STEDE P R E P 'riesterlijke Benoemingen m. iet Hoogste Recht SPORT ZONDAGDIENST. Burgersbank van Aelst HOPTEELT. Planters en Kooplieden Duiven cachetten MARKTPRIJZEN. MEUBELS Studie van Notaris DE VIS 3 WOONHUIZEN Uit ter hand te koop. prachtige MEUBELS Studie van Notaris Tibbaut Uit ter hand te koop Een perceel Bouwgrond 18 a. 5. c. Bouwgrond in 0. Ternath Werkliedenbond. Hekelgem a) Muziek "St. Cecilia,,; laamsche Oud Strijders en Oud-Sol- c) Studiekring Al Groeiend' eiend' d) Xaverianen e) Werklie- bond en Onderlingen Bijstand. - VLAG n anstonds na de laatste redevoering, iking der premiën bij M. Camiel Van [renberg, Dorpplaats. ijne Hoogwaardigheid de Bisschop ft benoemd .eeraar te Eecloo, den E. H. Mestdacht diaken in het Seminarie. Inderpastoor te Sinay den E. H. Heyr- i, leeraar te Geeraardsbergen te Na- !th, den E. H. Deinaneff, id. te Saffelae- te Saffelaere.den E. H. Sintobin, pries! in het Seminarie te Dendermonde in Gilliskerk, den E. H. De Crcmer, oud- Ierpastoor van Zwijndrechtte Cal- n, den E. H. Van de Calseyde, id te fdegem teOordegem-, den E. H. Scho- ert, priester in het Seminarie in O, L. uwkerk te Sint-Niklaas, den E. H. De Baccalaureus in Kerkelijk Recht, stu- te Leuven, borden gezonden voor hoogere studi- Naar Rome, den heer Schelfoutnaar iven, in 't Seminarie Leo XIII, de hee- Baeyens en Segers. TADSSCHOUWBURG VAN AALST (oninklijke Rederijkkamer De Catharinisten Kunstvertooning op Zondag 12 en andag 13 October 1924. eel te 6 1/2 uren. Gordijn te 7 uren. Ipvoering van neelspel in 4 bedrijven door Ina Bou- •Bakker. 'rijzen der plaatsen 5, 4, 2,25 en 1,25 Mie taksen inbegrepen. tommeren der kaarten op Zondag 5 lober, in het lokaal Het Paviljoen lote Markt van 9 tot 12 uren. v Vondels- en Talencurcussen in St-Ca- lus'gesticlit te Aalst. Op Zondag 5 lober worden in Sint-Camilius'gesticht leerlangen van Vlaamsch, van Fransch Engelsch, van koophandel, van han- srekenen, van handelsbriefwisseling, handelsdocumenten,van handelsrecht, boekhouden, benevens die van snel- rift en van machineschrift, heropend. )ie curcussen zijn bijzonder bestemd irde zonen van werklieden, burgers en dbouwers, aan wie de gelegenheid Igeschonken werd om volledige mid- bare studiën te doen. iij hebben plaats iederen Zondag van 12 uur tot 7 1/2 uur namiddag doch drij laatste uren zijn aan snelschrift en cliineschrift gewijd en zijn niet ver- htend, tenzij voor die het uitdrukkelijk eeren. iedere klas wordt er eiken Zondag ie volle uren Fransch onderwezen, en Engelsch leert men in de twee hoogste ssen. /oortaan zijn er 12 klassen. )e lessen zijn kosteloos. Nochtans et iedere leerling, bij zijn aanveerd rden, 20 frank storten, die hem bij 't de van 't schooljaar zullen terugbetaald den. met aftrok van 50 centiemen ir eiken keer, dat hij zal afwezig ge est zijn gedurende het jaar. )m te kunnen aanvaard worden moet ten minste 14 jaar zijn vóór 1 Januari !5. ld, verwijderde hij zich met de handen e zakken. Olive legde oogenblik haar d op mijn arm en voerde mij naar den itertuin waar de volte iets minderwas, vonden daar nog twee gemakkelijke daatsen en zetten ons neder, het gelaat r zee gekeerd, en onzen rug naar de eds toenemende menschenmenigtehet «id van de onophoudelijk gevoerde prekken bereikte onze hooren slechts een dof gegons, zich vermengend met velerlei soorten geluiden van buiten, in nu, M. Arbuthnot, vertel mij nu eens uw nieuws, als u wiltik wil graag !en hoe het u na uw vertrek uit Enge- d is gegaan, zeide Olive terwijl zij het bin den lagen stoel gemakkelijk maak- Maar u moet vlug zijn, want 't zal geen tuur duren eer men mijhierkomthalen. wel mejuffrouw, ik denk meteen halve "uut wel te kunnen volstaan, ant- frdde ik, en vertelde haar daarop het inige dat mij sedert Marian's huwelijk dervaren was, van de ontmoeting met n vader, en ons kalme leven in het lige Siciliaansche dorpje. Zij luisterde f groote belangstelling. 'k vind het heel mooi van u, M. Arbuth- dat ge uw leven opoffert voor uw fer, zijde zij zacht. Opofferen lachte ik. Er is geen sprake "opoffering. Ik ben nergens liever dan ihem, en bovendien kan ik u verzeke- dat het leven hier geenszins onaan- "aam is. (Wordt voortgezet). Men kan zich laten inschrijven op Zon dag 5 Oktober, of op eeneri der volgende Zondagen, voorzoolang er plaats beschik baar weze. HET BESTUUR. Nationaal Werk der Oorlogsweezen. Komiteit Aalst. Op Zondag 28 September laatst, 's na middags, in de eetzaal der Pupillenschool alhier, door den bevelhebber, Heer Majoor Smeyers, bereidwillig ter beschikking van het Komiteit gesteld, vergaderden de le den van het nieuw komiteit met de wedu wen en weezen, zoowel van burgerlijke als militaire slachtoffers van den oorlog, ten einde nauwere kennis met elkaar te maken. De heerVoorzitter Edgard D'Hollander, Vrederechter van het Kanton Aalst, open de de vergadering en bedankte de 150 aanwezigen voor hunne opkomst. Na eenige woorden van aanmoediging en na gewezen te hebben op de wederzijdsche plichten én van kinderen én van moeders, verzekerde hij allen van de toewijeing en genegenheid jegens hen van al de leden van het Komiteit, die bewust zijn van de plichten die op hen wegen en dewelke zij gewetensvol zullen vervullen. Hij verze kert de aanwezigen dat zij aan het nieuw Komiteit hun volle vertrouwen mogen schenken. Daarna verleende hij het woord aan den heer Gaston Van Loo, ondervoorziter van het Provinciaal Komiteit, die deze vergadering met zijn aanwezigheid had willen vereeren. Deze maakte de vergadering nader be kend met het doel dat nagestreefd wordt door het Naiionaal Werk der Oorlogswee zen en al het goed dat er in besloten ligt voor zijn beschermelingen Officieuze voogdijschap door de Komiteiten, voorbe reiding der toekomst van de weezen (vol gens neiging en aanleg), zoo, bijvoorbeeld, het betalen vanschoolgeld en benoodigd heden (zelfs voor hoogere studiën), aan koop van alam voor dezen die een stiel aanleeren, eereleeningen voor aankoop van materiaal of koopwaren aan dezen die zich voor eigen rekening oegeeren te plaatsen verder kostelooze geneeskundi ge en pharmaceutische zorgen, enz., in één woord, de oorlogsweezen te vormen tot vrouwen en mannen die bekwaam zijn behoorlijk in hun levensonderhoud te voorzien en zoo doende den schoonsten der vaderlandsche plichten tegenover on ze heldhaftige gesneuvelden te huldigen. Hij eindigde met een - warme hulde te brengen aan de werkzaamheid en den op offeringsgeest van het Komiteit Aalst dat, slechts sedert enkele maanden aan het werk, reeds aan de spits komt van al de plaatselijke komiteiten der provincie en doet nogmaals een beroep op de moeders en kinderen zich in volle vertrouwen 'te verlaten op elkeen der leden van hun Ko miteit, die niets anders betrachten dan het welzijn der weezen. Waarna moeders en kinderen uitgenoo- digd werden een chocolade met krenten brood te gebruiken hun door het Komiteit gulhartig aangeboden. Het hoeft niet gezegd dat allen het zich opperbest lieten smaken in die atmosfeer van ware huiselijkheid. Voor 't slot werd er de belanghebben den ter kennis gebracht dat er binnen en kele dagen aanvang zou genomen worden met de uitdeeling van kleerstoffen, schoe nen, enz.. Om 5 1/2 uur's avonds was alles afge- loopen en de vergadering werd in de bes te stemming gesloten. VOETBAL Verleden Zondag was het feest voor alle Aalstcrsche Voetballiefhebbers. De scholieren over wonnen Dender monde en het eerste elftal klopte Melda F. C. te Aalst. Ons Aalstersch elftal staat nu 3de gerang schikt. Eene schitterenden uitslag voor onze ploeg, bestaande meest uit jonge en lichte spelers. Konden onze mannen het dit jaar goed uithouden en in de 5 eerste blijven, het ware als een succes te aan zien. Toekomend jaar dan, met wat meer ondervinding en aanwinst in gewicht, mo gen ze met hoop de strijd voor d'eerste plaats inzien. Heden Zondag speelt Eendracht I te Eecloo, een verre verplaatsing en eene sterke ploeg te ontmoeten. Geen moed verloren nochthans open spel oefenen vlug vleugelwerk en shot naar de goal, en wie weet bekomen onze mannen hun ne 4de achtereenvolgende overwinning niet. Te Aalst spelen de scholieren tegen F. C. Ronse ook een schoonen strijd in 't zicht. Onze mannekens zullen zeker hun best doen om eene nieuwe overwinning te behalen en hunne laatste nederlaag te Aalst uit te wisschen. Supporters naar Eendracht's plein Zon dag om 3 uur. Eendracht II speelt te Hamme voor een Schaal tegen Dendermonde II. Onze beste wenschen vergezellen hen. AI de Apotheken zijn open tot 's mid dags. Zal 's namiddag alleen open blijven de apotheek van M. Ghyselinckx, Molen straat. N.B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. Intresten vergoed van af 1 October 1924 Rekeningen op zicht 3 °/0 met 15 dagen voorbericht 4 1/4 °/0 1 maand voorbericht 4 1/2 °/0 3 maanden 4.3/4 °/0 op 6 maanden na dato 5 °/0 1 jaar 5 °/0 3 jaar en meer interesten over een te komen. SPAARKAS 4 °/0 zuiver. HandelsrekeningenBeursorders, enz. Tusschengemeentelijk Werkloozenfonds >\ALST. PLAATSINGSDIENST. Bureelen Stadhuis. Telefoon N° 20, Open van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur alle werkdagen. Bulletijn van den 22 September 1924. Worden gevraagd. Voor de stad. Mannen. Garenboompapper, Satijn wevers, Elektriekwerkers, Werktuigkun dige, Loodgieters, Kleermaker halve gast, Schilders-Glazenmakers. Vrouwen. Schoenstiksters, Scheer- ster voor weverij, grove en fijne Beenen breisters, Voeten breisters,Boordjeszetstcrs. Leerjongens. Coiffeur. Leermeisjes. Boordjeszetsters, Vel- lentreksters, Schoenstiksters. Vragen naar werk. Mannen. Vuurstoker, Smid, Auto geleider, IJzerdraaier, Meestergast voor spinnerij, Grondwerkers, Schoenmaker, Leersnijder, Schavers voor Vellenfabriek, Nachtwaker, Bediende, Wijnaftrekker. Worden gevraagd Voor buiten de Stad. Plakkers, Grondwerkers, Paswerkers. Staatsbedienden, —zooals Ketelmakers, Stokers, Paswerkers, Smeders, Machien- kuischers, Lampisten. Het Bestuur. N. B. De belanghebbenden kunnen ten bureele van den Plaatsingsdienst alle inlichtingen bekomen nopens de aanbie dingen en aanvragen van en naar werk. Te'verkrijgen ten bureele dezer allerhande Schoolgerief,Zakboekjes, Copy books, Cahiers, Leien, Griffels, Pennen, Dagboeken, Crayons, Passersdoozen, in alle prijzen, enz. enz. Beste kwaliteit van Cahiers aan concur- reerende prijzen, namelijk aan 8,50 en en 11,00 fr. de 25. Allerbeste papier. Ver trouwd de goedkoope schrijfboeken nief, 't papier drinkt door. BURGERLIJKEN STAND. Geboorten. Mannelijk 5 in Vrouwelijk 5 Huwelijken. A. Terryn, brouwer met A. Moens de Hase, z. b. C. Verhoeven, meestergast, met M. Van den Bonne, stikst. C. Ras- schaert, landb. met E. Uyttersprot, landb. J. Keymeulen, smid, met M. Tanckeré, naaist. F. Van der Maelen, rneubelm. met L. Gits, z. b. A. De Neef, meesterg. met M. Spaens, stikst. F. Staelens, schoenm. met B. Picqueur, tw. J. Wil- lems, fab. met C. De Decker, tw. J. Van der Meerssche, tw. met P. Buys, tw. M. Van Haut, wever met L. Van Del- sen, tw. R. Plas, metser met E. Ver hulst, fab. Overlijdens. M. Waege, we Duval, zb. 69 j. Dender- str. J. Van den Stockt, wr Van Cauwen- bergh, zb. 69 j. Moorselbaan.M. Van Geit, vr Van Sande, zb. 57 j. Groenstraat. R. Rombaut, tapissier, 20 j. St. Jobstr. .1 kind onder de 7 jaren. Briefwisseling uit den vreemde. Saaz 25/9. De strekking is voortdu rend buitengewoon vastde vraag blijft levendig en verminderd niet, ook zijn de prijzen in opslag. Men betaald 2800 Kr. Saaz 28/9. Saaz geperst 3000 Kr. Dauba geperst 2600 Kr. beide met certifi- kaat (dus een nieuwe opslag van 200 Kr.) Elzas-Neder Rijn. Hier blijft de ver koop altijd zeer levendig, indien het zoo voortgaat zal onze oogst volledig wegge nomen zijn in 5 a 6 weken. De prijzen voor gewoon hoedanigheid zijn 1020 a 1100 fr., de prima 1120 1200 fr. Nuremberg. De markt neigt naar opslag, de Spalts worden G. M. 370 be taald. Voor 3 weken waren ze aan G. M. 300 verkrijgbaar. Wij trekken de aandacht der belanghebbenden op bovenstaande berichten en wij verwittigen hun dringend zeer voorzichtig te zijn, de gebeurtenis sen bewijzen het, tegenover de vervalschte en onjuiste nieuwstijdingen verspreid door handelaars die op afslag speculeeren. Deze, hebben onbezonnen, groote hoe veelheden Poperingher-hop verkocht aan 250.fr. de 50 Kos,en nu dat ze zien, dat ze het vel van den beer verkocht hebben, worden zij bitsig en stout. Dat de brou wer behoedzaam weze en dat hij zich zon der de minste uitstel dekke door aankoop van Belgische hop, want eene nieuwe, schrikkelijke opslag staat op 't punt zich te verwezenlijken op de Belgische markt. De Mendocino 1924 komt aan per einde Oktoberde prijs is fr. 950. In Saaz klimmen de hopprijzen met 200 Kr. (125 fr.) ineens. Nuremberg en Spalt wordt 1850 fr. de 50 kos betaald. Saaz 27/9. De vraag blijft aanhouden en overtreft het aanbod. De bezitters eisschen hoogere prijzen en de gang der zaken lijden er onder. Men heeft ten nau- wernood 30 a 50 balen verkocht aan 2500 tot 2700 Kr. De verbruiker dekt zijn on middellijk verbruik. Aan de teelers is men niet geneigd de geeischte prijzen te beta len en aan de prijzen van 2500 tot 2600 Kr. worden er weinig verhandelingen ge daan. De prima kwoteert 2600 a 2700 Kr.; middelbare en 1/2 middelbare 2500 a 2600, gewoon middelbare 2400 a 2500 per 50 Kos, taks 2 o/0. Slot vast. HOPMARKTEN VAN AALST tot de Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aalst, brengt ter kennis dat er 4 PRIJSKAMPEN worden uitge schreven voor de Landbouwers welke, van hun eigen gewas de BESTE HOP op de Markt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben ZATERDAG 11 October 1924 te 10 ure. Er kunnen verschillende prijzen van 50 fr. verleend worden in evenredigheid der hoeveelheid op de Markt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der hop zal de Jury rekening houden van: 1. de rijkheid in lupuline (geelstof) en geur (reuk) 20 punten 2. de fraaie kleur5 punten 3. de verzorgde pluk 10 punten de wijze waarop zij gedroogd is 15 punten. De hop moet zuiver geplukt zijn, zooda nig dat zij noch lange stelen, noch bladers bevat. Om aan den prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 k. hop ter markt brengen welke in één of verscheidene zakken mag bevat zijn 300 kil. zullen twee loten, 500 kil. drie loten uitmaken waarmede men naar de prijzen -kan din gen. De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der hoppewaag bewij zen. De Hop mag op voorhand niet ver kocht zijn, zij moet op de markt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde hop op verschillige dagen aan den Prijskamp zou deelnemen, moet de mededinger het bewijs brengen dat zijne hop verkocht en geleverd is. Wij denken de planters te mogen aan raden, hunne hop van rijke, geurige hoe danigheid, zooals vorige jaren zullen de Brouwers de BESTE bij voorkeur koopen, zelfs aan een hoogeren prijs. MM F. De Hert, Voorzitter,D. De Wolf, F. Callebaut, Alf. Moens, L. Meert, F. De Loose, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 20 Oogst 1924. De Secretaris, De Burgemeester, Oscar REYNTENS. Félix DEHERT. met doosje en fleschje inkt frank 4,75 ten bureele dezer. AALST. MARKT. 4 Oct. 1924. Hop, 13 balen prima fr. 850 k 1000 18 balen gewone pluk 725 a 850 Creemboter de kilo 20.50 a 00.00. Boerenboter 18.50 a 19.00. Eiëren 't stuk 0,75 a 0,78. Konijnen de kilo 5.50 a 0,00. Kiekens het 'tstuk 8.00 a 10.00. Viggens ter markt 156 250,00 a 350,00 Rundvl met beenen de kilo 8.50 a 10.00 Rundvl. zonder 10.00 a 12.00 Varkensvleesch de kilo 00.00 12.00 ANDERLECHT. VEEMARKT van 1 Oct. - Te koop 413 ossen, de kil. op voet, 4,50 S 5,50; 117 stieren, 3,40 a 4,70 614 koeien 3,20 4,70. Studie van Deurwaarder Marcel DE VOS Statiestraat, 3, Aalst. OPENBARE VERKOOP1NO van TE AALST, Keizerlijke Plaats, 39, (Landbouwershuis) Op Maandag 6 October 1924, (Verlo ren Maandag) ten 1 ure namiddag, zal er door het ambt van Deurwaarder Marcel DE VOS, te Aalst, overgaan worden tot de openbare verkooping van eene belang rijke partij schoone Meubelen, zooals Salon-garnituur (sac arabe), commode- kassen in accajou met marmeren blad, coulissetafels in acajou, recrétaire, kachel Godin, stoelen, zetels, onlangs nieuwgroot keukenjacht met koperen waterketel, salonvuren, ingelijstte gravuren, bedden, lavabos, nachttafels, lijnwaadkassen,wind schermen, eene groote partij schoone hof- stoelen met houten en met ijzeren rugleu ningen, een nerbergtoog, herbergtafels, houten stoelen, enz. enz. Gewone voorwaarden. Comptante betaling. TE AALST. OPENBARE VERKOOPING van EN BOUWGRONDEN te AALST, Pieter Couckestraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, openbaar verkoo- pen 1. Een Woonhuis met hof te Aalst, verlengde Pietercouckstraat, nummer 115. Bewoond door M. Gerard De Beul. 2. Een Woonhuis met hof daarnevens, nummer 117. Bewoond door M. Valery Keymeulen. 3. Een Woonhuis met hof, nummer 119. Bewoond door We Ser. Van de Maele. 4. Zeventien loten Bouwgrond, aan zelfde straat, hebbende ieder eene breedte van 5 meters. ENKELE ZITDAG Donderdag 9 October 1924. om 3 uren namiddag, ter herberg« IN HET PAVILJOEN gehouden door den heer Robert Van de Maele, Groote Markt, te Aalst. l°De welgekende Café "Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor Burgershuis. 2° Handelshuis te Aalst, Korte Zout- straat. Onmiddellijke ingebruiktreding. 3° Een groot huis met allerhande gebou wen en boomgaard, dienstig voor alle bedrijven te Herdersem, groot 51 a. 45 c. Ingebruiktreding met 1 Oktober 1924. Voor alle inlichtingen zich wenden ten kantore van Notaris DE VIS. 4. Een nieuwe BURGERSHUIS te Aalst, Geeraardsbergschesteenweg.Lokerenveld- straat. Te bevragen van der Nootstraat, 9, ofwel ten kantore van Notaris DE VIS te Aalst. GELD te bekomen ter studie van Notaris DE VIS, te Aalst. Studie van Deurwaarder Gérard SAEYS, te Aalst, Fabriekplaats, 5. OPENBARE VERKOOPING van TE LEDE. De Deurwaarder GÉRARD SAEYS, in verblijf te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, op Maandag 6 October 1924, om 1 ure stipt namiddag, ter herberg In 't Kerreveld bij Emiel Troch, bijgenaamd Emiel Piet te Lede, open baarlijk verkoopen Een moderne Eetplaats, bestaande uit 1 Buffet met Spiegel, 1 Tafel, 6 Stoelen. Een Slaapkamer in pitch-pine, bestaan de uit1 Bed met Ressort, 1 Kleerkas, I Lavabo, 1 Nachttafel. 1 glazen Buffet, 1 Tafel, 6 Stoelen, in eik. Een Schouwgarnituur,(Style Louis XV). Verscheidene Beddens met Ressort in acajou en notelaar, schoone Kleerkassen, Legkassen, Commode, Nachttafels, Lig stoelen, Zetels, Stoelen, Spiegels, Venster garnituren, Jardinière, Tellooren, Lepels, Vorken, Glas- en Gleiswerk, fantazij Voorwerpen, Stoven, Kachels, schoone gegarnierde Bank, Waschmachien. Eene partij Boeken. Juweelen1 gouden Damesuurwerk, 1 Sacoche in zilver (Alpacca), 1 Pater- Noster, 2 nickelen Staats-horlogies en meer andere voorwerpen aldaar voor te brengen, te lang om te melden. Tentoonstelling'smorgens van 10 tot 12u. Gewone voorwaarden en gereede be taling. Elk zegge het voort. te AALST,Korte Zoutstraat, 49-51. groot 1 aar 88 ca. met eene breedte ter straat van 5 m. 25 c. te Aalst, Steenstraat. Voor verdere inlichtingen zich te wen den ter bovengemelde studie. gelegen te Hofstade, aan de Blektestraat, (nabij den Dendermondschensteenweg), palende noord-oost M. Camiel Tillon-De Troye, zuid-oost en zuid-west M. Gérard Waelkens-Montangie en noord-west de Blektestraat, met eene breedte van 44 m. Vrij gebruik met Kerstdag aanstaande. Verdeeld in 8 loten, hebbende ieder eene breedte ter straat van 5 m. 25 cent.

De Denderbode | 1924 | | pagina 3