Het Hoogste Recht ZON DAGDIENST. SPORT Burgersbank van Aelst HOPTEELT. MARKTPRIJZEN. Studie van Notaris DE VIS 3 WOONHUIZEN nieuw Woonhuis Uit ter hand te koop. Studie van Notaris Tibbaut Uit ter hand te koop Een perceel Bouwgrond 18 a. 5. c. Bouwgrond an i de hoop uit dat onze nederige pogin- ie,i uwe goedkeuring zullen ontvangen; ;ni bedanken Ued. nogmaals van uwe tjp eerende aanwezigheid en geven Ued. naam van ons Landbouwcomice de zekering dat uw bezoek in Aalst voor ié Allen een spoorslag zal zijn om in de en komst nog beter te doen. Redevoering uitgesproken door Baron Lodewijk de BETHUNE, in \velcgenheid der opening van de Landbouwtentoonstelling te Aalst. et wil op mijne beurt aan den Hoog Geach- Hecr Baron Ruzette, Minister van Land- w, de uitdrukking sturen der gevoelens dankbaarheid welke de landbouwers der ek en in 't bijzonder de leden van het Land- wcomice hem toegedragen omdat hij met ?eel bereidwilligheid de uitnoodiging van inrichtend Comiteit der tentoonstelling ft aanvaard. nkele weken geleden kon men in de dag- len lezen naar welke streek of naar welke stad enkele onzer ministers eenige dagen verdiende rust gingen genieten. Ter zei- tijd verscheen een bericht meldende dat de r Baron Ruzette de last op zich genomen 'de afwezige ministers tijdelijk te vervan- Wij vernamen dan ook door de dagbladen de Heer Baron Ruzette aanwezig was bij opening der tuinbouwtentoonstelling in werpen, der groote landbouwtentoonstel- in de verwoeste gewesten dat hij zich >- telijks naar Antwerpen begaf om de Schel ferken te bezichtigen en heden zijn het de ibouwers van Aalst die de eer hebben te ontvangen en aan wien hij een treffend ijs komt geven zijner groote bezorgd- Ivoor de landbouwbelangen en van zijne ermoeibare werkzaamheid. Heer Baron Ruzette schikt zijn leven rdit der landbouwers welke hij met zooveel htbesef en zooveel zelfopoffering in den listerraad vertegenwoordigt; 't is te zeggen hij van 's morgens tot 's avonds aan het kis en dat hij geen rust kent! Voor hem laan er geene verlofdagen, hoop dat het bezoek der tentoonstelling Aalst hem eene groote voldoening zal ver- affen en bij hem de overtuiging doen ont- m dat hier zooals elders in het land de ren het voorbeeld willen volgen van hun- minister en wedijveren om de opbrengst den nationalen bodem altijd rijker te ken en zoodoende het hunne bij te brengen herstel van het Vaderland. Inze Geachte Voorzitter M. Louis Calle- heeft daar straks in zijne welgepaste :,'van de belangen der hopplanters gespro- Ie hopcultuur is sedert eeuwen in de om- ing van Aalst gekend en. ondanks alle wis- alligheden heeft ze zich hier altijd behou- .Vijf en twintig of dertig jaar geleden ben de hopboeren eene groote en gevaar ecrisis doorleefd, en velen vreesden dat die oone cultuur zou verdwijnen Het is dan pp bevel van het ministerie van landbouw, ieer Miserez gelast wierd met alle moge- pogingen aan te wenden om die belang- cultuur van den ondergang te redden, i de betreurde heer Miserez gedaan heeft, k reuzenwerk hij heeft ondernomen, welke istende uitslagen hij heeft bekomen zal nand vergetenDank aan de ondersteuning het Ministerie van landbouw wierden in gemeenten hopbonden gesticht, die voor onder doel hadden de teelt, de bemesting, bewerken, het plukken, het droogen der stelselmatig te verbeteren, e strijd tegen de cryptogannische ziekten Ie insekten waaronder de hop soms veel te en had, wierd ondernomen jaarlijksche skampen wierden in alle gemeenten inge- t;de bescherming en de hulp der groote uwers van het land wierd ingeroepen en omen stilaan verwierf de Aalstersche hop faam van weleer terug, met den uitslag le goed verzorgde en wel gedroogde hop meer, zooals vroeger betaald wierd aan ilfde prijs dan de slecht bewerkte waar r de zorgvuldige hopboer vond eene wel liende belooning van zijnen arbeid en van i zorgen in de verhooging van den prijs en ;lasseering der hop volgens hare hoedanig- en. De Aalstersche hop wierd van den ergang gered e Heer Baron Ruzette, sedert meer dan 6 dat hij minister is, heeft altijd, wat de hop gaat, de politiek zijner voorgangers ge- ?d en, zooveel het hem mogelijk was, de boeren in hunne werking ondersteund. :c zijn er hem uiterst dankbaar voor en iken de hoop uit in de toekomst ook nog rtdurend op den geldelijken en zedelijken in van het ministerie van landbouw te gen rekenen hans bekommeren ziclTde hopplanters met belangrijke vraagstuk van het handelstrak- met Duitschland, waarover besprekingen Is aangeknoopt zijn. Dit vraagstuk is ver- look van het grootste belang /oor andere lakkingen der landbouwnijverheid onzer ek. Duitschland is altijd voor ons zwaar paardenras een belangrijk afzetgebied ge- st en op het oogenblik dat de Belgische «kers eene merkwaardige poging doen om e vee- en paardenrassen tot dezelfde vol- iktheid dan voor den oorlog te brengen,, is noodzakelijk dat de uitvoerder produkten winstgevende prijzen zou mogelijk blijven. Ie paardenkWeekers weten wel dat de heer lister van Landbouw zich voortdurend met zaak bekommertde uitslagen welke wij e laatste jaren in Frankrijk en in Italië be nen hebben zijn er het beste bewijs van en en hen vertrouwen in de toekomst, le tuinbouw en de fruitteelt die zooals de rMinister straks bij het bezoek der ten- nstellïng zal bestatigen, en een groot be- [daarstelt voor de streek van Aalst, he imeren zich ook met de mogelijke han- befrekkingen met Duitschland. Uien zijn overtuigd dat den Hoog Geachte rMinister van Landbouw al zal doen wat gelijk is om hunne belangen te verdedigen Ie behartigen. lijnheer de Minister, ik zou Ued. willen de lating vragen om van deze plechtige gele- jheid van uw bezoek in Aalst, gebruik te ken om nogmaals uwe aandacht te vestigen ten vraagstuk met hetwelk de toekomst der 1 Aalst en deze van een deel van het arron- jement in nauw verband staat; ik bedoel hvestie van den Dender, jen erbarmelijken toestand in dewelken derde hectaren der Dendervallei zich be den, sedert de bevaarbaarheid der rivier is |het ontwerp geweest der bekommernis- 1 er landbouwbevolking en eigenaars der Proevers van Aalst naar Ninove, van iove naar'Geeraardsbergen. En inderdaad, '°te oppervlakten land die vroegertijd trst vruchtbaar waren, zijn thans moerassen geworden, op dewelke men slechts wat mager hooi kan winnen. De boeren klagen onophoudend over de schade hun berokkend door de overstroomin gen en voor het stilstaand water, waarvan ze zich nooit kunnen ontmaken en dat hunne gronden zuur en onvruchtbaar maakt. De reden van dien toestand zijn gekend en ik wil ze hier niet herinneren. De stad Aalst bekommert zich ook met dit vraagstuk inderdaad, deze stad met eene be volking van bijna 40.000 zielen, met hare reus- echtige nijverheidsgestichten en hare naarstige en moedige arbeidersbevolking, met hare om geving van druk bewoonde en bloeiende ge meenten, vormt, een der bijzonderste nijver heids- en handelscentrums van het land. Thans kunnen slechts schepen van 250 tot 300 ton hare hétven bereiken. De toekomst en de welvaart der stad, die gesteund zijn op den bloei harer nijverheid en haren handel, zijn eng verbonden met de verbreeding en de verdie ping van den Dender, die ook voor gevolg zal hebben aan de Dendervallei hare vruchtbaar heid van weleer terug te geven. Wij weten wat de Achtbare Heer Baron Ruzette onder dit oogpunt voor Brugge heeft gedaan wij weten ook welke onophoudende bezorgdheid hij toont voor de groote werken der Schelde, en ik ben zoo vrij hem hier, in naam der honderd duizend inwoners die er belang in hebben, te vragen, de werken van de verbreeding en verdieping van den Dender tusschen Aalst en Dendermonde, waarvan de welvaart dezer streek afhangt uit het oog niet te verliezen. Ik ken genoeg de belangstelling van den Heer Minister voor al wat de algemeene belan gen van den landbouw en van het verkeer aan gaat, om niet overtuigd te zijn dat de tijd niet verwijderd is op dewelke in deze- dringende en zeer belangrijke zaak aan het arrondisse ment Aalst voldoening zal gegeven worden. Thans zetelt in den Kroonraad, er voor de tweede maal door het vertrouwen van Z. M. den Koning toe geroepen een Aalstenaar, de Hoog Geachte Heer Moyersoen In talrijke omstandigheden heeft hij ook voor de oplos sing van het Dendervraagtuk in de bres ge staan. Wij kennen zijne groote belangstelling vooral wat de stad en 't arrondissement Aalst aangaat en zijn overtuigd dat hij, in het ver heven ambt dat hij bekleed zijne pogingen bij deze van den Heer Baron Ruzette zal voegen om van den ministerraad de noodige geldmid delen te bekomen om aan de Denderkwestie eene oplossing te geven die de toekomst en de welvaart zijner stad meer en meer zal be gunstigen. Mijnheer Callebaut heeft daar zoo even ge sproken van de werkzaamheid van het land bouwcomice in het verleden en van de inrich ting der huidige tentoontoonstelling. Hij heeft bij de opsomming der vroegere medewerkers van het landbouwcomice eenen naam verge ten het is dezen van zijnen oom Ch.-Louis Callebaut, die tijdens eene halve eeuw aan het landbouwcomice van Aalst groote en onver- geetbare diensten heeft bewezen. Hij heeft ook geen woord gezegd van de be drijvigheid en van de werkzaamheid van den huidigen Voorzitter van het landbouwcomice. Ik wil deze leemte vervullen en hier hulde brengen aan wie ze toekomt Indien de hui dige tentoonstelling ingericht is geweest, dan is het aan zijne iniatief te danken indien ze onder alle oogpunten gelukt is, dan is het nog grootelijks aan zijnen iever voor het cornice, waarvan hij sedert het afsterven van Ridder Schellekens, Voorzitter is, te danken. Ik denk ook eene bijzondere hulde te moeten brengen aan de leden van het inrichtingsco- miteit, die allen het hunne hebben bijgedragen voor het wellukken dezer onderneming en, indien ik nog eenen naam mag noemen zal het deze zijn van M. Bricout, die de voorzitter heeft bijgestaan in alle omstandigheden. Het landbouwcomice van Aalst heeft bewe zen dat de landbouwcomicen de beknibbelin gen niet verdienen welke men hen dikwijls toe brengt, en dat die inrichtingen in de toekomst nog groote diensten kunnen bewijzen. Mijnheer de Minister, ik hoop dat de ten toonstelling welke Gij gaat openen Ued. eenen gunstigen indruk zal laten, Ued. een nieuw bewijs zal geven der werkzaamheid onzer landbouwbevolking en voor uwe onverpoosde bezorgdheid in hun voordeel, de beste beloo ning zal wezen. KATHOLIEKE VEREENIGING VAN HET ARRONDISSEMENT VAN AALST. Aan de Heeren afgevaardigden des 'Kan tons Aalst. Wij bidden U vriendelijk, doch ook dringend de vergadering der afgevaardig den te willen bijwonen op Zondag 19 Ok tober aanstaande, om 3 ure namiddag in den Katholieken Kring, Gr. Markt, Aalst. DAGORDE Mededeelingen. Aanstaande Kiezingen. Gebeurlijke voorstellen. Aanvaardt, Waarde Heeren afgevaar digden de verzekering onzer toegenegene achting. De SchrijverDe Voorzitter, Ant. DE HERT. Dr Em. RUBBENS. Vlaamsche Toeristenbond. Op Zon dag 19en Oktober groepreis per spoor naar Brussel (25 °/0 vermindering). Wandeling door het Zoniënwoud in zijne Herfst- pracht, Vertrek te 8,41 u. Terug naar Aalst te 20,15 u. Bij slecht weder bezoek aan weinig bekende merkwaardigheden van Brussel, onder bevoegde leiding. Men schrijve onmiddellijk in bij een der beide afgevaardigden Eilandstraat, 2 of Ghee- raerdtslaan, 3. In het jongste nummer van De Toe rist veertiendaagsch, geïllustreerd or gaan van den V. T. B. verscheen het begin eener boeiende bijdrage over de spotna men der gemeenten van ons arrondisse ment, door F. Van Es. Stad- en streekge- nooten zullen dat zeker willen lezen Dat ze daarom, lid worden van den V. T. B. Voor 7.50 fr. ontvangen ze het blad een jaar lang en genieten van talrijke voor deden. STADSSCHOUWBURG VAN AALST Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten le Kunstvertooning op Zondag 12 en Maandag 13 October 1924. Bureel te 6 1/2 uren. Gordijn te 7 uren. Opvoering van tooneelspel in 4 bedrijven door Ina Bou- dier-Bakker. Prijzen der plaatsen 5, 4, 2,25 en 1,25 fr. Alle taksen inbegrepen. AI de Apotheken zijn open tot 's mid dags. Zal 's namiddag alleen open blijven de apotheek van M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. N.B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. VOETBAL Zooals reeds geweten bekwam EENDRACHT I. Zondag II. gelijk spel te Eekloo. Een zeer schoonen uit slag gezien de verre verplaatsing en de wijze waarop onze mannen die de bovenhand hadden, door hunne tegenstrevers op onsportieve wijze getakkeld wierden. Nu Zondag 12 Oktober hebben we te Aalst om 3 uur (niet 2 1/2 zooals bij mis sing op de plakbrieven staat) een buiten gewone match. Onze van ouds af spor tieve tegenstrevers van A.A. Dendermonde komen spelen tegen ons eerste elftal. Over de sportieve wedijvering die van 't begin bestaat tusschen onze Denderburen en ons Aalstersch elftal hoeven we niet aan te dringen. Dit jaar zal de ontmoeting een bijzonder karakter dragen. Dendermonde speelde verleden jaar in bevorderings afdeeling (Promotie) iets dat onvermijde lijk de kennis en de taktiek eener ploeg veel verbeterd. Anderzijds heeft hunne ploeg zoowel ongeveer het dubbel ge wicht van die der Wit en Zwarte. Dat alles zal voor onze Aalstenaars die reeds eene reeks achtereen volgende over winningen tellen, eene harde noot te kra ken maken, doch het is geenszins uitge sloten dat onze Eendrachters, die goed op dreef zijn en hun passenspel steeds ver beteren, gelijk spel maken, of zelfs de overwinning behalen. Ze zijn bereid om daarvoor hunne uiterste krachten in te spannen. Dit weet Dendermonde, die dan ook met muziek en een 300tal supporters naar Aalst komt om zijne spelers aan te moedigen. Eendracht doet een oproep aan al zijne supporters om talrijk op te treden en de Aalstersche kleuren krachtig aan te moe digen. Een woord nochtans aan ons geacht publiek en supporters. Aanmoedigen zoo veel mogelijk, maar aanmoedigen wil niet zeggen de tegenstrevers lastig vallen of soms in het hevigste van den strijd een scheldewoord naar de kop slingeren. Dit weze gezegd voor een of ander wat te hittige supporter. De goede faam van Eendracht en van het Aalstersch publiek moet gehandhaafd worden en onze Den derburen moeten van hier met een aller besten indruk vertrekken welke ook den uitslag van den sportstrijd weze. Zondag allen om 3 uur naar Eendracht's plein. Eendracht II won te Hamme met 4-0. Proficiat, en nu voorde Schaal. Scholierenmatch is uitgesteld geweest uit oorzaak van 't slecht weder. Intresten vergoed van af 1 October 1924 Rekeningen op zicht 3 °/0 met 15 dagen voorbericht 4 1/4 °/0 1 maand voorbericht 4 1/2 °/0 3 maanden 4. 3/4 °/0 op 6 maanden na dato 5 °/0 1 jaar 5 <>/0 3 jaar en meer interesten over een te komen. SPAARKAS 4 °/0 zuiver. Handelsrekeningen, Beursorders, enz. BURGERLIJKEN STAND. Geboorten. Mannelijk 8 1Q Vrouwelijk 11) Huwelijken. J. De Brakeleir, ondern. met T. Phlippo, z.b.M. Favresse,sbed. met Yv. Lesenne, z. b. A. De Paepe, bed. met Cl. Jacobs, z. b. H. D'Hondt, bed. met M. De Brucker, naaister. P. Fransaer, hand- schoenbew. met J. Vonck, tw. L. Stue- rebaut, vellenbew. met M. Bauwens, br. G. Paelinck, vuurst. met Yv. Cleemput, z. b. K. Van den Eede, vellenb. met R. De Backer, tw. L. De Neef, werkm. metM. Beerens, tw. j. D'Hooghe, kaai werker, met J.Wauters, tw. J. De Smet, vleeschh. met M. De Saedeleer, z. b. Overlijdens. E. Leclercq, echtg. Fourdin, z. b. 83 j., Schoolst. M. Kindermans, echtg. J. De Witte, z. b. 54 j. Drij Sleutelstr. B. Welleman, we Marcoen, z. b. 78 j., Dirk Martensstr. L. Los vr. Michiels,z.b., 66 j., Moorselbaan. G. Van Leuven, m.Van Caeckenbergh, vleeschh. 41 j., Gentsche steenw. B. Samyn, vr. De Schryver, z. b.,26j., Vrijheidstraat. 2 kind. onder de 7 jaren. 2 Oktober. Men schermt hard met eene prijsvermindering van 20 M. te Nu remberg; met de telegrammen in d'hand loopt men de koffiehuizen af. Dit snelbe- richt luidt"Kceufer Zuruckhaltend wegen höheren preisförderungen drucken Preise nachgiebig 20 Mark Om juist ingelicht te zijn lieten wij ons stalen afsturen. Hallertau (Dreck) kwo- teert 205 M. (1050 franK) dus franco Belgie komt die hop op 1150 frank te staan. Aan dien prijs en voor zulke aller ge meenste hoedanigheid zouden onze goede Belgische hoppen 850 a 950 moeten kwo- teeren en de prima van 1200 tot 1250 fr. wil men ons inheemsch gewas algeheel den weg niet zien nemen naar buitenland. De huidige gekwoteerde prijzen moeten, volgens de internationale toestand, aan zien worden als ellendig. Het valt niet te betwisten, dat de wer king van verleden Vrijdag op de markt van Poperinghe slechts dienen zal om de klove te verdiepen die op het punt staat een afgrond te worden. Saaz 2 Oktober. De neiging is voort durend zeer vast, men biedt 3200 in kui tuur voor goede Saazerhop. 8 Oktober. Bericht van den grooten Beyerschen hophandel. Niemand be geert hop te verkoopen die hij niet bezit de goesting van verkoop op termijn ver dwijnt. Voor 't oogenblik is het zeker, dat veel groote brouwerijen voorraad inge daan hebben voor 18 maand, dit ten nadeele der andere brouwers, en zooveel te meer gevaarlijk voor hun, gezien onze verwachtingen dat de hopvelden door on gedierte zullen aangevallen worden in 1925. In Duitschland en in 't Buitenland zijn er brouwers die geen geloof geecht heb ben aan de vastheid van de markt, zij hebben zich niet gedekt bijtijds. De han del heeft geen meldenswaardige voorraad en in kuituur is 't grootste-deel van den oogst weggehaald. Er is een groot te kort in Saazer- en Elzasser-hop, en de vraag stelt zich hoe zullen die leemten aangevuld worden. Gisteren op de markt van Assche heb ben Duitsche koopers de schoonste hop gekocht, zooals te Aalst aan 850 tot 1000 fr. In den handel worden de leveringen op kontrakt traag uitgevoerd. In kuituur be taald men te Poperinghe 500 a 600 te Aalst 700 a 1000 volgens hoedanigheid. Markt vast. De Beyersche toestand is bitsig. Hersbruck, 6 Oktober. Niettegenstaan de de kalmte te Nuremberg blijvende aan- koopen bij den planter voortduren en men koopt wat te vinden is. De planters ver wachten veel hooger prijzen, en eischen 400 M. (2000 frank). Men betaald 348 M. (1470). Meer dan een vierde van den oogst gaat in tweeder hand en den weerstand der planters maakt de aankoopen lastig. Tot nu toe worden de verkoopkontrakten op termijn aan lage prijzen niet uitgevoerd de brouwers worden ongeduldig en de verkoopers zullen nog de gelegenheid hebben hunnen verkoop te berouwen aan prijzen die op geen enkel tijdstip van 't jaar noch door de gebeurtenissen noch door de omstandigheden te verrechtvaar digen. Debrouwerij moet nog aanzienlijke aankoopen doen en overal wordt den voorraad beperkt. De specuRiteurs op af slag hebben gezondigd tegen het goede oordeel. Aalst, 10 Oktober. - Men mag zeggen dat de toestand in Belgie dezelfde is. Groote verplichtingen aan lage prijzen en geen levering op de koopkontrakten op termijn. Hier ook wordt de brouwer ongeduldig en deze toestand is ver van regelmatig. Op de beurs te Brussel was er Woens dag II. een lichte herneming te bestatigen en in kuituur waren er koopers voor ver bindende kontrakten aan 510 frank. De Duitschers blijven koopen. In de Belgische brouwerij komt er ook bewe ging. AALST. MARKT. 11 Oct. 1924. Hop, 2 balen prima fr. 800 a 1000 26 balen gewone pluk 600 4 800 Creemboter de kilo 20.00 a 20.50. Boerenboter 18.00 a 18.50. Eieren 't stuk 0,77 a 0,80. Konijnen de kilo 5.00 a 6,00. Kiekens het'tstuk 7.50 a 10.00. Viggens ter markt 200 350,00 350,00 Rundvl met beenen de kilo 8.50 a 10.00 Rundvl. zonder 11.00 a 12.00 Varkensvleesch de kilo 00.00 4 12.00 ANDERLECHT. - VEEMARKT van 8 Oct. - Te koop 352 ossen, de kil. op voet, 4,60 a 5,60; 117 stieren, 3,50 4 4,80 733 koeien 3,30 a 4,80. TE AALST. OPENBARE VERKOOPINO van EN BOUWGRONDEN te AALST, Pieter Couckestraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na- itiens wien het behoort, openbaar verkoo pen 1. Een Woonhuis met hof fe Aalst, verlengde Pietercouckstraat, nummer 115. Bewoond door M. Gerard De Beul. 2. Een Woonhuis met hof daarnevens, nummer 117. Bewoond door M. Valery Keymeulen. 3. Een Woonhuis met hof, nummer 119. Bewoond door W' Ser. Van de Maele. 4. Zeventien loten Bouwgrond, aan zelfde straat, hebbende ieder eene breedte van 5 meters. Koop 1 ingesteld 15,000 fr. koop 2, 5,600 fr. koop 3, 5,400 fr. koop 4, 5.400 fr. koop 5, 5,200 fr. koop 6, 5,000 fr. koop 7, 5,300 fr. koop 8, 3,600 fr. koop 9, 3,400 fr. koop 10, 3,300 fr. koop 11, 3,200 fr. koop 12, 3,100 fr. koop 13, 3,000 fr. koop 14, 2,800 tr. koop 15, 2,700 fr. koop 16, 2,600 fr. koop 17, 3,000 fr. koop 18, 7,000 fr. koop 19, 13,500 fr. LAATSTE ZITDAG Donderdag 16 October 1924. 01113 uren namiddag, ter herberg. IN HET PAVILJOEN gehouden door den heer Robert Van de Maele, Groote Markt, te'Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een TE AALST De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, openbaar verkoo pen Een nieuw gebouwd Woonhuis met koer, gestaan en gelegen te Aalst, Gee- raardbergschesteenweg, Lokerenveldstr., groot 1 aar 13 cent. palende van de eene zijde aan het huis van M. Van der Eist, van de andere zijde de-huizen der gebroe ders Eylenbosch. Dit huis begrijpt op gelijkvloers drij schoone plaatsen, op het eerste verdiep twee slaapkamers, verders kelder en groote zolder waarvan nog Mansardeka mers kunnen gemaakt worden. Het huis is voorzien van pomp- en re genwater en kan verbonden worden met de elektrische- of gasleiding. Onmiddellijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Dinsdag 4 November 1924, om 3 uren namiddag, ter herberg Het Belgisch Hof gehouden door den heer Felix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt. l°De welgekende Café Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor Burgershuis. 2° Handelshuis te Aalst, Korte Zout- straat. Onmiddellijke ingebruiktreding. 3° Een groot huis met allerhande gebou wen en boomgaard, dienstig voor alle bedrijven te Herdersem, groot 51 a. 45 c. Ingebruiktreding met 1 Oktober 1924. Voor alle inlichtingen zich wenden ten kantore van Notaris DE VIS. GELD te bekomen ter studie van Notaris DE VIS, te Aalst. te AALST,Korte Zoutstraat, 49-51. groot 1 aar 88 ca. met eene breedte ter straat van 5 m. 25 c. te Aalst, Steenstraat. Voor verdere inlichtingen zich te wen den ter bovengemelde studie. gelegen te Hofstade, aan de Blektestraat, (nabij den Dendermondschensteenweg), palende noord-oost M. Camiel Tillon-De Troye, zuid-oost en zuid-west M. Gérard Waelkens-Montangie en noord-west de Blektestraat, met eene breedte van 44 m. Vrij gebruik met Kerstdag aanstaande. Verdeeld in 8 loten, hebbende ieder eene breedte ter straat van 5 m. 25 cent.

De Denderbode | 1924 | | pagina 3