voor Rupert Devereux om mij uit den weg te blijven, voegde ik er, meerdere eer en glorie van God. Vivat floreat crescat. Deze woorden wérden op luidruchtige toejuichingen onthaald. Onze ieverige en welbeminde voorzit ter M.Jules Gyselen bedankt den Eerw. Pater Superior voor zijne gulle woorden en vervolgde zijne rede ais volgt Het gouden jubelfeest is voor ons allen een dag van vreugde, van fierheid, van vast voornemen. Vreugde in ons Weldoen,, met een ge rust geweten, baart inwendige vreugde. Vreugde onder ons en rond ons bij dit broederlijk samenzijn voor eenen wel voorzienen disch. Vreugde te. Turnhout door uwe milde gift want zijn er weinig Christenen die de zendelingen ondersteunen, er zijn er nog veel min die peinzen dat zendelingen vor men geld kost. Vreugde onder de zieltjes des vagevuurs dank de algemeene communie van dezen morgen. Vreugde in den hemel onder de stich ters onzer Maatschappij, bij het zien hoe hun werk bloeit en groeit. Met blijden glimlach en van fierheid stralende oogen staren zij op onze vergadering neder. Wij ookwij zijn fier, fier op de tegen woordigheid van den Z. Eerw. Kanunnik Roelands deken van Aalst. Dat teeken van belangstelling is zeer vleiend voor ons daar Mijnheer de Deken lange jaren, te Gent, aan het hoofd van zulke maat schappij heeft gestaan. Fier zijn wij het hoofd der school van Turnhout in ons midden te hebben. Fier zijn wij aan ons feestje de overheid van het collegie vertegenwoordigd te zien. Fier zijn wij onder onze leden de wer kers 't is fe zeggen de zielen van al de katholieke maatschappijen der stad te tellen. Fier zijn wij, bij ons, twee zouaven te hebben, bijna de eenige nog levende Aalstersche helden, die hunne familie hun huis, hun geboortegrond vaarwel zegden om op den vreemde te gaan strijden voor Kerk en Geloof. Fier zijn wij omdat een dezer dapperen medestichter der maatschappij is Vriend Adolphe Van Yperzele, uw oud voorzitter, M. De Spiegeleer, toen hij van uit den hemel op onze vergadering neerzag, pink te een oogsken op u, Maar ga nog niet tot hem, hier zijt gij nog te noodig om ons allen op te beuren en tot voorbeeld te dienen: gij nederige held tevreden in uw stand. H; Man van plicht en eer, geerne hadden wij u iets aang uien uw leven w rrdig. Maar is ons g-- -ciiéffk onbeduidend het is h gegeven door broeders die u liefhebben ei* u bewonderen; Laat ons drinken op de gezondheid van den Heer Adolph Van ■YmTSrP.jp. onz«'v^ooliubil&tj imige hij, gezond en l'risch, het zestigjarig be staan onzer maatschappij medevieren. Nu vrienden, maken wij allen liet vast voornemen nieuwe leden te winnen. Gij weet de maatschappij is in twee klassen verdeeld van de eerste klas mogen deel maken mannen, vrouwen, ouden, jongen, grooten en kleinen mits jaarlijks Vijf frank te betalen: som die regelrecht naar Turn hout gaat. De tweede klas bestaat uit de werkende leden, daar gij allen tot deze klas behoort, weet gij welke de voor waarden zijn, hier mag men niet rijp en groen aanvaarden alleen mannen met ware Christene overtuiging geen twist zoekers noch scheurmakers. Werkende leden vooruitvan morgen af op zoek en ik ben zeker dat wij binnen kort jaarlijks meer dan duizend frank naar de Apostolieke School zullen kunnen sturen. Na den slag van Waterloo, wierp de aanvoerder der Belgen zijn eerekruis in hun midden, zeggende Mannen gij hebt het allen verdiend. Ik ook zend u (bij het sluiten des feests) een welgemeenden dank toeGij hebt hel allen verdiend. Nooit had het bestuur op zulken schoonen uitslag gerekend. Hij riclite ook een woord van dank aan de heeren Frans De Vos en zijne kunst minnende schaar, voor de prachtige uit meer tot mij zelf sprekend bij. Wanneer zou Holdern willen trouwen, Marian vroeg ik haar plotseling, van onderwerp veranderend. Zij bloosde tot over de ooren en zag mij half verheugd, half verwijtend aan, en zeide verlegen Hugh, hoe kun je me dat nu vragen Ik ik weet hét niet. Omdat je anders natuurlijk met mij mede zou moeten gaan, vervolgde ik, ik kan je hier niet alleen achterlaten. Natuurlijk niet, Hugh. Ik geloof trou wens niet dat ik jou verlaten mag. Je bent heelemaal alleen als ik dat zou doen en zoudt niemand hebben om voor je te zor gen. Ik trok een zeer ernstig gezicht, alsof ik de zaak diepzinnig overdacht, maar de meelij-wekkende uitdrukking in haar ge laat en bevende lippen waren onweer staanbaar, en ik sëhoot plotseling in een hartelijken lach. Het zal met mij wel schikken, AAarian Dit is wel het beste wat gebeuren kon. Als ik naar jou niet meer behoef om te zien, dan ga ik mijn vader opzoeken om zijn lot te deelen. Het landleven begint j mij trouwens te vervelen ik geloof dat ik een geboren soldaat ben. Nu, Marian; moet je toch heusch naar bed gaan, ik zou graag alleen willen zijn. Het was reeds over twaalven, en ik begon ietwat angstig te worden voor haar, maar zij bleef nog even aarzelen. Hugh, ik had bijna vergeten dat ik een voering, M. Albert Mertens voor zijne ge waardeerde tusschenkomst, bijzonderlijk bedankte hij M. Lodewijk van Cauwen- bergli, die sedert dertig jaar het ambt van secretaris - schatbewaarder waarneemt. Hem werd daarvoor, alsook aan den heer Adolf Van Yperzele, jubilaris medestich ter een prachtig geschenk aangeboden. Ook bedankte hij de heeren muzikanten en zangers voor hunne gewaardeerde me dewerking. De zeer Eerw. Heer Deken richtte zich tot de jubelende maatschappij en zegde zeer gelukkig te zijn dit feest met zijne tegenwoordigheid te mogen vereeren, want het is eene groote zeldzaamheid dat eene maatschappij met een doel als deze, een zoolang bestaan kan vieren. Hij wenscht haar dus goed heil, en dat zij moge bloeien en-groeien tot meerdere eer en glorie, Gods en ten voordeele der Mis sies Verders namen ook nog het woord E. P. Pauli, Volksvertegenwoordiger P. Van Schuylenbergh en M.J. Matthieu. Plaats gebrek laat ons niet toe zelfs in 't kort hunne woorden te herhalen. Zij schetsen: de eerste den achtelijken toestand der Roomsch Katholieke kerk in Europa en en wees er op dat er moetgewerkt wor den en alles gedaan tot bevordering der missie werken. De twee andere redenaars hadden het over den aanstaanden school strijd die ons te wachten staat. Wij mogen dit verslag niet sluiten zon der een woordje van dank te sturen aan den hospes M. Hendrik Van de Velde, die ons zulk een lekker maal heeft laten op dienen. Dat beste stemming onder de talrijke aanwezigen heerschte hoeft niet gezegd, want allen verlieten het feest ten zeerste voldaan. Door plaatsgebrek kunnen wij de ru briek Per Vliegmachien niet laten verschijnen. ASPELAERE. Hevige brand. Dinsdag nacht brak in de hoeve der eeht- genooten Vaii Wynendaele, een brand uit die zeven menschen bijna van het leven beroofde. Het was één uur van den morgen wan neer de pachter in zijn slaap eene dakpan op het hoofd kreeg. Hij werd natuurlijk wakker en ontdekte met ontsteltenis dat het dak in lichtelaaie stond Aanstonds gaf hij het alarm. De echtelingen spron gen aanstonds de kamer binnen waar hunne vijf jonge kinderen lagen te slapen en gelukten er in hun te redden. Op hunne kreten kwamen een dertigtal inwoners en ook de gendarmen van Sant bergen toegeloopen. Ondertussclien had liet vuur reeds de verdieping en het ge lijkvloers aangetast. Met emmers water gehikte men ei in de schuur, die vol hooi en stroo stak, te vrijwaren. De dieren wer den met moeite uit de stallen gedreven. Na enkele uren scheen men het vuur meester. Al wat het woonhuis inhield, was de prooi der vlammen geworden. De schade is groot, maar gelukkig door ver zekering gedekt. Uit het ingestelde onderzoek blijkt dat de brand is ontstaan tengevolge eener fout in de schouw. Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Coadjutor te St. Denijs-Westrem, de E. H. Verwee, priester der laatste wijding. Onderpastoor te Wynckel den E. H. Van der Meersch, id. te Seevergem onderpastoor te Seevergem den E. H. Blancquaert, surveillant in St. JozefsgeT sticht te St. Niklaas onderpastoor te Ca- pryeke den E. H. Goethals, id. te St. Jan in Eremo te St. Jan in Eremo den E. H. Van den Abbeele, priester der laatste wijding. Surveillant in St. Jozefsgesticht den E. H. Bouckaert, priester der laatste wijding. boodschap voor je heb. Ik boog mij over mijn bureau opdat zij de uitdrukking van vreugde niet zou zien die op mijn gelaat verscheen, want ik wilde zelfs Marian met mijn geheim niet bekend zien. Wat is het vroeg ik ge jaagd. Zij kwam naar mij toe zooals ik haar nog nooit gezien heb zoo ernstig en bijna droevig, en zij zeide Zeg uw broer dat ik vind, dat hij zich edel heeft gedragen, en dat ik hoop, dat wij altijd vrienden zullen zijn. Heeft zij dat gezegd riep ik uit, mij snel omwendend. Zei Maud dat Mijn zuster zag mij verbaasd aan. Maud Ik heb niets over Maud gezegd Zij heeft zelfs geen woord tot mij gespro ken. Het was Olive, en zij vroeg mij, je dit te geven. Ik stak mijn hand uit om het fleschje met reukzout dat Marian mij toereikte, aan te nemen, en legde het voor mij neer. Ofschoon ik hevig teleurgesteld was waardeerde ik toch Olive's vriendelijke daad, die mij een troost verschafte welke een man in mijn gemoedstoestand niet anders dan welkom kan zijn. Het is zeer vriendelijk van haar, zeide j ik met schorre stem. Goede nacht, Marian. Goeden nacht, Hughie. Blijf niet te lang meer op, lieve, en vooral niet kniezen, hoorHet geeft me een gevoel dat ik zelf zuchtig ben, Hugh, maar ik kan 't niet helpen dat ik mij gelukkig voel om... Zie het Programma der Kermisfeesten op de 4de bladzijde. Bijzondere trams en trein op 6 en 13 Juli 1924 uit Aalst rond 23 u., te Brussel rond 23. Aalst 22,40 Oordegem 23,35 Aalst 21,45 Assclie 22,45 aarde iter v /lette !u u r, ii igarve oden r zich Ary: elhebt len ga diensi gen o Sladh loid te 3((sterscl rgen w rlinck GROOT CONCERT op Zondag 6 Jul otn 5 1/2 uren, 's avonds, op het Kios Groote Markt, door de Koninklijke Hai [tf' monie Al Groeiend' Bloeiend' ondef1' de leiding van den heer René Lenssens. PROGRAMMA: 1. Marche Patriotique des Alliés Ad. Jomauj 2. La Dame de Pique, ouv. Suppé 3. Dédé Si j'avais su (Shimmy) H. Christin! 4. Une fête Aranjuez, fant. De Mersma 5. Napoli tarentelle Mezzacapo, 6. Rigoletto, fantaisie Verdi. vai een b itstuk, do Ihebb e heer het k je bon Ie hem looie rde be aarna n van fiijner ilhebb famili draag ier be' ivoorc rnieu et fees waan te rm :n var te sl; :ei dweer ia aanta vangsi hefDonde ndracl or l'Rd lie lede b UZe 3 ür pglaande het hi oms, l. Ie Mt Studiecomiteit voor Openbare Feesten, Aan de mededingers van den Bebloem een en versierden uitstallingsprijskam; ei (6-13 Juli) wordt ter kennis gebracht da is. dé Juri zal rekening houden 1) van de wijze waarop de koopwaren ten toongesteld zijn. 2) van de. versiering (bloemen of ander ei zaken) waarmede de uitstallingen getoon zijn. Den Beker der Stad Aalst, zal voorei jaar toegekend worden aan den handelaa die in beide vakken het grootste ai punten behaald heeft, ongemerkt of met een of twee vitrienen is. De Jury is samengesteld uit de Juffers Maria Bonner, Ferdinande Callebaut, Va .Wichelen Julia, M.M. Fr. Callebaut, Voor zitter, Tr. De Smet, Ach. De Stobbeleir d Jan Van Malderen en Ferdinand Callebau111 Eeremetalen en diploma's zullen toege kend worden voor de schoonste bebloem de huisgevels. Den Beker en de Eeremetalen zullei gedurende de kermisdagen tentoongesti zijn bij M. AryS-Medaer, vischandelaar Leopoldstraat, houder van den beker gi durende het jaar 1923. STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL. Uitvoering van Kamermuziek met de medewerking van Mevr. Fossaert, kunst-F1- zangeres en de Heeren Phil. Loockx, E. stuurder, Jules Drubbel en Prosper Bac-ol kaert. Leeraars aan de school, op Dinsdag 8 Juli 1924, om 10 1/2 u. 's voormiddags, in de groote Feestzaal van het Stadhuis. Programma 1. - Trio voor klavier, viool en vioolcel (HH. Loockx, Drubbel en Backaert) Arensky, 2. - Meilied, voor sopraan Huberti. (Mevr. Fossaert) 3. - 2e Polonaise, voor viool (H. Drubbel) H. Wieniawski. 4. - Air de Mimi, uit La Bohème (Mevr. Fossaert) Puccii 5. - a) Milanese j b) Sarabande voor vioolcel c) Menuet f Caix de Hervelois. (H. Backaert) 6. -Kerstnacht, lied Wambach. (Mevr. Fossaert) 7. - Fantaisie-Ballet, voor klavier (H. Loockx) Pierné. Voor de Besturende Commissie De Secretaris, De Voorzitter, Cl. Van der Vorst. Edm. Scheerlinckx. N. B. Ingang Kosteloos. c|, iitgem men ei e' lachte in 3,45 de i :hillen een Bij onze branweermannen. Zondag werd het 25-jarig jubileum als officier, van Mr Fritz De Wolf als bevel hebber der Aalstersche Vrije brandweer met geestdrift gevierd. Op klokslag half elf begaf de kompan ie zich met muziek aan 't hoofd onder bevel van kapitein Pedro id< De Hert, naar het huis van den jubilaris om Charles. Ik houd zooveel van hem hij is zoo goed voor mij. Toen ging ze eindelijk heen en ik bleef alleen achter. Het eerste wat ik deed, was een zware kap om de lamp te hangen en deze zóó te plaatsen dat men het licht van buiten onmogelijk zien kon. Toen overtuigde ik mij ervan dat mijn revolver )0| goed geladen was, en stak een ploerten- dooder in mijn borstzak. Ik ging daarna op mijn>teenen naar de vestibule en deed de gangdeur open en liet ook de deur van mijn kamer wijd open, zoodat ik, als er iemand trachtte binnen te komen, dit terstond moest hoo ren. Dit scheen mij alles te zijn wat ik doen kon, en mijn armstoel in een hoek van het vertrek schuivend, vanwaar ik de 'e"| deur en de venters zien kon, ging ik zit ten, legde mijn revolver op mijn knie en wachtte geduldig. In het eerst viel mij de tijd niet lang ik stgnd voor een keerpunt in mijn leven, en er was veel waarover ik kon nadenken. Als men amper twintig jaren telt, al toont de toekomst zich dan ook soms nog zoo donker en somber, is er altijd nog wel een lichtpunt te ontdekken en zijn er steeds mogelijkheden al zijn ze ook vaag, waarop de vurige geest van de jeugd zijn hoop n bouwt. En zoo zat ik daar denkend en overwegend, en verlangend, zonder een oogenblik slaperig te worden of de plaag |jj| der verveling te voelen. (Wordt vervolgd). ndaar, aan ij, Ibrech /ertrek ter zal de afgega ter na? ar het Mu; en aar jehoud een g mfortclul tp aan werel juich k vra lijk te ortocli rethstr I, Mole hebaai de ko traat, A I, loka vastg Iword ang v< tpen. DEN |HT \a te bre Ingan lere f 0 Juli, al Fritz 3 A liekfee fei alpleir de Apt Zal 's theel itraat. rmis-D eKeze - D uren, tensch Augus lensc gel anstaa «eesku ecom B, vee, issen, ieelen, «oor d «olk. T ge ge dien als z lendee (l£ lijk Ma Wijsge Ie mali

De Denderbode | 1924 | | pagina 2