droog Hout, BOOMEN, QUIEVRAIN I' Depot van Breimachienen. Verschillig nieuws. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. D. Meganck-Rollier, GROOT HUIS TE IIUREN.~ TE HUREN. HUIS TE HUREN. Stad en omliggende. Donderdag morgend rond elf ure 13 er op de Gentschebaan brand ontstaan, in het huis be woond door de W* Van Hauwermeiien en kin deren Persoons. De pompiers die spoedig ter plaats waren hebben gauw den brand kunnen blusschen. Het dak en eenige meubelen zijn de prooi der Tlammen geworden. Alles was verze kerd door de maatschappij Securitas van Antwerpen. Ninoye. M. de advokaat De Buysscher was eenige dagen op zijn buitengoed gaan doorbrengen. Zijn huis was ondertusschen aan do zorgen eener oude portieres toevertrouwd Een dezer laatste nachten zijn er verscheidene' kerels binnengedrongen, hebben de deuren van verschil lige kamers verbrijzeld, en ten slotte al het zilverwerk meegenomen, alsook eenige akties der Union Générale d'Epargne. De por tieres had niets geboord. Er wegen vermoedens op zekere kerels welke de politie opzoeat. HOTEL DE L'UNIVERS, 4, rue Geoffroy-Marie, prés la Bourse et les Grands Boulevards ten vi par Honoré Meert. PRIX MODÉRÉS. PARIS. Pillen De Praters allerbest zuiverings middel voor maag en darmen. Pillen De Praters tegen gal, slijmen, be dorven bloed. Pillen De Praters tegen maagontsteltenis- san, slechte spijsverteeringen. Pillen De Praters geven eetlust, gezond heid, lang leven Prijs der doos, 1,50 fr. Algemeen depot apotheek Db Pbatebe Oosteode en overal. —Storting van aarde. Degene die ver langen zich van eene zekere hoeveelheid aarde te ontmaken, mogen dezelve storten in de hoe ven der in opbouw zijnde huizen van d'heer Spitaels-Van Bemten, Schoolstraat te Aalst. De bewijzen zijn ontelbaar. Stoek- heim, 5 April 1888. Men mag iedereen de Zwitsersche Pillen Hertzog van Parijs aanbe velen, niets is beter ter genezing der maag aandoeningen. (Handteeken gewettigd.) Th. Claessenb. Aan M Pelerin, apotheker, 12, Schild knaapstraat, Brusssel Rond eiken doos den band ter waarborg ei- »chen,het handteeken van M. Pelerin dra gend. Brussel. Gisteren avond, rond half tien, onstond er brand in de Leerlooiersstraat. Het vuur onstond ter oorzake van den val en de ontploffing der petroollamp. Geheel het her- berg8genef is de prooi der vlammen geworden de schade wordt op 10,000 fr. geschat. De pompiers kwamen in allerhaast toegesneld en gelukten er in na een uur krachtdadige po gingen den brand te blusschen. Ol Vandenpeereboom Een man van Elzene,had aan de Luxemburgstatie een kaartje heen en weer voor Antwerpen genomen. Bij het terug keeren bestatigde de treinwach ter dat het kaartje niet was gedagteekend. Na den man eene ondervraging in regel te hebben doen ondergaan, ging de treinwachter met het kaartje heen. Een weinig later keerde hij terug zeggende dat de man zijn kaartje te Brussel-Noord kon terug eischen. Na een hoop formaliteiten kreeg de man zijn coupon. Doch middelerwijl was de trein voor de Luxemburgstatie vertrokken en de man kon op 't schoenmaker3paardje huiswaarts rijden. Zoodat de reiziger de onachtzaamheid van Pater Boem's bedienden moet bekoopen. 't Is proper. Wanneghem-Lede. Ziehier eenige bijzonderheden over het schrikkelijk ongeluk dat Dinsdag laatstleden, rond 6 1/2 ure des avonds te Wanneghem-Lecie, heeft plaats gehad. Verscheidene werklieden werkten aan eenen pompput bij den heer D. Snoeck, nabij de buurtspoorwegstatie van het Kruis. Deze put, ongeveer 40 voet diep, was reeds op eene hoogte van 25 voet metselwerk bezet, toen op eras eene instorting plaats greep. Een der werklieden, de genaamde Karei Gabriels, werd in deze instorting medegerukt, en zal den dood in den kuil gevonden hebben. Twee andere werklieden, Remi Baersoen en Hendrik Gabriëls, zoon van eerstgenoemde, zaten tusschen steen en aarde, reeds ten halven lichaam bedekt, maar werden gelukkig uit hunnen neteligen toestand gered. Onbeschrijfelijk was de verwarring die er ontstond. Hendrik Gabriëls riep onophoudend weenend naar zijnen ougelukkigen vader, ter wijl de andere werklieden ook weenden en snikten. Ook M. Snoeck kon zijne tranen niet weerhouden bij het zien van dit betreurens waardig ongeluk. Snel als de bliksem verspreidde zich de droeve mare van dit ongeluk, en na verloop van een tiental minuten was de burgemeester met den veldwachter ter plaatse aanwezig, alsook de eerwaarde h. pastoor en een groot getal nieuwsgierigen. Voorzichtigheidshalve en om grootere ongelukken te voorkomen, verbood men alle werkzaamheden aan den pompput. Meer en meer groeide de volksmenigte aan, cd de politie moest alle krachten inspannen om te kunnen wederstaan aan de eischen der menigte. De veldwachter August Lamon gaf in deze omstandigheid vooral blijken van moed. Het parket werd hiervan verwittigd, dat woensdag morgend, rond 11 ure, ter plaats is gekomen. Ook werd bericht gezonden aan den minis ter van oorlog, die een 'detachement der genie heeft ter plaat3 gezonden, welke donderdag middag, onder bevel van kapitein Bastin,alhier is aangekomen, om de werkzaamheden ter op zoeking van den ongelukkige te doen. Eene groote volksmenigte verdringt zich in den omtrek van den put, om de plaats van het droevig voorval te beschouwen. Karei Gabriels was een man van 71 jaren; hij werkte gaarne en was altijd naarstig en blijgeestig. Zaterdag namiddag hebben de mineurs, langs de gegraven aanderij, den put bereikt, waar de ongelukkige Gabriëls begraven is. Zij hebben er gereedschappen en de ladder van het slachtoffer gevonden. Men denkt dat het lijk nog vijf meters dieper ligt, tusschen het metselwerken de ingestorte aarde. In tegenwoordigheid van het gevaar, welk de voortzetting der opzoekingen zou opleveren, en in overeenstemming met de zonen van het slachtoffer, hebben de mineurs de werken ge staakt. Maandag morgen, rond 9 1/2 ure, zijn de mineurs terug vertrokken naar hun garnizoen. Antwerpen. Zaterdag avond heeft er eene nieuwe ontploffing plaats gehad te Ant werpen, om 11 ure 's avonds op de kleine Markt. M. Van Rymenant-Geerts eigenaar van de Teinturerie Lyonnaise, Kleine Markt, nr 1was in den kelder gegaan om er bier te gaan halen. Zijne vrouw had hem vergezeld tot aan den ingang en lichtte hem van daar met eene petroollamp. Een trek doofde het licht uit, en M. Yan Rij- menant beging de onvoorzichtigheid een zwa- veltje aan te steken. Daar de kelder min of meer met naphtdampen gevuld was, had er eene ont ploffing plaats. De ongelukkige patroon, erg aan het gezicht aan den hals en aan de handen verbrand, sprong de straat op met de kleederen in vuur. Hij werd opgenomen door M. Collin, drogist, welke tegenover woont, waar hij de eerste zor gen van twee geneesheeren ontving. Mevr. Van Itymenant ontving insgelijks brandwonden aan 't gelaat en de handen. Twee winkeldochters en de dienstmeid, door de ontploffing verschrikt daalden haastig de trappen af en vluchten in hun nachtgewaad op straat zij hebben geene wonden ontvangen. Twee geburen de IIH. De Visser, koopman in meubels, en Coteleer, glazenmaker, hebben bij middel eener ladder de vier kinderen Van Rymenant uit de vensters gered. De binnenmuren van het huis zijn erg be schadigd, de vitrien is verbrijzeld, Je trap ligt ten gronde, in het magazijn is er veel schade aangericht. De brand werd spoedig gebluscht door het springen eener waterbuis, welke gansch het huis overstroomde. Men heeft de schade nog niet kunnen vaststellen. St-Niklaas. Ter gelegenheid der kermis is er te St-Pauwels een groot ongeluk gebeurd. Drie jongelingen van Kemseke, de genaamde De Geest, veldwachter, Van Hoei en Vereecken waren samen naar bovengemelde kermis ge gaan. Zij hadden zich heel den namiddag samen vermaakt en menig glaasje geligt. Des avonds laat in het naar huis keeren, gingen ze nog een pintje drinken, in de herberg In den Naerden op den weg van St-Pauw ris naar Kemseke. Vereecken welke dronken was, vroeg eene flesch wijn. Hij begon op De Geest te schimpen maar deze bleef kalm en wilde met den wild- strooper geene ruzie maken. De baas der herberg verzocht Vereecken zich stil te houden, den pensjager ging uit en werd weldra door den veldwachter en zijnen kameraad gevolgd. Nauwelijks waren ze bui ten of Vereecken kwam op hen toegesneld en begon openlijk twist te zoeken met De Geest. Van Hoei ging eenige stappen vooruit, doch eensklaps hoorde hij De Geest om hulp roepen. Hij kwam aanstonds toegesneld en vond De Geest op den kant van den gracht liggen. Vereecken doorkerfde hem met dolksteken. Met de grootste moeite van de wereld kon Van Hoei den dollen aanvaller dwingen zijne prooi te verlaten. De Geest heeft niet min dan twaalf steken bekomen, zijn gelaat is gansch misvormd, zijn neus is gedeeltelijk afgesneden. De ongelukkige verkeerde vooreerst in le vensgevaar, doch thans is er eene merkelijke beternis in zijnen staat en de geneesheeren ho pen hem te redden. De gendarmen van Kemseke waren aanstonds tor plaatse en hebben den moordenaar ge- koord en gebonden en naar het gevang Kemse ke gebracht. Nadere bijzonderheden Jacobus Vereecken is een pensjager, de Veldwachter De Geest had hem reeds meermaals gespaard, maar eindelijk was hij verplicht geweest proces-verbaal op te maken. Hiervoor had.de pensjager een hevigen haat tegen De Geest opgevat. Berchem Eene reelcs branden.Se dert eene week zijn hier niet min dan 4 bran den uitgeborsten. Om 5 ure 'savonds werden 5 vlas- en havermijten op de wij k Grijkoort, nevens de hoeve van Emiel Dezaaiti jdt, in asch gelegd. Verleden Zondag, op dezelfde uur, brandden er drie mijten af hij de schoonmoeder van Dezaaitydt. Deze twee branden worden aan onvoorzichtigheid toegeschreven. Maandag ontstond er brand in de scbuur van M. den schepen Beghin. De schuur was vol hooi. De schade is nochtans onbeduidend ge weest. Denzelfden dag, om 9 ure 's avonds, werd een onbewoond huis, toebehoorende aan Leopold Vancoppenhole, in asch gelegd. Kwaadwilligheid schijnt de oorzaak dezer twee laatste branden te zijn. Het parket van Aude- naarde is ter plaats geweest. De gendarmen houden een waakzaam oog in 't zeil. Alhoewel er nog geene aanhouding gedaan is, wegen er zware vermoedens op een persoon, die overigens bewaakt wordt. Later. De koeiwachter Van Beghin, die ver dacht wierd, is streng ondervraagd geweest, zonder dat men iets kon vernemen. Dinsdag, rond 5 ure 's avondi, nieuw bezoek van het parket, om bovengenoemden koeiwach- ter te ondervragen. Geenen uitslag. Gezegde koeiwachter droeg een gouden zakuurwerk, waarvan hij de herkomst niet juist kon bewij zen. De gendarms hebben maandag nacht de hoven bewaakt. Tot hiertoe geene aanhouding. Ronse. In de naburige gemeente Elzeele, is Maandag morgend een erg ongeluk gebeurd. De drie gebroeders Declerq kwamen van het dorp Elzeele, waar zij den nacht hadden door gebracht. Naar huis terugkeerende kwamen zij voorbij de herberg Chez Goussel. De deur was gesloten, zij klopten om drank te krijgen, maar de baas wilde niet meer opendoen. Toen begonnen ze deuren en vensters in stukken te slaan. De zoon der herberg aan die baldadig heid een einde willende stellen, nam zijn ge weer en schoot op een der broeders, Josef de Clercq, welke gansch de lading in de linkerzij de ontving. Hij stortte ten gronde en bleef be wusteloos in een plas bloed liggen. Daar bleef' de ongellukkige liggen tot 's mor en acht ure toen men hem naar bet gasthuis te illzeele gebracht heeft waar hij denzelfden nacht, te midden der schrikkelijkste pijnen, overleden is. Het slachtoffer woonde te Door nik en was naar de kermis van zijn dorp geko men om zijne twee broeders en familie te be zoeken. Zijne twee broeders, na alles verwoest en ge- klein d te hebben, namen de vlucht. Op het be vel van het parket weiden zij aangehouden en in 't gevang van Doornik opgesloten. De herbergier en zijne vrouw hebben ver scheidene wonden op het hoofd bekomen door de steenen en knuppels, welke de woestaards door de ruiten wierpen. Watermael. Stoutmoedige diefstal. Eenigen tijd geleden kwam pachter de Groef, van Etterbeek zich te Watermael vestigen. Om aan ieder van zijne kinderen hun deel te kun nen geven, verkocht hij zijne onroerende goe deren. De verdeeling gedaan zijnde, verstopte De Groef het overige van zijn fortuin, 'tzij 15,000 frank, tusschen de matras van zijn bed. Verleden donderdag vond onze pachter alles overhoop in zijne kamer, en bestatigde dat zijn schat gestolen was. IT ij l eeft eene klacht ingediend en de poli tie zoekt de plichtigen ieverig op. Tot hiertoe is men er niet in gelukt ze te ontdekken. Buitenland. Frankrijk. Nieuwe ontploffing in de werkhuizen Corvilain te Parijs. Commissaris Leygonle Onderzoek Engeland. Oostenrij'k. Luxemburg. STAD BRUSSEL, LEENING VAN 289,000,000. FR. (1886) 17d® uitloting. 14 September 1889. OFFICIEELE LIJST. 46 reeksen of 1150 obligatiën uitkeerbaar te rekenen van 2 Januari 1889. Peper en Zont. Behalve de nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende reeksen uitkeerbaar met 110 fr. Van den 13 tot den 20 September 1889. GEBOORTEN Mannelijk 10 7 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. B. Cami, dagl. met L.Van Goetbem dienstm. P. Sergeant, tw. met F.Van den Brempt, tvr. C. Callebaut, werkm. met A.Verbuist, tw. OVERLIJDENS. D. David, wedr Daninck, dagl. 61 j., overl. te Lede. H. Audenaert, man Van Langenhoren, tw. 36 j., Mijlb. J.Van Geetruy.man Petit, z. b. 74 i., Mijlb. M. Van Mol, man Quinteyn, lanab. 70 j., Mijlbeke. C.Van Mol, vr. Vinck, z. b.68j., Leopoldstr. S. De Beul, m. Chareté, tw. 29 jMijlb. R. Mertens, vr. Van de Velde, z. b. 28 j., Mijlbeke. 5 kinderen onder de 7 jaren. AALST 21 Sept. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 18-50 a 19-50 Masteluin16-00 17-00 Geerst13-50 15-00 Rogge14-00 15-50 Haver. per 100 kil. 14-50 15-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 7-90 8-18 Eijersde25 2-36 2-54 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, 1'soort 25-00 2* 30-00 Er waren 90 zakken hop 1889, verkocht aan fr. 25 tot 35-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 #/0 a 00 Aalst Feb.-Maart 00 a 00 Poperinghe stad 00 °/0 a 00 Poperiughe dorp 00 a 00 j" Markt van Antwerpen 12 Sept. 1889 Poperinghe. Stad. Leverbare hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 35 tot 38 Dorp. Leverbare hop 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Aalst. Leverbare hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Veehandel. Brussel, 19 Sept. 20 Sept. Hooi- en strooihandel. Markt van Audenaarde, 19 Sept. VERKOOPING VAN te Aalst. VENDITIE VAN Beuken, Eiken en Canada en Sparresteunen, te Cherscamp en Smetlede. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoekt der heeren Chales en Alfred Van der Lammin, open- baarlijk verkoopen Maandag 14 October 1889, te beginnen om 9 uren voormiddag bosch. 1 Canada. 14 Beuken 10 Eikskens. De beste breimachienen zijn die van het buis H. STOLL en C", tot Reutlingen (Würtenberg) zij worden gemaakt door den uitvinder volgens bet systeem Lamb. Zij onderscheiden zich door bun praktisch en eenvoudig mekanisme, hunne gemakkelijke bewerking en hunne overvloedige voortbrengst. Zij maken alle soorten van Koussen, Mans Zokkr.n, Gilets voor mannen en Trouwen, Kin derkleedjes en allo andere fantaisie artikels, in alle dessins. Bijzondere machienen voor het maken van kleedingen volgens bet systeem der D" Lalma» en De Jaegeb. Als ook machienen voor het toenaalen der koussen, groot voordeel voor bet gebreisel. Buitengewoon schoon werk. Enkel agentschap voor gansch Belgie, 26, Handelstraat, AALST. Een huis met magazijn, paardenstal en hof te Aalst nevenst de Zeebergscheorug, recht over de brouwerij van den heer Van der Schue- ren. Dit huis voordeelig gelegen nerenst da vaart, alwaar de lossing der Schepen kan ge schieden is bewoond door den heer Van Vaeren- bergh-Coppens tot 16 Meert 1890. Zich te bevragen bij den Notaris DE PAUW. Een schoon groot en welgelegen Huis ge naamd den Graaf van Egmont te Aalst Groote Markt. Thans bewoond door den heer Edmond Ban- neville. Om er met 1 January 1890 in gebruik van te komen. Voor de conditiën zich te bevragen bij den Notaris DE PAUW te Aalst. In de Esplanadestraat lest bewoond geweeit bij d' heer Geurinkx. Zich te bevragen ten kantore ran den Nota ris DE PAUW. STAD AALST. Maatschappij: De Reizigers zonder Kaart, gevestigd bij August Hanssbns, Gentschcstraat, N® 84. PRIJSKAMP MET DUIVEN UIT op Zondag 6 October 1889. Vooruit 100 franks verdeeld als volgt 1* Prijs 25 fr.; 2* Prijs 22 fr.; 3' Prijs 20 fr.; 4' Prijs 18 fr.; 5® Prijs 15 fr. VOORWAARDEN P.Jacobs. A.Hanssens. Fr. Kindt. Ph. Ta». C. Van der Poorten. V. Coppens. Parijs, Maandag 10 ure. Men seint ons nieuwe belangrijke bijzonderheden over de losbranding welke zoo noodlottige gevolgen hadde kunnen hebben. Corviiain bezit te Parijs twee dépots van kardoezen, n. 1. in de Tournellestraat, n, en in de Popincourt- straat, 11. De kogelgieterij in de Popincourstraat is gelegen achter in eene groote koer, waar twee werkhuizen zijn aangelegd, gescheiden door eenen dikken muur. Herhaaldelijk en onlangs nog op 22 juni 11., heeft de politie Corvilains aandacht getrokken op de ge brekkige wijze zijner installatie. Zooals te Antwerpen ging de vernuftige speculant zijnen gang en zag niet om. Zondag dan, tien minuten voor 10 ure, had eene ontploffing plaats gelijk een kanonschot, en tegelijk vlogen al de vensterruiten aan stukken. Van alle kanten kwam men toegeloopen en de werkhuizen stonden 't onderste boven. Een splinter nieuwe smellketel van 300 liters inhoud, was tegen de zoldering gevlogen en met een afgrijselijk gedruisch neergebonsd. Het smeltend lood dat hij inhield, was langs alle zijden en kanten govlogen en 't is een mira kel dat de vier werklieden die daar omtrent waren op den slag niet gedood werden. heeft de volgende inlichtingen ingewonnen Volgens Dagorno, vertegenwoordiger van Corvi lain goot men de kogels die tot de smelting bestemd waren, eerst in eenen bak om te zien of ze van alle poeder ontdaan waren. Zoo 't schijnt, is deze bewer king niet met de noodige zorgen geschied en bevond zich buskruit tusschen het smeltend lood. Daaraan wordt de ontploffiug voorgeschreven. Seffens is een ingesteld en alles laat voonien dat Corvilain een ka zaksken zal gepast worden en dat van belang. Volgens de declaratie van Vergouneau, werkersbaas, zijn se dert acht dagen duizende kilos lood binnen gebracht met orde van onmiddellijke bewerking. De eigenaar der 6melterijen is wel degelijk de z,oon van den held onzer Antwerpsche Deputatie. Dat koppeltje geneert zich niet zooals men ziet, en 't wordt meer dan hoog tijd alle Corvilains van wat haar of pluim ook, eenB ferm op de kneukels te tikken. Een geweldige brand heeft te Bordeaux eene suikerraffineerderij in asch gelegd. De brand breidde zich uit over eene uitgestrektheid van meer dan3000 vierkante meters. De schade wordt begroot op 1 millioen. Verschei dene werklieden werden gekwetst, een adjudant der pompiers en een jongen kwamen bijna om. Een engelsch plafonneerder, James Pearce, zag bij toeval in een blad van Londen een oproep van erfge namen. Er waB kwestie van een fortuin van 1,400,000 pond sterling, en de overledene, die deze kolossale som had achtergelaten, was zijn oom, die in Australië gestor ven was. De gelukkige erfgenaam ging aanstonds naar den zaakgelastigde in het bericht aangeduid, en kreeg daar weldra de zekerheid dat hij de eenige erfgenaam was. Men stelde hem dan ook de noouige som ter hand, om zijne erfenis te gaan ontvangen. Pearce worstelde sedert lang reeds tegen de armoede en over drie maanden hing zijne vrouw zich op uit vrees voor den honger. En zeggen dat zij dan reeds de rechtmatige eigenaars waren van 35 milloen frank. Zonderlinge grillen van het lot Onlusten in Croatie. De burgemeester van Wa- rasdin had een voetpad afgesloten, dat door het veld liep en reeds sedert twintig jaren door de boeren ge bruikt werd. De boeren stemden hier echter niet in meê, en liepen te zamen voor het voetpad, waar de politie de wacht hield. Een jonge knaap wierp met eenen steen, en trof den kommissaris, die aanstonds bevel gaf vuur te geven. Een man werd gedood en 10 personen gevaarlijk ge wond. In den nacht is een van hen overleden. Er heerscht groote opschudding. Het kruit zonder rook. De proeven bij de leger- oefeningen in Oostenrijk met kruit zonder rook geno men hebben eene eigenschap daarvan aan 't licht ge bracht, die het gebruik zeer in den weg zal 6taan. Het schot veroorzaakt namelijk zulk een ondrage- üjken stank, dat verscheidene manschappen en officie ren op de plaatsen, waar geschoteu werd, zijn flauw ge vallen. De rook is bijna onmerkbaar en de uitwerking sterker dan bij het oude kruit. Geluidloos is het niet integendeel is de knal luider dan die van het oude kruit. Misdaad tb IIelfant. Uit Remich (Luxemburg) wordt gemeld Zondag morgen bemerkte de molenaar Haas van Helfant, dat twee mensohenvoeten boven het water van zijn vergaarbak uitstaken. Hij verwittigde aanstonds een zijner dienstboden en zij haalden een lijk boven, dat met een zwaar stuk ijzer aan den hals onder 't water gehouden werd. M. Haas verwittigde aanstonds den burgemeester, die op zijne beurt het parket verwittigde. Het eerste onderzoek heeft bewezen dat het lijk dat is van zekeren Schmidt, eigenaar te Tawern, die «adert omtrent drie weken verdwenen was. Den avond van den dag dat men hem voor het laatst had gezien, brandde zijne woning af. Men dacht alsdan dat Schmidt, die als een slechte betaler gekend was, alhoewel hij geld had, naar Ame rika vertrokken was en zijn eigen huis had in brand gestoken, om het aan zijne schuldeischers te onttrek ken. Men denkt dat Schmidt, die vele vijanden had, met het stuk ijzer eerst is doodgeslagen en daarna in den vergaarbak geworpen. Eh wel zij zijn aanstond» wedergekomen zoodra ik mijnen man gtzien heb, en hier ben ik. In ebnen resïaurant. Jongen? Uw beafsteek is zoo hard dat ik niet kan geraken om er in te mijden, D« baas ruBtig. Geef mijnheer een ander me». In dbn omnibus. Er blijft maar eene plaats over in eenen omnibus. Een zeer magere heer zet zich aan den kant der deur om aan eenen zeer vetten toetelaten zich te plaatsen. De vette plettert den mageren met goedhartigheid. De magere half verstikt Dat zou moeten betalen volgens net gewicht. De vette met rust Maar mijnheer; met uw »y»teem, indien niemand vetter was dan gij, zou de maat schappij niets winnen. Reeks 75972 N° 11 uitkeerbaar met fr. 100,000 s 35866 16 id. 2,500 109994 25 id. 1,000 18402 B 13 en reeks 65376 N° 25 elk met 600 Reeks 24849 N° 18 ReekB 48673 N° 5 26298 16 50925 18 28229 3 56118 9 30220 4 74527 10 30220 7 85121 8 35866 8 94162 6 35866 9 94161 13 43066 23 94162 19 46757 18 111871 3 46757 23 elk met fr. 150 46799 16 In den biechtstoel. Zeer hasstig komt eene zeer joage vrouw toegesneld. Hoe mijn kind, weeral gij Maar het is nog geen uur geleden dat ik u gebiecht heb. Gij hebt mij gezeid van weder te komen zoo haast ik ilechte gedaohten zou hebben. Eh wel 2409 21278 36689 50925 74527 106285 4068 24849 43066 52497 75972 108387 7855 25850 44947 55376 78386 109994 7896 26298 46383 56118 79753 111105 12225 28229 46757 61763 85121 111871 13197 30220 46797 64841 94163 114206 15266 35866 47724 72647 95044 18402 36430 48673 73967 103556 Getal beesten te koop gesteld 1240 Prijs per kilo levend gewichtOssen, fr. 0,67 tot 1,01 «tieren, 0,68 tot 0,86 koeien en vaarzen, 0,58 tot 0,84. Kalvermarkt.Getal te koop gesteld: 720 Prij» per kilo levend gewicht, fr. 0.70 tot 1.20; 000 lamme ren van fr. 0.00 tot 0.00, Strooi per 100 kil. fr. 5,00 Hooi id. 7,50 Ronse 19 Sept. Strooi per 100 kil. fr. 1,50 Ilooi id. 6,00 De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal aldaar op Maandag 80 Skptimbbr 1889, om 8 ure namiddag, ter Afspanning De Drij Koningen, bij d'heer Jean Roelandt, Keizerlijke Plaats, ten aan- zoeke van wien het behoort, door het ambt van Deur waarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid droog Eiken, Beuken Olmen, Notelaren, Esschen en Kanada HOUT, van alle dikten en lengten, dienstig voor Schrijnwerkers,, Kuipers, Wagenmakers, Meubel- en Stoelmakers, enz. Verdeeld in loten 'telks g rieve. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits «tellende goed gekende en «olvabele borgen, zonder uitzondering en Betalende het ongeld comptant. I. Aan eene partij land te Ghercamp, Fontein 0 Sparrebosch. 12 koopen Beuken en 1 Eik. II. In eenen botch te Smetlede gezegd de Zand" putten. 38 koopen Beuken en 10 Eikskena. III. In eenen bosch aUvoren, genaamd de Blauwe Hand. 1 koop groote Sparren. 200 Sparresteunen voor Boomkweekere. IVIn eenen bosch alsvoren, gezegd Bloote Weide of Moeiweedreef. 8 koopen zeer zuivere Eiken Boomen. V. In eenen bosoh alsvoren, gezegd Langeweede 8000 Sparrekens, Steunstokken en ander Gerief voor Boomkweekers. VI. In eenen bosoh genaamd den Beekboach. 10 Benken. 30 koopen Eiken Boomen. VII. En in Monicabosch alsvoren, Oudsmetlede. 2 Canadas en verscheidene koopen Eiken Boomen. Alle de te verkoopen Boomen, zijn van buitenge wone lengte-en zuiveren opwas onder de Beuken zijn er van meer dan 2 meters omtrek. Men zal beginnen indenboichte Smetlede, Zand- putteu alwaar ook zullen verkocht worden de Boomen wassende aan de partij land de Fontein te Cherscamp. Gewone conditën en tijd van betaling mits borg stelling. Zullen noch als koopers, noch als borgen aanvaard worden, de personen welke aan voornoemde Notarii verschuldigd zijn voor vervallen venditiën. ART. 1. Inbrengst der duiven den dag dei prijs*- kamps van middernacht tot 6 ure morgen». ART. 2. Inleg fr. 1.60 per duif waarvan 1 fr. voor prijs en fr. 0.60 voor het dekken der onkosten, bovms ae 200 duiven zal er maar 10 centiemen per duif afga- houden worden en alle 10 duiven worn er aea prga gegeven. ART. 9. Loopena 1/2 minnat per 150 attar*, mite goed getuig«ohrift. ART. 4. Vogelvlugt vitteise propra Axnaias. Da oordinaten van voordeel of nadeel moetea bij da inechrijving afgelaTerd wordan. ART. 6. Poulen aan 1/2 frank, 1 frank an 2 franks, •cherreweg 25 centiemen. ART. 6. Er zal eene lijit uitgehangen worden mel dende het getal duiven per bareel alsook pool», «cherreweg en de verdealing der prijzen onmiddalijk na de inlevering der duiven. ART. 7. De uurwerken mogen ni«t meer dan 1 minuut per uur verschillen Anker of Cylinder en goede bareelman» De Maatschappij neemt gean» verantwoordelijkheid op zich aangaande de duiven eens lij in de handen van het spoorweg bestuur zijn. Men mag vooral rekenen op reohtzinnigen hands! en goede trouw. Alle onvoorziene gevallen zullen door onza Com missie en drie vreemde liefhebbers onwederroepelijk beslist worden. NAMENS DE COMMISSIE N. B. Opleering der duiven Geeraardsbergen II September. Ath 18 September en Quiavraiu all* Vrij dagen tot dan 4 Octobar madabagrepan,

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3