WOONHUIZEN Huisken en Erve, EIGENDOM, EN ZAAILANDEN, Zaailanden Maaimeersch, LUSTHOF MET PAVILJOEN Annuaire Rosez Verschillig nieuws. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. Gust. Van der Veurst-Buekens r£w, si j M" m9> Zaailanden en Meersschen, Men vertelt daar zulke zonderlinge dingen over, dat wij op 't einde beginnen te twijfelen ofdit werk wel van eenig openbaar nut zal zijn. Zou het Stadhuisblad niet kunnen zeggen waarom men zoo lang'met de voltrekking dier werken wacht Is er geen zaad in 't baksken meer en gaat men wachten tot na de kiezing van 1890 om eene leening te doen Dat is de vraag. Verleden zaterdag heeft men alhier beneden het sas het lijk opgevischt van den genaaindan Alï'ons Roelandt fakteur aan den spoorweg in onze stad. Sedert maandag nacht was hij ver dwenen. Hij won hetbrood voor zijne moeder en voor zijnen minderjarigen broeder. Zijn uurwerk stond stil op 12 ure, waarschijnlijk is hij te Middernacht verdronken. Maandag morgen rond acht ure, is alhier aan het sas in den Dender, het paard verdron ken, van d' heer Moortgat koopman in kalk. De zoon van d' hoer Moortgat, was aldaar be zig met eene kar zavel af te storten. Op eens verschrikte het paard en liep langs den kant van den Dender, de kar na zich slepende deze sloeg om en kar en paard tuimelden in het wa ter. Alle pogingen werden in het werk gesteld om het paard te redden doch alles was vruch teloos. Het duurde meer dan een uur eer men er in gelukte kar en paard uit het water te ha len. Pour annonces et abonnements g'adresser au bureau du journal. Dokter Landi'standenwater neemt de kwalen van den mond weg, zooals het los staan der tanden, de tandzweer, enz. Veisterkt het tandvleesch en belet het tandbederf ver- frischt den mond en zuivert den adem. Te ver- krijgeu bij den aphothek^r De Pratere, Oosten- dt. De halve llesch fr. 1,25. De flesch 2 fran ken. Tegen het uitvallen van het haar gebruikt men doktor Labiant versterkende waschmiddel. Alleenlijk te verkrijgen bij den apotheker De Pratere, Oostende. Derhalve flesch 3 fr. en per flesch 5 fr. Te Gent bij Demoor, Baetslé Gaeremynck apoth. Zij zijn merkwaardigPéronne, 20 juli 1888. Ik ben gelukkig u te kannen melden dat mijne dochter volkomen genezen is Uwe Zwitsersche Pillen Hertzog van Parijs zijn inderdaad wonderbaar I Reeds den tweeden dag dat zij dezelve nam bevond mijne dochter zich veel beter thans gevoelt zij geene steken in de zijde, geene trekkingen van het hart meer de eetlust is teruggekomen en de spijsvertee- ring laat niets te wenscheu over. Ik machtig u mijne genezing bekend te maken. (Handtëeken gewet.) Degalloix Fban£OI8. Aan M. Pelerin, apoteker, 12, Schildknaap straat, Brussel. Casino van het High Life. Die Casino bestaat te Parijs, Faubourg Poissonniere,n. 10. Academie van dans en muziek danslessen en bijzondere lessen worden er gegeven door professors van het Opera en het Conservato rium. Alle avonden groote nachtfeesten. Schermoefeningen en billards. Amerikaan- sche schaatsenrijderij. Photographie met elec- triek licht, dag en nacht, door Pierre Petit. Er zijn gedurende den dag zalen te buten voor vereeniging van maatschappijen. Café restaurant. Lunchs en avondmalen. Tele- phoon. Ingangprijs 5 frank. Men schrijft nit Zele Dezer dagen heelt zekere jongeling onzer gemeente, in een hevi- en twist, zijn grijzen vader eene messteek in e hand toegebracht. De ontaarde zoon is in de gevangenis van Dendermonde opgesloten. Reeds sinds geruimen tijd had hij het ouder lijk huis verlaten en toen bij zijne terugkomst, zijnen ouden vader hem het geld niet kon be schikken dat hij eischte, grepen er ergelijke tooneelen plaats, waarvan de gemelde woeste daad het gevolg was. Wichelen. Ter gelegenheid van de Paarden-en Veemarkt van Wichelen zijn er vele schoone premiën uitgedeeld geworden, aan de liefhebbers medekampers, vrienden of kozijntjes van de Juryleden of van het Schepen- Kollegie. Aldus werd er eene groote domheid, die in eenieders oogen sprong, begaan. In den derden prijskamp voor vette vaarsen of ossen hovende 16 maanden, is de prijs toegewezen geworden aan eene VOLZETTE KALF-KOE. Bericht aan de liefhebbers en dus opgepast voor het toekomende jaar. Antwerpen. De Meester een ouderling van 80 jaar, op den hoek der Terlist-en Lange Kievitstraten woonachtig, die over eenige weken zijn gouden bruiloft vierde, was Maandag na- diddag bezig aan den binnenkant het houtwerk van een vensterraam te schilderen op het eerste verdiep. De ladder die voor het open venster geplaatst was gleed eensklaps uit en de onge lukkige ouderling viel door het venster op de itraatstenen. Met gebroken arm en been en he vige inwendige wonden, werd de man opgeno men. Zijn toestand is allerbedenkelijkst. Brussel, 14 Mei. Er is nu eindelijk besloten dat er eene nieuwe kazerne voor de grenadiers zal gebouwd worden. Deze nieuwe kazerne zal eene oppervlakte beslaan van 8 hectaren 47 aren 60 centiaren. Men zal er een effectief van 1932 man kunnen in logeeren. De onkosten voor het bouwen dezer kazerne worden geschat op twee millioen 750 duizend franks, de grond niet inbegrepen. Zoodat men in het center der hoofdstad kans ziet eindelijk ontslagen te worden van het oude Ste-Elisabethklooster, dat zoo lange jaren voor kazerne der grenadiers gediend heeft. Woensdag namiddag, om 1 1/2 ure, ging eene löjarige juffer, vergezeld van twee andere juffers van denzelfden ouderdom, in de gemak ken van de Noordstatie te Brussel. Toen zij er uit kwam vond de vrouw, die met het oppassen der gemakken gelast is, in een de zer het lijk van een pasgeboren kind, dat vol gens de bestatigingen dood ter wereld geko men was. De onderstatieoverste werd van het feit ver wittigd. Hij ging terstond in de statie de juffer opzoeken. Deze had reeds plaats genomen in den trein voor Keulen. De onderstatieoverste verzocht 't meisje hem naar zijn bureel te volge i. De 15 jarige juffer voldeed hieraan. Het parket werd verwittigd en kwam ter plaats. Na een eerste ondervragiug werd de juffer jn echtenis genomen. Een schrikkelijk ongeluk is maandag avond omtrent 7 ure gebeurt tegenover de ge meenteschool van Elsene, Gulden Sporenlaan. Een kind van zeven jaar oud, de kleine Bal, wiens vader briefdrager is, was bezig op straat te spelen, onder de oogen zijner moeder, toen een stoomtram, komende van den Bosch' naar de H. Kruisplaats kwam gereden. Het kind liep den tram te gemoet. Ongeluk kig kon de kleine zich niet bij tijds in zijnen loop tegenhouden. Hij werd door de lokomotief omgeworpen, en rolde onder den tram, waar van al de wagons hem over het lichaam reden. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Het lijkje van den knaap was schrikkelijk ver minkt het linkerbeen was afgerukt en de hoofdschedel verpletterd. De moeder van het slachtoffer was in bezwij ming gevallen bij het zicht van het ongeluk. Zij werd ioor voorbijgangers naar eene nabu rige woning gebracht, waar men haar de noo- dige zorgen toediende. Minister Vandenpeereboom heeft een wetsontwerp neêrgelegd, het bestuur der pos terijen macht verleenende, om de belangheb benden dadelijk in te lichten of hunne wissels betaald werden. Dit bericht zou 10 centiemen kosten. Die wet was er hoogst noodig, daar het te genwoordig acht tot tien dagen duurt, alvo rens de belanghebbenden vernemen of hunne wissels betaald of niet betaald werden. St-Gillis. Terug uit Brazilië. Eene ongelukkige familie landverhuizers, de ge naamde Emilie Pompt en hare drij schaapkens, zijn dood arm in eenen ellendigen toestand te Brussel uit Brazilië terug gekeerd en bewonen thans een armoedig zoïderkamerke'n van het nr 9 der Koffiestraat, te St-Gillis. Het verhaal der mishandelingen,ellende en tegenkantingen, welke dat ongelukkig huisgezin in Zuid-Ame- rika te verduren had, doet pijn aan 't hart. Ook die ongelukkigen hadden zich door een dier zoogezegde agenten, welke eigentlijk slechts gemeene bedriegers zijn, die hen 40 fr. uit den zak klopte, en op het oogenblik des vertreks spoorloos verdween, de schoonste vooruitzichten laten voorspiegelen. Zij ver kochten 't geen hun nog overbleef om in Midden-Brazilië de fortuin gaan te beproeven, doch zijn bitter teleurgesteld, in de diepste ellende in hun vaderland terug gekeerd. Dat het een spiegel zij voor de nitwijkingsgeziuden. Fontaine-PEvéque. Een allerdroe vigst ongeluk is alhier woensdag namiddag op de Statieplaats voorgevallen. Een handelsrei ziger, een huis van Antwerpen vertegenwoor digende, spoedde zich naar de statie, ten einde met den trein van 5 u. 55 te kunnen vertrek ken. Een kind speelde met den reep, deze kwam ongelukkiglijk tusschen de beenrn van den reiziger, hij struikelde, viel op den boord van den trottoir en verbrijzelde zich den scheeld. Men bracht den gewonde in een naburig huis alle mogelijke zorgen werden hem toe gebracht, maar rond tien ure 's avonds stierf de ongelukkige. Zijne vrouw, per telegram verwittigd, kwam eenige oogenblikken daarna te Fontaine-l'Evê- que aan. Hare droefheid was hartverscheurend. Biiiteiiland. Frankrijk. Engeland. Italië Spanje. Rusland. Peper ami Zout. Van den 10 tot den 17 Mei 1889. GEBOORTEN Mannelijk 4 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. AALST 18 mei. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 20-00 a 21-00 Masteluin71-00 18-00 Geerst00-00 00-00 Rogge13-50 14-50 Haver. per 100 kil. 16-00 17-50 Spelta 00-00 00-00 Koolzaad per 100 kil. 00-00 00-00 Lijnzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaad olie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 10-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 6-82 7-75 Eijersde25 1-54 1-72 Vlas per 3 kilos 3-27 4-09 Viggenen per stuk, Issoort 27-50 2° 22-50 E r waren 0 zakken hop 1888, verkoch aan fr. 00 tot 00-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 °/0 a 00 Aalst Feb.-Maart 00 °/0 a 00 Poperinghe stad 00 °/0 a 00 °/0 Poperiugbe dorp 00 °/0 a 00 Beur» van Brussel, 9 Mei 1889 Aalst. Leverbare hop fr. 20 tot 28 Gewas van 1889 50 tot 52 Poperinghe. Stad. Leverbare hop fr. 25 tot 40 Gewas van 1889 57 tot 60 Dorp. Leverbare hop 22 tot 45 Gewas van 1889 59 tot 53 meestor kleermaker, nieuwe boulevard (Dam) Nr 24, te Aalst, beeft d'eer zijne klanten en bet publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te bekomen zijn alle schoone nieuwigheden van stoffen, zoo als voor broeken, kostumen, Over jassen, enz, alles aan zeer geringe prijzen. Door de goede hoedanigheid van zijn werk en allerspoedigste bedienining, heopt bij de gunst van eenieder te verwerven. Hij gelast zich insgelijks met alles te her stellen of te keeren, wat den stiel betreft. Men vraagt kleermakers. Onnoodig zich aan te bieden zonder goede kennis van 't ambacht OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, te Aalat-Mijlbeke, Herdersem en Erembodegem. De Notaris VANDER SMISSEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. 1hoop. Een Huis met Hof, te Aalst, in de Klapstraat, geteekend N° 14, sectie A num mers 1647 en 1848, groot 1 aar 80 centiaren. Bewoond bij d'beer Auguste De Vylder- Kiekens, aan fr. 300 's jaars. 2* hoop. Een Huis met zijne Erve, te Aalst, in de Hoogstraat, geteekend N° 4 sectie A N° 1663, groot 20 centiaren. Bewoond bij jufv. Kiekens, aan 2 fr. 30 cmen per week. Aalst-Mijlbeke. 3' hoop. Eene partij Zaailand, te Aalst- Mijlbeke, aan de Langestraat, groot 14 aren 30 centiaren, sectie F N° 593. In gebruik bij Romain Coppens mits fr. 35 's jaars. Gemeente Herdersem. 4" hoop. Eene partij Zaailand, te Herder sem, op d'Heyde, groot volgens titel 22 a. 22 e. bij kadaster sectie B N° 341 voor eene grootte van 21 aren 50 centiaren. 5" hoop. De westhelft van eene partij Zaai land, te Herdersem, op den Hoogbosch, groot in 't geheel 95 a. bij kadaster sectie B N° 334 voor eene grootte van 46 a. 60 c. 6' hoop. Eene partij Zaailand, te Herder sem op J'Heyde, groot volgens titel 26 a. 47 c. bij kadaster sectie B N° 338 voor eene grootte 7an 30 a. 60 c. gelijk bij meting. De koopen 4, 5 en 6 in gebruik van de W4 Serapbin Willems aan fr. 150 's jaars. Gemeente Erembodegem. 7' hoop. Eene partij Zaailand, te Erembo degem, aan de Keppestraat, groot volgen» titel 9 a. 84 c. bij kadaster sictie B N° 416 voor eene grootte van 12 aren 20 centiaren. In gebruik bij Petrus Van den Steen aan fr. 25 's jaars. ZITDAGEN Instel, Maandag 6 -oor. Verblijf, Maandag SO Mei 18S9' Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet «Au Comte d'Egmont, te Aalst, Groote Markt, bewoond bij den beer Edmond Banne- ville. Studie van den Notaris VERBRUGGHEN, te St. Lievens-Hautem. OPENBARE VERKOOPING van goede in de gemeenten St. Lievens-Hautem, Letterhauthem, Vlierzele en Baelegem. De Notaris A.-L. VERBRUGGHEN, te St. Lievens-Hautem, zal op den hierna bepaal den zitdag, openbaarlijk verkoopen Gemeente St. Lievens-Hautem. Koop I. 38 aren 90 cent. Zaailand, gelegen wijk Eiland gekend ter kadaster sectie B N' 80. Veibuurd voor 76 franks jaars, boven de lasten. Verhoogd tot 1520 franken. Koop II. 18 aren 50 cent. Land, gelegen op de Weebaag, sectie B, nummer 56b. Verhuurd mits 36 franken 's jaars, boven de lasten. Verhoogd tot 1200 franken. Koop III. 20 areu 45 cent. Land, gelegen op den Meeresticbel, zuid-oostdeel van meer dere partij, sectie A deel van Nr 210a. Koop IV. 20 aren 45 cent. Land, gelegen als voorgaande, sectie A, deel van Nr 210a. De koopen 3 en 4 verhuurd mils 70 franken 's jaars. Bij samenvoeging gebracht op 1920 franken. Gemeente Letterhautem. Koop V. 30 aren 62 cent. Maaimeersch en Land, gelegen op den Kerkkouter aan de Windgatstraat, sectie B, Nr 148a. Boomprijs 1S5 franhen. Verhuurd mits 70 franken 's jaars, boven de 1 astenVerboogd tot 1300 fran ken Gemeente Vlierzele. Koop VI. 33 aren 30 cent. Land, gelegen op bet Grootveld, sectie A, Nr 80. Verhuurn mits 60 franken 's jaars, boven de lasten. Gebracht op 1420 franken. Gemeente Baelegem. Koop VII. 34 aren 40 cent. Land, gelegen op d'Heyde, sectie A, nummer 997. Verhuurd mits 36 fr. 's jaars,boven de la»ten. Niet ingesteld, Superabondanten Zitdag Maandag 27 Mei 1889, om 3 ure nanoen, ter herberg A LA COURONNE D'OR be woond door d'beer Constant De Clercq, aan hit Dorp te St. Lievens-Hautem. OPENBARE VERKOOPING van eenen te Aalst-Mijlbeke, Papenrode. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eenen scboonen Lusthof met Paviljoen en Stallingen, Fruit-en andere Boomen, te Aalst- Mijlbeke, Papenrode, nabij het Verbrandhof, groot 64 aren 45 centiaren. Laatst gebruikt geweest door wijlen M. Alfons Van Assche. Ingesteld fr. 5,160. ZITDAGEN Instel 13, Verblijf 10 Mei 1869. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet St. Makten, bij Jacques Donckers, te Aalst, Hovenierstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te Oordegem, Klinkaert. OPENBARE VERKOOPING van eenen scboonen en grooten wezende eene behuisdeHofstede en landelijke Stokerij met deszelfs Materieel, te Oordegem, Speurtstraat en zeer goede in zelfde gemeente gelegen. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wie bet behoort, met gewin van palmslagen verhoogpenningen en gelagen openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen allen binnen de Gemeente Oordegem. Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde koop. Vijfde koop. Zesde koop. Zevende koop. Acbtste koop. Negensten en laatsten koop. De koopers zullen van hunne gekochte go^ deren in gebruik komen to beginnen met 1* September aanstaandeuitgezonderd vnn des 3" koop van welken zij in 't genot van het revw- nu zullen treden eene maand na de vofkoo- ping. De kooper van den eersten koop zal hel vermogen hebben in pacht te behouden ver scheidene perceelen land thans in gebruik btj de verkoopers. ZITDAGEN Verblijf 28 1889. Telkens eenen DIJNSDAG om 2 ureu nnt"id- dag, ter Estaminet De Klok, bij den bee* Dominicüs Bbacquené, te Oordegem, op dn Dorplaats. Aanmerking Instel en verhoogpenningen tn winnen de instelpenning bedraagt 1/2 op dn instelsom en de verhoogpenning 2 franks per hoog van 20 franks na den instel. Voor alle inlicntingen vervoege men ziek ten kantoore van bovengenoemden Notaris DÊ WIND1 alwaar er gestadiglijk te bekomen zijn groote en kleine kapitalon aan gematigd#® intrest mits goed bezet. In de diergaarde op de foore te Versailles, werkte de dierentemmer Boussell, in het hole met drie leeuwen Een dezer woedende dieren wilde zich op den tem mer werpen, doch deze wierp eenen stoel die de leeu- wiu in duizende stukjes vermorzelde. Op het geschreeuw van het publiek, verliet hij het hok om 5 minuten later, zijn gevaarlijk werk te hsr- beginuen. Ge moet waarachtig weinig aan het leven houden om dergelijke waaghalzerij eene tweede maal te be gaan. De speelziekte in Engeland. Zooals er gemeld werd, heeft de Londensche politie een zestigtal baoca- ratspelers aangehouden. Hooggeplaatste lords en allerlei gentlemen, werden naar het politiebureel van Bow-street gebracht. Al de spelers, en meer dan 500,000 fr., werden in beslag genomen. Zekere spelen, die aan de politie eene borgsom van 12,500 fr. konden geven, werden voorloopig in vrij heid gesteld. De Londensche politio gaat langs geene omwegen, wanneer het geldt de wet toe te passen op de 'speel huizen, alwaar zooveel ongelukkigen gepluimd wor den. Italiaanscke brigands. Italië is en blijft het klas sieke land der baanBtroopers. "Woensdag avond, rond 10 ure, reed M. Ciriaca Ferro,rijke koopman in bloem, met zijnen tilbury naar zijne woonst, in gezelschap een zijner beambten en een werkman, huiten Napels. In 't volle veld gekomen zijnde, werden hij met geweerschoten onthaald door verscheidene brigands. MM. Eerro en Raffore waren op den slag dood en M. Sessa werd doodelijk gewond. De moordenaars ziende, dat er boeren kwamen toegeloopen op het gerucht der geweerschoten, namen allen de vlucht na M. Ferro, slechts eene som van 1000 fr. ontnomen te hebben. Het nieuws dezer driedubbele moord, heeft grooten indruk gemaakt. Vuurspuwende bergen in Italië De Vesuvius en de Stromboli zijn in volle werking. De Stromboli spuwt vlammen, rook en aschwolken, zoodat de ge- heele omtrek als in eenen grauwen nevel is gehuld. De Vesuvius, gelijk van zelfs spreekt, doet zijne dingen op nog veel grootere schaal doch wat hij uitbraakt, is meer lava dan rook, zoodat zijne werkzaamheid een veel fraaier schouwspel biedt. Tal van vreemdelingen zijn dan ook reeds naar Napels gekomen, om dit schouwspel te genieten. De Vulkan heeft hun dit echter niet gemakkelijk gemaakt aangezien hij zich geopend heeft aan den kant van I'ompeji en Otlajano en dus moet men zich daarheen begeven om iets te zien. Fcn geweldige lavastroom richt zich naar liosco Tre Cave, tot dusver nog met zekere langzaamheid eene langzaamheid die"aven- wel niemand gerust stelt, want men kan elk oogen blik verwachten dat de massa vloeibaarder wordt en hare beweging versnelt, om het land met eene vreese lijke overstroomiug van vuur te overstelpen. Professor Palmieri is van meening, dut de uitbars ting nog klimmende is en dat zij haar toppunt he reiken zal in eene stuiptrekkingniet minder hevig dan die van 1822 en van 1872. Moge de geleerde het mis hebben De schade en de schrik door zulk een natuurverschijnsel teweeg gebracht, worden tooh op verre na niet vergoed door den toeloop van eenige honderden kijklustige Duitschers, Engelschen en Amerikanen. Schnkkelijkdrama te Santa-Creuz. Op eenigen af stand van Barcelona, ligt de gemeente Santa-Creuz. Do anders zoo rustige plaats werd dezer dagen in op- schudmggebracht dooreen hartroerend drama. In eene hoeve op het grondgebied van gemelde gemeente, woonde eenen pachter. X..., genaamd, met zijne vrouw eu zijn drijjang dochtertje. Over eenige dagen kwam de pachter van Barcelona waar hij eenige bankbriefjes ontvangen had. Thuis legde hij de bankbriefjes op de tafel der keuken en ging eenige oogenblikken weg. Zijn dochtertje, de waarde der briefjes niet kennende, nam de schaar van hare moeder en begon de bankbiljetten geheel gerust in stukken te snijden. Toen de vader terug binnen k wim en dit vastelde, ward hij rood van gramschap. Als een razende sprong hij op het meisje toe, greep ze met beide handen vast, hief ze in de hoogte en wierp ze dan met geweld op den steenen vloer neer. Het ongelukkig meisje werd op den slag gedood. Het kon zelfs geen enkelen kreet uiten. De vader begreep welka dwaze misdaad hij be gaan had, en al» zinneloos van verdriet ging hij naar de eerste Terdieping, waar zijne zieke vrouw te bed lag. Weenend vertelde hij haar de schrikkelijke daad die hij begaan had. Bij het hooren van dit droavig nieuws, werd de arme moeder plotseling krankzinnig, sprong door het venster en werd op den slag gedood. Men oorJeele over den wanhopigeu toestand, waarin X... verkeerde, liet dubbel afsterven, waarvan hij de schuld was, had hem ook in zijne zinnen gekrenkt. De ongelukkige deed zich zclven recht, met zich bij middel van een geweer dood te schieten. Nihilisten of vernielers. De laatste samenzweering tegen den Czaar. werd te Petersburg, op de volgende wijze ontdekt. Eene jonge vrouw uit Zwitserland komende, leefde te Petersburg met een valsch pasport. Zekeren dag vergat ze, in eenen winkel hare beurs, waarin men geld, eene revolutionuaire proclamatie en andere papieren vond, waarbij 13 nihilisten werden aangehouden Wat de jonge vrouw betreft, men heeft ze tot hiertoe nog niet kunnen ontdekken. Een ongeneeslijke kwaal. Een zeer bekende doktor werd eens bij een adelijke dame te Parijs ge roepen. Nu, hoe gaat het, mijn lieve Mevrouw zeide hij tol haar, op zijn gewonen goedhartigen toon. Ik ben barones, antwoordde de dame, gemaakt en bits. O, dat spijt mij, hernam de geneesheer maar van Dis kwaal kan ik u niet genezen. Hij nam hoed en stok, groette en vertrok. Een slim misvebstand.Heer: .Jan, mijne siga ren verdwijnen op eene onverklaarbare wijze, ik ge loof dat... Bediende Toen ik bij u in dienst kwam heb ik onmiddellijk gevraagd of gij mij veroorloof- det te rooken, en gij hebt gezegd Ja, maar altijd buiten 's huis. Heer maar om 's hemels wil, toeh niet mijne sigaren Bediende Ja, wat anders Als ik mijn eigen siga ren wil rooken, moest ik u daartoe toeh geen permis sie vragen. Voor de Rechtbank. Een onverbeterlijke sohnrk die rond de 70 jaren is, moet voor de twintigste maal voor de reohtbank verschijnen en hij wordt tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. Zeer tevreden, bedankt hij overvloedig de recht bank. k Mijn brave voorzitter, roept hij uit, dal is heel lief van uwen 't wege van mij twintig jaren te geven waarlijk ik dacht niet zoolang te zullen leven. Dienstmeid van een generaal (tot den schild wacht) Is de melkboer al voorbij Schildwacht. Dat weet ik niet. Dienstmeid. Niet? Waarvoor staat ge daar dan? R. Miohiels, dagl. metM. Van de Velde, br. Th. Callebaut, schrijnw. met J. Nieulandt, br. B. Van Goethem, dagl. met C. De Coster, dagl. Th. Horvath, wed. Mertens, gepens. 81 j. Veldstr. P. Minnaert, m. Van Cromphaut, faht. 53 j., Korte Zoutstraat. M. Van den Hauwe, vr. Van der Gueht, z. ber.68 j., Sohoolstraat. J. Lebon, wed® Van der Borght, z. ber. 78j., Mijlb. Er. Roeland, bed. 22 j.; wonende te Erembodegem. 7 kinderen onder de 7 jaren. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelag openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een Huisken en Erve, gestaan en gelegen te Oorde gem, in do Klinklaert of Closchauw, groot 6 aren 80 centiaren, palende oost Karei bodewijk Impens, wist, zuid en noord Madame Van Doosselaere. In gebruik a 50 francs bij jare bij Alphoks Bom. baut. ZITDAGEN t'elkens eenen DIJNSDAG om 8 uren namiddag, te» herberg van d'heer Joseph Verstctpt, te Oordegem, aan den steenweg van Gont op Brussel. Voor alle inlichtingen zich te vervoegen tea kan- toore van voornoemden Notaris DE WINDT. Eene Behuisde Hofstede, hebbende soboon en rroot Hui», Paarden-Koei-en Varkenstallen, Schuur, Remi- 8iën, Boomgaard en Lochting, te Oordegem, aan de Speurtstraat, groot in oppervlakte 16 aren 20 centi- aren, palende oost koop 4 hierachter, zuid koop 2, west de Speurtstraat en koop 3, en noord koop S en de Rotstraat. Bewoond en gebruikt bij de eigenaars. Haag-en boomprijs fr. 70. De gehouwen vin Schuur, Remisiën, Stokerij met afhangelijklieden, Bakoven, Boomgaard en Lochting zuidwaarts van voorgaauden eersten koop, groot van gronde 10 aren 54 centiaren, komende ten voorhoofd# of westwaarts aan de Speurtstraat, noord aan koop 1, oost aan koop 4 en zuid aan Edmond Van Achter. Gebruikt bij de eigenaars. Boom-en haagprijs fr. 40. Een Huis wezende eene herberg DE STOKERIJ, met medegaand Stalletje, en verders deel Grond en Schuur, gestaan en gelegen te Oordegem, Speurtstraat, groot volgens meting 1 aar 15 centiaren, uitmakend» den hoek der Speurt-en Rotstraten en scheidende van den eersteD koop oostwaarts op half muur der kamer en magazijn, iu regte lijn tot aan de Rotstraat, en komende zuidwaarts aau de varkenskoten van den 1" koop, met de muur en heusiedrop eigen blijvend» aan dezen 3" koop. Het huis en stalletje is bewoond door sieur Bea»it Janssens a 70 fr. bij jare en de schuur met grond in gebruik hij de eigenaars. Een deel Meersch, gelegen aau de Rotstraat, groot 7 aren 76 centiaren, palende oost M. A-iguBt» Vtaega- mans, zuid met half haag Edmond Van Achter, west koopen 1 en 2 en noord de Rotstraat. In gebruik bij de eigenaars. Boomprijs fr. 184. De4 voorgaande koopen zullen geheel of gedeeltelijh mogen geaccumuleerd of samengevoegd worden. Eenen Meersch, gelegen t« Oordegem aan da Speurt straat, rechover voorschreven hofstede, groot van grom de 22 aren, palende oost de Speurtstraat, zuid Fran» Abraham, west Augustinus Van Herde en noord Isa bella Broeckaert. Boomprijs fr. 50. Westhelft van eene partij Meersch, gelegen ts Oo»- dégem op het Rot, groot voor deze helft 82 aren 06 cen tiaren, palende oost de volgende koop, zuid den kerk- weg, west Theresia De Corte en noord Joseph De Mul- der, hebbende deze westhelft Iob en uitrede langs 4» dreve. Boom-en haagprijs fr. 60. De oosthelft van voorschreveoene partij Meersch, t» Oordegem op 't Rot, groot voor deze helft 82 aren 06 centiaren, palende oost de Rotstraat, zuid den kerkwet en noord Joseph De Mulder. Deze oosthelft heeft los langs de straat. Boom-en haagprijs fr. 100. De oosthelft van eene partij Land, gelegen te Oor degem op 't Rot, groot voor deze helft 26 aren 48 cen tiaren, palende oost Engelbert Van Hecke, zuid d» erven Pieter De Geyter, west de volgende koop ca noord den steenweg. De westhelft van voorschrevene partij Land, gelegen te Oordegem op 't Rot, groot voor deze helft van M aren 43 centiaren, palende oost voorgaanden aohtsteo koop, zuid de erven Pieter De Geyter, west jufvrouw weduwe D'Haeseleeren noord den steenweg. Boomprijs fr. 90. De koopen ondei 5, 6, 7, 8 en 9 in gebruik bij de v®- koopers. Instel 14 „O,,

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3