Valsch Getuigenis Een en ander Per Vliegmachien Landbouw* en Pluimvee* Tentoonstelling ■d ren mir de een e hers bze I, t Daarmee was het officieel gedeelte van 't feest voorbij. Nog lang echter bleven de aanwezigen en vergastten zich met het aanhooren van het prachtig symphonisch orkest dat on der de leiding van heer K. De Mette, Stadsbeiaardier en beiaardier des Konings werd uitgevoerd. Wij mogen den jeugdigen kunstzanger M. Blancart van Dendermonde niet ver geten welke ons toeliet zijn prachtige Baryton Martin stem te genieten in een prachtige keus van klassieke zangstukken zooals: Si j'étais Roi - air Dans le som- meilBenvenutto de Cellini van Diaz: Les Cloches de Corneville - Va petit Mousse; Le Pardon de Ploërmel van Meyerbeer en meer andere. Oprechte goe de uitvoering. 's Avonds in den Burgerskring de Vriendschap had een gezellig samenzijn plaats onnoodig te zeggen dat daar veel leute was. Ook kunnen wij niet nalaten den heer Victor De Rouck te bedanken, hij deed ons waarlijk een uurtje lachen, door zijn komisch optreden. Het ging hem wel af. Dat dit feest lang in 't geheugen der Jonge Wachters zal blijven hoeft niet gezegd. Ik zegen den vrede zoo luidde het antwoord van Paus Pius X, als iemand hem kwam vragen om, bij 't begin van den oorlog, in 1914, de wa pens van Oostenrijk te zegenen. En de groote Man werkte uit al zijn krachten en deed werken om de ijselijke menschen- slachting te beletten doch, daarin niet lukkende, stierf hij van verdriet ervan. Dat ook is de echte en ware geschiedenis, thans geweten en herkend door allen die rechtzinnig willen heeten. Een flinke lap, een klinkenden slag in 't leelijk aange zicht kregen de communisten ofte socia- listen-ten-volle, in Engeland. De confe rentie der Labour Partijder werklie denpartij, heeft met eene verpletterende meerderheid gestemd.dat de communisten niet kunnen aanvaard worden als candi- daten der arbeiders voor gemeente of voor wetgevende kiezingen, en dat de communisten niet tot de Labour Partij kunnen toegelaten worden. Zie l dat is wel geklopt. Al wie de grondvesten der samenleving zoeken te ondermijnen, moes ten zoo varen. Zonder de eerste grond slagen der zedelijkheid en der rede kan de menschelijke samenleving niet recht blijven staan. Een gedekoreerde duif. Bij een aanval in het Argonnenwoud, in April 1918, was een Amerikaansch Batal jon op roekelooze wijze vooruitgerukt alle verbinding met de overige troepen was verbroken. Een postduif werd gevonden. Een bood schap werd aan haar pootje gebonden en Dear Friend vloog op. Zij kwam be houden in het Amerikaansch Hoofdkwar tier aan en kort nadien werden de Sam- mie's uit hunne hachelijken toestand verlost. Dear Friend bracht later nog 72 boodschappen ter bestemming. Gene raal Pershing versierde den vogel met het oorlogskruis.De duif leeft thans in Amerika op haar renten... De bestendige vrede tusschen alle volkeren der aarde, waar- 52e Vervolg. Is het niet wat eentonig vroeg zij iet wat aarzelend. Ik antwoordde ontkennend en daarop vroeg zij plotseling M. Ar- buthnot, ik ben wel nieuwsgierig of u er zich iets om bekommeren zult, maar papa weet uw waren naam en uw geheele levensgeschiedenis. Ik meende er goed aan te doen, hem alles te zeggen. Is u er boos om Ik glimlachte en zeide Boos Neen, ik ben u dankbaar, want anders zou ik zelf het hem toch wel hebben moeten zeggen. Vertel mij nu eens iets over u zelf, vroeg ik toen, en al het nieuws uit Engeland. Nieuws uit Engeland Wel, de oude Sir Francis is zeer neerslachtig geworden na uw vertrek. M. Rupert Devereux heeft de roman van het oogenblik geschreven. M. Francis is, als ik goed ben ingelicht, naar een badplaats gegaan en Maud Maud is, naar men zegt, verloofd met dien kleinen dwaas, lord Annerley. Is dat ge noeg nieuws Ja, dat was meer dan genoeg Als bij ingeving voelde ik dat zij den indruk van haar laatste mededeeling op mijn gelaat bespiedde, en een zekere stugge trots deed mijn gelaat onveranderd blijven, en de gedachte aan wat ik gehoord had van mij afzetten. over men te Geneve nu weken lang ge sproken en beraadslaagd heeft, is die mogelijk Ja, die bestendige vrede is mogelijk, op voorwaarde, dat alle men- schen willen leven en streven volgens de leering van den Goddelijken Zaligmaker. Anders nooit. Dat bebrijpt al wie die ver heven leering kent en begaafd is met ge zond verstand en een weinig kennis heeft van 't menschelijk hart. En diezelfde voorwaarde is er noodig, opdat er bestendige vrede, innige en gemoedelijke verstandhouding heersche tusschen allen, die een en het zelfde volk uitmaken. Heel de geschiedenis der vervlogen tijden bewijst die waarheid op elke bladzijde. Wilt gij bemind en eerlijk leven Ik zal u dus een regel geven. Vierdingen dient gij wel te weten Geleden ongelijk vergeten Ontvangen weldaad lang gedenken Geen mensch door achterklap te krenken! En hebt gij lust om u te wreken. Zoo ga, en beter uw gebreken Want een, die betert zijnen staat, Doet leed dengene die hem haat. J. Cats. De ware wijsheid, waarin bestaat die vroeg vonze vriend Jan Moeyal. Wij hebben den man geant woord, dat de ware wijsheid bestaat in God te kennen en ons zeiven te kennen, God, die oneindig almachtig, oneindig goed, oneindig wijs is, en ons zeiven, die niets anders zijn dan verachterlijke aard wormen en onnutige dienaren Gods Nu valt er te weten, of de man ons zal ver staan hebben, want de te groote liefde voor hun eigen ik verduistert het ver stand van vele menschen Wie boven al zijn God bemint, Zijn God in alle dingen vindt Wie iet meer wil verkiezen, Zal God in al verliezen. Hij is wel dol, wel zot, wel blind, Die iet meer als zijn God bemint, Het zijn verloren menschen, Die ook iet anders wenschen Want alles wat men zichtbaar ziet, Dat is een zichtbre groote niet, Daar niet is op te bouwen Maar God is te vertrouwen. y G. ABredero. Eene ontroerde hulde aan wijlen Paus Benediktus XV werd er gebracht te Geneve, door den Afgevaar digde van Zwitserland, den heer Motta, die de vergadering van den Volkenbond aldaar voorzat. Immers 't geen men nu be proeft te doen voor de bevrediging van Europa, dat was door dien grooten Paus reeds in 1917, als de oorlog nog woedde, voorgesteld. In zijne heerlijke vredesboodschap van 1 Augusti 1917 raadde hij het invoeren aan van een wederlandsch scheidsgerecht, een gelijktijdige en algemeene verminde ring der bewapeningen en natuurlijk ook het betalen eener billijke schadevergoe- ding. En zeggen, dat er toen zoovelen voor kwamen, die daarom op Zijne Heiligheid den Paus uitvielen. Aai wat kunnen som mige menschen toch verblind en uitzinnig te werk gaan De Rozenkran'smaand is kostelijk voor de christen huisgezinnen, die zich schikken naar den wensch van Onze Moeder de Heilige Kerk. Wat schat ten van gratiën en gunsten dalen er niet uit den hemel over de huisgezinnen, waar eiken avond gezamenlijk het Rozenhoedje Wij spraken nog eenigen tijd met elkan der, waarna zij opstond om haar gezel schap weder op te zoeken. Nauwelijks waren wij enkele meters van den winter tuin verwijderd, toen wij lord Parkhurst ontmoetten met Cissy, die naar ik later hoorde, Olive's jongste zuster was, haar broer Frank, en een hooggebouwd man met zandkleurig haar, borstelige wenk brauwen en een intelligent gelaat, dien lord Parkhurst mij voorstelde als Mr. Bur ton Leigh. Wij volgden thans gezamenlijk den wandelweg, doch na eenige oogenblikken vond lord Parkhurst de gelegenheid om mij even een weinig achter de anderen te houden. Beste kerel, zeide hij op vriendelijken toon, mijn dochter heeft mij je droevige levensgeschiedenis verteld toen zij uit Engeland naar Rome kwam. Ik zou heel gaarne uw vader, Mr Devereux, willen leeren kennen. Mijn neef diende in zijn regiment, en hij heeft altijd halsstarrig be weerd dat er met het vonnis van den krijgsraad iets niet in orde was. Zoudt u denken dat uw vader mijn bezoek aange naam is Ik aarzelde, niet wetend hoe te beslui ten, en hij, dit ziende, ging voortWeet ge wat ge moest doen, vraag het hem eerst, en breng mij dan de boodschap. Wij blijven toch in elk geval nog een of twee weken hier, en ik hoop dat wij u in dien tijd meermalen zullen zien. Wij waren van godvruchtig ger ten w.»rdt. Mogen alle onze dierbare r. lezeressen dat gedenken O 't ruischen van het ranke riet Weergalleme in mijn droevig lied, En klagend kome 't voor uw voet, Gij die ons beiden leven doet O, Gij, die zelfs de kranke taal Bemint van eenen rieten staal, Verwerp toch mijne klachte niet Arme, kranke, klagend riet. G. Gezelle. Herriot uitgejouwd 't zijn de woorden, die in 't begin der week de ronde van heel Frankrijk deden en 't bij vernemen van dat nieuws, jubel den millioenen en millioenen harten. Herriot ja, die werd uitgejouwd door de duizenden ambtenaars van het Kartel der Openbare Diensten dat te Parijs eene meeting belegd had. In die meeting werd er geweldig uitgevallen tegen Her riot en zijn aanhang, het linkerblok. En dit niet zonder reden. Inderdaad, om aan 't bewind te geraken hadden de mannen van 't linkerblok aan de ambtenaars een duurtetoeslag van 1800 fr. beloofd, doch van 11 Mei tot nu gebaarden zij nog van niets Veel beloven En weinig geven, Doet de zotten In vrede leven Alia dat is niet slecht, maar dat de Fransche katholieken zich stevig inrichten tot den strijd, zulks zal nog beter heeten, en dan ja dan zal Herriot met zijn loge- bende achteruitdeinzen. Eerder niet. In, met, voor en door de georganiseerde ofte ingerichte katho lieke volksmassa moeten wij leven, of zoo niet, kan ons katholiek partijleven geen vasten duur hebben. Dat is zoo ten onzent in België dat is zoo in Frankrijk. Onge lukkiglijk verstaan vele Fransche katho lieken die les der ondervinding niet. De ontzaggelijke reus Bismarck, die den Kulturkampf ontketend had tegen de katholieken moest wijken voor de Elzassers en Lotharingers, omdat de weerstand, die hem geboden werd, uitging van het volksharte zelf en slechts door de voormannen werd geleid. Kostelijke les ligt daarin voor onze katholieke hoofd mannen. Hoe zoet is 't tusschen broederen twee Te wandelen, te wandelen, Bemint men van de twee den een, Den een gelijk den anderen Bemint men ze alle twee, en zij, Beminnen ze ook malkanderen Gebroederlijk 't is zoet erbij Te wandelen, te wandelen. G. Gezelle. De muren van het historisch Paleis van Litauen thans een gevangenis, te Leningrad, zijn tengevolge van de jongste overstrooming, over eene lengte van 30 meter ingestort. De schade, door de overstrooming ver oorzaakt, wordt op 17 roebel geschat. In Perzië is een opstand tegen het gouvernement Rizi Khan uitgebroken. Men legt het ten laste, door al te scherpe maat regelen genomen onder den invloed van zijn Russische raadslieden om den gods dienst, de monarchie en de Grondwet te bestrijden. In de streek der diamantmijnen van Congo heeft men twee geweldige aard schokken gevoeld. Volgens de inboorlin gen is het de eerste maal dat zulks in deze streek voorvalt. Er is brand ontstaan in het gebouw van de Kamer, te Rome De pompiers heb ben tot nu toe kunnen beletten dat het vuur aan zienlijke schade zou veroorza ken. Eene groote menigte bevindt zich ter plaats. Te Chamaguey (Havana) is do kies strijd in vollen gang. Maandag is daar eene botsing ontstaan tusschen de politie en de partijgangers van den gewezen President. Zeven personen werden gedood en 63 gekwetst. plan, morgen hel klooster in San Martino te gaan bezichtigen. Wilt u ons vergezel len Het klooster te San Martino riep ik uit. Wel, maar dan komt u voorbij ons huis Wérkelijk Dan zullen we uw vader toch even bezoeken op onzen terugweg, als hij er althans geen bezwaar tegen heeft. Komt u nog even hierheen Het is nog tamelijk vroeg. Wij hadden den ingang van het hotel bereikt en Olive keek om, om te zien of ik volgen zou. Ik schudde echter het hoofd en zeide Ik heb nog zes mijlen rijdens vóór mij, door een oneffen vlakte, en of schoon men meent dat het geduld der ezels bijna onuitputtelijk is heb ik alreeds ondervonden dat dat eene algemeene dwaling moet worden genoemd. De mijne wacht nu reeds vier uren, en ik moet werkelijk gaan. Als het niet anders kan, dan zullen wij u niet langer ophouden, zeide lord Park hurst; mij de hand toestekend, voegde hij er bij Waar zien wij u morgen dan Als u mij zeggen wilt hoe laat u ver trekt, zal ik zorgen u onderweg te ont moeten. Zij overlegden even en noemden mij toen den tijd, waarna ik het geheele gezelschap hartelijk de hand schudde en terugwandelde langs den nu bijna verla ten oever van de Marina naar de herberg waar ik mijn ezel had achtergelaten. Jacko was een mak beest en zou niet licht een Een Britsche stoomboot met een be manning van 28 mannen en 2 vrouwen werd onder geleide de haven van New- York binnengebracht. Men had aan boord eene. groote hoeveelheid sterke dranken ter waarde van een miilioen gevonden. Tijdens eene schermutseling tus schen Turksche troepen en Engelsche vliegers in den omtrek van Armadia werd een Britsch vliegmachien tot landen ge noodzaakt de twee vliegers werden door de Turken krijgsgevangen genomen. De oproerlingen der Amerikaansche republiek Honduras hebben de zege be haald op de regeeringstroepen. Langs beide zijden zijneen 300 taldooden geval len. De gekwetsten worden met duizenden geteld. NAKLANK DER gehouden te Aalst, op 20 Septemb. 1924. Redevoering uitgesproken door den Heer Louis Callebaut, Burgemeester te Nieuwerkerken, Voorzitter van het Landbouwcomice Aalst. Hoog Geachte heeren Ministers, Mijne Heeren, Ik heb de eer mij de tolk te maken van het bestuur en van al de leden van het landbouwcomice van Aalst, om den Hoog Geachten Heer Baron Ruzette, Minister van Landbouw en van Openbare Werken, bij de plechtige opening dezer tentoon stelling een eerbiedigen en een hartelijken welkom toe te sturen. Het is voor ons eene niet geringe vol doening de eer te hebben den man te ontvangen die sedert 1918 aan het hoofd staat van het Ministerie van Landbouw, den man die op korten termijn van 6 jaar het reuzenwerk var. het herstel der ver woeste gewesten heeft verricht en die ter- zelvertijd aan den Nationalen landbouw orivergeetbare diensten heeft bewezen. Ook is het voor mij een plicht den heer Baron Ruzette voor zijne tegenwoordig heid te bedanken hij weze verzekerd dal zijn bezoek de beste belooning is mijner pogingen en de beste aanmoediging daar- stelt voor de toekomst. Wij zijn ook zeer gevoelig aan de aan wezigheid van den Hoog Geachte heer Moyersoen, Minister van GEconomische Zaken, die voor de tweede maal geroepen wordt om in den Kroonraad te zeteleu en die er aangehouden heeft hier tegenwoor dig te zijn om zoodoende een nieuw be wijs te geven der belangstelling welke hij aan de stad en aan het Arrondissement «4\alst blijft toedragen. Mijnheer de Minister, zooals wij de eer gehad hebben het Ued. te schrijven, is deze tentoonstelling ingericht om de 75e verjaridg van de stichting van het land bouwcomice te Aalst te herinneren en te vieren. Wij zouden ondankbaren zijn moesten wij van deze gelegenheid niet gebruik maken om eenige namen te herinneren van dezen die in het verleden aan het Landbouwcomice Aalst de grootste dien sten hebben bewezen. Tot ongeveer twintig jaren, was het Cornice in twee deelen Aalst-Zuid en Aalst-Noord verdeeld de twee Cornices zijn samengesmolten door het initiatief van mijnen voorzaat den heer Ridder Leo Schellekens die gedurende lange jaren het Voorzitterschap heeft waargenomen en aan wien ik niet kan nalaten hier nog maals bijzondere hulde te brengen. Vergeten wij ook niet dezen die voor hem aan het hoofd van het landbouwco mice hebben gestaan. In eersten rang komt mij den naam van Doktor De Moor op de lippen, die in Aalst de eerste fruit- tentoonstelling heeft ingericht en die het beste zijner krachten aan het Landbouw comice toewijdde. Ik moet ook hulde brengen aan Doktor Monfils die over meer dan 50 jaren een verkeerden stap doen, maar hij liep lang zaam, en toen wij thuis kwamen was het na middernacht. Mijn vader wachtte op mij, gebogen over een zwaar oud boek, dat hij bij mijn binnentreden dichtsloeg. Hugh, m'n jongen, ik dacht dat je ver dwaald waart. Het is schandelijk laat, waarde heer, zeide hij met een gemoede lijke poging tot schertsen. Ik lachte, wierp mijn rijzweep in een hoek en schonk mij een kop koffie in. Wat denkt u dat er gebeurt is, vader vroeg ik. En als om hem het raden te be sparen, voegde ik er onmiddellijk bijIk heb in Palermo eenigen van onze Engel sche vrienden ontmoet. Wie zijn het vroeg hij opgewonden, en zelfs ietwat angstig. Lord Parkhurst en zijn dochter met eenige kennissen van hen. Olive Parkhurst is een vriendin van Maud Devereux. Wij waren zeer verheugd, elkaar hier te ont moeten, en lord Parkhurst is een aange naam mensch. Mijn vader knikte en zeideHet doet mij genoegen, dat ge u blijkbaar geamu seerd hebt. Ik hoop dat zij nog eenigen tijd zullen blijven, want ze zullen aange naam gezelschap voor je zijn. Voor u ook, vader, antwoordde ik snel. Lord Parkhurst zou u gaarne willen be zoeken om kennis met u te maken. Hij weetalles, en verlangt er zeer naar, u zijn symphatie te betuigen. Hebt u er iets op tegen (Wordt voortgezet.) proeftuin van moes- en fruitteelt en var de hopteelt inrichtte aan Baron de Béthune, 11 w Senator en den heer Van der Schueren 1)61 die beiden gedurende een lang tijdstij eere het Voorzitterschap van eene der afdee- "aa lingen uitoefenden aan de heeren Rey. zek niersen Beeckman, Sekretarissen van heLa"e Cornice wier verdiensten wij nooit zullen k°nl vergeten. Het ware te lang om hier zelf eene korte opsomming te geven van de werk zaamheden van het Landbouwcomice in het verleden. Ik wil mij bepalen Ued. te herinneren aan den prijskamp van Veestal len aan de talrijke proefvelden, welke het Cornice heeft ingerichtaan de pogingen welke wij gedaan hebben om veredeld zaad en pootgoed hier ter plaats te win nen, ten einde te beletten dat onze boeren zouden verplicht zijn hunne zaden en plantsoenen in den vreemde, aan zeer hooge prijzen aan te koopen, zooals het tot heden het geval was. In deze 3 laatste jaren hebben wij ook eenen jaarlijkschen uitstap ingerichtzoo hebben wij met talrijke leden een bezoek' gebracht aan de Landbouwschool te Ciney zoo hebben wij ook een gezamen- ij ken uitstap gedaan naar de Nationale Landbouwtentoonstelling te Brussel. De geringheid onzer geldmiddellen heeft ons niet toegelaten, zooals wij het ge- wenscht hadden, eenen algemeenen prijs kamp in te richjen; zoo hebben wij er moeten van afzien een paarden of vee prijskamp te geven wij hebben ons be-... paald eene tentoonstelling van hoender- |IJVS( teelt te geven omdat wij denken dat van onze streek waar de cultuur zoo verdeeld is, de hoenderteelt meer en meer moetlrdit verspreid en stelselmatig ingericht wor- htbe den, niet alleen omdat ze onder oogpunt de voeding der bevolking zoo belangrijk is, maar ook nog omdat ze bijzonder winstgevend is. Wij hebben ook gedacht dat het nuttig was eene tentoonstelling van landbouw- affei machienen en van toepassing der Elec- triciteit in te richten. Meer en meer ontbreken op den buiten de werkkrachten en nu dat de Electrische stroom in bijna alle gemeenten verspreid is, denken wij dat die afdeeling vele diens ten zal bewijzen; wij weten hoe de Hoog Geachte Heer Minister zich bekommerd met de toepassing der Electriciteit aan den landbouw en wij hopen dat hij in die aldeeling een bijzonder belang zal vinden. De fruitteelt en de moesteelt hebben in deze laatste jaren rond Aalst eene groote uitbreiding genomen. De streek van Aalst is wel geplaatst om een der bijzonderste centrums van voort- brengst van het fruit te worden. Niet al leen heeft zij ter plaats eene aanzienlijke bevolking te bevoorraden, niet alleen be vindt zij zich in de nabijheid van het af zetgebied der grootstad Brussel, maar onze streek is wel gelegen om door de Haven van Gent of Zeebrugge eenen be langrijken uitvoerhandel van fruit en Ie- gumen met Engeland te drijven. Ook koesteren wij de hoop dat onze prijskamp voor gevolg zal hebben de fruitteelt in de omgeving van Aalst nog te ontwikkelen. Niet min belangrijk is die prijskamp voor veredelde zadenten gevolge der pogingen door het Cornice Aalst in het verleden onder dit oogpunt gedaan, heb ben wij hier reeds zeer aanmoedigende uitslagen bekomenik ben fier de gele genheid te hebben, in aanwezigheid van den Heer .Minister van Landbouw, eenige onzer leden geluk te wenschen, over de wilskracht en het vernuft met dewelke zij hunne opzoekingen hebben voortgezet. Een bezoek aan onze afdeeling der ten toonstelling, zal het treffend bewijs ople veren dat onze pogingen niet vruchteloos geweest zijn. Het weze mij toegelaten hier een woord van dank toe te sturen aan den Heer Staatsagronoom Bricout, die ^oe zich sedert enkele jaren met groote werk zaamheid en met geluk aan de oplossing van dit vraagstuk heeft toegewijd. De prijskamp van hoppeteelt is inge richt met de medewerking van het ver- bond der hoppeplanter van het land van elJ Aalst, onder Voorzitterschap van den i]sa Heer Baron Lodewijk de Bethune, die er misschien zal in toestemmen in naam der hoppeplanters ons eenige woorden te zeggen. De hopcultuur is van het grootste be lang van eenige gemeenten van het corni ce. Vijf en twintig jaren geleden, was die cultuur volkomen vervallen en in hare toekomst bedreigd thans is ze, dank aan de zorgen der hopboeren en aan de wer king der syndicaten van planters wederom bloeiend geworden, en onze prijskamp zal het bewijs opleveren dat de Aalster- sche Hop thans met de beste vreemde hoppen kan wedijveren. Onze tentoonstelling wordt ingericht in de ruime lokalen der pupillenschool, welwillend ter onzer beschikking gesteld door den Heer Minister van Landsverde diging. Het is voor mij eene plicht den Heer Minister van Landverdediging hier voor onzen hartelijken dank toe te richten. De Heer Majoor Smeyers, bevelhebber der puppillenschool, heeft ons met zijne gewone en welgekende bereidwilligheid bijgestaan en ik ben gelukkig hem hier ook onze welgemeende dankbetuigingen te kunnen toebrengen alsook aan onzen ieverigen Sekretaris Mijnheer Renneboog rijksveearts, die geene moeite spaart tot 't wel gelukken onzer landbouw onder nemingen. Mijnheer de Minister, ik heb Ued. daar een kort overzicht gegeven van de werk zaamheden van het landbouwcomice van Aalst en in weinige woorden het doel voorgelegd dat wij beoogden door het in richten dezer tentoonstelling. Wij druk- R Bai wil Hee iw, t dan ek e wco veel inri ft aa nkel [en 1 stad verd lijd - ;r Ba de Wi; de t opei werj in celijl ferkt IbOL te erin Ie h iste hij kis laan :ho< Aal Ie h( ing illi; Vij ben ecri oom PP leer poi cu Ide kre stei nam het ger ond bew stel Ie st de ii in ikar ;d uwe ome fa£ de me elfdi de lien lergr Ie Hi dal gaal 'de |en takk ek. pa r st e eke e vt kth noo win lep: nste zaa la :n ent Ie ti rMi "ste da ime bef Her r M «elij eb lijnl iatir 'heii een Rn IA. :-iii hve fen ter den ifii i ei X'i "JVC

De Denderbode | 1924 | | pagina 2