P R E P ZONDAGDIENST. SPORT Burgersbank van Aelst HOPTEELT Belangrijke fabriek van Oliën j Planters en Kooplieden MARKTPRIJZEN. MEUBELS Studie van Notaris DE VIS 3 WOONHUIZEN Uit ter hand te koop. prachtige MEUBELS Studie van Notaris Tibbaut Uit ter hand te koop Een perceel Bouwgrond 18 a. 3. c. Bouwgrond d tumoristische V. T. Bers, en men zal be^ ell grijpen dat de reis, niettegenstaande ei renige regevlagen, goed verliep. Op Zon ■nt iag, 28en September richt V. T. B. een der' lis aatste reizen in naar het gekende kasteel ran Laarne. Terugkomst over Wetteren, n Bijeenkomst op de Groote Markt, om b: Al de Apotheken zijn open tot 's mid lags. Zal 's namiddag alleen open blijven IQ de apotheek van M. Delbccq, Bisschopstr. N.B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. Verleden Zondag won opnieuw het lerste elftal van Eendracht spelende egen de sterke ploeg van Melle F. C. Zondag 28 September speelt het elftal op zijn veld Kapellekensbaan tegen Melda F. C. van Maldegem. Onze Wit en Zwarte spelende voor hun eigen volk zullen voor vaar eene derde zegepraal willen behalen n Melda verplichten de punten in Aalst Ie laten. Een wenk nochtans aan de spelers dat :e zich steunend op de behaalde victories zich niet onoverwinbaar achten, en met d moed en de wil van overwinning be- heerscht, van 't begin tot het einde al J3 hunne krachten inspannen, 't Ploegspel oefenen en niet het persoonlijk spel, want t komt te dikwijls voor dat wie denkt te jojmoeten overwinnen als overwonnen terug 1 keert. Een nieuws dat Eendrachters supporters J zal aangenaam wezen, is de heroptreding ln als back van een onzer stichtingsleden Le Bellier aleas Leon Van der Borght. Allo Leon, vooruit en tracht de Club eene goede plaats te bezorgen in de eind- klasseering. Onze scholierkens die zich heden Zon Jjdag verplaatsen, zullen er aan houden c hunne nederlaag van verleden Zondag uit n te wisschen. Zich niet meer laten ontredderen door legenspoed, h£ mannekens, met moed ge itreden tot op 't einde. Te verkrijgen ten bureele dezer allerhande Schoolgerief,Zakboekjes, Copy books, Cahiers, Leien, Griffels, Pennen, Dagboeken, Crayons, Passersdoozen, in alle prijzen, enz. enz. Beste kwaliteit van Cahiers aan concur- reerende prijzen, namelijk aan 8,50 en in 11,00 fr. de 25. Allerbeste papier. Ver trouwd de goedkoope schrijfboeken niet, papier drinkt door. Wij hebben de eer U ter kennis te bren gen dat wij gezien denhuidigen stand der jeldmarkt, bij machte zijn de volgende interesten te vergoeden in loopende reke ningen of vaste depositos, en zulks te be- jinnen van 1 November aanstaande Op zicht 3 °/o 15 dagen voorbericht 4 1/4 °/0 1 maand voorbericht 4 1/2 °/0 3 maanden 4.75 vast termijn 6 maanden 4.75 °/p 1 jaar 5 °/0 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 Zlljver. Tusschengemeentelijk Werkloozenfonds AALST. PLAATSINGSDIENST. Bureelen Stadhuis. Telefoon N° 20, Open van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur alle werkdagen. Bulletijn van den 22 September 1924. Worden gevraagd. Voor de stad. Mannen. Garenboompapper, Satijn- •I vermoeid van het kijken, even sluiten moest. Toen dacht ik aan Maud, vroeg mijzelf af of zij op dat oogenblik misschien danste met lord Annerley in de een of andere heete Londensche balzaal vroeg mijzelf af of zij nog wel ooit aan mij den ken zou of zij wel wist dat ik. haar iefhad En toen sloot ik mijn oogen, en de zoete, bedwelmende geur die rondzWeefde door zware zuiderlijke lucht wiegde mij tachtkens in slaap. HOOFDSTUK XXXIII. IN PALERMO. Gedurende een week deelde ik het ver blijf van mijn vader onder de roovers en 'oen hij mij daarna nog even vast beslo- en vond om bij hem te blijven, deed hij mij een ander voorstel. Zulk een afzonde- ing en gezelschap als waarin wij ons be tonden mocht goed genoeg zijn voor bem, een verschoppeling, zeide hij; maar toojr mij was dat geheel iets anders. De gedachte dat ik mijn verblijf hield onder ogelvrij verklaarde mannen was hem zeer onaangenaam en het was ook volstrekt met noodig. In het eerst lachte ik om zijn bedenkin gen monsieur José en ik waren de beste Vfienden, en ofschoon ik met de andere mannen geen enkel woord kon wisselen omdat hun eenige taal een plat, voor mij onverstaanbaar dieventaaltje was, waren z>j toch beleefd genoeg, en schenen on- wevers, Elektriekwerkers, Werktuigkun dige, Loodgieters, Kleermaker halve gast, Schilders-Glazenmakers. Vrouwen. Schoenstiksters, Scheer- ster voor weverij, grove en fijne Beenen breisters, Voetenbreisters,Boordjeszetsters. Leerjongens. Coiffeur. Leermeisjes. Boordjeszetsters, Vel lentreksters, Schoenstiksters. Vragen naar werk. Mannen. Vuurstoker, Smid, Auto geleider, IJzerdraaier, Meestergast voor spinnerij, Grondwerkers, Schoenmaker, Leersnijder, Schavers voor Vellenfabriek, Nachtwaker, Bediende, Wijnaftrekker. Worden gevraagd Voor buiten de Stad. Plakkers, Grondwerkers, Paswerkers. Staatsbedienden, --zooals Ketelmakers, Stokers, Paswerkers, Smeders, Machien- kuischers, Lampisten. Het Bestuur. N. B. De belanghebbenden kunnen ten bureele van den Plaatsingsdienst alle inlichtingen bekomen nopens de aanbie dingen en aanvragen van en naar werk. BURGERLIJKEN STAND. Geboorten. Mannelijk 6 Vrouwelijk 5 Huwelijken. H. Singelyn, bed. met J. Leroy, onderw. P. Lambrechts, betonbew. met M. De Backer, naaister. Th. Coppens, fabr. met M. Verhulst, tw.—J. De Boeck.landb. met M. Schockaert, tw. Ph. Mortier, monteur, met E. De Schryver, z. b. Overlijdens. M. Van Gysegem. vr. Tillon, z. b. 56 j Papestraat. B. Scbollaert, m. Timmer man, nachtw. 67 j., Withuisstraat. J. De Smet. wrChareté, z. b. 62 j., Kerrebroeck straat. P. Francois, z. b. 22 j., O. Den- derm. st. P. Michiels, m. De Reu.landb. 68 j., wonen, te Erembodegem. T. Vera, m. De Backer, plaf. 31 j., Ajuinstraat. E. Moens de Hase, nijv. 67 j., Keizerlijke Plaats. 2 kind. onder de 7 jaren. ALGEMEENE TOESTAND Engeland is een te vullen afgrond de oogst bedraagt ongeveer 296.017 cwts; Het verbruik is 500.000 cwts, de Ameri- kaansche overschot en zelfs die van ande re landen zullen er doorgaan alvorens een nieuwe oogst gegroeid is. Sedert twee maand zijn er langzaam maar zeker 2000 balen Amerikaansche hop gekocht en zoo gaat de reeks op 't vasteland voort. De toestand van de hopmarkt is stand houdend de opslag is langzaam, geregeld door de bedreven wijsheid der koopers en den kleinen voorraad; de Peronospora heeft groote schade berokkend in geheel Europa; de roode spin en de bladluis heb ben niet te versmaden schade veroorzaakt op de kusten van den Stillen Oceaan. De Bluff der Bears verdoofd, de vuur pijlen gaan niet af, en zij hebben hun dom gezwets en ingebeelde statistieken voor eigen rekening. Voor 't oogenblik staan wij voor de volgende echte feiten 1) Verdwijnen van de stocks der vorige jaren over geheel de wereld. 2) De enkele bestaande balen zijn ge kend Poperinghe stad 1923 is zoo goed als onvindbaar; Aalst 1923, met gewaar borgde herkomst en officieel certificaat bestaat niet meer. 3) Van de jaren 1922,1921,1920, 1919, 1918 bestaat er niets meer in de hop- voortbrengende landen. 4) Men moet naar 1917 terug en als stock bestaat er slechts hop die binst den derling te wedijveren om mij met de grootst mogelijke voorkomendheid te be handelen. Het ruwe buitenleven beviel mij uitste kend, vooral in de gemoedsstemming waarin ik mij toen bevond, en ik bespeurde in het geheel geen verlangen naar een meer weelderige levenswijze. Aangezien mijn vader in dit opzicht een vast besluit scheen te hebben genomen, kon ik moei lijk anders doen dan daarbij neer te leggen. Wij hadden weinig moeite om een be hoorlijk verblijf te vinden. Aan den voet van een der bergen zagen wij een laag gebouwde, voor een deel vervallen villa, waarvan verschillende vertrekken nog zeer goed bewoonbaar waren. Wij huur den het huis van den eigenaar, een nabu- rigen boer, voor een bedrag dat ons be spottelijk laag voorkwam. Toen namen wij in het nabij gelegen dorpje Bocca di Falco een echtpaar aan om voor ons huis houden te zorgen. Met het overblijfsel van het huisraad dat in de villa aanwezig was en een weinig dat wij ons in Palermo aanschaften, was ons huis weldra vol doende gemeubileerd. Ik ben er vast van overtuigd dat deze periode van zijn leyen over het geheel genomen niet ongelukkig was voor mijn vader, en wat mijzelf betreft, ik was voor het oogenblik volkomen tevreden. (Wordt voortgezet). oorlog gediend heeft voor bedding of sigarettenfabricatie, dien voorraad is zoo goed als niet meer bruikbaar. 5) Daar waar er nog een partijtje goed bewaarde oude hop is, kan men ze niet onder de 300 fr. de 50 kgr. koopen. 6) De wereldoogst in 1922 bereikte 1,074,000 kwintalen op 48.973 Ha. Er wordt aan gedacht, daar hij een groote wereldopbrengst geweest is, overvloedig en zonder ziekten, uitgenomen in 't Land van Aalst. De wereld-oogst 1924 werd gewonnen op 44.576 Ha. zijnde een ver mindering van 10 °lo op de bebouwde oppervlakte in 1922. Aannemende dat de opbrengst per Ha., niettegenstaande de Peronospera en de roode spin, dezelfde was per Ha als in 1922, komen wij tot het volgend besluit 1922, 1.074.000 Kw. op 48.973 Ha. of 21.93 Kw. van 50 ks per hectaar. 1924, 44576 hectaren a 21.93 Kw. (op brengst 1922) per Ha. zou gelijk zijn aan een mogelijk maximum wereldoogst van 977.552 Kw. 7) De plagen hebben ten minste 100 duizend Kw. van den wereldoogst ver nietigd. 8) Hetbierverbruik stijgt standvastig; daarom is van 939.000 Kw. het verbruik van hop tot 976.00 Kw. nieuwe hop, ge stegen. De groote brouwers van Munchen, Nuremberg, Berlijn, Weenen en Zwitser land geven er zich rekening van. Dus ver bruikers verzuim niet U te voorzien van hop 1924 en zonder uitstel. In Bohemen voorspelt men sedert 14 dagen zekere voorteekens die een hevige aanval van ongedierte voor 1925 aankon digen. Deze aanval zal algemeen en schrikkelijk wezen over geheel Europa alsook in de Sonoma op de kusten van den Stillen Oceaan. Eene vraag Waarom doen de groote Engelsche fir- mas zich .van den wassenden Amerikaan- schen oogst stalen sturen Zou het niet zijn omdat zij er belang opstellen met het oog op toekomstige aankoopen Uit onze zekere inlichtingen vloeit dat Engeland 200.000 Kw. hop 1924 voor eene nieuwe oogst gegroeid is moet invoeren, dus meer als het overschot der opbrengst van Europa, Amerika en Austra lië. Immers in Bohemen zijn 80.000 Kw. reeds verkocht aan andere bestemmingen. Engeland moet zich bevoorraden in Ame rika en te Poperinghe wat het reeds be zig is met te doen. De wereldmarkt-is zeer vast, de prijzen gaan van 500 (Poperinghe) tot 1700 frank (Spall). Duitschland kan voort, koopt en betaald op basis van den dollar, de Bears schijnen 't niet te bemerken, zij hebben ongelijk zich naar herbergpraat te richten. De les van 1924 zal hun voordeeligzijn. Nuremberg 21/9. Naar 't voorbeeld van Engeland heft Frankrijk ook 26 °/0 rech ten ad varlorem op de Duitsche waren.Dit zal een groote terugslag hebben op den prijs der Elzasser hop die weldra uit dien hoofde met 200 a 250 fr. per 50 kos in prijs vermeerderen. voor Autos en Nijverheidsoliën vraagt ernstig en vlijtig vertegenwoor- diger voor de streek van Aalst. Schrijven met referenties aan W P. j 68, Office de Publicité, Brussel. IJZERSTICHTING - AALST - 1924 Ieder Aalstenaar herinnert zich de roe rende plechtigheid, die namens de Ijzer- stichting op Maandag 17 September 1923 plaats greep in de St Martenskerk. 't Was een kristelijke en vaderlandsche herdenking, in den besten zin des woords, aan al onze oorlogsdooden en inzonder heid aan die van Aalst, gelijk de uitge deelde offerandebeeldekens het getuigden. Volk, biddend volk uit al de standen, was er, de groote kerk vol Het geleek meer een Zondag onder een drukKe hoogmis dan een werkdag. De puike kanselrede van Oud-Aalmoezenier E. H. Nobels, ver tolkte de gevoelens der kristelijke menigte en de beteekenis der plechtigheid. Er werd stil geweend en innig gebeden. Dit jaar moet die dienst, (want Aalst is met een stichting begiftigd), wederom ge schieden. Het stedelijk Komiteit heeft beraad slaagd over plaats en dag. Met eenparig heid besloot men wederom, gezien de 10e verjaring der oorlogsverklaring, voor St Martinuskerk en best op verloren Maan dag (le Maandag van October). Zoo zal die dag, anders voor velen verloren, als gevonden heeten tot ieders bate en nog meest voor onze helden, die met den oor log alles verloren hebben. Deze eerste mededeeling gelde als een oproep eerst tot die ijverige Vrouwen, Heeren, Studenten, die zich verleden jaar ter zelfder gelegenheid zoo verdienstelijk gemaakt hebben. De plechtigheid van 1924 moet immers die van verleden jaar overtreffen. Afdeeling Aalst der a IJzerstichting HOPMARKTEN VAN AALST tot de Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aalst, brengt ter kennis dat er 4 PRIJSKAMPEN worden uitge schreven voor de Landbouwers welke, van hun eigen gewas de BESTE HOP op de Markt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben 1. Zaterdag 20 Sept. 1924 te 10 u. 2. id. 27 id. id. id. 3. id. 4 Oct. id. id. 4- id. 11 id. id. id. Er kunnen verschillende prijzen van 50 fr. verleend worden in evenredigheid der hoeveelheid op de Markt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der hop zal de Jury rekening houden van: 1. de rijkheid in lupuiine(geelstof) en geur (reuk): 20 punten 2. de fraaie kleur5 punten 3. de verzorgde pluk 10 punten de wijze waarop zij gedroogd is15 punten. De hop moet zuiver geplukt zijn, zooda nig dat zij noch lange stelen, noch biaders bevat. Om aan den prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 k. hop ter markt brengen welke in één of verscheidene zakken mag bevat zijn 300 kil. zullen twee loten, 500 kil. drie loten uitmaken waarmede men naar de prijzen kan din gen. De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der hoppewaag bewij zen. De Hop mag op voorhand niet ver kocht zijn, zij moet op de markt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde hop op verschillige dagen aan den Prijskamp zou deelnemen, moet de mededinger het bewijs brengen dat zijne hop verkocht en geleverd is. Wij denken de planters te mogen aan raden, hunne hop van rijke, geurige hoe danigheid, zooals vorige jaren zuilen de Brouwers de BESTE bij voorkeur koopen, zelfs aan een hoogeren prijs. MM F. De Hert, Voorzitter,D. De Wolf, F. Callebaut, Alf. Moens, L. Meert, F. De Loose, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 20 Oogst 1924. De Secretaris, De Burgemeester, Oscar REYNTENS. Félix DEHERT. AALST. MARKT. 27 Sept. 1924. Hop, 12 balen prima fr. 900 a 1000 67 balen gewone pluk 750 a 800 Creemboter de kilo 21.00 a 00.00. Boerenboter 19.00 h 19.50. Eieren 't stuk 0,78 a 0,82. Konijnen de kilo 5.50 k 0,00. Kiekens het 'tstuk 9.00 a 10.00. Viggens ter markt 300 250,00 a 350,00 Rundvl met beenen de kilo 9.00 a 10.00 Rundvl. zonder 10.00 a 12.00 Varkensvleesch de kilo 11.00 12.00 ANDERLECHT. - VEEMARKT van 24 Sept. Te koop 366 ossen, de kil. op voet, 4,50 a 5,50; 109 stieren, 3,90 a 4,70 731 koeiën 3,20 a 4,70. Studie van Deurwaarder Marcel DE VOS Statiestraat, 3, Aalst. OPENBARE VERKOOP1NG van TE AALST, Keizerlijke Plaats, 39, (Landbouwershuis) Op Maandag 6 October 1924, (Verlo ren Maandag) ten 1 ure namiddag, zal er door het ambt van Deurwaarder Marcel DE VOS, te Aalst, overgaan worden tot de openbare verkooping van eene belang rijke partij schoone Meubelen, zooals Salon-garnituur (sac arabe), commode- kassen in accajou met marmeren blad, coulissetafels in acajou, recrétaire, kachel Godin, stoelen, zetels, onlangs nieuwgroot kcukenjacht met koperen waterketel, salonvuren, ingelijstte gravuren, bedden, lavabos, nachttafels, lijnwaadkassen,wind schermen, eene groote partij schoone hof- stoelen met houten en met ijzeren rugleu ningen, een herbergtoog, herbergtafels, houten stoelen, enz. enz. Gewone voorwaarden. Comptante betaling. TE AALST. OPENBARE VERKOOPING van EN BOUWGRONDEN te AALST, Pietercouckstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, openbaar verkoo- pen 1. Een Woonhuis met hof te Aalst, verlengde Pietercouckstraat, nummer 115. Bewoond door M. Gerard De Beul. 2. Een Woonhuis met hof daarnevens, nummer 117. Bewoond door M. Valery Keymeulen. 3. Een Woonhuis met hof, nummer 119. Bewoond door We Ser. Van de Maele. 4. Zeventien loten Bonwgrond, aan zelfde straat, hebbende ieder eene breedte van 5 meters. De plakbrieven zullen eerstdaags ver schijnen. ENKELE ZITDAG Donderdag 9 October 1924. om 3 uren namiddag, ter herberg IN HET PAVILJOEN gehouden door den heer Robert Van de Maele, Groote Markt, te Aalst. l°De welgekende Café Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor Burgershuis. 2» Handelshuis te Aalst, Korte Zout- straat. Onmiddellijke ingebruiktreding. 3° Een groot huis met allerhande gebou wen en boomgaard, dienstig voor alle bedrijven te Herdersem, groot 51 a. 45 c. Ingebruiktreding met 1 Oktober 1924. Voor alle inlichtingen zich wenden ten kantore van Notaris DE VIS. 4. Twee nieuwe burgershuizen te Aalst, Geeraardsbergschesteenweg.Lokerenveld- straat. Deze huize zullen tegen 1 October heelemaal voltrokken zijn. Te bevragen van der Nootstraat, 9, ofwel ten kantore van Notaris DE VIS te Aalst. GELD te bekomen Notaris DE VIS, te Aalst. ter studie van Studie van Deurwaarder Gérard SAEYS, te Aalst, Fabriekplaats, 5. OPENBARE VERKOOPING van TE LEDE. De Deurwaarder Gérard SAEYS, in verblijf te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, op Maandag 6 October 1924, om 1 ure stipt namiddag, ter herberg In 't Kerreveld bij Emiel Troch, bijgenaamd Emiel Piet te Lede, open baarlijk verkoopen Een moderne Eetplaats, bestaande uit 1 Buffet met Spiegel, 1 Tafel, 6 Stoelen. Een Slaapkamer in pitch-pine, bestaan de uit1 Bed met Ressort, 1 Kleerkas, 1 Lavabo, 1 Nachttafel. 1 glazen Buffet, 1 Tafel, 6 Stoelen, in eik. Een Schouwgarnituur,(Style Louis XV). Verscheidene Beddens met Ressort in acajou en notelaar, schoone Kleerkassen, Legkassen, Commode, Nachttafels, Lig stoelen, Zetels, Stoelen, Spiegels, Venster garnituren, Jardinière, Tellooren, Lepels, Vorken, Glas- en Gleiswerk, fantazij Voorwerpen, Stoven, Kachels, schoone gegarnierde Bank, Waschmachien. Eene partij Boeken. Juweeien1 gouden Damesuurwerk, 1 Sacoche in zilver (Alpacca), 1 Pater- Noster, 2 nickeien Staats-horiogies en meer andere voorwerpen aldaar voor te brengen, te lang om te melden. Tentoonstelling's morgens van 10 tot 12 u. Gewone voorwaarden en gereede be taling. Elk zegge het voort. te AALST,Korte Zoutstraat, 49-51. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen op Donderdag 2 October 1924, om 4 ure namiddag, ter herberg van den heer Bernard De Gent, hoek der Korte Zoutstraat en Keizerliike Plaats: Een schoon en gerieflijk Woonhuis te Aalst, Ajuinveld, n. 11, sectie B, n. 481 en deel van n. 478, groot 4 a. 40 c. ONMIDDELLIJKE INGEBRUIKTREDING. Voorschreven eigendom bevat op het gelijkvloerstwee plaatsen, keuken en corridor, stal en koer met glazen afdak. Op het eerste verdiep, twee schoone slaapkamers. Op het tweede verdiep: groote Mansar dekamer en zolder. Voorzien van gasleiding, regen- en wa terputten. Verders nog bloementuin met afsluiting en lochting. Ingesteld fr. 19,800. groot 1 aar 88 ca. met eene breedte ter straat van 5 m. 25 c. te Aalst, Steenstraat. Voor verdere inlichtingen zich te wen den ter bovengemelde studie. gelegen te Hofstade, aan de Blektestraat, (nabij den Dendermondschensteenweg), palende noord-oost M. Camiel Tillon-De Troye, zuid-oost en zuid-west M. Gérard Waelkens-Montangie en noord-west de Blektestraat, met eene breedte van 44 m. Vrij gebruik met Kerstdag aanstaande. Verdeeld in 8 loten, hebbende ieder eene breedte ter straat van 5 m. 25 cent.

De Denderbode | 1924 | | pagina 3