Annuaire Rosez Verschillig nieuws. reecls door het Assisenhof van Bergen was gevonnisd heeft het nu nog van wege liet kiezerskorps een onteerend brandmerk ontvangen. De openbare denkwijze heeft zich deftig gewroken en de schandvlek uit- gewasschen welke Becmaert-Pourbaix op België geworpen had 9000 kiezers hebben de verraders- kliek toegeroepen er kleeft verraad aan uwe handen, ge zijt niet langer waardig het bestuur van eene deftige natie in handen te hebben. Dat is de beteehonis van denuitslag. Hij heeft ook nog eene andere, die het hart aller vrijzinnige burgers mei hoop mag vervullen. De uitslag van maandag bewijst da de liberale partij, verra van dood te zijn, zoo als de klerikalen soms droo- men, nog krachtig levend is. De stemming van maandag bewijs dat het kiezerskorp van Brussel voor de meerderheid liberaal is en dat de 15 klerikale volksvertegenwoordigers en de 7 senateurs van dezelfde kleur maar alleen hun mandaat te danken hebben aan onze tweedracht en onze onderlinge twisten Daarom juichen wij van harte de ver klaringen en de voetstappen toe welke er van wege de hoofdmannen der beide liberale kampen gedaan zijn om de eendracht te bewerkstelligen. De woorden van M. Graux, van den eenen, en die van M. Jan son, van den anderen kant, hebben weer de hoop iij de liberale harten gestort, den besten indruk door gansch het land verwekt. Uit al de provintiën komen daarover de stelligste nieuwstijdingen. Alle bladen van de gematigdste tot de vooruitstre vendste preken de eendracht niet van eenen dag, maar voor immer. Alle roe pen hunne vrienden tot den strijd op tegenover de liberale kandidaat staa' een klerikaal, een werktuig der bis schoppen, en dat zegt genoeg. Wij durven hopen dat alle liberalen aan den oproep zullen beantwoorden, dat nie mand aan dien plicht van hoogste belang zal te kort blijven. Is men niet 't akkoord over al de punten vau het programma, dat is slechts bijzaak; waar het ministerie der mouchards kan geslagen worden, daar mag geen onkel vrijzinnig man ontbre ken. M. Janson gekozen, dat is een doode- lijke knak voor Beernaert-Pourbaix, dat ■j uop en den strijdlust in 't liberale ig en misschien, eer als men wei de t, de omverwerping van een be> lat België met domheid, oneer en oedrog geregeerd heeft. Landbouw. De samenwerkende melkerij van Oostcamp door M. Baron Peers. 2° Vervolg. Karning. De karning geschiedt met eene deensche karn, die de voorkeur verdient zoo voor haar goed produkt als voor haar snel en gemakkelijk werk. Op 30 a 40 minuten per karniug van 50 a GO kil. room is de karning af. De karn heeft eenen inhoud van 120 liters. Het verstaat zich dan dat de room in ver- schillige afzonderlijke deelen bewerkt wordt. Terwijl een der mannen aan de room afschei ding gebruikt wordt, vindt de andere aan de karn, met room van den dag te voren zijno be zigheid. Botermelk. Na elke karning wordt de botermelk uit de karn gedaan, gewogeu en in eenen daartoe geschikten vergaarbak gegoten. Het bekomen gewicht wor It in den register van ontrooming aangeschreven, en na elke laatste bewerking, wordt het deel van eiken medewerker vastgesteld door den rekeninghou der en in het register rechtover zijn deel van ontroomde melk ingeschreven. De belangheb bende neemt zijn deel botermelk als ook zijn ontroomde melk mede. Zij stelt in 't algemeen het vierde deel daar van de geheele hoeveelheid aangebrachte melk. Boek der ontroomingZiehier een deel van eene bladzijde van dezen boek. Ontrooming van den 12 Maart 1889 7 tot 15 1 - 548,21 9,658 1 Ontmelking (délaitage) en touting. Het des te noodiger in eenige uitleggingen te tre den niet alleenlijk omdat onze werkwijze heel verschilt dergen e in do hoeven tot dusverre in gebruik, maar uit hoofde barer aanbeiaugrijk- heid. Betamelijk uitgevoerd, biedt zij een echte vereenvoudiging aan van het werk, en dient ?oo zeer om aan de boter eenen graad van fijnheid, gelijkaardigheid en van bewaring mede le deelen, die hare bijzondere hoedanig- lieidvoor den verkoop uitmaakt. De karning eens voltrokken, de werkman helt de karn en doet er de botermelk uit. De boter die boven drijft en zich onder gedaante van korrelachtige lichaampjes, gelijkende aan eenen fijnen hagel voordoet, is gemakkelijk ïn de karn gehouden door een zeeft aan den boord van de karn vast gehecht. De botermelk wordt gewogen en vervangen door haar evengewicht pekel voorop bereid in de volgende voorwaarden 1 Het water moet van ontegensprekelijke hoedanigheid zijn 2° liet moet bevatten in gesmolten staat zuiver keukenzout in de evenredigheid van 3 p "la des gewichts boter, die moet ontmelkt worden 3° Eindelijk moet het op het oogenblik van in de karn gegoten te worden eene warmte graad tusschen de 8 en 12° C bezitten. Het water aldus bereid is met de massa boter vermengd en na eenige draaiende bewegingen met den staf wordt deze er uit getrokken. Men laat alles aan de rust over, en na eene halve uur wordt de boter ingezameld door de gekende middelen en aan den kneder overgelererd. Men bekomt aldus eene volstrekte ontmelkte boter, genoegzaam gezouten voor de bewaring zonder nochtans eenen merkelijken zoutsmaak aan te bieden. Indien men eene boter verlangde, wier zou- ting min of meer aan den smaak gevoelig zou zijn. zou het vergenoegen den graadjter pekel- sterkte der waschmengeling te vermeerderen, in evenredigheid van 10 p °/0 zout van het gewicht der boter. De ontmelking en de zouting maken alzoo een eenige en zelfde bewerking uit te zeer ge makkelijk om jjverrichten en des te heilzamer omdat de waschvloeistof in nauwe betrekking met al de boterbolletjes komt en ze zuivert alvorens zij in eene gesloten massa vereenigd is. Dit is de zoogezegde korrelachtige werkwijze van M. Lohest. Kneding (malaxagë). Nadat de boter uit de karn geuomen is, wordt zij onmiddelijk gekneed; de ontmelking, de zouting en de kneding worden verricht door de meid der melkerij. De kneder in gebruik is het draaiend kegelvormig tuig van de firma G. Van Ilecke, te Gent. Wordt voortgezet.) Uit cle Kamer. Hersenschim. In vorige nummers heb ben wij bewezen dat de kwestie van een vrijwilligersleger, door het Land zoo hardnekkig verdedigd, niets anders dan een droom kan zijn van den eenen o anderen dwaas. Men zou vooreerst on mogelijk het noodig getal vrijwilligers kunnen aanwerven en daarbij zouden de kosten van onderhoud wel het dubbel beloopen van nu. Het schijnt dat wij niet alleen van dit gevoelen zijn, daar minister Beernaert donderdag laatst in de Kamer verklaarde dat een vrijwilligerslegers eene hersen schim, een onmogelijkheid is. Hebt ge 't beet, Pier Aalst van kant. Deze week werd het wetsontwerp gestemd waardoor het per soneel der rechtbanken van len aanleg te AudenaardeMechelen en Bergen Iver- meerderd werd. Aldus wordt aan Aalst het laatste greintje hoop ontnomen van hier ooit die rechtbank te kunnen heb ben. Men ziet daaruit hoe vaderlijk het klerikaal ministerie voor de belangen van ons arrondissement zorgl. Of men gelijk heeft van katholieke woesterik- ken naar Kamer en Senaat te zenden. Haarkenpluk. Wanneer men Woeste aanraakt of dwarsboomt, dan wordt hij zoo kwaad als een razende kater. Deze week werd hij bijna slaags met M. d'Oul- tremont, omdat deze hem zegde dat hij ten minste zijnen plicht gedaan had en liever ten profijte van politieke vijan den te werken had dan ten voordeele van den vreemdeling. M. Woeste wilde hem tot de orde doen roepen, doch 't lukte niet. Of hij groen zag. Volgens de verklaringen van minister Pontus gaat er in elke kazerne een aal moesenier benoemd worden, die officie ren en soldaten zal kunnen doen dansen lijk hij fluiten wil. Ooh zal er daar een patronage of Tap ingericht worden, waar onze piotjes met godsvrucht den Zondag zullen kunnen overbrengen. Sapperstie, nu is 't Vaderland gered. O v er wcg'in g'. Wanneer we verleden zondag de leden van den katholieken werkmanskring en die der patronage over de merkt zagen trekken dan ontvloog ons den uitroep zulke inrichting ont breekt bij ons. Elkeen zal met ons van 't zelfde gevoelen zijn. Wij durven eventwel vragen Kunnen wij dat niet Hebben wij daartoe de macht niet Verre van daar, maar onze liberale leiders en n ij veraars willen de middelen niet bezigen, welke de klerikalen gebruiken om hun kiezers korps steeds met zooveel aantal strijders mo gelijk te doen aangroeien. Zij werken, wij rusten zij trekken zich die aanwerving onophoudend aan, wij deuken er niet of toch voorzeker te weinig op Hoe dikwijls is het hier reeds gezegd: wil de liberale partij van Aalst hare vroegere macht herwinnen, dan dient er zoo als vroe ger gewerkt te worden. Wat onze voorgangers van over 30, 40 en 50 jaren vermochten, dat kunnen wij ook, zoo we maar willen, 't Zal geen werk van eenige maanden zijn, 'tzal waar schijnlijk jaren van onverpoosde bediijvigheid en hardkekkigen kamp eischen, maar toch zou men een dag het gewenschte doel bereiken. Onze liberale nij veraars en werkbazen kun nen hierin van machtigen ouderstand zijn, indien zij zich slechts de moeite willen geven zich wat meer met hun werkvolk op 't politiek gebied bezig te houden. Het is niet genoeg dien man te aanzien als iemand, welke daar op't fabriek komt 1,50 of 2 fr. per dag verdienen men mag niet ver geten dat die persoon een kiezer kan zijn, of dat hij en misschien zijne zoons ook al, het worden kunnen. Ziet eens hoe onze katholieke niiveraars het aan boord leggen al hun werkvolk wordt in katholieke kringen ingelijfd hunne meesters zelf staan aan 't hoofd van die kringen en iede reen moet buigenwant geene gehoorzaamheid of onderwerping, dan ook geen werk, dan ook geen brood. Die werklieden worden op de meesterlijkste wijze afgericht ze weten waar ze mogen gaan, waar ze moet en komen, ze worden zoodanig in 't klerikaal net gevvikkeld, dat er voor hen geen gevaar van ontsnapping meer bestaat. an den 1" Januari tot St. Sylvester liooren of lezen zij niet anders dan van slechte geuzen, zedeloozo boeken, gevaarlijke kringen, libe rale dagbladen en satansche framassons. Hoe wilt ge dat die werkman klaar zie, dui delijk hoo re zulk persoon is voor de vrijzin nigepartij voor altijd verloren. Welnu dat gebeurt er niet alleen met het werkvolk der katholieke nijveraar# maar ook met dat der liberale daar zit het kwaad. Daar moet een einde aan gesteld worden, die onverschilligheid en werkeloosheid hebben reeds te lang geduurd. De werklieden'onzer liberale fabriekanten behooren bij ons en niet in den Tap te wezen. Zulke meester, zulke knecht. Met overtuiging eerst, met dwang des noods, even als onze tegenstrevers doen moet de werkman aan den verkankerden invloed der klerikale kringen onttrokken, en in een gezon der midden gebracht worden. Wie goed liberaal wil zijn zal die noodzake lijkheid begrijpen en zijnen plicht weten te doen. Het wordt hoog tij tl Kermisfeesten. Wanneer vreemdelingen dees jaar het programma van den kermis lezen dan kunnen ze hunne oogen niet gelooven dat Aalst zulke prachtige feesten kan geven. Ziet eens 11 concerts en muzikale morgenstonden weet ge wel, dat aan die koekskens geene boter gespaard is gebleven Wat verteer in de stad!! Welk profijt voor winkel- en herbergier Er is ook nog een prijskamp voor Karabien Flobert ergens.... Weeral zoo veel volk Men heeft op 't programma vergeten bij te voegen dat er insgelijks konkoers was voor toekomend kiesjaar met: D'on- noozelen zullen God zien Aalstersche kiezers, herinnert u Zeer klein vraagsken Toen de Socialisten hier eene broodbakkerij in eene woning, behoo- rende aan eenen liberalen eigenaar, hadden ingericht, dan riep het Land Ziet ge, Aalstenaren, wat de geuzenkliek wil Met de Socialisten samenspannen om den kleinen handel ten onder te bren gen. Welnu, Pier, de liberale partij had met die inrichting niet de minste betrekking. Doch, wat denkt ge nu van zekere broodfabrikatie welke van den klein handel in 't geheel met geene vriende lijke oogen aanzien wordt Twee regels antwoord, Pierken, dan kunnen en zullen wij verder gaan als gij durft Voor den kleinhandel. Van vele kanten ontvangen wij klacflten over de inrichting van den Tap en de patronagen. In bijna al de herbergen welke langa de Houtmarkt, Zonnestraat, Hoogstraat, Zout- straatpoort, Gentschepoort, enz,, gelegen zijn vindt men des Zondags bijna niemand meer. De herbergiers klagen putten uit den grond, daar ze op dien voet onmogelijk de zware patenten kunnen betalen, welke zij voor hot uitoefenen van hun bedrijf moeten atduimen. Volgens Land en Benderhode zijn de bokken eventwel de beste vrienden van de kleine neringdoende burgers. Zij zijn hot ook die zoo luide tegen de coö peratief schreeuwen. Verklaren zij zich te Brussel niet als tegen strevers der samenwerkende maatschappijom wat kiezers langs hunne zijde te winnen. Welnu, de patronagiën zijn niet anders dan coöperatieve kringen werklieden en jongelin gen worden er wekelijks naar toe gelokt tot groot nadeel van al de andere herbergiers. Volgens hun praten doen de klerikalen alles voor de kleinhandelaars, maar volgens hunne daden is het geheel anders. Mikmak. De Officieren, Onderofficieren en Kaporalen onzer Burgerwacht zijn geroepen om den 21 Juli aanstaande een exaam te ondergaan ten einde te bewijzen dat ze de noodige kennissen tot het bekleeden van hunnen graad bezitten. Wij hebben niets tegen dit exaam, doch vragen eens of de Heeren leden, welke den Jury uitmaken, wel zelf de rereischte bekwaam heid hebben, om met kennis van zaken, do andere te kunnen beoordeelen Hier twijfelen wij grootelijks aan, en wij gelooven dat er velen van ons gevoelen zuil en zijn, als wij zeggen dat die Jury samengesteld is uit de HH. F. Bethune, P. De Clippele, J D'llondten Louis Van de Meerssche. Welnu, dat zijn toch die kleppers niet welke met hunne kennissen over Burgerwacht en wapenoefening den vogel zullen afschieten. Den pot geeft uit wat hij inhoudtnaar het geen we reeds hebben zien gebeuren moeten we stillekens de schouders optrekken, wa tt 'tis van bitter weinig tel. Sedert wanneer zet men een bataljon in rechte lijn, met het wapen op den grond zoodat de kolven tegen de kasseisteenen beuken Sedert wanneer doet men dezelfde beweging zonder eerst chefs de pelotons uit te zetten Bekwame Hoofdofficieren moeten dit nog- thans wel weten. Vroeger was het altijd de taak van den oudsten kapitein de kompagnies te bevelen. Om den heer Louis v an Achter niet te moeten nemen heeft men dat nu veranderd. Was het misschien om de bassende stem van kapitein Oersch te laten hooren. Vroeger, bij brandende zomerhitte, hadden de oefeningen der Burgerwahct, op verzoek van M. Karei De Moor, nooit geene plaats. Zoude majoor verleden Zondag dezelfde maatregel niet kunnen nemen hebben? Gelukkiglijk dat er zich geene ongevallen hebben voorgedaan, want er was nergens een dienstdoende geneesheer te zien. Het schijnt dat het nu mode geworden is, dat de majoors der burgerwachten in groote kleedij het opzicht over de kinders eener pa tronage moeten doen Rechterlijke Kronijk. Lijst der gezwoornen van het arrondissement Aalst, welke zullen zetelen in de zaken die voor het assisenhof van Oost-Vlaanderen zullen gebracht worden gedurende de eerste reeks van den zittijd van het derde kwartaal 1889 waar van de opening vastgesteld is op maandag 1 Juli, om 10 ure voormiddag. MM. E. Borreman, schepen, te Aalst. F. Moeyersoen, grondeigenaar, te Aalst. A. De JLiuisscher, advokaat en schepen, te Ninove. E. Eeman, notaris, Erpe. Stad en Arrondissement. Kaatsspel, Esplanadeplein PRIJSKAMP 1889. Zondag (Sinxen) om 3 uren 's namiddags, strijd tusschen de partijen der hoofdmannnen. Emile Wellekens en Aug. De Backer, ten 4 ure Jozef De Decker en P. Van den Bonne, Om 5 ure. Beslissende strijd tusschen de aangeblevene partijen. Een volledige lijst der kampers berustten lokale, bij d'heer Hendrik Eekhout en bij de' bankenpachter Jan Panneman, Esplana- plein. Verloren op heden 1 Juni rond 10 uren voormiddag eene banknoot van 100 fr. en eene van 20 fr. Nr onbekend tusschen het gesticht der broeders, Langeridderstiaat, Peperstraat, Esplanadestraat, GraanmarktVaartstraat Bierstraat en W erf. Pour annonces et abonnements s'adresser au bureau du journal. Nog eene genezing meer Vierves, 23 juni 1888. Ik leed aan zenuwpijnen die me den linker kant 'van het aangezicht verlamde, ik had hevige pijn in 't hoofd. Ik verklaar dat ik na gebruik der Zwitsersche Pillen Hertzog van Parijs, tot volkomen genezing geraakt ben en dit met slechts twee doozen (1 fr- 50 de doosj (Handteeken gewettigd.) Fourfooz jozef. Aan M. Pelerin, apotheker, 12, schildknaap straat, Brussel. Geen beter en zachter Moord der markiezin van Chasteleer, ge boren, gravfn van Marnix. Men seiut uit Ath, 5 ure, 6 Juni: Een verschrikkelijk drama heeft in den nacht van Woensdag tot Donderdag alhier plaats gehad Een moordenaur {heeft tde markiezin van Chasteleer dood geschoten. Verleden jaar sloeg de bliksem in het kas teel, waardoor een hevige brand ontstond. Een fiastoor herbergde de markiezin methare fami- ie en haar geneesheer tot zoolang het kasteel markiesjen de doktor verlieten rond half twaalf de kamer. Weinige minuten later knalde een schot. De markiezin die door den kogel in het hart ge- schen elf en twaalf ure bevond zich de markie zin in een benedenkamer der pastorij in gezel schap van haar zoon en haar geneesheer. De weer opgibouwd zou zijn. Dezen nacht tus- trofien was bleef op den slag dood. Het schot werd door het venster gelost. De moordenaar heeft zijn geweer met dub belen loop op eenige meters van het huis weg geworpen. Men veronderstelt dat de ellende ling zich schuil heeft gehouden nabij hit ven ster en dat hij gewacht heeft tot dat de arme vrouw alleen was, om zijne afgrijselijke mis daad uit te voeren. Men schrijft den moord toe aan de wraak van een barer pachters. Naar het schijnt was zo n^w en harteloos; tegen hare arme pachters die zij geene vermindering van huurprijs wilde geven, 't was daarmee dat hare pachthoeven onbewoond en hare landerijen onbebouwd bleven. De heer Ilarry Peters schijnt geene rust te zullen hehben vooraleer hij de eer herstel ling zal bekomen hebben van Coucke en Goet- hals, den 16 November 1860 op het schavot onschuldig gestorven, voor eene misdaad ge pleegd door August Leclercq, Joz. Leclprcq en Hubinon, met Rabet als medeplichtige. De heer Peters heeft nu een uitgebreid schrift la ten verschijnen, in het Fransch opgesteld, tot bewijs der rechterlijke dwaling, waarvan Jan Coucke en Pieter Goethals de slachtoffers zijn geweest. Liedekerke. Een brandstichter. Het parket van Brussel heeft de aahouding bevolen van zekeren T,,. die beschvldigd is maandag nacht het huis in brand gestoken te hebben van M. J. B. Borlo, te Liedekerke. V... is gezien geweest door eene dochter uit eene herberg, en een berber,;ier heeft verklaart dat hij in zijn huis bijna een heel doosje solfer stekjes heeft genomen. Het huis van M. Borlo en ook het aanpa lend bewoond door M. Ant. Boireau, zijn ge heel in asch gelegd de schade is dus zeer aan zienlijk, doch erger nog is dat een drmjarig kindje van M. Borlo in den brand gebleven is. Het gansch verkoold lijkje werd dinsdag morgen van onder de puinen gehaald. Heeft V..., eens den brand gesticht, wroeging gekregen of heeft de verdenking van zich wil len werpen Altijd zeker is dat hij bij het blusschen buitengewonen moed en iever aan den dag heeft gelegd en hij hierbij tamelijk erg aan het aangezicht en de handen verbrand werd. De daders der aanranding en mishande ling op den openbaren weg gepleegd, in den nacht van woensdag tot donderdag van verle den week, tijdens de bedevaart van Bergen- kruis, zijn door de politie van Sint-Amanda berg ontdekt geworden en zullen met het ge recht af to rekenen hebben. Moeskroen. Een broeder moord. Eene verschikkelijke misdaad is maandag ge pleegd in het gehucht Couët alhier De gebroe ders Julius en Alfred Dhaze, vechtmeesters van de ergste soort, leefden sedert lang in oneenig- heid. Ongeveer drij weken geleden kwam Alfred uit het gevang waarin hij voor slagen en kneuzingen werd opgesloten. Sedert toen groeide hun misverstaan van dag tot dag aan. Maandag liepen zij herberg in, herberh uit, en na veel drinken kregen zij weer ruzie en werden handgemeen. Eensklaps greep Julius zijn mes en bracht er zijnen broeder eenen steek mee toe. Alfred zeeg ten gronde en was dood. Na dien broedermoord nam Caïn II de vlucht, doch werd een weinig later door de gendarmen van Moeskroen gevat. Dit drama heeft in de gemeente de grootste ontroering teweeggebracht. Aarlen. Misdaad te Chantillon, ijselij- ke bijzonderheden. Vrijdag morgend leidden de wee kinderen, een jongen en meisje, der echtgenooten Hauser-Heindlet, de koeien naar de weide. Het meisje, Aline genaamd, nauwelijks 9 jaren oud, en haren broeder waren gewoon bij de eerste dagschemering de hoeve te verlaten. De Hauser-Heindlet zijn geringe laubouwers. Omstreeks 8 uren 's morgens, vluchtte eene der koeien in het bosch, in de richting van Chantermelle de kleine Aline, welke bevreesd was zonder de koei naar het vaderlijk huis terug te keeren, zette zich aanstonds opzoek. Om 10 ure trof de baanwachter, Warnimont der gemeente, de kleine Aline, luidkeels wee- nende, op den zoom van het bosch. Hij vroeg haar naar de oorzaak van dit verdriet, zij ver telde hetgeen er gebeurd was. De kantonier het kind wederom in het dichte bosch ziende drin gen, spoorde haar aan naar huis terug te keeren haar aanradende zich niet verder] in die onme telijke, donkere bosschen te wagen. Eene vrouw heeft het kind nog ontmoet rond den middag, op eenen anderen weg in het diepste van het woud. 's Avonds verspreidde zich te Chatillon het gerucht dat de kleine Aline Ilauser verdwaald was. M. Simonet, burgemeester, maakte aan- stouds dit treurig nieuws openbaar om de bevolking aan te zetten het kind te gaan op zoeken. Meer dan 200 personen begaven zich aanstonds op weg. Omstreeks 2 ure 's morgens begon een das hond, welke zijnen meester had gevolgd, hevig te blaffen en in de richting van Rouge-Eau te snuffelen. Men volgde het vernuftigd beest en men vond weldra het lijk van Aline. Het lichaam werd niet, zooals men gemeld heeft van den boom losgemaakt, want het begon reeds te bederven. Men stelde zich te vredeu met den boom af te kappen, boom en lijk wer den op eene draagberrie gelegd, in allerhaast uit boomtakken en mos vervaardigd, en de akelige stoet stelde zich in beweging. De kleine Aline was een allerliefst kind, met een zwak ziekelijk uitzicht. De gendarmerie van Habay, door die van Aarlen bijgestaan, heeft reeds vier aanhoudin gen gedaan. Twee der aangehouden mannen worden zeer verdacht de daders dezer afgrijse lijke misdaad te zijn. Men veronderstelt dat de deugnieten het ongelukkig meisje in het afgelegen, dichte struikgewas hebben gesleept om hunne snoode, dierlijke te voldoen. Om haar te beletten te schreeuwen, hadden zij havenmond met mos gevuld. u e *>3 o S p Inge brachte melk. Ontroom-' de melk. o§ UITTREK. Klpari. 1* 65,4 4ö,9 14,1 Ontroomde melk. 2 41,0 30,6 8,8 82160>4294 5 r> 21020 0,748 4 n 38440 5 n 4088 Botermelk 9240]4294 652010,215 22268 790 6 li 75 9800 3717 55 23660 1 2,6 1358 O 0,0026 (1) 3717 821,6 De nummers vervangen de namen der medewer kers. (1) Het teeken -1 - of dat de caifficient volgt duidt aan dat Lij nauwkeurig is aan 0,0001 bij, bij overschot ef gebrek. purgeermiddel of de Pillen De Pratere. Zij geven geene buikpijn mogen te allen tijde genomen wor den, zelfs al eten, door vrouwen en kinderen zoo wel of door mans. Zij zijn alleenlijk met uittreksel» van planten samengesteld, onder dewelke de bloedverzui- verende steekwindeu (salsepareillo). Zij bevatten geeno aloë; hun gebruik kan dus niet hinderen. Zij jagen uit het lichaam al wat kan schadelijk zijn, zoo als: de gal, slifmen, bedorven bloed, enz. De Pillen De Pratére gemezen zeker en in korten tijd alle raaagont- steltenissen, maagpijn, zuur, verstoptheid, gal, hoofd pijn, lenden, rug. schouder en armpiju, speen, keer der jaren, uitslag van brand, enz. Algemeen depot Apotheek De Pratere, Oostende en overal. To Gent bij De Moor- Baetslé, Gaeremynek, apo theker.

De Dendergalm | 1889 | | pagina 2